eusden krijgt zondagskrant Griepinjecties schaars ,Wij gaan verder dan ullie ooit zouden durven" Scoutinggroep zoekt leidster „Lentebeurs amende zondag eerste nummer huis-aan-huis Vergadering commissie welzijn en onderwijs Laatste rondje carnaval leusder krant tob Duchatenier, uitgever van „Sundag": Waarom André Hazes maagzweren heeft Zij vermoordde jy hem uit liefde Manitoba zaterdag in de Hamershof Te veel chloor in water Big John heeft pijn 55 voor tuin balkon dakterras en woonerf. Kom eens kijken. f33,- per vierkante meter. Buiten zitten wordt gezelliger PARADE DONDERDAG 29 MAART 1984 plaatselijk nieuws één onzer verslaggevers) •USDEN/UTRECHT - sden en omgeving jt een zondagskrant, ndag" is de naam van veekblad dat vanaf ko lde zondag huis-aan- verspreid zal worden, irant, op klein formaat, >n uitgave van SunMe- BV, een jonge uitgeve- Utrecht. eerste nummer (nulnum- van Sundag bestaat uit jg pagina's, waarvan er acht d zijn met nieuws. De reste- twaalf pagina's bestaan uit advertenties van winkels en bedrijven uit de regio. Volgens de uitgeverij is het de bedoeling in de komende nummers ook reclameboodschappen van de plaatselijke middenstand en het bedrijfsleven op te nemen. Het nieuws dat Sundag brengt is een mengeling van semi- aktueelnieuws, berichten uit de showbusiness, sport- en auto nieuws. Uitgeverij SunMedia zegt er niet voor terug te schrik ken zo nu en dan, ter verstrooi ing, een foto van 'n niet geheel geklede dame af te drukken. De voorpagina van het eerste num mer wordt reeds gesierd door een dergelijke foto, die als illu stratie dient bij een berichtje over de zomertijd. De Utrechtse uitgeverij heeft de hand weten te leggen op enkele columnisten: bekende Nederlan ders die het één en ander aan de lezers zullen toevertrouwen Sun Media wil met vier columnisten aan de gang. Tot nog toe zi|n Ron Brandsteder, Ivo Niehe en Chriet Titulaer aangetrokken. De Domste- delijke uitgeverij is nog in onder handeling met de Rotterdamse burgemeester Bram Peper wiens column ..Gepeperd" zou moeten heten. BEZWAAR Uitgeverij SunMedia zegt er niet mee te zitten dat de krant op zondag verschijnt. Evenmin stoort het bedrijf zich aan het aanbod van weekbladen op de huis-aan-huis- markt. zoals Het Dinsdagblad. Handelspost. Present en enkele onregelmatig verschijnende perio dieken. De uitgeverij spreekt van ..gezonde concurrentie" Enkele jaren geleden werd reeds eerder een poging gedaan om een zondagskrant in Leusden en omge ving te laten verschijnen Onderne mer Peter Muller, de geestelijke vader van een sexblad en een muziekblad, probeerde het destijds met ..Zondag" Dit weekblad had ongeveer dezelfde formule als het komende zondag verschijnende blad ..Sundag". Vijfentwintig be- zorgertjes zullen acht en tien uur 's morgens de kranten huis-aan-huis verspreiden. Weekblad voor Leusden en Omstreken fan één onzer verslaggevers) LEUSDEN/UTRECHT - let heeft enige moeite ekost om Rob Duchate- ier aan de telefoon te rijgen. Het nulnummer an „Sundag", dat wij in anden kregen, vermeldt Heen maar „SunMedia .V." en een postbus- ummer in Utrecht. Maar (at speurwerk levert ons enaam van Duchatenier p als de direkteur van de enoemde jonge B.V. en blijkt inderdaad de nan achter „Sundag", jet blad dat u vanaf aan- taande zondag iedere ondag in de bus zult krij- en. „Een blad, waar de mensen naar uit zullen ijken", zo laat de uitge- er hoopvol weten; „want rij gaan een heleboel leu ke dingen doen. Wij gaan veel verder dan jullie ooit zouden durven." Toegegeven, het nulnum mer toont op de voorpagina een foto. die je niet wekelijks in de Leusder Krant aantreft. Maar berichten over de maag zweer van Andrè Hazes en een zogenaamd tekort aan griepvaccin, zaten we daar nu zo erg op te wachten dan9 Duchatenier. ..Ach. wat jij ge zien hebt was een nulnummer. Dat hebben we gemaakt om adverteerders een idee te ge ven van wat ze van ons kunnen verwachten. Maar inhoudelijk is het nog niet, wat het in Leusden gaat worden. Kijk, we gaan veel doen aan plaatselij ke zaken. Dus niet de maag zweer van André Hazes maar van wethouder Wagemakers, of hoe die goede man ook al weer heet Dat zijn dingen, die de mensen interesseren. En daarnaast dan natuurlijk lan delijk bekende mensen, mode. autonieuws enzovoorts." Op de vraag hoe Duchate nier het plaatselijk nieuws denkt te vergaren, geeft hij geen duidelijk antwoord Even min is Duchatenier bereid om iets over de redaktie van het blad uit de doeken te doen. De uitgever: ..Er werken een paar mensen aan; hoeveel doet er niet toe. En wie het zijn, dat merk je wel een keer. Ze werken op free-lance basis Of ze uit Leusden komen? Ook niet belangrijk Maar ze lezen wel de Leusder Krant. ja. Aar dig blaadje, alleen zou je het wat sappiger moeten brengen, vind ik persoonlijk. Allemaal van die raadsverslagen en zo, dat interesseert toch geen hond Meer human interest, man, dat wil het volk." Duchatenier zegt dat het zijn ideaal is om een zondagskrant naar Engels model te maken. Uiteraard denkt hij daarbij aan een veel grotere oplage dan hij nu in Leusden en omgeving (Woudenberg. Scherpenzeel en Hoevelaken) haalt Ducha tenier: ,,Je moet Leusden zien als een proefballonnetje. Op 29 april gaan we in Amersfoort van start, korte tijd later hier in Utrecht Binnen een jaar moet de oplage een miljoen bedra gen-En dat halen we", aldus een zelfverzekerde uitgever Waarom heeft hij nu juist Leusden uitgekozen om zijn proefballonnetje op te laten? Het blijkt een combinatie van factoren. Duchatenier ..Ik zocht een plaats van tussen 20 000 en 30.000 inwoners. Om voor mij belangrijke rede nen - nee. die gaan je niks aan - moest ik een plaatsje van die grootte hebben Dan kun je wel in Oudewater of Zeist zoiets gaan doen, maar daar gebeurt nooit iets. In Leusden wel, ja. Als je ziet hoe vaak jullie niet op de radio of de televisie komen En altijd met van die leuke onderwerpen ambtena ren die geen vrij krijgen, onder grondse muziekscholen, Nu hoor ik weer van een atletiek- ding of zo Dat zijn onderwer pen, waar je iets mee kan doen Vandaar dat we Leus den wel zien zitten." Duchatenier is ervan over tuigd, dat Leusden binnenkort zijn blad ook wel zal zien zitten. De uitgever ..Ik ben niet onte vreden over de respons onder de adverteerders, maar het moet natuurlijk nog groeien En hetzelfde geldt voor de lezers Duchatenier, die zegt het De voorpagina van het nulnummer van ..Sundag", de zondagskrant die voortaan in Leusden en omgeving zal verschijnen i vak vele jaren geleden te heb ben geleerd als letterknecht van het spoedig ter ziele gega- ne blad ,,De Week" van Wibo van der Linde, is niet bang. dat zijn nieuwe uitgave slechts een kort leven beschoren zal ziin. Ook niet als we hem er op wijzen dat een eerder in deze regio verschenen zondags blad snel bakzeil haalde en zoiets als het ..Dinsdagblad" toch ook nauwelijks een suc ces genoemd kan worden. Du chatenier ,,De formule van die bladen was verkeerd Zat niks geen plaatselijk nieuws in en dat is toch de kracht van mijn blad, denk ik. Wie er in Leus- dense kringen met wie om gaat, dat wil toch iedereen weten En wie het niet wil weten? ,,Die leest het maar niet", al dus Duchatenier afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. ïfdredakteur: lix Kreyns aktie tien Engelkens par van Loo vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. aktie en administratie: &or Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op dagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot uur. Telefoon: 033-941495. mnementsgeld: 60 per jaar; 80 per halfjaar; 15 per kwartaal :hten bezorging: ibonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan ito op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag •n 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691Bij geen gehoor kunt u to opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 'ÊSTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u «tellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met B''jke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant. 13 waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per 'P'aar (formaat 13x18 cm) en 1 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cm). "nt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont ij de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- fenkombinatie te Barneveld. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Scoutinggroep Manitoba is aanstaande zater dag te vinden in het Leusdense winkelcentrum de Hamershof. Men spreekt liever niet over een „ledenwerfactie„Als we toch eens één leidster zouden kun nen vinden voor een meisjes- groep die we willen starten, dan zouden we al tevreden zijn", aldus groepsvoorzitter Rob Daale. Over de meisjesleden zelf maakt men zich minder zorgen. „We hebben ruimte genoeg be schikbaar. Het spelaanbod is goed. Uit ervaring weten we dat er genoeg meisjes in de leeftijds groep van 7 tot 11 in Leusden zijn, die een kaboutergroep kun nen vormen meent Rob Daale. De Manitobagroep heeff enkele maanden geleden haar nieuwe on derkomen aan de Dodeweg in ge bruik genomen Het fraaie groeps- onderkomen biedt op dit ogenblik plaats aan een zestigtal jongens in leeftijd uiteenlopend van 8 tot 17 jaar. Zeventig procent van de leden is afkomstig uit Leusden Traditio neel gezien is de Manitoba een echte jongensgroep. Op zich hele maal niet zo gek als men bedenkt dat Nederland vroeger vier onaf hankelijke organisaties kende die zich bezighielden met scouting. Het ging toen om twee meisjes- en twee jongensorganisaties Sinds de vier organisaties een fusie zijn aangegaan kent men in Nederland ook ..gemengde" groepen Enkele scoutinggroepen zijn direct na de landelijke fusie ..gemengd" gaan draaien. Anderen keken liever eerst de kat uit de boom. De Manitobagroep is duidelijk een groep die tot de laatste categorie behoort Onlangs heeft het groepsbestuur echter besloten om in het vervolg ook meisjes toe te laten Voorlopig wil men echter niets horen van een echt geïntegreerde groep waar meisjes en jongens met elkaar in één groep spelen. Het streven is er op gericht om naast de welpenhor- de. zoals de jongens-speleenheid van 7-11-jarigen wordt genoemd, te komen tot een kabouterkring" FANTASIELAND De welpen spelen nog altijd hun spel in de .jungle" onder leiding van akela, baloe en andere figuren uit het boek van Rudyard Kipling Voor de kabouters is een geheel anutii spel bedacht. Elke week beleven de kabouters hun avontu ren in ..Bambilié". een fantasieland waar uiteraard van alles mogelijk is Bambilié kent plaatsen als Bromberg en Moppereiland maar kent gelukkig ook nog tal van onbe kende plaatsen waar elke week weer tal van avonturen te beleven zijn. Zaterdag zal de Manitobagroep aan de weg timmeren met een marktkraam in de Hamershof Ver tegenwoordigers van de Scouting groep zijn in het winkelcentrum te vinden van tien tot vijf uur. In de marktkraam is dank zij de mede werking van het Landelijk Bureau van Scouting Nederland veel voor lichtingsmateriaal te vinden over scouting Ook zal de Manitoba groep een presentatie geven van de aktiviteiten zoals die aan de Dodeweg wekelijks plaatsvinden. „Het moet mogelijk zijn om in een plaats van ruim twintigdui zend inwoners éen leidster te vinden die de verantwoordelijk heid op zich wil nemen voor de kabouterkring die we willen star ten. We rekenen er eigenlijk op dat het vinden van assistentes minder problemen zal opleve ren". aldus groepsvoorzitter Daale. Als belangstellenden direct contact willen opnemen met één van de huidige leiders van de groep kan dat natuurlijk ook. Henk de Ruig, Heggerank 43 (033-946319) is verkennersleider bij de scoutinggroep Manitoba. Theo Lindhout, Vlasland 36 (033- 947038) is akela. Als het aan de Manitobagroep ligt komt er nog voor de grote vakantie een kabouterkring. Als het allemaal niet direct wil sla gen gaat men echter niet bij de pakken neerzitten. „Mislukt deze poging, dan gaan we toch door", aldus de strijdvaardige groeps voorzitter. ACHTERVELD - Na verloop van 17 jaar werd door een aantal Achterveldse neringdoenden besloten weer eens een handels beurs te organiseren. Daar het juist lente was geworden werd het de Lente Beurs. Maandag avond en dinsdagavond kon de ze Lentebeurs door het publiek worden bezocht. Dertien nering doenden hadden in Ons Gebouw een aantal stands geplaatst waarop de waren die door hen worden verkocht ten toonge steld stonden. Ook kreeg men volop uitleg over het aanwezige materiaal. Bij Jan van de Wetering, de beide bakkers en de slager kon. men ook proeven van hetgeen door hen werd verkocht Hierbij was bij de slager een kok aanwezig die vuiufj uiuey gaf over het bereiden van vlees Tijdens de beide avond en werd er verschillende malen een modeshow gebracht. Deze mode shows werden verzorgd door de bedrijven Van Ravenhorst - Tiny Bontje - Joost Coenen en van Westerlaak Deze shows trokken de volle aandacht en ze waren goed verzorgd. Er was voor elk wat wils De tuinmeubelen, de beveili gingssystemen in verband met in braken en de opoefiets trokken volop de belangstelling Beide avonden werden zeer druk bezocht en vormden een groot gezellig geheel. Waarde ring van de winkeliers die dit organiseerden kon men beide avonden beluisteren en dat dit zeker voor herhaling vatbaar was werd ook verschillende ma len naar voren gebracht. LEUSDEN - De raadscommis sie welzijn en onderwijs komt maandag 2 april in vergadering bijeen. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur in de commissieka mer van het gemeentehuis. De agenda luidt als volgt 1 Opening 2 Notulen. Vaststelling van ver slagen. 3. Mededelingen 4. Aanvrage ex-artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 t b v montessorischool ,,'t Ronde" 5 Aanvrage ex-artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 t.b v PC-scholen „Groen- horst en „De Holm" (fietsen stalling). 6.a. Voorlopige vaststelling kos ten openbaar kleuteronderwijs over de jaren 1980, 1981 en 1982 b Vijfjaarlijkse afrekening 1976 t'm 1980 openbaar kleu teronderwijs 7 a. Voorlopige vaststelling kosten openbaar lager onder wijs 1980. 1981 en 1982. b. Vijfjaarlijkse afrekening 1976 t/m 1980 openbaar ge woon lager onderwijs 8. Pensioenregeling peuterwerk 9. Subsidiëring EHBO- verenigingen 10 Investeringssubsidie speel- en recreatievereniging „Blijhof" 10 a Verdere inrichting onder- keldering gemeentehuis 10 b. Vestiging recht van opstal t.b.v. vv ..Roda'46" LEUSDEN - Het carnavalssei zoen zit er weer bijna op. Voor de Leusdense carnavalsvereniging De Gouden Klomp, onder leiding van Prins Willem, is het een zeer goed seizoen geworden. De ke ten van druk bezochte feesten wordt komende zaterdag beslo ten met het halfvastenbal. Ook ditmaal is aktiviteitencentrum De Korf weer plaats van hande ling. Het Midvastenbal begint om half negen. Vanaf dat tijdstip zullen De Amerbloazers en de Tower Jazz man voor de muziek zorgen. De kleding op dit feest is vrij. Voor De Gouden Klomp betekent dit feest de afsluiting van een goed seizoen Na dit feest wacht de ..Klompers" dan alleen nog de algemene leden vergadering, die in mei wordt ge houden LIESHOUT INTERIEURVERZORGING ■j TIPIJT C- GORDIJNEN MEUBELS Sl»»MMERS TUSSEN MMUdSHOF tH fc<t J(N« *MP

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3