V0'79 viert lustrum bescheiden wijze oorslaggevend! Impala heren goed op schot SMS kampioen? STOKT |00 punten uit een game Inieke bowlingprestatie Leusder bowling kampioenschappen Haaien verspelen hun voorsprong Ruime winst dames Resultaten junioren Ons Genoegen ETRAL VOORSPEL Primeur vice-voorzitter is nog vacant maar men heeft goede hoop dat ook deze functie eerdaags vervuld gaat worden Met fnsse moed is het be stuur aan de slag gegaan om de vereniging de komende jaren aan de hand van het beleidsplan naar het 10-jarig bestaan te loodsen. ACHTERVELD - Door elf junior-leden werd deelgenomen aan de schietopleiding. Er blij ken goede vorderingen te wor den gemaakt. Het was Rolf van Druten die met niet minder dan 85 punten de eerste plaats wist te behalen. De overige uitslagen waren: 2. Laurens v.d. Ven 54, 3. Michiel Peters 52, 4. Willem Jan Jansen 48, 5. Gert Daatselaar 47, 6 Jerry van Nimwegen 46, 7. Rudie van Daatselaar 32, 8 Arnoud Vlug 27, 9. Stephan Beijneveld 21, 10. Ri chard Voskuilen 19 en 11 Bert Schimmel 13 punten. DONDERDAG 16 FEBRUARI 1984 7 JSDEN Badmintonclub '79, Badminton Voor Ont- ling, laat deze week het lustrum niet helemaal on- rkt voorbij gaan. Gister- li (woensdag) vond het tieve gedeelte, een onder- oernooi, in het kader van ijfjarig bestaan plaats. De avond die voor leden en leden voor zaterdag ge- 1 staat, moet het hoogte- ffgaan worden In het nog pril- Ntaan van de badmintonver- J februari 1984 bestaat BVO Wkop af vijf jaar. Het initiatief Leusden een tweede bad- Onclub op te richten ging ds uit van een aantal men- at de badmintonsport al bij ie verenigingen had bedre- eigen club oprichten was de enige mogelijkheid om de lange wachtlijsten bij de diverse clubs te omzeilen. De mogelijkheden bin nen de grenzen van de gemeente Leusden werden alras onderzocht. Toen Cor en Joke Boersma, Inge Troeleman, Dick Timmerman en Joop Paschedag tot de conclusie kwamen dat een tweede club bin nen Leusden bestaansrecht had. klopte men bij de gemeente voor zaalruimte aan. Op zaterdagavond konden de pluimballers in de Meent terecht. Een onderneming die ge doemd was te mislukken zou je als buitenstaander zeggen Wie is er zo gek om op de zaterdagavond, de uitgaansavond bij uitstek, een shuttletje te gaan slaan. Toch reageerde een groot aantal Leusdenaren op de adver tentie die de oprichters in de Leus der Krant hadden laten plaatsen. Ruim 30 badmintonners waren op de eerste avond al aanwezig hetgeen voor de initiatiefnemers het sein was om de knoop door te hakken en de puntjes op de ,,i" te zetten. Het lidmaatschap werd bij de Ne derlandse Badminton Bond aange vraagd terwijl men zich tevens bij de Sportstichting Leusden aan meldde. Het ledental groeide ge staag zodat men al gauw een ledenstop moest invoeren om de zaak niet uit de hand te laten lopen Want organisatorisch moest er nog wel een en ander gebeuren Een bestuur kan niet alle zaken beharti gen. Een technische commissie werd in het leven geroepen om de diverse toernooien en de clubkam pioenschappen te organiseren. Te vens kregen zij de opdracht om een clubblad van de grond te gaan krijgen hetgeen wondenwel geluk te. Reeds vier jaar vormt de ,.CIub- Spelbeeld van hel lustrumloernooi dat gisteravond verspeeld werd. praat" het contactorgaan binnen de badmintonclub. Langzaam maar zeker groeide BVO naar een vol waardige vereniging waarbinnen alles redelijk in goede banen geleid werd. JEUGD Eén ding ontbrak er nog binnen de club. Een jeugdafdeling zou BVO niet misstaan, vonden een paar bestuursleden. Want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst is een veel gebruikt gezegde. In 1981 ging de kogel door de kerk en kreeg de jeugdafdeling vaste vormen Op de vroege uren vóór de senioren konden de jongens en meisjes aan de bak. Voor de rekreanten werd de zaterdag toch een zware last maar toen bekend werd dat BVO op de woensdagavond in sporthal De Korf terecht kon, was het nog even door de zure appel heen bijten, voor velen een fluitje van een cent De verhuizing van De Meent naar De Korf ging debadminton- club bepaald niet in de koude kleren zitten Integendeel zelfs. Het ledental ging fors omhoog en deed BVO tot een middelgrote vereni ging uitgroeien. Momenteel tim mert BVO '79 met ongeveer 200 leden behoorlijk aan de weg. Om het peil omhoog te brengen werd een trainer in de persoon van Jan Laseur bij de club betrokken het geen gezien de belangstelling een schot in de roos was. Met zes teams deed BVO aan de competitie deel terwijl de jeugd met drie teams hoge ogen probeerde te gooien De oprichters hebben zich in de loop der tijd stuk voor stuk teruggetrok ken en het roer aan nieuwe gezich ten overgedragen. Op de onlangs gehouden ledenvergadering kreeg voorzitter Erich Matray zijn bestuur bijna weer compleet. André van Meeteren (penningmeester), Lies- beth Damave (secretaris) en Joan Leyenaar staan de praeses ter zijde Alleen de plaats van de USDEN/ACHTERVELD - De >alcompetitie lijkt zijn draai gevonden te hebben na de iurige voetballoze periode, kkig wel hoor je de Leus voetbalsupporters har- lenken, want de ontknoping met rasse schreden. De zaterdag en Achterveld lard op weg om hun beloftes te maken terwijl de zondag- atie, na het treurspel tegen de aspiraties maar even in ikast moet zetten en er nog aan moet doen om op de geraakte staartclubs van ege lijf te houden, de zaterdag afdeling zit de laardformatie van trainer Ri- Beumer ogenschijnlijk op en krijgt week in week uit de jige medewerking van de ove- :lubs Ook komende zaterdag een dergelijke situatie zich en voordoen. De uitwedstrijd het stugge Hees moet voor oda-elf nauwelijks moeilijkhe- opleveren Hees is na de rwacht sterke competitiestart en kaartenhuis in elkaar ge en is hard op weg om in de rste regionen van de ranglijst raken. Unicum heeft de smaak winst op Naarden te pakken Iderhalve aan SEC geen kind en FC Horst houdt de punten Naarden in eigen huis. Huls- horst en SVM Boys bezitten beide evenveel verliespunten. Een gelijk spel ligt daarom voor de hand Sperwer, de laatste weken keihard in de slag. kan voor de derde achtereenvolgende keer voor een stunt zorgen. Bloemenkwartier nog niet erg op dreef, zal aan de Sper wer een hele kluif hebben. Barne- veld kan weer een plaatsje stijgen door TOV met lege handen naar Baarn terug te sturen. Roda zal dit goed van pas komen Het programma 1e klasse A. Hees - Roda '46 (0-3) Unicum-SEC (2-1) FC Horst - Naarden (1-1) Hulshorst - SVM Boys (1 -1 Bloemenkwartier - Sperwer (2-3) Barneveld - TOV (1-0) ZONDAG De zondagformatie van trainer Rob Ton is hopelijk tegen Barne veld weer bij de les. Anders ziet het er somber voor de Buiningparkers uit. De Barnevelders willen niets liever dan de Leusdenaren op een nederlaag trakteren om de kansen op de titel volledig in eigen hand te kunnen houden. Roda weet wat er op het spel staat. Actif wil na het opstekertje tegen Roda, op de in geslagen weg doorgaan, hooglan derveen is gewaarschuwd. Naar den zal tegen Zuiderzeevogels geen potten breken terwijl Laren dat tegen VVZA evenmin doet. Winst zou voor Amsvorde tegen Gooische Boys een welkome ver rassing zijn. Verder als een punten- deling zien we de Amersfoorters toch niet komen Veensche Boys, de rode lantaarndrager, vecht voor wat hij waar is. APWC kon dit wel eens aan de lijve ondervinden Het programma zondag 1e klasse A Actif - Hoogl.veen (3-3) Naarden - Zuiderzeevogels VVZA-Laren (1-2) Amsvorde - Gooische Boys (0-3) Veensche Boys - APWC (1-3) Roda '46 - Barneveld (0-1 Achterveld moet in Ankerveen tegen ASV aantreden. Een over winning zijn de Achtervelders, ge zien het resultaat van de eerste wedstrijd en de stand op de rang lijst aan hun stand verplicht. Me dekoplopers Stator en Olympia zul len elkaar het leven zo zuur moge lijk maken Een remise is misschien wel de beste oplossing. Sparta (L) moet het aangeslagen PVC van zich af kunnen houden. BW de laatste weken succesvol bezig, verslaat Nederhorst EMM komt tegen het wisselvalige KVVA waar schijnlijk te kort. Het programma 2e klasse A. BW - Nederhorst Sparta (L>-PVC (1-2) ASV - Achterveld (0-4) Stator - Olympia (1-3) EMM - KVVA (2-0) LEUSDEN - De heren handbal lers zijn de laatste weken uitste kend op dreef. Voor de vierde achtereenvolgende maal behaal den de Leusdenaren de volle winst en zijn hard op weg om eens hoge positie op de ranglijst te verwerven. Ook de reserves van BSV waren niet bij machte om het vol zelfvertrouwen opere rende Impala een voet dwars te zetten. In de beginfase ging de strijd gelijk op. Dan Bleuel open de de score (0-1).,Tweemaal wist BSV, de Leusdense doelman te verschalken voordat Jos de Valk. Impala weer langszijn bracht (2-2). Daan Beuel en Theo Prinsen namen een treffer voor hun rekening (4-4) en luidden het offensief in dat in een 4-7 voorsprong resulteerde. De ko- ningschutter van BSV had het brengen In de slotfase herstelden de Leusdenaren zich uitstekend Flitsend aanvalsspel stelden de BSV-verdedigers voor grote pro blemen Nog vijfmaal moesten zij het hoofd buiten Jos de Valk, Ron Hartogsveld (2x) en goaltjesdief Theo Prinsen (2x) wisten voor Im pala het te vinden. De 15-23 over winning was volkomen verdiend DAMES antwoord pas klaar en schoot zijn ploeg wederom naast Impala (7-7). Voor coach Henk Koelewijn het sein om aan de Blaricumse goal- getter een verdediger op te offeren wat uitstekend uitpakte Nog een maal kon BSV bijblijven voordat Impala definitief afstand nam Ron Hartogsveld, Willem Rademakers en wederom Theo Prinsen bepaal den de ruststand op 9-11 In de twede helft gingen de Leusdenaren op de ingeslagen weg voort hetgeen het verschil tot 11-18 deed oplopen Theo Prinsen (3x), Paul Lindeboom (2x), Daan Beyel en Jos de Balk rondden de goed opgezette aanvallen medo- genloos af. Even nam Impala gas terug hetgeen BSV in staat stelde om tot 15-18 terug te komen. Impa la liet zich echter niet van de wijs De dames van Impala kwamen tegen Laren uitstekend voor de dag Vooral in de eerste helft lieten de dames een staaltje van hun kunnen zien. Spelsystemen werd perfect uitgevoerd Goed opgezet te aanvallen werden met een doel punt afgerond. De 1-8 voorsprong bij de rust was geheel volgens de veldverhouding. Na de pauze kon Laren iets terug doen omdat het hoge tempo waarmee de dames de voorsprong hadden opgebouwd enerzijds en het gebrek aan wissel speelsters anderzijds op begon te breken. De verdediging liet een paar steekjes vallen en stelde La ren in staat de nederlaag tot 8-16 te beperken, de doelpunten werden gemaakt door: Hetty Tessels (7x), Wil v d. Burgwal (4x), Petra Wethly (2x). Ria Meyerink (2x) en Wilma de Voogd LEUSDEN - De winst op degra datie kandidaat BFC bracht Anti lopen niet alleen in veiligheid maar ook een plaatsje hoger op de ranglijst. Veel hoger zullen de Leusdenaren niet komen alhoe wel er nog een kleine kans be staat om op de tweede plaatst beslag te leggen. Maar dan moet alles wel meezitten. Koploper SMS liep over Odik heen (11-4) terwijl Thor een nipte zege op DSV behaalde (8-7). Onderin blijft het spannend nu De Vinken thuis tegen ZKC met 11-10 zich aan de laatste strohalm vast klampten. De uitslagen van afgelopen za terdag waren: Vinken-ZKV11-10; Thor - DSV 8-7; Odik - SMS 4-11; Antilopen-BFC 14-5. De ranglijst na 11 wedstrijdda gen: SMS 11-21 Thor 11-16 Antilopen 11-12 DSV 11-11 Odik De Vinken ZKC BFC 11-10 11- 7 11- 6 11- 5 Zaterdag staat de derby tussen Antilopen en Odik op het program ma. Een duel waarbij sentimenten vaak een belangrijke rol spelen. Toch moet Antilopen in staat geacht worden om de Barnevel ders te verslaan. Vrijuit kunnen de Leusdenaren hun sportieve plicht vervullen. SMS kan in eigen huis tegen Thor de kroon op het werk zetten. Een gelijkspel is al voldoen de om de kampioensvlag uit te hangen maar ik denk dat de Utrechters daar geen genoegen meenemen en de volle winst zullen nastreven zoals een kampioen be aamt. DSV zal aan de alles of niets spelende Vinken haar handen vol hebben BFC moet ZKC verslaan om het dreigende onheil te voorko men. Het zal een hele klus worden. Het programma is- Antilopen - Odik. SMS - Thor. DSV - de Vinken en BFC - ZKC winnaars van de Leusdense bowlingkampioenschappen. i B W van Leusden zijn nooit bang geweest van primeursDe allergrootste nieuwigheid tot nu toe op sportgebied - overigens ook de grootste miskleun, met permissie gezegd - was wijlen het grasvlies- hockeyveld, het eerste en nooit herhaalde in Nederland, op het sportpark aan het Valleikanaal Ei genlijk was, behalve wellicht de uitbetalende verzekeringsmaat schappij, destijds iedereen con tent, dat het hockey-akkertje naar de vaantjes is geprikrold door een personeelslid van de onderhouds- firma Dat hoofdstuk van de Leus dense sport is duidelijk voorbij. Een ander fenomeen duikt hier nu op. Reeds enige tijd is door het hockeybestuur en de municipale overheid onderhandeld over de realisatie van een echt kunstgras veld De kogel schijnt nagenoeg door de kerk. De vooral met ruimte lijke problemen tobbende krom- houters en het gemeentebestuur zijn met zo n ..namaakgazonge baat, aangezien de twee noodvel- len aan de Middenweg door de woningbouw worden opgeëist Zo'n veld kan minimaal 100% méér worden bespeeld dan een normaal gazon en het vraagt maar 50% van de ruimte, die vereist is voor twee ordinaire velden als tegenwaarde. Het ei van Columbus, ware het niet, dat de realisatie tweemaal zo veel kost als een gewoon veld. Dat speelt hier echter geen rol, omdat de hockeyclub daar wellicht 50% van voor eigen rekening neemt. Ovengens heeft de club, die het veld straks beheert, de voordelen van het goedkopere onderhoud Zo'n veld hoeft nooit te worden gemest en gemaaid en ook niet geprikrold1 De aanlegperiode is kort en in principe kan de kunst- grasmat bij het begin van de nieu we competitie gereed zijn. Dan heeft Leusden opnieuw een pri meur Alle Nederlandse hoofdklas sers spelen inmiddels op kunstgras en dat geldt ook voor een deel van de daaronder gerangschikte over gangsklassen. maar Leusden zal vermoedelijk de eerste Ie klasser zijn met zo 'n kostbaar tapijt en als de club degradeert - en die kans bestaat - zeker de eerste 2e klas ser uit het hele land! (422) EUSDEN - Ongelooflijk en Irgaloos zijn de superlatie- J waarmee je aan de unieke statie van bowler John Hof- niets afdoet. Twaalf keer Itereen gooide de man uit Ibergen afgelopen zaterdag fens wedstrijden in de mixed- Ibel-league in de Korf alle \om in een worp hetgeen het jerbeterlijke record van 300 ■ten uit een game opleverde. 1 voortreffelijke prestatie die |r weinig bowlers tijdens offi- wedstrijden wordt geëve naard. Slechts vijf 300 punten- records zijn er in de 20-jarige geschiedenis van de Nederland se Bowling Federatie erkend. Een zesde record is momenteel bij de commissie van de federa tie in behandeling en zal hoogst waarschijnlijk door de bowling- bonzen worden goedgekeurd. John Hofstede zou dan de ze vende persoon zijn die zich in dit voortreffelijke rijtje van record bow lers kan scharen Voor de Korfbow- ler die sinds 2 jaar in Leusden speelt en wekelijks 10 uur aan zim geliefde sport besteedt en tot de B-categorie van de vaderlandse bowlingtop behoort, zou dit een erkenning van zijn talenten beteke nen en een enorme stimulans om op de ingeslagen weg door te gaan De bal waarmee hij het record gooide is reeds goedgekeurd. De pins en de baan worden ook nog aan een nader onderzoek onder worpen maar niemand twijfelt er aan dat er iets niet in orde zal worden bevonden. Voor de bow- lingsport in Leusden en John Hof stede zou dit „het einde" zijn LEUSDEN - Het ging er afgelo pen zondag bijzonder spannend aan toe tijdens de finale van het Leusder bowlingkampioen schap. Acht dubbels hadden zich voor de finale kunnen plaat sen terwijl er voor titels bij de singles vijf heren en drie dames in de diverse klassen de strijd mochten aan binden. De finale bij de dubbels ging over vier games en werd bij de dames gewonnen door het duo W. Heykamp/G. Elzenaar met 2553 punten. C. Brandsen en A. Arns pakten met 2461 pins de tweede stek voor de gezusters Van Dijk die met 2401 punten de derde plaats opeisten. De heren dubbelfinale werd een overwinning voor H. van Putten en R. Singerling met 2825 punten. Op de 2e plaats legden B. Ascosta en B. Jansen beslag (2748) terwijl W. van Harselaar en E. Robijn (2715) de 3e prijs behaalden. De single-finale ging over zes games. Het eerste kwamen de dames en heren van de D-klssse aan de beurt. De bowlers gaven elkaar weinig toe zodat de span ning er tot de laatste game in bleef. Het eindresultaat was. Singles D Dames. 1E. van Dijk 1807. 2. T. v Harselaar 1733 3. F v. Enk 1660. Singles D. Heren 1. H. v. Putten 2167 2 B Jansen 2157 3. A Girmscheid 2090 Als laatste gingen de cracks aan de slag in de A/B/C-klasse. Lang bleef het publiek in onzekerheid over wie de titel op zijn of haar naam ging brengen Bij de dames had J. van Dijk, de sterkste zenu wen, en greep met 1978 punten de hoofdprijs C Brandsen bleef met 1961 punten niet ver achter terwijl A. Arns met 1951 punten eveneens in de prijzen viel. Bij de heren rukte John Hofste de, na zijn geweldige record van een dag eerder, naar de koppositie op (2290). W. Kok (2231) en W Harsselaar (2198) konden de fan tastische gooiende John Hofstede niet van het kampioenschap afhou den. spel. DJK kwam niet tot scoren, door enkele voortreffelijke reddin gen van keeper Harry Klok De spelers trokken zich aan het prima keeperswerk van hun doelman op hetgeen in twee treffers van Wim Burger resulteerde 3-4. In het begin van de laatste periode kwam DJK langszij maar André van Har ten bracht de Haaien via een intik- bal met 4-5 weer aan de leiding Tegen de numerieke meerderheid, na het uit het water zenden van een van de spelers, waren de Haaien niet opgewassen wat 5-5 beteken de. Een snelle uitbraak werd door Harry Abbing perfekt afgerond en leek het definitieve vonnis over DJK te vellen (5-6). Toch sloeg het noodlot in de laatste seconden nog toe toen de Haaien, met twee man minder, de bal verspeelden. Tegen de spetter van de geheel vrij liggen de DJK-speler moest uitblinker Harry Klok helaas het antwoord schuldig blijven zodat de Haaien de winst alsnog aan hun neus voorbij zag gaan. Invaller Robert Jan Möhlman speelde een goede wed strijd. LEUSDEN - Eindelijk hebben de waterpoloërs van de Haaien weer eens een punt aan het schamele totaal kunnen toevoe gen. Met 6-6 speelden de Leus denaren in Amsterdam tegen DJK gelijk. Toch had er meer ingezeten als in de slotfase de Haaien het hoofd koel hadden gehouden. Enigszins verzwakt, door het ontbreken van twee basisspelers, bonden de heren vol goede moed de strijd aan. De vorm was in de eerste periode nog ver te zoeken. Gretig profi teerde DJK van het povere te genspel van de Haaien en nam een 3-0 voorsprong. In de twee de periode vochten de Leusde naren zich uitstekend terug. Een man meer situatie leverde het eerste doelpunt op (3-1) terwijl even later Wim Burger de achter stand tot 3-2 verkleinde. Keeper Harry Klok hield zijn doel schoon en wist zelfs een strafworp te stoppen. In het derde pari gingen de Haaien op de ingeslagen weg door en kregen steeds meer grip op het John Hofstede.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7