SB laats vrouwenontmoetingscentrum pnieuw ter discussie in B. en W. oorgifte CAI-signaal uitgesteld Fracties positief over huisvesting muziekschool in pand Zwarteweg 14 eerderheid gemeenteraad is het met Vrouwenraad Leusden eens Verkoop tennishal aarschijnlijk donderdag rond m hul^ut Afscheid van Willem Houtveen Vandaag in de Leusder Krant 4RTRAGING DOOR ONWERKBARE DAGEN AFGELOPEN TIJD Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Hoofdredacteur MARNIX KREIJNS Redêklle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Tele* B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwarlaal Uitgave B.D.U. B V. r krant DINSDAG 14 FEBRUARI 1984 15e JAARGANG NO. 83 USDEN - In het college B. en W. wordt vandaag euw gesproken over de van het Vrouwenont- tingscentrum in de kel- /an het gemeentehuis. In jecombineerde vergade- van de raadscommissies zijn", „Ruimtelijke Or- fig" en „Financiën" heeft louder Fons Ummels Financiën) gister- d toegezegd dit onder- opnieuw aan de orde te >n in de collegevergade- De wethouder deed die •gging, nadat was geble- dat een meerderheid in ad het verlangen van de wenorganisaties naar ontmoetingsruimte, in daglicht kan doordrin- steunt. als bekend heeft het college en W. voorgesteld om de vereniging BVL en het vrou- ntmoetingscentrum een te geven in de kelder van het lentehuis. Daar zou aanvan- ook de muziekschool worden •gebracht, maar in verband verwachten geluidsoverlast ar van afgezien Nu de mu- ;hool niet in de kelder komt. is i principe mogelijk om het ienontmoetingscentrum op een andere plaats in de kelder onder te brengen dan bij een eer dere invulling gedacht was. In de aan het vrouwenontmoetingscen trum toegedachte ruimte zitten na melijk geen ramen, terwijl op de plaats waar de muziekschool had moeten komen wel ramen zitten De Vrouwenraad Leusden - de overkoepeling van de vrouwenor ganisaties in Leusden - liet al eerder weten, dat men veel liever een ruimte bij de ramen krijgt toe gewezen. In principe zijn er drie mogelijk heden om in een vrouwenontmoe tingscentrum in de kelder daglicht te laten doordringen De eerste is om het VOC op de plaats te laten, die nu is toebedeeld, maar deze dan alsnog van ramen te voorzien. Dat zou echter een bedrag van ongeveer zestigduizend gulden gaan kosten, terwijl het bouwkun dig onmogelijk is om aan die kant nu nog echt grote ramen aan te brengen. De tweede mogelijkheid is om het VOC te verschuiven naar een lokatie onder de trouwzaal. De derde mogelijkheid is verschuiving van het VOC naar de meest zuid oostelijke hoek van de kelder, waar eveneens ramen zitten. Al deze alternatieven zijn tot nog toe echter door het college van de hand gewezen Het grootste be zwaar tegen verschuiving van het VOC naar een plaats aan de zuid- of zuidoostelijke kant van de kelder De gecombineerde raadscommissievergadering vond maandagavond plaats in de raadszaal. is voor het college het feit, dat dan de rest van de kelderruimte moeilij ker te benutten is. Bovendien zou een VOC aan die kant in de kelder moeilijker te bereiken zijn Om die redenen heeft het college niet wil len tornen aan de plaats van het VOC in de kelder, ondanks verzoe ken van de vrouwenorganisaties in die richting VERGADERRUIMTE Maar een meerderheid binnen de gemeenteraad blijkt het wat dit betreft met de vrouwenorganisa ties eens te zijn. Namens het CDA zei fractievoorzitter Evelien Blom in de gecombineerde commissiever gadering van gisteravond niet met de voorgestelde lokatie voor het VOC akkoord te kunnen gaan ,,Het spijt ons bijzonder dat u het vrouwenontmoetingscentrum niet een stukje hebt willen opschuiven We vragen u dringend dat alsnog in overweging te nemen, aldus de CDA-fractievoorzitter Evelien Blom wees er bovendien op. dat er eigenlijk ook nog een multi functionele vergaderruimte in de kelder zou moeten komen. Die was er oorspronkelijk in gepland, maar is er nu niet meer in opgenomen Evelien Blom: ..Zonder een derge lijke ruimte is het vrouwenontmoe tingscentrum niet compleet. De le vensvatbaarheid van het vrouwen ontmoetingscentrum zou aan zienlijk worden vergroot, als een dergelijke ruimte er wel komt. Wij vragen u dan ook om bij de verdere invulling van de kelder een multi functionele ruimte op te nemen Ook Ep Oostra (D'66) liet blijken de verlangens van de vrouwenor ganisaties gerechtvaardigd te vin den Oostra:Nadat was gebleken, dat de muziekschool niet in de kelder zal komen, is de vrouwenor ganisaties gesuggereerd, dat men nu zelf een plaats in de kelder zou mogen uitzoeken. Ik begrijp niet, waarom hun verzoek dan nu niet wordt gehonoreerd.'' Jan Jacobs (PvdA) zei dat het ook hem het beste leek om het VOC te verplaat sen naar het keldergedeelte met ramen. Jacobs wees er op, dat de panden zijn aangeboden met sub sidie van het Ministerie van WVC. ..Laten we die subsidie dan ook zo positief mogelijk aanwenden voor dit sociaal-culturele werk," aldus de PvdA-woordvoerder. Alrich Parson (VVD) en Harm Offereins (GPV SGP) lieten zich minder duidelijk uit over de lokatie van het vrouwenontmoetingscen trum. Tegen een mogelijke ver plaatsing van het VOC naar de raamzijde van de kelder lijken deze fracties echter geen overwegende bezwaren te hebben BEPERKT Wethouder Ummels benadrukte nogmaals, dat het het college niet om de financiële kant van de zaak te doen is Aan de door de vrou wenorganisaties gewenste lokaties kleven niet meer inrichtingskosten dan aan de door het college voor gestane plaats. Maar de verdere gebruikmogelijkheden van de rest van de kelder in de toekomst wor den er wel aanzienlijk door beperkt, aldus Ummels, die niettemin bereid bleek er nog eens in het college over te praten Overigens heeft het college nog geen duidelijke plan nen voor die rest van de kelder ruimte. De mogelijkheid bestaat dat er tezijnertijd vergader- en werk ruimtes voor ambtelijke diensten in worden ondergebracht Maar het is niet uitgesloten, dat andere maat schappelijke aktiviteiten er een plaatsje in zouden kunnen krijgen." Tegen toewijzing van een deel van de kelder aan de biljartvereni ging BVL keerde alleen Ep Oostra zich Hij vindt de basis waarop deze sportaccommodatie wordt ge creëerd onjuist en sprak van ver kapte subsidiering Ook de VVD vindt de manier waarop de biljarters nu aan een ruimte worden geholpen in verge lijk met de benadering van andere sportclubs in Leusden ..een moeilij- Leusden krijgt het moeilijker met aantrekken van bedrijven, voorspelt drs. Boone pag. 3 GS keuren raadsbesluit kavels Langenbeek goedpag. 3 Rodazondag faalde hopeloos tegen Actif, terwijl de collega's van de zaterdag geen moeite hadden met SEC en met 7-0 zegevierden pag. 5 Gouden Klomp begon aan carnavalpag. 6 EHBO'ers kwamen in aktie pag. 6 Exposities in Amersfoort: „Wolken van genot", over de tabaksplanterij, en „Ontwerp: Total Design"pag. 7 ke zaak," aldus Alrich Parson Maar omdat in het verleden toezeg gingen aan BVL zijn gedaan zal de VVD zich tegen dit onderdeel van het collegevoorstel niet verzetten Met de inrichting van een deel van de kelder tot vrouwenont moetingscentrum en biljartac commodatie is een bedrag ge moeid van ruim vier ton. Dit geld heeft de gemeenteraad reeds bij een eerder besluit ter beschik king gesteld. Het is de bedoeling dat in de raadsvergadering aan het einde van deze maand een besluit valt over dit onderwerp. Ien onzer verslaggevers) SDEN - De levering en radiosignalen door nieuwe CAI-mast in sfoort naar de gemeen- usden is minstens an- ilve week uitgesteld. Tot ort lag het in de bedoe- iterlijk maandag 20 fe- de Leusdense abon- op de centrale antenne lorp iet nieuwe signaal te ien en de zogenaamde l343 oppeling tussen sfoort en Leusden feestelijk tot stand te bren gen. Door het onwerkbare weer van de afgelopen tijd is er echter vertraging ontstaan in de technische uitvoering. De problemen concentre ren zich op het zogeheten inregelen van de antennes aan de mast op de Amers- foortse Berg. Door het storm achtige weer heeft men niet aan de CAI-mast kunnen werken. De arbeidsinspectie verbiedt om bij een wind kracht van meer dan vier in de mast te klimmen. Gerekend vanaf vorige week woensdag had Siemens, dat de CAI- faciliteiten levert, nog twaalf werkbare dagen nodig om de antennemast in orde te ma ken. Daarnaast wordt er nog gewerkt aan de technische koppeling van het Amers- foortse en Leusdense kabel net. Volgens een woordvoer der van de gemeente Leus den is het streven er op ge richt om op 1 maart het nieu we tv- en radiosignaal aan de abonnees door te geven. De genen voor wie dat geldt zijn tot nu toe de gebruikers van de oude centrale antenne in de nieuwe wijken en de abon nees in Leusden-zuid. Zij hebben bij de doorgifte van het Amersfoortse signaal in maart de keuze uit twee Ne derlandse tv-zenders, vier Duitse en vier Belgische. Daarnaast is er een ovevloe- dig aanbod van radiozenders waarvan zes in stereo. Inmid dels gaat Siemens door met de werving van nieuwe CAI- abonnees. In september/ oktober van dit jaar moet ie dereen in de gemeente Leus den, die de kabel wil ontvan gen, een aansluiting hebben gekregen. Leusden is overigens nog steeds voorzichtig in de markt voor de aanschaf van een schotelantenne waarmee buitenlandse tv-signalen, zo als de bekende Russische Horizont, uit de lucht opge pikt kunnen worden. Binnen de CAI-begroting is nog eni ge ruimte om tot aanschaf van zo'n antenne over te gaan. De werkelijke koop zal echter nog van een aantal zaken afhangen, waaronder de beantwoording van de vraag of de beelden via de schotelantenne een reeële aanvulling zijn op het Leus dense kabelprogramma. Be schouwd zal moeten worden of de kijkers niet overvoerd worden, aldus de woordvoer der van de gemeente. ISDEN - Als alles goed pordt aanstaande don- I een principeovereen- getekend tussen het van B. en W. en een Ivan de tennishal. Deze overeenkomst heeft dan nog de goedkeuring nodig van de gemeenteraad, die daarvoor aanstaande maandag (20 fe bruari) in een extra vergade ring bijeen komt. Wie die zeer Ie li mcj sopf On«thankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU; irijzi cke :usl 9411 chijnt dinsdag #n donderdag In de gemeente Leusden. Imllleberichten en losse advertenties 40 cent per mm. i kontrakten belanorlike korting, fusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). "i nummers: 75 cent per stuk. 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: i kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Zaterdags gealotan. waarschijnlijke koper van de tennishal is, wil het gemeen tebestuur nog steeds niet onthullen. Tijdens de gecombineerde commissievergadering van gisteravond deelde wethou der Fons Ummels (CDA, Fi nanciën) mee, dat de verkoop van de tennishal naar alle waarschijnlijkheid „een ge lukkige, aanvaardbare afron ding zal krijgen Het college heeft met een koper overeen stemming bereikt en aan staande donderdag moeten onder die overeenkomst handtekeningen worden ge zet. Voor die tijd wil het colle ge de naam van de koper niet bekend maken. Als het contract donderdag getekend is, gaat er vervol gens een voorstel naar de raad om de tennishal op de overeengekomen voorwaar den te verkopen. Over dat voorstel buigt de raad zich dan a.s. maandag. TE HUUR: Gvreedachappen - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Isseit Varadlumweg 19 Tel. (#33) 633182 HILVERSUM Tel. (035) 41375 LEUSDEN - Het ziet er naar uit, dat de gemeenteraad eind deze maand unaniem ak koord zal gaan met de huis vesting van de muziekschool in het pand Zwarteweg 14 met ingang van uiterlijk 1 januari 1987. In de gecombineerde vergadering van de raads commissies „Welzijn", „Ruimtelijke Ordening" en „Financiën" stelden alle frac ties zich positief op ten aan zien van dit voorstel van het college, zij het dat van ver schillende kanten wel om meer duidelijkheid ten aan zien van de financiële gevol gen voor de gemeente van dit voorstel werd gevraagd. De daarop door wethouders Um mels (CDA, Financiën) ver strekte informatie leek de vragenstellers te kunnen be vredigen. Uil de door Ummels verstrekte inlormalie bleek dal het ter be schikking stellen van Zwarteweg 14 aan de muziekschool de ge meente een bedrag van 400.000,- kost. naast de inrich tingskosten die op maximaal 295.000,- zijn begroot Het be- LEUSDEN - De 70-jarige Wil lem Houtveen uit Leusden heeft vrijdagavond afscheid genomen als plaatselijk vertegenwoordi ger van het Sociaal Fonds van de Bouwnijverheid. Hij legde tege lijkertijd zijn funktie als penning meester van de afdeling Leus- Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. den van de FNV-Bouwbond neer. Willem Houtveen vervulde 38 jaar beide funkties. In ,,de Til" waren vrijdagavond circa veertig Leusdense leden van de bond bij elkaar gekomen om afscheid te nemen van de heer Houtveen. Hij kreeg van hen een kado aangeboden en voor zijn vrouw was er een bloemetje Wil lem Houtveen zorgde als plaatse lijk vertegenwoordiger van het So ciaal Fonds van de Bouwnijverheid voor het verzilveren van de vakan tiebonnen van de bouwbouwleden in Leusden en voor de registratie van de werkloze bouwvakkers. Hij heeft deze funktie. en die van penningmeester van de plaatselij ke FNV-afdeling, overgedragen aan de heer A. Pouw, die aan de Heggerank 26 woont Willem Hout veen blijft tot 1 juni 1986 bestuurslid van de afdeling, zodat hij nog zijn 40-jarig lidmaatschap van de Bouwbond kan vieren. Niet alleen de heer Houtveen werd vrijdag in het zonnetje gezet. Ook de heer B Tijmensen viel die eer te beurt. Hij werd gehuldigd vanwege zijn 25-jarige lidmaat schap van de bond De jubilaris werd onderscheiden met de zilve ren bondsspeld. drag van vier ton wordt veroorzaakt door het feit, dat de gemeente het pand Zwarteweg 14 niet meer kan verkopen, wanneer de muziek school er in wordt ondergebracht Het was eigenlijk de bedoeling het pand - net als een aantal andere gemeentelijke eigendommen - wél te verkopen en met de opbrengst een deel van de bouw van het nieuwe gemeentehuis te financie ren Nu dat niet zal gebeuren ont staat er een gat van vier ton, dat Ummels zei incidenteel te willen financieren door vervroegde af schrijving. Met die oplossing leken alle fracties vrede te kunnen heb ben. Zoals bekend was het de bedoe ling om de muziekschool onder te brengen in de kelder onder het nieuwe gemeentehuis. In verband met te verwachten geluidsoverlast is daar echter van af gezien Het pand Zwarteweg 14 bleek voor het bestuur van de muziekschool een bruikbaar alternatief. Het gebouw is nu echter nog in gebruik bij de Hogere School voor Gezondheids zorg (HSG), dat het gebouw heeft gehuurd tot 1 januari 1985 met een optie voor nog eens twee jaar. Inmiddels is het gemeentebestuur gaan praten met de direktie van de HGG over de vraag of het pand wellicht eerder dan 1 januari 1987 ter beschikking van de muziek school kan komen. Voor de depen dance van de HSG zal dan weer een andere oplossing gevonden moeten worden. In de tussentijd zal de muziekschool in ieder geval ook gebruik kunnen maken van de bil jartzaal van de BVL, wanneer de biljarten zijn verhuisd naar de kel der onder het gemeentehuis. In de commissievergadering van gisteravond wees Ep Oostra er op, dat de muziekschool bij gebruik van het gehele pand Zwarteweg 14 aanzienlijk meer vierkante meters tot zijn beschikking krijgt dan in de kelder van het gemeentehuis het geval zou zijn geweest Oostra vroeg daarom of naast de muziek school ook niet enkele andere voorzieningen in Zwarteweg 14 on dergebracht zouden kunnen wor den. Daarop antwoordde Ummels dat dit inderdaad niet uitgesloten moet worden geacht.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1