Bieshaar tegen buurtsteunpunt finkefcentrum heeft wel degelijk toekomst" Jaarlijkse uitvoering Lisiduna De Zonnebloem houdt jaarlijkse boottocht Omroep Leusden in aktie Bestuurs wisseling bij VVD Speeltuin heropend Auto opengebroken ipant Geen krant ontvangen? WEGWIJS 84/85 KOMT WEER UIT! Vandaag in de Leusder Krant L.T.V. LOOKHORST NIEUWS ZIE PAG. 4 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en admmisiraiie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 bg.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - Een auto die ge parkeerd stond langs de Appel weg in Leusden werd zondag opengebroken. Weggenomen werden onder meer een fototoe stel en een schoudertas met daarin rijbewijs, paspoort, ken tekenbewijzen en een portemon nee met 20 gulden. LEUSDEN - Tijdens de on langs gehouden voorjaars ledenvergadering van de plaat selijke VVD-afdeling is er een nieuwe secretaris gekozen. Het is Hans Klijn, die al bestuurslid was, belast met de propaganda- commissie-activiteiten. Hij volgt Ton de Wijze op, die zijn functie heeft neergelegd. De functie van de heer Klijn in het bestuur wordt overgenomen door Peter Noorland, die ook al be stuurslid was. belast met de interne en externe publicaties Die taak is nu gecombineerd met het leiden van de propaganda-commissie Nieuw in het bestuur gekozen is Sylvia Brilstra. Onder haar verant woordelijkheid vallen de activitei ten rond de ..Vrouwen in de VVD". PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" vo rde lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. Winkelcentrum De Bieshaar in Leusden-Zuid. néén onzer verslaggevers) ÉUSDEN - Winkelcen- De Bieshaar in Isden-Zuid is tegen de (iluele komst van een kleine winkels (buurt- mpunt) in Claverenblad/ lenburg. Volgens de win ks van De Bieshaar zou |gemeente er beter aan het winkelcentrum in iden-Zuid meer steun te Jen waardoor het benut worden door nog meer oners van de wijken Cla nblad en Wildenburg. Eén en ander lalen de winkeliers weten na het bekend worden van de opstelling van eon discussiestuk over de vraag of De Bieshaar nog toekomst heeft, mede in het licht van het geplande buurtsteunpunt in Claverenblad/Wildenburg Hel dis cussiestuk zal gemaakt worden door een groepje mensen van de werkgroep Economische Zaken. Consumentenbelangen en Werk gelegenheid (ECW) Winkelcentrum De Bieshaar. dat zo n |aar of vijftien bestaat, heeft niet alleen te maken met de drei ging van nieuwe winkeltjes in Claverenblad'Wlldenburg. maar ook al drie jaren met de concurren tie van het hoofdcentrum De Ha- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IVerschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ■Sn. [Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm JBij kontrakten belangrijke korting. ILeusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) '-osse nummers: 75 cent per stuk [Openingstijden van ons kantoor "kis kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- s van 9 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten mershof Daarnaast is ook de zo geheten vergrijzing van Leusden- Zuid van invloed op de afnemende belangstelling van De Bieshaar De heer C Arends. winkelier in Leusden-Zuid en secretaris van de Zakenkring, zal zeker niet ontken nen dat het minder goed gaat met De Bieshaar. bestaande uit een supermarkt, cafetaria, radio- en tv-zaak. kapsalon en een bank terwijl een winkelpand momenteel leegstaat ..Maar om dan meteen de vraag aan de orde te stellen of het winkelcentrum nog toekomst heeft, gaat ons te ver. Het zou zo kunnen worden dat De Bieshaar verdwijnt en een paar honderd meter verderop in een nieuwe buurt winkels worden gebouwd Dat zou toch te gek zijn?", meent Arends Hij wijst op brieven die het Konink lijk Nederlands Ondernemers Ver bond (KNOV) heeft gestuurd naar de gemeente Leusden waarin de komst van het buurtsteunpunt wordt afgewezen en ondersteuning wordt gevraagd voor het winkel centrum in Leusden-Zuid VERFRAAIEN Hoe zou de gemeente die onder steuning moeten geven7 Arends zegt ..De bereikbaarheid van De Bieshaar moet sowieso verbeterd worden In de Roo van Aldewe- reldtlaan zijn uit verkeersoogpunt goede maatregelen getroffen om de snelheid van de auto's te ver minderen. maar ze zijn niet zo Wanneer u voor dinsdag- resp donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunl u kontakt opnemen mei onze inspekteur bezorging, overdag Ie bereiken onder tel.nr. 03420-16141 De gemeentelijke ..Wegwijs"-gids met alle informatie die u maar wenst, verschijnt medio mei 1984. (Zie brief Gemeente Leusden.) Voor zakelijk Leusden bestaat de mogelijkheid om hierin te adverteren. Belangstelling? Neem omgaand kontakt op met BDU b.v. AFD. PERIODIEKEN en bel 03420-16141 toestel 46 en vraag naar INEKE BAK of ROELANT MONSHOU- WER. LEUSDEN - Harmonie-orkest „Lisiduna"' geeft vrijdag 6 april zijn jaarlijkse muziekuitvoering. Het concert wordt gehouden in de kantine van Pon s Automo bielhandel aan de Zuiderinslag en begint om 19.45 uur. De zaal is vanaf 19.15 uur open. De opening zal worden verricht door alle leden van Lisiduna die eveneens de finale op zich zullen nemen. Daar tussendoor kan men luiste ren naar de prestaties van het orkest, de tamboers, het leerlin- genorkest en kan men de verrich tingen van de majoretten gade slaan. Na afloop van de uitvoering is er een dansavond met muziek ver zorgd door de band ..De Melodis- ten" onder leiding van Joop Bloem hof. Leusden krijgt zondagskrant pag. Interview op donderdag: de scheidende, sombere kantonrechter mr. H. van Eek pag. 5 Sport pag. 6/7 Gradus van den Hengel stapt uit ABTB: ..boeren zijn nooit echt tegen uitbreiding van Leusden geweest" pag. 9 Loep op Leusden pag.11 Filmnieuws pag. 12 DOKTERSDIENST: 941210 Beste sportvrinden, het seizoen start weer met tal van activiteiten. Hier volgt een overzicht van de eerste week. Laat je zien! leusder knnnis DONDERDAG 29 MAART 1984 15e JAARGANG NO. 96 wordt gebruikt, moet de gemeente het antwoord schuldig blijven Vol gens voorlichter Hans Hermans moeten B&W zich over dat soort zaken nog beraden. Het gemeen tebestuur benadrukt dat de schuil kelder „onder normale omstandig heden" ook voor andere doelein den te gebruiken is PROMOTION De permanente expositie- en informatieruimte, die in de buurt moet komen van de raampartijen in de kelder, kan gebruikt wor den van het houden van tentoon stellingen en zal daarnaast dienst doen voor aktiviteiten op het gebied van Leusden Promo tion. B&W schrijven in hun voor stel aan de raad: „Met name geldt dit voor de sector bedrijfs vestiging. Het ter beschikking hebben van een aparte ruimte waar blijvend aktueel informatie- slepende onderkelde- ringskwestie. Aanvankelijk zou zoals bekend de ruimte onder het gemeentehuis worden benut voor de huisvesting van de muziekschool de biljarters van Binnensportvereniging Leus den en het Vrouwenontmoetings centrum In de uitvoering van deze plannen kwam de klad toen na een akoestisch onderzoek bleek dat de kelder niet geluiddicht genoeg was om het rumoer van de muziek school tegen te houden. De inrich ting van de kelder bleef toen lang ongewis, ook door het ambtelijk onderzoek naar de mogelijkheid van een sociaal-cultureel centrum waarin het VOC. de muziekschool en andere instellingen een plaatsje zouden kunnen krijgen Toen een dergelijk centrum financieel on haalbaar bleek, werd uiteindelijk toch besloten het VOC en de biljar ters te huisvesten in de kelder van het gemeentehuis De muziek school zal per 1 januari 1987 wor den ondergebracht in het pand aan de Zwarteweg 14 De ruimte onder het gemeente huis. die voor de muziekschool was gereserveerd, is dus nu groten deels herbestemd voor extra ver gaderruimte. een schuilgelegen- heid voor 1000 mensen en een permanente expositie- en verga derruimte Wat de schuilgelegen- heid betreft, daarvoor moeten tech nische voorzieningen worden ge troffen voor de ventilatie, de water voorziening en het sanitair. Ook zal er een aggregaat worden geïnstal leerd voor de levering van stroom in noodgevallen Verder is het de bedoeling de schuilgelegenheid bestendig te maken tegen „fal1 out" wanneer er een atoomramp zich zou afspelen Het ministerie van Binnenlandse Zaken betaalt de be nodigde voorzieningen in de schuil kelder. Op de vraag hoe en bij welke calamiteiten deze ruimte LEUSDEN - Vereniging De Zonnebloem zal 18 april weer de jaarlijkse boottocht houden voor zieken en ouderen. Dit in samen werking met Achterveld. De be doeling is dat 120 gasten weer een fijne dag zullen beleven. De organisatie van deze tocht heeft echter nog behoefte aan au to's die de gasten vanuit Leusden i naar de boot. die in Amersfoort aangemeerd ligt, te brengen Een ieder die graag mee wil helpen kan bellen naar L Bunnik, telefoon 942877 De boot zal om 8 00 uur vertrekken In dezelfde week start ook de paasaktie Dan krijgen rond de 70 thuisblijvers in Leusden een paasstukje thuisbezorgd. Maan dag 2 april zal er nog een vergade ring gehoudnn worden in De Kom, aanvang 14.00 uur. eén onzer verslaggevers) EUSDEN - Als het aan college van burge ester en wethouders komen in de kelder van gemeentehuis een ver- Ierruimte, een schuil- der en een permanente lositie- en informatie ve. Eerder was reeds iloten de biljarters van inensportvereniging isden en het Vrouwe- itmoetingscentrum )C) een plaatsje in de der van het gemeente- s te geven. Met het gste voorstel van B&W rde verdere inrichting 11 de kelder moet een de komen aan de lang en documentatiemateriaal voor handen is, is hierbij een belang rijke ondersteuning". Omdat de aanwezige vergader ruimten in het gemeentehuis een beperkte capaciteit hebben, zal naar de mening van B&W de reste rende ruimte in de kelder bestemd moeten worden als vergaderzaal De personeelskantine in het ge meentehuis zou in deze ruimte ondergebracht dienen te worden Momenteel is de kantine te vinden op de begane grond „Naar onze mening aldus B&W, „is de locatie van de personeelskantine in de directe omgeving van de hoofdentree van het gemeentehuis minder gunstig Vooral wanneer hiervan een enkele maal overdag gebruik moet worden gemaakt voor bepaalde aktiviteiten kan dit een storende invloed hebben op de dageiijkse gang van zaken Na het verpiaatsen van de kantine zal de vrijkomende ruimte ook dienst gaan doen als vergaderruimte In cidenteel werd de kantine al voor dit doel gebruikt Behalve voor schuilgelegenheid. expositie informatieruimte en vergaderzaal, zal een gedeelte van de kelder ook in beslag genomen worden door technische installaties voor de schuilplaats en door een opslag ruimte van materiaal van het bu reau voorlichting van de gemeente De kosten van de afrondende inrichting van de kelder worden geraamd op 280 duizend gulden. Met de 410 duizend gulden die nodig zijn voor de huisvesting van de biljarters en het VOC komt het totaal op 690 duizend gulden. Eerder was door de raad een krediet van 750 duizend gul den uitgetrokken voor de inrich ting van de ruimte onder het gemeentehuis. Al met al zijn de winkeliers in Leusden-Zuid verre van blij met het aangekondigde discussie stuk over de toekomst van De Bieshaar en de publiciteit daar omheen. Zulk soort dingen zijn alleen maar afbrekend, vinden de middenstanders. „De Bies haar heeft zeker toekomst, maar dan moet het winkelcentrum een handje worden geholpen", aldus Arends. aantrekkelijk voor ons. Het is bij kans een heel karwei om je naar het winkelcentrum te kronkelen vanuit Claverenblad en Wilden burg Ons winkelcentrum kan op een andere manier ondersteund worden door het wat meer te verfraaien met leuke bloembakken, bestrating en noem maar op" Ofschoon Leusden-Zuid de nodi ge klanten levert, mikt De Bieshaar uiteraard op de nieuwe wijken „over de spoorlijn", Claverenblad en Wildenburg. „En dan kan daar wel een buurtsteunpunt gepland zijn. maar wie garandeert ons dat daarin in de toekomst geen zaken komen die hier in Leusden-Zuid aanwezig zijn?', vraagt de heer Arends zich af. Hij is trouwens van mening dat de gesignaleerde ver grijzing in Leusden-Zuid best mee valt. gezien het aantal jonge men sen dat zich in de wijk vestigt. In hoeverre geeft de Zakenkring Leusden-Zuid steun aan De Bies haar7 Secretaris Arends zegt „De aktiviteiten van de kring doen zeker niet onder voor de akties van de winkeliersverenigingen van De Biezenkamp en De Hamershof Elk jaar is er de goed bezochte Truc- kersdag en er zijn Sinterklaas- en Kerstakties" LEUSDEN-Zaterdag 31 maart om 10.00 uur gaat de speeltuin „de Zonnebloem" aan de Prin ses Margrietlaan in Leusden- Zuid open. Er zijn enkele toestel len van een nieuw verfje voor zien, het geheel Is wat opge knapt zodat de kinderen weer fijn kunnen spelen. Vanaf 11.30 uur zullen er pannekoeken gebak ken worden. Alle leden zijn voor deze dag van harte uitgenodigd. Niet-leden kunnen zich aanmel den voor 12,50 per gezin per jaar. Voor inlichtingen kunt u te recht bij: S. van de Pijpekamp, van Hardenbroeklaan 73. Tele foon: 942735, en bij M. Eyntho- ven, van Boetzelaerlaan 47. Tele foon 944523. LEUSDEN - De Omroep Leusden gaat morgen, vrij dag, opnamen maken in win kelcentra De Biezenkamp en De Hamershof. Tussen ze ven en acht uur 's avonds worden er straatinterviews op video opgenomen met bezoekers van de winkel centra. De beelden zijn nog diezelfde avond te zien tij dens de expositie over de centrale antenne in het ge meentehuis. De Omroep Leusden zendt de opnamen na acht uur uit.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1