JMeebieden Wagenaar jebeurde bonafide" „Meneer" Van Ginkel weg bij post Jam-session sloeg aan i vier dagen en dan t het carnaval los leusderjcranc Geen auto's langs route lurgemeester in de bres voor oor PvdA aangevallen wethouder Video van en voor tieners in De Til Wereldgebeds dag-viering in Marcuskerk Muzikale speelgroep in Claeverenblad Hermelijn (3) DINSDAG 28 FEBRUARI 1984 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Zaterdagmid dag tussen twaalf en twee uur trekt de carnavalsop tocht van De Gouden Klomp weer door Leusden. De be woners, die langs de route wonen, worden vriendelijk verzocht om hun auto's ge durende deze korte tijd niet voor de deur te parkeren. De route staat vermeld bij het feestprogramma. Zater dagmorgen om twaalf uur start de optocht vanaf het parkeerterrein tussen de Hamershof en de Konings- kerk. Vanaf elf uur/half twaalf stellen de wagens zich op. Men wordt vriende lijk verzocht rond die tijd dit parkeerterrein leeg te hou den. Om twee uur ontbindt de stoet zich op het par keerterrein tegenover het gemeentehuis. In april of begin mei wor den de jonge hermelijn- tjes geboren, ongeacht wanneer de paring heeft plaats gevonden. Het maakt geen verschil of dat nu twee of acht maanden is geleden, want gedurende de win termaanden staat de ont wikkeling stil. Zo n nest bestaat uit drie tot acht jongen, wat afhankelijk is van het beschikbare voedsel. (Wie zei ook al weer dat de natuur gere guleerd moet worden?). De jonggeborenen zijn blind, hebben ragfijn, wit haar en worden door de moeder met leeuwen moed verdedigd tegen alle mogelijke gevaren. Wanneer de schuilplaats naar haar mening niet veilig genoeg is, dan worden de jongen éen voor één versleept naar een ander onderkomen. Zelf heb ik eens een her melijn bezig gezien met voedsel aanslepen voor de jongen. Toen ik de volgende dag, met de ka mera gewapend, weer naar mijn schuilplaats ging, kreeg ik geen her melijn meer te zien. Waarschijnlijk had ze me toch opgemerkt en 's nachts haar jongen naar een andere schuilplaats gebracht. Na drie weken verkleu ren de jonge hermelijn- tjes naar grijsbruin en krijgen de zwarte staart- kwast. Zolang duurt ook het zogen, de oogjes gaan open en dan gaan ze over op vast voedsel, in hoofdzaak muizen, massa's muizen. De jon gen moeten al die tijd niet proberen het nest te verlaten, ze worden door de moeder onverbidde lijk aan het nekvel weer het hol ingesleept. Na ongeveer twee maanden krijgen ze de kleur van de ouders en dan beginnen de jachtlessen. Ook de vader treedt dan op als onderwijzer in het vin den, herkennen, vangen en doden van de prooi. Probeer nooit een her melijn in het nauw te drij ven. Als de hermelijn niet meer kan vluchten, zal hij de grootste vijand nog naar de keel vliegen en kan hij, met zijn vlijm scherpe tandjes, gemene wonden toebrengen. Ge lukkig dringt steeds meer het besef door dat het met de schadelijkheid van de hermelijn nogal meevalt. Hopelijk ont dekt men nog eens dat hij juist nuttig is als rat ten- en muizenverdelger en gunt men hem dan zijn plaats in de natuur. Het is nu zover dat een jachtvrije periode in lente en zomer is inge steld, maar het moet zo ver komen dat hij een plaats krijgt in de natuur beschermingswet. G. van L. (van een onzer verslaggevers) .EUSDEN - Het meedin gen van wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimte lijke Ordening) naar de te koop staande tennishal 'De Inslag' heeft zich af gespeeld ,,op het hoogst mogelijke nivo van goede trouw en bonafidi- teit. Het college is daar tot in zijn laatste vezels getuige van geweest". Dat verklaarde, tot ge noegen van wethouder Hagenaar, burgemees ter mr. J.W.M. Radema ker tijdens de raadsver- jadering van donderdag- vond, nadat de fracties van PvdA en D'66 tame lijk forse kritiek hadden geuit op de handelwijze van Wagenaar. Zoals be tend schreef de wethou der naast zestien andere elangstellenden in op het tenniscomplex, dat de gemeente had beslo ten af te stoten. Wage- laar bood f 2.500.100,-, letgeen achter niet vol gende bleek. jlamens de fractie van de >vdA sprak Corri Verduin ^oorden van ernstige afkeu ring' over het meebieden van /agenaar. Volgens de frac- jevoorzitter van de PvdA jeeft ook een raadslid of een lethouder het recht gemeen lek eigendom te kopen De PvdA twijfelde evenmin aan de capaciteiten van Wagen aar om van de exploitatie van de tennishal een sukses te maken Maar de bedenkingen van de PvdA golden vooral het feit, dat Wagenaar verant woordelijkheid draagt voor het ten aanzien van 'De In slag' gevoerde beleid en het feit dat de wethouder over meer kennis zou hebben be schikt dan andere bieders. Corri Verduin ,,Als wethou der van Ruimtelijke Ordening is de heer Wagenaar destijds voor een groot deel verant woordelijk geweest voor de stichting, bouw, inrichting en verpachting van De Inslag. Nu het projekt verliesgevend blijkt te zijn geweest, kan en mag hij ons inziens niet zelf profiteren van het verschil in stichtingskosten en markt waarde." Voor wat betreft de mogelijk heid, dat Wagenaar over meer informatie beschikte dan andere bieders, noemde Corri Verduin twee punten Wagenaar zou als enige bie der op de hoogte zijn geweest van de inhoud van een taxatierapport, dat B en W de vorige zomer van de tennis hal had laten maken. En de wethouder zou - in tegenstel ling tot zijn mededingers - op de hoogte zijn geweest van een door het college vastge stelde 'bodemprijs' voor de tennishal. Bovendien", al dus de progressieve fractie voorzitter, heeft de heer Wa genaar grote invloed op de bestemming, ontwikkeling en ontsluiting van het gebied in en rondom 'De Inslag' Ep Oostra (D'66) sugge reerde dat Wagenaar eerst een poging had gedaan om de teniishal onderhands van de gemeente over te nemen. ,,Toen duidelijk was gewor den, dat een onderhands bod van een wethouder geen goedkeuring van de provincie zou krijgen, werd besloten tot verkoop bij inschrijving", al dus de woordvoerder van D'66, die bovendien zei te vinden, dat het college Wa genaar in bescherming had moeten nemen door extra zorgvuldig te zijn. De opmerkingen uit de linkse hoek van de raad brachten een zichtbaar geïrriteerde Ra demaker tot zijn boven-geci- teerde verklaring. Voor deze 'openbare assistentie' werd de raadsvoorzitter vervolgens door de wethouder hartelijk bedankt Wagenaar bestreed de suggestie van Oostra, dat hij gepoogd zou hebben het tenniscomplex onderhands in zijn bezit te krijgen. Wage naar ..Ik heb mijn bod op de laatste dag van de openbare inschrijving gedaan. U kunt dat bij de notaris controleren. Eerder heb ik geen bod uitge bracht." De wethouder wees ook alle beschuldigingen van PvdA- zijde van de hand; "ik kende de inhoud van het taxatierap port niet En dat van die bo demprijs is een hinderlijke stelling. De boekwaarde - die overigens in tal van openbare stukken vermeld staat - heeft niks met mijn bod te maken. Ik ben bij mijn bod afgegaan op de mening van een specia list, die heeft gezegd die hal is niet meer waard That's all", aldus Wagenaar. De wethouder wees er op, dat hem indertijd door verschil lende mensen was aangera den om een stroman een bod te laten doen. Maar hij had dat niet gedaan, "omdat ik mijn bod met open vizier wilde doen. Daarbij ben ik er van uit gegaan, dat Jan Wa genaar dezelfde rechten heeft als ieder ander." Wagenaar stak niet onder stoelen of banken, dat het hem speet dat hij 'De Inslag' niet in eigendom heeft kun nen verwerven. De wethou der: ,,lk had die hal graag ge kocht. Maar van het begin af aan heb ik gesteld - en dat staat ook in de brief, waarin ik mijn bod heb gedaan - dat ie dere andere oplossing, die voor de gemeente Leusden beter zou zijn, de voorrang zou moeten hebben." De fracties van CDA en VVD bleken geen behoefte te heb ben om het optreden van Wa genaar in dezen van com mentaar te voorzien. Harm Offereins (GPV/SGP) zei slechts persoonlijk het optre den van Wagenaar niet ver standig te vinden. Rond twee uur hoopt de stoet het gemeentehuis te bereiken, waar burgemeester mr J.W.M. Rade maker de sleutel zal overhandi gen aan de prinsen van De Gou den Klomp en de Puupekoppen Na deze ceremonie gaat men meteen naar de grote feestzaal van De Korf, waar ook de deelne mers van de optocht en verdere belangstellenden verwacht wor den (toegang gratis). In de Korf- zaal wordt de Lisidunese Klomp uitgereikt en worden de drie origi neelste wagens of groepen van de optocht bekend gemaakt. Daarna wordt er alvast een rondje carna val gedraaid. Zaterdagavond is de grote avond in De Korf. Daar wordt heel Leus den - gekostumeerd - verwacht De Gouden Klomp prijst zich ge lukkig de band van Paul Paulis- sen te hebben gecontracteerd. Verder speelt Gerrit Kolfschoten met zijn Tower Jazz-man en is na tuurlijk de boerenkapel van De Amerbloazers aanwezig. En ook de dansmariekes treden op Voor de leukst verklede personen of groepen is er een prijsje te verdie nen Toegang tot dit gebeuren be draagt slechts elf gulden Zondag 4 maart Vorig jaar is De Gouden Klomp begonnen met het kindercarnaval op de zondagmiddag. Het werd meteen een leuk succes Ook deze zondagmiddag zal weer in het teken van de jeugd staan Van twee tot vijf kan de Leusdense jeugd in de Korfzaal terecht, en tree f 1,50 Tijdens deze uren is de Korfbar uiteraard ook open, zodat ieder een daar een snufje carnaval kan halen Maandag 5 maart Dat wordt weer zwalken door Leusden. Op de kar rijden Prins Willem en zijn gevolg door Leus den om hier en daar aan te leg gen. Eindpunt is café De Swarte- steegh, waar de carnavalsvier ders tot in de kleine uurtjes bijeen blijven De juiste tijden en plaat sen worden nog bekend gemaakt. Dinsdag 6 maart Het afsluitende feest vindt weer plaats in De Korf Daar spelen vanaf acht uur de band van Paul Paulissen en De Amerbloazers Kleding voor die avond: mal. Om acht uur gaat de grote zaal open, entree voor die avond f 7.50 Op zaterdag 31 maart wordt het carnavalsseizoen afgesloten met het Midvastenbal. Kaarten voor de grote avond en het kindercarnaval zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij: Piet van der Veer, B. de Beaufortweg 22, Folkert van der Veer, Hondsdraf 29, Rob van der Werve, Gironde 15 en in Leusden-Zuid bij Teus van de Pijpenkamp, Van Har- denbroeklaan 73 Men kan zich ook als lid bij de Gouden Klomp opgeven (bij secretaris Jan Roos, tel. 942650) en betaalt dan slechs f 25,- voor alle feestavonden laktie en administratie: loor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op «dagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot Ouur Telefoon 033-941495. tnnementsgeld: 60 per jaar, 80 per halfjaar, >.15 per kwartaal. chten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 0 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan akt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag an 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u akt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- H, toestel 44. ÏESTELLEN FOTO'S: e meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u astellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij 'uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met e|ijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, na waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per nplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cm). unt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9. •den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- 1t u de gewenste foto('s) thuis. leusder krant is een uitgave van de bdu- Henkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Elke eerste vrijdag avond van de maand is het jon gerencentrum De Til het do mein voor de tieners van Leus den. Aanstaande vrijdag is het weer zover. Op 2 maart is de jeugd van zo n acht tot twaalf jaar vanaf zeven uur weer van harte welkom. Tijdens de vorige maand gehou den tieneravond werden er met medewerking van het verkoop- centrum Van de Berg video-opna men gemaakt in het jongerencen trum Aanwezige tieners konden toen meedoen met een zo genaamde play-back-wedstrijd De opnamen die van de verrich tingen van de tieners zijn gemaakt worden komende vrijdag ver toond. Vooral het top-veertig werk bleek erg in de belangstelling te staan zodat vrijdag veel populaire hits weer te bezien en te beluiste ren zullen zijn. Naast het bekijken van de video opnamen wordt de tieneravond van maart weer ingeruimd voor disco-dansen. De tieneravond be gint zoals gewoonlijk om zeven uur en eindigt anderhalf uur later De toegangsprijs is onveranderd nog steeds één gulden. Aardige bijkomstigheid is dat ook de prij zen van de consumpties zijn aan gepast aan het vaak geringe zak geld van de bezoekers. LEUSDEN - In de Marcuskerk wordt donderdag 1 maart een liturgieviering gehouden in ver band met Wereldgebedsdag. viering begint om 19.45 uur en iet RK-jongerenkoor zal zijn me dewerking verlenen. Gesteld kan worden, dat de maandelijkse concerten in ,,de Hakhorst" in een behoefte voor zien Een en ander blijkt uit de groeiende publieke belangstelling en uit de reacties. Zoals bekend komen de baten ten goede aan de te organiseren LEUSDEN - Vrijdag was hij ?r voor het laatst ..Meneer" Van Ginkel heeft na 45 dienstja ren bij de PTT er een punt achter gezet. De heer W. van Ginkel (63) uit Woudenberg was bijna twaalf jaren een be kend gezicht achter de loketten van het postkantoor in Leus den. Om feestelijk afscheid van hem te nemen hadden de colle ga 's van Van Ginkel vrijdag het PTT-kantoor van boven tot on der versierd. Een beschreven plakkaat aan de deur vermeld de het afscheid van ..meneer' Van Ginkel ivering kopij en advertenties: jrhct dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, r het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'schijnt elke dinsdag en donderdag. lofdredakteur: mix Kreyns laktie' tien Engelkens spar van Loo Het programma voor de komende dagen ziet er als volgt uit: Zaterdag 3 maart Start optocht om twaalf uur vanaf de parkeerplaats tussen winkel centrum de Hamershof en de Ko- ningskerk Opstellen vanaf half twaalf. Deelnemers voor de - gra tis - optocht kunnen zich nog mel den bij secretaris Jan Roos (tel 942650). Ook kinderen kunnen verkleed de hele route of een ge deelte van de route meelopen. De route van de optocht is als volgt. Hamersveldseweg, Dissel, Landweg, Groenhouten. Rossen berglaan, Bavoortseweg, Ha mersveldseweg, Eikenlaan, Lin- denlaan, Asschatterweg, Midden weg, Berkelwijk, Wierickewijk, Pauwenhoeve, Hertenhoeve en zo naar het gemeentehuis Er zullen dit lopende seizoen in ieder geval nog twee concerten plaatsvinden. De eerstvolgende jazzbijeenkomst wordt gehouden op vrijdagavond 23 maart 's avonds om 21.00 uur In „de Hakhorst". avond toe. LEUSDEN - In 't Claeverenblad, de boerderij voor velerlei cultu rele doeleinden van Cees Vial, werd onlangs een muzikale in stuif gehouden onder auspiciën van de Vereniging voor Huismu ziek en geleid door Loes van den Akker. Het werd een ge animeerde avond waarop de aanwezigen met veel enthousiasme muziek speelden uit velerlei perioden; van de Middeleeuwen tot en met de 20e eeuw. Er waren blokfluitis- ten, dwarsfluitisten, een klari nettist en zelfs een tubablazer. Besloten is om hier te starten met een vaste speelgroep, die óm de veertien dagen op woensdagavond bij elkaar za komen. Aan het eind van de avond gaven zich al tien deelne mers spontaan op voor deze nieuwe speelgroep van de Ver voor Huismuziek. Wanneer ook anderen mee willen gaan doen kunnen ze zich rechtstreeks in verbinding stellen met Loes var den Akker, Barbeel 13, tel. 946922, of met het secretariaal van Huismuziek, tel. 16932. LEUSDEN - Afgelopen vrijdag avond was ,,de Hakhorst" het middelpunt van de Leusdense jazz-musici. Op deze avond orga niseerde de Lionsclub ..Leusden" een jam-session Verscheidene enthousiaste Leusdenaren had den gevolg gegeven aan de oproep om gezamenlijk een con cert te geven Ondersteuning werd gegeven door het ,,huis" or kest van de Lionsclub ,,de Swing Profs" Het geheel had een gezel lig en spontaan karakter Er werd gemusiceerd, dat de stukken eraf vlogen, vonden sommige aanwe zigen De gaste van de vorige keer, Ria Joy, was speciaal uit Amstelveen overgekomen om van het geheel te genieten en er was natuurlijk niet aan te ontkomen, dat ook zij nog een paar nummers zong. Landdag voor patiënten met club Leusden" organisatoriscn spierziekten, waar o.a de Lions- aan meewerkt - De carnavalsdagen weer voor de deur. Zater- barst het feestge- In Leusden los, tot dins dagavond twaalf uur zal Prins Willem de scepter over Leusden zwaaien. Ook dit jaar heeft ,,De Gouden Klomp" een handvol activiteiten op het programma staan, van de optocht zaterdag middag, tot de grote gekostu meerde avond, het kindercarna val, de dweilavond en Vasten-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3