,Huis van de Sport" zou mogen rekenen op 11 miljoen subsidie Herziene koop/aannemings- avereenkomst in aantocht Gezinsvervangend tehuis gepland langs Stijgbeugel IsbI Katten vergiftigd el lichte ing van rkloosheid Leusden Vandaag in de Leusder Krant m rT\ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden len< Om gevallen zoals met A-spantwoningen te voorkomen Auto van de weg (runt Auto weg en terug GRATIS TIJDPEN Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 20 MAART 1984 - 15e JAARGANG NO. 93 \l 9U van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een „Huis van de Sport", waarvoor de nvesterlngen 65 miljoen gulden bedragen, zou kunnen ■ekenen op 11 miljoen gulden subsidie. Wanneer het „Huis van de Sport" de rechtsvorm van een BV of NV (rijgt, kan er aanspraak gemaakt worden op overheids- lijdragen op grond van de WIR, de IPR en de zogeheten „vervangende subsidieregeling infrastructuur". Daarbij <omt nog eens een „speerpuntensubsidie TROP" van de irovincie. Bij elkaar een bedrag van ongeveer 11 miljoen lulden. Dat blijkt uit een nadere linanciële uitwerking van de plannen voor in „Huis van de Sport", zoals die te vinden is in het Toeristisch lecreatiet Ontwikkelingsplan (TROP) voor de provincie Utrecht. Uit dat vorige week gepresenteerde TROP blijkt, dat de provincie nu de 'estiging van een „Huis van de Sport" in Leusden wel ziet zitten. )eze omvangrijke sportaccommodatie zou een plaats moeten injgen in het ten noorden van „Princenhot" gelegen gebied „De torst" Zoals wij |ongstleden donderdag reeds berichtten gaat het kti een indoorsportcomplex met twee verdiepingen. De beneden- rerdieping telt drie sporthallen en een verzinkbare atletiekbaan, erwijl op de bovenverdieping nog eens twee sporthallen te vinden jjn Het aantal tribuneplaatsen zou op de benedenverdieping op (000 komen te liggen, terwijl er boven in het gebouw aan 1000 Beschouwers aan plaats geboden zou kunnen worden. Daarnaast noet er in „De Horst" volgens de plannen van het architectenecht- lar Timmler - die door wethouder Wagenaar worden onderschre ven - een hotel/motelaccommodatie komen. Het hotel zou 150 amers (300 bedden) moeten gaan tellen, terwijl het aantal notelappartementen op dertig is gesteld. Verder omvat het project, lat in totaal acht hectare grond zou gaan beslaan, een aantal ronferentiezalen en „aanvullende kantoorruimten voor ondersteu- icnde vormen van dienstverlening". In het complex zijn tenslotte ik nog een sauna, een fitnessaccommodatie en een zwembad lenomen De jaarlijkse opbrengsten kunnen als volgt geschat worden 30 appartementen 300 bedden congresruimten sporthallen zwembad sauna- en fitnessaccommodatie racketcenter verhuur kantoorruimten omzet restaurant en overige horeca 1 200.000,- 8.000 000 500.000,- 1.300.000,- 500.000- 228.000.- 180.000- 30 000,- 1.500 000,- Totaal ca. 13.000 000- ft nk 3 >pg< WINSTGEVEND Volgens het TROP-echtpaar - en die gegevens worden onder- ichreven door het architectenechtpaar Timmler - zou het gehele lomplex een investering vragen van ongeveer 65 miljoen gulden, iet TROP-rapport geeft de volgende mogelijke investeringsopzet: appartementen en hotel :ong res ruimte iporthallen en atkletiekbaan antoorruimten launa-, fitnessaccommodatie, krachtcenter rwemaccommodatie esiaurant en overige horeca nfrastructuur r iverig 18 000 000,- 3.000000- 25.000 000,- 500.000,- 1.500.000- 5.000.000- 2.000.000,- 3.000.000- 6.000.000,- otaal ;>e jaarlijkse lasten zijn: inte en aflossing «rsoneelskosten iverige kosten 'otaal 65.000.000- 4.500.000,- 3500.000,- 4.500.000,- 11.500.000- In de visie van de heer en mevrouw Timmler én van de provincie zou een „Huis van de Sport" dus zeker een winstgevend projket zijn. Dat komt mede doordat de verschillende onderdelen van het complex een aanvullende werking op elkaar hebben. Of zoals het in het TROP-rapport staat: „Het aantrekkelijke van verschillende accommodaties in één geïntegreerde planontwikkeling is dat ze complementair werken, verblijven, ontspannen, actieveen passieve sportbeoefening en congresmogelijkheden. Ook voor de bevolking is het hebben van een goede indoor-sportvoorziening op korte afstand van belang. Het totale „attractiepunt" heeft, zoals genoemd, verschillende onderdelen. Een aantal is zelf financierbaar, een enkele misschien niet. Een zwembad sec bijvoorbeeld zal moeilijk sluitend financierbaar zijn Voor de geïntegreerde ontwikkeling is een sterke structuur met een overall-financiering de oplossing", aldus het TROP-rapport, waarin ook nog wordt gemeld dat er een beheersmaatschappij in het leven geroepen zou moeten worden. BELEGGERS De vraag is uiteraard, wie de 54 miljoen gulden op tafel moet leggen, die na aftrek van de mogelijke subsidies geïnvesteerd zou moeten worden. Die moeten van de kant van het particulier initiatief komen, waarbij in de eerste plaats wordt gedacht aan beleggers. Het echtpaar Timmler wil op dit moment daar geen concrete mededelin gen over doen. Er zouden zeker beleggers geïnteresseerd zijn, maar of die in de institutionele sfeer gezocht zouden moeten worden, willen de Timmlers niet zeggen. Duidelijk is wel, dat de sportbonden, die straks wellicht gebruik gaan maken van het „Huis van de Sport", er niet in willen investeren Ook de gemeente Leusden wil financieel geen enkele bemoeienis met het projekt hebben. Volgens de provincie zou de bouw van een „Huls van de Sport" een belangrijke Impuls voor de werkgelegenheid zijn. Niet alleen levert de bouw van het complex een hoop werk op, ook de exploitatie van het geheel kan een niet onaanzienlijke hoeveelheid mensen permanent aan het werk houden. Geschat wordt dat een „Huis van de Sport" met de bijbehorende hotel- en motelaccommodatie zo n 200 arbeidsplaatsen zou opleve ren. De architect Timmler wijst er op, dat er daarnaast nog eens Indirecte werkgelegenheidseffecten zijn voor bijvoorbeeld de toeleveringsbedrijven van de te realiseren accommodatie. ZIE OOK PAGINA 5: Huis van de Sport afhankelijk van aansluiting op Rijksweg LEUSDEN - Een felle brand woedde zondagavond in een villa aan de Treekerweg. Verslag op pagina 6. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT - Herziene standaard koop- /aannemingsovereenkom- sten voor woningen waar voor GlW-garantie is aange vraagd moeten in de toe komst gevallen zoals met de houten A-spantwoningen in Leusden voorkomen. Naar verwachting kunnen deze contracten begin volgend jaar In gebruik worden geno men. Er wordt sinds enige tijd op gestudeerd door een commissie van onder ande ren makelaars, bouwers en „vereniging eigen huis" Het is de bedoeling in de herziene overeenkomsten de bepaling op te nemen dat het notariële trans port van de nieuwe woning pas plaatsvindt wanneer het garantie- certificaat door het Garantie In stituut Woningbouw (GIW) is ver leend Né het transport van de woning namelijk is die eigendom van de koper en vervallen een aantal verplichtingen van de bouwer Bij premie-A-woningen is het overigens sinds kort verplicht gesteld door het Rijk dat ze onder GlW-garantie worden gereali seerd. De houten A-spantwoningen (twintig stuks) werden eind 1982 in de vrije sector gebouwd en ver rezen in de wijk Munnikhove. De kopers tekenden een koop/aanne mingsovereenkomst waarop het één onzer verslaggevers) DEN/AMERSFOORT - Het werklozen In Leusden is maand heel licht ge- In totaal stonden elf Jenaren minder geregi- d als werkzoekenden. In ri waren nog 505 mannen !9 vrouwen, zonder baan I die aantallen vorige dop respectievelijk 494 en igen. In het rayon Amers- iwaar Leusden onder valt, teg het aantal werkzoeken- 1 februari 9586. Een en ander blijkt uit het maan delijks overzicht van het Geweste lijk Arbeidsbureau in Amersfoort. Daaruit blijkt verder dat in het rayon, waartoe ook de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Soest en Woudenberg behoren, 830 ingeschreven werk lozen jonger dan 19 jaar zijn. Een groep van ruim 2100 mensen is in de leeftijd van 19 tot en met 22 jaar. Het aantal vacatures be droeg vorige maand 249. In Leusden waren er in februari twintig aangeboden baantjes te gen drieëntwintig in de maand er voor. Het werkloosheidspercen tage ligt in Leusden op 11,6. In het rayon bedraagt het 13,7 LEUSDEN - Een Inwoner van Leersum raakte zondag licht ge wond nadat hij in zijn auto van de Moorsterweg was geraakt. LEUSDEN - Als het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur (WVC) akkoord gaat, is het zo goed als zeker dat langs Stijgbeu gel in de wijk Claverenblad een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten wordt gebouwd. Naast het gebouw met HAT-woningen zal een rij van zes huizen worden gerealiseerd die onderling in verbinding staan door gangen. De opdracht voor de bouw is afkomstig van de Dr. Wil lem de Jongstichting uit Utrecht, die enkele gezinsvervangende te- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI erschljnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leus ten. fileberichten en losse advertenties 40 cent per mm 'I kontrakten belangrijke korting, ïusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). D$se nummers: 75 cent per stuk. PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: as kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- *s van 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend 'lerdags gesloten. huizen in Nederland heeft ge sticht. Aanvankelijk had de stichting een dergelijk tehuis aan Diakenhove in de Leusdense wijk Munnikhove gedacht De grondverkoop en de afgifte van de bouwaanvraag door de gemeente waren reeds ge schied, maar het ministerie van WVC dwarsboomde de bouw van het tehuis De plannen waren te grootschalig en daardoor te duur. Het gezinsvervangend tehuis dat de Dr Willem de Jongstichting nu wil realiseren is kleiner van opzet Met de gemeente heeft de Utrechtse stichting inmiddels overeenstemming bereikt over een grondruil De oorspronkelijk voor het tehuis bestemde grond aan Diakenhove zal vermoedelijk worden gebruikt voor woning bouw GlW-vignet prijkte en betaalden circa 900 gulden voor de ver wachte garantie. Later vernamen de kopers van het GIW in Rotter dam dat de certificaten nog niet verstrekt konden worden, omdat er enkele vraagtekens werden ge zet bij de financiële situatie van de aannemer, de firma Bouw meester en Zn. In augustus 1983 ging deze aannemer failliet en het Garantie Instituut Woningbouw berichtte dat er geen certificaten afgegeven konden worden. Naar de 900 gulden, die de kopers voor de GlW-garantie hadden betaald, konden ze fluiten omdat de cura tor van het failliete aannemersbe drijf liet weten dat er niks meer te halen was. Controle Een aannemer die met koop/aan nemingsovereenkomsten werkt waarop het GlW-vignet prijkt en toezegt een garantie voor de wo ning aan te vragen, staat inge schreven bij het Garantie Instituut Woningbouw. Eer hij wordt toege laten vindt er een strenge controle door het GIW plaats op zijn vakbe kwaamheid. vakdeskundigheid en financiële situatie. Worden die drie punten in orde bevonden dan kan inschrijving volgen. Het GIW zegt deze controle om de zoveel tijd te herhalen. „Maar dat geeft niet de zekerheid dat het GIW fail lissementen van aannemers kan zien aankomen", aldus een woordvoerder van het garantie-in stituut. De „vereniging eigen huis" in Amersfoort, een belangenver eniging van huiseigenaren, heeft zich op verzoek van een van haar leden, die koper was van een A- spantwoning, beziggehouden met de zaak. Er is echter niets aan te doen: naar de GlW-garantie en het reeds daarvoor betaalde be drag kunnen de twintig betrokke nen gedag zeggen Om een kwes tie als deze in het vervolg te voor komen wordt in eerste instantie gewerkt aan de herziene koop- /aannemingsovereenkomsten voor woningen waarvoor een GlW-garantie is aangevraagd. De vereniging wijst verder op de rol die de gemeente kan spelen: ze zou nog scherper moeten letten op de antecedenten van een aan nemer die grond van de ge meente wil kopen Op die manier kan een dreigend financieel deba cle bij de aannemer opgemerkt worden. Vele teleurstellingen, waaronder bijvoorbeeld een niet verleende GlW-garantie, kunnen dan worden voorkomen. Jongerenverenigingen dringen aan op professionele hulpverlening pag. 3 Robbemond mag niet blijven bij De Geut pag. 3 Mininatuurtje pag. 3 Jan Wagenaar „Aansluiting dichterbij dan ooit"pag. 5 Echtpaar Timmler. „Aansluiting Is voorwaarde"pag. 5 Brand niet aangestoken pag. 6 Sportnieuws pag. 7 (Van één vers) onzer verslagge- dierenarts leerde dat de die ren waren vergiftigd door strychnine. Het spul heeft verpakt gezeten in gehakt. Volgens de politie is het zaak de katten voorlopig even bin nen te houden en kinderen te waarschuwen. Een uitge breid onderzoek naar de da dels) van de vergiftiging is inmiddels begonnen. LEUSDEN - Op de Landweg werd vrijdag een Volkswagen gestolen. Een geluk voor de ei genaar was dat de wagen de volgende dag werd teruggevon den op Korenschoof, niet zo ver van de plaats van diefstal. Een tochtruitje was ingeslagen en de contactdraadjes waren doorver bonden. Op deze plaats moet het gezinsvervangend tehuis komen. LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden waarschuwt ervoor dat er door onbekende(n) po gingen worden gedaan om katten te vergiftigen. In de omgeving van de Walstro in de wijk De Wetering zijn tot nu toe twee dode katten ge vonden. Onderzoek van de Zie bon elders in dit blad.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1