Leusden loopt storm, Kraaien pakt de punten BLIJF BIJ DE TIJD... leusdet* krant: Green Giants dames bijna zeker van titel Hockeysters Leusden Antilopen besluit overname van de kantine leiBden krant Nipt verlies heren Korfbalcontributie omhoog Leusdense judoka's presteerden prima GEHEEL GRATIS!! LAAT GEEN KOSTBARE TIJD VERLOREN GAAN! I Veelzijdig en ervaren vocht techniek nederland bv BOUWTECHNIEK/TIMMEREN METAALTECHNIEK ELEKTROTECHNIEK ADMINISTRATIE DETAILHANDEL ORIENTERENDE-/ SCHAKELOPLEIDING RIETDEKKERS VAN HUIS UIT DINSDAG 27 MAART 1984 Door de hockeyers werd er hard gewerkt. LEUSDEN - Het wordt voor de heren van de Mixed Hockey Club Leusden een gigantische klus om in de resterende wedstrijden het degradatiespook alsnog van het vege lijf te houden. Een con clusie die we zonder meer kun nen trekken na afloop van de dramatische 1-2 nederlaag tegen de Kraaien. Het in grote getale opgekomen publiek had er alles aan gedaan om de mannen naar de gelijkmaker toe te schreeu wen maar het mocht niet baten. Leusden, zich terdege bewust van de precaire situatie, nam vanaf het beginsignaal de touwtjes strak in handen en creëerde een groot veldoverwicht. Trainer Rob Weers had zijn succes formatie in tact gelaten onder het mom van never change a winning team". .Vorige week speelden we als een krant maar we pakten de volle buit. Voor mij reden genoeg om dezelfde basis-elf de wei in te sturen Een stukje zelfvertrouwen", liet de hoc- keytrainer desgevraagd weten. Ditmaal leggen de heren een goe de partij hockey op de mat en moeten we de punten die we juist zo hard nodighebben onnodig uit handen geven", was het trieste relaas van Rob Weers. Onbegrijpe lijk maar waar. In het eerste kwar tier kwam de Kraaien er nauwelijks aan te pas maar nam wel de leiding. Viermaal kregen de gast heren de gelegenheid om aan te leggen. In eerste instantie kon doelman Frederik van der Lee de ingeslagen bal nog keren maar tegen de rebound had hij geen enkel verweer De paal hielp de keeper echter een handje voordat de derde inzet door Rolf Bolk van de lijn gehaald werd. Ver kreeg de robuuste Leusden-verdediger de bal met weg zodat de Kraaien een vierde kans kreeg om in te pushen. Tegen deze inzet had geen Leusden-speler het antwoord klaar zodat de Kraaien onverwacht te gen de verhouding in de leiding nam: 0;1. Leusden deed alsof er niets aan de hand was en drukte de Kraaien terstond weer terug op eigen helft. Eindelijk had een snel uitgevoerde aanval succes. Leusden deed alsof er niets aan de hand was en drukte de Kraaien terstond weer terug op eigen helft. Eindelijk had een snel uitgevoerde aanval succes. Op maat werd Hans van Eek op de rechtbuitenplaats aangespeeld en plaatste de bal direct in de cirkel waar Ralf Quick stond om het kleinood snoeihard langs de keeper in het hok te jagen 1-1. De ploegen stonden weer op gelijke hoogte. De "strijd kon op nieuw ontbranden. STORMLOOP Na de rust bleef Leusden de lakens uitdelen en zette Kraaien met de rug tegen de muur. Alleen via overtredingen kon de Kraaien de aanvalsacties van Leusden een halt toeroepen, hetgeen de arbiters handen vol werk bezorgde De één na de andere strafcorner leverde legio mogelijkheden op maar ver der dan een paar doelworstelingen kwamen de Leusdenaren niet. Rob Wissel wisselde Herman Kreikamp voor Frank Roggenkamp en hoop te daarmee nieuwe impulsen aan het offensief toe te voegen. Weder om viel het doelpunt aan de andere kant. Een slecht uitgeslagen bal werd Leusden noodlottig. Handig pikte de jeugdige Kraaien-spits de bal op en ging met de bal aan de stick als een hazewind op de doel man van Leusden af die het schot wel keerde maar van schrik par does boven op de bal ging zitten Strafpusch besliste de arbiter, die er met zijn neus boven op stond. Koelbloedig stelde de blonde scherpschutter van de Kraaien zich achter de bal op om in een vloeien de beweging doelman Van der Lee voor de tweede maal te passeren: 1-2. Leusden herstelde zich knap en toog onmiddellijk weer ten aanval. Het regende strafcorners. Te on zorgvuldig en te gehaast wilde de heren de gelijkmaker forceren. Pech had Leusden toen de scheidsrechter een strafpush over het hoofd zag nadat een Kraaien- speler de bal met de voet blokkeer de. Het werd een race tegen de klokjn een zinderende finale. Een rode^kaart en één gele kaart we gens op en aanmerkingen op de leiding bezorgde Leusden in de slotfase een nummerieke meerder heid. Nog eenmaal gooide Leus den alle registers open, hetgeen in de dertiende strafcorner resulteer de. Op het moment dat Hans van Eek de bal wil aanslaan floot de scheidsrechter voor het einde Een dramatischer slot is bijna niet denk baar en op tie hoogte vim lilies it 'til zich afspeelt in uw eigen woonplants en tegio. De dagelijkse gebeurtenissen, kerknieuws, politiek, sport en verenigingsberichten. Kortom: het totale plaatselijke wel en wee vindt u breed uitgemeten terug in de Zorgt u voor ecu nieuwe abonneeDun ontvangt u van ons een prachtige tijdpen als geschenk Blijf dus letterlijk en figuurlijk bij de tijd en vul snel onderstaande bon in en stuur deze in open envelop zonder postzegel naar: BDU, afd. Abonnementen, Antwoordnummer 213770 VB Barneveld. Ik ben abonnee op en ik ontvang de tijdpen ah gratis geschenk. Naam: Adres: Postcode/plaats: en ik geef als jaarabonnee op: Naam: Adres: Postcoile/plaats: (De nieuwe abonnee ontvangt een leuke plant Opsturen in open envelop zonder postzegel naar: BDUafd. Abonnementen, Antwoordnr. 213770 VB Barneveld. P I I Q. I 2 I LEUSDEN - De dames van bas ketbalvereniging de Green Giants hebben met nog een wedstrijd te gaan de titel binnen handbereik. Ook het dames team van Irene uit Bilthoven kon hier weinig meer aan veran deren. Geconcentreerd speelde de Leusdense basketbalforma tie hun Bilthovense opponenten naar een regelmatige neder laag. Furieus gingen de dames aan de slag. Zowel aanvallend als verdedigend toonden de Green Giants een enorme vechtlust waartegen de Irene- dames nauwelijks opgewassen waren. De een na de andere aanval sneed dwars door de verdediging van de gasten heen en werd doeltreffend afgerond. Voor eigen basket gaven de Leusdense dames bijna geen kansen weg. Op alle fronten waren de dames hun tegenstander de baas. Irene kreeg geen vat op het spel en keek al gauw tegen een ruime achterstand aan. Vooral Joke de Goede wist voor de Green Giants enkele prima acties onder het bord te verzilveren terwijl Alie van Leuveren menige malen de bal in de Irene-aanval wist te ontfutse len en middels een break vele LEUSDEN - De met angst en be ven tegemoet geziene hoc- keyontmoeting tegen Phoenix in Zeist, hebben de Leusdense dames keurig met 1-2 gewon nen. Door dit resultaat hielden de hockeysters de kans op pro motie in eigen hand en sloegen de aanval van Phoenix op de 2e plaats voorgoed af. Om discipli naire redenen had trainer Peter Kipp Isabel Roelofsen en Marjan van de Belt buiten de ploeg ge laten en daarvoor in de plaats B- 1 speelster Karolien Meine in de formatie opgenomen terwijl He len Kleyn weer eens een hele wedstrijd speelde. In de eerste minuten ontketende Phoenix een geweldig offensief en kreeg een aantal opgelegde kansen. Het was een mirakel dat de Leusdense dames de ope ningsminuten ongeschonden doorkwamen. Met lange klappen probeerde Leusden zich aan de druk te ontworstelen hetgeen langzaam maar zeker leek te luk ken. Toch was het Phoenix die de leiding nam. Een snel genomen vrije slag zette de verbouwe reerde Leusden-defensie voor jo ker. Op de cirkel kreeg een Phoe- nix-dame de bal in haar bezit en liet dit kansje niet onbenut. Slim plaatste ze de bal langs de kans loze Simone Fokkema op de doel lijn: 1-0. Wie dacht dat Leusden aangeslagen was, had het bij het verkeerde eind. Met man en macht moest Phoenix de zaak achter dicht houden. Vele overtre dingen en evenzoveel strafcor ners waren het gevolg. Het vizier stond niet op scherp zodat het wa pen van de strafcorner geen enkel effect opleverde In de 24e minuut bracht enn prima opgezette aan val de verdiende gelijkmaker op het scorebord Een voorzet van de rechterkant werd door Mirjet van Linschoten keurig doorge schoven op de beter in positie staande Marjan van Santvoort die met deze kans wel raad wist en 1- 1 aantekende. Leusden wilde meer en bleef de druk op de Phoenix-goal behouden. Met kunst en vliegwerk hield Phoenix de stand tot de rust op 1- 1. AGRESSIEF In de tweede helft was het Phoe nix die het heft in handen nam en Leusden de duimschroeven aan draaide. De kansen die er ont stonden lieten ze onbegrijpelijk liggen tot genoegen van de Leus dense dames. Daarna was het wederom Leusden dat de klok sloeg en middels tomeloze inzet de bakens verzette. In de 12e mi nuut moest Leusden een kleine tegenvaller incasseren toen Pas cal Toutenhoofd voor vijf minuten naar de kant moest. Ondanks deze numerieke minderheid, gaf Leusden geen krimp. Kort voordat de Leusdense weer in het veld zou terugkeren kwam haar ploeg op een voor sprong. Marjan van de Belt ging op links tot de achterlijn door en leek de bal te gaan voorzetten. Niets was echter minder waar. Via een graspolletje sloeg de bal tot ontzetting van de Phoe- nix-keepster onverwacht in het doel: 1-2. In de slotfase waarin de scheidsrechters vele minu ten tijd bijtrokken kreeg Leus den het nog even moeilijk maar de zege gaven de dames toch niet meer uit handen. Generaal Vetterstraat 75 1059 BT Amsterdam Tel. (020)177109 Filiaal Eerbeek 08338-1287 STICHTING REGIONAAL SAMENWERKINGSVERBAND KMBO TE AMERSFOORT Het kort middelbaar beroepsonderwijs (KMBO) is een nieuwe vorm van voortgezet dagonderwijs bedoeld voor jongens en meisjes die 16 jaar en ouder zijn, tenminste 10 jaar dagonderwijs hebben gevolgd, dan wel een diploma hebben behaald bij het LBO of MAVO. De duur van de opleiding bedraagt 2 tot 3 jaar. Op 1 augustus 1984 wordt gestart met de volgende opleidingen: Voor degene die nog niet weten welke beroepsopleiding gevolgd zal worden of onvoldoende vooropleiding hebben voor het volgen van een beroepsopleidend programma, bestaat de mogelijkheid zich aan te melden voor de: In dat programma wordt onder andere veel aandacht besteed aan beroepen-oriëntatie en algemeen technische vorming. Leerlingen die een KMBO-opleiding willen volgen, dienen zich aan te melden bij het: KMBO-secretariaat, Hooglandseweg 55, 3813 AN Amersfoort. Na aanmelding zal in overleg met de leerlingen het te volgen programma worden bepaald. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij het secretariaat, bij de decanen van de scholen voor voortgezet onderwijs en bij de consulenten van het regionaal leerlingwezen. punten op haar naam schreef. De Leusdense dames waren heer en meester en lieten zich niet van de wijs brengen De 48-26 overwin ning was dan ook dik verdiend en een belangrijke stap op weg naar het kampioenschap en de promo tie naar de 1e klasse Heren Het eerste herenteam ging naar Odijk om daar tegen Quidam aan te treden. Weliswaar incompleet - slechts zes spelers waren be schikbaar - maar geenszins van plan om het moede hoofd reeds vooraf in de schoot te werpen. In tegendeel zelfs Alles stelde men in het werk om de ontmoeting tot een goed einde te brengen. Op een haar na is het ondanks de smalle basis nog bijna gelukt. Quidam had vanaf het beginsig naal de leiding. Echt de Green Giants op een ruime achterstand zetten was er niet bij omdat de Leusdenaren een opmerkelijke in zet toonden en op karakter de achterstand wisten te beperken. In de laatste vijf minuten gooiden de Green Giants alles op de aan val en deden de Quidam-defensie op zijn grondvesten trillen Heel dicht waren de heren bij een goed resultaat. De tijd was echte iets te kort om het gat te dici Op 3 punten bleven de q Giants steken zodat ze met 93-90 nederlaag, ondanks tegenspel, toch genoegen n ten nemen. Overige uitslagen Green Giar Jongens kadetten 1 - Eem '1\ Jongens kadetten 1 - Dunck* Jongens kadetten 2 - Irene Meisjes kadetten - Bourgondii 40 Meisjes asp. - Red Stars Jongens asp. - B.Z. '72 Meisjes jun. - Flux LEUSDEN - In navolging van de tafeltennisvereniging hebben de leden van de korfbalclub Anti lopen besloten in principe ak koord te gaan met de plannen om het Antilopen-gedeelte van de gemeentelijke kantine op het Burg. Buiningpark over te ne men. Als alles volgens planning verloopt kunnen de werkzaam heden op 1 mei van start gaan. Er mag de komende weken in het verdere overleg tussen de clubs en de gemeente niets meer mis gaan. Toch zal er door de leden van Antilopen nog heel wat aan de weg getimmerd moeten wor den voordat de eerste spijker in de eigen accommodatie zijn weg zal vinden, omdat het bestuur van Antilopen de enkele voor waarden heeft gesteld en uit voorzorg de nodige slagen om aan de arm houdt. Voorzitter Kees van Buren kon ongeveer vijftig stemgerechtigde leden op de bijzondere vergadering verwelkomen hetgeen hem een tikkeltje teleurstelde. ,,Het is jam mer dat niet alle leden het belang van deze vergadering onderken nen", liet de praeses in zijn ope ningswoord weten. ,,Als bestuur hebben we de laatste weken ons huiswerk gedaan. Bij vele instan ties en clubs hebben we geïnfor meerd om cijfers bijeen te vergaren die het financiële plaatje een reéel beeld zouden geven. Tevens zijn we binnen eigen kring aan de gang gegaan om de plannen goed te onderbouwen. We zijn zeker niet over één nacht ijs gegaan De pennenactie blijft een zorgenkindje alhoewel 800 van de 2000 pennen zijn verkocht, terwijl de rest van de pennen zich nog onder de leden bevinden. We rekenen er toch op dat deze actie tot een goed einde zal worden gebracht", sprak de voorzitter optimistisch uit. Ook de club van honderd en de donateurs actie, een belangrijke schakel in de financiële plannen, lopen nog niet zoals het zou moeten zijn. Voor de renovatie met inbegrip van de in ventaris en materiaal ten behoeve van de zelfwerkzaamheid denkt Antilopen 75.000,- nodig te heb ben. De aankleding van de kantine wordt erg sobertjes uitgevoerd (18.000) verklaarde penningmees ter Bert Oudenaarden aan de hand van de cijfers. ,,We moeten erg zuinig met de beschikbare gelden omspringen", was de simpele ver klaring. ,,Een grot gedeelte van het bedrag zullen we moeten lenen terwijl het restant middels acties op tafel moet komen. Er wordt veel actiebereidheid van de leden ge vraagd. Een nieuwe actie die 20 000,- moet gaan opleveren is de obligatieaktie. Er zullen 360 obligaties variërend van 500,-tot 25,- aan de man moeten worden gebrécht. Tellen we hierbij de 10.000,- van de club van hon derd VÖor de inventaris op dan moet er 30.000,- door de leden bijeen worden getrommeld. Een niet geringe klus, zeker als we bedenken dat in zes weken tijd slechts een tiende 1.000,-) bin nen is. Toch moet er rond 1 mei duidelijkheid zijn, heeft het bestuur als eis gesteld. Zo niet dan gaan het bestuur de lening niet aan omdat ze de vereniging niet met een grote schuldenlast wil opzade len. Immers houdt Antilopen bij overname een fiks tekort op de begroting, die ze op de volgende wijzen wil wegwerken. Voorgesteld wordt om de contributie te gen en/of de investering vi verbouwing te verlagen waj de lening tot 35.000,- zon nen teruggeschroefd worden STEMMING Na een korte ingelaste sprak een aantal leden zijn v; rusting over de begrotingstel uit en hielden hun hart vast a fikse bedragen die middels a het plan zijn opgenomen H stuur vraagt nogal wat va leden, merkte men op. Wem er met zijn allen de scha onder zetten want het is kiej delen, was het antword. Ou alle discussies een eind ter kwamen de diverse voorste stemming. Met ruime meerd besloot de vergadering het slankte" financiële plaatje vt bestuur in orde te bevinde geen inhoudt dat de verbouw Antilopen-gedeelte „gefas zal plaatsvinden. De contr verhoging van 5% om het lel begroting te dichten haalde eens een meerderheid. Ha stuur zal op de jaarlijkse alge ledenvergadering de exacte: butieverhogingen bekend n De leden moeten de to maand keihard aan de slag: acties te doen slagen, wan ding staat vast de acties n slagen want daar staat of v gehele financiële huishoudir Antilopen mee. Voor trainer-coach Hi Bruins is volgens de beg1 geen plaats meer, alhoe* spelers en bestuur hard op zijn om ook hiervoor geld krijgen (sponsor). Bestuur Antilopen kreeg de ledenvergadering achter zich. LEUSDEN - Bij de onlangs ge houden kampioenschappen van Amersfoort en omstreken heb ben de Leusdense Judoka's zich verdienstelijk gepresen teerd. Het was een toernooi van plus minus 300 deelnemers die allen uit regio Amersfoort naar Sportschool Boersma waren ge komen om de fel begeerde Amersfoortse titel te winnen. Uit Leusden deden f6 judoka's mee. Hiervan bereikten 4 de finale, terwijl de andere judo ka's zich ook goed verweerden, maar soms net niet de finale be reikten. De finales werden 's avonds onder toeziend oog van een veeltallig publiek gehou den. Allereerst moest Robert Jan Bljlsma optreden. Zijn te genstander had hij reeds eerder in de voorronden verslagen. Ro bert Jan, zelf oranje band en uit het goede judohout gesneden, ging zijn tegenstander met EEN RIETEN DAK IS UNIEK VAKMANSCHAP Wij geven u graag een vakkundig advies En de prijs daar worden we het altijd over eerls 1 RIETDEKKERSBEDRIJF H. VAN CINKEL Smoussteeg 5-A, 6741 NJ Lunteren Tel 08587-1475 groene band met open vizi gemoet en nam hem al d het begin over (yuko) enifii zijn karwei met een houdjj af. Robert Jan dus kampio de klasse tot 28 kg. Peter van Loon moest als tv Leusdende judoka de matc( als clubkampioen van JU SE kwam tegen een erg 95 neerde wedstrijd-judoka m3i ter liet zich niet intimideren, mer dat hij te laat in de dat hij in een houdgreep vi raakte waar hij niet meer k< komen. Een verdiens tweede plaats. Serge Reufi voor het eerst buiten Leus! de wedstrijdmat, had nrê elan de finales bereikt maar aan wedstrijdroutine iets tei komen, zodat hij net als tweede werd. Alle hoop was Maarten Verhoeven Maarten had in de voos reeds van zijn tegenstander ren maar had van deze vé partij een hoop geleerd. Del stander startte furieus enwi yuko te scoren. Maarten W hierdoor niet uit het veld. maar hield zijn hoofd koel juiste moment wist hij zijn over te nemen en waza-arii ren, direkt daarna een houd en ook Maarten mag zich pioen noemen Al met al een heel aardig dens resultaat, vooral omdi sportief is gestreden

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6