oot zwemfestijn op eede lustrum Bavoort et uur U STORT Hoopgevend Haaien niet tegen VZV opgewassen Leosdames verliest net GTIIAL VOORSPEL HOCKEY YOOmL Succes voor de Haaien NOOIT WAT! ACHTERVELD STATOR iUSDEN Op vrijdag 29 1974 werd het binnenbad Zwembad Bavoort op het gemeester Buiningpark offi- geopend. Een groot zwem- |jn luisterde de openingsce- jnie op terwijl 's avonds vele idenaren tijdens een open een kijkje In Leusdens iwste sportaccommodatie men nemen, viel er uit de tenartikelen van destijds op aken. Nu 10 jaar later wil het bestuur van de zwembadstich ting Leusden het nog eens dun netjes over doen. In samenwer king met het zwembadpersoneel en de plaatselijke zwem- en polo club „De Haaien" heeft de stich ting een uitgebreid lustrumpro gramma in elkaar gezet. Allerlei activiteiten staan er tij dens „het lustrumweekend" op de leestagenda Onder het motto „snelheid en behendigheid" zullen er onder andere polo- en zwem wedstrijden worden gehouden waaraan iedere Leusdenaar kan deelnemen Op zaterdag 31 maart en zondag 1 april (geen grap) gaal de Zwembadstichting de bloe metjes eens flink buiten zetten en nodigt, jong en oud, uit om in grote getale naar het zwembad te komen om het heugelijke leit. van hel 10-jarig bestaan, niet onopgemerkt voorbij te laten gaan Zaterdag 31 maart: 25 m en 14 m bassin: JSDEN/ACHTERVELD - Het an de waarheid nadert met schreden voor de Leus- voetbalformaties. Voor de itaat er meer op het spel dan g_de ander maar dat neemt reg dat zowel voor de stan- 5' Iteams van Roda '46 en irveld komend weekend ^Jjoorslaggevende betekenis Interessante duels staan de rol voor de Leusdense allers. Voor het publiek zal ie de resultaten ook zullen veel te genieten zijn. '•te hopen dat de heren hun ing niet teleurstellen en op geslagen weg zullen door- We wachten in spanning lei i'flfen, 1st Naarden - Hulshorst (1-1) SVM Boys - Bloemenkwartier (1 -1 Sperwer - Barneveld (2-3) TOV-Hees (3-1) ZONDAG In de zondagafdeling moet Roda wederom naar de Keistad om te gen de Amersfoortse Paars Wil combinatie aan te treden APWC ligt nog bijzonder goed in de race om het kampioenschap. Winst op de Roda-zondag is dan wel nood zakelijk omdat koploper Barneveld thuis tegen Actif zo goed als zeker aan het langste eind zal trekken. Of de Leusdenaren de Amersfoorters de vrije doortocht zullen verlenen in ree idr ana ncf; eln Je? art le dm n drtf ete zaterdag moet de Roda-elf het wispelturige Unicum aan g. Een ploeg waar de volge- van trainer Richard Beumer anden vol zullen hebben en niet mogen onderschatten nu de zaterdag-heren in een risis lijken te verkeren en het en spel van voor de winter- ïaar moeilijk kunnen evena- er weinig reden tot uitbundig isme Met z'n allen zullen de igparkers het moeten doen zoals de laatste weken wel iet geval was, als loslopende paardjes over de groene araderen, alsof het allemaal loslopen. Keihard zullen ze tn knokken om de laatste bijeen te vergaren want één staat als een paal boven Bij winst op Unicum is de titel handbereik. Een mooier tun je niet voor ogen hebben, (ken we daarbij de duels die niddels grote groep van ach- jers heeft af te werken dan nog meer (punten)winst in Boys ontvangt op eigen het Hilversumse Bloemen- er dat zich ondanks de kleine 'ag zich niet bij een neder- tal neerleggen Een remise het verschiet Of de Sperwer at is om het (te laat) op drift toe Barneveld de voet dwars 'en lijkt onwaarschijnlijk, al- 1 de Vreelanders de punten unnen gebruiken TOV ont- •treekgenoot Hees. Een duel »J de vonken er zullen afvlie- door TOV niet gemakkelijk st zal worden omgezet. Im- gingen 'de heren onlangs in 8fby ook niet onverwacht J't! SEC vecht tegen FC voor zijn laatste kans terwijl an contra Hulshorst evenals |s in een gelijkspel zal eindi- ®l uit je winst! agramma zaterdag 1 e klasse Unicum (0-0) FC Horst (0-2) deze tweestrijd, ligt niet voor de hand. Roda, de laatste weken goed op dreef, wil zelf zo hoog mogelijk op de ranglijst eindigen. Een ovenwin ning op APWC brengt de Leusde naren qua puntental op gelijke hoogte en vanuit dat oogpunt ge zien valt ervoor Roda eveneens veel te verdienen. Aanleiding ge noeg om een aantrekkelijke en spannende derby te verwachten Hooglanden/een verslaat Naarden dat evenals Veensche Boys, dat uit tegen Gooische Boys er niet aan te pas komt, zo goed als gedegra deerd is Zuiderzeevogels kan het teruggevallen VVZA in de polder weieens goed de les lezen Laren en Amsvorde zullen broederlijk de punten delen. Het programma zondag 1e klas se A Hoogl.veen-Naarden (3-5) Zuiderzeevogels - VVZA (2-3) Laren - Amsvorde (2-3) Gooische Boys - Veensche Boys (2-0) APWC - Roda '46 (3-3) Barneveld - Actif (1-1) In de 2e klasse is het voor 09.00 uur-10 00 uur: Training de Haaien 10.00 uur-12 00 uur: Vrij zwemmen tegen prijzen daterend uit 1974 15 jaar en ouder 2,-, 2 t/m 14 jaar 1,50; 0 en 1 jaar gratis. 12.45-13.45 uur: Training de Haai en. 1400-14.30 uur: Kunstzwemde- monstratie AZ&PC Amersfoort. 14.45-16.15 uur: Zwemestafettes en zwemwedstrijden over 25 m. Deelname gratis. Zowel individuele als groepsinschrijving mogelijk In schrijfformulieren bij zwembad ver krijgbaar. Voor 27 maart moeten de aanmeldingen binnen zijn. 16.30-17 30 uur: Duikdemonstratie ..Aquaholic". Snorkels voorradig om ..onderwaterhockey" van nabij gade te slaan. 17.30-19.00 uur: pauze. 19.00-22.00 uur: Disco in zwembad/Disco Zwemmen Deen- treekosten voor dit gebeuren be dragen 2,50 per persoon. Voor dit ludieke evenement zijn slechts een beperkt aantal kaarten be schikbaar. Alleen in de voorver koop zijn de toegangsbewijzen vanaf heden aan de kassa verkrijg baar Snelle opgave strekt tot aan beveling Disco Van Loon staat borg voor de muzikale omlijsting 6 x 18 m bassin: 10.00-12.00 uur: Vrij zwemmen voor ouders en kinderen tegen prijzen anno 1974. 14.00-17 00 uur: Verjaarspartijtjes voor alle kinderen die op 29, 30 en 31 maart en 1 en 2 april hun verjaardag vieren. Op gratis zwem men en video-films in het restau rant worden de jarigen door het zwembadbestuur getrakteerd Aanmelding bij kassa of telefo nisch. Achterveld alles of niks in de wed strijd tegen koploper Stator Het is te hopen dat de oranje-hemden voor eigen publiek de voilé winst zullen behalen en de aansluiting met de koploper zullen behouden Het zou bijzonder sneu zijn als de Achtervelders in deze fase van de strijd zouden moeten afhaken Een passend afscheidskado voor trai ner Pierre Kisters in de vorm van promotie en/of titel is toch de moei te van een paar zweetdruppeltjes waard. Als de heren voltallig kun nen aantreden en alle zeilen bijzet ten moet Stator te verslaan zijn Nederhorst gaat tegen Sparta (L) winnend door terwijl PVC, ASV met lege handen naar huis stuurt Olympia is reuze benieuwd wat de ..topper" zal gaan opleveren in de hoop daar zelf, inclusief eigen winst, extra voordeel uit te slepen. KVVA haalt tegen Hilversumse Boys vernietigend uit. Het programma 2e klasse A: Nederhorst - Sparta (L) (0-2) PVC - ASV '65 (3-2) Achterveld - Stator (0-0) Olympia - EMM (2-0) KVVA - Hilv. Boys (3-1) Het binnenbad van Bavoort. Zondag 1 april: 08.00-09.30 uur: Ontbijtzwemmen voor het hele gezin. Kosten 2,50 per deelnemer 10.00-12.00 uur. Vrij zwemmen tegen tarief 1974. 12.00-13.00 uur: Clubochtend de Haaien. 13 00-15 00 uur: Polowedstrijden voor iedereen. Families, verenigin gen, bedrijven, kunnen zich per groep inschrijven terwijl individuele aanmelding uiteraard ook mogelijk is Formulieren verkrijgbaar bij de kassa van het zwembad. Deelna me gratis. Een programma waarbij iedereen goed aan zijn trekken komt en hopelijk vele Leusdenaren naar het zwembad zal lokken. Te vens bestaat er in feestweekend de mogelijkheid om reeds een abon nement voor het buitenbad aan te schaffen ledereen die in de voor verkoop een abonnement koopt, krijgt 5,- korting. In een tijd waar bij men op de kleintjes moet letten een leuke meevaller. Zondag 1 apnl wordt er in het restaurant vanaf 11 30 uur een vat bier aange slagen en verkocht tegen de prijs van een pilsje van 1974 1,-. In de week erna bestaat er voor be langstellenden kijkgelegenheid bij de vele zwemmogelijkheden die het Leusdense zwembad te bieden heeft, zoals particuliere les, school- zwemles, tnmzwemmen, peuter- zwemmen enzovoorts. Tekeningen van leerlingen van Leusdense basisscholen zullen de wanden van het zwembad versie ren. De moeite van het bekijken waard. Het overal ter wereld zo geroem de Pakistaanse hockey-elftal wordt momenteel door pech achtervolgd Onlangs werd eerst in Hongkong het Tienlandentoernooi verloren en vervolgens raakte de ploeg bij te rugkomst in Karachi haar bagage grotendeels kwijt Smokkelwaar ten bedrage van zo n twee miljoen gulden werd onderschept Pakis taanse douaniers namen na aan komst van het vliegtuig uit Hong kong tweeënzestig videorecorders, vijftienhonderd horloges en verder juwelen. onderdelen voor Mercedes-auto's en drie vliegtuig containers met sterke drank in be slag. Je mag ook nooit wat! Curiositeit op het moment, dat de smokkelwaar, die verdeeld was over vijfenveertig stuks bagage, geconfisceerd werd, behoorde die in feite aan niemand toeGeen van de hockeyers meldde zich als eige naar van een of ander Het smok- kelnieuwtje kwam pas een paar dagen later in de openbaarheid en eigenlijk alleen maar omdat ver schillende spelers zelf douanebe ambtezijn. (427) PC LEUSDEN - De hockeyers van de MHC Leusden hebben na de winterpauze nog geen duel ver loren. Zowel de dames als de heren zijn voortvarend uit de startblokken gekomen en vatten de strijd uiterst serieus op. De heren wonnen voor de tweede achtereenvolgende maal een lastige uitwedstrijd. Ditmaal werd middenmoter Strawberries met 0-1 verslagen. „Een tikkeltje gelukkig", moest trainer Rob Weers na afloop erkennen, „maar we hebben er keihard voor geknokt. Als we zo door gaan dan zie ik de toekomst met vertrouwen tegemoet." Mede degradatie kandidaten wisten eveneens één of twee punten aan hun totaal toe te voegen. Alleen Roomburg, de rode- lantaarndrager, moest tegen Ka meleon er met 0-1 aan geloven Zo op het eerste gezicht schoten de Leusdenaren met de zege niet zo heel veel op omdat de achterstand tot HBS, die tegen de Kraaien met 1-1 gelijk speelde, nog altijd 3 punten bedraagt. We moeten ech ter niet vergeten dat Leusden op het Valleipark tegen de concurren tie nog aan de slag moet en dan als alles mee zit orde op zaken zal stellen. Aan de kop komt er teke ning in de strijd Alliance liet afgelo pen zondag weer een belangrijk punt liggen en raakt ten opzichte van koploper Be Fair steeds verder achterop Be Fair won met 2-1 van Hilversum en verstevigde daarmee de koppositie. De uitslagen van. 18-3*4 984-wa ren: - Roomburg- Karrfelëon0-V Alliance-Voordaan 0-0 Be Fair-Hilversum 2-1 Strawberries - Leusden 0-1 HBS-Kraaien 1-1 De ranglijst is: BeFair 13 21 (31-16) Alliance 13 19 (26- 9) Hilversum 13 14 (29-24) Voordaan 13 14 (18-17) Strawberries 13 13 (25-22) Kraaien 12 12 (20-19) Kameleon 13 12 (19-20) HBS 12 10 (14-21) Leusden 12 7 (13-29) Roomburg 12 4 9-27) Komend weekend moeten de Leusdenaren tegen de Kraaien op het Valleipark hun opmars voort zetten Een zege moet tot de moge lijkheden behoren. Achterin zit de zaak zo dicht als een huis, hebben de resultaten ons geleerd. Als de heren voorin de doelpuntenmachi- ne op gang weten te brengen, is er geen vuiltje aan de lucht Strawber ries moet tegen Be Fair maar ner gens op rekenen. Hilversum contra Alliance geven elkaar weinig toe Voordaan drukt Roomburg met de neus op de keiharde feiten. Het duel tussen Kameleon en HBS is voor de strijd in de onderste regio nen van het grootste belang. De halve winst zal voor beide ploegen een prima uitgangspunt zijn, omdat een'nederlaag harcfaan zal kunnen komen. 'Rët'pFogramma 1 è"klasse B zon dag: Strawberries - Be Fair (2-2) Hilversum - Alliance (1 -1 Voordaan Roomburg (0-1) Kameleon - HBS (2-2) Leusden - Kraaien (1-4) DAMES De dames van de mixed hockey club Leusden zagen tot hun genoe gen concurrent Nieuwkoop tegen Phoenix met 0-2 onderuit gaan. hetgeen hen de voorlopige 2e plaats van de ranglijst opleverde na de 3-0 winst op Fletiomare. Uitslagen 11-03-'84: Fletiomare-Weesp 1-1 Leusden - Baam afg Phoenix-Alphen 1-0 Nieuwkoop - Maarssen 4-1 Uitslagen 18-03-84: Leusden-Fletiomare 3-0 Nieuwkoop-Phoenix 0-2 De kop van de ranglijst ziet er (onder voorbehoud) alsvolgt uit: Weesp 12-22 Leusden 11-15 Nieuwkoop 12-15 Fletiomare 12-11 Phoenix (2 pnt.in mindering) 11-12 Het ziet er voor de hockeysters redelijk gunstig uit, zeker als we beseffen dat de laatste twee wedstrijden van de competitie op eigen terrein plaatsvinden. All-- Alleen komende zondag zullen de dames nog een zware dobber krijgen als zij bij Phoenix op bezoek moeten. Fletiomare kan Leusden een dienst bewijzen door Nieuwkoop met lege han den naar huis terug te sturen. Baam moet tweemaal tegen Al phen aan de bak en kan bij dubbele winst de degradatie misschien nog ontlopen. Het programma luidt: 24-03- '84: Baarn - Alphen 25-03-84: Fletiomare - Nieuwkoop Alphen - Baarn Phoenix - Leusden Weesp - Maarssen LEUSDEN - Het wil nog niet zo vlotten met de heren van de Haaien in het gevecht om het behoud van het derde klasser- schap in de landelijke waterpolo- competitie. Slaagden de Leusde naren er in voorgaande wedstrij den in om belangrijke punten te pakken. Ditmaal bleven de heren in het sportfondsenbad van Amers foort tegen VZV uit Velzen met lege handen achter. In een doel puntrijk duel gingen de heren met 8-12 kopje onder. In de eerste minuut moest Haaien-doelman, Harry Klok, het antwoord op een fraaie boogbal schuldig blijven maar Willem Bur ger bracht zijn ploeg weer snel langszij 1-1. Wederom namen de gasten de leiding. (1-2) Een straf- worp (Wim Burger) en een doel punt van Ronnie Baars boog de achterstand in een 3-2 voorsprong om Nog voor het verstrijken van de trokken de Velzenaren de zaak weer recht door tweemaal over een man-meer situatie doeltreffend af te ronden 3-4. In het tweede speldeel was het in eerste instantie van hetzelfde laken een pak Slim troefde VZV een numerieke minderheid bij de Haai en af en bouwde de voorsprong tot 3-6 uit De Haaien wisten het doel in deze periode niet te vinden. In de 3e periode nam VZV de eerste treffer voor hun rekening voordat Willem Burger, de uitblinker bij de Haaien, de achterstand tot 4-7 terugbracht. Doelman Harry Klok liet zich enigszins verrassen toen hij een mislukte „spetter" niet on der controle kreeg. 4-8 Even keer de hoop op een goed resultaat terug. Een strafworp en een af standschot wederom van Wim Bur ger waren de VZV-goalie te mach tig 6-8. In de vierde periode moest het dan gebeuren. Niets was echter minder waar. In een mum van tijd kegelde VZV met drie treffers alle uitzichten op een verdienstelijk re sultaat omver (6-11Wim Burger benutte nog een strafworp maar veel mocht het niet meer baten (7-11omdat VZV in de slotminuten van dit duel uit een man meer situatie 7-12 op het scorebord bracht. Willem Burger, met zeven treffers de absolute uitblinker, bracht tenslotte de eindstand op 8-12 LEUSDEN - Afgelopen zater dag moesten de dames van Leos aantreden tegen NIVOC uit Nieu- wegein. Veertien dage lang had de kompetitie stil gelegen, het geen voor de dames van Leos niet voldoende was om alle bles sures weer ongedaan te krijgen. Derhalve trad een gehavend da mesteam aan tegen een sterk gemotiveerd Nivoc, die hun 2e plaats op de ranglijst wilden vasthouden. Nivoc begon zeer nerveus aan de wedstrijd in de wetenschap dat het eerste duel duidelijk met 3-0 in het voordeel van de Leos-dames was geëin digd. De 1e set begon aftastend van beide kanten Veel servicegeweld van alle twee de ploegen zorgden voor weinig echte spelmomenten Tot aan 11-11 ging het gelijk op, waarna Nivoc een wissel toepaste, hetgeen verkeerd uitpakte Drie uitgeslagen ballen gaven uiteinde lijk de eerste setwinst voor onze dames In de 2e set een ontketend Leos wat door goed. hard en breed aanvalsspel Nivoc alle kanten op stuurde, waarbij ook de service van Caroline Slomp niet te stoppen was Bij 6-14 stokte het spel enigs zins en wist Nivoc teruq te komen tot 11-14, maar dat Leos de set volledig onder kontrole had be wees de rust waarmee werd afge wacht op een kans om de set te beslissen. Dit gebeurde en Leos stond met 0-2 voor De 3e set begon zonder Jolanda de Wild, waardoor de vaste patronen enigs zins ontregeld waren. Nivoc had inmiddels haar hoofdaanvalster (oud-eredivisie-speelster) naar het midden gehaald, welke zeer moei lijk was af te stoppen De 3e set werd met 15-11 verloren en zo kwam de stand op 1-2 en de spanning weer volledig terug. De 4e set begon voor onze dames moeizaam. Na een 7-0 achterstand vroeg coach Bram Roos een time out aan, waarna Leos weer terug kwam tot 7-9. Dit had echter iets te veel kracht gekost waardoor Nivoc toch kon winnen met 15-10 en de stand op 2-2 bracht. In de 5e set was fantastisch aanvalsspel te zien aan beide kanten Leos haalde alles uit de kast en ook Nivoc vocht verbeten om ieder punt, hetgeen lange rally's te zien gaf. Tot 11-10 ging het gelijk op en wederom door de gevaarlijke service an Caroline Slomp liep Leos weer naar een 11-12 voorsprong Enkele stopfou- ten waren uiteindelijk de oorzaak dat Leos wat onfortuinljk ook deze set en daarmee de wedstrijd met 3-2 verloor Nivoc blijft hiermee op de 2e plaats welke recht geeft op promo tiewedstrijden naar de 2e divisie Onze dames hebben ondanks het resultaat een zeer goede wedstrijd gespeeld, waarin met name de grote inzet te weinig beloond werd. Zaterdag belooft het wederom spannend te worden, als Armix- tos, de nummer 4 van de ranglijst naar Leusden komt, die nog wat goed te maken heeft na de 2-3 nederlaag in eigen huis. De wed strijd begint om 14.30 uur in de Meent. ACHTERVELD - Zondagmid dag 25 maart organiseert de AMBC een gezellige puzzelrit. Deze openingsrit woroi gereaen onder een eigen reglement. Er kan worden gestart in de sport en tourklasse. De uitzetters van deze eerste rit van dit seizoen zijn de heer en mevrouw Vink uit Barneveld In schrijven vanaf 13.30 uur in hotel De Roskam Deze rit telt mee voor hei clubkampioenschap Tijdens het rekenen wordt er bingo gespeeld S.V. ACHTERVELD a.s. zondag 14.30 uur Wedstrijdbal geschonken door Unpex Monofio Barneveld. LEUSDEN - Afgelopen zater dag werd in Driebergen in zwem bad „de Zwoer" een Speedo- jaargangwedstrijd verzwom- men. Niet minder dan 17 zwem verenigingen waaronder „de Haaien" waren met hun pupillen van de partij. Voor de drie snelste zwemmers per onderdeel had de zwemcommissie van de Kring Utrecht een medaille klaar lig gen. De Leusdense afvaardiging sleepte drie van deze plakken in de wacht: 1 maal goud en 2 maal brons. Volanda van Doornik slaagde erin om op de 100 m. vrije slag (M '74) in 1 20.3 als eerste aan te tikken en kwam in het bezit van de gouden medaille. Ploeggenote Paula Zon dervan moest op deze afstand genoegen nemen met de 3e plek In 1.23.4 veroverde de pupil van trainer Jules Baars de bronzen medaille. Annechien van Helsdin- gen liet zich op de 100 m vrije slag (M '72) van voren zien Als derde met een tijd van 1 16.3 kwam ze bij de finish aan Zonder medaille, maar we met scherpe tijden kwamen de volgen de Haaien uit het water Kirsten Ruitenbeek zwom op het zware nummer de 100 m vlinderslag (M '73) een persoonlijke toptijd. In 1.38 9 gaf ze haar visitekaartje af hetgeen een verbetering met maar liefst 5,6 seconden betekende. Ri chard de Smit volgde haar voor beeld door op de 100 m schoolslag de klok op 1.39.9 stil te zetten, terwijl zijn clubgenoot Rob van Wegen op hetzelfde onderdeel zijn tijd op 1 37 7 bracht, Casper Ren- kers legde 100 m schooslag (J '74) in 1 43.7 af, waarmee hij 1.3 secon de van zijn oude record afknabbel de Op de 100 m vrije slag (M '72) verscheen voor de Haaien Made- Ion Bitterling aan de start In 1 20 6 wist ze zich in het sterke deelne mersveld te handhaven door en passant een persoonlijk record te zwemmen.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7