e Fair goed partij reen Giants onder e voet gelopen Dames SVA winnen eusden gaf koploper Retscross-seizoen van start toda (zon.) nekt Veensche Boys Succesvol ans Heymen scoort driemaal mes op winst Uitslagen en eindstand Lëusder Troef VOETBAL BAL AKS Uitslag dames- schietclub :0T0-K0PIE I FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant DINSDAG 3 APRIL 1984 5 SDEN - De standaardforma- van de Mixed Hockey Club Kien hebben afgelopen zon- geheel volgens de progno- gepresteerd. De heren kwa- uit Hilversum met lege han- terug en moesten het on- pit tegen de absoluut sterk- hockeyploeg van de 1e B delven. De dames- daarentegen versloeg rtclub Baarn op het win- Valleipark met 2-0 en ilde zich vaster op de 2e van de ranglijst hetgeen geeft op deelname aan halve) promotiecompetitie. versum is het team van trai- oach Rob Weers er niet in om voor een verrassing fgen door koploper Be Fair o' meer punten afhandig te Op voorhand geen i aanjnde maar ieder (schamel) de strijd om het behoud het eerste klasserschap is meegenomen. Het zat er hoewel de stand tot ver in tweede helft dubbelblank Doelman Frederik van der moest verstek laten gaan Eteats tussen de palen werd veteraan Theo Willemsen in- fien die op een goede wed- ten terugblikken. In de eer- e'ft ging de strijd over en hetgeen in diverse kansen heide doelen resulteerden. "r liet drie serieuze doelkan- 9gen Leusden was via een wner dichtbij de openings- Beide voorhoedes faalden afwerking zodat tot aan de publiek van doelpunten •ten bleef Na de pauze ging de strijd gedu rende een kwartier op dezelfde voet voort. Langzaam maar zeker begonnen de Leusdenaren in een klein wondertje te geloven in de vorm van een gelijkspel. Al snel verstoorden de Hilversummers deze droom. Ver op de speelhelft van de gastheren mocht Leusden een vrije slag nemen en rukte daardoor compleet mee naar vo ren op. Op de rand van de cirkel werd de ingeslagen bal door de Be Fair defensie opgepikt en di rect naar voren getransporteerd. Als een sneltrein stoven vijf Be Fair spelers naar voren achter de lange klap aan. Pijlsnel speelden de Be Fair spelers de Leusder- achterhoede uit om tenslotte doel man Theo Willemsen volstrekt kansloos te laten: 1-0. Na deze tegenslag moest trainer Weers nog meer tegenvallers in casseren toen Frank Roggen- kamp en Rolf Bolk, de vleugelver dedigers, het veld wegens knielet sel moesten verlaten. Hun plaatsen werden ingenomen door de jeugdspelers Bart van Dalen en Martijn Marree. Met nog een kwartier te gaan probeerde Leus den om nog langszij te komen. Maar ook nu weer viel het doel punt aan de andere kant Een strafcorner van Be Fair ging via een stick hoog in de touwen. Even dacht Leusden dat de arbiters de treffer zouden afkeuren Na enige discussie keurde de scheidsrech ters de hoog ingeslagen bal toch goed: 2-0 Voor Leusden viel er geen eer meer te behalen en probeerde de wedstrijd met het oog op de be langrijke duels de komende we ken rustig uit te spelen Een mis verstand tussen Hans van Eek en De hockeysters van Leusden moesten de ontmoeting tegen Baarn inhalen. Een simpele klus aangezien de dames Baarn zo goed als gedegradeerd waren. Toch probeerde Baarn het beste ervan te maken door Leusden on bevangen tegemoet te treden. Het was dat Marjet van Linscho- ten reeds in het begin de score opende door een aanval perfect af te ronden: 1-0. Gedurende de rest van de eerste helft gaf een opmer kelijk fanatiek Baarn nauwelijks kansen weg zodat de stand onge wijzigd bleef. In de 2e helft startte Leusden met een offensief en drukte Baarn terug in de verdedi ging. Marjet van Linschoten was wederom dicht bij een doelpunt maar zag haar doelpoging in een mêlee van speelsters smoren Marjan van Zantvoort schoot uit een rebound van een hard inge slagen bal wel raak tot enthou siasme van het Leusdense pu bliek: 2-0 De strijd was gestre den. Trainer Peter Kipp wisselde Marjan van de Belt voor de weer herstelde Helen Kleyn. Veel maakte het niet uit omdat de pun ten al binnen waren. LEUSDEN - Donderdag 22 en 29 maart zijn er weer klaverjaswedstrij- den gespeeld De uitslagen en de eindstand van de eerste periode is als- volgt. Stand na 22 maart 1 Hr Plattel 57860 2 Hr Mulder 3 Mevr v d Berg 4 Hr Hondorp 5 Mevr Buhre 6 Hr v d Berg 7 Mevr Pouli 8 Mevr de Ridder 9 Hr Huyskes 10 Hr Nyhuis Stand na 29 maart 1 Hr. Grimberg 2 Hr. Nyhuis 3 Hr Knol 4 Hr Mulder 5 Hr Hondorp 57140 56072 55863 55487 55469 54838 54768 54626 54520 5872 5175 5161 5139 4874 6 Mevr Huyskes 4844 7 Mevr v Egdom 4783 Eindstand van de 1e periode 1 Hr Mulder 62279 2 Hr Plattel 62240 3 Hr Hondorp 60737 4 Mevr Buhrer 59952 5 Mevr v d Berg 59786 6 Hr Nyhuis 59695 7 Mevr Pouli 59445 8Hrvd. Berg 59169 9 Hr Huyskes 59038 10 Mevr de Ridder 58873 met 4-1 de les te lezen. Roda sloot zich uitstekend bij dit rijtje aan door met 4-1 in Nijkerkerveen van Veensche Boys te winnen dat nu zo goed als zeker de reis naar de 2e klasse zal moeten maken. Actif speelde Zuiderzeevogels naar een 2-0 nederlaag toe en pas seerde samen met de Leusdena ren de Lelystadheren op de rang lijst. Hooglanderveen zonderde zich verder van de gevarenzone af door Laren met 3-0 te verslaan. Naarden hield aan het doelpunt loze gelijkspel tegen Gooische Boys een puntje over maar of dit genoeg is om het dreigende on heil nog te voorkomen lijkt gezien de resultaten van de overige kan didaten een verloren zaak. Roda kan zich met de komende thuis wedstrijden voor de boeg nog een plaats in de sub-top toeëigenen en een belangrijke rol in de hevige strijd om de titel vertolken. Barne veld. Gooische Boys en Zuider zeevogels komen nog naar Leus den toe. De uitslagen zondag 1e klasse A: Actif-Zuiderzeevogels 2-0 Hooglanderveen - Laren 3-0 Naarden - Gooische Boys 0-0 WZA-APWC 1-4 Amsvorde - Barneveld 4-1 Veensche Boys - Roda 1 -4 De ranglijst is als volgt: Barneveld 18 26 (30-17) APWC 17 23 (41-25) VVZA 19 23 (33-24) Gooische Boys 18 21 (30-24) Roda'46 18 19 (29-22) Actif 19 19 (32-25) Zuiderzeevogels 17 18 (25-23) Hooglanderveen 19 17 (32-39) Laren 19 16 (22-30) Amsvorde 18 15 (23-36) Naarden 18 11 (29-36) Veensche Boys 18 9(12-33) In de 2e klasse was Achterveld uitstekend op dreef door BW in Blaricum met 3-2 op de knieën te krijgen. De race om het kam pioenschap en/of promotie blijft ongemeend spannend omdat zowel Stator als Olympia min of meer op de been bleven. Stator won met de kleinst mogelijke cijfers van EMM (1-0), terwijl Olympia bij Sparta (L) met 1-1 gelijk speelde. Eén van de drie ploegen zal aan het eind van het seizoen toch met lege handen achterblijven omdat er maar twee prijzen te verdelen zijn. Het is te hopen dat Achter veld het hoofd het langst koel houdt. De wedstrijd tussen ASV en KVVA werd door de Amers- foorters met 1-2 in winst omgezet hetgeen hen vaster op de vierde plaats van de ranglijst zetelt. De uitslagen zondag 2e klasse A: BW - Achterveld 2-3 Stator-EMM 1-0 ASV-KVVA 1-2 Sparta (L) - Olympia 1-1 De ranglijst is Stator 17 24 (24-12) Achterveld 16 23 (28-17) Olympia 16 23 (27-19) KVVA 17 21 (30-25) PVC 16 17 (24-18) ASV 17 15 (20-33) EMM 17 13 (25-29) Sparta (L) 17 13 (16-26) Nederhorst 15 12 (20-15) BW 16 11 (19-29) Hilversumse Boys 16 8 (18-34) EUSDEN - Voor de heren- ndaardformatie van de bas- ïalclub de Green Giants valt In de 1e klasse weinig eer •r te behalen. Ook afgelopen j ferdagavond in de uitwed- y jd tegen Bourgondië in Wijk Duurstede kon de Leus- ise basketploeg geen mo ut aantonen dat ze het ver- In de 1e klasse nog met een je zouden willen verlengen. Niets van dit alles. Bourgonaie, de nummer twee van de rang lijst, walste als een geoliede machine over de Leusdenaren heen. De man-to-man verdediging van de gastheren leverde voor de Giants onoverkomelijke proble men op en was nauwelijks te doorbreken. Veel passes van de Green Giants werden onder schept waardoor Bourgondië het wapen van de break veelvuldig met succes wist te gebruiken en doeltreffend af te ronden. Af en toe wisten de Leusdense groen- hemden het bord te vinden maar veel maakte het allemaal niet uit omdat Bourgondië de gehele wedstrijd volkomen onder con trole had en met 110-35 een afge tekende overwinning boekte. Naast dit gevoelige verlies van de herenploeg viel er afgelopen za terdag voor de nog jonge sport club toch wat te vieren Het meis jes juniorenteam onder leiding van Wim Voskuilen wist als eerste basketploeg het kampioenschap veilig te stellen door de wedstrijd tegen de Quick Runners in Hui zen met 50-37 winnend af te slui ten. Uit handen van het kernbe- stuur ontvingen de meisjes de kampioensbeker terwijl het be stuur van de Green Giants het succes met een bos bloemen ho noreerde. Overige uitslagen Green Giants: Meisjes aspiranten - Stoepie Shooters 18-79 Jongens aspiranten - Irene 40-32 Meisjes kadetten - Top Stars 18-25 Meisjes junioren - Quick Runners 50-37 Dames II - Dunckers IV 20-28 ACHTERVELD - De Achter- veldse dames moesten zondag een uitwedstrijd spelen tegen het Utrechtse Minerva. Deze op een zeer drassig veld gespeelde wedstrijd werd door Achterveld gewonnen met 3-1. De drie doelpunten werden gemaakt door L. van Hamersveld. Het was geen al te mooie wedstrijd. Minerva speelde met een groot aantal invalsters. Hiervan wist vooral L. van Hamersveld goed gebruik té maken en driemaal voor Achterveld te scoren Mi nerva wist hier slechts één doel punt tegenover te stellen. Ook de Achterveldse R Herder speelde een goede wedstrijd daar zij steeds de beste speelster van Mi nerva wist uit te schakelen Ook de Achterveldse keepster J. de Vette verrichtte vooral na de rust prima werk Pieter Breughel leverde voor Be Fair de derde treffer op Keeper Willemsen had bij de eigen inzet geen enkel verweer. Enigszins geflatteerd gingen de Leusdena ren met 3-0 onderuit. DAMES ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd werd in Ach terveld door acht leden deelgeno men. Met 86 punten wist Ria Vos de eerste plaats te behalen De overige uitslagen waren 2. An Voskuilen 79 3 Anneke Oudshoorn 73 4. Jeannette Vos 73 5. Tiny Tolboom 72 6 Annelies Huurdeman 71 7 Nel Tijmensen 70 8 Liesbeth Suermondt 67 Barneveld -TOV De ranglijst ziet er Roda '46 SVM Boys Barneveld Hulshorst TOV Bloemenkwartier Unicum Hees FC Horst Naarden Sperwer SEC 1-0 als volgt uit: 18 29 (39-13) 18 24 (31-16) 18 24 (32-20) 18 22 (19-17) 17 19 (33-20) 18 19 (25-19) 17 17 (27-24) 18 17 (20-29) 18 14 (29-31) 18 12 (22-30) 18 10 (21-36) 18 7 (14-58) ZONDAG In de 1e klasse van het zondag voetbal werden er hier en daar rake klappen uitgedeeld en er op de diverse velden lustig op los ge scoord. Koploper Barneveld moest in Amersfoort bij Amsvorde de punten laten en maar liefst vier tegendoelpunten incasseren. Aangezien ze het net maar een maal wist te vinden werd de ne derlaag een feit APWC profi teerde dankbaar door aartsrivaal WZA op eigen bodem eveneens LEUSDEN - Het fietscrosssei- zoen is weer begonnen. De Fiets- crossvereniging de Heuvelcros sers had de eer om afgelopen zondag de eerste KNWU- wedstrijd voor licentiehouders te mogen organiseren. Niet min der dan 234 coureurs uit het district hadden zich voor de eer ste grote fietscrossconfrontatie laten inschrijven ondanks de niet al te prettige (weersomstan digheden op en rond de flets- crossbaan aan de groene zoom. Een schrale wind maakte het voor de deelnemers en toe schouwers tot een frisse aange legenheid. Om 12.00 uur werd het eerste startschot van de 177 manches gelost, terwijl er in totaal 207 wed strijden (inclusief finales) werden verreden Tot laat in de middag ging de stnjd bij de junioren, pow- derpuffs en experts onverminderd voort. De Leusdenaren wisten zich in het regionale crossgeweld prima te handhaven en sleepten diverse ere-plaatsen in de wacht Open-klasse tot 7 jaar 1Alexan der van Gooi Open-klasse 8 en 9 jaar: 1Michael Noordam; 3. Igor Glattli. Open-klasse 12 en 13 jaar 2 Erik Sipsma. Powder Puffs 12 en 13 jaar: 1 Eliane Noordam. Powder Puffs 14 jaar en ouder 2 Astrid van Zanten. Junioren 9 jaar 3 Jerry Brandsen Junioren 11 jaar: 2 Raymond Groenhuyzen. Junioren 13 jaar: 1 Danny Mos terd. Junioren 14 jaar 3. Mare Mutsers. Junioren 15 jaar 2. Minkode Nooy. Experts 8 jaar 1 Thijs Visser Experts 9 jaar. 1 Michael Noor dam Experts 12 jaar: 3 Olac Glattli Experts 13 jaar 2. Alexander Spek snijder. Experts 14 jaar 3. Marcel Hoog land. - eerste doelpunt Veensche Boys OVERLEG In de tweede helft verscheen zoals verwacht een gemotiveerd en agressief Veensche Boys bin nen de krijtlijnen. De poging om de achterstand zo snel mogelijk weg te werken liep in eerste in stantie op niets uit. De Roda-de- fensie gaf geen krimp en liet zich door het te gehaast en zonder overleg opererende Veensche Boys niet van de wijs brengen. De tegenstoten van Roda waren ze ker niet van gevaar ontbloot. Toch kwamen de gastheren na een kwatier tot 2-1 terug toen uit een corner de bal in de Roda-defensie bleef hangen en voor de voeten van een van de aanvallers caram boleerde en langs keeper Gert Osnabrugge in de touwen ver dween. 2-1 Al snel was Roda over de kleine tegenvaller heen want de eerste beste Roda-aanval via de prima acterende Perry Wendel bracht Hans Vrijhoef in stelling. Rakelings ging zijn doel poging langs de kruising. Even la ter moest Hans Vrijloef na een on gelukkige botsing het veld met een hoofdblessure verlaten Remco Bosman was de tweede junior die zijn opwachting maakte. Nauwelijks in het veld kon hij in de feestvreugde van de derde Roda- Experts 16 jaar. 3. Reinald Voorn. De strijd bij de experts in de leeftijdscategorie 17 jaar en ouder werd een Leusdens onderonsje. Thijs Borsten wist de eerste plaats voor zijn clubgenoot Hendry Roel- vink weg te kapen, terwijl Wilco Cozijnse op de derde plek beslag legde. Door deze uitstekende resulta ten bewezen de crossers van de Heuvelcrossers al over een goe de conditie te beschikken en de slag met de concurrentie duide lijk aan te kunnen. We zullen komende maanden nog veel van de Fietscross Vereniging de Heuvelcrossers horen. - Thijs Visser in actie Rozendaallaan 9 LeusdenC. treffer delen Eerst zag goaltjes- dief Hans Heymen twee mogelijk heden de mist in gaan (gestopt door keeper en afgekeurd wegens buitenspel) voordat hij keurig van een dekkingsfout in de Veensche Boys-defensie gebruik maakte en de bal hoog in de kruising depo neerde 1-3. Een schitterend ge nomen vrije trap van Bert Stau- bach nam Ben Wittenberg in één keer op zijn schoen. Met een fraaie redding plukte de goalie de bal uit de hoek. Veensche Boys zag het niet meer zitten en werd door Roda volkomen overspeeld. In de slotfase drukte Roda het veldoverwicht en het surplus aan techniek nog duidelijker in cijfers uit. Ben Wittenberg liet op rechts zijn directe opponent zijn hielen zijn en stevende tot de achterlijn door voordat hij de bal voor het doel bracht. Hans Heyman was er in het centrum van de aanval als de kippen bij om de voorzet in de touwen te prikken en de eind stand op 1-4 in het voordeel van Roda te bepalen. Voor Veensche Boys was het vonnis al eerder zo goed als voltrokken, omdat nie mand er eigenlijk nog in geloofde Overige uitslagen Roda-zondag: Quick 3-Roda 2 1-2 Actif 4 - Roda 3 0-8 DEV 5 - Roda 6 1-2 APWC 6 - Roda 7 3-1 LEUSDEN/ACHTERVELD - Een succesvol voetbalweekend heb ben de Leusdense formaties achter de rug. De wedstrijden die de Roda-zaterdag en Achter veld op zondag 1 april moesten afwerken werden winnend vol tooid terwijl de zaterdag-elf zon der zelf voor de competitie in actie te komen weer een puntje dichter bij het kampioenschap kwam omdat de naaste concur rentie elkaar de punten afhan dig maakte. Betere resultaten zijn haast niet denkbaar! De Roda-zaterdag kan zich gaan opmaken voor de grote finale waarin uit vier wedstrijden vier punten moeten worden gehaald om zich volgend seizoen als hoofdklasser te kunnen presen teren. Als alles meezit - en alles zit mee - kan over veertien dagen de kampioensvlag in top. SVM Boys kwam tegen Hulshorst niet verder dan een 1-1 gelijkspel en raakte derhalve weer een punt verder achterop. Hulshorst kan de moed wel helemaal opgeven om dat de achterstand op de trotse koploper inmiddels tot 7 punten is opgelopen. Streekgenoot Barne veld zette de opmerkelijke op mars onverdroten voort door het Baarnse TOV met 1-0 met beide benen op de grond te zetten. Een gedeelde tweede plaats op de ranglijst is voor de Barnevelders een puike waardering voor een prima gespeeld tweede deel van het seizoen Onderaan de rang lijst lijkt het lot voor SEC onont koombaar na de grote 5-1 neder laag tegen Unicum in de polder. Zowel aan de kop als aan de staart van de ranglijst lijkt de zaak beslist. De komende twee duels zullen definitief uitsluitsel geven. De uitslagen zaterdag 1e klasse A: Hulshorst - SVM Boys 1-1 Unicum - SEC 5-1 - de start van de fietscross sievia de vleugels open te breken, terwijl de over de lengte as van het veld blazende wind menig Roda-speler tot een afstandpegel ontlokte. Bert Staubach zag een van zijn spetters net naast de ver keerde kant van de paal belang den hetgeen de thuisploeg wel even deed schrikken. In de 18e minuut kwam Roda verdiend aan de leiding. Een toegekende vrije trap aan de rechterkant van het veld werd de (indirecte) inleiding tot de eerste Roda treffer. Kort tikte Bert Staubach de bal op Ton Tessel terug die op zijn beurt de Roda-spelbepaler langs de zij lijn de hoek in stuurde Laag trok Staubach de bal in de doelmond waar Perry Wendel onder de voor zet door dook en alle aandacht trok ten gunste van Hans Heymen die dankbaar de bal uit de lucht vol op zijn pantoffel nam en langs de keeper laag in de linkerhoek kogelde: 0-1Roda bleef het spel beheersen en maakte gretig van de vele ruimte op het middenveld gebruik. Het vizier stond bij de he ren niet op scherp zodat vele schoten over en naast het vijande lijke doel terecht kwamen. I wee maal moest Roda in de de fensie alle zeilen bijzetten om Veensche Boys van de gelijkma ker af te houden. Kort voor rust breidde Roda de voorsprong uit. Hans Vrijhoef werd in de zestien-meter gepakt zodat er voor de arbiter niets an ders opzat dan een penalty te ge ven. Aanvoerder Bas Peters zette vanaf elf-meter de Veensche Boys-keeper op het verkeerde been en zorgde ervoor dat zijn ploeg met een riantere voor sprong kon gaan rusten: 0-2. ■USDEN - De Roda-zondag eft zich uitstekend gerevan- ieerd van de ruime 4-1 neder ig die de formatie vorige tek in Amersfoort moest in- isseren. Met dezelfde cijfers, aar nu in Roda's voordeel, erd Veensche Boys met de !us op de keiharde feiten ge- ukt. In een wedstrijd waarin er lor Roda weinig op het spel- ond hebben de spelers van >b Ton meer dan hun spor- ve plicht vervuld. Met fris nvallend spel gaf de noodge- longen sterk gewijzigde for matie de Nijkerkerveners geen schijn van kans. Vooral tech nisch waren de Leusdenaren het tegen degradatie vechtende Veensche Boys duidelijk de baas. Diverse oorzaken noopten trainer Rob Ton zijn basiself op enkele plaatsen te wijzigen. ,,De niet al te rooskleurige situaties van het tweede team en een bericht van verhindering van aanvoerder Jan van Eyden lagen aan de vele om zettingen binnen het team ten grondslag", liet de Roda trainer weten, levens had ik geen an dere keus om een beroep te doen op een aantal A-junioren" Bas Peters nam de libero-positie in terwijl junior Perry Wendel op het middenveld zijn rentree maakte Ben Wittenberg - de laat ste weken wisselspeler - stond op de voor hem ongebruikelijke rechtsbuiten positie geposteerd. Ondanks deze (rigoreuze) ver schuivingen nam Roda meteen na het beginsignaal met de wind in de rug het initiatief. Geconcen treerd en met overleg probeerde Roda de Veensche Boys defen- <la in de verdediging

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5