I emeente: „Tennisbal verkopen beste wat we kunnen doen" J-expositie itgesteld We hebben een reële prognose" BLIJF BIJ DE TIJD rhuur zou financieel slechter uitkomen leusilef* krant leusder krant GOUDHANDEL „DE GOUDVALLEI" GEHEEL GRATIS!! LAAT GEEN KOSTBARE TIJD VERLOREN GAAN! IeusJet kr—ifc (GEZONDEN Ige Velt Kopers tennishal: JUBILEUM VAN HET JAARDE DAG VAN „DE GOUDVALLEI" J! HET FEEST DER FEESTEN.DIT DOET KARNAVAL VERGETEN KARNAVAL KOST U GELDDIT KOST ONS GELD AANBIEDINGENKNALLERSWEGGEVERTJES A «r DINSDAG 21 FEBRUARI 1984 plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) ;DEN - De gemeente is financieel gezien het beste ge il met de verkoop van tennis- en squashcentrum De In- Dit stellen burgemeester en wethouders van Leusden Blijk aan de orde in hun voorstel aan de raad om de ishal te verkopen voor een bedrag van 2,6 miljoen gul- Het verpachten van het complex zou behalve een extra irijving van ruim één miljoen gulden ook nog eens jaar een verlies voor de gemeente inhouden van tussen de duizend en 210 duizend gulden. Bij deze berekeningen igegaan van een pachtsom van 460.000 gulden, een ag dat 120 duizend gulden lager ligt dan de voormalige die TeHa BV moest betalen. de verkoop van De Inslag en de terugkoop van ruim 3000 nte meters grond bij de tennishal lijdt de gemeente minimaal erlies van 1.006.040 gulden. De rekensom gaat uit van een aarde van het complex van 3.716.040 gulden. Dit bedrag verminderd met de opbrengst van de hal plus 110 duizend li voor het terugkopen van het stuk grond. Bij het verlies van sen miljoen gulden zal ook het bedrag moeten worden opge- at de gemeente vorig jaar minder aan pacht heeft ontvangen. Irag is nog niet bekend. raadsvoorstel wijzen B&W dat een belangrijke voor- om tot verkoop van De In komen was het vrij van [opleveren van de hal Met iLeusden BV, de voormalige was de gemeente een vereenkomst voor tien jaar gaan met een optie van vijf ussentijdse ontbinding van lergelijke overeenkomst is s mogelijk op twee manie- ip vrijwillige basis of door rlijke tussenkomst als er is van een wanprestatie. I schrijven in hun voorstel: lezien de huurder in 1983 in de financiële verplichtin- eft voldaan had rechterlijke ikomst overwogen kunnen zij het dat een eventueel geding pas na 31 december aanhangig gemaakt had n worden. In de huurover- mst was namelijk een bepa- )genomen dat de huurder cht had om de huur over néén keer te betalen op 31 ber 1983 als zijn financiële daartoe aanleiding gaf J niet,te verwachten viel dat datum deze, betaling zou rinden.' korf Hét1 fcfewffs Hiér- SDEN - De expositie over uwe radio- en tv-kabelnet i 23 tot en met 29 februari (emeentehuis zou worden Jen, wordt verplaatst naar Bk van 26 tot en met 30 het weer van de afgelo- Eken is er vertraging ont- bij de ingebruikstelling Jet ontvangststation in loort en het tot stand in van de koppeling tus let Leusdense en foortse kabelnet. In het het Raadscommissie van open- jerken en ruimtelijke orde- Itevreden over het plan. Ja, p wonder, zou ik zeggen. Ik [aan dat wethouder Wage- iel uitmaakt van deze com- 'zover ik als leek de plante en lezen moet ik constate- de heer Wagenaar toch iverbeterlijk en hardleers x nieuwplan komt hij met 'en op de proppen. Eerst getracht dit te doen door verhaal te geven over een dat, naar achteraf bleek hoog was en werd afgewe- werd er als reden voor deze uw opgegeven dat het van- lucht zo'n aardig herken den was. Voor wie? Voor de I welke luchtvaartmaat- dan ook? Voor ons aan de gebonden mensen is dit Nu wordt er als reden ogbouw aangevoerd, dat er zijn die graag op een flat konen omdat ze geen tuin hebben. Zijn dat dan k de Hamersvelders voor bedoeld is? Ik kan het |ks geloven. Maar mocht waar zijn, dan zou ik zeg- vlakbij in Amersfoort heel Is staan en de bevolking larterug, dus mag ik aanne- ze daar welkom zullen zijn. er heb ik sedert geruime tijd ateerd dat er in Leusden 'tig tussen de vijftig en zes- beheerder van Ue inslag. Voor dat werk ontvangt Teha ruim 56 duizend gulden Het eventuele batig exploitatiesaldo over 1983 is nog niet berekend. Zodra de ver lies- en winstrekening over dat jaar gemaakt is, zal de mogelijke winst aan de gemeente betaald moeten worden. KETTINGBEDING Na 16 april aanstaande gaat De Inslag over in de handen van de heren Ruis en Kleinveld die af gelopen zaterdagmorgen hun handtekeningen zetten onder het koopcontract dat nog moet worden bekrachtigd door de ge meenteraad, waarna het raads besluit nog de goedkeuring be hoeft van Gedeputeerde Staten. Ruis en Kleinveld willen, als de verkoop doorgaat, een besloten vennootschap oprichten die ei genaar en exploitant wordt van het tenniscomplex. In het koop contract zijn bepalingen opge nomen die de bestemming van de tennishal moeten waarbor gen. Zo mag de nieuwe eige naar van De Inslag het complex uitsluitend overeenkomstig de oorspronkelijke (tennis/sport) bestemming gebruiken. Als de BV zich daaraan niet houdt, kost het ze 50 duizend gulden per dag zolang het oneigenlijk gebruik duurt. Verder is naast dit zogenaamd kettingbeding in de bepalingen opgenomen, dat de gemeente het voorkeurs recht krijgt om De Inslag terug te kopen wanneer de BV de hal wil verkopen. Dit recht geldt tot tien jaren na de datum van ei gendomsoverdracht. De maximale koopsom die Leus den dan op tafel legt voor de tennishal is vastgesteld op 1.925.000 gulden kosten koper als de terugkoop binnen één jaar plaatsvindt. Voor elk vol jaar daarna wordt de maximale koopsom telkens met 60 dui zend gulden verlaagd. De be doeling van deze bepaling is, al dus B&W, om speculatieve doeleinden van de zijde van de eigenaar uit te sluiten. In het raadsvoorstel wordt verder enige informatie gegeven over de kopers van de Leusdense tennis hal. De heer C. Ruis uit Maarn is directeur/eigenaar van een aantal BV's (waaronder "Hurut" dat on der een dak zit met de Gamma bouwmarkt in Amersfoort, red en exploitant van onroerend goed. De heer A. Kleinveld uit Wou denberg is van beroep leasing manager. Beide heren zijn jaren lang bestuurslid geweest van de tennisvereniging 't Schilt in Wou denberg. GEMEENTEWET Behalve het voorstel tot ver koop van de tennishal zal de ge meenteraad zich ook achteraf moeten uitspreken over de overeenkomst die de gemeente met TeHa BV heeft afgesloten over het beheer van de tennis hal tot 16 april aanstaande. B&W spreken overigens over een contract van bruikleen. Vol gens artikel 172 van de Ge meentewet moet de raad een dergelijke overeenkomst goed keuren. van niet geleverd worden voor het verstrijken van dat tijdstip". Het dagelijks bestuur van Leusden laat verder weten dat een gerech telijke uitspraak over ontbinding van de overeenkomst geen en kele garantie biedt dat de huur over 1983 geheel of gedeeltelijk zou worden ontvangen. Boven dien zou een rechtsgeding, aldus B&W. de verkooponderhandelin- gen aanzienlijk vertragen, omdat tot de uitspraak nog steeds sprake is van een huurovereen komst. Al deze overwegingen leidden uiteindelijk, zoals wij don derdag reeds meldden, tot een vrijwillige ontbinding van het; con tract door TeHa BV waarbij de, ge meente genoegen nam meteen klein deel van de huur over het vorige jaar en de rest van de schuld kwijtschold aan TeHa BV. Deze besloten vennootschap van mr. E Wage heeft inmiddels 121 duizend gulden aan Leusden overgemaakt. Dit geld is ontvan gen als gevolg van de verhuur van tennisbanen voor de periode na 1 januari 1984, de dag dat het huur contract werd ontbonden. TeHa BV is zoals bekend tot 16 april dbor de gèftieente aangesteld als gunstigste geval zal het Amers- foortse signaal rond 1 maart in Leusden te ontvangen zijn, in eerste instantie alleen in Leusden-Zuid. In de daarop vol gende weken zullen de wonin gen in het 2e fase-gebied op het nieuwe ontvangststation wor den aangesloten. Dit brengt met zich mee dat de tv-toestellen in het 2e fase-gebied opnieuw in- geregels moeten worden. De in woners van de betrokken wijken zullen hierover nog nader wor den geïnformeerd. tig huizen in de krant worden aan geboden. Ruimte voor drie vier honderd mensen. Ik kan me levendig voorstellen dat mevrouw E. Blom bezwaren maakt. Zij is een Hamersveldse en probeert tenminste op de eerste plaats aan deze mensen te den ken. Ik zou willen zeggen Me vrouw Blom houdt uw poot stijf!!" Met excuses voor de wat onparle mentaire uitdrukking. Ook Amers foort geeft blijk van verbazing en ongenoegen omdat zij als groei kern door Leusden in de wielen wordt gereden. Zo langzamerhand wordt het toch wel duidelijk dat er met deze planning, door de gemeente meer aan zich zelf wordt gedacht dan aan ons die de gelden moeten opbrengen. Uw inkomen, heren en dames van de gemeente, gaat dat ook achteruit net zoals dat van mij en de andere burgers? Verder zou ik willen weten of de heer Wagenaar zich aan zijn belof te houdt om achter langs de Eiken laan-tuinen eerst een waterpartij te creëren en dan pas het wandelpad, zoals indertijd tijdens de hoorzittin gen naar voren werd gebracht. En ik hoop dat er net zo'n zorg aan besteed zal worden als aan het park dat achter het huis ligt van u, meneer Wagenaar. Het Hervorm de Dienstencentrum is ook geen hoogbouw en dat is erg plezierig, vindt ook niet'?' Doe ons dan ook dat plezier en laat die hoogbouw dan ook laag' Met dank voor uw consideratie en medewerking meneer Wage naar. M. Bruineman, Eikenlaan 21 Leusden-C. De heren Ruis. Pruys en Kleinveld (v in r) die als,, De Inslag BV' de Leusdense tennishal zullen kopen voor 2, t nilfoen gulden LEUSDEN - „We hebben een reële prognose gemaakt van de exploitatie en hopen daarom zeker op een goed resultaat". Dat vertelde Cor Ruis tijdens een bijeen komst met de pers gister avond na afloop van de extra commissievergadering. Ruis is samen met Arie Kleinveld en Jan Pruys ver enigd in een besloten ven nootschap in oprichting waaraan tennis- en squash centrum De Inslag verkocht zal worden na goedkeuring van het koopcontract don derdag in de raad en later door Gedeputeerde Staten. Ondanks de slechte be richten over de exploitatie van tennishallen in den lan de steekt de BV van de drie heren toch heel wat geld in de Leusdense overdekte tennisaccommodatie, waar bij overigens ook vier bui tenbanen horen. Ruis: ,,Het bloed kruipt waar het iet gaan kan gezien onze zake lijke achtergrond. Ik moet u er op wijzen dat De Inslag een bestaande hal is en dus een bepaalde omzet heeft. Wij starten dus niet uit een nulpunt. Daarnaast zijn voor ons de investeringen veel lager dan bij het runnen van een compleet nieuwe ac commodatie". Op de vraag wat de BV doet wanneer blijkt dat de tennishal onren dabel is, geeft Ruis bewust geen duidelijk antwoord. ,Je moet daar niet van uitgaan", aldus Ruis, die directeur/ eigenaar is van een aantal BV's. Hij zal zich belasten met de zakelijke leiding, het be heer van de tennishal. Arie Kleinveld wordt verantwoor delijk voor het horeca gedeelte, terwijl Jan Pruys (tandarts van beroep) zijn vrije uren zal besteden aan de sportieve zaken die gere geld moeten worden. Hun BV is bereid de vijf perso neelsleden van de voormali ge pachter van De Inslag op de loonlijst te zetten. Ge sprekken hierover moeten nog gevoerd worden. Verder kondigde Ruis aan spoedig contact op te nemen met de tennisclubs en het squash- genootschap in Leiden. Ruis verklaarde gister avond: ,,De tennis- en squashsport staat voorop in de hal. Winst zal daarbij voor ons het oogmerk zijn dat we kunnen bereiken door zui nigheid en vlijt". Hij wilde niks een andere bestem ming aan de hal geven: een sportbestemming dan wel een zakelijke. Wethouder Fons Ummels maakte de pers attent op de verlangde aansluiting vanuit Leusden op rijksweg 28. De ze verbinding is naast De Inslag gedacht en volgens de wethouder bestaat er „gerede hoop dat binnen en kele jaren die aansluiting ge realiseerd wordt". Als dat gebeurt, aldus Ummels, is dat zeker ten voordele van de exploitatie van de tennis hal. op zaterdag 25 februari a.s. te 9.00 uur starten wij in al onze zaken, dan gaan de poorten open, dan is er voor de eerste klanten, pF voor de eerste kopers: 10 kopers: stalen heren SEIKO met band, dag, dat. en aut. 3 kopers: doublé OMEGA dameshorloge 8kopers: 6 paar oorbellen in doos met spiegel, massiefzilver 5 kopers gouden slavenarmband met slot 10 kopers nieuwste model cassette met kist 10 kopers edelstalen cassette 101 delig met kist 10 kopers unieke karaf met grote dop 8 kopers zware massief zilveren heren plaatarmband 2 kopers: zwaar gouden heren zakhorloge in kast 3 kopers zware 3 kleuren gouden armband 10 kopers: gouden dameshorloge 10 kopers quartz herenhorloge doublé met datum 10 kopers massief zilveren fantasie ketting 2 kopers zware gouden dameshorloge band 3 kopers, zwaar gouden herenhorloge 10 kopers: massief zilveren armband 15 kopers gouden broche I 30 kopers: edelstaal 3 delig kinderbestek 30 kopers: edelstaal klein sauslepeltje 3 kopers: gouden dameshorloge met gouden band 5 kopers' zwaar verz. kandelaar 3 arm 10 kopers gouden brillant ring 3 kopers: zwaar gouden medaillon 20 kopers: massief zilveren schakelarmband 10 kopers doublé dameshorloge met vaste band BOVENDIEN bij aankoop boven de 400,- gouden oorbellen voor 1 bij aankoop boven de 200,- schitterende boterschelp voor 1 oosteinde 95, scherpenzeel, 03497-1607, stationsstr 143, apeldoorn 055-218880 amsterdamsestraatweg 699, utrecht 030-444040, hoofdstr. 87, velp 085-618095 columbuslaan 392, utrecht 030-884527 1600,- nu 80.- nu 200,- nu 4000,- nu 4200 - nu 450,- nu 168,- nu 100,- nu 1900,- nu 1550- nu 45,- nu 425,- nu 48.- nu 25,- nu ƒ2600- nu koopavond donderdags te utrecht en apeldoorn, vrijdags te scherpenzeel er. velp. aankoop oud goud 19,- per gram - ook inruil oud goud en zilver „DE GOUDVALLEI".die is er voor u.tot ziens. en op ile Iwogte van alles nat zich afspeelt ui uw eigen woonplaats en regio De dagelijkse gebeurtenissen, kerknieuws, politiek, sport en verenigingsberichten. Kortom het totale plaatselijke wel en uw vindt u breed uitgemeten terug in de Zorgt a voor een nieuwe abonnee Dan ontvangt it van ons een prachtige lijdpen als geschenk Blijf dus letterlijk en figuurlijk bij de tijd en vul snel onderstaande bon in en stuur deze in open envelop zonder postzegel naar: BDU, afd. Abonnementen, Antwoordnummer 213770 VB Barneveld. Ik ben abonnee op en ik ontvang de tijdpen als gratis gesi lienk. Naam: Adres: Postcode/plaats: en ik geef als jaarabonnee op: Naam: Adres: Postcode!plaats: (De nieuwe abonnee ontvangt een leuke plant Opsturen in open envelop zonder postzegel naar: BOV, afd. Abonnementen, Anlwoordnr. 213770 VB Barneveld.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5