College zoekt naar mogelijkheden om beroepskracht „De Geut" te behouden Ifagenaar: antenneverbod al worden opgeheven Vredesplatform: atoomschuilkelder wekt valse verwachtingen Schoolbestuur tast in eigen middelen of gaat geld lenen iit-bestuur: „Het zou een chaos worden" meente maakt onjuist gebruik van informatiekanaal Koffieklubje Straf voor vermelen van winkelruit 8 d geeft geen geld voor dakvernieuwing school eusder trant BOU m n i Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden '8 Geen krant ontvangen? ffl Twaalf hardrijders Jongens betrapt Motorcrosser bekeurd Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS rTï Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 bg g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 3 APRIL 1984 15e JAARGANG NO. 97 een onzer verslagge- USDEN-Het college van emeester en Wethou- zoekt naar mogelijkhe- om de beroepskracht het open jeugd- en jon- ncentrum te behouden, ende maand zal duidelijk en of B. en W. er in zijn lagd om zo'n mogelijk- te vinden. heeft wethouder Gijs van Woudenberg (CDA, Wel zijn) gisteravond medege deeld in de vergadering van de raadscommissie „Welzijn en Onderwijs". Zoals bekend stond het college tot voor kort op het standpunt dat het dienstverband met de be heerder van „De Geut" per 1 augustus aanstaande beëin digd zou moeten worden. Die functionaris werd per 1 au gustus vorig jaar op grond van een tijdelijke regeling voor de duur van één jaar aangesteld. In het raadsbe sluit, waarbij dat gebeurde, werd nadrukkelijk vastge steld dat het hier om een tijdelijke aanstelling ging. Niettemin riep het besluit van het college om het dienst verband niette verlengen veel reakties op. Het bestuur van het open jeugd- en jongeren centrum liet weten, dat de aanwezigheid van een be heerder onontbeerlijk is voor het goed funktioneren van „De Geut". De Pladadvies- groep voor het Welzijnsbeleid bleek deze opvatting van het Geut-bestuur te delen. Vanuit die raad werd het college verzocht zijn standpunt nog eens in overweging te nemen en te zoeken naar „creatieve oplossingen". Dat verzoek kreeg met na me wethouder Van Wouden berg gisteravond ook nog eens van het bestuur en be zoekers van De Geut. Onder aanvoering van de Geut bestuurders Frits Ringers er Elisabeth Wijsenbeek wart enkele tientallen jongeren naar de vergadering van de raadscommissie gekomen. Daar las mevrouw Wijsen beek een verklaring voor, waarin werd benadrukt dat de beheerder een zeer positieve uitwerking heeft op het funk tioneren van het jeugd- en jongerencentrum. Mevrouw Wijsenbeek: „Door zijn con stante aanwezigheid is de be heerder in staat de jongeren op elk moment te adviseren en te begeleiden. Sinds er een beroepskracht in funktie is, hebben wij onze aktiviteiten aanzienlijkkunnen uitbreiden en hebben wij zelfs een nieu we doelgroep van tienerjeugd bij „De Geut" kunnen betrek ken, zodat ook deze jongeren zich niet langer op straat hoe ven te vervelen". Mevrouw Wijsenbeek wees er op, dat de beheerder een duidelijke preventieve wer king bij de jongeren heeft. Zou zijn dienstverband niet wor den verlengd, dan kunnen een hoop van de aktiviteiten in het jeugd- en jongerencen trum niet worden geconti nueerd. Ook zullen de ope ningstijden moeten worden beperkt en kan het tienerwerk niet langer worden gehand haafd. Mevrouw Wijsenbeek: „Het bestuur van „De Geut" vreest dat bij een eventuele opheffing van de funktie van de beroepskracht „De Geut" zal terugvallen tot een onbe heersbare chaos". Op het verzoek van het Geut-bestuur aan het college om zijn standpunt te herzien liet wethouder Van Wouden berg weten, dat het college reeds naar mogelijkheid op zoek is. Volgende maand wor den de resultaten van die inspanningen kenbaar ge maakt. pag. 3 pag.3 Burgemeester laakt optreden raadslid en bedrijfsarts Geboortegolf bij „Eendracht" Mininatuurtje: gruttopag. 3 Sport pag. 5 Duizend bezoekers bij jubilerend zwembad pag. 7 Raad in't kort pag. 7 (van een onzer verslaggevers) pSDEN - „Dat antenne- I had ik al veel eerder I heffen. Toen de raad hijd besloot tot de aan- |an een nieuw CAI-sys- heb ik daarover een Itel gedaan, maar dat Jtonder druk van de ge braad moeten terug- Maar we komen er g. Ik vind het ontzet- langrijk, dat iedereen om te ontvangen, wat Dus maakt u zich zorgen over die vrij- die komt er." eft wethouder Jan Wage- /VD, Ruimtelijke Ordening) rdagavond gezegd tijdens gadering van de gemeente- De wethouder vertelde er wanneer de gemeente- «n voorstel van het college tegemoet Kan zien om het anten neverbod op te heffen, dat nu is vastgelegd in een bepaling van de bouwverordening. Wel liet de wet houder blijken het eens te zijn met degenen, die zeggen zich ge dwongen te voelen om zich aan te sluiten op het nieuwe CAI-net, omdat het alternatief van een ei gen antenne ontbreekt. Overi gens verwacht de wethouder niet. dat veel mensen een eigen an tenne op het dak zullen gaan zet ten, wanneer dat toegestaan zou zijn Wagenaar: ,,Het resultaat moet natuurlijk niet een mastbos van antennes worden, maar ik ge loof ook niet dat het zover komt. Die verwachting wordt ook gelo genstraft door het aansluitpercen- tage op de nieuwe CAI Aanleiding tot de opmerkingen van Wagenaar vormde het agen dapunt "Verlaging CAI-tarief" Zoals bekend kon het ministerie van Economische Zaken niet ak koord gaan met het eerder door de raad vastgestelde tarief voor dit jaar. De raad had het tarief vastgesteld op f 182,-. maar mocht van het ministerie niet ver der gaan dan f 148,80 De for mele vaststelling van dat nieuwe tarief werd door Corn Verduin (PvdA) aangegrepen om bij het CAI-gebeuren enige kritische kanttekeningen te plaatsen Zo wees zij er op, dat alle informatie rond de CAI het ontstaan van een aantal misverstanden bij groepen inwoners niet heeft kunnen voor komen Zo is de voorlichting er niet in geslaagd om iedereen dui delijk te maken, hoe dat nu pre cies met een proefabonnement zit. Ook uitte mevrouw Verduin haar twijfels bij het gebruik, dat de ge meente maakt van het zogeheten informatiekanaal. Daarover wor den door de gemeente nu ook al lerlei berichten uitgezonden (weerbericht, verkeersinformatie, activiteitenagenda), die de ge meente niet uit mag zenden op grond van de wettelijke rege lingen op dit gebied. Corri Ver duin sprak in dit verband van 'in feite een vorm van piraterij'. Hoewel die term bij burgemeester mr. J. W M. Rademaker weinig enthousiasme ontlokte, moest wethouder Wagenaar toegeven, dat het gebruik dat de gemeente nu maakt van het informatieka naal niet geheel volgens de regels is Het informatiekanaal mag uit sluitend benut worden voor het geven van mededelingen over het CAI-net. Wagenaar ,,Wat wij nu doen mag officieel niet. Maar veel gemeenten doen het. En je kunt je ook afvragen, of wat de regering op dit punt doet wel juist is". Opnieuw vroeg mevrouw Verduin donderdagavond naar het beheer van het kabelnet. Toen de raad vorig jaar besloot om de opdracht aan Siemens te verlenen, is de PvdA-fractie toegezegd dat daar op teruggekomen zal worden Maar donderdagavond bleek het college het nog steeds te vroeg te vinden om daarover te gaan pra ten Wagenaar: ,,Het is nog te vroeg om over het technisch be heer te gaan praten. Eerst moet LEUSDEN - Iedere huisvrouw met of zonder kleine kinderen die zin heeft in koffie, kan maandagochtend terecht bij het koffieclubje om om beurten bij elkaar koffie te drinken, leder een die geïnteresseerd is kan kontakt opnemen met Carla Re- nooy, Berkelwijk 30. Telefoon: 944847 of met Joan Leijenaar, j Van Hardenbroeklaan 76. Tele foon: 942463. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. De Amersfoortse Centrale Antenne; daarnaast moet men met een eigen antenne signalen kunnen ontvangen, aldus Wagenaar daar over te praten Nu hebben we niks dan lege briefjes in te brengen bij Amersfoort En voor de mast op het gemeentehuis heeft de provincie nog steeds geen algemene verklaring van geen bezwaar afgegeven" Siemens de hele boel opgeleverd hebben en dan zullen we zien, wat het technisch beheer doet Ook voor een discussie over het algemeen beheer is het nog te vroeg. Zo lang we geen eigen mast hebben is het onmogelijk om eén onzer verslaggevers) SDEN - De gemeenteraad ,t,|,ii usden heeft zich unaniem uitgesproken tegen het verlenen van een subsidie aan het katho liek schoolbestuur voor het ver nieuwen van het dak van de Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden iDUU erschljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- milieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. J kontrakten belangrijke korting derheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). >se nummers: 75 cent per stuk 2 eningstijden van ons kantoor s kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 8 van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend "Brdags gesloten Rossenbergschool. Het bestuur van Stichting Katholiek Onder wijs Leusden (SKOL) is nu ge noodzaakt een keuze te maken tussen het lenen van het beno digde geld of het putten uit eigen middelen. Secretaris A. Lamers van het katholiek schoolbe stuur: „Als het besluit van de raad niet aanvechtbaar is, zal een van de twee mogelijkheden het worden. Het dak van de Rossenberg-school moet gere pareerd worden". De SKOL had voor de vernieu wing van de dakbedekking van de overkapping van „Rossenberg'' een subsidie van 60 duizend gul den aangevraagd bij de gemeente. Door slijtage, zo meldde het schoolbestuur, is het dak gaan lekken en daardoor aan vervanging toe. De Rossenberg-school aan de Rozengaarde is één van de oudste scholen van Leusden Het gebouw kreeg vijftien jaren geleden een plat dak waarop twee lagen teer en grind kwamen. Een technisch amb tenaar van de gemeente ging na het binnenkomen van de subsidie aanvraag het dak van de school op en stelde vast dat de dakbedekking niet goed onderhouden was. Om subsidie te kunnen verlenen had er sprake moeten zijn van een con structiefout Omdat de echte kwaliteit van het dak te wijten is aan achterstallig onderhoud stalden burgemeester en wethouders aan de raad voor geen subsidie van 60 duizend gul den te verlenen. Volgens B&W dient het schoolbestuur de kosten LEUSDEN - De rijkspolitie heeft maandag twaalf automobilisten be keurd voor te hard rijden op de Groene Zoom. De snelheden van de auto's werden gedurende een uur gecontroleerd. De politie had 70 kilometer per uur als grens genomen. De meten snelheden van de twaalf overtreders lagen tussen de 72 en 95 kilometer per uur. van het vernieuwen van de dakbe dekking betalen uit de vergoeding per leerling die de gemeente jaar lijks aan het schoolbestuur over maakt. De gemeenteraad stemde hier donderdagavond mee in, of schoon de SKOL van mening is dat het onmogelijk is om elk jaar per leerling een bedrag te reserveren voor het onderhoud van het dak van scholen. SKOL-secretaris Lamers: „Als het bestuur beslist om géén geld te lenen maar het onderhoud van het dak van de Rossenberg- school te betalen uit het onder- houdsfonds, betekent dat een aanslag op dit fonds waardoor het onderhoud van andere zaken op onze drie scholen op een laag pitje komt te staan". LEUSDEN - De rijkspolitie be trapte zondag drie jongens, twee broertjes uit Leusden en hun vriendje uit Nijkerkerveen, die op de bouw in Claverenblad met isola tiemateriaal aan het gooien waren Het spul werd vanuit in aanbouw zijnde woningen naar beneden ge worpen. De politie sommeerde het drietal de materialen op hun plaats te leggen LEUSDEN - „Een beetje veel ge dronken", voerde een 27-jarlge inwoner van Leusden als argu ment aan voor het feit dat hij het vorig jaar in Zeist een winkelruit had vernield. De Utrechtse poli tierechter, mr. P.W. van Schen- del, veroordeelde de man tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van 14 dagen. Daaraan werd de bijzondere voorwaarde verbonden dat hij binnen zes maanden de schade vergoed moet hebben. Het vonnis was gelijk aan de eis van de officier van justitie, mevr. mr. M. Koers. „Ja, als u heeft gedronken, doet u gekke dingen", zei mr. Van Schendel Hij doelde hiermee op het strafblad van de verdachte. De Leusdenaar zat tot zijn nek toe in de schulden vanwege eerdere feiten die hij had gepleegd Een eerder "inbraakje" leverde voor hem een schadeclaim van 15.000 gulden op. De schade aan de win kelruit bedroeg 2130 gulden. De verdachte verklaarde dat hij wel wilde betalen maar dat het hem moeilijk zal vallen door alle al lo pende schadeclaims. (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - Het Vredes platform Leusden is tegen het plan van het college van B. en W. om in de kelder onder het gemeentehuis een atoom schuilkelder aan te brengen. Volgens het Vredesplatform wekt het creëren van een der gelijke voorziening ,,de valse verwachting van veiligheid". Dat verklaarde gisteravond tij dens de vergadering van de raads commissie „Welzijn en Onderwijs" de heer H. Wesseling als woord voerder van het Vredesplatform Leusden. Deze werkgroep, waarin onder meer het IKV en een aantal progressieve partijen hun krachten bundelen, had uit de pers verno men. dat het college plannen heeft voor een schuilkelder onder het gemeentehuis met ruimte voor dui zend mensen De schuilgelegen- heid zou zodanig moeten zijn, dat ook tegen de zogeheten „fall out" na een atoomaanval bescherming kan worden geboden. Daarnaast zou de schuilkelder in vredestijd moeten funktioneren in geval van rampen De financiering van de schuilkelder zou voor rekening ko men van het ministerie van Binnen landse Zaken „Een ongewenste ontwikkeling noemde Wesseling gisteravond het collegevoorstel; „er wordt uitge gaan van de mogelijkheid van een beperkte atoomoorlog. Dat uit gangspunt werkt op zich drempel verlagend is daarom in strijd met een streven naar vrede en veilig heid" Daarnaast wees Wesseiing op de verkeerde verwachtingen, die een atoomschuilkelder volgens het Vredesplatform wekt. Wesseling „Zo'n schuilkelder wekt de indruk dat het leven na een atoomaanval gewoon verder kan gaan. Niets is minderwaar En daarbij zien we dan 7 maar even af van de vraag, welke duizend burgers de gelukkigen zou den zijn, die toegang zouden krijgen tot de schuilkelder. Of moeten we zeggen ongelukkigen?" Wesseling vroeg het college om af te zien van de inrichting van een atoomschuilkelder, te meer daar er over de mogelijkheden van gebruik in vredestijd bij het Vredes platform ernstige twijfels bestaan. Wesseling zei zich niet te kunnen voorstellen bij welke gelegenheden een dergelijke voorziening dienst zou kunnen doen „Bij het ontsnap pen van gif of overstromingen zou toch veel eerder aan evacuatie gedacht moeten worden", aldus de woordvoerder van het Vredesplat form. Wesseling adviseerde de ge meenteraadsleden om voor dit doel geen gebruik te maken van gelden van Binnenlandse Zaken. Liever zou het Vredesplatform zien dat het gemeentebestuur het ministerie zou attenderen op andere aanwen dingsmogelijkheden Bestrijding van de werkloosheid of een voor lichtingscampagne over de gevol gen van een kernaanval bijvoor beeld. Door de leden van de raadscom missie werd niet ingegaan op de verklaring van het Vredesplatform Het onderwerp „schuilkelder" zal uitvoerig worden behandeld in de vergadering van de raadscommis sie „Algemene Bestuurszaken", die volgende week donderdag (12 april) vergadert. LEUSDEN - Tegen een inwoner van Leusden maakte de rijkspolitie proces-verbaal op, omdat hij ille gaal aan het motorcrossen was langs het Valleikanaal ter hoogte van Waterjuffer.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1