Beperkingen „schoolgrenzen" openbaren zich in conflict tussen ouders en SKOL Kinderspeelplaats blijft en extra parkeerplaatsen iuke show van feedehands mode A •s» Jeugdvakantiewerk komt slecht van de grond Thema-ochtend over Europees Pariement Budgetvoorlichting leusder krant DE LEUSDER KRANT Informatie-avond wijst uit I T f De Leusder Krant en pasgeboren baby's DONDERDAG 22 MAART 1984 plaatselijk nieuws één onzer verslaggevers) USDEN - De beperkin- van de Ingestelde oolgrenzen" in Leusden ibaren zich momenteel n conflict tussen twee selijke ouders en Stich- Katholiek Onderwijs jen (SKOL). Het ouder- uit de wijk Munnikhove Iaag zijn 6-jarige dochter rwijs laten volgen op r- en lagere school Kin- ei, maar de SKOL zegt mdat Munnikhove niet der het zogenaamde ingsgebied van „Kin- id". tgens de getrokken schoolgrenzen moet het meisje naar de Rossenberg- school. De SKOL wil géén uitzondering maken en haar toch op „Kinderland" toela ten, omdat deze school meer dan genoeg kinderen moet opvangen uit de nieuwe wij ken Claverenblad en Wilden burg. Het conflict tussen de twee ouders en het katholie ke schoolbestuur heeft tot gevolg dat het 6-jarige meisje sinds de twee maanden dat ze met haar ouders in Leus den woont, geen lager onder wijs geniet. De SKOL vormt het bestuur van de scholen Kinderland. Rossen berg en Klimrakker. Om te voorko men dat de ene schooi .e veel en de ander te weinig leerlingen krijgt, zijn er schoolgrenzen bedacht Dat betekent dat kinderen uit een be paald gebied in Leusden, volgens het katholiek schoolbestuur, naar een school moeten die tot dat gebied wordt gerekend. Uitzonde ringen op deze regel zijn er als een broertje of zusje - door wat voor oorzaak dan ook - op een school buiten het voedingsgebied zitten of als een kind beter op een andere school geplaatst kan worden, om dat het bijvoorbeeld niet met zijn klasgenootjes kan opschieten. Over déze uitzondering beslist de permanente commissie van de SKOL Deze commissie moest ook in aktie komen toen een nieuwe inwo ner van Leusden zijn dochter aan meldde voor „Kinderland", terwijl zijn wijk behoort tot het voedings gebied van de Rossenberg-school De ouders van het kind wilden, en wiken nog steeds, in aanmerking komen voor Kinderland, omdat de ze school hun meer aanspreekt dan de school Rossenberg. Bovendien vinden zij dat de opzet van Kinderland beter aansluit op de school die hun dochter in de vorige woonplaats bezocht De perma nente commissie van de SKOL, waarin drie schoolhoofden en twee bestuursleden zitting hebben, von den die argumenten niet overtui gend genoeg om voor de ouders een uitzondering te maken. De kleuter- en lagere school Kinderland geeft momenteel les aan ongeveer 260 kinderen, van wie er 80 kleuter zijn. De prognoses wijzen uit dat dit aantal nog zal groeien als gevolg van de vele nieuwbouw in de nabij gelegen wijken Claverenblad en Wilden burg. Het schoolbestuur is dienten gevolge bezig extra ruimte voor de school aan te vragen. De SKOL heeft besloten door het grote aan bod kinderen uit het voedingsge bied, dat er op „Kinderland" geen ruimte meer is voor uitzonderingen. ONAANVAARDBAAR De ouders van het meisje waar ehet om gaat. volharden in hun standpunt dat hun dochter onder wijs moet volgen op „Kinderland" De Rossenberg-school is voor hen onaanvaardbaar, omdat die de ou ders niet aanspreekt. Een openba re school komt (voorlopig) ook niet im Frage, omdat zij vanuit hun geloof hun kind graag katholiek onderwijs willen laten volgen. Of schoon de ouders zich realiseren dat zij de Leerplichtweg overtre den, houden zij hun dochtertje thuis Zij krijgt nu van haar vader en moeder een beetje les „We maken er een principe kwestie van. Misschien dat we zelfs juridische stappen gaan ondernemen. Wij willen graag dat ons kind katholiek onderwijs óp „Kinderland" kan genieten. Mocht onze geforceerde poging uiteindelijk lukken, dan zijn wij ervan overtuigd dat ons dochter tje geen problemen zal ondervin den van de voorgeschiedenis, mede omdat de teamleiding van „Kinderland" niets tegen de komst van ons kind heeft", aldus de ouders die liever niet met naam in de krant genoemd willen worden. Het bestuur van de SKOL heeft verklaard In leder geval niet zijn standpunt te wijzi gen. „Het meisje blijft echter van harte welkom op de Rossenberg-school", aldus se cretaris A. Lamers. Overigens gelden er niet al leen in het katholiek ondewrwljs In Leusden schoolgrenzen, maar ook In het openbaar (hetzij mnln- der streng) en protestants- christelijk onderwijs. ISDEN - Goede en draag- kleding voor zeer weinig it is het uitgangspunt van ir Manasse en dat bewijst it zijn zaak in tweede- ikleding „2dehan(d)sje" In i Isfoort. Hij kwam op dit idee na een bezoek aan de Verenigde Staten waar dit garageverkoop genoemd wordt en waar deze soort verkoop een groot succes is. Op dinsdagmiddag- en avond gaf „2dehan(d)sje" een mode show In het AC-restaurant. De opkomst van de middagshow waarop ik aanwezig was, was heel leuk, een dertigtal dames waren aanwezig die gezellig keu velend, koffiedrinkend en taart etend vol nieuwsgierigheid in afwachting van de show waren. i fhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. chljnt elke dinsdag en donderdag. Idredakteur: i« Kreyns iktie. Bn Engelkens lar van Loo iet. in 'ering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, iet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. iktie en administratie: or Leusder Krant, Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op agen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot uur. Telefoon: 033-941495. inementsgeld: 0 per jaar; iO per half jaar; 5 per kwartaal. iten bezorging: lonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan 'Op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691Bij geen gehoor kunt u 'opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 ÏSTELLEN FOTO'S: Jjneeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u *llen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij betaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met 'jke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per 0P !plaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 111. H ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, en-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- u de gewenste foto('s) thuis. ^USDER KRANT is een uitgave van de BDU- *nkombinatie te Barneveld. De organisatoren hadden be wust gekozen voor mannequins die allemaal amateurs waren waarvan de meesten ook voor het eerst liepen om het allemaal een beetje informeel te maken, maar ondanks dat deden ze het met flair. De geshowde modellen liepen uiteen van heel sportief en jeugdig tot sjieke avondjapon nen met boa. Ook waren er ge klede middagjapponnen in wat grotere maten, sommige van zeer bekende en dure merken en die bij „2dehan(d)sje" bijvoor beeld verkocht worden voor 100,- en dat zijn dan de duur-j ste artikelen. Want dat was eigenlijk het aller leukste van deze modeshow; dat de prijzen zo belachelijk laag waren en zijn dat er voor iedereen wel iets leuks bij is, al is het maar om de prijs. Zo waren er bijvoorbeeld ook blouses vanaf 10 - en een hele ,,dure" blouse was dan 35,-. En wat denkt u van een bronsgroene wikkeljurk waar bijna ledereenin past voor maar een tientje, die tijdens deze show werd getoond met een grappig strohoedje en een felgelegroene sjaal die 5,- kost te. Met zorg en verstand van zaken waren bij ieder kledingstuk bijpas sende accessoires in de vorm van hoedjes, schoenen, shawls en zelfs tasjes gezocht zodat echt een indruk verkregen kan worden hoe veel mogelijkheden er toch zijn in zon tweedehandskledingzaak, die op het eerste ook vaak een rom- melwinkeltje lijkt. De heer Manasse vertelde niet geïnteresseerd te zijn in bijzonder extreme mode of heel n)odische arjikelen maar dat het vooral gaat om heel draagbare artikelen die weer doorverkocht worden. Er is ook juist veel vraag en weinig aanbod in kleding in de wat grotere maten vanaf maat 44 en groter en de oorzaak zou kunnen zijn dat de dames met een kleinere maat en het wat jongere publiek eerder uitgekeken is op de kleding dan de dames met grotere maat die toch minder makkelijk iets leuks kunnen kopen. Het „2dehan(d)sje" houdt zich aanbevolen voor de kleding stukken in deze grotere maten die zeer welkom zijn, die uiteraard wel schoon aangeboden moeten wor den. Want ondanks dat het hier om tweedehandskleding ging, zag de kleding er niet oud, vies of vreselijk gedragen uit. Het enige bezwaar is misschien dat het vaak om kleding gaat die in het modebeeld wat achter loopt, maar er zijn altijd zeer veel basisartikelen en klassieke mode waar je hoogstens zelf op uitgekeken raakt als ze jou toebe horen maar wanneer je op deze manier kleding door kunt geven en zelf ook voor bijzonder weinig geld weer wat anders kunt kopen is dit een zeer handig systeem. Er waren tenslotte ook nog een aantal vrolijke, luchtige jurken van indiakatoen met gekleurde pnnts, satijnen garneringen en gebor duurde pasjes die helemaal nieuw zijn en die in zeer veel modellen en kleuren verkrijgbaar zijn, en tevens een aantal nooit eerder gedragen katoenen kaftans met batikprints en in frisse zomerse kleuren onder andere foor. felgroen en turquoise op een witte ondergrond. Door het ruimvallende model heeft zo'n kledingstuk een groot pasbereik en voor een warme zo merdag of avond is het een zalig dracht. De ladyspeaker op deze show was mevrouw Manasse zelf en de prima muziek werd verzorgd door zoon Danny. Al met al een goed samenwerkende familie op deze manier. Marian de Man ACHTERVELD - De kinder speelplaats in het gebied tus sen de Pater Stormstraat, Bis schop van Dieststraat en de Verjaagde Ruiterweg in Ach terveld zal, als het aan de buurtbewoners ligt, niet hoe ven wijken voor extra par keerplaatsen. Die moeten vol gens hen wel op andere plek ken in de buurt worden gerea liseerd. Dit bleek maandag avond tijdens een informatie ve avond die de gemeente in Ons Gebouw had belegd. De gemeente wilde op die manier vernemen hoe de betrokken bewoners over de parkeer- problematiek en de inrichting van speelterreinen denken. De leiding van deze avond was in handen van de heer M. Pais, direc teur gemeentewerken, geassis teerd door de heer Gerber van de afdeling woning- en wegenbouw Ook waren aanwezig de heer H Hermans van de afdeling voorlich ting en het CDA-raadslid H. Ossen drijver Voor deze bijeenkomst wa ren uitgenodigd de bewoners van genoemde straten en van het eerste gedeelte van de Oldenbarnevelt- straat. Vanavond willen we de parkeerproblematiek in de betref fende hoek inventariseren. Er moet inderdaad daar meer parkeergele genheid komen. Maar diverse be woners zijn het met bepaalde din gen niet eens We moeten met ons allen proberen er vanavond uit zien te komen. Beslissingen worden er niet genomen. Dat ligt niet op onze weg In het gedeelte van de Van Oldenbameveltstraat is momenteel een halve parkeerplaats per wo ning. Dit zou moeten worden uitge breid tot 1,4," aldus Pais. Hij zei verder dat plaats voor plaats beke ken en beproken moet worden. Er is bijvoorbeeld een mogelijkheid om een parkeerplaatsje te realiseren bij de speelplaats achter de woningen aan de Van Oldenbameveltstraat Door bewoners van de H. v. Vian- denstraat is hier echter bezwaar tegen gemaakt De zaak is bekeken en uiteindelijk heeft daar niets van de speelplaats en het bestaande groen weg. De gemeente zou even tueel ook wel bereid zijn medewer king te verlenen voor de bouw van enkele garages. Na enige discussie bleek uiteindelijk dat de parkeer plaats de voorkeur genoot. Door enkele bewoners van de Van Oldenbameveltstraat was een verzoek aan de gemeente gericht om een gedeelte van het achter hun woning gelegen terrein te kopen. Ook hier werd maandagavond over gediscussieerd Tevenszouerdaar ook gelegenheid zijn om een aantal parkeerplaatsen aan te leggen Het daar gelegen speelplaatsje zou dan in het geding komen. Werd dat opgeruimd dan konden de bewo ners van de B van Dieststraat daar ook hun auto parkeren De meer derheid zag het opruimen van dat speelplaatsje echter niet zitten Men dient er rekening mee te houden dat er momenteel weer jongere gezinnen komen wonen in Achterveld, vond de meerderheid van de aanwezigen. Het parkeerprobleem in de van Oldenbameveltstraat is wel op te lossen. Buiten de genoemde par keerplaatsen kunnen er nog enkele extra parkeerstroken worden aan gelegd. Die zullen dan wel een gedeelte van het openbare groen opslokken. Een probleem is dat één van de bewoners van de Pater Stormstraat in zijn koopcontract heeft staan dat de strook groen naast zijn woning daar altijd zal blijven. Is dit inderdaad zo dan zal daar mogelijk geen parkeerstrook kunnen worden aangelegd. Dit zou echter nog nader worden bekeken. In de B van Dieststraat is het parkeerprobleem met zo zwaar, omdat er een gering aantal wonin gen staat Verder kwam nog ter sprake het parkeren op de Pater Stormstraat tussen de woningen nr. 10en nr. 16. Dat is het enige gedeelte van deze straat waar geen parkeerstrook is. Na een goede discussie werden er toch wel enige oplossingen be dacht „Vanavond zijn we er niet op alle punten uitgekomen, maar we gaan het een en ander uitwer ken", aldus directeur gemeentewerken Pais. „Of alles zal lukken zo als we het ons voorstellen weten we niet. De financiën spelen hierin ook een rol." Verder kwam nog even ter sprake het aanleggen van ver keersdrempels bij de kruispun ten Pater Stormstraat/Van Olden bameveltstraat en Pater Stormstraat/W. van Amersfoort- straat. Sommigen zagen op dat gebied meer in wegversmallin gen. Met zekerheid is het niet te zeggen, maar het is mogelijk dat In de maand juni of juli uitsluitsel door de gemeente wordt gege ven over de maandagavond be sproken zaken. Eerst zal het col lege van B. en W. zijn standpunt moeten bepalen, waarna de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening aan bod komt. De gemeenteraad zal uiteindelijk over de zaak moe ten beslissen. .V*?9!., (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - Als het aan de gemeente Leusden ligt komen er in de diverse wijken van Leus den tijdens de schoolvakanties allerlei aktiviteiten voor jonge ren. Het blijkt echter moeilijk om een goede organisatie op poten te zetten. Tijdens een bijeenkomst waar afgevaardigden van allerlei jeugd- en jongerenorganisaties aanwezig waren kwam het on derwerp jeugdvakantiewerk (weer eens) ter sprake. Het blijkt dat de bestaande ver enigingen en organisaties voor dit jaar geen speciale plannen hebben in vergelijking met voor gaande jaren. Zo organiseert Blijhof in de laatste week van de schoolvakantie een „vakantie week" en wordt tijdens de kerst vakantie weer een kindercarrou sel gehouden die wordt voorbe reid door drie Leusdense jeugd- en jongerenverenigingen. Alleen de Geut denkt er over om dit jaar een kamp te organiseren voor jongeren van 16 tot 25 jaar. Tot een gecoördineerde vorm van jeugdvakantiewerk is het in Leusden nooit gekomen. Op de gemeentelijke begroting voor 1983 was 3.000,- uitgetrok ken voor „jeugdvakantiewerk" Blijhof heeft de helft van dit bedrag opgesoupeerd, de rest is in de gemeentepot gebleven. Voor dit jaar is 1.500 - op de begroting gezet omdat er bij de gemeente het idee bestond dat er geen andere aanvragen te verwachten waren. In een poging om toch nog voor dit jaar een vorm van jeugdvakantie werk in de wijken van de grond te krijgen, worden alle verenigingen in Leusden die zich met jeugd- en jongerenwerk bezighouden nog maals benaderd met het verzoek om ideeën of medewerkers te leve ren. Er is een kleine hoop dat één en ander dit jaar toch zal lukken omdat zich een vrijwilliger heeft gemeld wil nemen. KADERTRAINING De gemeente is er alles aan gelegen om de deskundigheid te bevorderen van de vrijwilligers die in Leusden met jeugd- en jongeren werk bezig zijn Toen vorig jaar de enige beroepskracht voor het jon gerenwerk noodgedwongen moest opstappen, besloot de raad wel geld uit te trekken voor kadertrai ning Dit jaar staat er 8.000 - op de begroting voor kadertraining Het ziet er echter naar uit dat een flink deel van dit bedrag niet gebruikt gaat worden omdat er te weinig kandidaten zijn die een kursus willen volgen. Wethouder G. van Woudenberg deed maandagavond tijdens een vergadering van het overlegorgaan voor jeugd- en jon gerenwerk een dringend beroep op de verenigingen om iets te doen aan kadertraining. „Wij stellen het geld beschikbaar voor kaderaktivi- teiten, nu moeten de vrijwilligers zich maar melden", aldus de wet houder. LEUSDEN - Nederland maakt deel uit van de Europese Ge meenschap. In juni aanstaande worden de verkiezingen gehou den voor het Europees Parle ment. In het kader van deze verkiezingen organiseert De Vrouwenraad een thema ochtend op woensdag 28 maart. Mevrouw M. van Emden, werk zaam bij de Europese Beweging in Den Haag, is deze ochtend bereid gevonden hier het één en ander over te komen vertellen Er is gele genheid tot het stellen van vragen en er ligt informatie-materiaal om mee naar huis te nemen. De bijeenkomst begint om half tien in Groot-Krakhorst aan de Bolde rikhof LEUSDEN - Bij voldoende be langstelling wil „TussenTijds" een viertal bijeenkomsten orga niseren over budget voorlichting. De voorkeur gaat uit naar vier dinsdagmiddagen van 14.00 tot 17.00 uur vanaf eind maart of begin april. Me vrouw Seidel van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlich ting (NIBUD) heeft zich beschik baar gesteld om deze bijeen komsten te leiden. Geïnteresseerden wordt geleerd hoe ze overzicht Kunnen krijgen en houden over hun inkomsten en uitgaven Ingegaan wordt op de lasten en huishoudgeld, reserve ring, zakgeld, kostgeld, kosten van energie en wonen en verzekerin gen. Onder leiding van Anit Vos kan men iedere dinsdagmorgen van 9.15 tot 11 150 uur leren om gaan met klei. Per evenement wordt een bijdrage van 2,50 ge vraagd, exclusief de eventuele ma- tenaalkosten Voor meer informatie over ande re aktiviteiten van TussenTijds en voor opgave voor de bijeenkom sten over budgettering kan men kontakt opnemen met of langsko men bij TussenTijds, Stijgbeugel 32. telefoon 943901 Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! Bij de Leusder Krant kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters. Rozendaallaan 9, telefoon 941495. Het kantoor is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3