rojectontwikkelaar gaat rond De Horst verkopen CAI-koppeling dezer dagen m J=H Vliet vermoedelijk ook aan snee voor bedrijven" 114 nieuwe volkstuinen Gemeente: onverwachte tegenvallers voorbehouden Vandaag in de Leusder Krant FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant GRATIS T1JDPEN Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden te Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaklie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Cenlrum Telefoon 033-941495 b.g q (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV Rozendaallaan 9 Leusden-C. PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist -Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. Zie bun elders in dn hlml. USDEN - Een stukje ou- ets ambachtelijk werk deze week te zien bij de derij van Tolboom aan de ersveldseweg. Daar een stalen hoepel ge it voor een wiel van een en fiets, zo eentje met een heel groot en achter klein wiel. Dit vervoer- el is eigendom van de dense fietsenmaker en oper Blom die het als me-object gaat gebrui ken. Eerst was het de bedoe ling de houten fiets mee te laten rijden in de carnavals optocht van aanstaande za terdag. „Maar daar moet ik waarschijnlijk van afzien", zegt Blom, „omdat er nog enkele probleempjes zijn met ae bevestiging van de stalen hoepel om het wiel. Vroeger is dat kennelijk een koud kunstje geweest, maar tegen woordig ligt dat even wat moeilijker, omdat er geen sta len hoepels voor houten wie len meer nodig zijn." Rijwielhandelaar Blom kocht vorig jaar van de inmid dels wijlen wagenmaker Lammers uit Achterveld de houten fiets. Lammers had er destijds meerdere gemaakt in verband met de Viering van Achterveld 600. Blom: „Ne gentig jaar geleden, toen mijn opoe met de fietsenzaak be gon, reden er nog van die houten fietsen en waren er ook ijzeren modellen die wij nu kennen. Ik kan nu zeggen dat ik, net als negentig jaar geleden, ook een houten fiets heb." (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij de gemeen te bestaan er vergevorderde plannen om tegenover het bestaand volkstuinencom plex aan de Asschatterweg een tweede aan te leggen. Het nieuwe complex moet plaats bieden aan 114 volkstuinen. Het plan werd maandag avond gepresenteerd in de vergadering van de werk groep ruimtelijke ordening van het Comité Milieuzorg krant DONDERDAG 1 MAART 1984 - 15e JAARGANG NO. 88 Voorkoming misdrijven is niet alleen een zaak van de politie pag. 3 Rockers-keet op verkeerde fundering pag. 3 Interview op donderdag: met de nieuwe predikant, Rtiilonb^rq v?n de (Van één onzer verslaggevers) SDEN - In toekomstig werkgelegenheidsgebied De in het noorden van Leusden zal de gemeente uitgaan n bebouwingsdichtheid van veertig procent waarbij de iwen niet hoger mogen worden dan drie verdiepingen, is verder de bedoeling de grond in dit werkgelegenheids- ied te laten verkopen door een projectontwikkelaar, die er stringente regels van de gemeente te werk moet gaan. en ander deelde directeur-gemeentewerken, Marius Pais, ndagavond mee in de vergadering van de werkgroep telijke ordening van het CML (Comité Milieuzorg Leus- lorst is het gebied dat be- wordt door de Horsterweg, leg, rijksweg 28 en het Val- I Het stuk dat voor be- 'rein bestemd zal worden is K5 hectares groot. Het is de ing volgend jaar De Horst in teling te nemen. Van het heeft 3,2 hectares reeds stemming Langs het Val- al komt een groene buffer ca 1,9 hectares en voor de van straten is zo'n 1,2 is uitgetrokken, s bekend leeft er ook een m in De Horst een motel sportaccommodatie te realt- zodra de aansluiting er is op 3 28 Het motel/sporthal- zal ruim 8 hectares grond i Volgens directeur- ntewerken Pais betekent dit ieer het project wordt uitge- dat De Horst waarschijnlijk onvoldoende ruimte zal bieden aan de geplande vierkante meters be drijfsterreinen Pais denkt daarom dat in de toekomst uitgeweken zal moeten worden naar het naastge legen gebied 't Vliet, dat een reser- vefunktie heeft voor de opvang van bedrijven en woningen. In de oost kant van De Horst zijn bedrijfsge bouwen gedacht van drie bouwla gen. Volgens de gemeentelijke parkeernorm zullen er dan circa 270 parkeerplaatsen op openbaar terrein aangelegd moeten worden. ..Dit is voor rekening van de ge meente, maar de kosten worden doorberekend in de grondprijzen van het oostelijk gedeelte van De Horst," aldus de directeur gemeentewerken. WANSTALTIG Werkgroeplid Baars zei het niet Onafh«nh«ti|h ni«uwstrt*<j voor dt gemeente Leusden IBOUl :hljnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. BH kontrakten belangrijke korting. Ileusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), wase nummers: 75 cent per stuk. Openingstijden van ons kantoor: Om kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage- M van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Zaterdags gesloten meden van de stalen hoepel. De hoepel wordt om het wiel gelegd voor de pasvorm. Vroeger werden op deze plek stalen banden om wagenwielen gemaakt verstandig te vinden dat Leusden zulke omlijnoe plannen maakt voor het toekomstig werkgelegenheids gebied ,,Dat werkt niet. Onderne mers willen zelf bepalen wat ze willen bouwen en hoe groot het wordt," meende Baars. Directeur gemeentewerken Pais stelde, dat de gemeente zeker zal inspelen op de situaties die zich aandienen, maar dat ze eerst zelf bepalen wat er wel en niet mag en kan in De Horst. Pais: ,,Een groot wanstaltig kantoor zal uit oogpunt van ruimte lijke ordening daar niet gebouwd kunnen worden. Het scheelt de gemeente dan een paar centen, maar beter dat dan zo'n gebouw." Hij stelde verder, dat elke onderne mer graag wil weten wat er in de omgeving mag. Die is daarom ze ker gebaat bij een omlijnd plan voor een werkgelegenheidsterrein eerstkomende weken nog niet naar de Belgische pro gramma's en het vierde Duit se programma kunnen kij ken. Voor doorgifte daarvan zullen in beide wijken nog enkele technische aanpas singen moeten plaatsvinden, die ongeveer drie weken in beslag zullen nemen, aldus de gemeente. De wijken Akkerhoeve en Noord- wijck worden ongeveer tien dagen na de koppeling op Amersfoort aangesloten Ook in deze wijken moet nog het één en ander worden aangepast voordat tot doorgifte van het Amersfoortse signaal kan worden overgegaan Alle ruim 3200 abonnees in de 2e fase en Leusden-Zuid zullen nog schrifte lijk over de naderende koppeling worden geïnformeerd. ABONNEEWERVING De werving van abonnees voor het nieuwe radio- en tv-kabelnet in Leusden verloopt volgens de ge meente bijzonder voorspoedig: het aansluitpercentage ligt rond de 95%. De meeste mensen geven er de voorkeur aan om eerst via een gratis proefabonnement de gele genheid te hebben om met de ontvangstmogelijkheden kennis te maken en pas daarna te besluiten ties plaatsvinden. Je zou de hal kunnen vergelijken met Ahoy in Rotterdam. Ik geloof dat ergens in Dronten ook nog een landbouw- schuur staat die dienst doet als een soort landelijke sporthal." De direc teur gemeentewerken benadrukte nog maar eens, dat in het motel en de sportaccommodatie plaats is Het gebied De Horst met middenin het motel annex sporthal, een complex dat mogelijk gerealiseerd wordt. voor ongeveer 200 werknemers De heer Verhoef uit de werk groep wilde weten of het stukje Liniedijk in De Horst moet wijken voor het werkgelegenheidsterrein Pais bevestigde dat Hij zei niet te rouwen om de verdwijning van dit gedeelte van de dijk, omdat het niets voorstelt. ,,Een scharremikkig dijkje Een hoop zand met enkele bomen," aldus de directeur- gemeentewerken AHOY Op vragen uit de werkgroep van het CML over de plannen van het motel annex sportaccommodatie in De Horst liet Pais weten dat er wel degelijk behoefte is aan een sport hal met allure. Pais: ,,De Neder landse Sportfederatie en de Pro vinciale Sportraad zoeken op dit moment in Centraal-Nederland een lokatie waar zo'n accommoda tie gebouwd kan worden. Daarin moeten landelijke sportmanifesta- LEUSDEN - Het ziet er naar uit - onverwachte tegenval lers voorbehouden - dat één dezer dagen de technische koppeling van het Leusdense cai-ontvangststation op de mast in Amersfoort tot stand komt. Enkele dagen daarna zullen de programma's, waaronder de Belgische, kunnen worden doorgege ven aan de abonnees in Leusden-Zuid, Hamershof, Zwanenburg, Munnikhove, Bosveld en Langenbeek. Ook de abonnees in Claverenblad en Wildenburg gaan dan het Amersfoortse signaal ont vangen, maar zij zullen de Technici van Siemens hebben met man en macht onder zeer extreme temperaturen gewerkt aan de mast in Amersfoort Hervormde Wijkgemeente in Leusden-Zuid pag. 5 TTCL akkoord met over name deel gemeente lijke kantine pag. 6 Sportnieuws pag. 6/7 Loep op Leusden pag. 7 Op zoek naar de sporen van tabaksteelt in Leusden en omgeving. Een reportage van Anco Malipag. 9 Filmnieuwspag. 10 •Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: 944600 Leusden door directeur gemeentewerken Pais. De grond, waarop de nieu we volkstuinen moeten ko men, wordt nu nog door een boer gepacht van Stichting De Boom. Er zal eerst een ontpachting en een artikel- 19-procedure moeten vol gen, waarna de gemeente over de grond kan beschik ken. Een groot gedeelte van het complex zal worden afge scheiden met een haag om de volkstuinen aan het oog te onttrekken voor de omge ving. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. De specialist in woningtextiel vindt u in winkelcentrum De Hamershof. Prachtige kollektie GORDIJNEN, keuze uit meer dan 2000 mogelijkheden, die mooi te kombineren zijn met onze kwaliteits- TAPIJTEN. Vraag ook eens voor een bezoek naar onze meubelshowroom Dealer en alleen verkoop van o.a.: Kendix Jap - Fisba - Fuggerhaus Hatéma Weston - Bousouw - Ideens - Jalla - Gardisette. Niet duurder, wel beter! INTERIEURVERZORGING VAN KERSBERGEN WINKELCENTRUM „HAMERSHOF" De Brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg Leusden C. Telefoon 033-946611 al dan niet een abonnement te nemen Gezien het hoge aansluit percentage is echter te verwachten dat het percentage van 80 waarop de exploitatie van het kabelnet is gebaseerd, ruimschoots wordt ge haald In Leusden-Zuid is inmiddels de aanleg voltooid, in Groenhouten is met de aanleg begonnen. Wanneer in een wijk meer dan 50% van de mensen te kennen geeft een aan sluiting te willen, wordt tot aanleg overgegaan. Het aansluitpercenta ge in Leusden-Zuid is 94,6%, in Groenhouten 97,7% en in Alands- beek 95,6% In De Wetering is vorige week met de abonneewer ving begonnen. Daar zijn nu 132 van de 551 woningen bezocht, het aansluitpercentage bedraagt daar tot nu toe 100%

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1