Kantongerecht Amersfoort Eerste schaakteam stelt kandidatuur Werk van Dirk en Lia Breed in St. Elisabethziekenhuis Nederhorst te sterk voor SVA EHBO hield wedstrijd L Nimmerdor-ru iters waren succesvol Jjets&jmi Kijkdag fietsen Inbraak in woning Bekeuringen voor jeugdige fietsers en bromfietsers CML/R0 vergadert а.s. maandag KPJ houdt speurtocht Kabeltekst- uitzendingen te ontvangen [LEUSDE leusBlen krant Sakor collecte voor kinder bescherming Versieringen voor Pasen maken bij TussenTijds PEUGEOT CR0SSFIETS CPX TIJDELIJKE AANBIEDING! Dick Meerveld Leusden Achterveld DINSDAG 20 MAART 1984 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Het eerste tiental blijft het uitstekend doen In de strijd om het kampioenschap. Met maar liefst 8-2 werd Laren van tafel geveegd. Invaller Rad boud Berg behaalde aan het 1e bord een verdienstelijk resultaat door de kopman van Laren een half punt afhandig te maken. J. v. Santen, B. Uneken, C. Kerkhof, T. Zijlstra, C. Vos, E. Halkes en H. Belius haalden de volle winst terwijl H. Vossebeld remise speelde. J. v.d. Linde moest als enige de eer aan zijn tegenstan der laten. Leusden-4 behaalde tegen VCS 4 eveneens een prachtig resultaat door met 6-4 de punten in Leusden te houden. A Lagas, J. v.d. Tang, J Wuts en H. v. Dalen gaven hun opponenten geen schijn van kans. C. v. Hoorn. H v. Egdom. N v.d Meel en L Buurlage kwamen remi se overeen. H Struiwig en Th Arts konden het niet bolwerken In de winterhuiscompetitie gaat de strijd aan de kop onverminderd door. Bijna wekelijks wisselen de heren van positie Wie de beter aan het einde van de rit in ontvangst mag nemen blijft nog een open vraag. De resultaten waren G Froberg-P de Jager %-Vfe A Rietveld-M Roozenburg I V2-V2 D v.Ooik-E. Moed 1-0 W. Schouten-L. Boogaard 1 -0 H Mus-H. Kroes V2-V2 A. Aldenzee-A. Valkenburg 0-1 J. Zaal-W v.d. Weterinq 1-0 De stand is momenteel. 1 H Vosseveld 1830 2 C.Vos 1829 3 J.v. Santen 1828 4. B. Uneken 1823 5. P Sonder 1809 6. T. Zijlstra 1780 LEUSDEN - In de week van 26 maart tot 1 april organiseert de stichting Sakor de jaarlijkse col lecte ten behove van de Neder landse Kinderbescherming. Er zijn in ons land ongeveer 30.000 kinderen - babies, kleu ters en oudere jeugd - aan wie hulp en steun wordt geboden, omdat er thuis iets dreigt mis te lopen of vanwege opvoedkundi ge situaties de problemen niet meer te overzien zijn. De golf van bezuinigingen komt ook hard aan in de kinderbescher ming en brengt een verantwoorde hulpverlening ernstig in gevaar Jeugd die aan de zorg van de kinderbescherming is toever trouwd heeft evenals andere kinde ren behoefte aan aandacht Dik wijls zelfs extra aandacht. Deze kan worden gegeven in de vorm van een kleine attentie, „zomaar" een nieuw kledingstuk, eens naar de film of noemt u zelf maar op! Er zijn vele kinderen die het gehele jaar in een tehuis verblijven en nooit bij ouders of familie kunnen logeren. Hen gunt Sakor graag een korte kampeer- of fietsvakantie. Voor deze - zo noodzakelijke ex traatjes - koliekteren de vele dui zenden vrijwilligers en doen zij een beroep op de gehele Nederlandse bevolking. In de wijken Akkerhoeve, Noordwijck en Hamershof zijn dringend collectanten nodig. Voor opgave kan men bellen naar mevrouw N. Ridderbos-Van Elderen, telefoon 945508. LEUSDEN - Bij initiatiefgroep Tussentijds (voor mensen met veel vrije tijd) kunnen geïnteres seerden donderdagmiddag 5 april vanaf twee uur terecht voor het maken van Paasversierin- gen. Met bijvoorbeeld penseel, verf. lijm, luciferdoosjes en andere goedkoop materiaal kunnen aardi ge versieringen worden gemaakt. Bij tussentijds kan men die dag aan de slag of ideeën opdoen. Het gebouw van Tussentijds is te vin den aan Stijgbeugel 32, telefoon 943901 AMERSFOORT - In de hal van het Sint Elisabeth Ziekenhuis treft u tot 19 april het werk aan van het echt paar Breed. Lia toont keramiek, Dirk olieverfschilderijen. Het schilder werk van Dirk Breed Is zeer herken baar, omdat het een geheel eigen stempel draagt en een geheel eigen stijl en sfeer vertegenwoordigt. In de eerste plaats wordt dat bewerkstel ligd door de kleurkeuze. Blauw, groen, paars en rood overheersen In de Hollandse polderlandschappen en panorama's. De hulzen en boer derijen zijn vaak blauw of groen getint, terwijl de wegen daarlangs of de luchten daarboven van een ge nuanceerd rood kunnen zijn. De kleuren zijn doorzinderd en veroor zaken een wat mystieke soms ver vreemde sfeer. Het is of er overal brand woedt en of de vuurgloed zijn weerschijn heeft op wegen, water en hemel. De kleur stelling is getemperd fel. De werkelijkheid verbleekt erbij. De vi sie van de schilder geeft het Holland se landschap een opwindende kleur- dimensie. Ook m vormgeving is Dirk Breed eigengereid. Water kan op zijn breedste punt op het doek worden gezet. Kronke lende weglinten zwaaien het doek op. Vaak worden de huizen hoog op het landschap getild. In geen enkel land schap ontbreken de palen met aandui dingen en verkeerstekens. Het land schap met de ijscoman is een palen landschap slagbomen bij de ophaal brug. die zelf ook al palig is, telegraaf palen. borden met njïnstructies. Het landschap is kaal. Zelden ook komen er mensen in voor. t Zou kunnen zijn dat steeds het tijdstip van de ondergaande zon is gekozen, magisch tijdstip waarop alle mensen zich in hun huizen hebben teruggetrokken De keramiek van Lia Breed is van het stevige soort, met de hand gevormd, en vrij van opvatting, onconventioneel Er zijn diervormen, kommen, borden en tegels te zien Vrijwel alle gebruiksob- jekten hebben een dekoratie van die ren Op vierkante borden zijn kippen afgebeeld. Borden op houten voetjes zijn gedecoreerd met maanvissen. In de vrije vormen beeldt Lia veelvul dig katten uit. Katten met dikke staar ten. staand, zittend of liggend, compleet met tegelvloer waarop uiltjes zitten in een groepje op een boomstam Een hoge kom is in enig reliëf getooid met een menselijk gezicht U kunt het werk aan de Ringweg Randenbroek 110 elke dag van 8.00 tot 20 00 uur gaan zien. Lekker jonge bloeze met een kraag volgens de nieuwste trena. Doet 't prima op zo n ruim- vallende rok in safari-print met aksentkleuren. Handig: zakken in de zijnaden! ij De Komeni| 2, Winkelcentrum Hamershot 3831 NC Leusden, tel 033 946546 LEUSDEN - Tijdens de indoor- springwedstrijden, afgelopen zaterdag, in het „Nimmerdor- Centrum" waren de Nimmerdor- ruiters goed op dreef. W. Ooster- boer behaalde in de klasse B. Springen om de „Koch-prijs" de tweede prijs, met het paard Vio la. De zesde plaats was voor mej. A. van Daatselaar met Urbaan. In de strijd om de „Geurtsen-prijs" (L. Spr.) gingen de eerste en tweede prijs naar respectievelijk R. v.d. Burg met Troubadour en A Baars met Robin-B. Bij het M. Springen ging de eerste prijs naar Mej. A. W. M. v.d. Berg met Tamerlaine. Bij het B. Springen progressief om de „Haarmans-prijs" bezetten W. Oosterboer met Viola. Mei. A Schimmel met Jolly en H. Hoogen- doorn de eerste drie plaatsen. Het L. Springen progressief om de „Van den Berg-prijs" werd gewon nen door R. v.d. Burg met Trouba dour. A Baars met Robin-B werd vierde. Mej. A. W. M. v.d. Berg behaalde de tweede plaats met Tamerlaine bij het M/Z springen progressief om de „Van den Berg prijs". Verder waren er nog te verrijden: J. M. de Wit-Wisselbeker voor de beste amazone: Deze is gewonnen door Mej A. W M. v.d. Berg met Tamerlaine. J. M. de Wit- Wisselbeker voor de beste ruiter: Deze is gewonnen door R. v.d. Burg, Troubadour. „De Pavo club- wisselbeker" werd verreden door drie clubs te weten: de L. R Eem- ruiters, L. R. de Laak en L. R. Nimmerdor Deze is gewonnen door L. R. Nimmerdor. De „Hoogendoorn-beker" voor de beste ruiter over twee parcoursen is gewonnen door R. v.d. Burg met Troubadour. Op de indoorspringwedstrijd te Nijkerk haalden Marline Kempers met Carolien in de klasse B en haar zusje Joan in de klasse Z een eerste plaats In Uddel bij de Fede ratie werden de Nationale Indoordressuur-wedstrijden verre den, hier behaalde Marianne v Daatselaar met haar pony een vijfde plaats in de klasse M ACHTERVELD - Zondag speelde Achterveld de uitwed strijd tegen Nederhorst met vier invallers. Na de aftrap begonnen de Achtervelders zeer gecon centreerd te spelen, zonder dat de gekregen kansen door de voorhoede werden benut. Na on geveer een half uur spelen kreeg Nederhorst een hoekschop toe gewezen. De goed weggekopte val kwam precies voor de voeten van de midvoor van de tegenpar tij. Deze koste een schot dat via de benen van verschillende spe lers In het Achterveldse doel verdween. Hierna een zeer sterk spelen Achterveld, dat echter tegen de stugge verdediging van de tegen partij geen vuist wist te maken. Voor de rust moest H. van Ruiten beek worden vervangen daar deze kalk in zijn ogen had gekregen en vrijwel niets meer zag. Zijn plaats werd ingenomen door E de Jong. Na de rust een sterker Achterveld, doch men kan maar geen doelpun ten maken. Nederhorst knalde al les heel jard naar voren. Na 10 minuten spelen kreeg Nederhorst een strafschop. De midvoor die zich hiermee belastte schoot ech ter hoog over. Kort voor het einde van de wedstrijd kwam er een snelle uitval van de tegenpartij over rechts. Dit resulteerde in een twee de doelpunt voor Nederhorst De Achtervelders kregen na het 2e doelpunt ook nog enkele kansen doch deze werden ook door te weinig druk van de Achterveldse voorhoede niet meer benut. BADMINTON: De clubkampioen schappen van badmintonclub BVO '79 gaan volgende week woens dagavond in de Korf van start (aanvang 19.30 uur). Op woens dag 4 april wordt de strijd om de hoogste clubeer vervolgd Voor zondag 15 april staan de finales gepland die vanaf 9.00 uörïn Sport- zaal de Meent tot laat in de middag de clubkampioenen ih zowel de A- als B-klasse zullen gaan opleve ren. KORFBAL: Voor de tweede maal binnen korte tijd worden de leden van de korfbalclub Antilopen ter vergadering bijeen geroepen om een besluit over het wel of niet in eigendom nemen van een gedeelte van de gemeentelnke kantine oo het Burgemeester Buiningpark. Om 20.00 uur zal deze bijzondere algemene ledenvergadering aan vangen. SCHAKEN: De jeugdschaakploeg van de SV Leusden heeft het in de halve finale van het AC- jeugdschaaktoernooi niet kunnen bolwerken en gingen eervol onder uit. Inmiddels is er onder de bezie lende leiding van dhr. van Santen en de Jager een begin gemaakt met het individuele scholieren schaaktoernooi Afqelgoen woens dag waren de vijfdè Maésecs te gait in h§t,seto.a?khome p(y het Buining park terwijl een week eerder de zesde klassers reeds het spits af beten. Op resp 28 maart, 4 april en 11 april komen de andere kandida ten van de 4e. 3e en 3e en 1e klassen aan bod. Op woensdag 25 april vindt de grote finale plaats waarop de beste vijf per klas om het persoonlijk jeugdkampioenschap van Leusden qaan strijden. ACHTERVELD - Vrijdagavond werden in Ons Gebouw de Di strictswedstrijden gehouden van de Katholiek Nationale Bond voor EHBO. Aan deze wedstrijden werd door zeven ploegen deelgenomen. Dit wa ren de ploegen die tijdens de rayonwedstrijden als 1 en 2 wa ren geëindigd. Ook de wed- strijdploeg van Leusden deed deze avond mee. De opdracht van deze avond was het behandelen van een dansend paar. dat valt doordat het een beetje te wild gaat De dame valt met haar hoofd achterover op de vloer. Zij is even buiten bewust zijn. Als ze bijkomt klaagt ze over pijn in haar hoofd en haar enkel. De man viel met uitgestrekte arm voorover, waardoor hij een sleu telbeenbreuk oploopt. Door stuk gevallen glazen heeft hij ook nog snijwonden in de handpalm. De deelnemende ploegen die van te voren niet bekend waren met de opdracht voerden alle de be handeling binnen de daarvoor vastgestelde tijd uit. Na afloop van de wedstrijden werd er door de jury nog een na bespreking gehouden. Hierna werden de uitslagen be kendgemaakt. In totaal konden er 464 punten worden behaald. Eerste werd Ludgerus uit Utrecht met 328 punten, 2e Woerden met 138 punten, 3e Vinkeveen met 211 punten, 4e Jutphaas met 204 punten, 5e Leusden met 192 pun ten, 6e Martinus uit Utrecht met 142 punten en 7e Montfoort met 132 punten. Door het behalen van de 5e plaats viel de wedstrijdploeg uit Leusden juist buiten de deelname aan de volgende wedstrijden. Daar de Achterveldse afdeling dit jaar 35 jaar bestaat kregen alle deelnemers, jury en de aanwe zige leden van het Districtsbe- stuur een roos aangeboden. van 499 De Gets vakman krijgt altijd 3 gratis service-beurten, plus natuurlijk de beste service en garantie die wij met behulp van onze werkplaats bieden! Grutterij 13, Leusden Telefoon 033-94 00 OS ACHTERVELD - Zondag avond tussen 18.00 en 24.00 uur vond In de woning van de lamilie K een inbraak plaats. De daders zijn via het forceren van een schuifdeur aan de achterzijde van de woning binnengekomen. De gehele woning werd door- LEUSDEN - In het groepsbu- reau van de rijkspolitie in Leusden-zuid wordt zaterdag 24 maart een „kijkdag" van gevon den fietsen gehouden. Geïnte resseerden kunnen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur in het bureau terecht. LEUSDEN - De rijkspolitie heeft woensdagmorgen aan tien jeugdige fietsers en bromfiet sers bekeuring uitgedeeld om dat zij het rode verkeerslicht negeerden. De controle vond plaats op het kruispunt Arnhemseweg/ Ooievaarshorsterweg. Het me rendeel van de overtreders was jonger dan zestien jaar. LEUSDEN - De werkgroep Ruimtelijke Ordening van het Comité Milieuzorg Leusden komt maandag 26 maart voor een vergadërmg Ifljeèn'fri de commissiekamer van het ge meentehuis. Aanvang 20.00 uur De agenda is als volgt samen gesteld: 1. Openinq 2 Verslag 27 februari 1984 3. Mededelingen/informatie 4. Schetsontwerp H2 (onder voor behoud) 5. Groenplan Leusden-Zuid" Rondvraag 7. Sluiting ACHTERVELD - Vrijdagavond 23 maart organiseert de K.P.J. een speurtocht in en rond het dorp. Het vertrek voor de speur tocht is om 20.00 uur bij De Moespot. De deelnemers dienen er wel om te denken dat een zaklamp en een pen worden meegebracht. In verband met het teit dat Ach- tervelds K.P J. tijdens de Kring improvisatie- en toneelwedstrijden eerste werden kunnen zij deelne men aan het provinciaal toernooi. Deze toneel en improvisatie- wedstrijden zullen worden gehou den zondag 25 maart te Maarssen. Supporters zijn die dag var. harte welkom. Men dient er wel om te denken dat pasjes met pastoto wordt meegebracht. Het program ma vangt aan om 11 00 uur. De dag wordt afgesloten met een dans avond. LEUSDEN - Sinds afgelopen vrijdag kunnen de abonnees op de nieuwe centrale inrichting in de wijken Hamershof, Zwanen burg, Munnikhove, Bosveld, Claeverenblad, Wildenburg en Leusden-Zuid het gemeentelijk kabeltekstprogramma op kanaal 4+ ontvangen. In afwachting van enkele te tref fen aanpassingen is de ont vangstkwaliteit thans nog niet optimaal..,., Het kabeltekstprogramma be staat uit ruim twintig roulerende pagina's met informatie over het nieuwe kabelnet, aankondiginger van gemeentelijke vergaderingen, informatie over het ophalen van huisvuil, verkeersinformatie en het weerbericht voor Leusden. Het wordt continu uitgezonden, met een korte onderbreking tussen ne gen en elf uur 's ochtends voor het vernieuwen van de informatie. zocht. Bij onderzoek bleeki een groot bedrag aan gf weggenomen waaronder serse Franks. Verder v,{ vermist vier gladde ringen zegelring, een ring met bril en kindertandje. Donderdagavond daarvoor er in de omgeving van de n een gele auto van het merkt) gesignaleerd. Het kenteke deze auto werd genoteerd en momenteel nagetrokken. Dei verzoekt degenen die iets ders donderdagavond hebb- zien in verband met de betre) auto of zondagavond iets ders hebben bemerkt cont willen opnemen 'IbTemkin degem Donderdag 22 maart 20.0 informatieavond over toep passieve zonne-energie in, bouw, t Claeverenblad, Dei Donderdag 22 maart 20.Q Film „The postman alway twice". De Korf Donderdag 22 maart 20.G Lezing Geref Bond, 't Tr Arnhemseweg. Maandag 26 maart 20.01 Vergadering CML/RO, com kamer gemeentehuis Woensdag 28 maart 9.J Thema over Europees Part Vrouwenraad. Groot Kra Bolderikhof Woensdag 28 maart 13 15.30 uur: Film bij Blijhol, duslaan 49 Donderdag 29 maart 19.3 Raadsvergadering, raadszi meentehuis Vrijdag 23 maart 20.00 uui speurtocht de Moespot Zaterdag 24 maart 20.0! Avro discoshow. De Klavea Zaterdag 24 maart 20.0 toneeluitvoering Culdoto. 0 bouw Zondag 25 maart 14.00 ut co, De Klaveet Zondag 25 maart 15.00 ut co, De Moespot Zondag 25 maart 13.30 AMBC puzzelrit, hotel De R Zondag 25 maart 20.00 Soos, De Moespot Maandag 26 maart 20.0 Volksdansen, De Moespol Dinsdag 27 maart 9.00 ut fare club Zonnebloem. Van barneveltstraat 9. Dinsdag 27 maart 20.001 kenen en schilderen, de Mc Woensdag 28 maart 9.0 handwerk-hobbyclub Donderdag 29 maart 13 3 bejaardensoos, Ons Gebou Donderdag 29 maart 20.0 Soos, de Moespot Vrijdag 30 maart 18.30 ui derdisco 8-12 |aar. De Moe AMERSFOORT - Twee veroorza kers van gelijksoortige aanrij dingen werden op de strafzit ting van het kantongerecht Amersfoort van 15 maart be recht, de éne verdachte kreeg f 200, - boete, de andere werd vrijgesproken. In beide gevallen was de aanrijding ontstaan op het moment dat men wilde Inha len, terwijl de auto er voor juist linksaf sloeg en richting aangaf. Dat laatste bestreed een van de verdachten, de heer L. uit Bun schoten, maar hij overtuigde noch de officier noch de kan tonrechter. De dames, die voor hem hadden gereden en die door de klap on dersteboven in een sloot waren beland, waren als getuigen charge op de zitting aanwezig. De vragen die zij moesten beant woorden, waren er vooral op ge richt om te weten te komen of ze wisten waar ze heen moesten of dat ze getwijfeld hadden. Ze wa ren heel positief in hun antwoor den: ze moesten een klant bezoe ken, die ze al vaker bezocht had den en van wie ze wisten dat hij aan de linkerkant van de weg woonde Hun stellige verklaring dat ze wel richting naar links had den aangegeven plus het feit dat de resultaten van de klap een flinke snelheid van verdachte L. deden vermoeden, resulteerden in een boete van f 200, - De heer v.d. B uit Voorthuizen was hetzelfde overkomen, maar de auto waar hij bovenop was ge reden. had hem vlak voor de aan rijding ingehaald en wilde vervol gens kort na de inhaalmanoeuvre naar links afslaan. De kantonrech ter oordeelde dat het mogelijk is dat men in zo'n geval met rem men eerst iets naar rechts uitwijkt om de bocht te kunnen nemen, wat verwarrend zou kunnen zijn voor achteropkomend verkeer. In ieder geval achtte hij inhalen vlak voor een kruising zo'n onge lukkige manoeuvre, dat hij twijfel had of het ongeluk wel alleen aan verdachte v.d. B te wijten was. Vandaar vrijspraak. SLECHT WEGDEK De heer V. uit Barneveld was met zijn auto op de Veluweweg in Kootwijkerbroek van de weg af geraakt zonder aanwijsbare re den. Hij was tegen een lichtmast gebotst en in een weiland terecht gekomen. „Die weg was slecht onderhouden. Na het ongeluk hebben ze meteen asfalt gelegd", vertelde hij. Hij gaf toe dat hij 60 70 km gereden had, wat volgens de kantonrechter veel te hard is in geval van een slecht wegdek. „Ie dere automobilist is verplicht om zijn rijgedrag aan te passen aan de situatie" Hij vond, evenals de officier, een flinke boete op zijn plaats: f 150. PRINCIPIEEL De heer Van W. uit Leusden had met zijn auto gedurende 20 minu ten stilgestaan op de Zuidsingel in Amersfoort en werd tenlastege- legd dat hij daardoor gevaar en hinder voor andere weggebrui kers had opgeleverd. Hij ont kende dat en had veel werk ge maakt van zijn verdediging Van te voren waren de burgemeester, de politie en de officier schriftelijk door hem op de hoogte gesteld van zijn ongenoegen. Mr. Luijckx, de kantonrechter, had de moeite genomen om de avond voor de zitting dezelfde route te rijden om zich goed van de situatie op de hoogte te stellen. Hij vertelde zijn conclusies „Als je de Langestraat uitkomt en linksaf de Zuidsingel oprii is het zaak om goed linksi den i.v.m. de brommers i rechts komen Ik was blij niet iemand stond op waar u gestaan heeft, wi ders kost het moeite om d- te nemen". Dat was precies wat agenten, die als getuigeni zig waren, bevestigden den gezien toen ze op 3 kensmarkt stonden dat N auto's op het spitsuur omi van verdachte heen haddfi ten manoeuvreren Ze gaan vragen of hij soms pe omdat hij met zijn ruitem bezig was geweest. Hij hü pech en ontkende dat hijds derlijk stond. Toen hij er n- nuten nog stond, hadden bon geschreven. De officier vond dat de po" volstrekt coulant gedrac door eerst naar pech te ren en verweet verdachte bij iedereen de schuld zo: halve bij zichzelf. Hij f 60,- boete „U kunt tf beroep gaan omdat u principiële zaak vindt, ik niets principieels aan", a'1 kantonrechter. GIPS De heer v. S. uit Amersft ergens gereden hebben» niet rijden mocht, op ee' dat hij „van hier tot daar gips zat, waarbij hij vani tot zijn tenen wees. Het ff nog op krukken liep, ma* verhaal waarschijnlijk en cier gaf toe dat het dusr nemelijk was dat verdac op die datum gereden klopte automerk, kleur f mer. Hij vroeg daarom vrï ,,lk ben blij dat er r« zuchtte verdachte, „hè. ervan!"

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8