Achterveld deed het goed tegen Blaricum bilerend zwembad iklOOO bezoekers Tennisvereniging Eemelaar start zondag het seizoen Woongeriefonderzoek in wijk Zwanenburg leusder k Demonstratiewedstrijd Attila succesvol Solisten- en ensemble concours Vijftigste Firstlady Leusdense schiet een Ned. record Open huis Van Druten in Achterveld GOUDHANDEL „DE GOUDVALLEI STOMERIJ DE HOOP EEN SIERAAD IS UW VROUW EEN SIERAAD VOOR UW VROUW t LIGT ZO DICHT BIJEEN, ALS MAN EN VROUW ALLEEN DEZE WEEK: 149,- 438,- 10,- 10,- 48,- 25,- CASSETTES: Diploma-zwemmen plaatselijk nieuws ACHTERVELD - De uitwedstrijd van Achterveld tegen Blari- cumse B.V.V. eindigde met winst voor Achterveld. In ver band met een blessure miste Achterveld H. van Ruitenbeek. Na de aftrap ging Achterveld, ddt men wind mee speelde al di rect in de aanval. Men was ster ker dan de tegenpartij maar deze ging op de counter speien hetgeen reeds kort na de aan vang van de wedstrijd tweemaal bijna suces had. Gelukkig voor Achterveld ging de bal beide malen voor het doel langs. Na 22 minuten spelen had A Tol boom succes. Hij kon van dichtbij een schot op het doel lossen, wat in een doelnunt resulteerde B V V. kwam echter terug en nog geen 10 minuten later had ook zij succes. De Achterveldse keeper verkerk zich op de bal waardoor de B V V midvoor de stand gelijk kon maken Achterveld ging er goed tegen aan en kort voor de rust kon ze het tweede doelpunt maken. Uit een vrije trap geno men door M. Boonen kon C. Horst vallend de bal in Na de rust probeerde B.V.V met lange trappen en hard spel Achterveld op de knieën te krijgen. Dit lukte niet. KI. v.d. Heuvel kon met veel kopballen erger voorkomen. Ook Achterveld kon geen doelpunten meer maken C. Horst kwam al leen voor de keeper, omspeelde deze en loste een schot. De bal werd echter op de doellijn door een B W.-speler gekeerd. Het was C. Horst die er uiteindelijk 1-3 van kon maken Achterveld had hierna de voorsprong nog wel kunnen vergroten doch ver zuimde dit. Het was B.V.V. dat on geveer 5 minuten voor het einde van de wedstrijd de stand op 2-3 bracht. Achterveld kreeg het hierna nog wel even moeilijk, maar kon ondanks dat de wed strijd in haar voordeel beslissen. monslratie trok veel bekijks zaterdag EN-Het 10-jarig be- het binnenbad van Bavoort, dat de stichting Leusden weekend uitge- de, heeft zowel op ils zondag veel be- ïg getrokken. On- 000 bezoekers en igen hebben het meteen bezoek ver- kunstzwemmen en de ilratie op zaterdag had- ■kijks terwijl het disco- hoogstwaarschijnlijk „onwetendheid" iets schijnwerpers stond, zwemmen tegen tarie- 974 was het gezellig mdagmorgen kwamen personen in alle vroeg st na afloop van een het restaurant van het luttigen. „Gezien het leze „gewaagde" on- ien prima opkomst en voor herhaling vatbaar," liet een tevreden manager van het zwem bad weten. „Zeker als we beseffen dat een aantal Leusdenaren deze „ontbijtserie" als een vroege 1 april grap beschouwd heeft en niet naar het Buiningpark zijn gekomen," al dus de manager. Burgemeester J. Rademaker liet op beide dagen zijn gezicht in het zwembad zien en bood namens het college van B en W. van Leusden de stichting een bloemstuk aan De werkstukken die de klassen van de lagere scholen ter gelegenheid van „10 jaar Bavoort" hadden gemaakt werden door een onafhankelijke jury beoordeeld De volgende vijf klassen kregen van de jury de hoogste waardering en worden eer daags door het zwembadpersoneel op een leuke zwemmiddag ont haald de Loysder Hoek (kleu terklas), de Hobbit (klas 2), De Bongerd (klas 3 en 4) en de St. Jozefschool (klas 3). Hoe de komende 10 jaar het Leusdense zwembad zich verder zal gaan ontplooien, blijft nog een open vraagWel is het zeker dat er in de toekomst de nodige veranderin gen op stapel staan Een nieuwe opzet van het binnenbad is momen teel onderwerp van gesprek terwijl de al eerder gepubliceerde „mee denkronde" de komende maanden op de voorgrond zal staan. Het bestuur van de zwembad stichting is er alles aan gelegen om de teruglopende belangstel ling voor het zwemmen een halt toe te roepen. Gemiddeld geno men kwamen er afgelopen dece- nium 150.000 bezoekers per jaar alhoewel de laatste twee jaar over het geheel genomen een kleine teruggang te bespeuren viel. Vo rig jaar zomer daarentegen wis ten meer zwemlustigen de weg naar het buitenbad te vinden. Het is te hopen dat deze trend voor het buitenbad zich over de hele linie voortzet en zwembad Ba voort de komende jaren het mid delpunt van een „waterminded" Leusden zal blijven. ACHTERVELD - Zondag 8 april wordt door tennisvereniging de Eemelaar het tennisseizoen ge opend. Dit zal met een veel om vattend programma zijn. Het be gint met het openingstoernooi. daarna een videofilm, er is in- troduktie-tennis, verkoop van tweedehands tennisspullen en een tennismodeshow. Naast het openingstoernooi wil "de Ee melaar" deze dag benutten om de nog niet tennissers uit Ach terveld en de regio in ae gele genheid stellen om met deze tak van sport kennis te laten ma ken. Tennisvereniging de Ee melaar bestaat naast een groep competitiespelers voornamelijk uit recreatietennissers. De bezoekers die deze dag aan wezig zullen zijn kunnen tijdens dit openingstoernooi kennis ne men van het gemiddelde spelni- veau van de leden Er is deze dag ook aeleoenheid om met deze sport kennis te maken door zelf een balletje te slaan. Voor rackets en ballen wordt ge zorgd, maar men dient zelf voor sportkleding en tennis- of sport schoenen te zorgen De vereni- gingstrainer René Berg zal op deze dag de tennisinstructie ver zorgen door middel van video films Ook zal hij met enige helpers de genen die daar belangstelling voor hebben met de eerste vaar digheden en speiia. ten maken. Voor nieuwe leden is de eerste tennisles gratis. Voor nieuwelingen die de start in de tenniswereld willen maken zal er gelegenheid zijn om tweede hands rackets en sportkleding aan te schaffen, dit voor een ge ringe prijs. Ook zullen er om 12 00 en 15.00 uur door sporthuis Kraanen twee shows worden ge houden De Eemelaar beschikt ook over een verlichte tennismuur, waarop men zich de balvaardigheid eigen kan maken Ook de banen zijn verlicht waardoor men tot 23.00 uur de gelegenheid heeft om te spelen Zondag is iedereen van harte wel kom op het Kerstenssportpark waar een kopje koffie en een paasbroodje klaar zullen staan LEUSDEN - De demonstratie wedstrijd, die de handbalploe- gen van Attila uit Utrecht en BDC uit Soest afgelopen vrijdag ter opluistering van de zelfstan dig geworden Leusder Handbal Vereniging speelden, is in de Korf een geweldig spektakel ge worden. Beide ploegem kenden elkaar door en door en maakten er het beste van. Vooral Attila, dat nog een kans heeft om naar de hoogste handbalklasse te promoveren, schotelde het pu bliek een aantal fraaie aanvals- patronen voor. en dito doelpunten mentaar vanuit het regiehokje in de sporthal waar zijn collega en Leusdenaar Heinze Bakker hem in de rust even kwam opzoeken Op het veld hadden Peter en Ben Aarsman de regie in handen Na afloop kregen de heren scheidsrechters, spelers en allen die aan het welslagen van de wedstrijd hun steentje hadden bij gedragen uit handen van het be stuur van de Leusder Handbal Vereniging een kleinigheidje aan geboden en van het publiek een dankbaar applaus. BDC, zeker van handhaving in de eerste divisie had beduidend min der in huis maar was gezien de rivaliteit een uitstekende sparring- partner. Toch konden de Soesters niet voorkomen dat Attila afgete kend met 22-8 revanche nam op het onlangs in de competitie ver rassend geleden puntverlies. Stu dio-sport verslaggever Evert ten Napel voorzag de propaganda- wedstrijd van het nodige com- SPROBLEMEN NBLAD/ URG we wijk Claeveren- iburg blijken zich problematische ver- ies voor te doen. Met Imaat komen daar binnen bij de ge- der meer over de on overzichtelijkheid van de in- en uitritten van de wijk. In de raadsvergadering van jongstle den donderdag kondigde wet houder J. Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening) aan, dat alle klachten over Claeveren- blad/Wildenburg gezamenlijk in één commissievergadering be handeld zullen worden. Ze wor den nu geïnventariseerd en ko men in de juni-vergadering van de raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning aan de orde. GEREFORMEERD VORMINGSCENTRUM Het Gereformeerd Vormings centrum in Amersfoort krijgt geen subsidie van de gemeente Leusden. De raad steunde don derdag unaniem - het GPV/SGP- raadslid Harm Offereins was af wezig - het voorstel van het col lege tot afwijzing van deze sub sidie. Het college onderbouwde die afwijzing met een verwijzing naar de subsidieverordening, waarin is vastgelegd dat geen gemeentegeld gestoken moet worden in aktiviteiten, die een duidelijk politiek, godsdienstig of anderzins levensbeschouwe lijk stempel dragen. Overigens werd er zowel vanuit het CDA als vanuit de PvdA gevraagd om een 'goede discussie' over die bepaling in de subsidieverorde ning, die in het verleden al voor mererlei uitleg vatbaar is geble ken. Die discussie werd toege zegd door het college. WOL KRIJGT f60.000,- De stichting 'Welzijn Ouderen Leusden' (WOL) krijgt de ge vraagde f 60.000,- voor de in richting van het ontmoetings centrum voor ouderen in het voormalige gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. Met dat geld zullen gordijnen, stoelen, ta fels, de keukeninventaris, een piano, een geluidsinstallatie en zovoort worden aangeschaft. Aanvankelijk werd er door alle gouden oorbellen met steen ƒ3000,- nu gouden massieve schakelarmband 750,- nu massief zilveren graveerplaat 32,- nu massief zilveren shorty (halsketting) 35,- nu 6 zwaar verz. longdrinklepels (zolang er is) ƒ198,- nu 6 edelstalen tafelmessen 174,- nu Juist in cassettes de grootste keus. de goedkoopste prijs Cassette edelstaal GEEN 1006 - maar 595,- geheel compleet met kist en de theelepels gebaksvorkjes suikerschep slacouvert suikertang taartschep broodzaag. Het model kunt u zelf bepalen. oosteinde 95. scherpenzeel. 03497-1607. stationsstr. 143, apeldoorn 055-218880 amsterdamsestraatweg 699, utrecht 030-444040, hoofdstr. 87, velp 085-618095 columbuslaan 392, utrecht 030-884527 koopavond donderdags te utrecht en apeldoorn, vrijdags te scherpenzeel en velp. inkoop oud goud en zilver goud 19,- per gram raadsfracties wat aangehikt te gen de hoogte van de inrich tingskosten van het centrum voor ouderen. Maar op weg naar de raadsvergadering ge raakte iedereen er van over tuigd, dat het gevraagde bedrag reëel is en het werd dan ook met algemene instemming gevo teerd. Een niet onbelangrijk deel van de f 60.000,- wordt uitgegeven aan stoelen voor het nieuwe centrum. De raad, waarvan sommige leden aanvankelijk dachten dat die uitgave wel wat lager zou kunnen, was er van overtuigd, dat de aanschaf van goed meubilair door de WOL toch echt wel nodig was. Eve lien Blom (CDA): ,,De oudere mensen, die dat centrum gaan bezoeken kun je niet op slechte stoelen laten zitten." Het is nog steeds de vraag, wanneer tot verbouwing en in richting van het ontmoetings centrum kan worden overge gaan. Desgevraagd deelde wet houder Wagenaar in de raads vergadering mee, dat er een be zwaarschrift ligt tegen de in richting van het voormalige ge meentehuis tot centrum voor ouderen. Zolang de procedure rond dat bezwaarschrift niet is afgehandeld, kan niet met de verbouwing worden begonnen en dat kan nog wel eens een hele tijd duren. Daarom deed Wagenaar een beroep op de in diener van het bezwaarschrift om het in te trekken. ,,Hij ver liest het toch," aldus een zelf verzekerde wethouder. ACHTERVELD - Door het sa menwerkingsverband muziek verenigingen Oost-Utrecht -Gel derse Vallei zal zaterdag een so listen- en ensembleconcours worden georganiseerd. De or ganiserende vereniging is dit maal D.W.S. uit Achterveld. Het concours zal worden gehouden in de grote zaal van Ons Ge bouw. Om 9 15 uur zal de opening wor den verricht door de voorzitter van D.W.S. waarna om 9.30 uur het concours een aanvang zal ne men. Er zal door solisten, duo's en trio's worden deelgenomen. Om 12 00 uur zullen de prijzen worden uitgereikt van de introduk- tieafdeling en 3e afdeling Van 12.30-14 00 uur zal er een pauze worden gehouden Om 18.00 uur is de sluiting van het concours en is er tevens de uitreiking van de prijzen in de overige afdelingen Voor betaalbare kwaliteitsreiniging. Depot: Asschatterweg 115, Leusden-C. tel. 033-941549. (Prijzen zijn incl. versteviging, hanger en plastic hoes.) r.b GORDIJNEN bij ons 2.75 i LEUSDEN - Onlangs is In het Limburgse Tegelen de vijftigste vestiging van de Firstlady- groep geopend. Firstlady is een groep zelfstandige onderne mers die onder meer gezamen lijk inkopen. De opening van de vijftigste zaak is aanleiding tot enige feestelijkheden, waarin alle Firstlady-vestigingen be trokken worden, dus ook die in het winkelcentrum 'De Hamers hof'. In verband met de opening van de vijftigste zaak zijn in alle Firstlady- vestigingen vijf artikelen te koop tegen de speciale prijs van vijftig gulden Daarnaast ontvangt men bij besteding van meer dan hon derd gulden tegen inlevering van een bon een badhanddoek gratis LEUSDEN - Vivian Zoetmulder heeft zaterdag op de Leusder- heide bij de Nederlandse schlet- kampioenschappen het onder deel standaardgeweer 100 m. liggend voor dames gewonnen. Zij schoot 280 (van de 300) pun ten en de 16-jarige dochter uit een bekend Leusdens schut- tersgezin bereikte daarmee de jaren geleden door de KNSA ge stelde recordlimiet. Nooit eer der scoorde een vrouwelijke schutter in Nederland zo hoog op dit onderdeel. Vivian mag zich recordhoudster en natio naal kampioene noemen. LEUSDEN - In zwembad Bavoort werd het afgelopen weekend diploma- zwemmen gehouden Voor het zwem diploma A slaagden Diploma A: Ankie van Dijk, Anita Smal. Benjamin Lucas, Esmee Elshof, Eelco Nieuwenhuysen, Joost van "t Klooster, Kim van Mosel, Marye van der Molen. Martine Spronk. Nijnke Arts, Marjolein Boerkamp. Else Meyer. Mar tin Vervest, Rick Blankenstijn. Conrad van Maanen, Maarten Grooters, Chnstopher Hudson, Martijn Veen, Hendrik Geytenbeek, Lotte Soesber gen, Alexander Gijsen, Krista van de Berg. Remco Buurman. Jeroen Kok, Femke Kok, Frank Godefrooij, Heiko Brits, Lodewijk Botem. Het B-diploma werd behaald door: Dirk Meiilof. Elmer Pouw. Marissa Mar ree, Nadia Veenendaal. Robin Verburg, Vtske Gal. Jethro Spijkstra. ACHTERVELD - Het is deze maand 10 jaar geleden dat Henk van Druten, woonachtig aan de Emelaarseweg met zijn rijwiel en bromfietshandel van start ging. Daar Van Druten in die tijd nog normaal bij een werkgever werkte, was hij op het idee ge komen geen oude schoenen weg te gooien voor hij nieuwe had. Hij besloot daarom ge woon te blijven werken, maar dan voor zijn klanten een avondservice in te stellen. Na dat alle vergunningen waren verkregen ging hij op 6 april 1974 van start. Vooral ook omdat Van Druten langs een toeristische route woont bleek het een zeer goed idee te zijn geweest Reeds vanaf het begin liep zijn zaak goed Ook voor de inwoners van het dorp was deze avondservice een uit komst Nu konden zij hun fiets of bromfiets ook nadat zij van hun werk waren thuisgekomen nog la ten repareren Van Druten wil dit jubileum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Op vrijdag 6 april zal er van 18 00 - 21.00 uur een open huis worden gehouden, ledereen die daar belang in stelt kan dan de zaak komen bezichtigen. Voor elk gezin zal er dan een gratis pre sentje beschikbaar zijn. De zaak is in de avonduren steeds ge opend van 17.30 tot 21.00 uur met uitzondering van de zaterdag wanneer de zaak is geopend van 9.00 -16 00 uur LEUSDEN Woensdag 4 april 14.00 uur: Kle- dingbeurs. 't Trefpunt, Arnhemse- weg, Leusden. Woensdag 4 april 19.30 uur: Mo deshow eigengemaakte kleding, Blijhof, Ansfriduslaan 49. Donderdag 5 april 14.00 uur: Paasversieringen maken, Tussen tijds, Stijgbeugel 32 Vrijdag 6 april 19.30 uur: Jaarlijk se muziekuitvoering Lisiduna, zaal Pon, Zuiderinslag 2 Zondag 8 april 14.00-16.00 uur: Korenfestival ,,'n halve ton voor 'n hele toon", St Jozefkerk, Hamers- veldseweg Zondag 8 april 20.15 uur: Toneel voorstelling Eendracht, De Korf. Smidse 1 Maandag 9 april 20.00 uur: Com missie financiën, commissiekamer gemeentehuis LEUSDEN - In de eerste twee weken van april start de Vrou wen Advies Commissie (VAC) meteen woongeriefonderzoek in de wijk Zwanenburg. Deze wijk is nu bijna twee jaar bewoond en het onder andere een taak van de VAC, die een onafhankelijke commissie Is, om dan een woon geriefonderzoek te houden. De VAC is geïnteresseerd of de bij zondere opzet In deze wijk vol doet aan de woonwensen. Eén dezer dagen wordt een brief afgegeven aan alle bewo ners van de wijk met daarin het verzoek hun medewerking te wil len verlenen aan het invullen van een vragenlijst samen met een VAC-lid. De VAC stelt nadrukke lijk dat de commissie geen enkel belang heeft de naam van de bewoner, die dan ook niet voor komt op het vragenformulier. De VAC hoopt op de medewerking van de bewoners tijdens dit woongeriefonderzoek. De wijk Zwanenburg.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7