ndelijk CAI-signaal vanuit Amersfoort lenbaar groen in uitverkoop Kosten Rockers-keet hoger dan begroot middag kwart voor drie werd er een feestje gevierd leente wil af van reststrookjes Vandaag in de Leusder Krant ant gemeente Leusden /IT-p-rUL m CË Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant België vanavond in Leusden-zuid iusilei" Hoofdredakteur marnix kreuns Redaklie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.ga (03420-16141 Telex bdu 40261 Giro 371441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave bdu bv krant DINSDAG 6 MAART 1984 15e JAARGANG NO. 89 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente zal meer geld uitgeven aan het nieuwe onderkomen van „de Rockers" dan de 26 dui zend gulden die de gemeen teraad in november hiervoor beschikbaar stelde. Behalve extra kosten voor een an dere fundering moeten ook andere onverwachte werk zaamheden aan de keet van jongerengroep de Rockers betaald worden. Volgens de afdeling voorlichting van de gemeente werd er maandag „nog druk gerekend op de hoogte van de extra kos ten". Vanavond worden hierover in de vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimte lijke ordening mededelingen gedaan. De jongerengroep kreeg in no vember vortg jaar een nieuw on derkomen toegewezen aan de Valleilaan op de plaats van de vroegere boerderij Midden-Krak- horst. ,,De Rockers" hebben mo menteel nog de beschikking over een keet aan Clarenburg maar die moet verdwijnen in verband met de komst van de nieuwbouw van een streekschool voor Beroeps begeleidend Onderwijs Vorige week werd de nieuwe Rockers- keet geplaatst aan de Valleilaan, maar toen bleek dat er een houten fundering onder zat die de ge meente achteraf niet de juiste vond Besloten werd die funde ring te vervangen door een tegel vloer. Een deputatie van ,,de Roc kers" was donderdag in het ge meentehuis om te praten over de stand van zaken. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Gemeente wil vervanging dak school niet betalenpag. 3 Miniatuurtjepag. 3 Veel belangstelling voor avond over optologiepag. 3 Roda werkt zich voorbij Hooglanderveen pag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 Stamgasten van De Swartesteegh één onzer verslag- ÉEUSDEN - Een feestje |d er gevierd vrijdag dag omstreeks kwart fcr drie toen in het ont- igststation in de kelder het gemeentehuis de fete tv-beelden binnen- femen via de nieuwe itrale antenne-mast in iersfoort. De zogehe- koppeling van het isdense ontvangststa- Imet de ruim zeventig Ier hoge mast in de |jrgemeente was me- februari gepland, fer door het slechte |r was er vertraging staan in het installe- Ivan de antennemast, pfgelopen week was er technici van Sie- jns, de PTT en ge nteambtenaren hard lerkt om de achter- Ind in te lopen. Even |het ernaar uit dat de eling met Amers- donderdag zou |tsvinden, maar uit- lelijk werd het vrijdag- lag. In het Leusdense langststation werden om de glazen gehe- poor burgemeester J. M. Rademaker, hens-medewerkers, lie ambtenaren en de ïnodigde pers. Leus- jieeft eindelijk de be- jiking over het CAI- jaal uit Amersfoort. belangstelling vrij- hiddag richtte zich name op de tv- ben van de Belgische Iers, die voor die tijd hooit toto in Leusden reikten. De kwaliteit, als ook van de Nederlandse en Duitse beelden, was prima zodat iedereen te vreden was. Gemeente- voorlichter Hans Her mans demonstreerde het gemeentelijk kabel- tekstkanaal dat voortaan via de beeldbuis informa tie geeft over zaken als: aankondigingen van ge meentelijke vergaderin gen, data van het ophalen van huisvuil, glas en oud papier, verkeersinforma tie, CAI-informatie en een Leusdens weerbericht, dat verzorgd wordt door de Achterveldse weera mateur Jan Versteegt. BEZORGERS Zaterdag zwermden tientallen bezorgertjes uit over de wijken in de Tweede Fase en Leusden-zuid om huis- aan-huis brieven in de bus te doen met informa tie over de centrale anten ne. De gemeente had drie versies gemaakt: één voor Leusden-zuid, één voor de wijken Hamers hof, Zwanenburg, Mun- nikhove. Bosveld, Lan- genbeek, Akkerhoeve en Noordwijk en één voor de wijken Claverenblad en Wildenburg. Leusden- zuid wordt het eerste ge bied dat het volledige CAI-programma zal ont vangen; de abonnees in Claverenblad en Wilden burg zullen dit pakket be halve Duitsland 3 (NDR) en BRT I en 2 plus RTB I ontvangen, terwijl de ove rige wijken - m.u.v. Ak kerhoeve en Noordwijk - in de Tweede Fase naar (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De abonnees van de centrale antenne in Leusden-zuid kunnen van avond als eersten in Leusden naar de Belgische tv en radio kijken en luisteren. Dit meldde gemeentevoorlichter Hans Hermans maandagmiddag. Slechts een onverwachte sto ring in het kabelnet zou de ontvangst kunnen dwarsbo men. De abonnees in Claveren blad en Wildenburg krijgen vanavond geen signaal meer van de noodmast aan Berkel- wijk, maar eveneens van de nieuwe mast in Amersfoort. Alleen krijgen zij geen Belgié en de NDR, omdat er in hun wijken nog technische voorzie ningen getroffen moeten wor den om ontvangst van die zen ders mogelijk te maken. Ko mende donderdag krijgen de CAI-aangeslotenen in Ha mershof. Langenbeek, Zwa nenburg, Munnikhove en Bos veld het nieuwe signaal mét België Ook Akkerhoeve en Noordwijk krijgen dan beeld via de mast in Amersfoort, maar pas tegen het eind van de maand inclusief Belgié en de NDR. verwachting eind deze week het nieuwe CAI- signaal (plus België) krij gen. Voor Claverenblad en Wildenburg verandert op het eerste gezicht niet veel wat het radio- en tv- aanbod betreft, omdat Duitsland 3 en de Belgen pas over drie weken op de beeldbuis te zien zullen zijn. Wel moeten de aan- eengeslotenen in Claver- blad en Wildenburg, evenals alle abonnees van de CAI, hun toestel opnieuw inregelen. In de huis-aan-huis bezorgde brieven staat hoe dat moet gebeuren. De uitbreiding van het aantal programma's brengt een wijziging van het abonnementstarief met zich mee. Dit be draagt nu, voor diegenen die signaal krijgen van de noodmast aan de Berkel- wijk, 128 gulden per jaar en wordt in 1984 ver hoogd naar 148,80 per jaar. Omdat 1984 al twee maanden oud is, heeft de gemeente de volgende ta riefberekening gemaakt: voor de periode van ja nuari tot en met maart 1/4 jaar x 128,- 32,-. Voor de periode van april tot en met december 3/4 jaar x 148.80 111.60. Het totaal voor 1984 komt dus uit op 143.60. Het tarief voor een abonnement op de centrale antenne wordt in 1985 verhoogd naar 168 gulden en in 1986 naar 186 gulden. van openbaar groen wordt ook ge sproken in de ambtelijke notitie Het komt er op neer. dat de moge lijkheid sterk aanwezig is dat be paalde stukjes afgestoten groen hun oorspronkelijke karakter zul len verliezen. ,,De verzachtende, afschermende en camouflerende werking van het groen wordt be perkter bij het afstoten, waarbij het accent wordt verschoven naar hardere afschermingen of in het ongunstigste geval dat de 'vuile was' letterlijk en figuurlijk 'op straat' komt te liggen." aldus de notitie. ROSSENBERG De wijk waarin het eerst wordt overgegaan tot het afstoten van stukjes openbaar groen is Ros senberg. De gemeente heeft een plan gemaakt waarin staat wat en welk stuk verkocht of verhuurd mag worden. In de eerste plaats zijn dat de reststrookjes. Deze ko men vooral voor op die plaatsen waar paden tussen percelen door lopen, waarbij het groen klein en de soort beplanting dusdanig is dat van een aankledende of af schermende nauwelijks sprake is Verder zijn er ..resthoekjes" bij de plaatsen in Rossenberg waar ga rages staan Daarnaast kan het groen naast hoekwoningen wor den afgestoten als men de woning wil uitbreiden. Het bestemmings plan biedt daartoe de mogelijk heid. Een uitzondering hierop vor men de hoekwoningen die aan de centrale groenstrook in Rossen berg liggen. Tenslotte zijn er op alle middenpleinen strookjes groen die grenzen aan de car ports of schuurtjes. Vanuit het oogpunt van onderhoud zijn dit volgens de gemeente nogal dure stukjes grond, zodat die ook afge stoten mogen worden. De gemeente zal voor elke wijk een plan maken waarin komt te staan welk openbaar groen van de hand gedaan mag worden. (Van één onzer verslaggevers) - Omdat het aantal verzoeken uit de bevolking toeneemt Strook openbaar groen van de gemeente over te nemen, en lat het onderhoudsbudget van de plantsoenendienst klei- worden, gaat de gemeente ruimere regels opstellen voor pten van openbaar groen in Leusden. In een ambtelijke [ordt de conclusie getrokken dat het afstoten alleen kan als ]om Teststroken groen, als het bestemmingsplan uitbrei- woningen mogelijk maakt en als het „specifieke situaties gadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening HUURWONINGEN Verkopen is, aldus het ambtelijk stuk, vanuit financieel oogpunt het meest aantrekkelijk. De op brengst is hoger dan bij verhuur of in gebruik geven, terwijl er slechts eenmalig een administratieve handeling gedaan hoeft te wor den. Echter bij huurwoningen, zo wordt geconstateerd, is verkoop niet mogelijk. Als iemand in een huurwoning een stukje openbaar groen nabij zijn tuin of woning wil hebben, dan is dat mogelijk door de verhuur van het groen. „Ten einde de kostenfactor voor de ge meente zo veel mogelijk te beper ken zou het aanbeveling verdie nen bij huurwoningcomplexen een (collectieve) huurovereen komst met de eigena(a)r(en) van die complexen af te sluiten", meldt de notitie Over de effecten van het afstoten ie wordt verder gesteld •toten van het openbaar i gebeuren door ver- iuur en in gebruik ge- atste mag slechts in be vallen ,.Het in gebruik in zijn algemeenheid bevelen, daar dit wei- thiek overkomt ten op kopers en huurders van groen. Slechts bij hoge uit zondering (bijvoorbeeld daar waar de gemeente er belang bij heeft om in verband met hoge onder houdskosten het af te stoten en de bewoner er geen enkel belang bij heeft om te huren of te kopen) kan deze methode worden over wogen", aldus de notitie die van avond aan de orde komt in de ver- Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de hijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- üeberichten en losse advertenties 40 cent per mm. krakten belangrijke korting erheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). nummers: 75 cent per stuk. lingstijden van ons kantoor Jantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ftn 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend i-fj a9s gesloten. Eenstukje openbaar groen in Rossenberg dat in aanmerking kan komen om door de gemeente afgestoten te

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1