Exploitant „De Korf" wil zelf incidenteel verhuur sporthal regelen Ha BV betaalde maar el pachtsom over 1983 Tien jaar „Klein Duimpje Omzet bar met 25% gedaald tel Breuk in waterleiding NOTULEN BESLOTEN RAADSVERGADERING BLIJKT: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden jtegt chef secretarie van de hte Leusden, Leen Boog- jnaar aanleiding van het open- iken van de notulen van de n vergaderingen van de ge- kaad over de pacht- en ver- frikelen van de gemeentelij- ishal Maandagavond werd i de notulen aan de open- prijs te geven. Leen )rd is ambtelijk belast met i rond De Inslag, jvereenkomst tussen Leus- TeHa over een „finale van de pachtvordering 55 Geen krant ontvangen? GRATIS TIJDPEN ÉPannekoekenrestaurant 3 ,,'t Jager shuys" HET FLASH BACK QUARTET +*rwt r'wq DONDERDAG 16 FEBRUARI 1984 15e JAARGANG NO. 84 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. n onzer verslaggevers) 5DEN - De exploitant •t gemeentelijk aktivi- entrum „De Korf" bij de gemeente het k gedaan om zelf de itele verhuur van je al te mogen regelen, g toe wordt de gehele r van de sporthal in Drf" geregeld door de nte. De exploitant wil op meer adequate wij- nu mogelijk is de stille in de sporthal kunnen li. erhuur van alle sport- en liekzalen en de sporthal in loopt momenteel via de ite. Voorafgaand aan een zoen wordt door de Sport- I Leusden een rooster op- voor de vaste gebruikers rerschillende accommoda- er het algemeen zijn dat de ise binnensportverenigin- at rooster wordt meestal zigd overgenomen door het van B. en W., waarna de „Onderwijs en Welzijn" de reenkomsten aan de ge- verzendt. loster laat ieder jaar weer Dor incidenteel verhuur van hal in ,,De Korf". Volgens de heer E. Slager, woordvoer der van de Sportstichting, is de incidentele verhuur van de sporthal in ,,De Korf" de afgelo pen twee en half jaar succesvol verlopen. Slager: ,,Tot nog toe is het altijd zo geweest, dat de op brengst van het incidenteel verhuur hoger is geweest dan was begroot. Dat is uit de verslagen van de stichting ACTE te halen. Het vorig jaar is zelfs een topjaar geweest voor wat betreft het incidenteel verhuur van de sporthal Dat heeft toen 30 000,- opgebracht." ZAALVOETBALLERS WEG Maar met ingang van 1 januari jongstleden deed zich een niet onbelangrijke wijziging in het ge bruik van de sporthal voor. Vanaf de opening van ,,De Korf" in de herfst van 1981 is met name op de vrijdag- en zondagavond door de KNVB en door Amersfoortse zaal- voetbalverenigingen in ,,De Korf" gespeeld. In de gemeente Amers foort beschikte men tot 1 januari jongstleden namelijk niet over een sporthal, waar zaalvoetbalcompeti- tie gespeeld kon worden. Nu kan dat echter wel in sporthal „De Koppel" en onmiddellijk zijn de KNVB en de Amersfoortse zaal voetbalverenigingen daarheen uit geweken. Slager: ..De belangnjk- ste reoen voor die zaalvoetballers om naar „De koppel" te gaan is het feit, dat de huur van die hal flink wat lager is." Het vertrek van de zaalvoetbal lers was voor de exploitant vanDe Korf" de direkte aanleiding om over het incidenteel verhuur van de sporthal te gaan praten met de gemeente Slager: „De exploitant is van dat vertrek van de zaalvoet ballers nogal geschrokken Maar hij had op dat moment nog geen inzicht in wat er al weer aan inci denteel verhuur geregeld was. Nu is er al weer voor 9000,- ver huurd." Volgens de woordvoerder van de Sportstichting heeft de exploitant in verband met zijn barinkomsten be- Jerft bij een zo hoog mogelijke bezetting van de sporthal. Boven dien heeft de exploitant meer mo gelijkheden om het gebruik van de sporthal te bevorderen. Slager „De gemeente voert een volkomen passief beleid. We adverteren bij voorbeeld niet; we proberen niet zelf evenementen aan tetrekken. En dat zou de exploitant natuurlijk wel kunnen doen. Bovendien moet iemand, die de hal wil gebruiken, zich bij ons minimaal tien dagen vantevoren melden. Ik denk dat dat bij regeling van de verhuur door de exploitant ook wel wat soepeler zal kunnen verlopen." Inmiddels heeft het bestuur van de Sportstichting een positief ad vies inzake het verzoek van de exploitant van „De Korf" in de nchting van het college van B. en W. doen gaan. Zij het onder een aantal voorwaarden. Zo zou het incidentele verhuur door de exploi tant alleen sportevenementen mo gen betreffen. Andere evenemen ten moeten via de gemeente blijven lopen. Verder zou er een voor- rangsrecht moeten gelden voor Leusdense verenigingen. Volgens Slager heeft het college van B en W. nog geen standpunt ingenomen over het verzoek van de exploitant van „De Korf". Mocht het college besluiten het positieve advies van de Sportstichting op te volgen, dan zal er nog verder moe ten worden gesproken, over de juridische uitwerkinq van een en ander OMZETDALING Desgevraagd verklaart Korf- manager Gerrit van Tiel, dat er sprake Is van een duidelijke da ling van de omzet van de bar in „De Korf". Van Tiel: „De bar- omzet in januari van dit jaar was 25% lager dan in januari vorig jaar. Dat is inderdaad een vrij forse terugval. Van de ene kant wordt die veroorzaakt door de algemene recessie, die ook in de horeca zijn weerslag vindt. Van de andere kant moeten wij het aan de bar vooral verdienen in het weekend. Van de badminton ner, die hier één of tweemaal in de week komt trainen kun je niet verwachten, dat hij iedere keer ook wat aan de bar besteedt Maar voor die zaalvoetballers lag dat anders. Die komen hier een competitiewedstrijdje spelen en blijven dan nog wat hangen aan de bar. Vorig jaar zaten we hier iedere vrijdagavond vol met of volleybal of zaalvoetbal. Nu zijn we veel meer afhankelijk gewor den van incidentele gebruikers." Wanneer de exploitant van „De Korf" zelf de incidentele verhuur mag gaan doen, dan is men zeker van plan om een aktiever beleid te voeren dan de gemeente, zo meldt Van Tiel; „wij zullen dat inderdaad anders aan gaan pakken. De gemeente is er gewoon niet op ingericht om zoiets op een zakelijke ma nier te regelen. Het is toch ook veel logischer, wanneer mensen die de hal willen gebruiken zich tot ons kunnen richten? Nu is het al zo, dat tachtig procent van de mensen die de hal willen gebrui ken zich tot ons richt. En dan moeten wij ze iedere keer verwij zen naar de gemeente." Overigens blijft er tenminste één moeilijkheid, ook wanneer de exploitant van „De Korf" de verhuur mag gaan regelen. Dat is het tarief voor het gebruik van de sporthal. Van Tiel: „De sporthal in „De Korf" zit redelijk hoog aan de prijs, dat is zeker waar." i onzer verslaggevers) [ISDEN - TeHa BV, nnis- en squashcen- Inslag in Leusden heeft slechts een an de pachtsom over aan de gemeente be- Het resterende be- van de 580 duizend die TeHa verschul- was is haar door de ente kwijtgeschol- Hoeveel de BV van E. Wage uiteindelijk etaald, is op dit mo- tniet bekend. over 1983 werd in september vorig jaar tussen de raadslieden van beide partijen afgesproken. Op dat moment was al duidelijk dat 580 duizend gulden niet betaald zou worden. Het college van B W, zo blijkt uit de notulen, verklaarde zich akkoord met deze overeenkomst. Het bedrag dat de gemeente van TeHa nu krijgt is het batig saldo dat overgebleven is na betaling door de BV van alle crediteuren, zoals de nutsbedrijven. „Over de hoogte van dat bedrag kan ik niks zeggen, omdat die cijfers nog niet bekend zijn. Dat moet ik nog horen Het gaat in ieder geval niet om vijf gulden", aldus Boogaard. In de gemaakte overeenkomst tussen de gemeente en Te Ha werd tevens bepaald dat de helft van de voor uitbetaalde gelden voor de huur van banen na 1 januari 1984 naar de gemeente overgemaakt moest worden. Boogaard „De pachtover eenkomst met TeHa is per 1 januari van dit jaar ontbonden. Vorig jaar zijn bij vooruitbetaling door tennis sers banen gehuurd voor de perio de na 1 januari. Het tennisseizoen in de hal loopt van oktober tot en met april. Van die vooruitbetalingen heeft TeHa de helft naar de ge meente moeten overmaken." Op dit moment is de gemeente Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden hljnt dinsdag an dondardag in da gamaanta Lauadan. nilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. 1 kontrakten belangrijke korting, eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). nummers: 75 cent per stuk. rENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Zaterdags gesloten. verantwoordelijk voor de exploita tie van de tennishal, die vandaag zo goed als zeker officieel verkocht zal worden. Tot 16 april van dit jaar runt echter TeHa BV in opdracht van de gemeente de tennishal. De voormalige pachter wordt hiervoor schadeloos gesteld, omdat er personeels-, energie- en andere kosten gemaakt worden om de tennishal draaiende te houden. Boogaard „De gemeente betaalt een bepaald bedrag aan TeHa waarmee de BV de kosten kan dekken. Of ze daar rijker van wordt? Ik denk het niet, maar ze zal er ook niet armer van worden". Blijkens de notulen van de besloten vergadering van augustus vorig jaar had de gemeente de intentie om een manager in te huren voor het runnen van de tennishal tot aan de dag van de overdracht aan de koper. De heer Boogaard legt uit waarom de gemeente van dat idee is afgestapt: „Het ging erom om na 1 januari 1984, de dag waarop de pachtovereenkomst ontbonden werd, geen stagnatie te krijgen in de bedrijfsvoering van de tennis hal. Dan kun je inderdaad via een managersbureau een persoon in huren die de zaken in De Inslag voortzet. Alleen zal zo'n iemand een gewenningsperiode moeten doormaken en dan kun je de vraag stellen moet je voor drieëneenhal ve maand een tijdelijk beheerders apparaat voor de tennishal inhu ren?" Boogaard vervolgt dat TeHa bekend is met het beheren van De Inslag en dat daarom besloten werd de voormalige pachter in te huren. Volgens Boogaard moet de kwestie van de vordering op TeHa en de overeenkomst voor de peno- de na 1 januari los van elkaar worden gezien. „Aan de andere kant moet men zich bedenken dat er ook inkomsten uit de hal bij de gemeente binnenkomen", aldus de chef van de secretarie. heeft gekost, werd vanwege de penkelen rond de inning van de pachtsom - die over 1982 wel werd betaald - eind vorig jaar te koop aangeboden bij inschrijving. Bij de gemeente kwamen zeventien bie dingen binnen. Volgens de notulen van een besloten vergadering in december, waarin de biedingen aan de raad door de notaris bekend werden gemaakt, varieerden de zeventien biedingen tussen de ƒ1.075.000,- en ƒ4.000.000,- Daaronder zat ook het bod van wethouder Jan Wagenaar, zoals wij reeds meldden. Tijdens die vergadering pleitte de wethouder „voor een zuivere procedure en zou het bijzonder op prijs stellen als de raadsleden het gebeuren nauw gezet volgden." Als er geen kink in de kabel komt, tekent vandaag de koper met het beste bod in principe het contract dat hem eigenaar in principe maakt van De Inslag. Deze overeenkomst wordt maandag 20 februari voorgelegd aan de gemeenteraad die zijn goedkeuring aan het koopcon tract moet geven. Boogaard: „De hal wordt niet verkocht voor die 4 miljoen gulden. Dat bod bleek achteraf niet hard te zijn." Ver moedelijk ligt de prijs van De Inslag tussen 2,5 en 3 miljoen gulden. WAGENAAR De Inslag die in 1981 werd opge leverd en precies 3.957.770,- PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. De allereerste peuters van peuterspeelzaal Klein Duimpje in hun tijde/i/ke onderkomen in Ons Gebouw ACHTERVELD - Tien jaar gele den bleek er in Achterveld be hoefte te bestaan aan een peu terspeelzaal. Door het enthou siasme van een aantal dorpsbe woners kwam de peuterspeel zaal van de grond. Als speel ruimte kreeg men de beschik king over het in een niet al te beste staat verkerende vroegere Wit Gele Kruis-gebouw. Hoewel het toen niet zo aantrekkelijk was bleek het gebouw achteraf toch een goede keus te zijn geweest. Met vereende krachten en spontane hulp van vele ou ders werd het gebouw omge toverd tot een prachtige speel zaal. Voordat het gebouw echter klaar was, bestond er al zoveel animo dat besloten werd reeds van start te gaan. Op 18 februari 1974 begon- men met een aantal peuters in een van de kleedlokalen van Ons Ge bouw. Leontien was inmiddels aan gesteld als leidster Er moesten echter nog wel twee hulpleidsters bij komen. Ook dit lukte. Dit werden Greet en Trees In augustus 1974 kon men uiteindelijk in de geheel gereedgekomen speelzaal echt van start gaan. De toenmalige bur gemeester van Leusden verrichtte de opening. De peuterspeelzaal kreeg de naam „Klein Duimpje". Veel peuters vonden hun weg naar de speelzaal. Door de terug loop van het aantal kinderen in Werkwijze ECW gaat op de hellingpag. 3 Vrijdag opent provinciaal steuntpunt Vrouwen emancipatie pag. 3 Vrouwenontmoetings centrum toch aan raamzijde kelder pag. 5 Kantongerechtpag. 5 Sportpag. 7 en 8 Loep op Leusden met Kantlijn en Joost pag. 9 OVM-gift voor Rode Kruispag. 9 Films in Amersfoort pag. 10 Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: 03425-1222 LEUSDEN - Rond twaalf uur woensdagmorgen is er op de Groene Zoom nabij de Burge meester Van der Postlaan een lek in de waterleiding ontstaan. Hoe de breuk is veroorzaakt, is nog niet bekend. Omdat men bang was dat de weg overspoeld zou worden, sloot de rijkspolitie de Groene Zoom gedeeltelijk voor het verkeer af. Plaatselijk ontstond er een behoorlijke wa teroverlast omdat de riolen de toevoer niet direkt konden ver werken. Het euvel werd proviso risch verholpen door het dicht draaien van de afsluiters. Het waterleidingbedrijf hoopt dat voor zaterdag het lek is gerepa reerd. Het lek heeft geen konsekwen- ties voor de kwaliteit van het drinkwater. Wel kon het voorko men dat woensdag in bepaalde wijken het water bij het open draaien van de kraan er enigs zins bruin uitzag. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. het dorp is de speelzaal momen teel echter nog maar drie ochten den per week open. De drie leid sters die tien jaar geleden zijn begonnen, werken er nog steeds met evenveel plezier. Ze zijn niet los te denken van Klein Duimpje. Maandag 20 februari wordt het 10 jarig bestaan van de peuter speelzaal met de peuters ge vierd. GROOTSTE ANTIEKBEURS VAN MIDDEN-NEDERLAND „De Flint" Amersfoort 50 deelnemers vrijdag 17 februari van 19.00 tot 22.00 uur zaterdag 18 februari van 12.00 tot 17.00 uur zondag 19 februari van 10.30 tot 17.00 uur Zie bon elders in dit blad. Onze maandelijkse Jazzavond op 24 februari met ^3 (leden Dutch Swing College Band) U kunt voor deze avond kaarten reserveren bij 't Jagershuys 20.- p.p., tel. 03404-13013. Aanvang 21.30 uur. Zaal open 21.00 uur. Woudenbergseweg 15 - 3707 HW Zeist

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1