Paal en lat helpen een handje Roda (zon.) werkt zich voorbij Hooglanderveen Florissant maart tophandbal in De Korf Haaien coach Coert Zondervan stapt op Lekkekeldert "dem YOBTKAL «giltALANS Hockeyheren geloven er weer in na zege op HBS Strafballen beslissen duel Veelzijdig en ervaren vocht techniek nederland bv (SDEN - De Roda-zondag de smaak te pakken en de faalangst voorgoed van afgeschud te hebben, ter- het geloof in eigen kunnen I volledig is teruggekeerd, ral de eerste helft in de wed- d tegen het bepaald niet ike Hooglanderveen gaf opportunistisch Roda '46 te |n. Stevig zette Roda de te- itander onder de druk het- in slechts een schamel puntje resulteerde. Na de je viel Roda sterk terug en st het spel uit handen ge- De lat stond de gelijkmaker de Hooglanderveners in de en bezorgde de Leusdense jang enkele angstige ogen- ien. I wist het doel kort voor tijd tenmaal te vinden en kreeg 2-0 de felbegeerde revan- Overtuigend was het alle- niet maar het spektakel en iunten vergoeden veel zo illes! opereerde in dezelfde suc- rmatie als in de wedstrijd te- \msvorde, met uitzondering eeper Gert Osnabrugge. die ffilaats onder de lat weer had Hans Hevmen (nr. 10) stuurt Hans Vrijhoef de diepte in. v5fl "Hv-r* Ioda-speler poogt de bal te onderscheppen ingenomen. Vol goede moed gin gen de Leusdenaren op het zon overgoten Buiningpark aan de slag. In het eerste kwartier viel nog weinig lijn in het spel van beide formaties te bespeuren. Vooral spelbepaler Bert Staubach kon maar moeilijk in zijn ritme ko men en zag menige pass in de voeten van een tegenstander be landen Een solo-actie van libero Jan van Eijden die de defensie van de geel-blauwe gasten listig omzeilde, leverde een enorme kans op Oog in oog met de Hoog landerveen-keeper leek het een koud kunstje om Roda aan de lei ding te zetten Jammerlijk schoof Roda's laatste man de bal naast het doel Toch nam Roda hoe lan ger hoe meer het heft in handen Te onzorgvuldig en te gehaast werden de Roda-aanvallen afge rond. Linksbuiten Hans Heymen zag te vaak zijn medespelers over het hoofd en leverde het leder vele malen onnodig in Een vrije trap op een meter of twintig werd door Bas Peters genomen Met een sierlijke boog knalde de mid denvelder de bal over de muur waar de bal door een verdediger op de doellijn met het hoofd uit het doel werd gehaald. De muur stond echter niet op de juiste af stand zodat Peters een tweede kans kreeg. Ditmaal belandde het leder in de muur. Roda gaf de moed niet op en bleef komen Bert Staubach en Hans Vrijhoef zagen hun acties op niets uitlopen terwijl het doelpunt van Dick van 't Klooster wegens buitenspel van Hans Heymen werd afgekeurd. Eenmaal moest keeper Osna brugge handelend optreden Schitterend tikte de Roda-goalie de bal na een prima opgezette Hooglanderveen-aanval onder de lat vandaan Even later kon hij zijn handen echter niet aan de bal krij gen De paal was hem echter gun stig gezind en behoedde Roda voor een achterstand. Over en weer kwamen er kansen doordat de registers aan beide zijden snel werden opengetrokken en er grote gaten vielen Hans Vrijhoef stond kort voor rust aan de basis van het eerste Roda-doelpunt. Slim draaide hij van zijn tegen stander weg In plaats van de bal terug te tikken naar een van de middenvelders trok hij de bal on verwacht laag voor waar Bert Staubach met een simpele voet beweging de bal in de rechter be nedenhoek deponeerde: 1-0. TERUGVAL De thee had de Roda-spelers blijkbaar niet best gesmaakt Het middenveld gaf hun directe oppo nenten te veel ruimte hetgeen in enkele angstige ogenblikken voor het Roda-doel resulteerde. Toch had Roda de wedstrijd in een vroeg stadium kunnen beslissen toen Dick van 't Klooster op rechts een vrije schietkans kreeg. Ge strekt moest de Hooglanderveen keeper naar de hoek om de bal onschadelijk te makken. Erik-Jan Sleeking kreeg uit de rebound de tweede kans maar zag zijn doel poging op niets uitlopen Licht ge blesseerd moest de Roda-rechts- buiten het veld verlaten. Ben Wit tenberg werd zijn vervanger. Een snel genomen vrije trap aan de andere kant zette de hele Roda- defensie voor joker. Snel werd de bal op de vrijgelaten spits ge speeld die geen seconde nadacht en terstond aanhaalde Keeper Gert Osnabrugge stond aan de grond genageld Wederom had hij het geluk aan zijn zijde Met een doffe knal spatte de bal op de lat uiteen en bespaarde Roda de ge lijkmaker Via snel uitgevoerde counters probeerden de Buimng- parkers het spel in de slotfase te verleggen Kort voor tijd viel het verlossende doelpunt Mare Swarte, de hele wedstrijd uitste kend zijn taak uitvoerend, speelde de bal diep Op randje van buiten spel spoedde Hans Heymen zich achter het leder aan en maakte het karwei alleen voor de keeper af: 2-0 In de laatste minuut had Hans Vrijhoef een serieuze kans om de score op te vijzelen. Onbe heerst schoot de Roda-spits de bal naast de kruising alhoewel weinig mensen zich daar nog druk over maakten want de buit was reeds binnen Overige uitslagen Roda-zondag Roda 2 - Amersf Boys 2 2-2 Limvio 3 - Roda 3 1-5 Limvio 4 - Roda 4 1-0 Veensche Boys 5 - Roda 6 2-2 Roda 7 - VVZA 8 5-1 :ing. DEN - Met ingang van het nd seizoen is Leusden Reen sportclub rijker. Na Derig intern beraad heeft de ng handbal van de v.v. Impala besloten op eigen verder te gaan. De ko- le maanden zullen de bailers zich onder een He naam gaan presenteren lanifesteren. Ruim 20 jaar handbal al deel uit van middels zeer ruime pakket sportieve mogelijkheden n de grenzen van de ge- Ite Leusden. De handbal- destijds (1962) geïntrodu- 6 door de Sportvereniging ■sveld, heeft in het verle- talloze moeilijkheden ge- maar heeft ondanks alle temen tot aan vandaag de let hoofd boven water we- houden. In 1963 ont- na enige onenigheid bin- de sportvereniging, de alclub Leusden. De be- i financiën noopten de be lleden in 1968 fusiebe- ngen aan te gaan met de ^Li?ar oriAfuvrJïta. «spAtfivur»- Impala (gymnastiek en te |ybal). Met succes werden prekingen afgerond het- in de opheffing van de ilclub Leusden resul- deel een 1 januari 1969 maakt de ilsectie deel uit van Impala. J'ging van de volleyballers h enige jaren geleden al ikten van Impala achten de Uiers de tijd rijp om hun ei- entjes te gaan doppen. In öer werden de plannen itrent van het handbalbe- oor de leden goedgekeurd een maand later op de al- e ledenvergadering tesa- )et de gymnasten de ont- ng definitief tot stand De plannen tot het oprichten van een eigen club sloeg bij ex-voor zitter Gerard Voskuilen zo goed aan dat hij over de vraag of hij wederom de voorzittershamer wilde hanteren nauwelijks hoefde te peinzen. Spontaan stelde handbalfanaat Gerard Voskuilen zich weer beschikbaar om het voorzitterschap van de sportclub op zich te nemen. "Ik zie het als een grote uitdaging om de hand balsport in Leusden te promoten en nieuw leven in te blazen", was het antwoord van Gerard Voskui len op de vraag hoe het handbalbestuur er in slaagde hem over de drempel te krijgen ,,Het enthousiasme waarmee het bestuur en de onlangs opgerichte publiciteitscommissie bestaande uit de heren Brinkhorst en De Valk aan de slag zijn gegaan om de zaken organisatorisch rond te krij gen was voor mij het teken dat men het meende", aldus de prae- ses. ,,Het nieuwe bestuur is al compleet druk bezig om de zaken voor het komend seizoen voor te bereiden. Margot Agterberg blijft sarjfttarftF.fjt 'ftnwjl. 'krvfo LI3$VKII- horst penningmeester wordt. Her man Brouwer (scheidsrechtersza- ken). Gijs de Kruiff (zaalcompeti- tie), Wilma de Voogd (recreanten en jeugd) en Marga Rademaker (idem) completeren het bestuur", aldus voorzitter Voskuilen. De jeugdleden Arjan Snijder en Ingrid de Motz zullen de vergaderingen namens de jeugd bijwonen maar hebben geen stemrecht bij het ne men van besluiten. Naast het be stuur zijn er de commissies De jeugdcommissie zorgt voor het reilen en zeilen van de gehele jeugdtak terwijl de activiteiten- commissie de zaken rondom het handbalgebeuren behartigt. De (tijdelijk) in het leven geroepen publiciteitscommissie timmert hard aan de weg om de handbal club te promoten. Het clubblad krijgt een nieuw jasje en zal door de heren door het win nen van adverteerders financieel mogelijk gemaakt worden SCHOOLHANDBAL De jeugd krijgt volop de aandacht De jeugdtrainer zal in de toekomst onontbeerlijk zijn om de zaken in goede banen te leiden. Een schoolhandbaltoernooi in de maand mei moet een belangrijk steentje bijdragen Alle basis- scnoien in Leusden zijn voor dit evenement aangeschreven Een andere tak binnen de handbalclub die nog leden kan gebruiken is de groep rekreanten Wekelijks zijn deze leden in een gymzaal in Leusden actief Vooral heren zijn van harte welkom. In de competi tie speelt de handbalclub met di verse teams. De senioren worden door coach Henk Koelewijn ge traind Gezien het spelersmate riaal dat er bij de heren rondloopt ziet de trainer de komende jaren goede kansen om sportief hoger op te komen. Om het nieuwe begin van de handbalclub extra luister bij te zetten staat er voor vrijdag 30 maart een tophandbalwedstrijd tussen de teams van Attila (Utrecht) en BDC (Soest) op het programma. Om 20.00 uur zal de wedstrijd in de Korf aanvan gen. Via een programmaboekje zal deze wedstrijd en de plan nen onder de aandacht van de Leusdense bevolking worden gebracht. Hoe de handbalclub precies gaat heten blijft nog even in het ongewisse aangezien de onder handelingen met een sponsor nog in volle gang zijn. Binnen kort weten we hier over meer. Wel zeker is het feit dat de handbalclub in Leusden in de toekomst niet meer onderschat mag worden en van zich zal la ten horen. LEUSDEN - Om persoonlijke re denen heeft Coert Zondervan v orj qf_ w apJ< vnnrt ii fli n, «vinpj ui K achter zijn werkzaamheden als trainer-coach van de waterpolo- selectie van de Haaien gezet terwijl hij ook de jeugd niet meer zal begeleiden. Vooral het feit dat Coert Zondervan zich niet meer kan vinden in de si tuatie waarin de waterpolo-af- deling momenteel verkeert was voor hem aanleiding om er di rect mee te stoppen. ,,Het gebrek aan kader en wat wil men nu eigenlijk was de druppel die de emmer deed overlopen De tegenvallende resultaten van He ren 1 staan hier helemaal buiten want ik ben nog steeds van me ning dat de heren zich zonder pro blemen moeten kunnen handha ven". aldus de ex-Haaien-coach ,,lk hoop dat het schokeffect dat mijn besluit teweeg gebracht h(H>fti nog' mow .vuohtem art» af werpen want dat de heren voor geen tegenstander hoeven onder te doen staat voor mij als een paal boven water." Welke redenen precies aan het abrupte afscheid ten grondslag liggen, wilde Coert Zondervan niet duidelijk omschrij ven Voor het restant van het sei zoen heeft het Haaien-bestuur Jan Wanrooy bereid gevonden om de training van Heren 1 en 2 op zich te nemen terwijl Jan van de Grooteveen het tweede ze vental zal begeleiden. De jeugd zal onder leiding staan van Eric Verest, Ron Baars en Andre van Harten. De komende maanden hopen de Haaien een oplossing te vinden Water polo-trainer Coert Zonder van gaf er de brui aan voor het volgend seizoen. Zo wel voor de dames, heren en jeugd zullen nieuwe trainers moeten worden aangetrokken. LEUSDEN/ACHTERVELD - De verrassingen waren afgelopen weekend weer niet van de lucht. Langzaam maar zeker worden de kaarten geschud en kunnen de clubs zich voor de eindstrijd gaan opmaken. De Leusdense formaties profiteerden dank baar van de tegenvallende pres taties van naaste concurrenten. Achterveld daarentegen liet een kostbaar puntje liggen maar heeft alle kansen nog in eigen land. In de zaterdagafdeling stond een beperkt inhaalprogramma op de rol Zonder zelf in actie te komen kwam de Roda-zaterdag weer een stapje dichter bij de titel Rode lantaarndrager SEC bewees Roda een goede dienst door streekgenoot TOV in eigen huis met 1-2 onderuit te halen. Of de Soesters het dreigende onheil toch nog zullen ontlopen valt te betwijfelen omdat de achterstand op de rest toch wel erg groot is Hulshorst rukte een plaatsje op door Horst met 1-0 te verslaan Bloemenkwartierr heeft de moed waarschijnlijk laten zakken en ge looft er niet meer in Met 1-2 gin gen de Hilversummers tegen het wisselvallige Unicum op hun ge zicht. De gestaakte wedstrijd tus sen Barneveld en Naarden werd door eerstgenoemde met 3-1 ge wonnen hetgeen de Barnevelders een plaats in de sub-top ople verde De uitslagen zaterdag 1e klasse A TOV-SEC 1-2 Hulshorst - FC Horst 1 -0 Bloemenkwartier - Unicum 1 -2 Barneveld - Naarden 3-1 De ranglijst ziet er Roda "46 SVM Boys Hulshorst Bloemenkwartier Barneveld TOV Unicum Hees FC Horst Naarden Sperwer SEC als volgt uit: 16 25 (35-11) 15 20 (28-14) 15 19 (17-14) 16 19 (25-17) 15 18 (28-19) 14 17 (30-17) 14 14 (20-20) 16 13 (14-28) 16 12 (25-29) 16 12 (21-27) 16 9 (18-32) 15 6 (11-47) ZONDAG Op zondag werd onder optimale omstandigheden een volledig pro gramma afgewerkt. Ook hier vie len enige verrassingen te noteren Amsvorde schoot tegen stadge noot VVZA - na de winterstop niet erg op dreef - behoorlijk uit haar slof. Met 4-0 kregen de zeehelden een gevoelig pak slaag Het duel tussen de onderste twee, Veen sche Boys en Naarden, werd door de thuisclub met 2-1 gewonnen De Nijkerkerveners konden na lange tijd de onderste plaats aan de Vestingbewoners overdoen Veel schieten ze er nog niet mee op omdat er twee ploegen naar de 2e klasse moeten afdalen. Roda trok de opgaande lijn door door Hooglanderveen op het Buining park met 2-0 te kloppen. Heel voorzichtig rukken de Leusdena ren naar een plaatsje in de top op maar de weg is nog lang. Koplo per Barneveld bleef tegen Zuider- zeevogels fier met 2-1 overeind en vat de race om de titel zeer serieus op. APWC zette de zege- reeks tegen Laren voort. Met 2-1 grepen de Amersfoorters de volle winst. Het onderonsje tussen Actif en Gooische Boys leverde een 2-2 gelijkspel op De uitslagen zondag 1e klasse A: Amsvorde - VVZA 4-0 Veensche Boys - Naarden 2-1 Roda '46 - Hoogl.veen 2-0 Barneveld - Zuiderzeevogels 2-1 APWC - Laren 2-1 Actif - Gooische Boys 2-2 De ranglijst is als volgt. Barneveld 14 22 (26-11) VVZA 16 21 (29-17) APWC 15 19 (33-23) Gooische Boys 14 18 (24-18) Roda'46 14 15(21-14) Zuiderzeevogels 14 15 (21-18) Actif 16 14 (26-24) Hoogl.veen 16 14 (27-36) Laren 15 13 (17-21) Amsvorde 16 13 (18-32) Veensche Boys 16 9 (9-26) Naarden 14 7 (21-33) In de tweede klasse verspeelde Achterveld een kostbaar punt te gen hekkesluiter Hilversumse Boys. Met 2-2 moesten de Achter- velders genoegen nemen. Er is nog niks aan de hand maar op passen dat blijft het. De mede- kampioenskandidaten kwamen winnend uit de strijd te voorschijn. Stator won met 1-0 nipt van BW terwijl Olympia met 2-0 over PVC de baas bleef. KVVA speelde doelpuntloos gelijk tegen Neder- horst en komt er zo goed als zeker niet meer aan te pas De derby tussen ASV en Sparta (L) leverde voor beide elftallen een punt op (2-2). De uitslagen 2e klasse A: ASV - Sparta (L) 2-2 Stator-BW 1-0 Olympia-PVC 2-0 Hilv Boys - Achterveld 2-2 KVVA - Nederhorst 0-0 De ranglijst is: Olympia 13 20 (23-17) Stator 13 19 (20-9) Achterveld 12 18 (21-11) KVVA 15 17 (25-23) PVC 14 16 (21-15) ASV 13 11 (22-24) BW 14 11 (17-23) EMM 13 10 (21-24) Nederhorst 12 8 (16-13) Sparta (L) 13 8 (12-23) Hilv. Boys 14 8 (14-27) LEUSDEN - Onder het mom van de eerste klap is een daalder waard, hebben de heren van de hockeyclub Leusden de compe titie na de winterstop hervat. Terdege bewust van de netelige situatie reisden de heren voor de belangrijke ontmoeting te gen HBS in Bloemendaal af. Al leen winst zou Leusden weer enig perspectief bieden en met het oog op de return tegen HBS, die voor zondag op de rol staat, een perfect uitgangspunt de de gradatie voorgoed af te wen den. Zover is het echter nog lang niet maar de eerste stap na de 1-2 zege in die richting is ge maakt. Trainer Rob Weers moest wegens vakantieperikelen van enkele spe lers een beroep doen op twee jeugdspelers (Martijn Marree en Bart v. Dalen) die zich uitstekend manifesteerden terwijl de terug gekeerde doelman Frederik van der Lee zich eveneens goed van zijn taak kweet In de eerste helft ging de strijd gelijk op hetgeen in diverse kleine kansjes voor beide doelen resulteerde. Een strafcor- ner werd de inleiding tot de eerste gevaarlijke situatie voor het Leus- dendoel In eerste instantie kon doelman Van der Lee de ingesla gen bal nog keren maar de tweede stoppoging leverde ge vaarlijk spel op. wat in de ogen van de goed leidende scheids rechter geen genade kon vinden Strafbal besliste de arbiter gede cideerd. Dit buitenkansje lieten de gastheren niet onbenut. Kansloos werd de Leusden-doelman gepas seerd 1-0. Leusden ging niet bij de pakken neerzitten en gooide er nog een schepje bovenop en pro beerde voor de rust nog de gelijk maker te forceren hetgeen echter niet lukte. Na de veldenwissel pakte Leus den de draad weer op en creëerde een licht veldoverwicht Keihard werd om elke meter ter reinwinst geknokt. De gelijkmaker hing in de lucht. Frank de Ruiter wist dat de tijd ging dringen en ging op avontuur. Via een overtre ding kon de Leusdenaar slechts een halt worden toegeroepen. De arbiter kende geen pardon en legde de bal wederom op de straf- balstip. Frank de Ruiter hield zijn zenuwen in bedwang en scoorde de gelijkmaker (1-1). Leusden rook zijn kans en hield de druk op het HBS-doel terwijl de defensie achterin attent de zaak onder con trole hield Kort voor het eindsig naal viel de verlossende treffer. Trainer Rob Weers haalde opge lucht adem. Tot tweemaal toe werd Frank de Ruiter verkeerd afgestopt en kreeg een strafbal toebedeeld Ook nu hield hij het hoofd koel en zette hij de keeper van HBS voor schut: 1-2. De laatste minuten gaf Leusden geen krimp en sleepte verdiend een 1-2 overwinning uit het vuur. Rob Weers was een tevreden man. ,,Er is keihard gewerkt om dit resultaat te behalen. Gedu rende de winterstop heb ik de touwtjes wat strakker aange trokken en de heren gesom meerd de zaak wat serieuzer op te vatten. De eerste punten heb ben we in onze zak en er zullen er nog vele volgen", liet een op timistische hockey-trainer we ten. Leusden is nog lang niet verslagen. Generaal Vetterstraat 75 1059BT Amsterdam Tel. (020)177109 Filiaal Eerbeek 08338-1287 +5 I RODE KRUIS VAKANTIES J IETS VOOR J M\fü\7dufi7iTck' Specialisten in zitmeubelen sinds 1948 Levering rechtstreeks aan de konsumcnl Model STRAUSS 2Vi zils 1 zits v a. f 636 2 zus v.a. 978.— 2V4 zits v.a. 1100.— Ook leverbaar in nmdlcder lpnj/en zijn ink I BTW 3 /its 4 zils f 1174.— 1467.— sijziftingcn voorbehouden) CULEMBORG (fabnek) Houtweg 8 LUNTEREN Dorpsstraat 143. NW LOOSDRECHT Oude Molenmeenl 4 Klassieke, moderne en massief eiken zitmeube len. Zo'n 25 modellen Voor de bekleding van elk I model kunt U kiezen uit méér dan 60 soorten stof- fen. In totaal 400 kleu ren/dessins. Zó vindt U altijd de kom- binatie, die U zoekt. De kombinatie, die hoort bij uw ideeën over wonen I De kombinatie, die hele- _maal vóór U en van U is. Bezoek een van de DEM-toonzalen of bel 03450 - 17484» voor dokumentatie/ inlichtingen. SLIEDHECHT Rivierdijk 432 VOORHOUT l.oo«i«rweg 5

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7