OVM Leusden schenkt gift aan afdeling Rode Kruis Geslaagde EHBO oefening LEUSDEN, van 200 miljoen verzekerd kapitaal gepasseerd Dronken door Leusden: zes maanden gevangenis en ontzegging Kaartavond Kantlijn INGEZONDEN mkindegmeerte/' Leusden Achterveld icidentje consument- >rtegenwoordig- Roda-vlag halfstok Wachtmeester maakt meldtafel Blommen op Valentijndag DOOR GOUD GEKUST Joost loep op Leusden plaatselijk nieuws DONDERDAG 16 FEBRUARI 1984 Donderdag 16 februari 20.00 uur: Film „The Godfather II". De Korf Vrijdag 17 februari 19.00 uur: KPO lustrumviering, St. Jozefkerk, vervolgens feestavond in De Korf Maandag 20 februari 20.00 uur: Lezing Prof. dr. ir. Voorhoeve, Ros Beijaart, Hamersveldseweg. Maandag 20 februari 20.00 uur: Extra raadsvergadering, raadszaal Gemeentehuis. Maandag 20 februari 20.00 uur: Vergadenng CML, Huiskamer Groot Krakhorst. Bolderikhof. Dinsdag 21 februari 20.00 uur: Bijeenkomst OVM Leusden, Res taurant De Pepermolen. Biezen- kamp 4. Dinsdag 21 februari 20.00 uur: Bijeenkomst Ned Bond van Platte landsvrouwen, Groot Krakhorst, Bolderikhof. Donderdag 23 februari 19.30 uur: Raadsvergadering, raadszaal ge meentehuis Donderdag 23 februari 20.00 uur: Bijeenkomst agrarische organisa ties, De Til, Hamersveldseweg 30 Vrijdag 17 februari 20.00 uur: K.P J, Krevo-avond, de Moespot. Zaterdag 18 februari 20.00 uur: K.P.J. Disco, m.m v Axis, de Moespot. Zaterdag 18 februari 20.00 uur: Disco Show, de Klaveet. Zondag 19 februari 14.00 uur: Disco. De Klaveet. Zondag 19 februari 20.00 uur: Bebo Disco. Ons Gebouw Zondag 19 februari 14.00 en 20.00 uur: Volksdansen, de Moes pot. Dinsdag 21 februari 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem, Ons Ge bouw Dinsdag 21 februari 20.00 uur: Tekenen en schilderen, De Moes pot. Woensdag 22 februari 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot. Donderdag 23 februari 13.30 uur: Bejaardensoos. Ons Gebouw. Donderdag 23 februari 20.00 uur: Soos. De Moespot irl 1! iUSDEN - De bijna 90-jarige erlinge Verzekerings Maat- ppij Leusden W.A. (opge- 1896) heeft een nieuwe mijl- bereikt in haar bestaan. De Bng van een dergelijke ver- ringsmaatschappij wordt neten aan het tegen brand ikerd kapitaal. Onlangs bij de OVM Leusden de van 200 miljoen verze- kapitaal gepasseerd. Is het gevolg van een ver- de groei vanaf 1975. In dat werd voor een meer gede- en profesiionele opzet van Onderlinge gekozen. In 1975 het verzekerd bedrag 75 n, in 1980 was dit reeds ubbeld tot 150 miljoen, een gevolg van de waarde- [Indering van het onroerend en de hoogkonjunktuur. r de laatste jaren is de de van de bebouwde eigen den nauwelijks meer geste en is de konkurrentie in de 'keringswereld op de krap- markt steeds heviger. Het is >m opmerkelijk dat de OVM den nu reeds de 200 mil- grens heeft overschreden, testuur van de OVM heeft )f voor de verzekeringsdes- 'ge mevrouw Kreikamp en assistente mevrouw Leu- a': Insdag 21 februari zal het Hd, dat het verzekerd kapi- 'P 200 miljoen bracht, ge- 9d worden en een kado ngen. Onderlinge Leusden is één oudste verenigingen in de ente Leusden. Bekende na- uit Leusdens verleden zijn hieraan verbonden geweest als bestuurder: Jhr. de Beaufort, Van Raay, Van Keulen, v. d. Hengel, Van Zandbrink en vele anderen. De vereniging is uit de bevolking ont staan: „Met elkaar borg staan voor een ramp (brand), die individueel niet te dragen is." Het is een vorm van verzekering die op het platte land vooral onder de agrarische bevolking tot grote bloei is geko men. Echter gedurende de laatste jaren hebben ook steeds meer burgers en bedrijven de weg weten te vinden naar de Onderlinge Waarborgmaatschappijen De OVM Leusden is aangesloten bij een landelijk overkoepelende organisatie, de NOVO te Zwolle Hierbij is een honderdtal Onderlin- gen aangesloten, waarbij Leusden een bescheiden middenpositie in neemt Met de groei die de OVM Leusden de laatste tien jaren heeft doorgemaakt ziet men in Leusden de toekomst met vertrouwen tege moet. Naar aanleiding van het passe ren van de 200 miljoen grens wil de Onderlinge Leusden een gebaar maken naar de Leusden- se gemeenschap, waaraan zij haar naam ontleent, ook al is haar werkgebied veel groter (met aangrenzende gemeenten zoals Woudenberg, Scherpenzeel, Barneveld. Hoevelaken en Amersfoort). Het bestuur van de i OVM Leusden heeft besloten ter gelegenheid van het bereiken van bovengenoemde mijlpaal een bedrag te schenken aan de zeer recent opgerichte afdeling i Leusden van het Rode Kruis. Deze gift zal eveneens op 21 februari a.s. overhandigd wor den aan burgemeester Radema ker, als lid van het oprichtings comité van het plaatselijk Rode Kruis. De bijeenkomst, die een feestelijk karakter zal dragen, vindt plaats in restaurant „De Pepermolen", Biezenkamp 4. De aanvang is om 20.00 uur. hadden hun rol voortreffelijk ge speeld, niet van echt te onderschei den, niet van echt te onderschei den WOUDENBERG - Een 36- jarige inwoner van Woudenberg die met 1,65 promille alcohol in zijn bloed door Leusden had gereden is vrijdag door de Utrechtse politierechter, mr. H. F. M. Hofhuis, veroordeeld tot een ontzegging van de rijbe voegdheid van 6 maanden en een gevangenisstraf van twee weken. Daarnaast werd een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van een eer der vonnis ten uitvoer gelegd. De verdachte werd extra zwaar ge straft omdat hij werkloos verte- ACHTERVELD - Dinsdag avond vond er een grote EHBO- oefening plaats in het pand van aannemersbedrijf Van Ruiten beek aan de Hessenweg. De in Ons Gebouw verzamelde EHBO leden kregen telefonisch bericht dat een „ernstig ongeval" had plaatsgevonden in de werk plaats van genoemd bedrijf. Met spoed was men ter plaatse waar door een van de leden een viertal ploegen werd samengesteld om de slachtoffers te helpen. Het betrof een vrouw die aan de zaagmachine bezig was geweest en vier vingers had afgezaagd Haar echtgenoot wilde naar haar toelopen om haar te helpen doch kwam hierbij te vallen waardoor hij een gat in zijn voorhoofd opliep en tevens een schedelbasisfraktuur De derde persoon die met een houtbeitel bezig was schrok hier zo van dat hij niet oplette waardoor de beitel uit schoot en hij een flinke wond aan zijn borst opliep. De vierde persoon viel op een raamko zijn waardoor hij aan ziin rechter been een open botbreuk opliep en aan zijn linker been een flinke schaafwond. Ook een van zijn han den werd gewond die door de val onder het zaagsel kwam. Men ging aan het werk en zeer vlot werden de patiënten behandeld De oefening en de hulpverlening werden beoordeeld door de in structeurs de arts Boersema en de heren Winthouwer en Van den Hoek. Na afloop van de oefening werd door de voorzitter dank gebracht aan de heer Ruitenbeek die zijn werkplaats geheel belangeloos be schikbaar had gesteld De heer Ruitenbeek kreeg een fles met inhoud aangeboden en zijn echtge note een bloemetje. Vervolgens verzamelde men zich weer in Ons Gebouw waar een nabeschouwing werd gehouden. Er waren fouten gemaakt doch men kon niet anders zeggen dat er zeer goed gewerkt was. Een oefening waar weer veel van geleerd was. De voorzitter dankte de Lotus patiënten die voor slachtoffer gespeeld hadden. Zij Deze Lotus-patiént wordt geholpen nadat hij gewond was geraakt door een uitgeschoten beitel genwoordiger was. Door de lan ge ontzegging van de rijbe voegdheid blijft hij vrijwel zeker langdurig werkloos. In september van het vorig jaar hoorde de Woudenberger dat hij weer voor een werkgever aan de slag kon. Op 24 september besloot hij dat te vieren bij vrienden. De volgende dag om twee uur 's nachts reed de man in zijn auto naar huis. Plotseling doemde er voor hem een bordje „stop politie" op. Hij negeerde het en ging er als een haas vandoor „Waar ben je nou mee bezig, je maakt het alleen maar erger voor jezelf," ging er tijdens de achtervolging door hem heen. Volgens de politie werden er tijdens dat ritje snelheden van 115 km/u binnen de bebouwde kom gegaan Uiteindelijk gaf de Wou denberger zich toch vrijwillig aan Zijn toekomstige werkgever liet hij de volgende ciag weten dat hij niet kon komen werken omdat hij waar schijnlijk binnenkort niet meer zou mogen rijden „Als er iemand vaak was ge waarschuwd dan was het de ver dachte wel," sprak de officier van justitie, mevr mr. P van der Molen- Maesen. Zij eiste naast de tenuit voerlegging van het oude vonnis een ontzegging van de rijbevoegd heid van negen maanden en een gevangenisstraf van 2 weken. LEUSDEN - Donderdag 16 fe bruari wordt in het jongerencen trum De Til (Hamersveldseweg 30) een grote kaartavond geor ganiseerd. Om 19.00 uur start een schutjasconcours tussen- ploegen van twaalf man van het FNV, de ABTB, Postduivenver eniging en De Til. De ploegen spelen zes wedstrijden zodat ie dere ploeg twee keer tegen el kaar in de strijd komt. Om 20.00 uur vindt in de andere zaal de maandelijkse kaartavond plaats. Iedere belangstellende kan deelnemen aan het klaver- of schutjassen. De inschrijving vindt plaats tussen 19.30 en 19 50 uur Voor beide concoursen zijn prijzen beschikbaar. De avond telt mee voor het seizoenskampioenschap waarvoor op 22 maart de laatste avond wordt gespeeld. ktle: Caspar van Loo 33 Ie vergadering van de kgroep Economische Zaken, ff, ïsumentenbelangenen e rkgelegenheid (ECW) stond dinsdagavond een Identje rond de nog steeds [opgevulde plaats in de a kgroep voor de tweede legenwoordiger (m/v) van de isdense consument. De ut ste afgevaardigde, mevrouw ber. kon dinsdagavond den begroet in de werkgroep al sinds december 1982 taat. CW-lid Gert de Weerdt, die ni ien met de heren Zwart, a (hof. Offereins en Oostra tens de raad in de werkgroep el het raar te vinden dat de e „consument" nog niet is n ((itroduceerd. „Terwijl deze mevrouw, Wil van de Kar, al uitvoerig is ondervraagd door een ambtenaar. Ze heeft als het ware een examen moeten afleggen om in aanmerking te komen voor het lidmaatschap van deze werkgroep," aldus De Weerdt in woorden van deze strekking. Het raadslid heeft de indruk dat mevrouw Van de Kar door de voorzitter van de werkgroep, wethouder Wagenaar, wordt geweerd. De Weerdt zei verder dat mevrouw Van de Kar pas dinsdagmiddag om twee uur schriftelijk bericht kreeg van de gemeente, dat ze voorlopig niet toegelaten wordt tot de werkgroep. Omdat de werkmethodiek van ECW op de helling gaat en er wellicht een heel andere samenstelling uit de bus rolt. Ambtelijk secretaris van de werkgroep, de heer Stein, voelde zich persoonlijk getroffen door de opmerkingen van Gert de Weerdt. Stein vond met name de omschrijving „ondervraging" van het gesprek dat hij met mevrouw Van de Kar heeft gehad, erg ongelukkig. „Ik hoor al gekscherend het woord Gestapo vallen. Mijn naam mag dan wel Duits zijn, voor de rest houd ik er geen Duitse praktijken op na," aldus de heer Stein die zichtbaar geïrriteerd was door de opmerking van De Weerdt. Hij verklaarde dat het gesprek met mevrouw Van de Kar in de vorm van een interview was, waarin zij zich kon presenteren aan de gemeente. Toen het debatje in de werkgroep een beetje uit de hand ging lopen, merkte Gert de Weerdt tot hilariteit van alle aanwezigen op: „Ik wil er verder geen punt van maken." Cees Leyenaar sr. kon het zondag niet meer aanzien. Een paar minuten voor het einde van de voetbalwedstrijd Roda '46 tegen Actif maakte hij zich uit de voeten. Even later zagen de toeschouwers van de match de Roda-vlag op het Buiningsportpark halfstok gaan. Deze handeling had onlosmakelijk iets van doen met het bedroevend slechte spel van de Roda-jongens, die met 2-1 verloren van tien Actif-spelers. Na de wedstrijd was de daad van de Roda-man in harten nieren, Cees Leyenaar sr., aanleiding voor grappen. In de kantine klonk het op een gegeven moment zo vanheeft Roda '46 door de rouwvlag te hijsen, belangen in de Sovjet- Unie? De rijkspolitie Leusden boft maar. Deze week werd in de plantonruimte (zeg maar de receptie) van het groepsbureau in Leusden-zuid een nieuwe meidtafel geïnstalleerd. Voorheen deed een eenvoudige bureautafel dienst in deze. Het aardige van de nieuwe meidtafel, waarin de telefoon- en portofooncentrale is verwerkt, is dat die vervaardigd is door de Leusdense wachtmeester P. Frijters. In zijn vrije tijd. Zijn collega's zijn trots op hem. lieu we meldtafel van de rijkspolitie, gemaakt door een van de wachtmeesters De poserende politieman is meldtafel. Een garage in de Hamershof Zo langzamerhand verbaast het me, dat er nog steeds geen sprake is van een banden service-station De gemeente vraagt zich af. of ze zich nog langer moet be moeien met de branche- invulling van de Hamers hof 'k Heb zelden zo n goeie vraag gehoord. Of valt al dat geharrewar rond het warenhuis niet onder branche-in vulling Het CDA spreekt met lichtelijke verachting over al die gesta pelde laagbouw" in het Ruige Velt. En dan hebben ze het nog niet eens over de flats die daar zouden moeten komen Voor Claeverenblad is een be tonnen muur van ruim vier meter gepland In het onover troffen CDA-jargon is dat na tuurlijk een ..gestapelde stoep rand". Als Leusden straks teveel hui zen gaat bouwen en daarmee Amersfoort's grotestadsfunktie ondermijnt, sluit Amersfoort natuurlijk gewoon het kabelnet af als repressaille Jan Wage naar Amersfoort Waar ligt dat?" Geen rood lichtcamera's in Leusden. lees ik. Dat is natuur lijk een logische beslissing als je bedenkt, dat het door-rood- licht-rijden zon vertrouwd beeld is in ons aardige dorpje, dat de onrechtmatigheid daar van niet meer is aan te to nen. En dat er auto 's total loss raken door dit soort overtredingen, komt dan mooi uit. want die nieuwe garage in de Hamers hof moet toch ook brood op de plank hebben? Rademaker, zo lees ik. geeft de voorkeur aan ..schone schijn" boven een werkelijk heid. die voos blijkt te zijn Op grond van die uitspraak moeten we blijkbaar het ge meentelijke beleid beoorde len Cynische Leusden aar: ,,En die uitspraak is nog omkeerbaar ook!. De vrouwen in Leusden vyeten nog steeds hun plaats niet. B. en W denken ongetwijfeld, dat de aktiviteiten van de vrou wen het daglicht niet kunnen verdragen Volgens wethouder Ummels is er eengelukkig eindein zicht wat betreft de tennishal De vraag is alleen voor wie het gelukkig is en voor wie het einde. De ruime meetlat van de ge meente Leusden is nu door de provincie geijkt en goed be vonden. Een sociaal-cultureel centrum zou de gemeente 2.5 miljoen gulden kosten en daar heeft ze het geld niet voor, omdat een dergelijk bedrag nodig is om het verlies van de tennishal te dekken. Om over na te denken: ge meentelijke branche-invulling of -vervulling? V. baseerd op een verslag in het clubblad van de hockeyvereni- ging. Omdat daarin met veel om haal het incident tussen sommi ge heren 2-hockeyers en de be heerder van de sporthal in Nieu- wegein werd beschreven, vond de redaktie dat het vermelden meer dan waard in de rubriek Loep op Leusden, die het nieuws met een knipoog benadert. Het woord „worsteling" is niet door ons bedacht, maar stond letter lijk in het verslag in het hockey- blad. Resteert ons de hockeyers veel succes en veel publiek toe te wensen in het verdere verloop van het seizoen. De propagandacommissie van de Koninklijke Maatschappij voor Tuin- en Plantkunde afdeling Amersfoort en omstreken bracht dinsdagmorgen een bloemengroet aan de bewoners van St. Joseph in Achtervelden Birkhoven in Amersfoort. Dit gulle gebaar vond plaats ter gelegenheid van Valentijndag, de dag van de vriendschap Voor wie het nog niet weet Valentijndag is genoemd naar H Valentinus. een Romeins priester die velerlei diensten bewees en zelfde marteldood stierf. Hockeyers Met verbazing hebben wij afgelo pen donderdag (9-2-'84) in de ko lom „Loep op Leusden" de lotge vallen van het 2e herenteam van de Mixed Hockey Club Leusden gele zen. Verheugd als we waren om eindelijk in de publiciteit te staan, hadden wij, na het lezen van dit stukje, toch een enigszins wrange smaak in de mond De schrijver van dit stuk heeft, aannemende dat hij niet bij de omstreden (en beschre ven) „worsteling" aanwezig was. veel speurwerk verricht om achter de toedracht van dit voorval te komen Hij heeft zeer zeker ons clubblad „het Stickertje" onder ogen gekregen, en vervolgens, zo onder de indruk van het schrijven van éen onzer spelers, dit bijna letterlijk overgenomen De bedoeling van een wed strijdverslag in een clubblad is om de lezer op de hoogte te stellen van de belevenissen van het betreffen de team Dat hierbij nogal eens overdreven wordt, om een smeuiig maar toch leuk verhaal te krijgen, ligt in de lijn der verwachtingen Nu is het een goede traditie van ons team om iedere week een wed strijdverslag te schrijven, en ons inziens wordt dit door vele geïnte resseerden gewaardeerd Als trouwe lezers van de „Leus- der Krant" hebben wij nauwelijks de indruk dat de schrijver van het betreffende stukje, en ovenge redactie-leden, veel interesse to- De kavels, eens zo slordig ingemeten. Worden qua prijzen niet meer rechtgezet. Wat moet men aan met deze vreemde wet, Die zo slecht pat bij 't menselijk geweten? Oh CDA, met al je voze kreten. Op wiens belang heb je destijds gelet? Vooral op jullie kleeft voortaan de smet Dat wat zo groot deed. toch te klein moet heten Het doet wél pijn. al is er recht gedaan En menig burger zal een grimas maken Wanneer hij daar die bungalows ziet staan De Goudkust rust, doch burgers blijven waken Tegen bederf, want rond de fraaiste kavel Hangt nog heel licht de lucht van pek en zwavel nen voor ae lotgevallen c.q presta ties van ons team. Vandaar dat wij nogal gebelgd zijn over het feit dat wij nu een wat negatief stukje in deze krant moeten lezen. Mis schien dat dit stukje op een vergis sing berust, maar toch zouden wij graag ook eens een wat positiever geluid willen horen over ons team Vandaar dat wij vanaf deze plaats de geïnteresseerden uitnodigen om eens te komen kijken naar de prestaties van het 2e herenteam. en om het met eigen ogen te zien dat de capriolen van dit team zowel op het veld als in de zaal best onder de noemer sportief geplaatst kun nen worden. Misschien dat dan een stukje in deze krant geplaatst kan worden, wat op waarheid berust, en niet een ordinaire woordenwis seling als „worsteling" wordt be stempeld' Tenslotte zijn de schrij vers van onze wedstrijdverslagen geen professionele verslaggevers' Namens heren II: Ton de Kruyff, John Haket. NASCHRIFT REDAKTIE Het Is zeker niet de bedoeling geweest heren 2 van de Leus dense hockeyclub in een nega tief daglicht te plaatsen. Het stukje in Loep op Leusden van vorige week was inderdaad ge-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9