Kledingbeurs brengt bedrag van f 2.600.- op leusder knunt: Aktiviteitendagen huize St. Joseph druk bezocht or Geslaagd Wertgroep V0C houdt informatieochtend foto-avond Snelheid, kwaliteit kwantiteit uitbesteden: vaak dé oplossing KI/l/IEK Berk DINSDAG 10 APRIL 1984 plaatselijk nieuws ACHTERVELD - Door de bewo nerscommissie werd voor de bewoners van huize St. Joseph en de bewoners van Sine Cura en Wagenberg weer een aantal activiteiten georganiseerd. Dinsdagavond werd er een dia avond gehouden. Deze avond werd verzorgd door pater Vos kuilen die werkzaam is in de missie in Brazilië. Er werd een groot aantal dia's vertoond over Brazilië en het gebied waar pa ter Voskuilen werkzaam is. Hij gaf hierbij een duidelijke uitleg zodat men zich kon voorstellen hoe het leven en het werk in dat land is. Woensdagmiddag werd voor ge noemde bewoners een mode show georganiseerd in de recrea tiezaal. Deze show werd verzorgd door de firma van Ravenhorst uit Stoutenburg. Ook hier was een grote belangstelling voor. De show was geheel aangepast aan de leeftijd en de behoefte van de bewoners Donderdagavond wa ren de bewoners weer bijeen in de recreatiezaal waar door de schoolkinderen van de Glind een musical werd opgevoerd. Het thema van deze musical was de milieuvervuiling in de heden daagse tijd. Duidelijk liet men in dit vlot gespeelde spel uit komen hoe de natuur en het milieu op alle mogelijke manieren vervuild wordt. Op een eenvoudige doch voor iedereen begrijpelijke manier werd door middel van voorwerpen zoals spuitbussen en dergelijke uitgebeeld hoe alles in zijn werk gaat Het stuk werd zeer vlot ge speeld en dat iedereen er van ge noot kwam tot uiting door het da verend applaus waarmee de kin deren werden beloond. typen, kopiëren, ook in extreem grote oplagen, sneldruk, afwerking, direct-mail-service centrum voor tekstverwerking bv I Bergstraat 10 v Amersfoort 033 - 631824* >ofdredakteur: arnix Kreyns edaktie: HJdewina de Boer aspar van Loo Bvering kopij en advertentiès: >rhet dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, rhet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. innementsgeld: 60 per jaar; .80 per half jaar; 15 per kwartaal. :hten bezorging: bonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 1 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan 'kt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag n 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44. ESTELLEN FOTO'S: neeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u "ellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij !retal,n9 °P 9'ro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met ;Mike vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, «waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per P'ear (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 Hl). Ht ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, ^en-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- u de gewenste foto('s) thuis. ÊUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- enkombinatle te Barneveld. LEUSDEN - Het Trefpunt aan de Arnhemseweg in Leusden-Zuid deed afgelopen woensdag dienst als verkooppunt van ge dragen kleding. Deze kleding beurs werd verzorgd door vrij willigers uit de gemeentediako- nie. Zij waren dagenlang bezig met het sorteren van de meest uiteenlopende zaken die va rieerden van ouderwets heren ondergoed tot dekens en zelfs helmen. Complete baby-uitzet ten, jogging-pakken, schoenen; kortom alles wat draagbaar is was zo overzichtelijk mogelijk uitgesteld in de drie zaaltjes en de hal van Het Trefpunt. Op een heel voordelige wijze konden er zeer draagbare kledingstukken aangeschaft worden door de bezoekers. Het belangrijkste oogmerk van de organisatoren is een zo groot mo gelijke verkoop voor het goede doel. De kledingbeurs jubileert dit jaar in al haar bescheidenheid. Tien jaar geleden werd dit middel voor het eerst aangegrepen om geld in te zamelen. Het werkt uit stekend Onder de dames die zich met de verkoop hadden belast be vonden zich o a. mevrouw L. van Leeuwen en G. van den Hoorn Met de dames R. Abbring en K de Vos beaamden ze desgevraagd dat het bezoekersaantal iedere keer groeit. De kledingbeurs heeft zelfs zo'n bekendheid gekregen dat ook vanuit Barneveld en Soest de belangstelling komt Penning meester mevrouw G. Mol kon na afsluiting mededelen dat er voor f 2600,— aan kleding verkocht was Dit bedrag komt geheel ten goede aan het projekt waar deze keer voor gekozen is: Stichting Mensen in Nood en de hongers nood in Brazilië. In het noordoos ten van dit land is een zesde van de bewoners het slachtoffer van een droogteramp Al vijf jaren lang is hier geen druppel regen gevallen en drie miljoen mensen worden met de hongerdood be dreigd. Wat van de aan 1800 kg binnengekomen kleding niet ver kocht werd gaat naar deze stich ting. 'Mensen in Nood' financiert met gedragen kleding ontwikke- lingsprojekten. Met kleding die anders mis schien in vuilniszakken was ver dwenen kon afgelopen woens dag de nood elders een beetje verlicht worden. maandag 16 april eveneens in De Swartesteegh te zien zijn. Geïnte resseerden kunnen op die avond foto's bestellen Vanaf half negen is men welkom bij De Swartesteegh. waar men tussen alle informatie en foto's door natuurlijk ook op een gezel lig sfeertje rekenen kan. UTRECHT - Op 6 april is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het doctoraal examen genees kunde Marie-Louise Bot uit Leusden geslaagd. iaktie en administratie: tevens een schitterende show in prachtig gemaakte mexicaanse kleding en het geheel werd dan ook met een spontaan applaus ondersteund Ook de tamboers, onder leiding van instrukt/maitré Geert Striese- nau, lieten zich goed horen, waar bij de lyra's duidelijk naar voren kwamen in de mars .Simplicity" en ,,The Highlands". avond alvast bedankt voor het vele werk dat hij voor de ver eniging heeft gedaan Tevens werd nog diverse personen in de bloemen gezet voor hun grote in zet. Na afloop was er een grote verlo ting met als hoofdprijs een mooie fiets welke beschikbaar was ge steld door rijwielhandel Rien Os- nabrugge Tot besluit was er nog een gezel lig samenzijn met de band ,,De medolisten" uit Amersfoort. hafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. ferschijnt elke dinsdag en donderdag. LEUSDEN - De werkgroep Vrou wenontmoetingscentrum orga niseert met het bestuur van de Vrouwenraad morgen - woens dag 11 april - een open ochtend voor alle vrouwen die belang stelling hebben voor het V.O.C. Deze ontmoeting vindt plaats in boerderij Groot-Krakhorst, Bol derikhof 18, aanvang 9.15 uur. Kinderopvang is aanwezig. Nu het college van B en W de toe zegging heeft gedaan, dat de werkgroep kan rekenen op de opening van het V.O.C. in sep tember, is het moment aange broken om alle vrouwen die een steentje in de voorbereiding wil len bijdragen bijeen te roepen. Vorig jaar was er al een aktief netwerk van vrouwen, maar door de vertraging is alleen de werk groep V.O.C. doorgegaan. Ho pelijk laten alle vrouwen die zich toen hebben opgegeven, ook nu weer van zich horen. Daarnaast wordt er een beroep op nieuwe vrouwen gedaan. Er zijn al een aantal werkgroepen, waaronder inrichting, aktiviteiten, gastvrou wen, openingsfestijn, er moeten echter ook nog nieuwe gevormd worden voor publiciteit, beheer en financiën enzovoort. Op deze ochtend wordt iedereen uitge breid geïnformeerd over de stand van zaken tot nu toe en wat er al lemaal op stapel staat Daarna is er gelegenheid zich voor één van de werkgroepen op te geven. Vrouwen die belangstelling heb ben, maar die deze ochtend ver- '-hinderd zijn, kunnen zich opge ven bij één van onderstaande le den van de werkgroep. Ina Bakker 941956 Barbara Bastiaanssen 942880 Tineke Klerk 947337 Co van der Schaaf 943560 Mena Perdock 946790 In vergelijking met onze andere loofbomen, als eik en beuk, is de berk maar een bescheiden boompje. Hij kan wel een hoogte bereiken van vijf entwintig meter en hon derdvijftig jaar oud wor den, maar dan moet wel alles meezitten. Het is een moedige pionier, die als eerste opengevallen plaatsen en andere braakliggende gronden in bezit neemt. Vorst en zonnehitte deren hem niet, maar hij verlangt wel veel licht. Worden ze overwoekerd, dan laten ze het prompt afweten. Daarom zien we ze niet in dichte bossen, maar al tijd aan de bosrand of op open veldjes. De groot ste bedreiging voor de berk vormt echter een veranderde waterhuis houding. Zij passen hun wortelgestel aan bij de plaatselijke waterstand en wordt deze plotseling veranderd dan overleven ze het niet. Valt er een vochtig terrein droog, prompt sterven de aan wezige berken af, maar even vrolijk komen er nieuwe bomen op, die het daar weer prima doen. De individuen zien dus geen kans zich aan te passen, de soort wel. Door de witte stam en het zachtfrisse groen in de lente is de berk een aantrekkelijke verschij ning in het landschap. De dikkere takken en de stam hebben een gladde, witte schors, die aan de voet van de stam over gaat in een gegroefde, zwarte bast. De berk is tweehuizig, dat wil zeg gen dat op dezelfde boom zowel mannelijke als vrouwelijke katjes voorkomen. De onge steelde. bruine, manne lijke katjes hangen aan de uiteinden van de tak ken en de vrouwelijke, groenachtige en staande katjes bevinden zich op willekeurige plaatsen aan de takken. In juli rij pen de vruchten en vor men een bruinachtig ke geltje met sterk gevleu gelde zaadjes. Die zaad jes zijn iets meer dan een millimeter groot en door de vliesdunne vleugel tjes vliegen ze, als vol maakte zweefvliegtuig jes, in ontelbare hoeveel heden, over grote afstan den door de lucht. In ons land zijn twee soorten berken inheems en wel de ruwe berk, die het meest voorkomt en de zachte berk. Alle an dere soorten zijn inge voerd. Uit de bast wordt een stof gewonnen die gebruikt wordt tegen huidziekten, ook wordt de bast gebruikt voor de vervaardiging van druk inkt. Het sap, dat in het voorjaar bij het aanboren van de stam wordt ver kregen, is zoet en fris van smaak. Na gisting ontstaat een lekkere wijn. Van oudsher is ber kewater een beproefd middel tegen roos. G.van L. oor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op dagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot> Duur, Telefoon: 033-941495. Kledingbeurs in Hel Trefpunt De heer G A Vaarkamp kreeg van de KNF de zilveren speld dat zijn er heel wat. Het af^eldjüen seizoen waren dat de Prkrapa- vond. Boerenkielebal, optocht met aansluitend prijsuitreiking, de grote avond, dweilavond, vasten avond en het Midvastenbal als af sluiting Maar de Gouden Klomp doet meer. Zo is er een feestavond voor de bejaarden van De Ha mershof, een avond voor alle Leusdense bejaarden, ziekenbe zoek, kindermiddag Voor al deze activiteiten moet uiteraard veel werk verzet worden. De Gouden Klomp heeft dan ook medewer kers nodig, wie interesse heeft kan zich op deze avond opgeven. Ook aspirant-raadsleden kunnen zich dan aanmelden. Tijdens het carnaval en vooral tij dens de optocht zijn veel foto's gemaakt. De foto's van hoffoto- graaf Frans Schwencke zullen op - Afgelopen vrijdag de muziekvereniging Llsi- haar jaarlijkse muziekuit- gegeven in de kantine Pon's automobielhandel te Voorzitter Kees v. opende deze avond en iedereen In de zeer goed zaal van harte welkom, bijzonder beschermheer C.W.Th, v. Boetzelaar, B. van Leusden en de afge vaardigden van de zusterver enigingen. Het werd een zeer gevarieerd avondje muziek waarbij ieder een goed aan zijn trekken kwam. Hierbij te denken aan de werken zoals „Danserije" en Menuet from Berenice". Het nummer „Mexican Trum pets" werd uitstekend uitgevoerd en de majoretten brachten hierbij feit dat hij 25 jaar aan de ver eniging is verbonden, waarvan 20 jaar als bestuurslid. Hiervoor kreeg hij namens de KNF. uit han den van de heer Griffioen de zilve ren speld De heer G van Buren werd gehul digd als erelid van de vereniging als dank voor het vele werk dat hij voor de muziekvereniging heeft gedaan en nog doet. Binnenkort zal dirigent de heer R. Timmer als dirigent van het orkest afscheid nemen. Hij werd deze - Carnaval is meer dagen een feestneus fttnn wat carnaval in Leus- inhoudt, wil de Gouden lp volgende week maandag ril laten zien in café De ;chjesteegh, waar de Leus- e carnavalsvereniging een en foto-avond houdt, il degenen die interesse len voor de Raad van Elf of Ich als medewerker willen Te: ven zijn hier welkom. scjar Duden Klomp is in Leusden l bekend van de feesten, en Elma Bunnik, die dit keer de lei ding van de majoretten had omdat hoofdmajorette Anita Voorburg in het ziekenhuis wordt verpleegd, bracht in haar eentje, het voor beide meisjes gemaakte stuk uit de film James Bond selectie, een show naar voren. Na de pauze speelde het leerlin genorkest het nummer „Finlan- dia", alsmede de Junioren mars", wat erg leuk klonk. De heer G.A. Vaarkamp werd in het zonnetje gezet vanwege het r

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3