„Boksen is echt niet het zomaar op elkaar in kleunen" Schaakteams weren zich goed ontboezemingen Trainer Arnold Keller Ledenvergadering schietvereniging Uitslagen Ons Genoegen Capriolen De reaktie van vele lezers kennen we al? Een artikel over boksen? Dat slaan we maar over. Dat is een sport voor verdwaasden, agressievelingen, a-socialen, gefrustreerde meppers, gevoelloze gifkikkers, werkschuwe randfiguren, gemanipuleerde domme krachten, noem maar op. Zeg dat bijvoorbeeld alsjeblieft niet tegen een man als Arnold Keller, trainer van het Amersfoortse Boxing A 80. Niet dat u dan een pak rammel kunt krijgen. Integendeel. Arnold zou tot enkele A-team-klappen best in staat zijn maar hij wil precies het tegenovergestelde. Rustig blijven dus en u vertellen dat bokssport helemaal niet beantwoordt aan het beeld dat u voor ogen hebt. Dat beeld is in hoge mate beïnvloed door TV-beelden en publicaties over niet mis te verstane partijtjes boksen in de professionele sfeer. Dat is wel even iets anders dan het gewone amateur-boksen. Misschien is het vergelijkbaar met voetballen door gewone amateurs ten opzichte van dat Amerikaanse football waarbij dik aangeklede jongens Indiaantje spelen volgens de wetten van de oude Spartanen. Anders gezegd, boksen door deamateurjongens van Boxing A 80 is totaal anders dan het boksen van Amerikaanse profboksers. Arnold Keller wil daar graag het een en ander over kwijt. AMERSFOORT - „Ik zeg wel eens tegen leken, boksen moet je eigenlijk vergelijken met de schaaksport. Dan lachen ze me hard uit. Ik wil het niet zo extreem vergelijken maar scha ken is immers ook zoeken naar ope ningen, het is ook het afslaan van de aanval op een goede manier en het scherp kijken hoe je door de verdedi ging van je tegenstander kunt ko men. Dat doe je door snel wegslip pen, wegduiken, noem maar op. Bok sen is een behendigheidssport". Arnold Keller, een van de trainers van de Amersfoortse Boksclub „Bo xing A 80", gevestigd in 'n middel eeuws pand In de Pothstraat in het hart van de oude binnenstad, meent wat hij zegt. Daar ziet hij helemaal naar uit. Een wat donker, maar schrander uit de ooghoeken turende Woudenberger, bij wie de felle blik opvallend snel plaatsmaakt voor een milde glimlach. Een lenige dertiger, die op de training de flitsendste plaagstoten uitdeelt van alle aanwe zigen. De indruk bestaat dat hier iemand aan het werk is wiens ge moed vol opgekropte onlustgevoe lens zit en die daarom wel even wat lekkere kleunen wit uitdelen. Niets is minder waar. Arnold is helemaal niet boos of driftig. Hij is zeer geconcen treerd bezig en er Is geen enkele sprake van agressieve gevoelens, die zo nodig door een aantal flinke halen met de vuisten de dansende deksel van een kokende inborst tot bedaren moeten brengen. Arnold kan dat allemaal in alle rust ontzenu wen. „Het gaat om techniek. Tech niek Is het belangrijkste. Als Ik zie dat een jongen maar in het wilde weg staat te maaien, dan laat ik duidelijk merken dat hij op de verkeerde weg zit. Zo'n jongen merkt zelf wel of hij zichzelf moet corrigeren of niet." VERDOMHOEKJE Keiler heeft zich in hoge mate de laatste tijd geërgerd over de veel te negatieve publiciteit, die de bokssport heeft gekregen Hij kan die publiciteit wel begrijpen maar hij zou toch graag in de gelegenheid worden gesteld om de andere kant eens wat meer te belichten „De bokssport heeft altijd een beetje in het verdomhoekje gezeten en zit dat eigenlijk nog Dat is allemaal een ge volg van vroeger. Je kunt het niet meer vergelijken met jaren terug De boks sport is en blijft een harde sport, dat valt niet te ontkennen, maar deze sport op zich is een hele goede conditietraining, waarbij mentaliteit en doorzettingsver mogen een rol spelen. Ik vind het betreurenswaardig dat boksen bij een hoop mensen in de criminele sfeer valt Dat is. geloof ik, ook wel te wijten aan de mensen uit de bokswereld zelf. waaron der trainers, begeleiders, promotors en managers Maar ik vind wel dat je professionele bokssport en het boksen door amateurs niet met elkaar moet vergelijken Als je ziet hoe er In landen als Amerika, Japan, Maleisië en dat soort landen, gebokst wordt, dan is dat gewoon verschrikkelijk. Dat is ten dele te wijten aan de economische toestan den Die mensen daar kunnen geen carrière opbouwen en dan denken ze. we gaan pos geld maar bij .elkaar knokken. Dan gaat het om keiharde dollars. Het is een maffia-wereld. De scheidsrechters daar worden toleran ter, want je kunt een gevecht niet na de eerste ronde afbreken, omdat het om de centen gaat. Dat zijn allemaal dingen die ten nadele van de bokssport zijn Boksen is echt niet zo maar op elkaar in kleunen zoals een hoop mensen den ken. Er komt natuurlijk een heleboel voor kijken Wat de mensen op de TV zagen met Mohammed Ali, dat was prachtig, daar stelden de mensen hun wekker voor af om middenin de nacht te kunnen kijken. Maar daarentegen heb je ook weer wedstrijden waarbij je zegt, jong, jonge, moet je eens zien hoe ze elkaar aftuigen Daarom kan ik best begrijpen dat een vader tegen zijn de juniorklasse en John Johnson, zwaarweltergewicht in de Senior B- klasse. De jongens werden kampioen van Oost-Nederland.Boxing A 80' telt ook drie 3 C-klassers en twee begin ners en een kampioen die enkele stijl- prijzen heeft gewonnen voor technisch boksen Geen onbevredigende resulta ten. die best eens mogen worden ge noemd. De training is in handen van oprichter Rein Klunder uit Putten en van Arnold Keller De accommodatie van de club is sober maar we hebben met eigen ogen kunnen zien met welk een enthousiasme de hele groep bezig is. De man, die ons in feite heeft uitgeno digd. stadgenoot Diek Roskam, die zelf een school voor kickboksen heeft, wil dit nadrukkelijk bevestigen Roskam is heel erg te spreken over Arnold Keller, die bij hem ook als onderdeel van het geheel van de kickbokslessen de boks- techniek voor zijn rekening neemt Diek Roskam „Boksen is een heel mooie sport en het is een vreselijk goede conditietraining. Arnold is een geweldi ge technicus en het zou eigenlijk zo moeten zijn dat Amersfoort, net als Amsterdam, Rotterdam en Utrecht, een echte boksstad zou worden." We moeten dan natuurlijk niet ver keerd interpreteren Amersfoort een echte boksstad dus in de zin van een stad met een goede gelegenheid om het technisch verzorgde boksen goed te leren volgens de maatstaven van mensen als Keiler. Bij het kickboksen, waaraan bij Roskam ook veel meisjes meedoen, vervult Keiler een belangrijke rol. Bij deze vorm van boksen, waarbij heel veel is toegestaan, raakt de boks- techniek wel eens wat op de achter grond ten opzichte van de traptechniek V.l.n.r. Kees Drenlh, Arnold Keller en John Johnson Daarom is het een goede zaak dat er in de bokstechniek deskundig les wordt gegeven Stel. u als vader hebt een zoontje. Dat manneke wil graag op boksen Van vriendjes heeft hij gehoord dat dat boksen zo leuk is U als vader deelt die mening niet. U hebt zo met een half oog (of misschien wel met een heel oog, maar dat heeft niet met boksen te maken) al heel wat van die bokswed strijden gezien op TV U - en zeker uw vrouw - denkt dat dat boksen je reinste vechtjasserij is Zo van sla-hem-op-zijn- duvel en raken-waar-je-raken kunt Uw zoontje dus niet op boksen. Geen spra ke van. Je gaat maar voetballen Voet ballen Is dat zo veilig9 Nee. eigenlijk ook niet. Ze breken je benen als het even kan Wielrennen, motorcross, handbal, zwemmen? Alles goed en wel. maar zoontje wil boksen Arnold Keller zou graag met grote letters geschreven willen zien. Vader, komt u dan eens bij ons kijken. Kom eens zien hoe alles in werkelijkheid toegaat. Arnold zelf daar over: „Die vaders kunnen dan op zo'n training zien dat alles op een verant woorde wijze gebeurt Niemand moet bij ons wedstrijden boksen We hebben zelfs mensen die alleen maar komen als recreant Voor de conditionele gymnastiek ledereen is daar vrij in Kan Keiler meteen zien of een kerel tje (ze kunnen al op tienjarige leeftiid beginnen maar zelf acht hij twaalf jaar een betere limiet) geschikt is voor de bokssport? Het spreekt vanzelf dat een traag kereltje, dat al moeite heeft om vlot de trap op te komen, in wezen niet zo geschikt is voor deze sport, waar het qua geluid toch duidelijk agressief toe gaat en waar je natuurlijk niet met weke knuistjes op zo'n boksbal kan gaan staan aaien Arnold: Je kunt vaak met een zien of iemand talent heeft Het is niet zo dat we de jongen met aanleg extra goed begeleiden. Bij ons wordt iedereen op dezelfde manier begeleid Je kunt het wel zien of iemand aanleg heeft, als hij in de bokshouding gaat staan en voetenwerk maakt. Zo'n jon gen voelt dan zelf ook wel aan of hij rijp is voor het wedstrijdboksen Overigens ben ik er heel voorzichtig mee als het om wedstrijden in de ring gaat. Sommi ge jongens worden bij andere vereni gingen veel te snel in de ring gezet Dat betreur ik. Dan denk ik, hoe kan je nou zo'n jongen in de ring zetten, die brengt er nog niets van terecht, zijn techniek stelt nog niets voor Hij wil alleen maar knokken Je moet goed weten of een jongen er in de ring iets van terecht brengt Hij moet zelf ook gemotiveerd zijn. Als zo'n jongen er niets van bakt heeft hij misschien letterlijk en figuurlijk zo'n klap gekregen dat hij niet meer gemotiveerd kan worden. Dat betreur ik nog wel eens bij andere trainers." Arnold Keller wil voor alles nog eens heel duidelijk onderstrepen dat de we reld van het profboksen, zoals dat b.v in Amerika plaatsvindt, totaal niets te maken heeft met het amateurwereldje. Hij wil best toegeven dat dat profboksen grote gevaren met zich meebrengt. Maar ook de wedstrijdsport is niet te vergelijken „Bij amateurs boksen de jongens drie rondjes van twee of drie minuten, bij profboksen is dat een aantal van tien of twaalf ronden Daar gaat het om geld en krijgen die knapen ontzettend veel klappen. Als je als bokser zoveel hebt moeten incasseren dan houd je er wat aan over Je coördi natievermogen vermindert en je spreekvermogen wordt trager Maar nogmaals, dat geldt niet voor onze amateurs. Ik kan natuurlijk niet zeggen, dat er geen enkel nsiko aan verbon den is. maar geldt dat niet voor de meeste sporten9 Als er bij ons een longen komt. dan is het van belang te weten wat voor jongen het is. Hoe is hij, sociaal-maatschappelijk gezien, wat voor vrienden heeft hij, wat voor karak ter heeft die jongen9 Dan merk je al gauw of zo'n jongen rijp is voor de bokssport. Je zet hem in de bokshou ding, je leert hem wat techniek, maar je laat hem nog niet direkt in de ring staan me» handschoenen. Bij ons is het trou wens geen gewoonte dat die jongens meteen hanschoenen aan krijgen. Dat doen ze bij andere boksscholen vaak wel. Als daar een beginner komt. krijgt hij meteen handschoenen aan en dan wordt hij gelijk tegen een gevorderde gezet. Laat maar eens kijken, wat je in huis hebt, zeggen ze dan Maar dat is niet mijn manier. Ik leer die jongens allereerst de verschillende technieken goed aan. stoten, verdedigen, aanval zoontje zegt, jij boksen? Daar komt niets van in. Maar dan wil ik er wel op wijzen dat er bij al die amateurwedstrij den die er in Europa worden gehouden, praktisch nooit blessures voorkomen." Arnold Keller weet wel waarover hij praat. Jaren en jaren is hij al bezig met de bokssport en wie in zijn hart zou kunnen kijken, moet wel tot de conclu sie komen dat hij heel graag beroeps bokser zou zijn geworden Het lot be sliste anders Arnold vertelt het niet met bloedend hart maar hij vindt het wel jammer. „Ik heb zestien jaar bij Boers- ma getraind. Ik kon daar geen wedstrij den boksen, omdat de heer Deetman, die daar les gaf, niet wilde dat ik wedstrijden ging boksen. Ik begon daar als jongen van dertien jaar en ik zag erg tegen die man op Dat neemt niet weg dat ik een ontzettend fijne tijd heb gehad Deetman was jammer genoeg iemand die de jongens ervan weerhield om de wedstrijdsport te gaan beoefe nen Daarom heb ik op een gegeven moment de knoop doorgehakt en ben ik bij Rein Klunder gaan boksen. Ik kreeg toen contact met hem bij zijn vereniging in Putten. Rein nam toen het initiatief om in Amersfoort een boksvereniging op te richten Bij hem heb ik wél wedstrijden kunnen boksen en die had ik nodig om de cursus voor bondstrainer te kunnen volgen Ik bezit zowel de A- als de B-licentie en mag bij wijze van spreken ook in het buitenland lesge ven." Arnold is 34 jaar Arnold is geen wedstrijdbokser geworden Zijn naam stond niet op de affiches met grote dikke letters. Geen Rudie Koopmans dus. Wel even aardig, om even te vragen hoe Arnold over Koopmans denkt. Als je zo'n man als leek bekijkt, heb je toch ook je twijfels. Geen jongen. die je, met een brilletje op en een pennetje nerveus in een mondhoek, aan een tafeltje ziet zitten voor het diploma assistent-boekhouder Eerder toch een wat vaag door de maatschap pij rondkuierende figuur, die helemaal niet weet hoe hij zijn belastingbiljet voor 1 april a s moet invullen Arnold Keller is wel meer op de hoogte dan wij „Die Koopmans heeft een heel moeilijke carrière achter de rug en heeft heel veel moeten incasseren. Klappen dan. Die jongen heeft heel veel klappen gehad. Dat is heel erg jammer. Neem die laatste wedstrijden Zo'n jongen wordt dan toch psychisch beïnvloed. Traan gasbommetjes in zijn hoek en meer van die dingen. In dat laatste gevecht had hij een tegenstander die een echte straat vechter was, een knokker, om het zo maar te noemen. Een bokser met heel weinig techniek Koopmans is een stati sche bokser, die blijft netjes in de bokshouding staan en die kijkt goed wat zijn tegenstander doet Die tegenstan der was meer 'n man van bam-bam er tegenaan, zonder goed uit te kijken waar hij sloeg en hoe hij zich moet verdedigen Ondanks al die negatieve publiciteit en de wel wat magere jaren, waarin de Nederlandse bokssport zich nog be vindt, is boksen nog altijd een sport die door vele jongens wordt beoefend. De club in Amersfoort - nog altijd door de geringe publiciteit niet erg bekend in deze kontreien - heeft het nog altijd niet gemakkelijk, maar het ledental is niet onbevredigend Er zijn nu zo n 35 le den, waaronder 7 wedstrijdboksers en 2 kampioenen (sinds kort). De kam pioenen ziet u staan op de foto. de (kleine) Kees Drenth. bantamgewicht in Boksen is een gecoördineerde, dynamische sport len, voetenwerk, noem maar op werken op snplkracht. Boksen isy statische sport, het is een gecoördir de, dynamische sport." BESCHERMENDE MAATREGELEN Arnold Keller, supersnel en flity als we hem in de zaal in de warming bezig zien, is voorstander van n beschermende maatregelen in bokssport „Men wil langere paj tussen de rondes hebben, hoofdi pen en ook wat bredere trefvlakkem de handschoenen, om het boksenv ger te maken Graag wil ik nog s duidelijk maken dat het bij boksem gaat om de hardheid van de stoot r om de zuiverheid. Het lijkt vaak iemand die een harde stoot geeft,! betere jurering krijgt, maar dat is me: Een andere goede zaak zou zijnd: de wedstrijden de ringarts meer voegdheid zou hebben Een nng ziet eerder of een knaap niet mee zijn benen staat of niet meer goed zijn ogen kijkt." Net al bij zovele andere sport# de gespreksstof in feite eindek Keiler wil er best uren over pi; maar hij moet weer naar de trals en wij moeten dit stukje ook als ten. Tot slot nog een uitspraak di hem rechtstreeks uit het hart ka „Sommige critici zeggen dat bokssport verboden moet .vort Dat vind ik onzin, want dan zoude ook andere sporten moeten won verboden. Wat dacht je van die hockeyers? Boksen is een ooenl sport. Als je boksen gaat verbie moet je ook het leger opheffen. I bei zijn ze geworteld in het zelfve digen." We geven u dit maar door voor het u waard is. Arnold Keller li het allemaal In alle rust gezegd kunnen wij u met alle gemoed* van onszelf verzekeren. „Ik bent een fanaticus" laat hij ons niette nog even weten. „Een fanaticus de techniek betreft." We krijgen hand. Een heel rustige. LEUSDEN - Voor de competi tie moest er afgelopen week een tweetal bondswedstrijden ge speeld worden. Het 2e en het 3e tiental van de schaakvereniging Leusden moesten proberen om weer punten bijeen te schaken, hetgeen uitstekend lukte. Leus den 2 trok tegen Hoevelaken met 51/2-41/2 aan het langste eind ter wijl het derde tiental Movia 2 keurig op 5-5 hield. Voor Leusden 2 wonnen R. Berg, P. v.d. Harst, E. Moed, L. Roosen burg en L. Boogaard hun partij terwijl H. Voskamp remise speelde T. Zijlstra, P. de Jager en A. Hiet- veld behaalden voor het 3e team de volle winst Met daarbij de remi ses van A Wisman, W. v.d. Wete ring, T. Elschot en J. Gerrits lever de dat de 5-5 eindstand op Met nog drie wedstrijden voor de boeg ziet het er naar uit dat geen van deze schaakteams zich nog over degradatie zorgen hoeven te ma ken. Voor de huiscompetitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: H Vossebeld - P Sonder V2-V2 J v Santen - E. Halkes 1-0 C. Vos - A. Rietveld 1-0 P. de Jager - J. v.d. Linde 0-1 A Wisman - J. v.d Tang 1-0 A Valkenburg - K Linse 1/2-1/2 Lagus - C. Veenendaal 0-1 (regl.) L. Buurlage - J. Gerrits 1-0 J. Wuts - H. Struiwig 0-1 J. Boot - N v d Meel 0-1 H. v. Dalen - H Post 0-1 H. Vossebeld - J. v. Santen 1/2-1/2 ACHTERVELD - Door veertien schutters werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd. Het was P. Smlnk die de eerste plaats behaal de met 92 punten. De overige uitsla gen waren: 2. J. van Nimwegen 89, 3. L. Verburg 87, 3. B. Voskuilen 87. 3. A. van Daatselaar 87, 6. W. v.d. Kletersteeg 85, 6. G. Tolboom 85, 6. J. E. van Hamersveld 85, 9. A. Vlug 82, 9. J. Blom 82, 11. G. van Hamersveld 74, 12. W. Wittebrood 67, 13. J. Krall 61 en 14. J. J. van Hamersveld 60 pun ten. Donderdagavond krijgen de Ach- tervelders bezoek van de luchtbuks- schutters uit Hooglanderveen voor een onderling treffen. Ons Genoe gen zal dan op dinsdag 20 maart een tegenbezoek aan Hooglanderveen brenaen. Ook bij de junioren werden er weer hoge punten geschoten. Hier werd eerste Gert van Daatselaar met 64 pnt. De overige uitslagen waren: 2. Rof van Druten62,3. Arnoud Vlug 49, 4. Jerry van Nimwegen 44, 5. Laurens van der Ven 39, 5. Willem Jan Jansen 39, 7. Timo van Valken goed 37, 8. Mlchiel Peters 36, 9. Bert Schimmel 21, 9. ruudie van Daatse laar 21 en 11. Richard Voskuilen 8 punten. LEUSDEN - De Schietvereni ging Leusden en Omstreken houdt vrijdag 16 maart haar alge mene ledenvergadering. De bij eenkomst begint om 20.00 uur in Ons Gebouw, naast café restaurant De Roskam in Achter veld. De agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2. Notulen bijzondere algemene ledenvergadering 14 oktober 1983; 3. Correspondentie; 4. Jaarverslag secretaris; 5. Verslag kascontrolecommis sie; 6. Verkiezing kascontrolecom missie; 7. Verslag penningmeester; 8 Begroting 1984 en vaststelling contributie 1984; 9. Pauze; 10. Bestuursverkiezing; 11. Royementen van leden door leden; 12. Huishoudelijk reglement; 13. Wapengroepen en prijsuitrei king; 14. Schietaccommodatie, 15. Rondvraag; 16. Sluiting. Het had net zo goed in Leusden kunnen gebeuren, maar het was er in ieder geval vlak bij D'r was een inbraak gepleegd, da 's niks geen nieuws. In tegendeel, het hoort bij ons levenspatroon. Er wordt geroofd en beroofd soms tot in de zogenaamde hoogste krin gen toe. Over het hoe en waar om zijn al stapels rapporten en procesverbalen gemaakt zon der enig merkbaar resultaat, en als er soms daders worden gepakt zijn de straffen zo bela chelijk dat het de moeite schijnt te lonen Er is in de buurt dan een inbraak gepleegd bij een alleenstaande mevrouw. Het was goed voorbereid, op een avond dat ze niet thuis was. is alles van enige waarde wegge- klauwd De vrijwel nieuwe t v., een muziektoren. erfstukken die reeds lang in de familie waren, een kleine verzameling oude munten, op de slaapka mer alles overhoop gehaald, het bekende patroon. Het tries te van het hele verhaal was dat de echtgenoot van die me vrouw kort geleden na een heel naar ziekbed was overle den en zij zelf een beroerde tijd achter de rug had met bestra lingen en meer ellendige din gen Nu weer redelijk opge knapt. ze was bezig met allerlei nuttige en nodige zaken, de wil om te overleven was heel sterk. Maar dat bij die inbraak zoveel van die kleine maar voor haar onvervangbare din gen waren verdwenen was het ergste. Haar man had wat klei ne verzamelingen, munten en dergelijke waar hij erg aan gehecht was en dus voor haar ook veel betekende als herin nering Totaal ontredderd ver telde ze het verhaal, ze wilde, nee durfde niet meer in haar huis terug „En dat niemand, geen buren of wie dan ook iets gemerkt heeft, dat zomaar in de vroege avond het huis bijna is leeg gehaald, en die spullen waar mijn man zo trots op was herhaalde ze telkens rampzalig. Het is een verhaal van niks. een berichtje bij al die andere in een krant, maar een zee van verdriet en angst. „Ik wilde nog een advertentie zet ten om die kleine spullen terug te vragen, maar ik durf niet meer zei ze nog. Zo maar een mbraakje en een berichtje in een krant en dan sta je dat aan te horen en hebt geen troost. En nog altijd bloeien de ma deliefjes in m n tuintje, storm, regen, sneeuw en vorst deren deze nietige bloempjes schijn baar niet. 'k Ging eens kijken of het water in de Barneveldse beek en het kanaal al gezakt was. en hoe is het mogelijk, in een paar luttele dagen is het alweer beneden peil. Op de weilanden en maisakkers lig gen nog wat zilverachtige plas sen. Ondanks een stralende zon was het koud langs het water en wat zie ik? Onbe weeglijk als standbeelden zit ten en staan vissers langs de wallekant. k Heb een poosje mee staan kijken naar die stille dobbers, nauwelijks bewogen door het zacht stromend water. 'k Durfde het niet te vragen maar dacht, wat beweegt die luitjes om daar uren in de kou naar het nog niet geziene te staren. Het gaat niet om de vis maar om het vangen, heb ik es gehoord, de vis wordt weer terug gegooid, tenzij het een hele grote is.Het gaat om het zomaar stil zitten en de natuur over je heen te laten komen, het vangen is bijzaak", heeft een verwoed visser me eens verteld, 't Kan ook zijn dat die luitjes door d'r vrouw de deur zijn uitgestuurd of zijn ze zon der werk en proberen zo door de dagen te komen? Hangend over de brugleuning fantaseer de ik maar wat over de rede nen van die stille bedoening. Vragen durfde ik het niet want misschien snuffelde net een hele grote vis aan de haak en dan was de ellende niet te overzien. Een eindje verder bij het chauffeurscafé heb ik met stomme bewondering staan kijken naar de capriolen van een paar stuurlieden van de „grote vaart' Tot beter begrip dient, dat het om de chauffeurs van die enorme vrachtwagens ging. Er stonden heel wat van die mastodonten op het par keerterrein, en toen moesten er nog twee bij. De ene had achter die enorme bak er nog een van hetzelfde formaat hangen en de stuurman reed naar een plek waarvan ik dacht, dat kan niet. Hij moest een beetje vooruit en een beetje achteruit met dat hele geval van misschien wel acht tien meter lang Z'n enige hulp middel waren de twee spiegels waarmee hij de zaak kon bekij ken. en op de centimeter af zette hij het spul waar ie het hebben wilde, 'k Heb ook eens een aanhangwagentje gehad achter het autootje en als ik achteruit moest, koppelde ik het maar af en met veel in spanning zette ik het waar het moest. Tot groot vermaak van de toeschouwers, want hel ging met dat kreng altijd de andere kant heen. Hier zag ik een stukje vakmanschap. Schijnbaar moeiteloos bracht de stuurman de wagens waar ze moesten staan. Toen kwa men de andere, een trekker met een kast van een oplegger en ook precies op z'n plaats Letterlijk en figuurlijk heb ikm'n hoedje getild Een paar dagen later zagen we iets dergelijks aan de bou levardbij Hoek van Holland. Ei kwam heel in de verte tussen de piern een vreemde reus achtige toren aanvaren Lang zaam kwam het nader, hel bleek een boortoren te zijn. honderd of meer meters hoog Ergens halverwege hing een bouwwerk tussen de torens Dat zijn verblijven voor de be manning, een recreatiezaal commandobrug en de machi nehal" wist iemand, die hel dan ook weten kon Een grote zeesleper er voor en twee er achter om bij te sturen. Het werd even een beetje donker toen die hele toestand tameliik dicht onder de wal voorbij voer Er passeerde gelijk nog zo'n vreemde autoboot, een grote vierkante kist waarin moeilijk I een schip aan te ontdekken viel Het was natuurlijk een Japanner, duizenden auto's bracht het mee. En aan de overkant, boven de raffinade rijen hingen smerige gele wol- ken. als de wind even draaide kon je ze ruiken Het ging aan de Waterweg net zo moeite- loos als bij het chauffeurscafé

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6