jemeente gaat efficiënter werken or nieuwe office-computer vincie „legaliseert" manege aan de Buurtweg Ambtenaren krijgen opleiding in computerkunde Le Aanschaf en andere voor zieningen kosten circa f 400.000.- Vrolijkheid troef in modeshow Blijhof 6' Deze week voorlopig CAI-aansluitpercentage ABZ praat onder meer over atoom schuilkelder m S3 h uit. ut Officier niet ontvankelijk Zwangerschaps gymnastiek verklaring van geen bezwaar verleend usder n.?ev 'ant In Leusden-zuid Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b g g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwarlaaf Uitgave BDU BV krant DINSDAG 10 APRIL 1984 15e JAARGANG NO. 99 i onzer medewerkers) DEN - De gemeente in trekt ruim 400 dui- Iden uit om een nieu- iputer aan te schaffen idere noodzakelijke ningen aan te bren- het gebied van auto- ing. De oude office ter, waarmee slechts I van de werkzaamhe- jaan kon worden, is al r afgeschreven. De ge- Leusden gaat geen digen op het gebied lomatisering in diensl Een aantal ambtena- via cursussen thuis raken op computer- nderwerp gemeentelijke iering werd maandag- gebreid behandeld in de ng van de commissie Fi- en Economische Zaken, kers van de Vereniging Ise Gemeenten waren om waar nodig vragen lieden te beantwoorden nte Leusden is al in 1982 en naar hetgeen op de se markt op automatise- id wordt aangeboden. Uit zoek kwam naar voren lomatiseringsmarkt wordt d door leveranciers die voor gemeentelijke toe- [ebieden hebben Uit een jn een viertal mogelijkhe- voren gekomen die voor nte Leusden aanvaard en kunnen zijn e mogelijkheden was om en te gaan werken met emeentelijk automatise- CVA/IAM te Haar- dit centrum is ook de ladministratie en de ad- voor de onroerend- iting van Leusden on- hl. Verdergaande auto met medewerking van AM zou voor Leusden zaak zijn. ,,Het interge- automatiseringscen- ld ei mm ui trum is bijna twee keer zo duur als de oplossing die we nu voorstaan", aldus wethouder A. M. J. Ummels. Een verklaring voor het erg duur zijn van het CVA/IAM werd ook gegeven ,,De overhead bij een dergelijk centrum is nu eenmaal erg hoog." De gemeente Leusden heeft be sloten om in zee te gaan met het bedrijf H. A. Kramers Zoon BV te Rotterdam. Kramers heeft bewe zen te beschikken over een aantal standaardpakketten die in ge meenten als Leusden uitstekend toegepast kunnen worden. Ook in de regio zijn er al verschillende gemeenten die met het bedrijf Kra mers al goede ervaringen hebben Voordeel van het aan te schaffen systeem is dat het als het ware te koppelen" is aan de computer van het CVA/IAM. Ook al wordt er op korte termijn niet overgegaan tot het in eigen huis halen van de bevolkingsadministratie dan kan men via de nieuw aan te schaffen computer toch een kijkje nemen in het bestand van het automatise ringscentrum in Haarlem en daar ook wijzigingen in aanbrengen De minicomputer die de ge meente Leusden nog dit jaar zal aanschaffen wordt aangeschaft voor de automatisering van de diverse financiële afdelingen en de afdeling sociale zaken. De afdeling bevolking en de onroerend-goed- belasting wordt er als het ware aan gekoppeld. In het kader van de automatisering past ook de aanschaf van een apparaat waarmee microfilms be keken kunnen worden. Alle gege vens voor de onroerend goed be lasting worden voor zover ze niet meer in de computer zijn opgesla gen, vastgelegd op microfilms. Kosten voor ponswerk en zoge naamde handkaarten worden hier door uitgespaard. Voorlopig komen er op het gemeentehuis zeven beeldschermen en twee printers te staan die verbonden zullen zijn met de minicomputer. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat op de ingeslagen weg van automatise ring wordt voorgegaan waardoor meer randapparatuur nodig zal zijn. BEVEILIGING Maandagavond werd even stil gestaan bij de mogelijkheid om de Leusdense computer te beveiligen tegen „electronische inbraak". De deskundige van het VNG bleek de mening toegedaan dat dat niet gevreesd hoeft te worden dat ande ren toegang krijgen tot de compu ter. ,,AI is één en ander nooit voor 100% uit te sluiten," aldus de deskundige .Toestanden zoals voorkomen in de film War Games zijn echt wel overtrokken. Al moet ik zeggen dat het basisverhaal wel klopt." (In de film War Games zien kinderen kans om toegang te krij gen tot de computers die essentiéel zijn voor de defensie van de Ver enigde Staten - red.) Op dit ogenblik heeft de gemeen te Leusden niet voldoende deskun digheid in huis om op een verant woorde wijze gebruik te maken van een nieuwe computer. Harm Offe reins (GPV/SGP) toonde zich wat bezorgd over het feit dat er onvol doend ekennis aanwezig is binnen het ambtenarenapparaat. ,,lk ben bang dat u de waarschuwing in uw eigen rapport onderschat dat er gezorgd moet worden voor vol doende deskundigheid en niveau," aldus Harm Offereins. Ook wethou der Ummels bleek zich zorgen gemaakt te hebben over het gebrek aan ervaring binnen het Leusdense ambtenarenkorps. ,,lk moet eerlijk zeggen dat ik liever op „safe" had gespeeld, weliswaar dan tegen veel hogere kosten", zo gaf de wethouder toe. De wethouder heeft echter toe gegeven aan de adviezen van zijn eigen ambtenaren en de deskundi gen van het VNG dat ook met eigen inspanning één en ander te realise ren moet zijn. Het is echter wel nodig dat de ambtenaren die straks gebruik moeten gaan maken van de moge lijkheden die de nieuwe computer biedt, cursussen gaan volgen. Hierbij zal er onderscheid ge maakt worden tussen de mensen die de computer voor dagelijks gebruik nodig hebben en de ambte naren die beleidsmatig met auto matisering bezig zijn. Er wordt bin nen het ambtenarenapparaat naar gestreefd om zoveel mogelijk men sen vertrouwd te maken met het onderwerp automatisering zodat men eikaars werk kan doen De raad zal in zijn vergadering van april moeten beslissen over de aanschaf van de nieuwe mini- computer. Het ziet er echter naar uit dat er geen tegenstemmers zullen zijn. Het ligt in de bedoe ling zo snel mogelijk over te gaan tot de aanschaf van de computer. Na een inwerkperiode van enkele maanden zal de com puter dan per 1 januari 1985 voor een deel van de gemeente administratie gebruikt kunnen worden. LEUSDEN - De Utrechtse offi cier van justitie, mr. E.T. Wes- selius, is donderdag door de Utrechtse politierechter, mr. H.W. van Doorn, niet ontvanke lijk verklaard in de zaak tegen een 23-jarige man uit Leusden. De verdachte had in augustus 1982 in zijn woonplaats een brom mer gestolen De officier wilde hem nog een kans geven en ver telde hem dat hij niet tot vervol ging zou overgaan als de ver dachte binnen een bepaalde ter mijn de schade van f 250,— aan het slachtoffer zou vergoeden. Volgens zijn zeggen had de Leus- denaar dat ook gedaan, maar echt bewijzen kon hij dat tot op de zitting niet, omdat hij het over schrijvingsbewijs was kwijtge raakt. Toen hij de dagvaarding had ontvangen, haalde hij een ko pie van de overschrijving bij de bank en die toonde hij donderdag. Voor officier van justitie, mr E.T Wssselius, was dat reden om de politierechter te vragen de man schuldig te verklaren zonder toe passing van straf. Mr. Van Doorn verklaarde de officier echter niet- ontvankelijk, omdat de betaling feitelijk al was gebeurd binnen de door de officier eerder gestelde termijn LEUSDEN - Morgenavond, woensdag 11 april, wordt er zwan- gerschapsgymnastiek gegeven aan vrouwen die in juni of juli een baby verwachten. De gymnastiek begint om 19.45 uur. Deelneem sters kunnen zich opgeven bij het Kruisgebouw, Rozengaarde 33, of kunnen bellen 941218 Aparte kleding en van prima pasvorm LEUSDEN - Ter afsluiting van de kursus "kleding maken voor de jeugd'' die speel- en recreatie vereniging Blijhof voor de tweede keer organiseerde, werd afgelopen woensdag een modeshow gehouden. In de kleine zaal van Blijhof werden diverse modellen door onge veer tien maaksters getoond. Te zien waren wijde broeken met of zonder bijpassende jasjes in de lichte tinten van de zomer, maar ook een helgeel pakje, bestaande uit een minirokje met bijpassend hemdje en daaronder een blouse is het vermelden waard Eigenlijk waren alle kledingstukken heel apart en van prima pasvorm De mannequins moesten aanvanke lijk even inlopen wat met veel ge lach gepaard ging maar tijdens de tweede ronde liepen zij al als vol leerde mannequins over het po dium. Opvallend was het aantal kledingstukken die verschillende deelneemsters in slechts negen lessen hadden vervaardigd. De naailessen voor de jeugd is een nieuwe aktiviteit van Blijhof waar erg veel belangstelling voor is. Onder leiding van Wil Meyer start Blijhof in het najaar opnieuw een kursus kleding maken voor de jeugd. Bij voldoende belangstel ling wordt er eveneens een kursus kleding maken voor volwassenen gestart. Inzer verslaggevers) - Gedeputeerde lebben alsnog de van geen bezwaar in voor de verbouw ge van de vee- in de Buurtweg van van Heugten. Eer iet college van GS ing geweigerd om- lemeente Leusden orgvuldige proce- gevolgd rond de in- erbouwde en in ge- dal#6 manege. zou vers de 0 De gemeente vroeg in mei van het vorig jaar aan de provincie een verklaring van geen bezwaar vol gens artikel 19 op de wet van de ruimtelijke ordening voor de ver bouw tot manege van de schuur van Van Heugten. Tegen die ver bouwing werden bezwaren inge diend door mevrouw A.C. van de Biezenbos-Brok, de buurvrouw van Van Heugten Haar bezwaren richtten zich met name tegen het gebruik van de veeschuur als ma nege De verbouwing was toen al begonnen zonder dat de ge meente toestemming had gege ven. Al met al was het gebruik van de paardenrijschool in strijd met het geldende bestemmingsplan, waardoor er een illegale situatie ontstond. De gemeente, zo con stateerden GS. deed er niks aan. Juist vanwege die illegaliteit werd Leusden eind vorig jaar door de provincie op de vingers getikt. GS lieten weten van oordeel te zijn dat de situatie aan de Buurtweg legaal gemaakt moest worden door middel van een wijziging van het bestemmingsplan. GS waren van mening dat er paal en perk gesteld moest worden aan de ho- recadoeleinden in de manege ..De gang van zaken rond de voormalige manege De Klaveet in Achterveld is voor ons in dezen een baken in zee", aldus GS des tijds. De Klaveet is heden ten dage een dans- en discolokaliteit met een uitgebreide horeca. Van wege de illegale situatie en de on zekerheid over de toeneming van de horeca in de manege van Van Heugten verleenden GS toen niet de verklaring van geen bezwaar waarom Leusden had gevraagd Tegelijkertijd besloot het provin ciebestuur dat een delegatie uit zijn midden een onderhoud zou hebben met burgemeester en wethouders, dat in februari van dit jaar plaatsvond. Het resultaat van dit gesprek was dat GS nu het ge voel hebben dat Leusden in het vervolg, tijdens vergelijkbare pro cedures als met de manege aan de Buurtweg, zorgvuldiger zal handelen. Nu is dan bekend geworden dat Gedeputeerde Staten alsnog de gevraagde verklaring van geen bezwaar hebben afgegeven. Dat is in de eerste plaats gebeurd omdat de verlangde wijziging van het bestemmingsplan vol gens het college te lang gaat duren waardoor de illegale si tuatie van kracht blijft. In de tweede plaats is dat besluit ge nomen omdat Leusden heeft beloofd een aantal voorwaar den te verbinden aan de be stemmingsplan-vrijstelling voor Van Heugten. Die voorwaarden komen er op neer dat de eige naar van de manege gehouden wordt aan het gebruik als zoda nig en niet de kant op gaat van De Klaveet in Achterveld. Zo mag Van Heugten bijvoorbeeld niet meer dan 150 vierkante me ters (inclusief het balkon) be stemmen voor horeca-doel- einden. Deze voorwaarden zijn concreet door Leusden gefor muleerd. - Trots tonen de maaksters de zelfvervaardigde kleding rijs v Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI ijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- iberichten en losse advertenties 40 cent per mm kakten belangrijke korting /heitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) lummers 75 cent per stuk. NGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ntoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend 9s gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSOEN - De afdeling voorlichting van de gemeente hoopt deze week met informatie te komen over het voorlopig percentage definitieve aansluitingen in Leusden-zuid op de centrale antenne. In deze wijk liepen op 5 april jongstleden de meeste proefabonnementen af. Volgens gemeentevoorlichter Hans Hermans is de eerste indruk dat het aantal opzeggingen nogal meevalt. De gemeente is niet in staat om het definitieve aantal CAI-abonnementen in Leusden-zuid te noemen. De huidige administratieve verwerking maakt dit onmogelijk, aldus voor lichter Hermans. Een en ander heeft tot gevolg dat sommige mensen in Leusden-zuid die een proefabonnement hadden maar geen blijvend gebruik willen maken van de CAI na 5 april gratis beeld en geluid via de centrale antenne kunnen ontvangen. Ze worden pas van de CAI afgesloten zodra de technische dienst hiertoe opdracht van de gemeente heeft gekregen. „Maar dat duurt echt geen weken", aldus gemeen tevoorlichter Hermans. Rozendaallaan 9 Leusden-C. TE HUUR: Gorwdschappen - materialon •n nog vool maar AMERSFOORT Industrieterrein de Isselt Vanadlumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 Muziekvereniging Lisiduna huldigde leden pag. 3 Mininatuurtjes: de berk pag. 3 Kledingbeurs voor goede doel bracht f 2.600 - op pag. 3 Eerste tweeduizend gulden binnen voor opknappen kerkorgel St.-Jozef pag. 5 Geslaagd solisten concours in Achterveld pag. 5 Het eerste team van Roda- zaterdag moet nog even wachten met het vieren van het kampioenschap pag. 7 Roda-zondag kwam er niet aan te pas tegen Gooische Boys pag. 7 Hockeyers hadden florissant weekeindepag. 7 Overig sportnieuws pag. 6/7 (van onze verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie Algemene Bestuurszaken (ABZ) komt aanstaande donderdag bijeen voor de maandelijkse vergadering. Vanaf 20.00 uur zijn de commissieleden bijeen in de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. Onder voorzitterschap van burge meester mr. J.W.M. Rademaker wordt onder meer gesproken over de plannen voor een atoomschuilkelder onder het gemeentehuis. De volledige agenda luidt als volgt: 1 Opening 2. Ingekomen stukken en mede delingen - briefwisseling met Hogere School voor Gezondheidszorg; - informatie vanuit vertegen woordigingen; - personeelsuitbreiding afde ling sociale zaken 3. Verslag 8 maart 1984 4. Verdere inrichting onderkelde- ring gemeentehuis 5 Wijziging drietal rechtspositie regeling. 6 Reactie CDA-notitie inzake personeelsplan. 7. Reactie op rapport 'Kijk op grenzen in Utrecht-Oost'. 8. Rondvraag 9. Sluiting. Kwekerij G. Stuivenberg Centrum van tuinefielen en plantisten, Vierzinnen 1 Scherpenzeel (achter Nieuwstraat 62), aanwezenlijk groenerig. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1