HSG zal desnoods Leusden gaan erlaten. Dat is geen blufpoker" Brand verwoest boven verdieping van woning Openbare commissie vergaderingen in april Zwembad zoekt „meedenkers" Collectes in april Filmmiddag bij Blijhof ektie reageert op plannen verhuur Zwarteweg 14 meenteraad rgadert Rranis Aan Nassaulaan in Leusden-zuid Nieuw eerste leerjaar voor Mavo en Havo in Leusden hultut Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Jt FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? GRATIS TIJDPEN" krant DINSDAG 27 MAART 1984 15e JAARGANG NO. 95 eén onder verslaggevers) SDEN - Het verhuren van gemeentelijk pand Zwar- g 14, waarin nu de de fence van de Hogere >ol voor Gezondheids- (HSG) zit, aan de Leus- se muziekschool kan tot ilg hebben dat de HSG in geheel uit Leusden ver- it. Dit heeft de direktie de HSG laten doorsche- fn aan het gemeentebe- r. Volgens de leiding de school heeft het drei- ent niets met blufpoker iken. ogere School voor Gezond- 2org heeft een hoofdgebouw de Larikslaan in Leusden de toename van het aantal igen werd in 1982 het ilgebouw te klein en ging de ie op zoek naar ruimte voor ependance in de omgeving, tijd is onderhandeld met de Imij over de huur van het talige pand van Van Heug- in de Larikslaan. De huur en ichtingskosten waren echter tog Vervolgens klopte de aan bij de gemeente, die in 1 net verhuisd was naar een gemeentehuis en zo- Ie enkele gemeentelijke meente ligt, zelfs nog voor 30 de cember 1986 moeten gebeuren HSG-direktrice mevrouw C. Ver beek: „Echt, ik moest het nota- bene uit de krant vernemen Pas na de perspublikaties kwam de burgemeester met enkele ambte naren ons op de hoogte stellen van de plannen". De direktie gaf de gemeentelijke delegatie in ie der geval te kennen geen mede werking te verlenen het gebouw vóór de overeengekomen huurpe- riode te verlaten. Mevrouw Ver beek: ,,Het is niet eenvoudig an dere huisvesting te vinden of het bestaande gebouw uit te breiden. De gemeente opperde de moge lijkheid om een gedeelte van het leegstaande DHV-gebouw te hu ren, maar dat is niet te betalen De HSG rekent er eigenlijk op om ook na 1986 gebruik te maken van het pand aan de Zwarteweg. Op eigen kosten zijn er in het ge bouw aanpassingen verricht: nieuw sanitair, gangen verbreed en geluidsisolatie aangebracht. Die voorzieningen zijn er geko men omdat we van een langere gebruiksduur uit zijn gegaan" Wat deze aanpassingen betreft zegt de gemeente dat die niet te rijmen zijn met de gesloten huur overeenkomst van vier jaren. LEUSDEN - In de maand april worden de volgende openbare commissie- en werkgroepverga deringen gehouden Maandag 2 april: Welzijn en On derwijs Dinsdag 3 april: Openbare Wer ken en Ruimtelijke Ordering Maandag 9 april: Financiën Donderdag 12 april: Algemene Bestuurszaken Dinsdag 17 april Planadvies groep Donderdag 26 april Raad De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het Ge meentehuis, 't Erf 1 te Leusden- centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergade ring ter inzage bij het bureau Voorlichting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en in de bi bliotheek Nieuw-Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waarin de vergade ring is gehouden. CONCENTRATIE Hel pand aan Zwarteweg 14. panden in de verkoop had. Daar- bi| zal ook hel pand Zwarteweg 14, dat de gemeente na enig on derhandelen in oktober 1982 ver huurde aan de HSG. De huurover eenkomst werd aangegaan voor OEN - De gemeenteraad .eusden komt donderdag aart in vergadering bijeen, bijeenkomst begint om uur in het gemeentehuis, agenda staande de vol- punten: pening ededelingen otuien (wordt nagezonden) gekomen stukken enoeming en ontslagverle- ng hoofd en waarnemend oofd school Het Startblok te chterveld enoeming leden en plaats- ervangende leden commis- voor de bezwaar- en be- iepschriften. wijziging bouwverordening fijziging gemeenschappe- <e regeling IZA-Utrecht 'edezeggenschapscom- bssies xtra krediet voor openbare gere school ..De Bongerd" m aanschaf stencilbran- r anvrage ex artikel 72 van de ager-onderwijswet 1920 v. r.-k. lagere school ,,De assenberg" (vernieuwing ^bedekking) anvrage ex-artikel 72 van de ager-onderwijswet 1920 v. r.-k. lagere school Klimrakker" (voegwerk- samheden) anvragen ex artikel 72 van Lager-onderwijswet 1920 v. r.-k. lagere scholen ,,De assenberg" en „Klimrak- (brandveiligheidsvoor- eningen) arming openbare basis- holen; spreidingsplan per 1 •gustus 1985 15. Subsidie Gereformeerd Vor mingscentrum 16 Inrichting ontmoetingscen trum WOL 17 Goedkeuring jaarrekening 1982 Stichting Soccle 18. Goedkeuring eindwijziging begroting 1982 en jaarreke ning 1982 van de Stichting Activiteitencentra Leusden 19. Ontbinding Stichting Activitei- tencentra leusden 20. Onderzoek factorentabellen Onroerend-goedbelastingen 21 Verlaging CAI-tarief 22. Aanschaf beregeningsappa- ratuur t.b.v. sportvelden 23. Verkoop grond te Achterveld aan Van Ruitenbeek's Bouw bedrijf B.V. 24. Verkoop grond in Paarden- maat aan Bouwonderneming T.J. van de Belt Leusden B.V. 25. Verkoop grond te Achterveld aan Bouw- en Aannemings bedrijf Bart van Middelaar 26. Onteigening ten behoeve van wegaanleg (Kerkdijk) 27. Intrekking beroepschrift te gen onthouding goedkeuring bestemmingsplan .Woonwa gencentrum" 28. Rondvraag 29. Sluiting LEUSDEN - Burgemeester en Wethouders hebben voor de maand april vergunning verleend voor het houden van de volgende collectes: 9 tot en met 15 april: Nederlandse Hartstichting 30 april tot en met 6 mei: Interna tionale Hulpverlening. Onafhankelijk BOU nieuwsblad I^THll voor de JsH gemeente Leusden lU^I herschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ten. 'amilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm i'jkontrakten belangrijke korting, eusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) °sse nummers. 75 cent per stuk. ipeningstijden van ons kantoor te kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend zierdags gesloten de periode van 1 januari 1983 tol en met 30 december 1984. De HSG nam een optie voor de twee jaren daarna, zodat de overeen komst op 30 december 1986 af loopt. Volgens het gemeentebe stuur bood deze deal de mogelijk heid om zich nader over de toe komstige bestemming van het pand te beraden, terwijl de HSG de kans werd geboden gedurende de huurperiode een definitieve oplossing voor het huisvestings probleem te zoeken. De Hogere School voor Gezondheidszorg ging er echter van uit dat het ge bouw Zwarteweg 14 ook in de ja ren na 1986 gehuurd zou kunnen worden. Volgens de direktie van de school heeft de gemeente nooit laten doorschemeren dat zij het pand een keer zou terugvor deren. VERBAASD De HSG reageerde daarom ver baasd en ontsteld toen de pers onthulde dat de gemeente van plan is de plaatselijke muziek school, die eveneens met huis vestingsmoeilijkheden kampt, on der te brengen aan Zwarteweg 14. Dat zou, als het aan de ge- Een aspect dat om de hoek komt kijken van de huisvestingsproble matiek van de HSG is de voorge nomen concentratie van hogere beroepsopleidingen. Minister Deetman wil dit plan in 1986 uit voerbaar hebben Dat betekent dat met ingang van het schooljaar 1986-1987 de diverse hbo-oplei- dingen in den lande moeten sa menklonteren en gebruik moeten maken van dezelfde faciliteiten. ..In dit licht bezien", zegt direk- trice Verbeek," is de HSG in Leusden met 1300 leerlingen een zeer aantrekkelijke fusiepartner voor hbo-opleidmgen in bijvoor beeld Amersfoort en Utrecht. Van uit Amersfoort zijn ons al voorstel len gedaan Daar zitten vijf hbo- opleidingen: de beiaardschool, la- boratoriumschool, de academie voor de beeldende kunst, rijkspe- dagogische academie en Middel- loo." Met andere woorden: als de HSG omhoog zit met huisvesting en de minister wil de hbo-opleidin- gen toch concentreren dan is het niet onaantrekkelijk voor de HSG zich elders te vestigen. LEUSDEN - Als reaktle op een schrijven van de gemeente Leusden waarin wordt meege deeld dat de zwembadstichting, evenals vele andere organisa ties, in de toekomst op minder financiële steun moet rekenen, heeft het bestuur van de zwem badstichting gemeend, vooruit lopend op de nieuwe (financiël) situatie, nu alvast initiatieven te ontplooien dan wel activiteiten te ontwikkelen die toekomstige bezuinigingen" zouden kun nen compenseren. Zowel de bestuurleden als het personeel van zwembad Bavoort hebben reeds Ideeën geopperd die een steentje tot een .doelma tiger" gebruik van het bad kun nen bijdragen, aldus de heren B. de Gans (voorzitter), D. v.d. Wall Bake (vice-voorzitter) en H. v. Zoeren (manager). Als ..lichtend" voorbeeld noemen de heren de onlangs aangebracht sfeerver lichting in het binnenbad, die aan de ene kant de entourage aan merkelijk verbetert en aan de an- (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie is nog niet bekend met de oorzaak van de brand die zaterdagmiddag de verdie ping en zolder van een wo ning aan de Oranje Nassau laan 3 verwoestte. Door de brand werd aan het huis van de familie F. een schade van naar schatting 100 duizend gulden aangericht. De melding kwam om 16.02 binnen. Negen minuten later arriveerde de eerste brand weerwagen in Leusden-Zuid. Op dat moment werd duide lijk dat het niet om een kleine brand ging, zoals de Leus- dense brandweer had door gekregen. Daarom werden nog twee wagens opgeroe pen. Volgens brandweer commandant J. Upperman was men het vuur binnen drie kwartier meester. De aan dacht richtte zich niet alleen op de uitslaande brand, maar ook op het huis op nummer 5. Deze belendende woning werd behouden en liep lichte (water)schade op. De brand weer rukte om 17.45 uur in. Bij de brand was ook een verbindings- commandowagen uit Amers foort aanwezig. Deze wagen, die regionaal wordt ingezet, was bij wijze van oefening uitgerukt. De auto wordt nor maal gesproken alleen inge zet bij calamiteiten van enige omvang en dient dan als commandopost en als cen trale voor de portofoons van de hulpverleners. dere kant beduidend minder aan energie kost. Kortom, het zoeken naar middelen die ondanks inves teringen op korte termijn op de lange duur dubbel en dwars te rugverdiend gaan worden. Het dienstenpakket, wat heb je de mensen te bieden, hoeft dan ook niet verminderd te worden maar moet juist worden uitgebreid waardoor meer zwemlustigen de weg naar het zwembad weten te vinden, aldus de heren Daarom wil het bestuur de Leusdense be volking bi| het "brainstormen'' be trekken. Suggesties, ideeën, die Kerkorgel moet worden gerestaureerd; LOF '84 komt In aktiepag. 3 Eendracht speelt blijspelpag. 3 Geut-bestuur houdt hart vast: zonder beroepskracht wordt jongerencentrum chaospag. 4 Sportnieuws pag. 5 en 6 Tentoonstellingen in Amersfoort pag. 7 tot een doelmatiger gebruik van zowel het binnen- als buitenbad zouden kunnen leiden, zal het be stuur graag in ontvangst nemen en zullen tijdens de discussie tus sen bestuur en personeel serieus worden bekeken Alle ideeën, groot of klein, al of niet voorzien van tekeningen zijn van harte wel kom. Uitvoerbare suggesties zul len in het eindrapport worden meegenomen en rond de zomer vakantie aan de gemeente wor den aangeboden De Zwembad stichting rekent op veel reacties. LEUSDEN - Bij voldoende aanmeldingen zal in augustus van dit jaar wederom een eerste leerjaar Mavo en Havo voor vol wassenen worden gestart In Leusden. In drie jaren kan men worden opgeleid voor het volle dige Mavo-diploma op C- of D- nivo. De Havo-opleiding duurt ook drie jaren. Om tot de eerste klas van de Havo te worden toegelaten dient men in het bezit te zijn van een Mavo- of Mulodiploma Het vak kenpakket bestaat voor beide schooltypen uit Nederlands, Frans, Duits, Engels, aardrijkskunde, ge schiedenis en economie Het volle dige diploma krijgen de leerlingen na het met gunstig gevolg afleggen van het Mavo- of Havo-examen in zes vakken. Het is ook mogelijk een klein aantal vakken te kiezen en daarin examen af te leggen. Met gunstig gevolg ontvangen de leer lingen dan een certificaat per vak. Na inwisseling van certificaten van zes vakken, waaronder Neder lands en één vreemde taal. ont vangt men een diploma. Certifica ten verlopen niet. Verdere inlichtingen worden ge geven op de voorlichtingsavond op woensdag 28 maart in de voormali ge boerderij Groot-Krakhorst Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot circa 21.00 uur. Telefo nisch kan men die dag tussen 8.30 en 12 00 informatie verkrijgen op telefoonnummer 631668 LEUSDEN Woensdag 28 maart staat er op het programma van Blijhof een filmmiddag. Voor kinderen vanaf zes jaar wordt "Kuifje en de Zonnetempel" vertoond. In deze film beleven Kapitein Haddock, Jansen en Jansens en Bobbie spannende avonturen. Er worden twee voorstellingen gegeven. Eén van 13.30 tot 15.00 uur en één van 15.30 tot 17.00 uur. Toe gangsprijs voor leden bedraagt f 1,50; niet-leden betalen een gulden meer. TE HUUR: GvrMdachappvn materialen en nog veel meer AMERSFOORT Induetrleterretn de leselt Varudiutnweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 De uitslaande brand was de brandweer binnen drie kwartier meester Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Zie bon elders in dit bind. De brand in Leusden-Zuid trok veel bekijks.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1