oda (zon) zonder fortuin alve winst istduivenhouders erden jaarfeest Antilopen gaf de Vinken geen kans Green Giants schieten tekort Bijeenkomst over yoga voor rugklachten Verdienstelijk gelijk spel voor Achterveld Culdoto speelt jubileumstuk ETKAL tMtALANS leusilen is Bingo-avond en dropping Simavi collecte KP0 Uitslag Leusder Troef SVA uitslagen en programma h OEN - Het geluk lachte de van de Roda-zondag in de dstrijd tegen Naarden niet ooral tegen het einde van wedstrijd ontstonden er i kansjes voor het doel van en. Maar dat kleine beetje dat je als aanvaller nu aal nodig hebt om derge- iltuaties doeltreffend af te 3f »n bleef achterwege. Het oda wat dat betreft niet Aan de 1-1 stand kwam ook geen verandering Ondanks dit puntverlies het inmiddels kansloze jen keerden de Roda elf len naar huis terug. Im- het was lang geleden dat )6 [usdenaren in de Vesting en een punt wisten te ver- Vanuit dat oogpunt ge- het punt van Roda zon- eer een winstpunt. laarden was het zo'n beetje iste kans om het dreigende van de degradatie af te Met deze situatie in het achterhoofd begonnen de Ves tingbewoners aan de wedstrijd. Gemotiveerd schoten de heren van Naarden uit de startblokken Met agressief maar fair spel pro beerde Naarden Roda onder de voet te lopen In de 8e minuut had de bliksemstart van Naarden reeds succes toen een middenvel der ongehinderd kon oprukken. Te laat had Roda het dreigende gevaar in de gaten. Zonder par don haalde de Naarden-speler van zo'n meter of twintig aan. Als een raket vloog de bal hoog in de kruising: 1-0 Doelman Gert Osna- brugge was volstrekt kansloos bij deze afstandspegel. Wie dacht dat Roda wakker geschud was moest zijn geduld nog even op de proef stellen Na ongeveer een half uur kon Roda zich uit de greep van de Vestingclub ontwor stelen hetgeen meteen in enkele kansjes resulteerde Hans Hey- men en Hans Vrijhoef hadden het geluk niet aan hun zijde en zagen hun doelpogingen op niets uitlo pen maar illustreerden wel duide lijk dat Roda de bakens wilde ver zetten. Voor de pauze bleef de ge lijkmaker nog uit maar dat die in de lucht ging was enkel een kwes tie van tijd. In de tweede helft verscheen een geconcentreerd Roda op de gras mat dat de opgaande lijn van voor de rust weer oppakte. Knokkend voor elke meter zette Roda Naar den de duimschroeven aan. We derom na ongeveer 8 minuten was het raak. Bert Staubach stond aan de basis van de gelijk maker Op maat plaatste de Roda-spelbepaler de bal naar Bas Peters die op zijn beurt het leder naar Dick van 't Klooster ver lengde. Uit een moeilijke hoek haalde Roda's kilometervreter aan en zag tot zijn verbazing de bal achter de Naardengoalie in de touwen verdwijnen 1-1 Roda wilde meer en bleef het spel dicte ren Te gehaast werden de aan vallen uitgevoerd om het beno digde succes te bewerkstelligen, terwijl afstandsschoten eveneens niet het beoogde doel opleverden Ben Wittenberg wera in net veia gestuurd om Jos Vrijhoef, die de taak had om Naardens gevaarlijk ste man uit te schakelen, af te los sen. Perfect kweet de Roda-spe- ler zich van zijn taak Even later maakte de 16-jarige Remco Bos man zijn debuut en nam de plaats van Eric Jan Sleeking in. Bijna le verde deze wissel rendement op. De inzet van de jeugdige Roda- speler kon door Naarden ternau wernood worden gekeerd. Naar den kwam bijna niet meer in het spel voor. Slechts één kans kon den de gastheren nog forceren maar meer kansen gaf de attente Roda-defensie niet meer weg. Roda kreeg in de slotfase nog de beste kansen Hans Heymen was zeer dicht bij een treffer maar ook bij deze mogelijkheid had de Roda-speler geen geluk. Overige uitslagen Roda-zondag. KVVA 2 - Roda 2 4-2 Roda 3 - KVVA 5 5-0 Roda 4 - Veensche Boys 4 4-1 Amsvorde 5 - Roda 7 3-0 Roda 8 - Hoogland 11 1-0 EN/ACHTERVELD - Een merkwaardig weekend n we weer achter de rug. o zeer wat betreft de uit- die we konden noteren, it niet. Het was Koning die ons danig liet schrik- nog een onprettige ver in petto had. In een van tijd veranderden za- in alle vroegte de in conditie verkerende voet den in witte sneeuwvlak- larop het spelen van het lispel nauwelijks mogelijk in de voetbalcompetitie zoveelste keer dit sei- rotendeels lam legde. Op jzag het er gelukkig weer uk beter uit en kon het mma in de afdeling bijna in zijn totaliteit afgewerkt. la-zaterdag had toch al een jag maar was bijzonder gierig hoe de concurrentie fan af zou brengen. Veel werden de heren echter idat geen enkele wedstrijd in de 1e klasse A doorgang vond. De kop van de ranglijst bleef dan ook onveranderd Roda '46 16 25(35-11) SVMBoys 15 20(28-14) Hulshorst 15 19 (17-14) Bloemenkwartier 16 19 (25-17) Barneveld 15 18 (28-19) TOV 14 17 (30-17) Onderin bleef de situatie eveneens ongewijzigd omdat het duel tussen SEC en de Sperwer ook afgelast werd Sperwer 16 9 (18-32) SEC 15 6 (11-47) In de zondagafdeling moesten de Leusdenaren en Achtervelders wel de strijd aanbinden Beide teams kwamen niet tot de volle buit maar moesten met de halve winst genoegen nemen De zondagformatie kwam in Naar den niet verder dan een 1-1 gelijk spel Roda de laatste weken goed Dp dreef miste tegen het voor zijn 'aatste kans vechtende Naarden dat kleine beetje geluk om de volle winst te grijpen Naarden schiet met de remise bijzonder weinig op en zal hoogstwaar- schijnlijker samen met Veensche Boys de reis naar de 2e klasse gaan maken Hooglanderveen hield koploper en streekgenoot Barneveld keurig in bedwang Meer als 1-1 konden de Barnevel ders niet uit het duel peuteren. La ren pakte met de 2-1 zege op Gooische Boys belangrijke pun ten en heeft het dreigende onheil zo goed als afgewend. Gooische Boys kan daarentegen de titel voorlopig wel vergeten. Zuider zeevogels contra APWC werd af gelast De uitslagen zondag 1e klasse A: Hoogl.veen - Barneveld 1-1 Zuiderzeevogels - APWC afgelast Naarden - Roda'46 1-1 Laren - Gooische Boys 2-1 Je ranglijst ziet er als volgt uit: Barneveld 15 23 (27-12) VVZA 16 21 (29-17) APWC 15 19 (33-23) Gooische Boys 15 18 (25-20) Zuiderzeevogels 14 16 (22-18) Roda'46 15 16(22-15) Hoogl veen 17 15 (28-37) Actif 16 14 (26-24) Laren 16 14 (1.9-23) Amsvorde 16 13 (18-32) Veensche Boys 16 9 (9-26) Naarden 15 8 (22-34) ACHTERVELD In de tweede klasse behaalde Achterveld een verdienstelijk ge lijkspel tegen PVC in Utrecht (2- 2) Achterveld bleef ondanks dit puntverlies goed in de race omdat de medekoplopers eveneens niet tot winst kwamen Stator kwam te gen Sparta in Loenen niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel terwijl Olympia nota bene tegen Nederhorst helemaal geen punt bijeen vergaarde en met 1-0 on deruit ging Kortom, voor Achter veld blijft de toekomst er rooskleu rig uitzien. ASV maakte er met Hilversumse Boys een doelpunt rijke wedstrijd van. Met 4-3 trok ken de Ankeveners aan het lang ste eind BW liet het er tegen EMM lelijk bij zitten. De 0-3 neder laag op eigen bodem gaf dat pijn lijk weer. De uitslagen 2e klasse A PVC - Achterveld 2-2 ASV - Hilv. Boys 4-3 Sparta (L) - Stator 0-0 BW - EMM 0-3 Nederhorst - Olympia 1 -0 De ranglijst is als volgt Stator 14 20 (20-9) Olympia 14 20 (23-18) Achterveld 13 19 (23-13) PVC 15 17 (23-17) KVVA 15 17 (25-23) ASV 14 13 (26-27) EMM 14 12 (24-24) BW 15 11 (17-26) Nederhorst 13 10 (17-13) Sparta (L) 14 9(12-23) Hilv. Boys 15 8(17-31) Dick van 't Klooster scoorde de gelijkmaker. LEUSDEN - De heren van de Green Giants gingen afgelopen zaterdag op bezoek bij Sparta in Nijkerk. De stand op de ranglijst gaf weinig reden tot optimisme. Toch konden de Leusdenaren ondanks het ingecalculeerde verlies op een goede wedstrijd terugzien. Aan de opdracht om een zo goed mogelijke wed strijd te spelen en de gastheren niet te veel ruimte te geven werd volledig voldaan. Toch lie pen de Nijkerkers in de begin fase snel uit maar hoe meer de wedstrijd vorderde des te beter begonnen de Green Giants te genspel te bieden. pioenen en hun prijzen. Afgelopen vrijdag de postduivenhouders P.V. Leusden hun jaar feestavond. Voor het ïnd dit feest in het fraaie lublokaal plaats. Voorzit- hoef kon veel leden van 'elkom heten voordat hij prijsuitreiking overging. !en van het jaar 1983 gin- ir: Bneraal kampioen de com- I'as Peters en Huib Bran- oa. de wisseltrofee, ge- n door J. Bloemendal, in mocht nemen imbrechts, 3e H. v.d. lp G Dieters, 5e W Vrij- [Combinatie N. Blom-R. pn, 7e J. Pouw, 8e A.F. |9e Combinatie M. Vrij- vd. Braak en P. Lam- In de B-poule verdiende Hans Bransen de 1e prijs. De combina tie Peters-Bransen won ook de percentage wisselbeker omdat ze het afgelopen jaar de meeste prij zen in de wacht gesleept hadden (35,03 Tevens veroverde dit succesvolle koppel de Noyon jonge duiven wisselbeker De St - Ghislam |onge duiventrofee qinq iiji iuei/M. v.d. naai nci uuu Braak. In de koppelcompetitie werden de combinatie Peters/Bransen en Hans Bransen eerste. Na het uitreiken van de prijzen vermaakten de leden zich uit stekend tot in de kleine uurtjes. Op 7 april gaat het nieuwe sei zoen voor de duivenhouders al weer van start. LEUSDEN - De Yoga Vrienden kring "Eckehart" organiseert op maandag 19 maart een bij eenkomst over het thema yoga voor rugklachten. Deze avond wordt gehouden in de boven zaal van parochiehuis de Kom, Hamersveldseweg 53 en begin om 19.45 uur en duurt tot 22.00 uur; de entreeprijs bedraagt in clusief een kopje thee of koffie f 3,50. Twee bevoegde medewerkers van de yogapraktijk Eckehart zullen een beperkt aantal yoga- oefeningen behandelen die rug pijn helpen verminderen en veelal korrigerend of preventief werken bij bepaalde rugklach ten. Bijna iedereen heeft wel eens door lichamelijke of psychische overbelasting rugpijn gehad Zo'n signaal dient zorgvuldig onder zocht te worden op de oorzaak Na gedegen medisch onderzoek blijkt de helft van de mensen met rugpijn geen objectief aantoon bare oorzaak te hebben Samen met medische hulp dient men echter zelf aktief mee te werken aan een genezingsproces Die ei gen bijdrage in lijfelijk letterlijke zin daar gaat het deze avond om Om goed voor je rug te zorgen moet je de juiste spierverster- kende oefeningen doen, maar dat niet alleen, ook de juiste manier van staan, zitten en liggen, kortom de goede lichaamshou ding is erg belangrijk Op deze avond wordt tijdens het theoretische gedeelte aandacht geschonken aan het feit dat er bij de behandeling van rugpijn reke ning gehouden moet worden met diverse faktoren Aanhoudende rugklachten en het ontstaan daar van hebben vaak psychische fak toren als voorbereiders voor een pas later optredende rugpijn. Tijdens het praktische gedeelte is het mogelijk, indien u dat wilt, om ter plekke enige yoga-oefemngen en ontspanningshoudingen uit te voeren die een positieve invloed hebben op het verbeteren van rugklachten. Is de rugpijn een ge volg van spanning en stijve spie ren dan is niet altijd professionele behandeling nodig ledereen met enige belangstelling voor dit thema is welkom. Kontaktadres R Abels, telefoon 941886 Men kreeg steeds meer vat op het spel van de gastheren terwijl ze eveneens vaker de basket doel treffend wisten te vinden On danks deze opleving aan het einde van de eerste speelhelft ke ken de Leusdenaren met de rust tegen een ruime 59-38 achter stand aan. In de tweede helft ging het helaas weer een stuk minder zodat de Nijkerkers alle gelegen heid kregen om de score uit te bouwen. Keer op keer sloeg de aanval van Sparta flinke bressen in de Green Giants verdediging. Met de regelmaat van de klok lie pen de Nijkerkers een paar pun ten uit De Leusdenaren deden wat in hun vermogen lag en pro beerden met man en macht de achterstand zo klein mogelijk te houden Maar ondanks de opti male inzet slaagden de Giants maar gedeeltelijk in hun opzet Toen ook de conditie in de slot fase nog een hartig woordje mee ging spreken kwamen de heren duidelijk te kort en waren het spoor bijster Sparta maakte van de gelegenheid gretig gebruik om de score nog verder op te vijzelen en bepaalde de eindstand ten slotte op 118-66. Overige uitslagen Green Giants: Meisjes Kadetten - Dunckers 2-34 Jongens Kadetten 2 - BVH 2 18-25 Jongens Junioren - Flux 2 80-30 Jongens Aspiranten - Eem '7873- 2 Meisjes Junioren - Papilion 31-28 Dames 2 - Quidam 5 14-58 Dames 1 - Ouidam 3 47-21 Heren 2-Papilion 2 48-46 DINSDAG 13 MAART 1984 ACHTERVELD - Achterveld speelde zondag een uitwed strijd tegen P.V.C. uit Utrecht. Voordat men naar Utrecht kon vertrekken moesten er echter enkele problemen worden op gelost. H. Kerkhof was al afge meld wegens ziekte. Zondag morgen kwamen er nog afmel dingen binnen van A. v.d. Heu vel, B. v.d. Velden wegens ziekte, G. v.d. Breemer wegens rugblessure en H. Kooij die plot seling naar zijn dienstonderdeel werd opgeroepen. Gelukkig kon de zaak nog tijdig worden opge lost door de spelers M. Boersen en H. van Rossum mee te laten spelen ondanks het feit dat deze twee spelers er al een wedstrijd met het 2e op hadden zitten. Ondanks dit alles speelde Achterveld gelijk en was men blij met de punt die mee naar huis kon worden ge nomen. Al direct na de aftrap begon Ach terveld aanvallend te spelen Ge zien het vertoonde spel van de vo rige week en de invallers moest men er het beste van zien te ma ken Na ongeveer zeven minuten spelen speelde M Boonen op links zich vrij en wist te scoren Dit gaf de Achtervelders moed, maar ook P.V.C. dat moest winnen om in de buurt van de top te blijven. In de 14e minuut kreeg P.V C. een strafschop toegewezen die ook werd benut. Hierna golfde het spel op en neer met twee hard werkende teams. Met snelle uit vallen werden de verdedigingen aan beide zijden goed op de proef gesteld Jammer dat het schot van H. Ruitenbeek tegen de paal belandde Vooral in de laatste mi nuten voor de rust kwam PVC sterk opzetten en moest Achter veld wel een 4-tal hoekschoppen weggeven. Na de rust kwam Achterveld bin nen de vijf minuten op voor sprong. A. Tolboom schoot de bal voor waarna de junior E de Jong het werk afmaakte. Achterveld probeerde er alles aan te doen om de voorsprong op te voeren Dit lukte niet doordat C. Horst en M Boonen vaak op grove wijze wer den afgestopt. Achterveld kreeg veel vrije schop pen die echter niet werden benut. P.V.C vocht voor elke meter grond om de gelijkmaker te scoren, doch de Achterveldse ver dediging gaf geen krimp. De jonge E de Jong was op zeker ogenblik kort bij zijn tweede doel punt doch de keeper van de te genpartij was hem net voor. On geveer vijf minuten voor het einde kwam toch de gelijkmaker, door dat de P V.C.-midvoor geheel vrij staand in kon koppen. Moegestreden kwamen de Ach terveldse spelers van het veld. voldaan over het punt dat was bin nengehaald. Zeker mag worden vermeld het goede spel van de jonge E de Jong, van H. van Ros sum. M Boersen en H Voorburg LEUSDEN - In misschien de beste wedstrijd van het zaalsei zoen hebben de korfballers van Antilopen tegenstander de Vin ken met de neus op de keiharde feiten gedrukt. In een duel liet Antilopen van alle zorgen be vrijd, een staaltje van zijn kun nen zien. De Vinken daarente gen moesten minimaal gelijk spelen om een kleine kans op het behoud van het eersteklas serschap te houden. De mede degradatie-kandidaten moesten dan wel verliezen. Zover kwam het echter niet. Antilopen prima op dreef gaf De Vinken geen schijn van kans. In de 3e minuut bracht Gert Graaf land Antilopen met 1-0 aan de lei ding. Een strafworp en een af standschot deed de hoop binnen een minuut bij de Vinken-aan- hang terugkeren: 1-2 Lang kon den de gasten niet van hun voor sprong genieten Frans ter Maten, Yolanda Versteeg en Richard Ur- bach wisten de korf van afstand perfect te vinden en deden in een kort tijdsbestek de achterstand in een 4-2 voorsprong ombuigen. Via een strafworp kwam De Vin ken in de 19e minuut weer terug maar Anita van Buren - in de basis van Joyce Osnabrugge - tekende meteen de vijfde Antilopen treffer aan 5-3. Om beurten wisten de ploegen de korf te vinden Een strafworp voor de Vinken bracht LEUSDEN - In het jongerencen trum De Til aan de Hamersveld seweg 30 wordt vrijdag 16 maart een bingoavond gehou den voor de jeugd. Deze avond begint om half negen en de kos ten zijn 50 cent per briefje. Evenals vorige keer worden er vijftien rondjes van drie wed strijden gespeeld. Per rondje zijn er drie prijzen te winnen. De hoofdprijs is een wekkerradio. Bij voldoende belangstelling orga niseert De Til vrijdag 16 april een dropping voor iedereen vanaf 14 jaar Degenen die belangstelling hebben, worden verzocht zich ui terlijk 24 maart op te geven. Als het doorgaat dan zullen zij die zich opgegeven hebben hiervan tijdig in kennis worden gebracht LEUSDEN - Klaverjasclub Leusden Troef speelde vorige week donderdag avond weer een competitiewedstrijd De uitslag vu J Vnut ais volgt 1 mevr Pauli 5329, 2 mevr. Becks 5276. 3 mevr Knol 5108, 4 hr Nijhuis 5097 en 5 hr. Mulder 5005 punten Stand per 8 maart 1 hr Mulder 47478, 2 hr Plattel 47356, 3 mevr Buhrer 47084. 4 hr. Hondorp 46897, 5 mevr v/d Berg 46815, 6 hr v d Berg 46186, 7 mevr De Ridder 45316, 8 hr Nijhuis 45246, 9 hr Huyskes 44594 en 10 mevr Pouli 44521 punten ACHTERVELD - De toneelvere niging Culdoto zal op zondag 18 en zaterdag 24 maart een to neelstuk opvoeren getiteld "Ik wil Moessjof spreken" van Va lentin Katajef. De opvoeringen zullen plaats vinden in Ons Ge bouw en aanvangen om 20.00 uur. Het betreft hier de opvoe ring van een jubileumstuk om dat Culdoto dit jaar 25 jaar be staat. In het vermaarde rusthuis ,,De Zonnebloemen" kan men voor 431/2 roebel per dag een rustkuur oiiueigdciii, iiiuusiei suianum en dennenaalden baden. Kameraad Moessjof en Zoja Wasihewna Doetkina_zijn er elk weekend te vinden Als kameraad Zaitsjef echter een handtekening nodig heeft van Moessjof, blijken de voorschriften zo streng dat het bijna onmogelijk wordt zo'n sim pele zaak te realiseren Zoals in een goede klucht gebrui kelijk stapelen de verwikkelingen en verwisselingen zich op tot een heerlijke chaos. Valentin Katajef weet in deze klucht op een koste lijke manier de bureaucratie op de hak te nemen. LEUSDEN - In de week van 19 tot i en met 25 maart houdt de ver eniging Simavi haar jaarlijkse col- lecte. Al 59 jaar verleent Simavi direkte hulp op het gebied van de j medische ontwikkelingssamen- werking. Kleinschalige, overzich telijke en betaalbare projekten j konden ook in de afgelopen jaren op steun van Simavi rekenen in de vorm van aanleg waterputten. medicijnen, instrumenten, trans- portmiddelen. onderwijsfacilitei- I ten ten behoeve van voorlichting i op het gebied van de gezond- I heidszorg en de landbouw, enzo- voort. Aangezien de vereniging geen subsidie ontvangt is zij volledig op een ieders medewerking aange wezen Het gironummer van Si mavi is 300100 t.n.v. Simavi Haar lem. Voor het collectecomié Leus den- G. Wiertz, Hakhorst 3, 3833 WB Leusden, tel. 941774 LEUSDEN - De leden van de KPO komen woensdag 14 maart voor hun maandelijke bijeen komst in De Kom. De heer en mevrouw Van Gestel zullen een door henzelf gemaakte diaserie over Denemarken laten zien. Het geheel zal worden opgeluis terd met Deense muziek en een voordracht uit de "Sprookjes van Andersen". De avond be gint om acht uur. de stand op 5-4. Een vrije bal van Nancy Lahey betekende 6-4 voor dat de Vinken via afstand weer tot scoren kwam (6-5). Frans ter Ma ten schoot kort voor rust de ze- - vende Antilopen-goal door het mandje De Vinken zétte in de laatste seconden voor de pauze nog even aan en forceerde we derom een strafworp. Tot grote opluchting liet de Vinken-speler deze kans niet onbenut en be paalde de ruststand op 7 -6 Na de veldenwissel bracht Ri chard Urbach de marge weer op twee doelpunten. De Vinken ga ven de moed nog niet op en gooide er nog een schepje boven op Een afstandschot van een Vin- kendame betekende 8-7 Frans ter Maten had het antwoord klaar met een prachtige omdraaibal 9- 7. Nog één keer haakte De Vinken aan (9-8) voordat Antilopen defini tief afstand nam. Een doorloopbal van Yolanda Versteeg, een schot van Margret Versteeg en één van Anita van Buren velden het von nis: 12-8 Het Vinkenpubliek wilde het nog niet geloven en zweepte nog eenmaal de ploeg op. Een kleine opleving resulteerde in twee treffers (12-10). Een door loopbal van Margret Versteeg luidde de slotfase met de 13-10 stand in. Beide teams scoorden nog twee treffers voordat de arbi ter een einde aan deze doelpunt rijke en attactieve wedstrijd maakte Voor De Vinken bete kende het verlies de degradatie naar de 2e klasse. Overige uitslagen k.c. Antilopen: E.S.D.O. 2-Antilopen 4 7-9 (Antilopen 4 kampioen) Antilopen J1-THOR J1 10-6 Antilopen J3-Hellas J3 9-5 Antilopen A1 - Woudenberg A1 5-3 Antilopen C1 - Spirit C1 9-0 S G.V. M1 - Antilopen M1 0-0 Telstar P1 - Antilopen P1 0 2 K V O P3 - Antilopen P3 0-3 Antilopen 01 - Woudenberg 02 1 -2 Antilopen Q3 - Kesteren Q1 0-4 uitslagen van zondag 11 maart PVC - Achterveld 2-2 APWC 2 Achterveld 2 30 Achterveld 3 - vrij Achterveld 4 - Odi 2 5-2 Achterveld 5 Baarn 5 10 Amersf Boys 6 Achterveld 6 0-3 Achterveld 7 - vrij dames SDO - Ach irveld v 2-2 programma voor zondag 18 maart Nederhorst Achterveld 14.00 uur SO Soest 4 - Achterveld 2 12 00 uur Achterveld 3 - Umvio 2 11.30 uur Maluka Muda 2 - Achterveld 4 12 00 uur Achterveld 5 - Kieviten 2 12.00 uur Achterveld 6 - vrij Amersf Boys 8 - Achterveld 7 14.30 uur dames JSV - Achterveld 11.30 uur

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5