lenk Huizenga: een druk baasje telkoorts Alles of niks GUNSTIG □IS I jeriinge Istrijd iker- irs Eregalerij Leusdense kampioenen „Roda'46" srort Uitslagen Ons Genoegei JETBAL VOORSPEL HOCKEY VOORSPEL KORFBAL VOORSPEL A Constef Marathonloper .EUSDEN - „De geschie- nis herhaalt zich", is een kend Nederlands gezegde i Franse origine - l'hi- lire se répète - met een er dan modale grond van arheid. Nog maar zeer on- was dat weer eens het val. In Leusden wonend doorgaans werkend in de stad, speelde Henk Hui- iga (45) daarbij de hoofd- Zonder dat hij op dat iment lid was van Roda'46 rd de heer Huizenga in Tl voorzitter van de Leus voetbalclub. Ruim een ek geleden accepteerde de hem aangeboden jrzittershamer van Altis u mag het geloven of niet, ar meneer de president stoen nog geen lid van de lersfoortse atletiekver- ging. Huizenga dacht vroeger zijn >rtieve heil te zullen vinden e voetballerij, maar hij werd n al duidelijk beïnvloed door iliek. Zijn voetbalvoorkeur >r de positie van rechtsbui- gaf hem voldoende gele- iheid tot rennen langs de jn Na een jaar voorzitter- tap van Roda kwam hij weer emaal op het hardlopen te- Huizenga legde zich voor- oe op de lange afstand. Via halve marathon kwam hij niet al te lange tijd elmatig op de hele 42.195 Ier in actie en met de trim- 3 van Gressie, het latere uash Rackets Genootschap isden, heeft hij viermaal de uurs estafette van Apel- >m gelopen Er wordt wel is beweerd, dat het leven bij begint. Het atletiekleven Huizenga deed dat zeker, it in 1978 ging hij zich vust en vol enthousiasme cialiseren op het pad van hardloperij. Buiten ieder enigingsverband op zijn ei- houtje. Dat ging, wat het Henk Huizenga: hier in aktie als marathonloper lopen betreft, natuurlijk best, maar voor een serieuze beoe fening van de snelle liefhebbe rij, was dan toch wel wat meer nodig ALTIS de eerste contacten met Al tis stammen uit 1979. De bank waarbij hij werkt (een andere bezigheid van de heer Huizen ga) zag wel wat in het onder steunen van een groot hardloop-evenement in de Kei stand en zo kwam de S-loop door Den Treek tot leven. Toen die onderneming groter werd, is het technische deel van de Amersfoortse marathon in handen van de AVV Altis gege ven en dat samenwerkingsver band doet het nog altijd uitste kend. Hoe de moderne marathon aan de wat vreemde afstand van 42.195 meter is gekomen? Voor waarheid werd ons ver teld, dat koningin Victoria van Engeland in 1908 graag de deelnemers aan een 40 km- hardloopwedstrijd vanuit haar paleis wilde gadeslaan. De or ganisatoren hadden daar geen bezwaar tegen en zo werd door de omweg de totale af stand 42.195 meter lang en om recordverbetering mogelijk te maken, werd de „nieuwe'' ma- rathonafstond maar aange houden. Zo gemakkelijk ging dat vroeger. Nog even terug naar de Ma rathon van Amersfoort. Vanaf de vierde editie in 1982 werd geen gebruik gemaakt van het parcours door Den Treek. Start en finish vinden nu plaats in Amersfoort Noord, waar Altis binnenkort haar nieuwe acoommodatie zal krijgen. Erg apart is, dat een deel van het nieuwe traject dwars door de Amersfoortse binnenstad loopt. Op 15 september wordt de wedstrijd voor de zesde keer gelopen In verband met de toe komstplannen van Altis con centreert voorzitter Huizen ga zich nu vrijwel uitsluitend op de atletieksport. Hij is al weer jaren weg bij Roda. Van daaruit kwam hij in het be stuur van de Sportstichting Leusden en die functie geeft hij per e.k. vergadering van de Raad van Advies (in mei a.s.) op. Ook zijn lidmaat schap van het squashge- nootschap is inmiddels beëindigd. De vrije tijd van de Leusdense „marathonlo per" is nu eenmaal niet on begrensd. e, >lo c jeti jdhieib memuanoo eb u>ov la 5DEN/ACHTERVELD - at erom spannen. Lang- adert de voetbalcompeti- hoogtepunt. De zenuwen ^door de keel, want ko- 8 reekend moeten de Leus titelkandidaten hun slag vernietigend ten op- n de concurrentie uitha- K)r zowel de zaterdagfor- an Roda'46 als de oranje- uit Achterveld breken rijke uren aan. De zondag- entegen kan het seizoen aelend uitspelen hoewel aats bij de sub-top nog haalbaar is. De Leusden- ilformaties kunnen de weken spijkers met slaan en de kroon op het aan zetten. naë yl1 et allemaal niet vanzelf zal )V®I eten de heren maar al te zal tot het uiterste geknokt worden om het beoogde te behalen. De belangen Trouwens, is het voor derdog, niet leuk om de •erfde kampioen op de van het kampioenschap ■ntje te lichten? Vanuit dat gezien staan de ploegen wat te wachten. Het hoofd rn en een optimale inzet remedie. •zaterdag staat het crucia- en tegen Horst te Een tegenstander die te- nog wel even wat goed aangezien men langs de boorden van het Eemmeer nog steeds van mening is dat men destijds in Leusden een gelijkspel onthouden is De man in het zwart was in hun ogen de grote boosdoe ner. Laat nu uitgerekend dezelfde arbi ter dit sleutelduel moeten leiden. Als dat maar goed gaat! Voor Roda zaak om de verwachte storm eerst te laten luwen om daarna als een sluipschutter toe te slaan Want één ding staat vast. Bij winst op FC Horst kan het seizoen niet meer stuk, want de nummers twee op de ranglijst. Barneveld en SVM Boys, moeten tegen elkaar aan de slag. Een van beiden haakt bij verlies definitief af terwijl bij een gelijkspel het voor alle twee zo goed als gebeurd is Roda heeft dan een week later tegen TOV de hoofdprijs voor het oprapen. Hees en Unicum spelen om een plaats in de midden moot Hulshorst geeft SEC geen schijn van kans terwijl Bloemen- kwartier Naarden eens flink de les leest TOV contra Sperwer eindigt in remise. Het programma zaterdag 1 e klasse A: Hees-Unicum (0-2) FC Horst-Roda'46 (2-3) Hulshorst-SEC (2-1) Bloemenkwartier-Naarden (2-0) Barneveld-SVM Boys (0-3) TOV-Sperwer (4-1) ZONDAG In de zondag afdeling stuit de Roda-elf op het stugge Gooische Boys. Ditmaal komen de Hilver summers naar Leusden toe Willen de pupillen van trainer Rob Ton nog een plaats stijgen dan is winst noodzakelijk. Tot op één punt kun nen ze hun opponent alvast nade ren om tenslotte in de resterende duels alsnog toe te happen. De grootste kanshebbers voor de titel, Barneveld en APWC, zullen elkaar in het onderlinge duel het leven zuur maken Of Barneveld het op drift geraakte APWC een voet kan dwarszetten, na het debacle tegen Amsvorde, valt moeilijk te voor spellen. Actif moet met een fel Naarden rekening houden aange zien Veensche Boys zich thuis tegen Laren aan de laatste stro halm vast klampt. VVZA gaat tegen Hooglanderveen een lastige mid dag tegemoet, terwijl Amsvorde, met de ex-betaalde voetballer Co de Smalen in de gelederen, Zuiderzeevogels onderuit haalt Programma zondag 1e klasse A Actif-Naarden (4-3) VVZA-Hooglanderveen (3-1) Veensche Boys-Laren (1-6) Amsvorde-Zuiderzeevogels (0-3) Roda'46-Gooische Boys 1 -2) Barneveld-APWC (1-2) Voor Achterveld breekt even eens het uur van de waarheid aan. Met nog vier duels voor de boeg is de strijd om de titel in de 2e klasse nog niet beslist. EMM moet aan de zegekar gebonden worden en dat is mogelijk omdat de andere kandi daten in Hilversum ook wisten te winnen. Achterveld mag wat dat betreft niet achterblijven en kan als alles meezit van eventuele mis stappen van de concurrentie profi teren. Olympia wordt in Amersfoort bij KVVA warm onthaald omdat de mannen uit het Soesterkwartier de kleine kans hebben om het leiden de trio te achterhalen en de wed strijd in eigen hand willen houden. Stator wacht de ontmoeting tegen PVC dat op revanche belust is. Hilversumse Boys contra BW wordt het verbeten gevecht om lijfsbehoud terwijl ASV en Neder- horst in het Gooi de punten zullen delen. Het programma 2e klasse A: EMM-Achterveld (1-4) Stator-PVC (2-1) KVVA-Olympia (1-2) ASV-Nederhorst (0-3) Hilv. Boys-BW (1-0) LEUSDEN - De standaardfor maties van de Mixed Hockey Club Leusden staan een uiterst moeilijk weekend te wachten. De heren moeten met drie thuiswed strijden op rij, komende zondag het winnende pad weer weten te vinden anders is het met het eer steklasserschap zo goed als ge beurd terwijl de hockey-ladies in het onderlinge treffen tegen de nog enig overgebleven concur rent voor de 2e plaats - geeft recht op nacompetitie - in de laatste competitie wedstrijd de tegenstandsters voorgoed op een zijspoor zetten. Het is voor beide teams alles of niks. De heren konden zoals verwacht tegen Be Fair geen echte vuist ma ken hoewel de stand lang dubbel- blank bleef In de slotfase deelde de koploper een paar rake klappen uit hetgeen de nederlaag (3-0) voor Leusden iets aan de hoge kant deed uitvallen Alliance liet weer een punt liggen en kan het kam pioenschap wel vergeten. Hetzelf de geldt voor Hilversum dat tegen- rode lantaarndrager Roomburg niet tot scoren kwam (0-0) De Kraaien gingen tegen Kameleon winnen door en heeft zich in veilig heid gesteld HBS trok tegen voor- daarn aan het kortste eind (1-2). De uitslagen van 1 apnl waren: Roomburg - Hilversum 0-0 Alliance-Strawberries 1-1 Be Fair-Leusden 3-0 Kraaien-Kameleon 2-1 HBS-Voordaan 1-2 De ranglijst is: Be Fair 15 25 Alliance 15 20 Hilversum 15 17 Kraaien 14 16 Voordaan 15 16 Strawberries 15 14 Kameleon hk- 15 13 HBS 14 11 Leusden 14 7 Roomburg 14 7 Zondag spelen de hockeyers de belangrijke wedstrijd tegen Kame leon Destijds ging Leusden met 3- 1 de boot in maar toen was de si tuatie nog niet zo netelig als heden ten dage Nu er een stok achter de deur staat zijn de heren tot veel meer in staat. Leusden moet het achterste van zijn tong laten zien anders vechten de heren verder voor een hopeloze zaak. Het pu bliek moet met een ontketend Leusden rekening houden. Be Fair kan tegen Alliance bij winst de titel niet meer ontgaan, de Strawberreis zullen aan Roomburg een hele kluif hebben terwijl Hilversum met een agressief HBS te maken krijgt. Kraaien en Voordaan strijden om de vierde plaats. Het programma luidt: Be Fair - Alliance (1-0) Strawberries - Roomburg (3-2) Hilversum - HBS (2-1) Kraaien - Voordaan (1-2) Leusden - Kameleon (1-3) DAMES De dames drukten Baarn met de neus op de harde feiten (2-0) Hoe wel het vertoonde spel niet echt flo- risant was. Daar treurde na afloop niemand mee rom omdat de deur naar de 2e klasse geopend bleef Voordat het zover is zal er nog heelk wat water door het Valleika naal stromen Zondag kan Leus den in de confrontatie tegen Nieuw koop zich van een deelnemersbe- wijs aan de promotie-competitie verzekeren door minimaal gelijk te spelen. Het zal niet gemakkelijk gaan voor de dames van Peter Kipp maar het doel is te mooi om de kans zo maar uit handen te geven Weesp is reeds kampioen en zal waardig afscheid van de 3e klasse nemen door Alphen op een ruime nederlaag te trakteren. Fletiomare tegen Phoenix en Maarssen tegen Baarn zijn enkel en alleen belang rijk voor de statistiek. Het programma van de laatste wedstrijddag: Leusden - Nieuwkoop Fletiomare - Phoenix Maarssen - Baarn Alphen - Weesp De uitslagen waren: 24-03-84: Baarn-Alpen 0-2 25-03-84; Fletiomare-Nieuwkoop 0-3 Alphen - Baarn 0-1 Phoenix-Leusden 1-2 Weesp - Maarssen 2-2 01-04-84* Leusden-Baarn 2-0 De kop van de ranglijst Weesp 13 23 Leusden 13 19 Nieuwkoop 13 17 Phoenix 12 14 ZEILEN - Leusdenaar Boudewijn Binkhorst heeft in het Portugese Vilamoura bij de open Europese kampioenschapen in de startklas se op een veertiende plaats beslag weten te leggen. Samen met zijn zeilgenoot Willem van Walt Meyer voldeed hij hiermee aan de Olym pische kwalificatienorm. VOETBAL De Roda-zondag organiseert voor alle elftallen (in clusief dames) vrijdagavond een feestavond. Om 20 00 uur zal de happening in de Roda-kantine be ginnen. Discotheek de DOM uit Utrecht zal voor de nodige decibels zorgdragen. SPORTIEVE REKREATIE - Komende zaterdag vindt in de Korf het laatste sportieve uurtje van dit seizoen, onder leiding van Fred Gressie, plaats Na afloop worden de herinnenngen uitgereikt aan de genen die regelmatig op het spor tieve uur verschenen. Sportstich tingsvoorzitter de heer Boehle is bereid gevonden om de prijsjes aan de volhouders te overhandi gen. KORFBAL - De standaardforma tie van Antilopen komt volgende week nog tweemaal in actie voor dat het in de uitwedstrijd tegen Thor (14 april) weer echt belangrijk gaat worden Zondag reizen de dames en heren naar Haarlem om tegen de club van die naam te oefenen terwijl op donderdag 12 apnl een oefenderby tegen hen in Amers foort op de nominatie staat. Y - Afgelopen zondag 1 len er op manege Den or de Ponyclub de ruiters onderlinge wed- Igehouden. Er werd ge- P twee rubrieken name lijk een B1 proef voor beginners en een B3 proef voor gevorder den. Voor beide rubrieken stond een wisselbeker ter be schikking. In de B1 is de wisselbeker gegaan naar Joris Vreeswijk en in de B3 naar Dorien v.d. Kamp Uitslag van de B1 is als volgt 1. Joris Vreeswijk 2. Danielle v.d. Valk 3 Orely Robbenmond Uitslag van de B3 is als volgt: 1Dorien v.d Kamp 2. Diana Boshuis 3 Mariska Gerrits 4. Judith Ravoo 5. Paula Phielix Linda Tillemans 6. Anda Hendriks LEUSDEN-Als rijpe ap pels vallen in Leusden de kampioenen van de spor tieve boom. Roda '46 kon de afgelopen weken de eerste twee elftallen in de bloemetjes zetten. De B3 en C4-junioren eisten het kampioenschap op en openden de rij voor de voetbalclub. Bij de handbalclub Impa la waren het de heren junioren die dit huzaren stukje klaarspeelden en als enige in de zaalcompe titie de titel in de wacht sleepten. Roda '46 B3-junioren. -■■-imiiMilisiïf. IJ'- Roda '46 C4-iur>ioren Heren-junioren van Impala UITSLAGEN RODA'46 Zaterdag 31 maart: Lelystad-Roda'46 (vr) 3-1 Hierden5-Roda4 2-5 Roda 5-Stroe 6 1-1 SDVB6-Roda6 8-2 WEDSTRIJDPROGRAMMA 7 april 1984 FC Horst-Roda'46 14.30 Eemnes2-Roda2 12.00 Roda3-NSC3 1200 Roda 4-vrij Roda5-Roda7 11.00 Roda 6-vrij 10 april 1984 Roda5-BGC 1900 12 april 1984 Roda 4 (zat)-Roda 4 (zon) 19.00 8 april 1984 Roda'46-Gooische Boys 14.30 SVF2-Roda2 11.30 Roda 3-vrij Roda 4-Achterveld 4 11.30 Achterveld 5-Roda 5 12.00 Roda 6-Achterveld 6 11.30 Roda 7-vrij Roda8-HVC8 11.30 Roda afd. jeugd Programma zaterdag 7 april Roda A1-vrij Roda A2-APWC A2 15.00 Baarn B1-Roda B1 v 15.15 RodaB2-HeesB1 15.00 TOV B1-Roda B3 v 14.00 Roda B4-vrij Roda B5-WZ B2 15.00 Roda B6-Soest B5 13.45 Roda C1 -Hoevelaken C1 13.45 LimvioC1-RodaC2 v 12.45 Roda C3-IJsselm.vogels C3 13.45 Amersf BoysC2-RodaC4 v 13.00 Roda C5-IJsselm.vogels C5 13.45 Hoogland C4-Roda C6 v 1245 Roda C7-vrij WZADl-RodaD1 10.15 Ro^a D2-WZA D2 13.00 Roda D3-Amsvorde D1 12.00 SEC D2-Roda D4 v 10.00 Amersf. Boys D2-Roda D5 v 12.15 CJW D3-Roda D6 v 11 15 Spakenburg D5-Roda D7 v 12.00 Spakenburg E1 -Roda E1 v 11 00 Roda E2-Spakenburg E2 11.00 Roda E3-IJsselm.vogels E3 10.00 Roda E4-Hoevelaken E2 11.00 Spakenburg E3-Roda E5 v 10.00 RodaE6-KWAE4 1000 IJsselm.vogels F1 -Roda F1 v 10.00 APWC F1-Roda F2 v 12.15 Amsvorde F1 -Roda F3 v 12.15 Roda F4-IJsselm.vogels F3 10.00 Roda F5-Achterveld F2 1000 Uitslagen zaterdag 31 maart 1984 DVS A1-Roda A1 6-1 WZA A4-Roda A2 afgel. IJsselm.vogels B1 -Roda B1 afgel. Hoogl veen B1 -Roda B2 5-0 Roda B3-LimvioB1 2-0 Roda B4-CJWB2 0-1 Roda B5-Cobu Boys B1 3-1 WZAB6-Roda B6 afgel. Roda C1 -Spakenburg C1 4-4 Roda C2-IJsselm.vogels C2 0-2 Roda C3-WZA C3 7-0 Roda C4-IJsselm vogels C4 4-2 Roda C5-Quick C4 7-1 Amersf. Boys C3-Roda C6 5-1 WZA C8-Roda C7 afgel. Roda D1 -Spakenburg D1 2-2 Hoevelaken D1 -Roda D2 4-0 Roda D3-IJsselm.vogels D3 6-0 Hoogland D3-Roda D4 0-4 Roda D5-Achterveld D2 afgel IJsselm.vogels D5-Roda D6 afgel. RodaD7-QuickD4 2-0 Roda E1-CJW E1 7-0 IJsselm.vogels E2-Roda E2 afgel. Roda E3-KWA E2 10-0 DeGlind El-Roda E4 1-0 Roda E5-KWA E3 4-6 Roda E6-CJWE3 6-0 Roda F1-SEC F1 2-0 Hoogl.veen F1 -Roda F2 1-6 Roda F3-WZAF2 1-2 APWC F2-Roda F4 afgel. Roda F5-Quick F2 3-2 AAV Altis heeft sinds kort een nieuwe president en zijn naam is Henk Huizenga Tot nu een mar kante figuur in de Leusdense sport. Als je vraagt, wie Henk Huizenga is. krijg je veel eerder als antwoord „de marathonloper uit Zuid'' dan bijvoorbeeld „is dat met de direc teur van de S-Bank?" Sportief be gon de toen nog kleine Henk als voetballer - met een duidelijke neiging naar atletiek - en hij heeft het in die branche een heel eind geschopt. In het seizoen '77-'76 had Huizenga gratis toegang tot de voetbalwedstrijden op het Buining- park als voorzitter van Roda '46. Hij stapte over naar squash toen Fred Gressie die sport in Leusden importeerde Ik heb altijd de stellige indruk gehad, dat het nagenoeg uitsluitend gebeurd is om met het SRGL-tiental mee te kunnen doen aan de jaarlijkse 24-uurs estafette van Apeldoorn, die viermaal tot een goed einde werd gebracht. Het marathonleven van Huizenga be gon bij 40 Wel toevallig, maar ik vraag mij nog steeds af. hoe je mensen van die leeftijd en o m in het bezit van een riante auto en een prachtige racefiets zover kunt krij gen. dat ze ruim 42 km te voet en hollen afleggen. Dat hij na afloop nog kan lachen schrijf ik toe aan zijn initialen H. H.. die een afkorting kunnen zijn van de gulle lachklank ha-ha1 Via Roda kwam Huizenga ook nog in het bestuur van de Pedde- morsclub, maar aan al die sportie ve uitspattingen in Leusden is nu een einde gekomen. Huizenga heeft daar een dikke streep onder gezeten bemoeit zich verder alleen nog via Altis met de harloppenj. Hij heeft ook nog zoiets als een baan. De atletieksport in de Keistad en omgeving - ik denk even aan Leusden - gaat een goede tijd tegemoet met de grootse plannen voor een geheel nieuwe accommo datie in Amersfoort-Noord. Daar hoeft Huizenga wellicht niet zelf daadwerkelijk aan mede te werken maar wordt ook niet ergens ge zegd. dat het oog van de meester het paard vet maakt (429) PC ACHTERVELD - Door de leden van de schietvereniging Ons Genoegen werden in de onderlinge wedstnjd twee series geschoten In de eerste serie behaalde P van Nimwegen de eerste plaats met 90 punten. De ovenge uitsla gen waren. 2 A. Vlug87;2. F.vanHamersveld87;2. J Voskuilen 87.2 W. Wittebrood 87; 6 G. Tolboom 84; 7. J. E. van Hamersveld 83; 7 J. Blom 83,9. G. van Hamersveld Jz 82; 10. J. Kok 78 In de tweede serie werd A. Vlug eerste met 92 punten Hier waren de overige uitslagen 2. W. J. Lagerweij 88, 3. J van Ha- mersfveld Jz. 84, 4 J Blom 83. 5. M Oey 80. 5. G. van Hamersveld Jz 80. 7 J. van Nimwegen 78. 8. J Voskui len 77, 8. J E. van Hamersveld 77 en 10. A. van Daatselaar 74 punten. Bij de junioren was er tijdens de schietinstructie weereen geweldige uit schieter Hier was het Rolf van Druten die eerste werd met maar liefst 72 punten De overige uitslagen waren 2. Leo van Ruitenbeek 57. 3. Gert Daatselaar 49. 4 Arnoud Vlug 48. 5 Laurens v d Ven 39, 6. Timo van Valkengoed 34,7. Fred Steenbeek 33, 8. Jerry van Nimwegen 32, 9. Michiel Peters 31 en 10. Ruudie van Daatse laar 22 punten. LEUSDEN - Het veldkorfbalsei- zoen wordt zaterdag weer hervat met het tweede gedeelte van de competitie. De topformatie van coach Herman Bruins die als één van de weinige Antilopen-teams in de zaal van de titel verstoken bleef, kan dit „schoonheidsfoutje" op het veld rechtzetten door de competitie aan kop af te sluiten en voor het eerst in het bestaan van de Leus dense korfbalclub naar de promo tieklasse door te stoten. Alles heb ben de Leusdense korfballers nog in eigen hand. Gelet op de manier waarop trainer Herman Bruins zijn manschappen op de laatste wed strijdenreeks voorbereidde en de resultaten die de dames en heren in de oefenwedstrijden boeken, moet het zelfvertrouwen en het geloof in eigen kunnen tot grote hoogte opstuwen. Het lot is de Leusdenaren in ieder geval gunstig gezind Komend weekend kunnen de Anti lopen langs de lijn gade slaan hoe de beide andere koplopers de win ter zijn doorgekomen als zij de strijd reeds moeten aanbinden Thor moet naar Terschuur en zal aan Revival een hele klus hebben ter wijl Oranje Nassau naar Bussum moet om tegen DSV aan te treden Het is met ondenkbaar dat Antilo pen zonder te spelen als winnaar uit de bus komt omdat de resultaten wel eens gunstig voor ze zouden kunnen uitvallen ZKC en MIK strij den met de rode-lantaarn als inzet. Het programma zaterdag a s.: Revival-Thor 6-8) ZKC-MIK (7-8) DVS-Oranje Nassau (4-4) Antilopen vrij De ranglijst is als volgt: Antilopen 7-11 Oranje Nassau 7-11 Thor 7-11 Revival 6-5 DSV 7-5 MIK 7-3 ZKC 7-2

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7