ianvraag VBaO naar ministerie Dg weinig respons voor Omroep Leusden - svisieprogramma nu te zien in gemeentehuis elprijzen nwagen- npje rond Politie lost reeks inbraken op Heeft De Bieshaar nog een toekomst? Boete voor inslaan ruit bij politie Gedeelte Leusden zat zonder stroom m J=H n nting Voortgezet Basisonderwijs op Samenwerkingsgrondslag Drie minderjarige Leusdenaren verantwoordelijk usder Pont Vandaag in de Leusder Krant Aangehouden op verdenking van oplichting hul^ut Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Discussiestuk in de maak FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? GRATIS TIJDPEN Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Va^J Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 13 MAART 1984 15e JAARGANG NO. 91 in onzer verslaggevers) N - Stichting Voort- Jjt iasisonderwijs op Sa- 2 rkingsgrondslag in Ean heeft bij het minis- Onderwijs en We- ippen de officiële ig ingediend voor het en van een school È'ortgezet basisonder- iaO). De plannen om ergelijke school in te stichten zijn in een beslissend gekomen. mg zegt er op te rekenen aanvraag door het minis- dl gehonoreerd Het be- ntrs stuur verklaart dat de enige school voor voortgezet onderwijs in Leusden thans de RK techni sche school Don Bosco is. "Be halve een aantal kinderen, dat naar deze school gaat, zijn alle Leusdense kinderen voor het vol gen van voortgezet onderwijs aangewezen op Amersfoort. In die gemeente is echter geen school voor voortgezet basison derwijs", aldus het stichtingsbe stuur. De school voor voortgezet basis onderwijs in Leusden zal naar de mening van het bestuur een unieke worden Het initiatief tot het oprichten van de school is na melijk voortgekomen uit een aan tal ouders Verder is een andere bijzpnderheid dat deze VBaO zich alleen bezighoudt met de eerste fase van het voortgezet onderwijs, dit in tegenstelling tot de "mid denscholen" die ook een plaats innemen tussen het lager en ho ger onderwijs Bijzonder is vol gens het stichtingsbestuur ook de keuze voor een samenwerkings grondslag waarbij uitgegaan wordt van de gelijkwaardigheid van alle levensbeschouwelijke en maatschappelijke stromingen Dat wil onder meer zeggen dat de school geen stempel van RK-, PC- of openbaar onderwijs krijgt DON BOSCO Behalve de aanvraag van de stichting uit Leusden is er bij het ministerie van Onderwijs nog een aanvraag voor een VBaO in deze gemeente binnengekomen. In ja nuari van dit jaar deed namelijk de RK technische school Don Bosco een aanvraag de deur uit "Don Bosco" wil een VBaO- school op rooms-katholieke grondslag beginnen Een woordvoerder van het mi nisterie van Onderwijs en We tenschappen kon maandag de vraag niet beantwoorden of het mogelijk is dat in één gemeente twee scholen voor het voortge zet basisonderwijs naast elkaar kunnen bestaan. Volgens hem moet eerst het Kamerdebat over de (voortgang) van de experi mentele midden- en aanver wante scholen afgewacht wor den, voordat er uitspraken over de beide aanvragen gedaan kunnen worden. onzer verslaggevers) - Het college van bur- er en wethouders is er in geslaagd de exploitatie-opzet van het bestemmingsplan "Woonwagencentrum" zo te maken dat er van een econo misch uitvoerbaar plan sprake is. De kavelprijs voor een woon wagenstandplaats is namelijk verlaagd tot het niveau van de prijs van kavels voor woning wetwoningen in de toekomstige wijk 't Ruige Velt, waarbij het woonwagenkampje komt te lig gen. Burgemeester en wethouders moesten zich over de exploitatie- opzet van het toekomstige kampje voor vijf woonwagens buigen, na dat Gedeputeerde Staten hun goedkeuring onthouden aan het bestemmingsplan omdat ze de kavelprijzen te hoog vonden en daardoor het plan niet econo misch uitvoerbaar Leusden bere kende namelijk prijzen van 32-dui- zend gulden per kavel, terwijl het Rijk 17 600 gulden als norm han teert en een subsidie van die grootte afgeeft Het verschil zou voor rekening van de gemeente komen. Aanvankelijk had de gemeente raad bij besluit van 24 februari 1983 bij de Kroon beroep inge steld tegen de afwijzing van het bestemmingsplan door GS. Nu alsnog tot een acceptabele exploi tatie-opzet is gekomen zal het col lege van B&W de raad vragen het beroepschrift in te trekken. Als dat eenmaal is gebeurd zal er een aangepast ontwerp-bestem- mingsplan "Woonwagencen trum" ter visie worden gelegd, dat later door de raad vastgesteld dient te worden. Bij circa tien inbraken werd heel wat buitgemaakt door de drie jonge Leusdenaren (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met de aanhou ding van een minderjarige jongen uit Leusden-Zuid heeft de rijkspolitie een reeks inbraken opgelost. De jongen had samen met twee andere jonge Leusdenaren, die vorige week al waren op gepakt, de inbraken ge pleegd. Volgens de politie gaat het om een stuk of tien kraken waarbij het trio spullen stal die gemakkelijk te vervoeren waren. De inbraken werden gepleegd in onder meer de Coöperatie en het kantoor van de onderlinge verzeke ringsmaatschappij, clubge bouwen, het zwembad en Pons Automobielhandel. Een groot gedeelte van de gestolen goederen is boven water gekomen. Bij de inbraak bij Pon wer den onder meer twee porto foons buitgemaakt. Omdat de twee vorige week aange- houdens jongens deze wal kie-talkies gebruikten, kon de rijkspolitie hen op het spoor komen, zoals wij in de krant van donderdag reeds meldden. Vrijdag maakte de groepscommandant van de rijkspolitie de aanhouding van de derde jongen be kend. i onzer gevers) :N - Een eerste pre- lavnd heeft de Om- ïusden nog slechts espons opgeleverd. :eventig aangeschre- snigingen en organi- fwamen er donder- nd maar een kleine ar het clubgebouw jhof, waar 'Omroep het één en ander De reacties van de nwoordigers van de nse maatschappe- rganisaties en ver en op het ten gehore lie en vertoonde va- van gematigd liast tot enigszins te lend. van de avond was om kg Wenden te porren zitting ™in de op te richten pro- Bad Die programma at het beleidsbepalend f an de Omroep Leusden voor de lokale omroep •tschappelijk draagvlak, is voor de verkrijging zendmachtiging. Die toging zal tezijnertijd „moeten worden door het i-Zife van WVC, dat dat doet van de gemeenteraad. mende tijd te beluisteren en te be kijken in de CAI-informatiestand in het gemeentehuis, 't Erf 1Daar liggen ook folders, waarop men te kennen kan geven als vereniging vertegenwoordigd te willen zijn in de programmaraad. Ook kunnen nieuwe medewerkers zich via aan de folders aangehechte kaarten aanmelden. Voorlopig richt de aandacht van het bestuur van de lokale omroep zich met name op het van de grond krijgen van een program maraad. Die moet er komen, wil de Omroep Leusden in het bezit van een zendmachtiging komen De vraag, hoe de lokale omroep zich straks financieel wil bedrui pen, is op dit moment minder aan de orde. Desgevraagd verklaarde één van de bestuursleden don derdagavond echter, dat men niet alleen via contributies en donaties gelden wil zien te verwerven, maar ook van plan is om bedrijfs reportages en dergelijke te gaan verzorgen. Daarnaast zal echter financiële steun van de gemeente onontbeerlijk zijn, zo luidt de ver wachting. Als het organisatorisch en financieel allemaal van de grond komt, dan wil de Omroep Leusden te zijnertijd eén of twee maal per week gaan uitzenden - Alie Veenstra (rechts), één van de bestuursleden van de Stichting Lokale Omroep Leusden, geeft informa tie aan de vertegenwoordigers van de verenigingen. Op de achtergrond enkele andere bestuursleden van de lokale omroep De gemeenteraad moet vaststel len of de aanvrager van een zend machtiging over voldoende maat schappelijk draagvlak beschikt De omroep heeft dus de ver enigingen en instellingen nodig, maar omgekeerd kan het voor die maatschappelijk groeperingen van belang zijn om zitting te ne- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI fchljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- 'üeberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Wrakten belangrijke korting derheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) ^nummers 75 cent per stuk. JS(J®JingstijdEN VAN ONS KANTOOR ^ntoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend rda9s gesloten. men in de programmaraad. Dat is immers het orgaan dat bij de om roep het beleid bepaalt en voor wie een vinger in de pap wil heb ben, is dat de plaats Voorlopig zijn slechts een kleine tien verenigingen op de uitnodi ging van de lokale omroep inge gaan De Oranjevereniging Leus den, de Vrouwenraad, de UW, Latent Talent, het Gemengd Koor Leusden, het Kamerkoor, DWS, De Eendracht, en de LTV Lock- horst waren donderdagavond aanwezig in het gebouw van Blij- hof Zij hoorden Wolter van der Hoek, voorzitter van de Stichting Omroep Leusden, in zijn inleiding meedelen, dat de omroep zich in eerste instantie op het verzorgen van televisieprogramma's wil gaan toeleggen. Volgens Van der Hoek is het uitzenden van radio programma's alleen maar zinvol, wanneer dat via een eigen zender kan. Via de kabel zou het bereik te klein zijn. Niettemin heeft de Omroep Leus den met het daarvoor door de ge meenteraad ter beschikking gestelde geld ook een radioband gemaakt. Deze werd donderdag avond het eerst afgedraaid en te horen waren onder meer frag menten van een raadsvergade ring. bezoeken aan sportclubs en jongerenverenigingen en het VVV-kantoor Op de televisieband waren onder meer beelden te zien van de trimloop van Virus bij Don Bosc, de heropening van het con ferentieoord 'Ingeborg', de open dag van Latent Talent, een uitvoe ring van de muziekschool en een van Treecksangh, de markt in Leusden-Zuid, een dansavond in De Geut en het optreden van een kindercircus in de Moespot. Met de radio- en televisieband, die eerder op de avond was ver toond aan de leden van de raads commissie Algemene Bestuursza ken, probeerde de Omroep Leus den een indruk te geven van de mnnpiiikheden van een plaat selijke omroep Sterk wordt door het bestuur van Omroep Leusden de nadruk gelegd op het feit dat men een platform wil zijn voor ie dereen in Leusden. .Omroep Leusden moet een organisatie worden van. voor en door Leusde naren", aldus voorzitter Van der Hoek. De radioband en de videoband van Omroep Leusden zijn de ko- (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een kleine groep mensen uit de werkgroep Economische Zaken, Consumentenbelangen en Werk gelegenheid (ECW) gaat een discussiestuk maken over de vraag of winkelcentrum De Bieshaar in Leusden-zuid nog toekomst heeft. De supermarkt, cafetaria, kapper, radio en tv-zaak en de bank, die in De Bieshaar zijn gevestigd, hebben de laatste jaren te maken met con currentie van het hoofdcentrum. Ook de vergrijzing in Leusden-zuid schijnt van invloed te zijn op de afnemende belangstelling voor het winkel centrum in Leusden-zuid. Een andere zorgwekkende ontwikkeling voor De Bieshaar is de mogelijke komst van een kleine keten van winkeltjes (buurtsteunpunt) in de nabij gelegen nieuwbouwwijken Claverenblad en Wildenburg. Door wie en wanneer dat buurtsteunpunt wordt gevestigd is nog niet bekend, maar de komst zal volgens de werk groep ECW ongetwijfeld gevolgen hebben voor De Bieshaar. LEUSDEN - Een 27-jarige in woner van Leusden moet honderd vijftig gulden boeten betalen, omdat hij een ruit kapot heeft ge maakt van het groepsbu- reau der Rijkspolitie in Leusden. De Utrechtse poli tierechter, mr. P.P. van de Vijver, veroordeelde hem donderdag bij verstek. Aanleiding tot het gebeuren was een ruzie tussen de verdachte en zijn moeder. Zij had de politie opgebeld en die had de Leusdenaar mee naar het bureau geno men. Later bleek dat hij een ruit van het verhoorka- mertje kapot had gemaakt. Officier van justitie, mr. E.T. Wesselius, eiste honderd vijftig gulden boete en de politierechter was het daar mee eens. Krokuspret bij De Til en Blijhof3 Problemen met kabeltekst programma 3 Gratis caravankeuring 3 Mininatuurtje 3 Roda (zon.) zonder fortuin5 Overig sportnieuws 5 Van der Hoeveschool bestaat 60 jaar6 Onafhankelijk Amersfoorts maandblad6 Autonieuws7 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Door een ont ploffing in een transformator- wijkstation aan de Van Daat- selaarhof in Wildenburg heeft een gedeelte van Leus den maandagavond tussen half zeven en acht uur zonder stroom gezeten. Het betrof de wijken Wildenburg, Clave renblad en Leusden-zuid. Hoe de ontploffing in het PUEM-wijkstation is ont staan, weet de rijkspolitie niet. Volgens een woordvoer der van de politie is het aan nemelijk dat die is te wijten aan een technische storing. LEUSDEN - De rijkspolitie heeft de 35-jarige G.B. uit Leus den aangehouden op verden king van oplichting. De man had van een verzekeringsmaat schappij geld ontvangen om een bij hem gebrachte vouwcaravan te repareren, maar had dat werk niet gedaan. Om de uitkering van de verzekeringsmaatschappij los te peuteren zou B. schadepa- pieren vervalst hebben. De man is inmiddels op vrije voeten ge steld. TE HUUR: G*rMd«chapp«n - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Ijselt Vanadlumweg 19 Tel. (033) S33182 HILVERSUM Tel (035) 41375 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel, 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Zie bon elders in dit bind

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1