s ontboezemingen Kantlijn Vergadering werkgroep ECW leusd er krant 9 1 zen bijdrage eer voor rieten ken ONRUST Kreyns ckeyers rstelden .ommotie Geen rood- licht-camera's Zoekroute komt eraan Echt blijkt voos te zijn HERENLEED DONDERDAG 9 FEBRUARI 1984 loep op Leusden i11 i wmm h -ni i akbe Caspar van Loo ie in Leusden een woning t met een rieten dak dat igaan vervanging toe is, ft niet meer te rekenen op gemeentelijke bijdrage in de :en. In de eerste plaats is het voor dergelijke aanvragen n jaar leeg. In de tweede lts zal de isidieverordening rieten >n" binnenkort worden itrokken. De gemeenteraad >el:t zich daar deze maand uit. 28 december 1978 stelde raad die subsidieverordening De achtergrond was de es dat de karakteristieke endaken op boerderijen zaam maar zeker zouden wijnen, omdat herstel of lieuwing zo kostbaar is. er bepaalde voorwaarden ede gemeente daarom een iciële bijdrage in de kosten en. Vanaf die tijd werden dertig aanvragen ingediend rvan ongeveer twintig zijn Dnoreerd. In december 1982 I het potje voor de rieten mbij raadsbesluit geschraapt. In 1983 den, gelukkig voor de eente, geen aanvragen i is Leusden zover dat ze realiseert dat er altijd nog oeken voor een subsidie in isten van een rieten dak len binnenkomen, maar dat en geld is en ze zodoende nvrager dit onplezierige htmoet meedelen. Daarom, degemeente, kunnen er dingen worden gedaan: of geld in het potje doen, of de idieverordening latten. In verband met de zaak tot bezuinigen bij de lente is daarom het laatste burgemeester en ouders aan de raad gesteld. Ik citeer u de heer J. Blokker, adjunct-hoofdredakteur van De Volkskranten feestredenaar op de viering van de honderdste verjaardag van de Nederlandse Vereniging van Journalisten De gespecialiseerde ijlbode die zich journalist noemt riskeert met de openbaarmaking van wat hij weet nog altijd de verontwaardiging zowel van de instantie aan wie hij het nieuwe heeft ontfutseld, als van een groot publiek dat het, domweg, eigenlijk niet had willen weten. Kennis, tenslotte verstoort de serene rust van het met-weten, en brengt dingen aan het licht die men liever ongezien had gehouden. Feiten hebben het nadeel dat ze ideeën kunnen ontmaskeren of zelfs torpederen, en veel mensen zijn nou eenmaal dol op ideeën, op illusies, op dromen, op alle vormen van geloof en verwachting waarmee ze hun beetje zekerheid overeind kunnen houden, en hun toch al zo wankele status quo kunnen bewaren. Nieuws is een ordeverstorend element - nieuws is voor veel mensen een vorm van milieuverontreiniging. Verstandig man, lijkt me, die Blokker Scherp waargenomen, fraai geformuleerd. Eén aanvulling echter: mijn mate van verontrusting bij het lezen va, courantenberichten wordt sterk beïnvloed door de vraag wié iets gezegd heeft. Neem nu dat bericht in één van de Leusder Kranten van verleden week, waarin werd gemeld dat Leusden toch wel minstens vijftien druggebruikers telt. Zulks dient mij natuurlijk heftig te verontrusten en dat had het wellicht ook gedaan, als niet duidelijk was gebleken dat niemand anders dan Gerrit Valkhof de spokesman van een onzer verslaggevers was geweest. Valkhof, die niet alleen de platte politiepet maar ook de hoge hoed van het eerste plaats alzo 'n uitstraling van dat de soep toch altijd iets minder heet genuttigd wordt dan opgediend. In de tweede plaats heeft hij voor het gemak heroïnespuiters en hasjrokers maar op één hoop geveegd ten einde aan een verondersteld aantal junks van meer dan tien te komen. En niet in de laatste plaats schemert er ergens in mijn achterhoofd de herinnering aan een lezing van de heer Valkhof, waarin hij onthulde dat iedere shagroker een potentiële druggebruiker is. Weg verontrusting. Het kan ook andersom Neem de berichtgeving over het heftige verlangen van de hockeyveremgmg naar een kunstgrasveld Hoewel ik de grasvlies-periode ook van het eerste begin tot het laatste verdrietige snippertje bewust heb meegemaakt, begonnen de bellen bij mij eigenlijk pas dinsdag goed te rinkelen Op grond van het berichtje van vorige week had ik nog wel gekozen voor de serene rust van het niet weten Maar maandagavond heeft wethouder Gijs van Woudenberg er zijn licht over laten schijnen en dan ben ik meteen klaarwakker. Dinsdagmiddag stond het bericht in de krant, waarvan de eerste regel hierboven gestelde zo wonderschoon staaft:Binnen de gelederen van de Mixed Hockey Club Leusden is enige onrust ontstaan na berichten in de pers."Maar Gijs had het allemaal trachten te sussen door op te merken, dat het college van B. en W. nog niet verder is dan een principiële bereidheid om misschien eventueel enzovoorts. Alleen als hij het glashard had ontkend, had ik méér geloofd dat die zandbak van ruim een half miljoen er komt. Maar ook nu weet ik het bijna zeker. Hoe meer ze zeggen van niet, des te meer zeker van wel Ook om die reden is het dringend gewenst dat u zich regelmatig door ons laat verontrusten. spelers van heren 2 van de lense hockeyclub kunnen dan met een stick tegen al slaan. Onlangs moesten tomen in een sporthal te regein tegen een team van Gooische. Na vier minuten in de tweede helft bij de stand van 2-1 voor de tegenpartij werd de wedstrijd afgefloten omdat de hal in gebruik genomen moest worden door zaalvoetballers. De hockeyers gingen ontdaan, zoals ze zelf zeggen, naar de kleedkamers. Daar wachtten de heren een onplezierige verrassingze mochten zich niet douchen van de beheerder van de Nieuwegeinse sporthal. En waarom dan niet? Omdat ze niet de „goedheid" hadden om de balken, die het speelveld afbakenen in de zaal, op te ruimen. Heren 2 uit Leusden ging daarop uitgebreid in discussie met de beheerder over het al dan niet opruimen van de balken. Omdat de hockeyers het vertikten, besloot de sporthalbeheerder de hoofdkraan van de douches dicht te draaien. Voordat deze handeling werd verricht vond er nog een soort worsteling plaats tussen spelers van heren 2 en de beheerder waarbij de deur, die toegang gaf tot de douchehoofdkraan, uit de scharnieren werd gelicht. Gelukkig voor de Leusdenaren werd er geen schade veroorzaakt en kon de deur weer op haar plaats gehangen worden. is Hamersveldseweg altijd de woning geweest van de bovenmeester van de school, die in een verder verleden achter de woning stond. De naam Schoolsteeg, op de hoek waarvan het huis stond, doet daaraan nog herinneren. Bij de verdwijning van het huis drukken wij met toestemming van de auteur een verhaal af van Eelke de Jong. Het heet „Briefje uit de Schoolsteeg" en volgens De Jong schreef hij het in 1969 of 1970. Eelke de Jong, die tegenwoordig in Amprsfnnrt wnont- „Vroeger kwam ik daar veel. Ik logeerde dan bij mijn oma, die aan de Hamersveldseweg op de boerderij „Bosveld" woonde. Die boerderij is er ook al niet meer. Op die plaats is tegenwoordig de werf van Gemeentewerken." „Mijn oma heette Van Garderen. Opa was jachtopziener bij De Boom, maar in de tijd dat ik er vaak logeerde was hij al overleden." Bij het afscheid van de bovenmeesterswoning. Met dank aan Eelke de Jong. Deze week is het pand Hamersveldseweg 107 onder de slopershamer gevallen. Volgens de afdeling voorlichting van de gemeente Leusden verkeerde het pand in een dermate slechte staat, dat aan opknappen niet te denken viel. En dus werd de sloper er op af gestuurd, die korte metten met het huis maakte. Wellicht zullen met name oudere Hamersveldersde verdwijning van het karakteristieke huis betreuren. Zoals zij weten De ongelijke Schoolsteeg ligt een eindje van het dorp. waarvan de kern door de nieuwbouw een paar kilometer oostwaarts is verlegd, en verlaat de dorpsweg lussen weilanden en boerenerven Op de hoek slaal een huis mei een laag trapeziumvormig dak. een podiek met aan weerskanten een hoog raam, eertijds het huis van de meester: daarachter een paar meier mei vlierbes doorschoten ondoordringbaar sluikgewas en dan de speelplaats en de school. Vanmiddag kwam ik over de Schoolsteeg en zag vlinders, vliegen, hommels, die zich zét van een distel tieten vallen. De aangestampte speelplaats is niet groot, maar groot genoeg voorde leerlingen uil de. in twee lokalen ondergebrachte ach! klassen, en vermits er mei uilzondering vaneen paard bespannen wagen en een lachtopziener Ie hels. geen verkeer passeerde, kon hel nooit kwaad de speelplaats te verlaten, zodat te de kinderen voor en na schoolti/d en inhei Speelkwadier tot ver in de Schoolsteeg kon vinden, hun klompen klepperend en luidkeels naar elkaar roepend, dal hel een lieve lusl was De stille van deze uitzonderlijk warme auguslusnamiddag plaatste de Schoolsteeg een eind van de dingen al. alleen vogels, geheimzinnig geritsel in het riet. een onhoorbaar onder de grond sluipende mol. die een hoop zand opwierp, maakten er het leven uil. De ingang van de school bestond uit dubbele deuren, die uitkwamen op een ruim. wit gepleisterd portaal mei links en rechts een brede, hoge gang. waar dejassen konden worden opgehangen. Dan waren er dus de bruine, door vele generaties uitgesleten lokalen met verveloze lambrizeringen en grote, aan de kozijnen kierende ramen, die uitzagen op de weilanden aan de achterkant, dal wil zeggen tol aan de wilgen en de boomwal langs de Langesteeg In het midden stonden zwarte polkachels, waarje als kind niel overheen kon kijken, met pijpen, die langs het gebarsten platond liepen, lot ze in de muurverdwenen. en daar boven 's winters meestal loslieten, waardoor het lokaal vol rook kwam te slaan, zodat je het schoolbord met meer kon zien en Hel Paard en De Walvisvangst evenmin, en omgekeerd de jongen, die zijn vinger opstak, vanal hel schoolbord met meer kon worden gezien, wal aanleiding gal tol allerhande misverstanden, lol de bovenmeesterjde pijp weer vastmaakte Hii deed dal met ijzerdraad en zorgde zodoende voor een vermakelijke entr acle. omdal de jongens uil de zevende en achtste, yaarlijks een man ol drie. de wiebelende trapleer moesten vasthouden, wal natuurlijk gepaard ging mei de nodige grimassen en paniekerige bevelen van de kleine dikke kale man mei de glimmende zitting in zijn te korte pantalon op de bovenste tree Dood waarschijnlijk, ol ineen bejaardentehuis 'k Ben zijn naam zelfs kwijt Aan de andere kanl van de school was een hok voor houtblokken en daarachter begon het sappige griendland, waar volgens de overlevering een stroper in weggezogen was. alleen zijn pel werd naderhand nog gevonden, dal doorliep lol aan hel kanaal en één keerin de vijfjaar mei de grond gelijk werd gemaakt, als ze hel rijshout kwamen kappen lol aan hel boerderijtje van Achterberg, de laatste sluip aan de Schoolsteeg vóór de dijk, waarde naar wilde sering en kamperfoelie geurende wildernis overging in een echt bos met een paar brede heldere sloten Hier stonden voornamelijk eeuwenoude beuken, pilaren, onder een dicht bladerdak, mei inscripties en handtekeningen van vele gestorvenen Dit wal de ene kant van de Schoolsteeg betreft, de rechterkant dus. vanal de dorpsweg gezien, melde rug naar de kerkhoge broeikassen in de spook tuin van Smeenk waar takken van verwelkende monstruositeiten doorstaken de school is al jaren niel meer in qebruik. eersl zal er een roggebroodlabriek in. loen kwam een aannemer er zijn materiaal opslaan, nu slaal het gebouw al weer geruime lijd leeg. ramen en deuren dichtgespijkerd, brandnetels om de sloep En al en loe tuimelt er een dakpan omlaag en een dakgoot hangt schuin naar beneden Geen leken van leven toen ik langs kwam De andere kanl van de Schoolsteeg is het grootste deel van de dag verlaten, een paard en wagen, een tractor, een lielser. een voorbijganger wordt gegroet en nageoogd, het enige leven in de brouwerij Hói'Hói! Uil een schuur klonk hel jolige geluid van de radio Hockey kunst- en vlieswerk... Het is duidelijk dat de gemeen te haar hart ver,,pand" heeft aan de muziek De nieuwe adel: Boer van Daatselaar als de Heer van 't Ruige Velt En maar hopen dat het veld ruig blijft... Als het aan het CDA ligt blijft een deel inderdaad ruig: want hoogbouw zal ze nooit toe staan, nietwaar? Een principe is nu eenmaal een principe en daar kan be slist niet aan getornd worden. Woonblokken in het Ruige Velt niet geschikt voor woonerven, lees ik in de krant. Oei. denk ik dan. Dat wordt over een paar jaar driftig re- konstrueren geblazen. Harm Offereins zingt vanaf he den geen kinderliedjes meer Caravans zijn een vertrouwd beeld op de openbare parkeer plaatsen. zegt de burgemees ter, daarom is het niet te bewij zen, dat ze er onrechtmatig staan. "'Auto's die door rood licht rijden zijn een vertrouwd beel in Leusden, daarom is niet te bewijzen dat ze dat onrecht matig doen.. Diefstal en vandalisme: een vertrouwd beeld in Leusden en daarom is niet te bewijzen, dat het onrechtmatige daden zijn Het fietsen op wandelpaden is een vertrouwd beeld in Leus den en daarom is niet te bewij zen, dat dit onrechtmatig is... Loslopende honden, dat is een vertrouwd beeld in Leusden. Daarom is de onrechtmatig heid daarvan niet te bewijzen Vrachtauto 's die voor hen ver boden wegen berijden: ook zo n vertrouwd beeld in Leus den en derhalve niet onrecht matig Stelling voor straks ,,Als het schilderen van hakenkruizen vaker gaat voorkomen, zal het een vertrouwd beel worden in Leusden en derhalve zal de onrechtmatigheid ervan niet bewezen kunnen worden Uit hun nek kletsende over- heidsbekleders: een ver trouwd beeld in Leusden De onrechtmatigheid daarvan is dus hiermee bewezen. Ook al zit de Oranjevereniging in de geldzorgen, we hoeven het straks tenminste niet zon der Bonny, Saskia en Serge te doen. Een hele geruststelling, nietwaar? Hoe is het Jan? Komt er nog wat van? Onze wethouder is zo ge schrokken van het noemen van namen, dat het nieuwe warenhuis straks naamloos zal worden geopend... Condoom-automaat leegge roofd", lees ik Dat is vast een liefhebber van kinderliedjes geweest die teveel gezongen heeft. Nog even en hockey in Leus den moet als een kunst worden beschouwd, maar moet de ge meente rond proberen te ko men van een uitkering uit de BBK-regelmg. Deskundige Leusdenaar ..Ach, ik denk dat sommige wethouders nu al voor die re geling in aanmerking ko men... Betekent dat, dat je deze ru briek als een soort kunst- recensie kunt zien? Met al die wateroverlast van de laatste tijd is het maar goed dat de meeste Leusdense wijken fikse geluidswallen hebben. Drie ton voor een kunst-stof- hockeyveld. Beseffen onze be stuurders wel dat het een halve lokale omroep is? Het enige programma van de lokale omroep is op dit moment overigens Hoe verzamel ik geld, maar die film kennen we al van de gemeente. En voor de rest zal Joost het wel weten fantasievol en fijn" kan zijn. Voor de volledigheid hebben we in het woordenboek (Koenen, 27ste druk) de betekenis van het woord „voos" opgezocht, dat in de volksmond vaak heel iets anders is dan de burgemeester wellicht bedoeld. In Koenens woordenboek staat: voos: zonder sap, sponsachtig, (fig.) kwaadsappig, ongezond, bedorven. Wanneer was het ook al eer. ik meen een jaar of vier kleden, dat er nogal rumoer as om een grasvliesveld of esgrasveld voor hockeyers, r moest toen een ton of drie, er komen om de hockeyers te ten hockeyen Menig dorpe- >g schudde het hoofd om die lehonderd of meer duizend ildens, voor een betrekkelijk -me groep sporters Was het geld niet beter te isteden in culturele of sociale estanden, vroeg men zich en af raad vond het goed dus vam de poen op tafel. Later m hele hoop geduvel - ommotie" heet dat tegen- lordig - om dat kunstgras- Id 'ommotie" kan ik niet vinden het woordenboek, maar het nkt intellectueel. Tot over zat van ramp ging het veld lor een verkeerde behande- 9 naar de mieterij k Kijk wel eens graag naar 1 hockeyers, 't is voetbal. ïar dan met een stok en bij wedstrijd kan ik gaan an waar ik wil, 'k hoef niet te ngen om vooraan te komen, ats zat. En nu gaan we weer herhaling krijgen, geen isvhesveld, maar een zand- iststofveld of zandstof- istveld: Het kost ook geen ton meer, maar zeshon- dduizend guldentjes, de 'ft voor rekening van de qe- meenschap en de andere helft wellicht met gemeentegaran tie. 't Komt er op neer da t in een jaar of vier bijna een miljoen in kunstvelden wordt gestoken Je zou met dat geld een hele boel leuke dingen kunnen doen waar het hele dorp wat aan heeft, misschien is het nog beter een beetje zuinig te zijn met de geldbuidel, want ,,er kom me andere tijen'. Maar de raad zal wel akkoord gaan, het is voor de jeugd en de sport en wij in Leusden kijken niet op een paar stui vers. En toch zijn die hoc keyers hartstikke leuke spor- tievelingen, wat ze doen lijkt een beetje op golf, 't gaat alleen wat sneller Tot m'n schrik bemerk ik dat ik bijna in de gemeentepolitiek terecht gekomen ben en dat past niet in ontboezemingen En nu, het Ruige Velt. 'k Hou me maar aan de oude spelling hoewel dat stuk land, volgens lieden die het weten kunnen, eigenlijk anders heet. Ik hoop, en met mij veel Leusdenaren, dat de bouwerij daar de afron ding van het dorp zal zijn. Op de tekeningen ziet het er goed uit; er is afgeweken van de kromme hofjes en straatjes zoals die in andere wijken zijn aangelegd, 't Is duidelijker en het worden geen lange straten met alsmaar dezelfde rijtjes huizen. Talloze malen zijn er men sen verdwaald in sommige buurten van het dorp. 'k Heb me laten vertellen, maar het zal wel overdreven zijn, dat een paar bejaarde mensen op zoek naar familie in zo n buurt was gaan wonen, na enige dagen totaal verwilderd aan de rand van de Schoolsteegbos jes werden gevonden Nou, ze kunnen me veel wijsmaken, maar dat geloof ik niet. Hoe wel, hoewel! Alzo niet in de plannen van het Ruige Velt, alleen vind ik het niet leuk dat er weer ,,lage hoogbouwmoet komen. Het aantrekkelijke van het dorp is nog altijd de doelbewust gehouden laagbouw, en nu zou er weer om de een of andere architectonische reden gestapelde laagbouw moeten komen. Op het aantal wonin gen maakt het niet veel uit, dus zou ik zeggen, hou het maar laag. Overigens is het alsof de bouw veel sneller gaat dan een jaar geleden, 'k Zie ergens palen de grond ingaan, en fiets ik een poosje later daar langs, dan sjouwen de toekomstige bewoners hun hebben en hou wen door de blubber het huis in. Er kwam een goeie vriend onverwacht bij ons binnenlo pen, dat was leuk. Na het gebruikelijke ritueel van, hoe gaat het enzovoorts, bleek het niet zo goed met hem te gaan. 't Was altijd een optimist, maar nu toch in de put. Het verhaal van velen in deze tijd: gescheiden, ziek gewor den, afgekeurd, alleen in een aardig huisje. ,,Hoe kom je de dagen door", vroeg ik hem. Nou dat ging wel, af en toe wat redde loos en radeloos, ondanks zijn vrolijke aard had ie toch weinig relaties overgehoudenhoog stens met een enkele goeie vriend een beetje biljarten. ,,Soms bid ik wel eens tot onze Lieve Heer bekende hij na enige aarzeling, .maar die heeft het ook zo druk met al die beroerde dingen in de wereld, die de mensen elkaar aan doen. Er zijn er zoveel die bij Hem op hulp komen vragen om door de narigheid van het leven heen te komen. En dan denk ik, Lieve God, voor mij zal u ook niet veel tijd hebben, er zijn zo veel klanten.Een beetje profaan zei 'ie nog: ,,er moest eigenlijk een nummer- apparaat zijn voor al die stum pers' Maar soms is het alsof er ergens een lichtstraaltje is dat het alles weer een beetje zon niger maakt, zoiets van hou je goed, Piet "„Je vindt het zeker gek hè, dat ik zo zit te kletsen", zei 'ie een beetje onzeker, k Heb hem gezegd dat ik het helemaal niet gek vond. er zitten duizenden zo in de puree met duizenden niet beant woorde vragen Hoewel het warm was in de kamer, rilde hij even. Sommige mensen.zo be gon hij weer, ..rollen zomaar door het leven, 't gaat goed in het gezin, geen ziekten of zeerten. werk genoeg, en an dere. krijgen zoveel op hun donder dat het bijna niet te dragen is. We praatten nog wat door, plotseling stond 'ie op „Gegroet en bedankt dat je hebt willen luisteren, er zijn niet veel mensen meer die daar tijd voorhebben Op de hoek van de straat stak ie z'n hand nog even op Sp Automobilisten, u komt er genadig af. In Leusden zullen namelijk géén camera's bij verkeerslichten worden gemonteerd die door rood licht rijdende auto's betrappen en op film vastleggen. Burgemeester en wethouders van Leusden hebben even met de gedachte gespeeld ervoor te zorgen dat deze gemakshalve genoemde rood-licht-camera's hun intrede in onze gemeente zouden doen. Onderzoek leerde het college echter dat de komst van die metalen verlinkers te kostbaar is en bovendien een zeer omvangrijk werk met zich meebrengt. Immers, de rolletjes moeten ontwikkeld worden, de foto's afgedrukt, de automobilisten opgespoord en nog meer van dat. Automobilisten, het goede bericht neemt niet weg dat rood „stoppen" betekent en dat op elke hoek van de straat een politieman kan staan. Zo n vijf jaar geleden werd besloten in winkelcentrum De Biezenkamp een zogeheten zoekroute voor auto's aan te leggen. Een dergelijke route moet een automobilist in staat stellen op zijn gemak en zonder veel omwegen een plaatsje te zoeken op een van de parkeerplaatsen in De Biezenkamp. In die vijf jaar is er het een en ander aan die zoekroute gedaan, maar de voltooiing zal pas deze zomer plaatsvinden. We gaan maar even voorbij aan de oorzaken van die langzame vordering van de zoekroute, want dan wordt dit stukje waarschijnlijk te lang en te saai. In ieder geval zal de gemeenteraad deze maand moeten besluiten tot het uittrekken van een krediet van ruim 113 duizend gulden voor de laatste aanpassingen. Die zullen bestaan uit de aanleg van 36 parkeerplaatsen aan de oostzijde van De Biezenkamp en een koppeling van deze autostallingen met de bestaande aan de westzijde. Deze koppeling gebeurt via een weg achter het winkelcentrum langs, achter de tuinen van de woningen aan de Lijsterbeslaan. Om de bewoners van deze huizen van overlast te vrijwaren zal er achter de tuinen een muur worden gemetseld, mits de betrokkenen daarmee instemmen. Sommige mensen kunnen op de meest onverwachte momenten ontwapenend zijn. In deze rubriek publiceren we regelmatig aardige staaltjes. Burgemeester J. W. M. Rademaker heeft het blad van carnavalsvereniging De Gouden Klomp aangegrepen om in een inleiding een paar persoonlijke gedachten openbaar te maken. De burgemeester schrijft: „De vreugdeen de vriendschap van carnaval zijn weer in aantocht. Liever het tumult van de carnavalspret dan de kakafonie van alle wereldverbeteraars. Beter de lumineuze invallen van de Prins en zijn nar-rige vazallen, dan de verlichte ideeën van profeten die toch weer brood blijken te eten. En vooral ook: graag wat schone schijn waarvan iedereen weet dat het spel en schijn is, dan zo veel wat als echt wordt gepresenteerd en voos is." Vervolgens schrijft de burgemeester nog enkele algemene regeltjes over het carnavel, dat „heel plezier, VERLOREN EN GEVONDEN VERLOREN Sleutelbos met 15 sleutels; drie bankbiljetten van 100 gulden; ziekenfondskaart en loonstrook- je; rode portemonnee met 300 gulden en bankpasje; reserve autoband; herenfiets; leren map je met 3 sleutels; zilveren han ger; bankpasje; dameshorloge. Weggelopen: Zwarte kater; Rot- weiler, reu; terrier, teef. GEVONDEN Rode vouwfiets; zilveren scha kelarmband; groen kinderfiets je; bruine herenfiets; houten slee; leren linker handschoen. Aan komen vliegen: Gele gras parkiet. LEUSDEN - De werkgroep Economische Zaken, Consu mentenbelangen en Werkgele genheid (ECW) vergadert dins dag 13 februari in het gemeente huis. Aanvang 20.00 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en inventarisatie van vragen 2. Mededelingen - consumentenvertegenwoor diging -realisatie warenhuis - zoekroute de Biezenkamp 3 Vaststelling verslag vergade ring van 13 november 1983 4 Rapporten kleine kernen pro vincie Utrecht 5 Ontwerp-structuurplan Behan deling van de paragraven 3.2. Commerciële voorzienin gen 4. Beroepsbevolking en werkgelegenheid 6. Nota „Nieuwe kansen voor kan toren" 7. Overheidsbemoeienis met het branchepatroon in de Hamers hof 8 Rondvraag 9 Sluiting Emancipatie, weer zo n modewoord. Dat uit ons Leusden weg had moeten blijven. Het bracht ons slonzen, die op heren kijven, 't Bijbelse patroon wordt dagelijks verstoord. Als je met vrouwen koehandel moet drijven. Wordt er gekrijst alsol je ze vermoordt. Vanhandje-klap hebben ze nooit gehoord. BI ijl mij van 't lijf met zulke rare wijven I Als ze zo graag hun stem willen verheffen LijktKunst veredeltons het juiste koor. Toch moeten wij een regelinkje treffen. Daar zijn rijksgelden weer heel handig voor. Zo komt alras een oplossing in zicht De kelder men verder mondje dicht!" Joost

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9