iemeenteraad maakt einde aan droevig stukje geschiedenis" Voorjaar op „de Bongerd" richting kelder gemeentehuis n op 1 september klaar zijn Milieufederatie vraagt aandacht voor natuur in nieuw streekplan enniscomplex verkocht ter jon (35) rongelukt BDU m J=H n i 444 44 4 lcA1 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IS 0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant hul^ut CAI-tarief op last van ministerie verlaagd tot f 148.80 Oud- raadslid Pekelharing benoemd tot direkteur PSC Inbraken Aanrijding GRATIS TIJDPEN Geen krant ontvangen? Hooldredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 li im Postbus 11 3830 AA Leusden-C^ntrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 28 FEBRUARI 1984 - 15e JAARGANG NO. 87 een onzer verslaggevers) >DEN - In een wat som stemming heeft de ge- nteraad donderdag- id volgens voorstel van ;ollege van B. en W. be- •n tot verkoop van het iscomplex 'De Inslag', mee werd volgens Harm reins (GPV/SGP) een gemaakt aan een ;vig stukje geschiede- VVD-woordvoerder Al- Parson had het over 'het poelen van een zeer re pil', terwijl burge ster J.W.M. Rademaker van 'het oplossen van H groot bestuurlijk pro- de verkoop van de ten- voor een bedrag van 2,6 miljoen gulden aan de door de heren Ruis, Pruys en Kleinveld opgerichte B.V. 'De Inslag' werd geen mede werking verleend door de vier leden tellende PvdA- fractie. Volgens PvdA-woordvoerder Corri Verduin is verkoop van de tennishal op de door het college voorgestelde wijze geen goede oplossing voor de gemeente. "In 1981 waren we niet tegen een ten nishal, wij waren tegen deze ten nishal. Nu in 1984 zijn wij niet te gen een goede oplossing, maar wij zijn tegen deze te dure oplos sing Wij maken ons bovendien grote zorgen over de verkeerde kant, die het privatiseren, ook in Leusden, dreigt uit te gaan. Zo veel gemeenschapsgeld weg te geven aan partikulieren is niet al leen kapitaalsvernietiging, maar je geeft bovendien de mogelijk heid uit handen om invloed uit te oefenen op de prijzen, die de ge bruikers voor de voorzieningen moeten betalen," aldus de pro gressieve fractievoorzitter. WD-woordvoerder Alrich Parson stond lijnrecht tegenover zijn PvdA-collega. De liberaal noemde het 'een wijs besluit om nu te kap pen met de handel', hoewel zijn fractie ook niet stond te juichen bij het collegevoorstel. Parson: "Hoe teleurgesteld we ook zijn, we moeten intemmen met het voor stel. Het spijt ons. dat het niet ver antwoord is om door te gaan. Zou den we doorgaan met verpach ting. dan zou dat tot veel grotere verliezen voor de gemeente lei den." Ton Zwart (CDA) had weinig toe te voegen aan hetgeen hij tijdens de gecombineerde commissieverga dering van vorige week maandag al te berde had gebracht. Het CDA steunde het collegevoorstel, evenals Harm Offereins (GPV/SGP), die weliswaar hier en daar zijn bedenkingen had. maar dit toch de beste manier vond om een einde te maken aan 'een groot financieel nadeel voor de gemeente'. Ep Oostra (D'66), die uiteindelijk wel het collegevoor stel steunde, had wel enige pun ten van kritiek. Zo was hij er niet erg gelukkig mee, dat de kopers pas op 1 september hoeven te be talen en met het feit, dat de ge meente een terugkoopverplich ting in het contract heeft laten op nemen Overigens werd met name op aandringen van Oostra het contract op één punt gewij zigd. In de overeenkomst met de kopers is opgenomen, dat in de gemeente Leusden de eerste ko mende tien jaar geen tennishal mag worden gebouwd Dat artikel is nu aangevuld met de bepaling, dat het artikel komt te vervallen indien er in het tenniscomplex minder dan drie banen beschik baar blijven voor het tennissen (van een onzer verslaggevers) >DEN - Het college van W. streeft er naar om september aanstaande tlder van het gemeente- ingericht te hebben het Vrouwenontmoe- centrum en het biljart- um voor de Binnen- Vereniging Leusden Volgens wethouder an Woudenberg (CDA, jn) is de datum van 1 mber haalbaar. thouder verklaarde dit in de 'ergadering van jongstle den donderdag, waarin de ge meenteraad akkooid ging met de inrichting van een deel van de kel der voor VOC en BVL De raad deed dat met algemene stemmen, zij het dat niet alle fracties er even enthousiast over waren Met name de WD-fractie ging enigs zins aarzelend akkoord met het voostel van het college. De libe rale woordvoerster Puck Bosma gaf te kennen, dat haar fractie vooral weinig gelukkig is met het feit, dat door de plaats van het vrouwenontmoetingscentrum het gebruik van de rest van de kelder ruimte bemoeilijkt wordt Zoals bekend heeft het college er uitein delijk toch in toegestemd, dat het vrouwenontmoetingscentrum aan de raamzijde van de kelder komt. Evelien Blom (CDA) toonde zich daarentegen juist blij met de plaats van het Vrouwenontmoe tingscentrum. Ook toonde zij zich tevreden over de oplossing, die nu is gevonden voor de huisves ting van de Muziekschool Leus den, die uiterlijk 1 januari 1987 de beschikking krijgt over het pand Zwarteweg 4. Evelien Blom Daarmee zijn meteen de fabels de wereld uit, dat de gemeente raad de muziekschool niet gun stig gezind zou zijn De muziek school komt nu zelfs erg ruim in het jasje te zitten. Daarom mag goed overleg niet ontbreken, wan neer te zijner tijd nog eens ie mand moet worden onderge bracht." Wethouder Van Woudenberg rea geerde daarop door te zeggen, dat in 1987 maar eens naar hel precieze aantal vierkante meters voor de muziekschool gekeken moet worden ,,Dan zal eventueel blijken of er nog ruimte is voor an dere aktiviteiten", aldus de wet houder. Van Woudenberg kon digde aan, dat het college nu ook snel wil komen met een plan voor gebruik en inrichting van de resl van de kelder Dat zou uiterlijk in april aan de gemeenteraad moe ten worden voorgelegd. Volgens de wethouder moet het dan moge lijk zijn om op 1 september de kel der gebruiksklaar te hebben ..een bijzondere wens van de da mes van het VOC", aldus Van Woudenberg. RS ten onzer verslaggevers) )EN - Bij een ongeluk tij- Ijn wintersportvakantie is week de Leusdenaar Pie- jon (35) om het leven ge- Geljon had in Leusden en praktijk als tandarts, hij tevens bekendheid vanwege zijn vroegere e aktiviteiten voor D'66. lerdammer Pieter Geljon fezich in 1979 in Leusden. Reeds betrekkelijk snel werd hij gevraagd voor een bestuursfunk- tie bij de plaatselijke afdeling van D'66, van welke politieke partij hij kort tevoren lid was geworden. Pieter Geljon werd binnen het af delingsbestuur van D'66 secreta ris, terwijl hij tevens deel ging uit maken van de schaduwfractie van het toen nog bestaande samen werkingsverband 'Progressief Leusden'. Geljon bleef secretaris van de D'66-afdeling tot het moment in 1981 waarop hij zich kandidaat stelde voor een plaats op de D'66- lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen. In januari 1982 werd hij door de D'66-leden niet alleen op die lijst geplaatst, maar boven dien tot lijsttrekker aangewezen. In mei van dat jaar werd hij vervol gens als enige vertegenwoordiger van D'66 in de gemeenteraad ge kozen. De vergadering van de gemeente raad, waarin Pieter Geljon begin september 1982 tot raadslid werd geïnstalleerd, was tevens de laat ste die hij in die kwaliteit bij woonde. In verband met ziekte kon hij aansluitend niet langer deelnemen aan politieke bijeen komsten. Op 18 oktober 1982 liet hij het bestuur van de D'66-afde- ling en burgemeester mr J.W.M Rademaker weten, dat hij had moeten besluiten om te bedanken voor het lidmaatschap van de raad. Zijn tandartsenpraktijk bleek uiteindelijk toch niet te com bineren met de drukke werkzaam heden van een eenmansfractie in de gemeenteraad. Vanaf dat mo ment is Pieter Geljon niet meer politiek aktief geweest in Leus den. Pieter Geljon wordt deze week in alle stilte gecremeerd Hij laat vrouw en drie kinderen achter. BDU Onafhankeli|h nieuwsbUd ffi; voor öt gemeente leusdeo iljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. itllieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. kontrakten belangrijke korting. 7 usderheitjes f 1,29 per regel (43 cent per mm). L/jpse nummers: 75 cent per stuk. ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: 'kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur I. Zaterdags gesloten. Rozendaallaan 9 Leusden-C. TE HUUR: G»re«dBctiapp«n - materialen en nog veel meer AMERSFOORT InduUneterrefn de Issett Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het Ministerie van Economische Zaken heeft geen goedkeuring ver leend aan het door de ge meenteraad voor dit jaar vastgestelde CAI-tarief van f 182,—Op last van het Mi nisterie is het CAI-tarief voor 1984 nu verlaagd tot f 148,80. Volgens een persbericht van de gemeente stuitte de wijze waarop het tarief van f 182,was berekend op zich niet op bezwaren bij het Ministerie. Wel vond men het ontoelaatbaar dat met name voor de abonnees van de oude kabelnetten het ta rief zo enorm fors omhoog ging. Door het ingrijpen van het Ministerie ontstaat er een te kort op de begroting van het Leusdens CAI-bedrijf. B en W zijn van plan om dit gat in drie jaar tijds te dichten. Ze zullen de gemeenteraad te zijner tijd voorstellen om het tarief voor 1985 vast te stel len op f 168,—en voor 1986 op f 186,—. In de vergade ring van de raadscommissie 'Financiële en Economische Zaken' van maandag 12 maart aanstaande zal een en ander nader aan de orde ko men. En dat was in feite de enige con cessie, die gedaan is aan de Leusdense tennisverenigingen. Een meerderheid in de raad voelde er niets voor om in te gaan op het voorstel van de ten nisverenigingen om de hal voor een bedrag van f 300.000,- per jaar te pachten. Niet alleen werd er op gewezen, dat slechts een bedrag van f 50.000,- van deze pachtsom door de tennisver enigingen gegarandeerd kon worden, er heerste in de raad zaal ook enige twijfel over de vraag, of wel alle tennissers achter dit voorstel zouden staan. (van een onzer verslaggevers) ALMERE - Het oud-CDA-raads- lid Hans Pekelharing is be noemd tot direkteur van het Protestants Sociaal Centrum in Amersfoort. De benoeming van Pekelharing, die momenteel woont en werkt in Almere, gaat in op 1 april aanstaande. De kans is groot, dat Pekelharing zich met zijn gezin opnieuw in Leusden zal vestigen. Hans Pekelharing, afkomstig uit de ARP, was van september 1978 tot september 1981 raadslid voor het CDA in Leusden. In 1981 gaf hij het raadslidmaatschap op in verband met zijn verhuizing naar Almere. Pekelharing werkte daar bij de Nationale Woningraad. Als raadslid werd Pekelharing opge- volgd door ir. Ton Zwart. Bij het PSC, een stichting voor so ciale dienstverlening voor Amers foort en omgeving, wordt Pekel haring de opvolger van mr. J.F Fokkens. Volgens Pekelharing is er een goede kans, dat hij te zijner tijd weer in Leusden komt wonen LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebro ken in snackbar Midi in winkel centrum Bieshaar te Leusden- Zuid. Volgens de politie werd een kassala zonder inhoud mee genomen en later teruggevon den achter een garagebox. De naast de snackbar gelegen supermarckt werd ook doelwit van inbrekers. Uit deze winkel wordt echter niets vermist. Uit een woning aan de Vloos- wijkseweg werd bij een inbraak een niet-antiek vierkant muurklokje met koperen gewich ten gestolen. LEUSDEN - Voor de leerlingen en leerkrachten van de open bare basisschool "De Bon gerd" is het voorjaar inmiddels al begonnen. Terwijl buiten de temperatuur zich nog altijd rond het vriespunt bewoog, werd in de school een fraaie tulpenten toonstelling gehouden. Het is zeker niet de eerste keer dat de leerlingen van "De Bon gerd" een dergelijke tentoonstel ling opzetten Vorige week was het al de negende keer in succes sie dat er een duizendtal tulpen stond te pronken in één van de lokalen waarover de school be schikt Dit keer was voor de ten toonstelling als thema "muziek" gekozen. Tussen de tulpen kwam men het thema "muziek" in al haar facetten tegen Alle leerlin gen, van jongste kleuter tot zes- deklasser hadden hun steentje bijgedragen. De tentoonstelling werd door een groot aantal ou ders en belangstellenden be zocht. Ter opluistering van het ge heel brachten Bongerdleerlngen muziek ten gehore. Een enkeling waagde zich zelfs aan een klein "voorjaarsdansje". Het is niet helemaal toevallig dat de voorjaarstentoonstelling in "de Bongerd" nagenoeg samenvalt met de "West-Friese-Flora" zoals die jaarlijks in het Noordhollandse Bovenkarspel wordt gehouden. De schoolleider van de Bongerd is afkomstig uit de bollenstreek en heeft lesgegeven in Bovenkars pel. Uit ervaring weet het schoolhoofd dan ook hoe je de bloemen moet kweken en hoe je het voor elkaar krijgt om ze allemaal precies op tijd te laten bloeien Men wil bij "de Bongerd" wel toegeven dat er niet veel aan het toeval wordt overgelaten. Om verzekerd te zijn van een fraai resultaat worden speciale bollen aangeschaft die tulpen geven met een extra dikke steel. DE BILT - Natuur, milieu en landschap moeten in het nieuwe streekplan voor de pro vincie Utrecht een hoge priori teit krijgen. Dat is de kern van een nota die deze week wordt gepubliceerd door de Stichtse Milieufederatie (SMF). Het rap port, getiteld Natuur, milieu en landschap in de provincie Utrecht - uitgangspunten voor het nieuwe streekplan", werd afgelopen vrijdag aangeboden aan de Gedeputeerde voor de Ruimtelijke Ordening, A. Scha penk. De SMF hoopt dat de pro vincie de inhoud van de nota zo veel mogelijk in het nieuwe streekplan zal verwerken. De voorbereiding van dat nieuwe streekplan is momenteel in volle gang In de loop van dit voorjaar zal het voorontwerp streekplan verschijnen Daarover zal de be volking later dit jaar tijdens een inspraakprocedure haar mening kunnen geven Hierop vooruitlo pend heeft de SMF haar visie nu al in een eigen rapport uiteenge zet. De milieufederatie, waarin zo'n 50 plaatselijke milieu-organi saties in de provincie Utrecht sa menwerken, vindt dat natuur, mi lieu en landschap zulke essen tiële zaken zijn dat ze in het streekplan als centrale uitgangs punten genomen moeten worden. In de nota wordt een aantal sug gesties gedaan voor de inhoud van het nieuwe plan Met het rap port richt de milieudefensie zich niet alleen tot het provinciaal be stuur van Utrecht, maar tot ieder een in de provincie die zich wil inzetten voor natuur, milieu en landschap. De nota is ook be doeld als handreiking aan men sen en groepen die willen gaan deelnemen aan de inspraakavon den die de provincie over het voorontwerp gaat organiseren Van de nota is een samenvatting gemaakt die - zo lang de voorraad strekt - kan worden besteld door f 1,50 over te maken op postgiro 2674076 t.n.v. Stichtse Milieufe deratie De Bilt, onder vermelding van samenvatting streekplan- nota" De komplete nota kost f 12,50 en wordt u toegestuurd na overmaking van dit bedrag, on der vermelding van „streekplan- nota" „Meebieden Wagenaar gebeurde bonafide" pag. 3 Miniatuurtje pag. 3 Van Ginkel weg bij de post pag. 3 Pieter Geljon: politieke belofte kon niet worden ingelostpag. 5 Historicus. „Leusden te vergelijken met Amsterdam"pag. 5 Wel of geen loon voor direkteur failliet bedrijf?pag. 5 Roda (zon.) rekent af met verleden pag. 7 Overig sportnieuwspag. 7 ACHTERVELD - De rijkspolitie legde zondagnacht de Achter- velder Van de B. een rijverbod op, nadat deze met zijn wagen op het parkeerterrein van De Kla- veet in Achterveld tegen een geparkeerde auto was gereden. Van de B. was er vandoor ge gaan maar kon later door de politie opgespoord worden. Hij bleek te diep in het glaasje geke ken te hebben. Aan de auto's ontstond slechts blikschade. Zie hou elders in dit hlud. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1