|amen voor fietspaden Feestprogramma zwembad Bavoort Auto tegen SRV-wagen .Onderduiken' in De Geut Ponywedstrijd Kledingbeurs in 't Trefpunt Kinderdisco Kantlijn rit film KPJ- aktiviteiten Lezing Geref. Bond Halfvastenbal Autodief jirnalisten jrken altijd Ondernemers in de dop? Goudvis van vijftien jaar Krent was populair Viltroos vinden Tevreden Auto gestolen Woonland op De Biezenkamp DONDERDAG 29 MAART 1984 loep op Leusden ktie: Caspar van Loo bge:MarnixKreyns Leken tevoren had de troep beleefd fcrmeerd of dat geen [aar zou zijn: een •onferentieop kgmiddag. En spontaan jen de verslaggevers van Jsfoortse Courant en jer Krant de werkgroep Iweten, dat dat helemaal iezwaar was. Journalisten nimmers altijd, ji,altijd. Jnt toen werd het Igmiddag 25 maart 12.30 ;nde werkgroep LOF '84die n doel stelt fondsen te Irven voor de restauratie Jetorgel van de R. K. Sint (kerk, wachtte op de komst Jeverslaggevers. Evenals ■de heren Rademaker, (els, Ter Bekke en Van den tl bestaande comité van Iveling. Maar wie er ook jen, niet de heren Spönhoff fcyns van respectievelijk lleusder Krant. Daarop ierkgroepvoorzitter Ben jrmaar eens even aan het jGeen van beide heren a via kwam Ben er achter jónhoff zich in Vlaardingen I; hij was de Jonferenitie totaal vergeten, fcyns bleef onbereikbaar, (thuis was Leusder Krant- Iggever Caspar van Loo, d werd gevonden de [urs voor zijn collega waar len. Evenals de n/eldse correspondent C. Jan Schouten, zo lelijk was om dat voor loff te doen. Persconferentie was al een ■eind op streek, toen de bel (pastorie weerklonk, ■aan de deur. De Jdio had hem om 13.00 uur lijk gemaakt, dat het hem (ntgaan was, dat juist die e zomertijd was fan. Zodat het niet 12.00 5, zoals zijn horloge jes, maar al een uur ital een persconferentie, zonder strubbelingen Zou er dan toch geen ip rusten op dergelijke lomsten op zondag? Ach, ijkheid gebiedt te melden, lerNoorlandde naam van eer aan deed. Hij was Itijd Present! Het vak van ondernemer kun je niet vroeg genoeg leren, menen sommigen. De leiding van de Leusdense Rossenberg-school heeft weliswaar die stelling niet als uitgangspunt genomen, maar houdt wel tot het eind van deze week een winkelproject. Met behulp van materiaal van het Voorlichtingsburo voor de Voeding is een supermarkt in het klein nagebootst Kleuters van Klem Rossenberg en kinderen van de..grote school "van Rossenberg worden daarin door spelen les wijs gemaakt. Afgaande op de foto van Janus Visser hadden ze nog veel plezier ook. Je zou het naast niet geloven, maar het is waar: In Leusden zwemt een goudvis die vijftien jaar oud is. Drie jaar geleden meldden we in deze krant dat de vis de respectabel leeftijd van twaalf jaar had bereikt en zijn langste tijd wel gehad had. Het diertje blijkt echter taaier te zijn dan menigeen denkt. Opgemerkt moet worden dat het ,,goud" van deze fis van de familie Van der Laan er bijna af is. Dit geschubt wezentje, waarvan soortgenoten in de regel niet ouder dan zeven jaar worden, is wit geworden en heeft hier een daar nog enkele oranje vlekjes. Munnikhof, Bosveld, Zwanenburg, Claverenblad, Wildenburg en van de woningen die op de voormalige gemeentewerf zijn gebouwd. De gemeente had in totaal 505 boompjes en 295 struiken besteld, nadat de bewoners eerder telefonisch hun bestelling hadden doorgegeven. De krent-struik was het meest gewild, daarvan werden er 125 besteld. Een gedeelde tweede plaats was er voor de sierappelboom en de gele kornoelje, ieder met 120 stuks. Op de derde plaats eindigden met 100 bestede exemplaren de sierkersboom, acacia en meidoorn. Verder werden er nog 60 sierperen, 25 iepen en 50 pruimkersstruiken weggegeven. Overigens werd niet door iedereen de bestelling afgehaald. De gemeente bleef nog met circa 30 boompjes en struiken zitten. Degenen die afgelopen zaterdag hun „groen'' niet konden afhalen of het glad zijn vergeten, kunnen vrijdag 29 maart alsnog terecht op de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg 105. T ussen half vier en vier uur bestaat de mogelijkheid het bestelde exemplaar daar in ontvangst te In heel wat tuinen van nieuwbouwwoningen in Leusden werd het afgelopen weekend een boompje of een struik geplant. Deze exemplaren waren geschonken door de gemeente. Sinds tien jaren huldigt Leusden de traditie om bewoners van nieuwe woningen te verblijden met een boompje of struik die in de voortuin geplant moet worden. De schenking is niet alleen een aardige geste, maar draagt ook bij tot het „groen" worden van een nieuwbouwwijk. Afgelopen zaterdag werden boompjes en strijken uitgereikt aan de bewoners van de wijken Disneyland De zuigkracht van het dorp is aan het tanen Het roer moet om! We bouwen deze keer Een machtig Sportpaleis in weidse sfeer Men moei zich hier in Disneyland gaan wanen. En voor de show flink veel Amerikanen. Die zetten wij in 't zelfde weiland neer. Hun werkgelegenheid telt niet zozeer. Zij vinden elders Nato-landingsbanen. Nu geen gezeur, men moet wat kunnen dulden. Voor wie niet slikt gaan we de pil vergulden Met roem en plicht en nog wat verkoopkreten. De kern kopt ijd stelt zo z'n eigen wetten. Ook 't CDA mag zich niet lang verzetten ..Eigen behoeftekan men daar vergeten! Joost nemen. Vraagje aan het hoofd van de plantsoenendienst, de heer Van de Kamp: geeft de gemeente nog „garantie" op de bomen en struiken? Van de Kamp: „We hebben als regel gesteld dat bij het onverhoopt afsterven van het groen, de gemeente eén keer het exemplaar vervangt. Maar ik kan iedereen verzekeren dat de kwaliteit van de bomen en struiken goed is". Bijgaand knipseltje haalden wij uit het Algemeen Dagblad van jongstleden zaterdag. Hans van Reijsen, radio- en televisie redakteur van het AD reisde onlangs naar Leusden om alhier Studio Sport-redakteur Heinze Bakker te interviewen. Dat is voor Van Reijsen met name binnen de grenzen van Leusden een barre tocht geworden, getuige zijn inleiding op het interview. Maar dan is die opmerking van Heinze zelf toch weereen hele geruststelling. door HANS VAN REUSEN LEUSDEN Mocht Nederland nog ooit de kans krijgen eens hele maal opnieuw te begin nen, dan zal een van de allereerste acties moeten zijn: de dorpen en steden weer k gewo ne rechte strat n met behoorlijke namen inde len. Geen nieuwbouwwijken meer met woonerven, slingertjes, inhammen, bochten, hoeken, kronkels. Geen namen als Toepad, Houtzwam, Slag haam, Werpnet, Prikkorf of Ruitwagen Want hoe goedwillend de bewo ners van al die onmogelijke en onultwarbare opeenhopingen van slordig door elkaar gesmeten bui ten ook sljn, te weten er self de weg niet. Probeer maar eens ln een ge meente als Leusden de Viltroos te vinden! Het kost een toch niet ge heel van geestelijke vermogens gespeende bezoeker bijna een uur, gerekend vanaf het moment waar op hij de gemeentegrens ls gepas seerd. Maar eindelijk, daar is het dah! Heinze Bakker, de degelijke pre sentator van een van Nederlands meest bekeken tv-programma's Studio Sport, kent het probleem. "Ik merk het vaak" zegt hij, "dat mensen het bijna niet kunnen vin den. Maar lk woon hier toch bij zonder prettig." Wr'-ker loopt al heel w de Nederlander oon het er e 'et naar u' Uit het AD van zaterdag 25 maart. VRIJWILLIGERS VACATUREBANK LEUSDEN STUG BEUCEL 32 3833 XE LEUSDEN. h?l 033-9i3901 LEUSDEN - Bij de Vrijwilligers Vakaturebank Leusden zitten weer een aantal vakatures in de bak. Dit vrijwilligerswerk is getoetst en in orde bevonden en kan verricht worden met behoud van uitkering. 1 De openbare bibliotheek zoekt vier bestuursleden (vakaturenummer 10-86) 2. Iemand voor eenvoudig typewerk om correspondentie te voeren (vakaturenummer 10-93) 3 De Werkgroep Onderdak zoekt adressen voor mensen die in een krississituatie zitten (vakaturenummers 11-11) 4 Stichting SOHA vraagt vrijwilligers voor het begeleiden van ex- alcoholverslaafden (vakaturenummer 11-23) 5 Amnesty International kan mensen gebruiken die zich willen inzetten voor adoptiewerk. landelijke akties en scholenwerk (vakaturenummer 11-43) Voor nadere informatie kan men zich op dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur wenden tot de Vrijwilligers Vakaturebank Leusden en vragen naar Gerard Boogmans of Frans van Reijnen. De Vakaturebanks is te vinden in het gebouw van de werkgroep TussenTijds aan de Stijgbeugel 32, tel. 943901. ZATERDAG 31 MAART 12V2X25 m. en 8x14 m. bassin: 09 00-10.00 uur: Trainingen ..De Haaien" 10 00-12 00 uur: Vrijzwemmen tegen prijzen 1974 12 15-13 45 uur: Trainingen ,,De Haaien 14.00-14.30 uur Kunstzwemdemonstratie .,A.Z en P C." 14.45-16 15 uur: Estafettewedstrijden per inschrijving (voor iedereen) 16 30-17 30 uur Duikdemonstratie en onderwaterhockey door duikvereniging ..Aquaholic" 19.00-22 00 uur Discozwemmen. kosten 2.50 p p (voorverkoop) Drive-in Show van Loon. 6x18 m. bassin: 10.00-12.00 uur Vrijzwemmen tegen prijzen 1974 (ouder en kind) 14 00-17 00 uur Verjaardagpartijtjes, bij inschrijving. Zwemmen en videofilms in restaurant ZONDAG 1 APRIL 08 00-09.30 uur Ontbijtzwemmen met het hele gezin, kosten ontbijt en zwemmen 2.50 p p 10 00-13 00 uur Vrijzwemmen tegen prijzen 1974 13 00-15.00 uur. Polowedstrijden per inschrijving (voor iedereen). 6x18 m. bassin: 10 00-13.00 uur: Vrijzwemmen tegen prijzen 1974. 13.00- Uitloopmogelijkheid verjaardagpartijtjes. I LEUSDEN - Een inwoner van Huizen reed dinsdag zijn auto total loss tegen een SRV-wagen Het ongeluk gebeurde op de Arnhem- seweg. in de scherpe bocht ter hoogte van de Vieweg. De man kwam uit de richting Woudenberg en nam de bocht veel te ruim Hij ramde daardoor de SRV-wagen die op de andere rijstrook reed De winkelwagen werd zwaar bescha digd Niemand raakte gewond. ACHTERVELD - Vanaf de par keerplaats bij De Hessenkar in Achterveld werd dinsdag een auto gestolen. Het betreft een Opel Manta met het kenteken GZ-62-JV. De wagen is eigen dom van een inwoonster van Putten. In de nacht van dinsdag op woensdag werd in Leusden een aanhangwagen van bouwonder neming UBA gestolen. De kar was met een ketting aan een lantaarnpaal bevestigd. De be veiliging bleek dus onvoldoen de. DEN - Alles krijgt een naam tegenwoordig. Dus fietspaden ook Er zijn zelfs speciale tdjes bedacht, die deze week in Leusden. bij de vele fietspaden, zijn geplaatst verkocht aan de bar en tussen de films door wordt er muziek ge draaid. LEUSDEN - Jongerencentrum „De Geut" organiseert zondag 1 april een „onderduik"-dag voor degenen die altijd het slachtoffer zijn van de 1 april-grappen. Vanaf 10.00 uur tot 22.00 uur zullen er constant slapsticks video films gedraaid worden. Er zijn vijf films in voorraad, de prijs per film bedraagt f 1,~. Zoals gewoonlijk worden er ook drankjes en hapjes LEUSDEN - Op zondag 1 april zullen er op de manege Den Treek geleden aan de Buurtweg 5, achter restaurant Waterloo, dressuur-wedstrijden voor po ny's (B1 voor beginners en B3 voor gevorderden) gehouden worden. Aan de beste combina tie zal in beide rubrieken een wisselbeker uitgereikt worden. Aanvang van de wedstrijden is 10.00 uur. ACHTERVELD - Daar de KPJ op de districtswedstrijden im provisatie en toneel als eerste eindigde, mocht zij nu meedoen aan de provinciale wedstrijden die te Maarssen werden gehou den. Er werd nu mee gedaan met het stuk „Cafetaria het Vette Hompje". De hulp Adrie komt goed in de problemen als deze bemerkt dat zijn moeder met haar nieuwe vriend op bezoek wil komen. Zij weet niet beter of Adrie is verloofd en bezit een 4-sterrenhotel. De cheffin van de zaak komt ook in de problemen als er een controle van de warenwet komt. Adrie helpt haar als zij hem helpt en voor zijn verloofde wil spelen. En dan ge beuren er allerlei vreemde dingen in de zaak. Het was een stuk vol humor Ondanks dit en het feit dat het goed werd gespeeld viel Ach terveld toch buiten de prijzen. Zaterdag 14 april zal weer de jaarlijkse oud ijzer actie worden gehouden, ledereen die oud ijzer in welke vorm ook op heeft te ruimen kan het nu vast klaar zetten. De ophalers zullen zowel in het dorp als in de buitenwijken langs komen om alles op te halen. Zwembad zoekt meedenkers om te bekijken hoe de toekom stige bezuinigingen gecom penseerd kunnen worden. Ik denk dat het bestuur dan toch echt bij die bank zal moeten zijn Twee bouwmaatschappijen willen graag samen het Ruige Velt realiseren, lees ik Tja. denk ik dan. welke bouwmaat schappij zou dat niet willen? Kop ..Auto over wal tegen garage Het is nu duidelijk, dat die wallen in Leusden er alleen maar liggen om het geluid te gen te houden, niet de au to's. SKOL-grenzen Leden van de Planadvies groep staan in het vervolg met naald en draad voor Joost paraat Konijntje in de Wetering (terug van heel lang weggeweest) ..Best aardig hoor. zo n Leus- dens weerbericht op de kabel. Maar wanneer komt meneer Siemens bij mij langs voor een proefabonnement en graag de eerste week een portie wortels De Achterveldse jongeren van de KPJ vinden hetgeen wet houder Gijs te vertellen heeft niet om te pruimen, lees ik in m'n lijfblad. Zo duidelijk is het de wethouder nog nooit ge zegd Kop ..Playback-show op Ko ninginnedag Geeft ons ge meentelijk college dan een imi tatie van de Dolly Dots? Roodborstje op 't Erf ..De mensen denken steeds, dat ik tegen de beeldbuis tik. maar het is toch echt een storing in de kabel, hoor'" De Hogeschool voor de Ge zondheidszorg dreigt met ver trek uit Leusden als ze uit het pand Zwarteweg 14 wordt ge zet ..En dat is beslist geen blufpo ker", zegt het bestuur van de school. Dat is maar goed ook. want als wethouder Jan er gens verstand van heeft dan is het daar wel van Uitspraak..Zonder beroeps kracht wordt het jongerencen trum De Geut een chaos Het lijkt er op. da t dit zeer zeker van toepassing is op het gemeen telijke jongerenbeleid Nee mevrouw, die branden in Leusden-Zuid zijn echt niet be doeld als oefeningen voor on ze brandweer. LEUSDEN - Donderdag 5 april houdt ds. G. S. A. de Knegt uit Huizen een lezing voor de Leus dense afdeling van de Gerefor meerde Bond. De lezing gaat over „Jacob", naar aanleiding van Hebreeën 11:21. De avond begint om 20.00 uur in 't Trefpunt naast de Dorpskerk aan de Arnhemseweg. LEUSDEN - Op woensdag 4 april organiseert het Gemeente Diakonaat Dorpskerk een kle dingbeurs in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg 75. De kleding beurs begint om 14.00 uur en zal tot 16.30 uur duren. Goede- en bruikbare kleding kan gebracht worden op maandagavond 2 april van 19.00 uur tot 20.00 uur en op dinsdagmiddag o opi ii van 14.00 uur tot 15.30 uur naar 't Trefpunt. Ook oude brillen zijn welkom. Gevraagd wordt om vodden te bundelen en erbij te vermelden dat het om vodden gaat. De opbrengst van de kleding beurs zal als volgt besteed worden - verzenden van kleding naar Zuid- Afrika; stichting mensen in nood en - het adopteren van een projekt. De bedoeling is om de aktie „Sa men handen ineen" (hulp aan Noord-Oost-Brazilië) te steunen. In dit land, waar als gevolg van vijf jaar droogte en achterstelling 10 miljoen mensen geen eten meer hebben, is hulp hard nodig. N - Vrijdagavond 30 liter een film in de Til. speelt zich af in het inse rijk, Spartacus idarische magistrale de zwaardvechter, die komt tegen zijn sadis- iters en daarmee de leider wordt van de 'enopstand tegen de t De eerste konfronta- e Romeinen eindigt in winning voor Sparta cus. Het pompeuze, weelderige Rome met zijn bachanalen, zijn „brood en spelen", zijn intriges en afgunst, verraad en lafhartig heid, wordt nu het doelwit van het tot 60.000 man gegroeide slavenleger. De film begint om 20.00 uur en de prijs bedraagt f 3,50 per per soon. LEUSDEN - Zondag 1 april zal er 's middags bij Blijhof een disco georganiseerd worden voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar. Naast 't met elkaar dansen wordt er een eierspel gedaan en is er weer bingo. Ook kunnen de kinderen zich uitleven bij electro-boogie muziek. De entreeprijs is f 2,50 en voor leden op vertoon van hun lidmaat schapskaart f 1.50. De consump ties kosten één kwartje, terwijl het eerste rondje voor rekening van Blijhof is. De kinderen kunnen er vanaf 14.30 uur terecht en de middag duurt tot 17.00 uur. ACHTERVELD - Zaterdag- I avond zal al weer het laatste I carnavalsfeest van het seizoen 1983-1984 plaatsvinden. Die avond zal in café Buitenlust het halfvastenbal worden gehou den. I Prins Dorus, zijn adjudant en de Raad van Elf zullen deze avond ook weer aanwezig zijn. De muzi- kale medewerking zal worden ver leend door de Hofkapel en de band I Green Apple. De aanvang van de avond is om 20 00 uur. Leden van de carnavalsvereniging hebben op vertoon van hun lidmaatschaps kaart vrij toegang. Geen kaart bij zich dan is het betalen. Het ligt in de i bedoeling dat Prins Carnaval deze avond ook zijn steentje zal bijdra- gen door het houden van een kleine verloting. LEUSDEN - De gemeentepoli tie van Ede heeft een inwoner van Leusden aangehouden op verdenking van diefstal van een auto op Amiant in Leusden. De verdachte is overgebracht naar het groepsbureau van de rijks politie in Leusden. LEUSDEN - Sinds korf is het leegstaandje pandje op De Biezenkamp. waar voorheen Selectra was gevestigd, weer bewoond. Het is het domein geworden van ..Woonland", een tapijt en gordijnwinkel. Het is niet de eerste winkel van ..Woonland" in deze regio. Ook in de binnenstad van Amersfoort bevindt zich een vestiging.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9