ida (zon.) rekent met verleden: 5-0 Opzienbarend Dames Green Giants behalen ruime zege ida (zat.) en SVM delen nten in matte vertoning kende Antilopen kende geen pardon met korfballers Thor positie Leusdenaren niet in gevaar Felle strijd in League VftETRAL BALANS fsetf op aantal plaatsen gewijzigd DINSDAG 28 FEBRUARI 1984 EN - De tevredenheid straalde na afloop van de ge- i af- Opgelucht liet trainer Rob Ton weten dat zijn opgaande lijn weer te pakken had en ook het gelukkig nog niet verleerd had. Het risico om voor de l keer binnen veertien dagen een pak slaag te krijgen door het wijzigen van het elftal op diverse plaatsen pnomen. Rigoreus had de Roda-trainer het mes in zijn f gezet. „Een aantal spelers rekende ik de nederlaag f aan en zij waren buiten het team gelaten terwijl sures en andere omstandigheden mij dwongen tot erswijziging, verklaarde de oefenmeester desge- „Over het vertoonde spel ben ik nog lang niet tevre- iar de wil om er weer tegen aan te gaan was bij ieder- er aanwezig. De invallers hebben naar behoren ge- I en hun verkiezing waargemaakt. Als alle peri- orbij zijn, kan de strijd om de posities weer in alle j losbarsten hetgeen een goede zaak is. ledereen is t geval weer bij de les," aldus Ton. alweer lang geleden de kiner een beroep deed op Marc Swarte en Eric ig, teryvijl Marco Ouds- iderom tussen de palen stond In de beginfase was duide lijk te zien dat de Roda-spelers nog aan elkaar moesten wennen. Er viel nog weinig lijn in het spel te bespeuren. De opdrachten wer den in ieder geval stringent uitge voerd (mandekking) zodat er veel vuldig van positie werd gewisseld. Verdediger Ton Tessel stond aan de basis van de eerste Roda-tref- fer. Listig pikte de Roda-speler de bal van zijn directe tegenstrever op het middenveld en lanceerde terstond linksbuiten Hans Hey- men Zonder na te denken haalde de voorhoedespeler uit en zag tot zijn geluk de bal via de paal over de doellijn hobbelen. (1-0). Na deze treffer liet Roda zich te veel terugvallen hetgeen Amsvorde in de gelegenheid stelde enkele kansen te scheppen Vooral op de vleugels vielen bij Roda de gaten Eenmaal kwam Roda goed weg toen de bonkige spits van Ams vorde door de Roda-defensie so leerde en onder de ogen van de scheidsrechter net voor de zes tienmeter ten val werd gebracht De directe vrije trap werd door r Bert Staubach in een fel duel gewikkeld. Later moest hij geblesseerd uitvallen. Hees 16 13 (14-28) Unicum 13 12 (18-19) F C. Horst 15 12 (25-28) Sperwer 16 9 (18-32) SEC 14 4 9-46) In de zondagafdeling waren de verrassingen niet van de lucht. Roda schoot voor het eerst dit sei zoen eens goed uit haar slof. Met 5-0 werden de heren van Ams vorde door de volgelingen van trainer Ton onder de voet gelo pen Voorlopig kunnen de Leus denaren opgelucht adem halen en hun aandacht op de midden moot en de sub-top gaan richten. Laren boekte tegen Zuiderzeevo gels eveneens een nuttige zege (2-1). Gooische Boys liep thuis te gen de eerste nederlaag op. Het wisselvallig opererende Hooglan derveen was hier verantwoordelijk voor (1-4). APWC gaat rustig win nend door Ditmaal moest Naar- den met 5-1 het hoofd buigen. Barneveld maakte op eigen bo dem de kampioensaspiraties vol komen waar door in de recht streekse confrontatie tegen WZA met 2-0 aan het langste eind te trekken. De uitslagen zondag 1e klasse A: Laren - Zuiderzeevogels 2-1 Gooische Boys - Hooglanderveen 1-4 APWC - Naarden 5-1 Barneveld - WZA 2-0 Roda '46 - Amsvorde 5-0 De ranglijst is als WZA Barneveld Gooische Boys APWC Zuiderzeevogels HoogI veen Roda '46 Laren Actif Amsvorde Naarden Veensche Boys 15 21 (29-13) 13 20 (24-10) 13 17 (22-16) 14 17 (31-22) 13 15 (20-16) 15 14 (27-34) 13 13 (19-14) 14 13 (16-19) 15 13 (24-22) 15 11 (14-32) 13 7 (20-31) 15 7 7-25) dreef zijnde Fokko van Leyen- horst werden echter door zijn medespelers slecht begrepen Zelfs de unieke mogelijkheid om de score te openen liet de anders zo trefzekere Ronald de Haas lig gen. Alleen voor de keeper kon hij de kromme voorzet van Van Leyenhorst niet met een doelpunt bekronen. Via de doelman ver dween de bal over de deklat Beide teams hadden zich met het doelpuntloze gelijkspel verzoend en speelden in de slotfase erg be houdend. Toch kwam een kleine onoplettendheid in de defensie Roda nog bijna duur te staan in de defensie Roda nog bijna duur te staan. Bliksemsnel stevende de spits van SVM Boys op het doel van Roda af en leek alsnog het vonnis te gaan vellen. Doelman Berry Buunk bedacht zich geen moment en kwam zijn doel uit Met een katachtige beweging on derschepte hij met één hand de lob en behoedde Roda voor een nieuwe deceptie Overige uitslagen Roda-zaterdag: SVM Boys 2 - Roda 2 0-5 Posthoorn 2 - Roda 3 5-3 De Glind 2 - Roda 4 2-2 Roda 5 - Cobu Boys 5 Lelystad 6 - Roda 6 Roda 7 - SDVB 8 LEUSDEN - De strijd in de mixed-league van de bowling competitie die iedere zaterdag in De Korf verspeeld wordt, krijgt nieuwe koplopers. Het koppel Joyce van Putten/Ra- mon Singerling slaagde erin om de leiding van Cisca Groeneveld en Cor Beuse over te nemen. Met slechts 9 pins voorsprong staan ze voorlopig op kop. De 3e positie wordt ingenomen door Monique en Boy Jansen, die de hoogste serie voor hun rekening namen. Stand na 5 weken: 1e Joyce v Putten/Ramon Sir jerling 8122 punten; 2e Cisca Grc^neveld- /Cor Beuse 8113 punten; 3e Monique Jansen/Boy Jansen 7866 punten. 4e Dime v Beek/Ruud van Aalst 7843 punten; 5e Jetty Dekker/Ruud Dekker 7838 punten. 6e Rie de Ridder/Jan de Ridder 7816 punten, 7e Lia Vink/John Hofstede 7741 punten. 8e Yvonne de Jongh/Rob Veenbrink 7719 punten Hoogste Serie Monique Jansen/Boy Jansen 1592 punten. Hoogste Game Dames Ria Steeneken 246 punten; Hoogste Game Heren John Hofstede 324 punten Alle wedstrijdpunten zijn inclusief Handicap 70% van 200 In de tweede klasse kon Achter veld, zonder zelf te spelen, profi teren van de gelijke spelen van de naaste concurrenten PVC speelde doelpuntloos gelijk tegen Nederhorst terwijl Olympia tegen BW ook niet verder dan een pun- tendeling kwam (1-1). KWA won op het nippertje van Sparta (L) EMM contra ASV leverde een doelpuntrijke wedstrijd op die in een 4-4 gelijkspel eindigde. De uitslagen 2e klasse A zondag: PVC - Nederhorst 0-0 Olympia-BW 1-1 KWA - Sparta (L) 3-2 EMM - ASV 4-4 De ranglijst is: Olympia Achterveld Stator PVC KWA BW ASV EMM Nederhorst Sparta (L) i Hilv. Boys 12 18 (21-17) 11 17 (25-10) 12 17 (19- 9) 13 16 (21-13) 14 16 (25-23) 13 11 (17-22) 12 10 (20-22) 13-10 (21-24) 11 7 6-13) 11 7 (10-21) 13 7 (12-25) LEUSDEN - Een kind kon zater dagavond de was doen. Zo ge makkelijk hadden de dames van de Green Giants het in de wed strijd tegen BZ '72 uit Zeist. De uitwedstrijd was destijds met ruime cijfers gewonnen, zodat ook nu de dames de opdracht kregen om via snel opgezette uitvallen veel punten te scoren. Aan deze opdracht werd dan ook volledig voldaan. In de eerste helft werd de tegen stander volledig weggespeeld. Moeiteloos wisten de Leusdense dames elkaar te vinden. Snel ging de bal van hand tot hand en stelde BZ '72 voor grote proble men Met een 38-8 voorsprong sloten de Leusdense dames het eerste speldeel af. Na de pauze bleef het spelbeeld ongewijzigd. Een ontketend Green Giants dat vele aanvallen met succes be kroonde. De tegenstander kreeg geen vat op het spel en bleef het antwoord schuldig. Langzaam maar zeker moesten de dames tol betalen voor het hoge tempo waarmee ze hun opponent onder druk hielden. De conditie ging een hartig woordje meespreken. De aanval stokte maar de voorsprong was al zo groot dat niemand daar zich zorgen over maakte. Rustig speelden de Leusdenaren de wedstrijd uit. Alle dames waren in topvorm en hadden de basket we ten te vinden. Joke de Goede was de grote uitblinker en had met haar 21 punten een groot aandeel in de 65-18 overwinning. Overige uitslagen Green Giants: Meisjes Junioren - Dunckers 31 -28 Welpen - Red Stars 26-40 keeper Oudshoorn kundig ge stopt. In de tweede helft nam Roda met een het heft in handen. De ijverige Hans Heymen kreeg enkele doel- rijpe kansen maar zag zijn scho ten veelal in de handen van de Amsvorde-keeper eindigen Pech hadden de Buiningparkers toen de spetter van Mare Swarte op de buitenkant van de paal belandde. Amsvorde was gewaarschuwd en probeerde via enkele harde acties Roda tot bedaren te brengen Bert Staubach werd hiervan het slacht offer en moest de aanslag op zijn benen meteen blessure bekopen Hinkend ging de middenvelder naar de zijlijn om zijn plaats aan Ben Wittenberg af te staan. SLOTFASE Roda raakte nauwelijks onder de indruk en ging op de ingeslagen weg door Een dieptepass op de geheel vrij gelaten Hans Vrijhoef werd de inleiding tot de tweede treffer Op volle snelheid ging de spitsspeler tot de achterlijn door om tenslotte een voorzet los te la ten die door Bas Peters vallend met het hoofd werd afgerond (2- 0). De ban was gebroken en Roda ging door en kreeg, doordat Ams vorde achterin de dekking ver waarloosde, alle gelegenheid om de score op te vijzelen. Goed doorzetten van voorstopper Mare Swarte op de rechtervleugel LEUSDEN/ACHTERVELD - Er is geen peil meer op de voetbal competitie '83-*84 te trekken. Je valt van de ene verbazing in de andere als je de uitslagen van de wedstrijden in de diverse klassen ter ore komen. Uitge sproken kampioenskandidaten laten te pas en te onpas belang rijke punten tegen de mindere goeden liggen, terwijl er ook ploegen zijn die wekelijks van het ene in het andere uiterste vallen en de competitie danig op zijn kop zetten. We gaan nog een interessante eindfase van de competitie tegemoet. De uitslagen 1e klasse A zaterdag: Naarden - SEC 0-1 SVM Boys - Roda '46 0-0 I Sperwer-Unicum 1-1 TOV-FC Horst 4-1 j Barneveld - Hulshorst 4-0 I Bloemenkwartier-Hees 1-0 De dames van Green Giants wonnen met grote cijfers van BZ '72 bracht wederom Bas Peters in stelling Als een streep vloog de bal achter de verbouwereerde Amsvorde-goalie (3-0). Roda kreeg er geen genoeg van en bleef maar komen. Lichtgewicht Eric Jan Sleeking omzeilde han dig de buitenspelval en gaf in de rechterhoek de keeper voor de vierde keer het nakijken (4-0) Amsvorde was murw gespeeld en geloofde het in de laatste minuten wel Invaller Ben Wittenberg schoof de bal op de vrij gelaten Eric Jan Sleeking Dit buiten kansje liet de Roda-speler niet on benut en schoof de bal onder de grabbelende handen van de Ams- vorde-doelman in de linkerhoek en bepaalde de eindstand op 5-0 Ongekende weelde! Overige uitslagen Roda-zondag: CDW 2 - Roda 2 1-1 Roda 3 - Achterveld 3 3-1 Roda 4 - Limvio 4 0-0 Roda 6 - Veensche Boys 6 2-6 WZA 9 - Roda 8 2-1 De Roda-zaterdag hield aan de "topper" tegen SVM Boys in Maartensdijk één punt over en mag derhalve niet ontevreden zijn. Met nog vier thuis- en twee uitwedstrijden voor de boeg moe ten de heren in staat worden ge acht de komende maanden de kroon op het werk te zetten De overige clubs werken daar weke lijks redelijk aan mee. Bloemenkwartier wist weliswaar met 1-0 van Hees te winnen maar hebben nog altijd vier verliespun- ten meer. TOV daarentegen kan de koploper tot op twee punten naderen, maar moet dan wel alle wedstrijden winnend afsluiten Horst was in ieder geval geen par tij en werd met 4-1 verslagen. SEC blijft een merkwaardig ploegje Met 1-0 moest Naarden capituleren Sperwer deelde met Unicum de punten (1-1). Huls horst kan het nog de gevoelige nederlaag tegen Barneveld (0-4) wel vergeten. Er/c Jan Sleeking stuit op de Amsvorde-keeper. De ranglijst ziet er als volgt uit Roda '46 SVM Boys Bloemenkwartier TOV Hulshorst Barneveld Naarden 16 25 (35-11) 15 20 (28-14) 15 19 (24-15) 13 17 (29-15) 14 17 (16-14) 15 17 (26-19) 16 13 (21-25) Van Leyenhorst vlak voor het doel van SVM Boys via de keeper ach terwaarts overgekopt. Roda kwam goed weg toen laatste man André van Meeteren in problemen geraakte en in paniek de bal in plaats van naast het doel op de paal tikte Tot grote opluchting van de Leusdense aanhang profi teerden de gastheren er met van en verdween de bal over de ach terlijn. GRIMMIG Na de rust nam de grimmigheid toe en bracht de arbiter handen vol werk. Veelvuldig moest het spel voor een overtreding stilgelegd worden hetgeen de wedstrijd niet ten goede kwam Roda kreeg geen grip op het spel omdat vooral de middenlime on der aanvoering van Ruud Huy- gens veelvuldig de bal ver speelde. terwijl ook de voorhoe despelers Ronald de Haas en Hans Ruiterberg de hele tweede helft onzichtbaar waren. Via de rechterkant bleef Roda gevaarlijk. De voorzetten van de goed op Zesde treilei ilci a<ainei\eiicn. i ici initiatief bleef bij Antilopen In vijf minuten deelden de Leusdenaren de beslissende tik uit. Gert Graaf land. Frans ter Maten en Jerry Ur- bach schoten Antilopen naar 6- 11 Even probeerde Thor het tij nog te keren maar verder dan een doelpunt lieten de Leusdenaren het niet komen voordat Gert Graafland wederom de marge op vier doelpunten bracht. (8-12) In de slotfase van deze attrak- tieve wedstrijd was het duidelijk dat Antilopen een gewonnen wedstrijd speelde. Thor had weinig meer in de melk te brok kelen. Twee perfecte afstand schoten (Jerry Urbach en Joyce Osnabrugge) velden definitief het vonnis. De 8-14 overwin ning bracht Antilopen naast |N - De wedstrijd tussen Roda'46 en SVM Boys, de 1 en 2 van de ranglijst, is in Maartensdijk een krtoning geworden tussen twee ploegen die duidelijk Ben verliezen. Roda speelde sober en probeerde al- I snel opgezette aanvallen over de flanken kansen te 1 De schutters stonden echter niet op scherp en kon- Jnogelijkheden die er af en toe ontstonden niet doel- jafronden. SVM Boys deed het niet veel beter. Stor ingen de mannen uit Maartensdijk met de kansjes om iten bepaald niet de indruk om de nog sluimerende nsaspiraties, als ze die nog hadden, via een zege op er Roda nieuw leven in te willen blazen. Kortom melige pot die een terechte 0-0 eindstand kreeg en mende publiek op de ijzige vlakte van Maartensdijk Ikskon verwarmen. binfase zag het er alle- |wel leuk uit toen Roda I moest en enkele ma- invalsgolven van SVM »r kleine overtredingen in moest brengen Sim- i de Roda-verdedigers op en keerden het ge- gzaam maar zeker kon aanvallen gaan den- j al aan de rechterkant j on Kaspers. Lidus i i Fokko van Leyenhorst I 'i wel eens te vinden. overtreding op midden- irtjes leverde voor Roda i vrije trap op. 2 'tenkant van de schoen Fokko van Leyenhorst i de linkerbovenhoek te zijn volley succes. Via in de muur carambo- J bal via de paal enigs- in de handen van de oan. Een klein op- I het gevolg maar werd iel fluitende man in het w gesust. De straffe 'de de mannen danig i ploegen hadden de oeite om de bal in het 2 staan in de ploeg, te x oda slaagde er nog het kreeg de mooiste kan- oge voorzet werd door LEUSDEN - In een enigszins gewijzigde formatie trad Antilo pen tegen Thor in Harmeien aan. Richard Urbach (ziek) en Bert Brandsen (geblesseerd) waren niet van de partij en wer den door Frans ter Maten en Bob Leydes vervangen. Het eerste kwartier gaf weinig hoogstaand korfbal te zien Vooral aanvallend zat Antilopen zo vast als een huis. Joyce Osna brugge. anders zo trefzeker, liet twee strafworpen onbenut Bob Leydes wist als enige de korf te vinden en bracht de stand op 1-1 Thor had het antwoord pasklaar en scoorde 2-1 Een onderschep ping van Yolanda Versteeg bij het uitverdedigen van Thor kwam de thuisploeg duur te staan. Snel speelde de Antnopendame de bal naar de lange Frans ter Maten die moeiteloos 2-2 aantekende. Toch liet Thor het er niet bij zitten, en nam wederom een voorsprong (4- 2). Nu was het Antilopen dat op drift raakte. In een mum van tijd werd de achterstand in een 4-6 voorsprong omgebogen. Yolanda Versteeg, Frans ter maten en Jerry Urbach namen de treffers voor hun rekening. Beide ploegen scoorden voor de rust nog één maal Nancy Lahey buitte het kansje onder de korf uitstekend uit en bepaalde de ruststand op 5- 7. Na de veldenwissel bleef Antilo pen met snel gevarieerd aanvals- spel de zaak onder controle hou den Bob Leydes schoot Antilo pen naar 5-8 voordat Thor de Thor op een gedeelde tweede plaats van de ranglijst. De uitslagen: Thor 1-Antilopen 1 8-14 Kameo 2-Antilopen 2 8-6 Blauw Wit J1-Antilopen J1 7- 5 TZ 6-Antilopen 5 1-12 Antilopen 6-Eemvogels 4 8-0 TZ 7-Antilopen 7 2-3 Woudenberg J2-Antilopen J3 24- 0 Antilopen A1-Excelsior A1 7-4 SVMM A1 -Antilopen A2 4-12 Antilopen B1-Woudenberg B1 2- 2 Antilopen C1 -Telstar C1 5- 1 Antilopen P1-MIA P1 9-0 Antilopen Q1-Soesterkwartier Q1 2- 0 Eemvogels Q1-Antilopen 02 2- 09 Activitas Q1-Antilopen Q3 1- 1

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7