Muziekverenigingen hielden geslaagd solistenconcours Vivian Zoetmulder opnieuw op dreef tweeduizend gulden n voor opknappen orgel Succesvol EHBO in de examen jeugd Loysder Hoek ïeilS houdt iftHijkse oering NEUSDEN; formatie- ieenkomst eginnende idernemers Open School wil met twee groepen gaan starten KPO Leusden Verbouwing clubhuis Buiningpark leus—en krant gordijnstoffen en vitrages MDE start nieuwe groepen korenfestival leverden bijdrage Voorlichting over peuters INGEZONDEN DINSDAG 10 APRIL 1984 plaatselijk nieuws 5 VRIJWILLIGERS VACATUREBANK LEUSDEN IDEN - Bij de vrijwilligers Jurebank Leusden zijn |een aantal vakatures aan- Dit vrijwilligerswerk is itst en in orde gevonden i verricht worden met be- Ivan uitkering. Het gaat om llgende vakatures: llzijn, Ouderen te Leusden 1 vraagt medewerkers voor ji werkzaamheden en aktivi- ivoor het Ontmoetingscen- (Vakaturennummer 3-69). leltuin Blijhof vraagt een vrij- Jr voor eenmalig schilder- n kleine klusjes. (Vak nr. 4- llzijn Ouderen te Leusden STUG BEUGEL 32. 3833 XE LEUSOEN. frl 033-913901 (WOL) vraagt met spoed een pen ningmeester (Vak nr. 10-102) 4 Nederlandse Vereniging Slechthorenden vraagt begelei ding voor probleemsituaties. (Vak. nr 11-47) Voor informatie voor wat betreft de vakatures kan men zich wen den op dinsdag, woensdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur tot de vrijwilligers vakature- bank Leusden en vragen naar Gerard Boogmans of Frans Reij- nen. De vakaturebank is te vin den in het onderkomen van de werkgroep Tussen Tijds aan de Stijgbeugel 32. Telefoon: 943901. [RVELD - De muziekver- D.W.S. houdt zaterdag- [haar jaarlijkse concertuit- De aanvang is om 20 00 zal plaatsvinden in Ons frond treden op de fanfare ep jeugd van D.W.S. onder leiding van H. van Loo Jr. Onder leiding van Ada en Marijke zullen de ma jorettes en de minirettes een uit voering geven. Zij treden afwisse lend op. Gezien het programma belooft het weer een mooie mu ziekavond te worden. De muziekliefhebbers zullen deze avond zeker volop kunnen genie ten. In de pauze zal er weer een verloting worden gehouden met een aantal praktische prijzen. Na de pauze zal er gedanst kun nen worden. De muzikale mede werking zal worden verleend door het bekende Mix Trio. 'n zeer volledige collectie stoffen van de beroemde binnen- en buitenlandse fabrikanten. ntmarm en cfjefierifzamh meubilering en stoffering VERSFOORT-LANGESTRAAT 63-TEL 13334 LEUSDEN - Vivian Zoetmulder, verleden week ook in het nieuws als winnares bij de dames van de Nederlandse schietkampioen- schappen standaardgeweer 100 m liggend, heeft afgelopen zater dag opnieuw de aandacht getrok ken Op de in Utrecht gehouden kampioenschappen luchtgeweer 10 m in staande houding van het KNSA-district V verdedigde zij met succes haar verleden jaar bij de jeugd gewonnen titel. Vivian (16) werd met 534 van de 600 punten en met een voorsprong van 30 punten op nummer 2 we derom districtsjeugdkampioen. Met haar vader D.W. Zoetmulder en de heer J. in 't Veld vormde zij ook het team van de sv Leusden, dat vóór Prins Hendrik (Amers foort) en sv Driebergen kampioen werd bij de teams. 'Vrij' Hiermee wil ik reageren op de kabelantenne. We moeten alle maal minder, we leven te luxe. Maar nu worden we wel ge dwongen een kabelantenne te nemen, die meer extra kosten met zich meebrengt. Want doen we dat niet, over enige jaren wordt de antenne, die op het dak staat, verboden. lenden hebben zich aangemeld voor deze bijeenkomst. Maar er is nog plaats voor meer geïnte resseerden. Het programma ziet er als volgt uit: 19 30 uur Ontvangst. 20.00 uur Openingstoespraak door de heer J.M Plante, directeur van de Rabobank Amers- foort-Hoevelaken 20.10 uur Presentatie van de au- tio-visual 'Mijn bedrijf, waarin gesprekken met vier onlangs begonnen ondernemers. 20 30 uur Inleiding over het on dernemingsplan door de heer W.J. Kool. 21.15 uur Pauze en gelegenheid tot het indienen van vragen. 21.30 uur Presentatie van de au dio-visual 'Op Weg' 21.50 uur Forum-discussie onder leiding van de heer Th G.J M. v. Burgt, direc teur Rabobank Leus den. Naast de inleider van de avond nemen ook de heer drs. H. F. Witte, secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Amersfoort; de heer E B. van Tier, directeur Regionaal Diensten centrum Kleinbedrijf Utrecht; de heer J. de Jongste, registerac countant en de heer J.M. Plante. directeur Rabobank Amersfoort- Hoevelaken, zitting in het forum. 22.30 uur Sluiting - informeel sa menzijn. LEUSDEN - In de week na Pasen zal het groepsmaatschap- pelijk werk van MDE (Maat schappelijke Dienstverlening Eemland) weer enkele groepen starten. In de assertiviteitsgroep voor volwassenen wordt door middel van gesprekken en oefe ningen geprobeerd om op te komen voor jezelf, zonder ande ren onnodig te kwetsen. Deze groep komt tien keer bij elkaar gedurende twee uur. De groep ..Opkomen voor jezelf" is voor mensen tussen de 18 en 23 jaar Er wordt gepraat over het uiten van gevoelens, het omgaan met konflikten. wat te willen met het leven. Voor deze groep zijn acht avonden gepland Men kan zich voor een groep opgeven door vóór 13 april aanstaande kontakt op te nemen met de MDE. Telefoon 633924. Vragen naar Anna Kentie of Tinie van Leersum mkintkjpmdpA Woensdag 11 april, 20.00 uur: deelnemersraadvergadering CML in de Til. Donderdag 12 april, 20.00 uur: ledenvergadering speel- en rekrea- tievereniging Blijhof. Donderdag 12 april: 20.00 uur: vergadering raadscommissie Alge mene Bestuurszaken in het ge meentehuis. Donderdag 12 april, 20.00 uur: voorlichtingsavond over ontwikke ling van peuters in De Hakhorst ACHTERVELD - Zaterdag werd door het samenwerkingsver band muziekverenigingen Oost Utrecht Gelderse Vallei een so listen- en ensembleconcours georganiseerd. Het was voor de vijfde maal dat een dergelijk concours door OUGV werd georganiseerd. Het concours werd gehouden in de grote zaal van Ons Gebouw. De organisa tie was ditmaal in handen van de Achterveldse muziekver eniging D.W.S. De jury bestond uit de heren R. Böhmer en A.O. van Diepen. Er werd deelgeno men door de verenigingen De Harmonie uit Barneveld, Fidelio Woudenberg, Caecilia Scher- penzeel, D.W.S. Achterveld, Ons Genoegen Renswoude, Ons Genoegen Amerongen en Lisiduna Leusden. Er kon wor den deelgenomen in de vol gende afdelingen/divisies. In- troduktieafdeling, derde-, tweede-, eerste- en vaandelaf deling en divisie. Het maximaal aantal te behalen punten was 60 Het concours werd geopend door de voorzitter van D.W.S., de heer W Wouters. Hij wenste de deel nemers een succesvolle dag toe en de supporters een luisterrijke muziekdag. Ook wenste hij de jury veel sterkte toe en hoopte dat de deelnemers objectief zouden worden beoordeeld Om 9.30 uur gingen de eerste deelnemers in de introductie-afdeling van start. Hier waren 5 deelnemers. Daarna werd het programma met de 14 deelnemers in de 3e afdeling af gewerkt Door de voorzitter van het OUGV werden omstreeks 12.00 uur de prijzen van beide af delingen uitgereikt. De prijs met het hoogste aantal punten in de introductie-afdeling/divisie werd gewonnen door A. Roest van de Harmonie Barneveld op solotrom en T. Steenbeek van D.W S. met sopraansax. Beiden behaalden 48 punten. In de 3e afdeling werden de prij zen gewonnen door G Suurs, harmonie Barneveld op marstrom met 51 Vz punt en door A.J. Co- zijnsen, Ons Genoegen Rens woude, op hoorn met 501/2 punt Na de pauze werd het concours voortgezet met 17 deelnemers in de 2e afdeling/divisie en 10 deel nemers in de 1e afdeling/divisie. In de ere divisie/vaandelafdeling waren 4 deelnemers. In de 2e af deling werd eerste: M. v.d. We tering, Caecilia Scherpenzeel, op cornet met 55 punten, en H v.t. Land, Harmonie Barneveld. 2e met 52 punten op trom R. Kornet op trom en A.J Spruijt op bariton eindigden in de 1e afdeling als winnaars, beiden met 551/2 punt. In de ere divisie/vaandelafdeling kwam als eerste uit de bus H.J. Guldie op besklarinet van de Har monie Barneveld met 57 punten en 2e werd G.J. v.d. Top op trom eveneens van de Harmonie Bar neveld met 54 punten De beide wisselbekers werden gewonnen door de heren H.J Guldie en R. Kornet. Zij hadden het hoogst aantal punten behaald Door de jury werden ook de 2e en 3e prijzen uitgereikt waarbij een goed kritisch verslag was ge voegd. lands Organisatie weer een avond voor de leden in De Kom. De aan vang is 20 00 uur Zuster Jacoba is uitgenodigd om over haar werk te komen vertellen. Zij is dank zij haar bijzondere gaven in staat veel mensen in hun noden te hel pen. omdoen van een mitella met bibberhanden niet mee. Het was het zevende achtereen volgende jaar van de jeugd-EHBO op deze school. De enige veran dering was dat de jeugd-EHBO dit jaar voor het eerst onder verant woording viel van het Jeugd Rode Kruis, afdeling Leusden. Maandagavond 2 april was de feestelijke uitreiking van de diplo ma's door burgemeester Rade maker in zijn funktie als voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Leusden. Nadat de diplo ma's waren uitgereikt en de but tons waren opgespeld ging de avond verder. Mevrouw Van de Pijpekamp werd bedankt voor de lessen Zij en mevrouw Van Vliet, die de examens afnam, werden in de bloemetjes gezet Daarna werd er een quiz gehouden met als thema ..veiligheid in en om het huis". Mevrouw Van de Pijpe kamp wees in de nabespreking nog eens duidelijk op de gevaren in en om het huis. Na de afsluiting gingen alle deelnemers met een klein cadeautje naar huis. De geslaagde kandidaten zijn: Claudia Dekker, Karin van de La- gemaat, Mariélle de Smid, Nienke van de Staay, Angelique Tem pels. Jan Frans van Vessum, Paul van Draanen. Eelco Anne Ei kelboom, Mariska Gerrits, Jo- landa Hienekamp. Sylvia Hofland, Ingrid Klok, Eliane Noordam, Ada Schipper. Christine Schut, Jolien Sjoerds, Richard de Smid, Paul van de Staay, Edwin de Wild en Tjiwolt Wierda. Er werd één deelnemer afgewe zen een onzer verslaggevers) RSFOORT - De Rabobank niseert morgenavond insdag 11 april) een infor- ebijeenkomst voor begin- le ondernemers. Deze It gehouden in 'De Flint', nckstraat 60 in Amersfoort. Is meer dan 200 belangstel- Wethouder Van Woudenberg ontvangt uit handen van een van de leden van de Werkgroep Volwassenen Educatie de begroting 1984. LEUSDEN - Werkgroep Vol wassenen Educatie heeft de ge meente om meer financiële arm slag gevraagd om in september met twee groepen deelnemers aan het Open School-project te beginnen. In januari van dit jaar beknibbelde de gemeenteraad op de subsidie aan de werk groep. Ter ondersteuning van haar ver zoek om wat meer geld bood Werk groep Volwassenen Educatie don derdag wethouder Gijs van Wou denberg van onderwijszaken de begroting van 1984 aan. Ook kreeg de wethouder een verslag van de Open Schoolbijeenkomsten in 1983. De Open School is een vorm van volwassenenonderwijs, voor ieder een toegankelijk die ouder is dan achttien jaar en die vroeger, om welke reden dan ook, geen gele genheid heeft gehad om vervolg onderwijs te genieten. We gaat er zo prat op dat we 'vrij' zijn. Dat zijn we helemaal niet. Burgemeester en wethou ders zullen wel beslissen. Je bent nog niet eens 'vrij' in en rond je eigen huis. Bij mij komt de vraag op: hoe kunnen ze het rijmem met de gedachte 'we moeten minder', waar tegenwoordig iedereen van doordrongen is. Hier is het nog steeds méér en voor velen gedwongen, want anders heb je geen televisie meer. J. Roggeveen-Van Santen, Leusden Gespannen in aktie LEUSDEN - Dinsdag 10 april or- qaniseert de Katholieke Platte- LEUSDEN - Maandag 26 maart was de spanning op de christe lijke basisschool „Loysder Hoek" bijna voelbaar. De 21 vijfde- en zesde-klassers moes ten na 25 lessen EHBO laten zien en horen wat ze er van op gestoken hadden. Gelukkig was dat heel wat, al viel soms het binnen zijn wanneer de grote aktie- dag is in gemeenschapsgebouw De Til. Afgelopen zondag was in het kader van de aktie voor het kerkor gel een korenfestival georgani seerd door LOF '84. In de St Jozefkerk zongen het koor van de liberaal-joodse gemeente uit Am sterdam met cantor Laslo Pastor, het parochiaal kerkkoor van St Jozef, het RK-koor uit Achterveld, het Brugkoor uit Amersfoort, het Groot Hamersveldkoor en het koor van de H. Geest-parochie uit Amersfoort. Volgens de organisa tie vulden circa 350 mensen, inclu sief de koorleden, de kerk. Een staande ovatie was er voor de zangers en zangeressen van de liberaal-joodse gemeente, die sy nagogale leideren ten gehore brachten. Komende zondag wordt in het kader van ,,'n Halve ton voor een hele toon" een concert gegeven door twee koperkwartetten van de Amersfoortse muziekschool, bijge staan door de familie Landa op harp. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De verbouwing van het clubhuis op het Burg. Buiningpark zal in mei van start gaan. Er is tussen de gebruikers, de tafeltennisclub TTCL en de korfbalvereniging Antilopen, in principe overeenstemming over de verbouwing bereikt. Dat heeft wethouder Gijs van Woudenberg (CDA, Welzijn) meegedeeld tij dens de vergadering van de raadscommissie „Welzijn en On derwijs". - Voor de restaura van het bijna 100 jaar oude in de St. Jozefkerk in Leus- is op dit moment tweedui- gulden binnen. Het geld is in een week bijeenge- De bedoeling is om 50 gulden in te zamelen voor het opknappen van het ker korgel. Daartoe werd onlangs werk groep Leusder Orgelfonds (LOF) 84 in het leven geroepen die de aktie ,,'n Halve ton voor een hele toon" is begonnen. Op zondag 3 juni moet het verlangde bedrag liberaal-joods koor uit Amsterdam LEUSDEN - Door Patiënten Belangen Vereniging Leusden wordt donderdag 12 april een avond georganiseerd waarop voorlichting wordt gegeven over kinderen in de „leuke en moeilij ke" leeftijd van 1 tot en met 4 jaar. Op uitnodiging van de Patiënten Belangen Vereniging verzorgt Bep Elsas, pedagoge bij de afdeling preventie van het RIAGG, een le zing over de ontwikkeling van jonge kinderen. Daarna is er gelegenheid om met haar te praten of vragen te stellen aan haar De avond wordt gehouden in de voormalige boer derij De Hakhorst aan Waarden Aanvang is om 20.00 uur. - Het omdoen van de mitella, één der examenonderdelen

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5