Voorkoming misdrijven is niet alleen een zaak van de politie Puupenkoppenland Rockers-keet staat op de verkeerde fundering ■e—silen krant Maandagavond: Gouden Klomp maakt rondje door Leusden Voorjaar bij Blijhof Vergadering van OW/RO Commissie Welzijn en Onderwijs vergadert Gratis Valleiconcert Bijlage bij CAI-boekje verschenen Carnaval Bloem schikken bij Blijhof IsVoorkoming Misdrijven alleen 'n zaak van de politie? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DONDERDAG 1 MAART 1984 plaatselijk nieuws 3 Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Tachtig irocent van de inbraken lebeurt met behulp van ien schroevedraaier of loevoet. Daarom doet de )o!itie er van alles aan om Ie mensen te wijzen op iet voorkomen van een nbraak in hun woning. )it werk valt onder „voor- loming misdrijven" of .crime prevention" zoals de politie het noemt. In Leusden functioneert sinds een jaar een politie man die belast is met het geven van voorlichting over „voorkoming mis drijven". Deze ambte naar, B. Goosmann, houdt zich niet alleen be zig met preventie op het terrein van woninginbra ken, maar ook op het ge bied van diefstal, vanda lisme en autoinbraken. Goosmann geeft op ver schillende manieren voorlich ting over voorkoming misdrij ven Sinds een maand of drie staat in winkelcentrum De Ha mershof een vitrine met tips over dit onderwerp De vitrine verhuist binnenkort naar De Biezenkamp voor drie maan den en zal daarna in winkel centrum De Bieshaar worden geplaatst. Om bezoekers van het AC-restaurant in Leusden te wijzen op het gevaar van auto-inbraken zijn er grote bor den geplaatst op het parkeer terrein van het restaurant. De ze aktie is nodig vanwege het grote aantal inbraken in wa gens op dat parkeerterrein. Politieman Goosmann, die geassisteerd wordt door een jonge collega, heeft zich ook gericht tot de lagere scholen in Leusden. De schoolhoofden hebben het verzoek gekregen een project te starten over voorkoming misdrijven met het accent op vandalisme De poli tie stelt een set met lesmate riaal beschikbaar. Goosmann zegt: „Vandalisme wordt in hoofdzaak veroorzaakt door schooljeugd. In sommige ge vallen gebeurt het bewust, soms ook onbewust. Als kinde ren herhaaldelijk met hun fiets over een grasveld rijden om de route af te snijden, en het gras gaat daarbij kapot, dan is dat een geval van onbewust van dalisme." Tot nog toe, zegt Goosmann, heeft één school positief gereageerd op het ver zoek om het project te starten. De Rossenbergschool zal er in het komend voorjaar mee be ginnen. De Achterveldse scho len hebben geen brief van politieman Goosmann gekre gen, omdat de rijkspolitiepost in Achterveld zelf activiteiten ontwikkelt in het kader van voorkoming misdrijven. SLECHTE SLOTEN Binnenkort hoopt de rijkspo litie de beschikking te krijgen over een grote, verrijdbare vi trine waarin ondeugdelijke en goede sloten, ander en hang en sluitwerk en geldkistjes Een nachtschoot moet massief of gelamineerd (geplet) zijn, minimaal 20 mm uitsteken, doorlopend tot in de slotkast en - afhankelijk van het type - bepaalde krachten naar binnen en zijwaarts kunnen weerstaan. Volgens de politie zijn sloten met een nachtschoot vaak van slechte kwaliteit waardoor inbrekers, na enig gewrik met een schroevedraaier of koevoet, zo binnen kunnen komen. naast elkaar kunnen worden geëtaleerd Deze vitrine zal hoofdzakelijk te zien zijn in het politieburo in Leusden- Centrum, maar zal ook op be paalde gelegenheden ge showd kunnen worden. De be doeling van deze aktie is de mensen te wijzen op de door- gaans slechte kwaliteit van het hang- en sluitwerk in hun wo ning, winkel of bedrijf. Goos mann „Daarom is het voor een inbreker vaak zo gemak kelijk om met een simpele schroevedraaier of koevoet een pand binnen te komen. Slachtoffers van een inbraak zeggen dan wel: en we hadden de voordeur op het nachtslot. Maar als je hen het bewuste slot laat zien en uitlegt dat de kwaliteit beneden peil is, dan zijn ze meteen genezen en wordt de hele woning van deugdelijk hang- en sluitwerk voorzien Goosmann heeft niet de tijd om continu mensen per soonlijk voor te lichten over voorkoming misdrijven. „Een man zou er een dag taak aan hebben en dan kwam hij nog tijd te kort." De Leusdense politieman kan wel desgevraagd adviezen verlenen of mensen folder materiaal meegeven waar ze wat aan hebben. Goosmann: „Ik heb niet de ijdele hoop dat Leusden eens bij voor beeld Inbraak-vrij zal zijn. Maar als we het de daders van misdrijven steeds moei lijker kunnen maken, dan ben ik erg tevreden." ERVELD - Vrijdagavond n het Puupenkoppenland navalsfeesten weer van l/anaf 20.30 uur verwacht Jorus de IXe alle Puupen uplnnen in het 100 gram w om dit feest te komen •ren. Deze avond zal voor maal de krentepuup wor- Igereikt. de leukste en origineelst len zijn er enkele prijzen beschikbaar. De muziek zal deze avond worden verzorgd door de Hofkapel. Blackpower en het Mix Trio. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel Vos 't Hoek|e en 's avonds aan de zaal. Zondagmiddag om 13.00 uur start de carnavalsoptocht bij het Kerstenssportpark. Het motto dit jaar is „Achterveld bouwt door". Deelnemende wagens en groepen dienen zich op te geven bij Pieter - fhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. fdredakteur: nix Kreyns aktie en Engelkens par van Loo vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. aktie en administratie: >or Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op Jagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 'uur. Telefoon: 033-941495. nnementsgeld: >0 per jaar, ïOper halfjaar. 15 per kwartaal. iten bezorging: mnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan "top met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u t opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44. ESTELLEN FOTO'S: vi meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u lig g "ellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij ;esp< jjelallnfl op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met KLE "jke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, a waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per piaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 m). 'nt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, *n-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- u de gewenste foto('s) thuis. IGffEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- f Benkombinatie te Barneveld. Bokkers, Verjaagde Ruiterweg 68, tel. 03425-2235. De kinderen die aan de optocht willen deelnemen kunnen zich opgeven bij boekhan del Vos 't Hoekje en de groente zaak van Jan van Dijk. Dit kan tot zaterdagmiddag 16.00 uur Ze krij gen dan tevens het startnummer. De deelnemende wagens en groe pen dienen om 13.30 uur bij de startplaats aanwezig te zijn Na de optocht zal het kindercar naval worden gehouden in Ons Gebouw. De leeftijd is vanaf 4 jaar. De zaal is open om 14.45 uur en de entree is 1,50 Om ongeveer 16.30 uur is het afgelopen. De route van de optocht is als volgt: Start bij het Kerstensportpark - Hessenweg - voor Huize St. Joseph langs - Hessenweg - Jan van Arkelweg - Verjaagde Ruiter weg - Bisschop van Sieststraat - Pater Stormstraat - van Oldenbar- neveltstraat - W van Amersfoort- straat - Pater Stormstraat - van Oldenbarneveltstraat - Verjaagde Ruiterweg - Hessenweg ontbin ding van de optocht in de Ruurd Visserstraat. De inwoners van het dorp die langs de route wonen en in het bezit van een auto zijn worden verzocht de auto tijdens het pas seren van de optocht zodanig te plaatsen dat de optocht ongehin derd kan passeren Maandagavond om 20.00 uur zal het tienercarnaval worden gehou den. De muziek zal deze avond worden verzorgd door Blackpower Alle tieners van 13 t/m 17 jaar zijn deze avond van harte welkom Kaarten in de voorverkoop verkrijg baar bij boekhandel Vos 't Hoekje en 's avonds aan de zaal De feesten zullen worden afge sloten met het bejaardencarna val op dinsdagavond in het 100 gram gebouw. Betreffende deel name aan deze avond bestaat er een klein misverstand. Bij een aantal bejaarden is men van ge dachte dat deze avond alleen maar toegankelijk is voor de bejaarden die lid van de soos zijn. Dit is echter niet juist. De bejaardencarnaval is voor alle bejaarden van Achtervéld Stoutenburg. Men behoeft geen lid van de bejaardensoos te zijn. De bejaarden die aan deze avond willen deelnemen doch met vervoersproblemen zitten kunnen dit dan zo spoedig mogelijk opge ven bij Pieter Bokkers. Verjaagde Ruiterweg 68. tel 03425-2235 De Prins en zijn Raad van Elf zullen dan zorgen dat men gehaald en weer thuis gebracht wordt. Zaterdagavond zal carnaval ge vierd worden in café Buitenlust en zondagavond in D'Ouwe Peer- destal. De Prins en zijn gevolg zijn voor deze beide avonden uitgeno digd. LEUSDEN - Een rondje Leus den. Deze nieuwe carnavalsacti viteit werd vorig jaar door de carnavalsvereniging „De Gou den Klomp" in het leven geroe pen. Ook komende maandag trekt Prins Willem met zijn raad weer door Leusden, de carna valsvierders worden allen uitge nodigd om mee te gaan. De start is ditmaal bij eetcafé De Hakhorst, waar men vanaf een uur of vijf welkom is. Om half zeven is er een boerenkoolmaaltijd, waar aan iedereen gecostumeerd en voor eigen rekening kan aanschui ven. Om half acht vertrekt De Gouden Klomp richting café De SwartesteeghrTDaar verzamelen de carnavalsvrienden zich om ver volgens om goed acht uur een bezoek te brengen aan het jeugd carnaval in „De Til" Daar wordt een rondje carnaval gedraaid, waarna men, met de Prinsenwa gen en mogelijk een tweede wagen voor de feestgangers naar De Meent gaat Hier verblijft de Gou den Klomp van negen tot tien uur. Volgende trefpunt is de „Sfinx" in het winkelcentrum Hamershof, waar men van tien tot elf uur te gast is. Daarna gaat het gezelschap naar café De Swartesteegh om daar de avond op gepaste wijze af te ronden. LEUSDEN - Volgende week donderdag 8 maart zorgt speel- en rekreatievereniging Blijhof er voor dat de schoolkinderen zich LEUSDEN - De raadscommis sie openbare werken en ruimte lijke ordening vergadert dinsdag 6 maart. Deze bijeenkomst wordt gehouden in de commissieka mer van het gemeentehuls en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten 1 Opening 2 Inventarisatie vragenstellers' woordvoerders 3 Verslag van de vergadering van 7 februari jl. 4 Mededelingen - notitie controle bouwen - inzake verkeerssituatie Do- deweg - inzake contract NS- spoorwegovergang Groene Zoom 5 ClaeverenbladAtyijdenburg 6 Ontwerpplan „De"Horst 7 Groenplan „Rossenberg' 8 Onteigening t:b.V~vVègaahtëg (Kerkdijk) 9 Realisatie volkstuinencomplex Asschatterweg (onder voorbe houd) 10 Verkoop grond te achterveld aan B van Middelaar 11 Verkoop grond te Achterveld aan Van Ruitenbeek b.v. 12 Verkoop grond in het plan Paardenmaat aan T. J van der Belt B.V. 13 Kredietaanvragen voor aan schaf van beregeningsinstallaties 14 7e wijziging van de bouwveror dening 15 Rondvraag 16 Sluiting. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie „Welzijn en Onderwijs" komt aanstaande maandag (5 maart) voor de maandelijkse vergade ring bijeen. Vanaf 20.00 uur wordt er vergaderd in de com missiekamer van het gemeente huis, 't Erf 1. Onder voorzitter schap van wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) zal e volgen de agenda afgewerkt worden: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen. 4. Extra-krediet t.b.v. openbare lagere school „De Bongerd" (stencilbrander). 5. Aanvrage x artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 t.b.v. rk lagere school „De Rossenberg" (vernieuwde dakbedekking). 6. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 t.b.v. rk lagere school „Klim- rakker" (voegwerkzaamhe- den). 7. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijsweg 1920 t.b.v. rk lagere school „De Rossenberg" en „Klim- rakker" (brandveiligheids voorzieningen). 8. Vorming openbare basis scholen, spreidingsplan per 1 augustus 1984. 9. Benoeming en ontslagverle ning hoofd en waarnemend hoofd „Het Startblok" te Achterveld. 10. Tochtproblematiek in scho len. 11. Subsidiëring Gereformeerd Vormingscentrum. 12. Inrichtingssubsidie ontmoe tingscentrum WOL. 13. Subsidie stichting Volks tuincomplexen Leusden. 14. Problematiek SOHA. 15. Ontbinding Stichting Activi teitencentra Leusden. 16. Brief d.d. 6 februari 1984 van de Dienstenbond FNV Inza ke verslechtering in het so ciale zekerheidsbestel. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. LEUSDEN - Het laatste Vallei concert van het seizoen 1984/85, dat in Leusden wordt gegeven, zal plaatsvinden op 9 maart a.s.. in de dorpskerk Leusden-Z., Arn- hemseweg 77. Het Linos-Ensemble, fluit, harp en strijktrio, voert dan werken uit van Franse componisten, als Roussel, Ibert, Plerné en Guy- Ropartz, die het gezicht van de muziek bepaalden rondom de laatste eeuwwisseling. De toegang is, in verband met het 10-jarig bestaan, geheel gra tis. Aanvang van het concert: 20.15 uur. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De nieuwe keet van jongerengroep De Rockers zal niet geplaatst worden op een echte fundering, maar op eentje van tegels. Dit hebben burge meester en wethouders beslo ten, nadat de keet op een houten fundering was geplaatst die de cjemeente bij nader inzien niet de juiste vond. De Rockers zouden om een professionele betonnen ondergrond gevraagd hebben, maar daar voelt de gemeente weinig voor, aldus de afdeling voorlichting desgevraagd. Het nieuwe onderkomen van De Rockers was dezer dagen neerge zet op een houten fundering (bat tingen) langs de Valleilaan, tegen over de tennisbanen van LTV Leusden. Al gauw rees het besef - volgens De Rockers bn hen. vol gens de gemeente bij haar - dat de fundering niet de beste was. B W hebben daarom besloten eerst een tegelvloer te laten aanleggen waar na de keet erop geplaatst kan worden. Een en ander betekent een tegenvaler voor de gebruikers van de houten keet, omdat ze graag volgende week. in de krokus vakantie, aan de slag hadden wil len gaan om het gebouw op te knappen. 's middags niet behoeven te ver velen. Er is dan een spelmiddag die gehouden wordt van half 2 tot 4 uur. Kosten van deelname zijn 1,50 voor de leden en 2,50 voor de niet-leden. De middag staat geheel in het teken van het naderend voorjaar. De kinderen worden allemaal „om getoverd" In een bloem en gaan in groepjes meedoen aan allerlei spelletjes, zoals een ren-je-rot- spel en een hoela-hoep- wedstrijd. Voor ieder kind is er wat lekkers en ze krijgen alle maal een zonnebloemzaadje mee naar huis. Alle meisjes en jongens in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar zijn welkom. LEUSDEN - Het cai-informatle- boekje dat gebruikt wordt bij de abonneewerving voor het nieuwe radio- en tv-kabelnet in Leusden is aangevuld met een bijlage, speciaal bestemd voor de bewoners van wijken met be staand kabelnet. Tijdens het aansluit-onderzoek in Groenhouten is gebleken, dat het cai-boekje op enkele punten niet voldoende informatie gaf. Deze punten hadden vooral betrekking op de vraag wat er met de be staande kabelnetten gebeurt en op de betekenis van het proef abonnement. Ook in de wijken Groenhouten en Alandibeek. waar het aansluiton- derzoek reeds heeft plaatsgevon den, wordt inmiddels de bijlage huis-aan-huis verspreid. LEUSDEN - In gemeenschaps gebouw De Til aan de Hamers- veldseweg wordt zaterdag 3 maart voor jongeren vanaf 14 jaar een carnavalsavond gehou den. Het feest begint om 20.00 uur. Muzikale medewerking ver leent het trio Fremouw. Toe gangsbewijzen 4,50 gulden zijn in De Til reeds deze week te koop. Op maandag 5 maart wordt voor de jeugd tot en met 13 jaar carna val gevierd. Dit evenement vindt tussen 19.00 en 21.30 uur plaats Gehost kan er worden op platen- muziek. De entree bedraagt 1.25 gulden. LEUSDEN - Nu er weer volop voorjaarsbloemen zijn te krijgen kan men bij speel- en rekreatie vereniging Blijhof aan de Ansfrl- duslaan 49 weer een bloem schikcursus gaan volgen. Er worden zes lessen gehouden, op de donderdagochtend van 9.30 tot 11.00 uur. De eerste les Is op donderdag 15 maart. De kosten bedragen voor de leden van Blij hof 21,- en anderen betalen 24,-. De bedragen zijn exclu sief materiaal. Voor opgave en Inlichtingen: Marion v.d. Kamp, tel. 942706. De keel van De Rockers staal nu op een houten fundering, maar die zal worden vervangen door een tegelvloer Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3