rofessionele hulpverlening voor Geen verlenging dienst verband Geut-beheerder robleemgevallen dringend nodig Geslaagde jubileum uitvoering Culdoto odkreet vanuit jongerenorganisaties: Emmaüsgangers in Achterveld Bosuil plaatselijk nieuws INSDAG 20 MAART 1984 I MCiiSlICi* lt Geut-beheerder Roy Robbemond. LEUSDEN - Volgens het college van burge meester en wethouders zal er geen medewerking worden verleend aan het verlengen van het dienst verband van de beheer der in open jeugd- en jon gerencentrum De Geut. B&W zijn van mening dat de medezeggenschaps raad van stichting De Geut in staat moet zijn de werkzaamheden van be heerder Roy Robbemond over te nemen. Robbemond werd vorig jaar zomer door de ge meente tijdelijk in dienst genomen en betaald door de Rijksregeling Werk- verruimende Maatregel. Zijn taak was de aktivitei- ten in het jeugd- en jonge rencentrum aan de Zwar- teweg weer nleuvy leven In te blazen en een organi satiestructuur op poten te zetten. B&W zijn er altijd van uit gegaan dat het om een tijdelijke zaak ging. Het bestuur van stichting De Geut is echter een andere mening toege daan en wil Roy Robbe mond graag behouden. Op dat verzoek hebben B&W dus negatief gerea geerd. Vanavond wordt dit on derwerp aan de orde ge steld in de vergadering van de Planadviesgroep, die het college adviseert over sociaal-culturele en welzijnszaken. iktie en administratie: X Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op agen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot uur. Telefoon: 033-941495. inementsgeld: iO per jaar: Oper halfjaar, 15 per kwartaal. iten bezorging: onnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan Hop met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag J 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691Bij geen gehoor kunt u kt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- loestel 44. STELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u pellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij itbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met "jke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per >laar (formaat 13x18 cm) en 1 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 m). at ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, cn-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- u de gewenste foto('s) thuis. ÊUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- *nkombinatle te Barneveld. Scène uit "Ik wil Moessjof spreken" ACHTERVELD - Zaterdag 24 maart zullen de Emmaüsgan gers weer een bezoek aan Ach- teveld brengen. Van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur zullen zij met hun auto staan op de parkeerplaats tegenover ho tel De Roskam. Men kan dan alle niet meer gebruikte gedragen kleding, schoeisel en wat men niet meer gebruikt bij de auto komen brengen. De Emmaüsgangers zullen er voor zorgen dat de gebrachte goederen terecht komen bij men sen die dit nog zeer goed zullen kunnen gebruiken en door bijzon dere omstandigheden niet in staat zijn dit zelf te kopen. Tijdens een boswande ling kan het gebeuren dat je ergens een troep druk- doenerige en herriema- kende vogels van diverse pluimage al van verre kunt horen. Als je dan gaat kijken wat de oor zaak van de verontrus ting is, dan blijkt dat meestal een bosuil te zijn. Zoek de boom maar af, waarin zich dat ze nuwachtige stelletje be vindt en op een tak, niet ver van de stam, zie je 'm zitten. Onbewogen voor de herrie om hem heen zit hij lekker in de zon, uit te rusten van de nach telijke jacht. Want als an dere vogels slapen, gaat hij op voedsel uit. Trou wens, al zijn activiteiten vinden 's nachts plaats; zijn territorium verdedi gen, de partner het hof maken, de onverzadig bare jongen van voedsel voorzien, 't is allemaal nachtwerk. De zintuigen zijn daar dan ook hele maal voor aangepast. Het gezichtsvermogen van de uil is wel zestig maal gevoeliger dan het onze. Net als bij ons staan de ogen naast el kaar. Dat maakt het mo gelijk om diepte te zien en nauwkeurig afstand te schatten. Die ogen zitten echter vast in de kassen en wil de uil ergens an ders heen kijken, dan moet hij de hele kop ver draaien. Voor een uil geen bezwaar, zonder enige moeite zet hij de kop achterstevoren op de romp. Toch is het ge hoor van de uil het zin tuig, waar hij bij de jacht het meest gebruik van maakt. Om het gehoor niet te hinderen en ook om de prooi, voorname lijk muizen, niet voor tijdig te waarschuwen, beschikken de uilen over een geruisloze vleugel slag. Dat geluidloos vlie gen wordt mogelijk ge maakt door de slagpen nen, die op een doelma tige wijze bedekt zijn met een fluweelachtig dons. De luchtstromingen, die oorzaak zijn van het ge luid, worden zo tegenge gaan. Nestelen doen de uilen het liefst in een holle boom, maar bij gebrek daaraan willen 'ze-'ook wel genoegen nemen met een oud roofvogel nest of holten In oude ge bouwen. De drie tot vijf eieren worden om de an dere dag gelegd en met een, gedurende achten twintig dagen bebroed, waardoor het leeftijdver- schil van de oudste en de jongste meer dan een week kan bedragen. Dat kan tot gevolg hebben dat bij voedselschaarste de oudste,, dus de sterk ste, het beschikbare voedsel voor zich opei sen en de zwakste ster ven. En als die dan toch dood zijn, wat iet je dan om die als aanvulling op het menu, maar op te eten. Gedurende het broeden wordt het vrouwtje door de man van voedsel voorzien. Ook is het zijn taak om het voedsel voor de jongen te vangen. De buit wordt op het nest door het vrouwtje in stukken verdeeld en aar< de jongen gevoerd. Zijn er meer dieren buitge maakt dan er op dat mo ment nodig zijn, dan wor den die bewaard. Als er gevaar dreigt, is het vrouwtje bijzonder agressief, ze valt niet al leen veel grotere dieren dan zijzelf aan, doch ook voor de mens deinst ze niet terug. Een bekende Engelse natuurfotograaf kostte zijn belangstelling voor het nest een oog en een kennis van mij hield er een paar flinke hoofd wonden aan over. Na meer dan een maand vliegen de jongen uit, maar goede vliegers wor den ze pas na een maand of drie. Als ze die tijd overleven, verlaten ze het territorium van de ou ders en gaan op zoek naar een eigen jachtter rein. G.van L. (Van één onzer medewerkers) USDEN - „Moet eerst al het jeugd- en jongerenwerk in klappen of moet ledereen aan de drugs verslaafd zijn dat u wat gaat ondernemen?". Deze vraag kreeg wethou- van Woudenberg maandagavond voorgelegd tijdens )ii bijeenkomst van besturen van jeugdorganisaties in den. De heer Van Woudenberg toonde wel begrip voor de emen die er ok bij de Leusdense jongeren aanwezig zijn. v'e sthouder bleef echter het standpunt van de meerderheid je gemeenteraad verdedigen: er wordt in Leusden geen uitgetrokken voor een beroepskracht die zich met het en jongerenwerk bezighoudt. et r it jemeente Leusden heeft drie ang een beroepskracht in gehad. Officieel stond deze ilantejeugdfunctionaris" niet loonlijst van de gemeente, ifkgever was de jeugdraad, hier het salaris voor de volle gesubsidieerd kreeg. Als |van een gemeenteraadsbe- oest de ambulant functiona- rig jaar zijn taak neerleggen, jgdraad was zo verontwaar- ver het gedwongen ontslag k de raad zeil opstapte. 1de gemeente Leusden toch intact wilde blijven houden iet |eugd- en jongerenwerk reen ..overlegorgaan" in het geroepen. Na enkele keren vergaderd te hebben het overlegorgaan maandag el openbaar bijeen. agenda stond het onderwerp irenhulpverlening" vermeld, dat? Is dit in Leusden zo luidde de omschrijving il onderwerp. lagavond werd duidelijk dat ten het gemeentelijk appa- een enkele deskundigheid zig is waar het gaat om rlening aan jongeren. De naar jeugdzaken die is aan- en om zich met jeugd- en inwerk bezig te houden dan ook volstaan met het :en van een artikel over het inde onderwerp. Wel werd agd dat er een sfük papier nel alle adressen waar jon net hun problemen terecht voor professionele hulp. Brd aangekondigd dat er in itvolgende bijeenkomst van Brlegorgaan iemand komt over professionele hulpver in hulpverlening door vrijwil- DOOD SPOOR verlening aan jongeren in Leusden op dood spoor", zo constateerde de voorzitter van De Geut, Frits Ringers. „Alle hulpverlening ver zandt in het vrijwilligerswerk", zo meent de kersverse Geutvoorzit ter Wat betreft Frits Ringers hoeft een discussie over hulpverlening niet zo nodig als het uitgangspunt is dat er alleen gepraat kan worden over vrijwilligerswerk. Maandagavond maakte de Geut- voorzitter de aanwezigen duidelijk dat er in Leusden meer aan de hand is dan wat over het algemeen gedacht wordt. Frits Ringers ver wees daarbij naar een artikel in de Leusder Krant waarin melding ge maakt werd van 15 geregistreerde druggebruikers in Leusden. „Nade drie maanden dat ik meeloop in De Geut moet ik constateren dat ik al het driedubbele aantal ben tegen gekomen Aldus de Geutvoorzit ter, die daarmee duidelijk maakte dat wat hem betreft „Leusden zich niet moet vastbijten op het vrijwilli gerswerk waar het gaat om hulp verlening aan jongeren in pro bleemsituaties." Wethouder Van Woudenberg zei het „In principe wel eens te zijn met de spreker". Toch verwees Van Woudenberg nog eens naar de afspraak die vier politieke partijen hebben gemaakt toen het ging om ACHTERVELD - Zondagavond speelde de toneelvereniging Culdoto een toneelstuk in Ons Gebouw. Daar de vereniging dit jaar 25 jaar bestaat was het een speciaal jubileumstuk. De titel van het stuk was ,,lk wil Moess jof spreken'' van Valentin Ka- tajef. De regie was in handen van Wout Bakkenes, de souf- de heer Moessjof te spreken Hij komt tot de ontdekking dat men wel binnen mag als men o.a ge huwd is met een zeer bekend per soon zoals mevrouw Doetkine Volle zaal bij de toneeluitvoering van Culdoto fhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. ichijnt elke dinsdag en donderdag. dredakteur: x Kreyns ktie: in Engelkens ar van Loo ering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, iet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12,00 uur. fleur was Henk Smit, verlich tingsman Martin de Jong en gri- meuse Marijke Hulshof. Het was een stuk In twee bedrijven. Het speelt zich af In rusthuis ,,De Zonnebloemenwaar men voor 431/2 roebel per dag een rustkuur kan ondergaan. De ambtenaar van een bepaald bureau (John van Middelaar) heeft dringend een handtekening nodig van de directeur Moessjof. Hij moet verf hebben voor het schilderen van kinderbedjes voor de te openen crèche. Daar de aanvraag voor negen uur op het bureau van het desbetreffende magazijn moet zijn, op maandag morgen, en het bureau op dins dag gesloten is, moet hij koste wat het kost de handtekening hebben. Door de zeer strenge voorschriften krijgt hij niet de kans (Mien van Dalen), echtgenote van de zeer bekende professor Doet kine (Henk Schouten). Mevrouw Doetkine ontmoet daar de heer Moessjof, met wie ze een be paalde liefdesrelatie onderhoudt. Zij vertelt de heer Moessjof (Jan Wunderink) dat haar man er ach ter gekomen is en naar het rust huis komt om met hem af te reke nen De ambtenaar komt terug en geeft zich bij de inmiddels aanwe zige portier (Henk Smit) uit voor de echtgenoot van de bekende vrouwelijke landbouwingenieur waar de kranten vol van staan. Hij wordt toegelaten en gaat op zoek naar Moessjof De verwikkelingen stapelen zich hierna op. De direc trice van het huis (Greet Wessels) is zeer vereerd met de komst van de ambtenaar die gehuwd is met het samenstellen van het college van burgemeester en wethouders na de laatstgehouden gemeente raadsverkiezing In het toen opge stelde beleidsplan is afgesproken dat er geen geld beschikbaar zou worden gesteld voor een perma nente beroepskracht voor het jeugd- en jongerenwerk Wel is de mogelijkheid opengelaten voor de aanstelling van een tijdelijke kracht die een aktiviteit zou kunnen star ten. Bovendien moeten wij in Leusden niet gaan starten wat in grote ste den op dit ogenblik wordt afge schaft", zo motiveerde de wethou der ziin standpunt de bekende vrouw Moessjof komt tot de ontdekking dat er naar hem gezocht wordt en in de mening verkerende dat dit de professor is die hem ter verantwoording wil roepen is hij steeds op de vlucht waarbij schuilplaatsen als de be- zemkast en een staande klok hem welkom zijn. Inmiddels verschijnt ook de land bouwingenieur ter plaatse. Als de betrokken ambtenaar binnenkort en de vrouw ontmoet van wie hij heeft gezegd dat zij zijn echtge note is, krijgt hij een geweldige schok en valt flauw. De arts van het huis (Riek van den Hengel) neemt hem in behandeling. De ware echtgenoot van de betrok ken vrouw (Timo v.d. Burwal) heeft achttien maanden in de poolzee rond gezworven als zee man, en is nu teruggekomen. Een geweldig weerzien tussen het jonge echtpaar. Na een aantal verwikkelingen krijgen zij de grootste ruzie met elkaar en willen elkaar niet meer zien. Moessjof is steeds op de vlucht als hij iemand ontmoet die naar hem vraagt. Als dan .pok professor Doetkine nog verschijnt is de ramp voor hem - helemaal compleet. Hij vtreet ech ter toch nog weg te komen. De professor ontmoet na veel zoeken zijn vrouw en vraagt om de huis sleutel. Zijn huis staat op het punt te ontploffen door een gaslek. Zijn vrouw geeft hem de sleutel waar door hij bij haar weer in waarde stijgt en als een held wordt beke ken. Dit heeft verder tot gevolg dat de relatie tussen zijn vrouw en Moessjof wordt beëindigd. Tot slot komt de echtgenote van de betrokken ambtenaar (Mientje van Dijk) op de proppen. Als zij haar man ontmoet volgt er weer een heftige ruzie tussen beiden. Doch eind goed al goed. Alles wordt nu opgelost en de rust en vrede keren weer terug in het rust huis Een klucht waarin de verwikkelin gen zich opstapelen tot een vro lijke chaos. Tevens wordt de bu reaucratie op een kostelijke ma nier op de hak genomen Vlot en zonder haperingen werden de rol len gespeeld. Dat hun spel ge waardeerd werd bleek uit het da verend applaus dat zij in ont vangst mochten nemen. Alle spe lers en speelsters en de andere medewerkenden werden in de bloemen gezet. Het stuk zal zater dag 24 maart nogmaals worden gespeeld.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3