Elfde Krentenpuup voor Wim Schouten Puupenkoppenland in de ban van carnaval leusden krant Achtervelds nieuws DINSDAG 6 MAART 1984 Carnavel Achterveld Even bijkomen tijdens het kindercamaval De Dolly Dots. oste kinderen in het 100 gram gebouw ACHTERVELD - Vrijdagavond gingen in het Puupenkoppen land de Carnavalsfeesten van start met het groot Carnaval dat werd gehouden in het 100 gram gebouw. Om 21.00 uur kwam Prins Dorus Puup de 1e vooraf gegaan door de Hofkapel en de dansmariekes met zijn gevolg de zaal binnen. „Wij kunnen het niet alleen", aldus de Prins in zijn welkomst woord waarop wij op jullie aller medewerking rekenen. Ik hou het nu kort en zal straks nog wel meer zeggen. Hierna werd een polonaise gelopen onder de vrolijke klanken van de Hofka pel. Inmiddels was de zaal ge heel vol gelopen met carnavals vierders. Eer het 22.00 uur was was de zaal bom vol. Ruim 450 carnavalsvierders waren toen aanwezig. Na de polonaise kon den de danslustigen hun hart ophalen op de muziek afwisse lend verzorgd door de Hofkapel, het Mix Trio en Blackpower. Voor de elfde maal zou de Kren tenpuup worden uitgereikt. Prins Dorus verwelkomde nogmaal alle aanwezigen zowel uit Puupenkop penland als uit de omgeving. In het bijzonder verwelkomde hij burgemeester Rademaker en de twee in carnavalskostuum ge stoken leden van de Federatie van Carnavalsverenigingen Mid den Nederland. Vervolgens wer den Wim en Greet Schouten bij de Prins ontboden. Nu maakte de Prins bekend dat de Krentenpuup dit jaar aan Wim Schouten zou worden uitgereikt Het getal elf is in de carnavalswereld een ma gisch getal. Omdat het dit jaar de elfde maal is dat de Krentenpuup wordt uitgereikt en het ook de elfde maal is dat jij deze hebt ge bakken is er besloten deze dit jaar aan jouw kant uit te reiken. Te vens ben je 36 jaar bestuurslid van de voetbalvereniging geweest waarvan 35 jaar als penning meester", aldus prins Dorus. Na voorlezing van de bijbehorende oorkonde werd door Piet Smink, die vorig jaar de puup had ontvan gen, de Krentenpuup aan Wim Schouten overhandigd Zijn echt genote mocht de bloemen in ont vangst nemen Vervolgens werd Wim Schouten door Prins Dorus benoemd als hofleverancier van de Carnavalsvereniging. Als te ken hiervan werd hem een mooie pijp met opschrift overhandigd Hierna werd door de burge meester Rademaker de stenen puup uitgereikt aan Piet Smink, dit als herinnering dat hij vorig jaar de Krentenpuup had gekre gen. .Ik ben blij dat ik dit ook dit jaar weer mag doen", aldus de burge meester. ,,lk zie wel dat het hier ook wel weer zal lukken. Ik vind het geweldig dat er weer zoveel hier aanwezig zijn en alles ver kleed. Ook hulde aan het paar dat dit jaar de puup in ontvangst heeft mogen nemen en geluk met de benoeming tot hofleverancier. Ik wens jullie allen een heel gezellig en goed geslaagd carnavalsfeest toe". Na dit officiële gedeelte werden de dansmariekes naar voren ge roepen. Zij werden onderschei den in de orde van de Puup Een bestuurslid van de Federatie Mid den Nederland onderscheidde de Achterveldse Prins met de jaar- orde van de Federatie. Voor de origineelst en leukst ver kleden was een aantal prijzen be schikbaar gesteld De jury had deze avond geen gemakkelijke taak. Uiteindelijk konden toch de prijzen worden uitgereikt. Bij de enkelingen waren de prijswin naars: de Zonnebloem Wim Kok, de 1e Achterveldse reageerbuis baby - Trees Hazelaar, de barman - Carl Vos, de freule - Cinta Roos en de boerin - Trees Steenbeek. paren Jan rap en zijn maat - Ries Hazelaar en Martin Westerlaak Bird Sarcow - R. Herder - M Hak, opa's laatste nummertje - Riek Westerlaak en Mientje van Dijk groepen- de dames van de lichte zeden, de baby's en de eieren. Na de prijsuitreiking bleef men nog tot in de kleine uurtjes heel gezel lig bijeen OPTOCHT Zondagmiddag ging om 13.00 uur de grote Carnavalsoptocht van start. In totaal namen 23 wagens en groepen aangevuld met paren en enkelingen aan deze optocht deel. Het resultaat van maanden werken en de geweldige fantasie deden de vele honderden toe schouwers ook dit jaar weer ver baasd staan. Ook bepaalde ge meentelijke activiteiten zoals de Inslag-affaire en de begroting werden op fraaie manier uitge beeld. De optocht werd begeleid door D.W.S en een muziekkorps uit Soest. Ook de Prinsenwagen mocht weer gezien worden. Het was een mooi gebouw vliegtuig De jury had zeker weer geen ge makkelijke taak met het beoorde len. Na heel wat rekenwerk kon den de prijzen bekend worden ge maakt. De prijswinnaars waren: enkelingen: 1e Cees van de Bree- mer als de vuilnisman André van Duin, 2e llona v.d. Kooy als clown en 3e Belinda Zwanenburg als clown. paren: 1e Teus van Valkengoed en zoon als alternatieve moeder met zoon. 2e Angele Kok en Su zanne Baaiman als Harem meis jes. 3e Suzanne en Niels Roozen- daal als Minny en Micky groepen 1e Rosamunde, 2e. Kwiebussen, 3e Dweilgroep Vos kuilen. wagens: 1e. Vriendenschaar, 2e De Halve Zooien, 3e. Schut Bar- neveld, 4e Stoutenburger Dweil groep, 5e. de St Joseph school en 6e Liefhebbers De wisselbeker werd dit jaar ge wonnen door de Vriendenschaar De actueelste prijs was voor de Stoutenburgse dweilgroep Deze prijs werd door burgemeester Ra demaker uitgereikt. De Prins dankte de burgemeester en hoopte dat hij wel zo het een en ander gezien had en ook wel het een en ander begrepen had Leusden wil een landingsbaan Doch wij hebben inmiddels al een vliegtuig. Voor mij ook gemakke lijk als ik nu naar Amersfoort moet ga ik met het vliegtuig en ben ik deze dagen het pijpje blazen bij de politie kwijt" Na de prijsuitreiking werd de Puu- penkoppenvlag door de leden van de Halve Zooien overhandigd Deze vlag was door deze groep ingepalmd zonder dat men dat in de gaten had gehad. Zaterdag- en zondagavond werd het carnaval gevierd in café Bui- tenlust en d' Ouwe Peerdestal. Voor beide avonden bestond een grote belangstelling. Na de op tocht vond in het 100 gram ge bouw het kindercarnaval plaats. Een groot aantal van de deelne mers van dit kindercarnaval werd een prijs uitgereikt voor het origi neelste en leukste kostuum Vrijdagmorgen en zaterdagmor gen werden door de Prins en zijn adjudant een aantal bejaarden en zieken zowel thuis als in de zie kenhuizen en verpleegtehuizen bezocht. Vrijdagmiddag werden tevens de kleuterschool Hummelt- jeshonk en de school Onze We reld bezocht waar ook Carnaval werd gevierd Maandagavond was het de car navalsavond voor de Achter veldse teeners. Vanavond wordt het carnaval afgesloten met het bejaardencarnaval. 'Opa 's laatste nummertje" viel in de prijzen Veel leut in Puupenkoppenland nar. hij trekke voort uup op het kindercarnavel hoefde zondag niet met Nils te vliegen Sneeuwpoppen langs Achterveldse wegen Een onderonsje metz'n vieren

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5