VVZA-Roda eslaagde indoor iringwedstrijden igunstig weede open korf- ernooi BC Leusden Eervol Ruime zege Impala-heren Haaien en Potvis delen de punten Leusdens deel RTCA Sportieve recreatie vervalt SVA kaart- toernooi „Roda'46" VOETRilL VOORSPEL ICKEY VOOI£SIBEL anti leden- nadering De Geut wint voetbaltoernooi KORPIL1L 0 VOORSPEL Zwartboek RODA '46 - NAARDEN ZONDAG ISDEN - De landelijke rij- iging en ponyclub „Nim- organlseerde afgelo- aterdag een indoorspring- rijd voor pony's. De eigen ijders brachten het bij de eparcoursen prima af. Bij (empkes-prijs" behaalde Ida Mandersloot met Wis- ky een derde prijs en Bettie Steenbeek met Brigitte een vijf de plaats. Martine Kempkes wist de eerste prijs bij het springen klassiek parcours in de catego rie B.C.D. voor de „Bos-prijs" te behalen. Datzelfde gelukte Igna Heiwe gen met Pascal bij de ..Koch prijs Nimmerdor rijdster Ankie Steen beek behaalde hier een vierde prijs Bij de ..Klap-prijs slaagde Joan Kempkes erin de eerste plaats te bezetten. Met haar pony Rascal wist Igna Heiwegen ook een eerste prijs te winnen bij het L-springen voor de „Traa-prijs" Martine Kempkes slaagde erin de eerste plaats te pakken bij de ..Plavo-prijs" Toski zorgde ervoor dat Joan Kempkes de eerste prijs behaalde bij de ..Mulco-prijs' Martine Kempkes met Carolien zorgde voor de beste combinatie over twee wedstrijden waarin de tijd van het tweede parcours beslis send was In de klasse B L M en Z om de ..Klap-prijs" behaalde zij tweemaal een eerste plaats in de tijd van 25 59 ACHTERVELD/LEUSDEN - Een uiterst belangrijk en interes sant weekend gaan de Leusden- se standaardformaties tege moet. Met respectievelijk 6 (Roda-zaterdag) en 7 duels (Roda-zondag en Achterveld) voor de boeg begint de competi tie in een beslissend stadium te geraken. Het wordt nu zaak om het hoofd koel te houden en de kroon op het werk te zetten. Want of er ooit nog een mogelijk heid zich zal voordoen dat Leus den twee kampioenspretenden ten tegelijk binnen haar grenzen zal hebben, valt te betwijfelen. De kansen die zich nu voordoen moeten met beide handen wor den aangegrepen. Komend weekend zullen de heren hun aspiraties moeten waarmaken. Voor de zaterdag-elf van Richard Beumer staat de belangrijke ont moeting tegen Naarden op de rol. Dat het na de winterstop niet meer zo vlot gaat als voor die tijd illustre ren de resultaten maar al te goed Vooral het maken van doelpunten gaat d^ zaterdagheren de laatste weken bijzonder moeilijk af. De wedstrijd tegen Naarden moeten de Leusdenaren op het Buining- park in winst omzetten want de achtervolgers liggen op de loer Op karakter moet Roda de tegenstan der onderuit halen Met mooi voet bal alleen kom je er niet meer. De volle winst kan trouwens met de hulp van de andere ploegen weder om het nodige voordeel opleveren. Hulshorst ontmoet TOV terwijl Voordaan 12 Kraaien 11 Kameleon 12 HBS 11 Leusden 11 Roomburg 11 ISDEN - De Leusdense iyers kwamen afgelopen >nd niet in actie omdat de op het Valleipark onbe- torJbaar waren. De belangrijke jde >eting tegen HBS ging niet m en zal op een later tijdstip worden ingehaald. Veel werden de Leusdense he- biel'et omdat er nogal verras- en ongunstige resultaten f^literenvielen. De Kraaien hun wedstrijd tegen burg (1-0) terwijl Kame- eveneens verder uitliep lijstaanvoerder Alliance en 3-1 nederlaag te spelen. Hilversum schoof een plaatsje op door de Strawberries met 2-1 te verslaan. Voordaan en Be Fair deelden de punten. Het ziet er dus nog steeds weinig hoopvol uit voor de volgelingen van trai ner Rob Weers. De uitslagen waren Hilversum-Strawberries 2-1 Voordaan-Be Fair 1-1 Kameleon-Alliance 3-1 Kraaien-Roomburg 1-0 De ranglijst is: Be Fair 12 19 (29-15) Alliance 12 18 (26- 9) Hilversum 12 14 (28-22) Strawberries 12 13 (25-21) 13 (18-17) 11 (19-18) 10 (18-20) 9 (13-20) 5 (12-29) 4 9-26) Voor a.s. zondag moeten de Leusdenaren tegen de Strawber ries aan de bak Een puntendeling zou misschien al een mooi resul taat zijn alhoewel de volle winst in deze fase van de competitie nood zakelijk is. Concurrent HBS heeft het tegen de Kraaien beduidend gemakkelijker en zal het hoogst waarschijnlijk punten aan het totaal toevoegen Roomburg zou Leus den een goede dienst bewijzen door Kameleon met lege handen naar huis terug te sturen. Alliance zal de misstap tegen Voordaan voor eigen publiek weer willen goedmaken omdat anders Be Fair, dat tegen Hilversum aan de slag moet. te veel afstand zal gaan nemen. Het programma luidt Roomburg - Kameleon (0-3) Alliance-Voordaan (2-1) Be Fair-Hilversum (3-0) Strawberries-Leusden (1-1) HBS-Kraaien (2-1) DAMES De dames moeten thuis tegen Fletiomare op geduchte tegen stand rekenen Weten de hockey- ladies het wedstrijdritme gauw te vinden dan moet een zege mogelijk zijn Maarssen en Alphen doen weinig voor elkaar onder terwijl Nieuwkoop en Phoenix elkaar ook weinig zullen toegeven Baarn komt er tegen Weesp niet aan te pas Het programma is Leusden - Fletiomare Maarssen - Alphen Nieuwkoop - Phoenix Baarn - Weesp ISDEN - Komend weekend rthal de Korf het strijdto- m het open badminton- »ol dat door de badminton- eusden voor de tweede jeorganiseerd wordt. Het top voorhand een gewel- badmintonevenement te worden omdat zich voor Jelsoorten in zowel de C- Masse veel deelnemers aangemeld. aal zullen 187 „pluimbal- aterdagmorgen vanaf 9.00 in beste beentje voorzet- n te proberen tot in de door te dringen. Tot 's 22.00 uur gaan de wed- n op zaterdag aan de lo pende band door. Zondag wordt om 10.00 uur het badmintontoer- nooi vervolgd en zal pas om ongeveer 18.00 uur ten einde lopen. De finales staan vanaf 14.30 uur gepland. Niet minder dan 286 wedstrijden staan er op het programma. Als hoofdscheidsrechter zal Clif Ed wards uit Leusden optreden terwijl als bondsgedelegeerde de heer B de Graaf uit Maarn is aangewezen Voor een goed verloop van het omvangrijke speelschema dragen Gijs Kuil. Ruud Zuer, Rob de Haan en Janny Buunk zorg. Van de organiserende vereni ging doen ongeveer 40 leden ver deeld over de diverse klassen en spelsoorten mee. Badmintonclub BVO'79 wordt slechts door twee dames in de D-klasse vertegen woordigd Of de BC Leusden- spelers ditmaal wederom veel prij zen in de wacht zullen slepen blijft een open vraag aangezien de con currentie groter is dan ooit Wel zeker is het feit dat een aantal prijzen bij andere personen terecht zal komen omdat een groot aantal winnaars van de vorige editie in middels naar een hogere speel- sterkte is doorgestoten en derhalve in Leusden niet meer van de partij is. Desondanks zal er van hoog staand en attractief badminton te genieten zijn VERVELD - Donderdag- 22 maart zal sportvereni- vanti haar jaarlijkse leden lering houden in de grote ■n Ons Gebouw; aanvang uur. De agenda bevat 14 Behoudens de normaal erken agendapunten zal er "bestuursverkiezing wor- toouden. Periodiek aftre- 5 Annie van Dijk-Blom. Zij ch niet meer herkiesbaar, «tuur stelt als kandidaat "eke Wijngaarden. Wen kunnen tegenkandida ten Dit moet schriftelijk en en uiterlijk drie dagen -vergadering worden inge- bij de secretaresse Annie <-Blom. er zal de verkiezing plaats van de sectie bestuursleden Mieleden. Kandidaat-leden 'ton: Henri Christina, Fa ustina, Alice Leurs en Lida Kenbeek. gymnastiek: Gerda v. d Akker. Corrie Bloemers, Marijke Bomers en Greetje Rond tafeltennis: Willie Baaiman, Jan Grotenhuis en Bas van den Hen gel volleybal: Rikie Blom. Henk van Middendorp, Gerda den Ouden en Jeannette den Ouden, redaktie clubblad: Rob Valkonet De overige leden hoopt men tijdens de ledenvergadering bekend te kunnen maken Na de pauze zal door de selectiegroep Jazz- Gymnastiek een emonstratie wor den gegegeven. LEUSDEN - Bij een voetbal toernooi in Harderwijk, georga niseerd door het jongerencen trum „de Hortus" kwam de Geut als winnaar uit de bus. Er deden voetbalteams mee uit Amers foort, Nijkerk, Ermelo. Harder wijk en Finsterwolde. Het was voor de eerste keer in zijn korte bestaan, dat de Geut met een voetbalteam deelnam aan een toernooi. SVA JEUGDPRO GRAMMA Zaterdag 17 maart WZ "49 A1 - Achterveld A1 v 14 00 a 15 00 Achterveld A2-CJVVA2 a 15.00 Achterveld B1-VVZAB3 a 15.00 KVVA C2-Achterveld C1 v 1245 a 13.45 Achterveld C2-IJsselmeervogels C5 a 13 45 Hoevelaken D1 -Achterveld L)1 v 10 30 a 11 00 VVZA D5-Achterveld D2 v 10.30 a 11 00 Roda D7-Achterveld D3 v 10 30 a 11.00 Achterveld E1-APWCE1 a 12.00 Achterveld E1-Achterveld meisjes (wit shirt) a 13.00 Achterveld F1-TOV F1 a 11.00 Achterveld F2-VVZA F4 a 13 00 Dames junioren Achterveld-SDO a 11 00 Meisjes Achterveld (witte blouse)- Achterveld E1 a 13 00 14 30 11.30 11 30 12.00 11.30 12.00 11 30 10 00 V 15 15 v 14 00 v 12.00 15.00 15 00 15.00 13.45 V 12.45 v. 12 45 13 45 v 12.45 1345 v 12.45 v 10 00 v 12.00 11.00 v. 11 00 v 12 00 v 10.00 11 00 v 900 v. 1000 10 00 v 1200 v. 11 00 v. 10 45 10 00 v. 9.00 11.00 v. 11 00 10 00 Bloemenkwartier op Barneveld stuit De wedstrijd tussen Unicum en SVM boys is door de Maartendij kers eveneens nog niet gewonnen Kortom, er is van alles mogelijk waardoor de Leusdenaren weer dichter naar de titel kruipen maar dan moeten ze zelf zegevierend uit de strijd komen. Het onderonsje tussen Hees en SEC kan in Soest een verrassende winnaar opleve ren terwijl het resultaat van het duel tussen FC Horst en de Sperwer dichtbij een gelijkspel zal liggen Het programma zaterdag 1ste klasse A: Roda-Naarden (3-1) Hees-SEC (1-1) Unicum-SVMboys (0-2) FC Horst-Sperwer (1-4) Hulshorst-TOV (4-1) Bloemenkwartier-Barneveld (2-1) In de zondagcompetitie staat de altijd veelbesproken ontmoeting tussen VVZA en Roda op het pro gram Een kraker van de eerste orde die het nodige stof in de afgelopen jaren deed opwaaien en bolstond van de nodige sentimen ten Aan Roda de eer om voor eens en altijd met het verleden af te rekenen en de Zeehelden op eigen bodem een gevoelig pak slaag te geven VVZA zal moeten winnen om Barneveld nog bij te kunnen houden. Gezien de resultaten van de laatste weken hoeft Roda niet voor de Keistedelingen onder te doen en kan derhalve de kam- pioensdroom van VVZA voorgoed verstoren Het zal een leuke pot worden Actif contra Laren eindigt in een gelijkspel Naarden zal met een punt tegen koploper Barneveld al tevreden zijn maar of het veel zal helpen in de hevige strijd tegen de degradatie valt nog te bezien. Zuiderzeevogels heeft aan het aangeslagen Gooische Boys een makkie. Het programma zondag 1ste klasse A: VVZA-Roda (3-1) Naarden-Barneveld (1-5) Zuiderzeevogels-Gooische Boys 1-1) Actif-Laren (2-2) Voor Achterveld begint het uur van de waarheid eveneens steeds dichterbij te komen. Ditmaal moe ten de oranjehemden naar Neder- horst den Berg om tegen de club van die naam aan te treden. Geen eenvoudige klus. De Nederhorst- formatie is in de „winning-mood" en heeft al eerder menig kam pioenskandidaat een beentje ge licht. Daarom alleen al zullen de Achtervelders op hun tellen moe ten passen. Immers, een gewaar schuwd man telt voor twee. Me dekoploper Stator zal in Ankeveen bij ASV ook geen gemakkelijke middag krijgen. Het duel tussen Sparta (L) en EMM is voor de topposities van geen belang. Het programma zondag 2de klasse A: Nederhorst-Achterveld (1-2) ASV-Stator (0-3) Sparta L-EMM (1-1) LEUSDEN - De zaalkorfbal- competitie '83-'84 zit er weer op. Alle beslissingen zijn gevallen. Voor de Vinken viel afgelopen zaterdag na de nederlaag tegen Antilopen het doek definitief en degradeert samen met BFC naar de 2e klasse. Het kampioen schap kwam bij SMS terecht dat met grote overmacht alle teams de baas bleef. Slechts een enkel puntje hoefden de Utrechters prijs te geven. Voor Antilopen viel er niet meer dan een eervolle gedeelde tweede plaats te beha len. In de laatste wedstrijd tegen de Vinken vervulden de Leusdenaren hun sportieve plicht door de wed strijd afgetekend in hun voordeel te beslissen (15-12) Hel Barneveld- se Odik en het Zaanse ZKC kwa men daardoor goed weg ondanks de nederlagen die beide ploegen moesten incasseren Met 7-8 en 18-6 legden de ploegen tegen Thor resp SMS het loodje. DSV legde na de 17-14 zege op het gedegra deerde BFC op de 4e plaats be slag. De laatste resultaten waren Antilopen-De Vinken 15-12 SMS-ZKC 18-6 Odik-Thor 7-8 DSV-BFC 17-14 De eindstand 1e klasse B: SMS (kampioen) 14-27 Antilopen 14-18 Thor 14-18 DSV 14-15 Odik 14-10 ZKC 14-10 De Vinken 14- 9 BFC 14- 5 LEUSDEN - Voor de tweede keer binnen veertien dagen moesten de heren van Impala tegen het tweede van het Amers- foortse Fidelitas de strijd aan binden. Wederom moesten de mannen uit de Keistad het on derspit delven tegen de gedegen Leusdense handbalformatie. In een sportieve wedstrijd speel den de Leusdenaren hun tegen stander naar een 19-6 nederlaag toe. In het begin van de wedstrijd ging afd. zaterdag programma 17 maart Roda 1 - Naarden 14 30 Roda2-Zuidvogels 12.00 Roda 3-VeenscheBoys3 12 00 Roda 4 - Cobu Boys 5 12 00 Barneveld 5-Roda 5 13.00 Unicum 5-Roda 6 14.30 (vertrek 13.00 uur) Roda 7 vrij afd. zondag programma 18 maart VVZA-Roda 1 Roda2-Amsvorde2 Baarn 4-Roda 3 De Kivieten 2 - Roda 4 Roda 5- Hoogl.veen 4 WOG6-Roda6 Roda7-Hoogland 10 Quick 12-Roda 8 afd. jeugd programma 17 maart Spakenburg A1 - Roda A1 Hoogland A4 - Roda A2 HVCB1 -RodaBI Roda B2-VVZA B2 Roda B3-KVVAB2 Roda B4 - Spakenburg B2 Roda B5 en B6 vrij RodaCI -HVCC1 CJVVC1 - RodaC2 TOV C1-Roda C3 Roda C4-HVCC2 Hoevelaken C4 - Roda C5 Roda C6 - VVZAC7 Hoogland C5 - Roda C7 SEC D1 - Roda D1 CJVVD1 - Roda D2 Roda D3-Soest D3 Quick D3-RodaD4 Soest D4-Roda D5 Baarn D4- Roda D6 Roda D7 - Achterveld D3 Baarn E1 -RodaEI Quick E1 -RodaE2 RodaE3-CJVVE2 Hoogland E2 - Roda E4 Amersf. Boys E2 - Roda E5 VVZA E5-Roda E6 Roda F1-VVZA F1 IJsselmeerv. F2- Roda F2 Roda F3- Spakenburg F2 Hoogland F2- Roda F3 Roda F5- Hoogland F3 Uitslagen 10 maart afd. zaterdag Posthoorn 4-Roda 4 5-2 Lelystad 5 - Roda 5 2-2 afd. jeugd Spakenburg B1 -RodaBI 0-3 overige wedstrijden afgelast LEUSDEN - De herenwaterpo- loèrs van de Haaien hielden aan het duel tegen mede- degradatiekandidaat de Potvis een kostbaar punt over en lijken de moed na het vertrek van trai ner Zondervan nog lang niet opgegeven te hebben. Al snel keken de Leusdenaren in het Huizense zwembad tegen een 2-0 achterstand aan. Lex van Dijk bracht de marge tot 2-1 terug voordat de Potvis tot 3-1 uitliep. Kort voor het verstrijken van het eerste speldeel zorgde Harry Ab- bingh voor de aansluiting (3-2). In de 2e periode ging de strijd gelijk op en vielen er aan beide zijden doelpunten te noteren. Pot vis nam de eerste treffer voor zijn rekening (4-2) maar via Willem Burger en Harry Abbingh kwam de Haaien voor het eerst in de wed strijd langszij (4-4). Een fout in de Haaien-defensie betekende 5-4 voordat Andre van Harten de ploe gen weer op gelijke hoogte bracht (5-5). De Potvis had het antwoord klaar en scoorde 6-5 maar Ronnie Baars zorgde meteen voor 6-6 Even later nam hij ook de zevende Haaien-treffer voor zijn rekening (7-7). Wederom namen de gastheren de leiding (8-7). Ook nu weer kwam de Haaien door een doelpunt van Lex van Dijk op gelijke voet (8-8). In het laatste part brak Wim Burger de ban door zijn ploeg op een 9-8 voorsprong te zetten Een strafworp voor de Pot vis betekende helaas snel 9-9 Het uit het water sturen van één van de Haaien-spelers werd de Leusdense ploeg nog bijna fataal omdat de Potvis deze situatie keu rig uitbuitte (10-9). Gelukkig wist Ronald Spek snijder kort voor tijd nog een maal vernietigend uit te halen (10-10) en sleepte daarmee een verdienstelijk gelijkspel in deze spannende en gelijkopgaande wedstrijd uit het water. de strijd nog enigszins gelijk op omdat beide ploegen de kat uit de boom keken. Na ongeveer vijf mi nuten opende Impala de score en nam met 2-0 de leiding. Lang kon den de Leusdenaren niét van de voorsprong genieten. Slim speelde Fidelitas de Impala-defensie twee maal achtereen uit, hetgeen de ploegen weer op gelijke hoogte bracht (2-2). Hierbij hadden de Amersfoorters blijkbaar al hun kruit verschoten, want meer treffers konden ze in de eerste helft niet meer forceren. Impala daarente gen raakte steeds beter op dreef en wist tot 7-2 uit te lopen Voor de break-out leverde menig doelpun- tje op. Opgelegde en uitgespeelde kansen werden door de heren vaak onnodig gemist en bespaarden de Fidelitas heren voor een complete afqanq. In de tweede helft vergrootte Impala de voorsprong tot 8-2 voor dat Fidelitas het doel weer eens wist te vinden Drie Impala-treffers op rij brachten de Leusdenaren op 11-3. Fidelitas probeerde zich op de spelsystemen van de Impala- ploeg in te stellen hetgeen ook een aantal keren goed lukte Paste Impala een variant toe dan moes ten de Amersfoorters het antwoord schuldig blijven. Via de stand 12-5 liepen de Leusdenaren naar 14-6 uit. In de slotfase schoot aan Impala-zijde de vlam nog even in de pan. Nog vijf maal liet Fidelitas zich verrassen hetgeen de eind stand op 19-6 in het voordeel van Impala bepaalde. De Impala- treffers kwamen op naam van Theo Prinsen (7x), Jos de Valk en Arjan Schneiders (4x), Daan Bleuel (3x) en Paul Lindeboom (1x) Het is u natuurlijk ook opgeval len, dat de stad die al vele jaren als Sérajewo - het accent is van mij - bekend is, sinds de onlangs aldaar gehouden Olympische Winterspe len Sarajewo wordt genoemd Dat heeft schijnbaar te maken met het feit, dat in het land zelf de eerste e als a wordt uitgesproken. Allemaal leuk en aardig, maar anderzijds spreken wij toch ook niet van Lon don, Paris, Bruxelles. WienofKöln, om maar een handvol van die gevallen te noemen. Of moet dat zo nodig binnenkort ook Ondertussen heeft in Nederland de vereniging van voetbalscheids rechters - de CO VS - een zwart boek over aanrandingen en andere molestaties van de mannen-in-het- zwart aangeboden aan voorzitter M Kastermans van de KNVB- amateursectie. De zich ernstig be dreigd voelende scheidsrechters zeggen erbij, dat de voetbalbond hen niet erg serieus schijnt te nemen, want veelgevallen" wor den gekleineerd of blijven onbe handeld. Naar schatting worden jaarlijks - het aantal stijgt licht - 200 tot 250 scheidsrechters ,,op hardhandige wijze tot de orde geroepenOp een totaal van pakweg 13 000 flui ters per weekend niet meer dan een half procent en (nog) niet echt verontrustend, maar in feite is elke molestatie er een te veel' Of de KNVB dit teken des tijds kan keren, is de vraag Een feit is. dat de bond met harde hand kwistig allerlei straffen uitdeelt aan de spelers en het aantal ..uitsluitingen' groeit Toch wordt met klem aangedron gen op nog strenger optreden te gen voetballers, die ten opzichte van arbiters eigen rechter spelen. (426) PC LEUSDEN - Zaterdagmorgen 17 maart vindt er geen sportieve recreatie plaats Sporthal De Korf staat zaterdag 24 maart van 9.00 tot 10.00 uur weer open voor iedereen boven de 14 jaar die eens sportief wil ontspannen. Een uur lang kunnen diverse sporten zoals basketbal, bad minton, voetbal, volleybal, hoc key en tafeltennis worden beoe fend. Zaterdag 7 april worden traditiegetrouw de herinnerings standaardjes uitgereikt. ACHTERVELD - Maandag avond zal de zesde en tevens laatste ronde van het SVA kaart- toernooi worden gespeeld. De aanvang is om 20.00 uur. Niet alleen zijn er deze avond weer een aantal mooie prijzen te win nen, doch ook zal na afloop bekend zijn wie de winnaars van dit toernooi zijn geworden. A.s. zaterdag: Burg. Buining Sportpark Aanvang 14.30 uur. De wedstrijdbal is aangeboden door Sporthuis Pim Berghuizen, Hamershof, te Leusden. HOEVELAKEN - Zaterdag vond bij Vulcano in Hoevelaken de ploegenpresenta- tie van de Ren- en Toerclub Amersfoort plaats. De wegselectie bestaat uit amateurs, liefhebbers, beginnelingen en veteranen. De renners op deze foto zijn allemaal afkomstig uit Leusden. I

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7