pkrnnt SB jouwteam Leusden en Heilijgers willen men heel 't Ruige Veld realiseren 1 anadviesgroep: Geut- beheerder oet nog minimaal jaar blijven Derde kat vergiftigd, een hond ernstig ziek Auto over wal tegen garage tealiseringskombinatie 't Ruige Veld" in oprichting Realiserings kombinatie 't Ruige Veld if Vandaag in de Leusder Krant •Or Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Door strychnine in gehakt eusder krant ffl FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant GRATIS TIJDPEN „De Biezenkamp" Missie verkoop tentoonstelling A /my.' DONDERDAG 22 MAART 1984 - 15e JAARGANG NO. 94 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV DEN - De stichting :eam Leusden" en ers Bouw B.V. uit ifoort willen samen iet bestemmingsplan 't Veld realiseren. Daar- iordt onder de naam liseringskombinatie 't Veld" een nieuwe B.V. it leven geroepen. De rlngskombinatie heeft [dinsdag aan het Leus college van B. en W. enteerd. ichting „Bouwteam Leus- irdt gevormd door enkele en middelgrote plaatselij- lemingsbedrijven Ook ma- ij Schoeman maakt deel uit it team. dat enkele jaren werd opgericht om de iloten aannemers een bete- te geven in de uitbreidings van Leusden. Tot nog toe door Van de Belt, Bloe- I.Van Buuren, Hertzingeren litenbeek als bouwteam ver- Ie projekten in de Tweede realiseerd. De aangesloten hebben een gezamenlij- 'omzet van ongeveer 30 gulden. De aannemers van «team hebben gezamenlijk ir 100 man vast personeel De jaarlijkse produktieca- bedraagt circa 300 wonin- jgers Bouw B.V. heeft een izet van ongeveer 60 miljoen Het vaste personeelsbe- jedraagt ongeveer 180 men- Eiwijl de produktiecapaciteit I00 woningen per jaar be- GROENHOUTEN Bouwteam Leusden en Heilij gers hebben in eerste instantie met elkaar te maken gekregen bij de invulling van het terrein van de voormalige meelfabriek van Van de Berg. Op deze hoek van het plan Groenhouten zullen ongeveer 150 woningen in verschillende woonge bouwen worden gerealiseerd. De start van de bouw moet dit najaar van start gaan. Omdat het hier om een projekt van zeer grote omvang gaat, zocht het Bouwteam Leusden kontakt met de Amersfoortse firma Heilijgers. Tijdens de uitwerking van de plannen voor het terrein van Van den Berg ontstond de gedach te aan meer samenwerking tussen het Bouwteam en Heilijgers. Een en ander heeft geresulteerd in de oprichting van een B.V., die zijn aandacht in eerste instantie zal richten op het bestemmingsplan 't Ruige Veld. Dat bestemmingsplan ligt aan de noordzijde van Leusden-centrum en wordt be grensd door Eikenlaan, Midden weg, Randweg en Zwarteweg. Het is de bedoeling dat dit plan na voltooiing van de Tweede Fase aan snee komt. Naar verwachting zal de woningbouw in Claeverenblad/ Wildenburg - de laatste deelplan- nen van de Tweede Fase - in de loop van volgend jaar afgerond zijn Dan moet dus "t Ruige Veld, dat plaats moet gaan bieden aan zo'n zevenhonderd woningen aan bod komen De Realiseringskombinatie 't Ruige Veld zou graag de realise ring van het gehele plan voor zijn rekening nemen. Dat betekent niet alleen, dat men de wens heeft om alle categorieën woningen plus de eventuele voorzieningen in 't Ruige Veld te bouwen, maar dat men die realisering ook van het begin tot het einde wil doen. Van de planontwik keling tot en met de verkoop en verhuur van de woningen zou de realiseringskombinatie dit bestem mingsplan willen uitvoeren. De heren Schoeman van de gelijknamige makelaardij en woordvoerder van de stichting „Bouwteam Leusden" verheelt niet, dat de betrokken bedrijven grote belangen hebben bij de reali sering van een projekt als 't Ruige Veld Schoeman; „De stichting Bouwteam heeft zich tot nog toe beziggehouden met de realisering van projekten van een wat kleinere omvang. Invuloefeningen, zeg maar. Door de samenwerking met Heilijgers zijn wij in staat om als plaatselijke en regionale bedrijven een groot projekt aan te pakken We zouden graag met elkaar 't Ruige Veld willen realiseren, want dat is in het belang van de continuï teit van de betrokken bedrijven en dus de werkgelegenheid in deze regio. En we zijn er van overtuigd, dat de realiseringskombinatie kan concurreren met iedere grote bou wer, zoals die tot nog toe in Leus den aan het werk zijn geweest." ALTERNATIEF Tot nog toe, zo menen de leden van de realiseringskombinatie, heeft het de gemeente Leusden ontbroken aan alternatieven bij het realiseren van woningbouwplan nen. Voor grotere bouwstromen was men aangewezen op grotere bedrijven, zoals bijvoorbeeld de JSDEN - De beheerder pen-jeugd- en jongeren- um de Geut die voor een s aangesteld binnen de ilijkheden van de werk- limende maatregelen regeling) moet, als het Robbemond aan de Planadviesgroep ligt, nog minimaal een jaar de kans krijgen zijn werk voort te zetten. Ongevraagd advi seert de planadviesgroep het college van B W dan ook deze beroepskracht, Roy Robbemond, op zijn minst nog één jaar in dienst te hou den. In dat jaar moet er naar een definitieve oplossing ge zocht worden om de struk- tuur van De Geut op een zelfde manier als nu het geval is, te behouden. Unaniem waren alle leden van de Planadviesgroep het er dinsdagavond over eens dat een jaar te kort is om aktiviteiten op te bouwen en ervaringen over te dragen. Gezien het verleden van De Geut, waar het zonder de be heerder nogal eens chao tisch aan toe ging, was de Planadviesgroep verheugd te horen dat allerlei aktivitei ten gestart zijn en goed lo pen. Het voortbestaan van de aktiviteiten in het jongeren centrum weegt erg zwaar bij de Planadviesgroep, vooral omdat De Geut andere groe pen jongeren aantrekt dan de overige jeugdcentra in Leus den. „Laten we leren van de fouten die er in het verleden gemaakt zijn en proberen, los van het beleidsplan, een be roepskracht in De Geut, zeker voor een jaar, te behouden", was het commentaar van een van de leden van de Planad viesgroep, Ineke Jansen. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de wijk De Wetering is opnieuw een do de kat gevonden die vergif tigd was door strychnine. Woensdagmorgen werd een vierde slachtoffer bij dieren arts Tijmensen binnenge bracht. Het ging dit keer om een hond die langs de Mid denweg een stukje gehakt met daarin strychnine had opgegeten. Doordat het beest daarna onmiddellijk moest braken waren de ge volgen niet dodelijk. De hond is wel ernstig ziek geworden en ligt momenteel aan een infuus bij de dierenarts. Dinsdag werden twee dode kat ten aangetroffen, die vergiftigd wa ren door hoge concentraties van strychnine. Deze twee dieren plus de derde vergiftigde kat waren eigendom van bewoners van Wal stra in de wijk De Wetering. In de maaginhoud van deze beesties werden naast de strychnine ook gehaktresten gevonden De hond, die aangelijnd werd uitgelaten langs de Middenweg, had ook een stukje gehakt gevonden en opge geten Volgens dierenarts Tijmensen wordt strychnine In vele vormen op de markt gebracht. Het vergif wordt toegepast bij de bestrij ding van ratten, mollen en derge lijke. Het spul is niet vrij In de handel te koop. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden pyy erschljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. .^i'ieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. ^J kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). °$se nummers. 75 cent per stuk Koningstijden van ons kantoor kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend a'erdags gesloten. PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voorde lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. 1— Rozendaallaan 9 LeusdenC. Zie hon elders in dit blad. WINKELIERSVERENIGING zie pag. 14 UBA en Bredero, die in Leusden de laatste jaren al het nodige hebben gebouwd. De Realiseringskombi natie 't Ruige Veld is in de ogen van de initiatiefnemers niet alleen een alternatief hier voor, het zou voor de gemeente zelfs een zeer aan trekkelijke mogelijkheid zijn. In een dinsdag aan het college van B. en W aangeboden informatiefolder wordt op een aantal aspecten ge wezen. Zo is de gemeente Leus den op de hoogte van de financiële betrouwbaarheid van alle aange sloten bedrijven, die bovendien als geen ander thuis zijn op de lokale markt. De kombinatie van Bouw team en Heilijgers is in staat om zeer gevarieerde produktiesyste- men aan te bieden, die variëren van gietbouw tot en met traditionele bouw en houtskeletbouw Het feit dat bij één realisator toch een aantal verschillende bedrijven meedoen zou bovendien de diffe rentiatie van de woningbouw kun nen garanderen. Hoewel de kombi natie een projekt van grote omvang aan kan, is er binnen de struktuur van de nieuwe B.V. toch sprake van een zekere kleinschaligheid, die zou kunnen leiden tot optimale inspraak van toekomstige bewo ners. Het feit dat alle aangesloten bedrijven uit Leusden en Amers foort afkomstig zijn zou volgens de initiatiefnemers ook de samenwer king met plaatselijke instanties en bijvoorbeeld een woningstichting kunnen bevorderen. Tenslotte wordt ook het feit. dat men optimaal gebruik zal maken van lokale on dernemers bij de realisering van het projekt genoemd als een plus punt voor de nieuwe kombinatie. De aktiviteiten van de Realise ringskombinatie zouden zich niet noodzakelijkerwijs behoe ven te beperken tot het plan 't Ruige Veld. De aangesloten on dernemingen sluiten een ver dere voortzetting van de samen werking niet uit. Volgens gemeente woordvoerder Hans Hermans heeft het gemeentebestuur met belangstelling kennis genomen van de realiseringskombinatie. De beperkingen van „schoolgrenzen" openbaren zich in conflict tussen ouders en het katholiek school bestuur pag. Interview op donderdag: koster Schipper is 25 jaar lid van de vakbondpag, Zwembad „Bavoort" gaat 10-jarig bestaan vieren pag. Overig sportnieuws pag. Loep op Leusden pag. Kreyns pag. Filmnieuws pag. Servicepagina met kruiswoordpuzzel pag. 7 617 9 9 11 12— DOKTERSDIENST: 944600 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een merkwaardig ongeluk vond woensdagmiddag rond kwart over vijf plaats op Reg- gewijk. Een inwoonster van Nijkerk reed met haar drie kinderen in een auto vanaf Berkelwijk de Midden weg op, richting Noorderinslag Na een paar meter week ze door onbekende oorzaak uit naar links, reed de aarden geluidswal langs de Middenweg op, kwam eroverheen, stoof Reggewijk op en botste uit eindelijk tegen een vrijstaande ga ragebox. Bij het ter perse gaan van deze krant wist de rijkspolitie nog niet de exacte oorzaak van het ongeluk. De bestuurster van de wagen werd voor observatie opge nomen in het ziekenhuis De kinde ren bleven ongedeerd. De auto was zwaar beschadigd, evenals de garagebox. De brandweer moest er aan te pas komen om de auto veilig te bergen LEUSDEN - Ter ondersteuning van een projekt op de Philippijnen, in het kader van de Bisschoppelijke Vastenaktie. organiseert de Missie, Ontwikkeling- en Vredeswerk- groep van de St Jozefparochie een kleine missie verkooptentoonstel ling. Exclusieve artikelen, afkom stig uit de Phillippijnen worden te koop aangeboden. Een ieder is van harte welkom op zondag 25 maart van 10 00 tot 13.00 uur in „De Kom" aan de Hamersveldseweg. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928. Een beeld van de ravage. 1 1 1

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1