en opheffing, wel versoepeling n het antenneverbod Leusden College verontrust over voor-ontwerp streekplan Spelevaren in nieuwbouw CCLE hield bijeenkomst met omwonenden Le Kt Diploma-uitreiking aan EHBO-cursisten Snijders (ex-SC A'foort) naar Roda J=H n i usder rnnfc Vandaag in de Leusder Krant De Geut in de paasvakantie Isidorusfeest ABTB-KPJ BDU m Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden eente produceert voorstel Geen krant ontvangen? ffl DOKTERSDIENST: Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b g g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 12 APRIL 1984 15e JAARGANG NO. 100 Woelige Hoek" houdt emoederen erg bezig <n onzer verslaggevers) USDEN - Ook na gister- Izljn de voor- en tegen- ers van de nieuwe be ning van het gebouwtje oelige Hoek In Leusden- ilet tot elkaar gekomen, zijn de tegenstanders redelijk Iets milder ge in in hun opstelling en in zij meer duidelijkheid gen in het toekomstig ik van De Woelige gebouwtje in Leusden-Zuid. hel samengaan van lagere Loysden en kleuterschool Hoek leeg staat, heeft bij van de gemeenteraad de pining sociaal-culturele doel- gekregen. Na enige bouw- aanpassingen aan het lillen onder meer jongeren- |ing JUID. de Treekloper- itent Talent, de bejaarden- il en de Plattelands Jonge- hetGewest Utrecht (PJGU) Leusden gebruik van De Hoek maken. De gemeen- heeft voor de bouwkundige iningen, waaronder een uit- le geluidsisolatie, een kre- diet van 167.500 gulden uitgetrok ken. Van meet af aan hebben de direct-omwonenden van De Woeli ge Hoek zich gekeerd tegen de nieuwe bestemming van het voor malige schoolgebouw. Zij vrezen overlast van |ongeren die naar het .dorpshuis" in Leusden-Zuid ko men De omwonenden zijn hoofd zakelijk bang voor luidruchtige jeugd en lawaaiige brommers na afloop van een aktiviteit in De Woelige Hoek. Deze bezwaren kwamen gister avond weer naar voren op een bijeenkomst die stichting SOCCLE in het omstreden gebouw aan de Prinses Irenelaan had belegd. SOCCLE beheert namens de ge meente alle sociaal-culturele ac commodaties in Leusden en heeft sinds kort De Woelige Hoek aan het bestand toegevoegd. De be doeling van de avond was om aan de uitgenodigde omwonenden in formatie te geven over het toekom stig gebruik van het gebouw en vervolgens de bezwaren daarte gen aan Ie horen Uitgenodigd waren verder afgevaardigden van verenigingen en stichtingen die ge bruik van De Woelige Hoek willen maken. BEHEER JUID Een belangrijke zaak waar SOC CLE desgevraagd door omwonen den duidelijkheid in schiep was het beheer van het „Dorpshuis". Het is de bedoeling dat er een zogenaam de beheerscommissie wordt ge vormd waarin gebruikers van het gebouw en omwonenden zitting kunnen nemen. De commissie staat onder verantwoordelijkheid van SOCCLE en mag één lid af vaardigen naar het bestuur van deze stichting. De beheerscom missie zal bepalen welke aktivitei- ten worden toegelaten in De Woeli ge Hoek. Door SOCCLE werd aan de verzamelde groep omwonen den duidelijk gemaakt dat zo'n commissie in feite bepaalt of er Überhaupt buiten overlast zal ont staan door bezoekers van De Woe lige Hoek. Een oudere betrokkene toonde zich erg bevreesd voor het tappen van pils in hel gebouw, vanwege de minder gewenste uit werking die deze drank kan heb ben. SOCCLE-voorzitter Van de Hoogen legde uit dat een beheers commissie over het ai dan niet tappen van bier tijdens een aktivi teit kan beslissen. „Zo'n commis sie kan dus alles in de hand heb ben", aldus de voorzitter. SDEN - Tijdens de laag van de jongste ergadering heeft wet- Wagenaar gepleit iet opheffen van het nde antenneverbod, ee zou de Indruk ge- unnen zijn dat het ge- ebestuur overweegt fatsen van hulsanten- heel vrij te laten. Dat Is niet het geval, laat de inte in een persbericht Wel is het de bedoe- ian burgemeester en uders de raad voor te de huidige stringente igen ten aanzien van enneverbod te vervan- 'or een soepeler rege- ie regeling maakt het in van een eigen huis- e mogelijk in gevallen n andere of meer sig- <an en wil ontvangen de kabel mogelijk is. lanschaffen van het be- antenneverbod is namens ge reeds eerder door wet- Wagenaar bepleit in de 'gadering van april 1978 sloen een voorstel aan de fl dezelfde strekking als n vermeld De meerder heid van de raad was echter om procedurele redenen van mening dat dit voorstel aangehouden dien de te worden. Hoewel in de praktijk een soepel beleid wordt gevoerd, dient een en ander alsnog door wijziging van de bouwverordening te worden be krachtigd Hiertoe is thans een raadsvoorstel in voorbereiding, waarmee tevens wordt beoogd te voldoen aan de bepalingen in het Verdrag van Rome ten aanzien van de fundamentele vrijheid van informatie-ontvangst en aan terza ke gedane uitspraken van de Hoge Raad. Artikel 10 van genoemd Verdrag waarborgt vrijheid van informatie ontvangst, maar daarom mogen beperkingen worden gesteld indien deze nodig zijn ter bescherming van onder andere de openbare orde. Blijkens twee arresten van de Hoge Raad wordt onder bescher ming van de openbare orde mede de bescherming van „de schoon heid van stand en land" verstaan Op grond hiervan is het geoorloofd maatregelen te treffen die gericht zijn op beperking van het aantal huisantennes. Daarbij dient dan wel tevens de mogelijkheid aanwe zig te zijn om - zoals thans in Leusden het geval is - aangesloten te worden op een kabelnet dat alle ter plaatse goed te ontvangen radio- en t.v.-programma's door geeft. Overigens zal ook in de nieuwe regeling de termijn van 5 jaar worden gehandhaafd waarin een reeds aanwezige huisantenne mag blijven staan. ZIE OOK „INTERVIEW OP DONDERDAG" Twee vertegenwoordigers van JUID mochten aangeven wat hun vereniging van plan is te gaan doen in De Woelige Hoek. Zij meldden dat op woensdagavond een club voor kinderen tot circa 11 jaar is gepland. Op de vrijdag avond en zaterdagmiddag wil JUID gezellige dingen doen met jongeren en ouderen. De JUID- mensen verklaarden nadrukke lijk niet van plan te zijn disco avonden op touw te zetten, waar voor de omwonenden bevreesd zijn. Een ander probleempje dat gis teravond ter sprake kwam is de mogelijke overlast van geparkeer de auto's De koster van de Dorps kerk sprak zijn angst uit voor voer tuigen op de oprijlaan naar de kerk en 't Trefpunt, terwijl anderen vi sioenen hadden van lange rijen auto's in hun straten. De omwonen den wilden weten of er aan par keervoorzieningen zijn gedacht bij De Woelige Hoek Die vraag moest wethouder Van Woudenberg, na mens de gemeente met twee amb tenaren aanwezig, ontkennend beantwoorden. „In principe kan achter het gebouw een kleine par keerplaats worden aangelegd, maar voor de aanleg is geen geld door de raad uitgetrokken", liet de wethouder van welzijn weten. Hel In De Woelige Hoek praatten gisteravond omwonenden van het gebouwtje, stichting SOCCLE en toekomstige gebruikers met elkaar over de nieuwe bestemming van het voormalige schooltje. gevoelen is dat er weinig overlast zal ontstaan van geparkeerde au to's. Momenteel ligt de aanvang voor de verbouwing van De Woe lige Hoek bij de gemeente ter inzage. Tegen de aanvraag kun nen bezwaren worden Inge diend. Wethouder van Wouden berg: „We rekenen er eigenlijk op dat er bezwaarschriften wor den Ingediend, maar misschien dat de Indieners daarvan na van avond zich minder hard opstel len". Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van B. en W. heeft In een deze week aan het provinciaal bestuur verzon den brief zijn verontrusting uit gesproken over de strekking van het voor-ontwerp van het nieuwe streekplan voor de provincie Utrecht. Met name toont het col lege van B. en W. zich beducht voor de In het voor-ontwerp aan gegeven ontwikkeling van de woningbouw In Leusden. Het voor Leusden meest opvallende onderdeel van het voor-ontwerp streekplan Is het feit, dat de provincie geen woningbouw wil ten zuiden van de Schoolsteeg bosjes. Zoals weergegeven In het ontwikkeling zijnde struk- tuurplan voor de gemeente Leusden wil het gemeentebe stuur dat gebied nu juist gebrui ken voor de woningbouw op langere termijn. In de visie van de provincie Is er alleen nog ruimte voor enige woningbouw aan de noordzijde van Leusden- centrum. In de brief aan de pro vincie schrijft het college echter dat dat gebied „volkomen ontoe reikend is voor de Leusdense behoefte". 'schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden puu milieberichten en losse advertenties 40 cent per mm kontrakten belangrijke korting, isderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) nummers: 75 cent per stuk. De brief van het college van B. en W. is opvallend, omdat In dit stadium nog geen officiële reak- tie van de gemeentes op het voor-ontwerp Is gevraagd. Maar de In het provinciale stuk neer gelegde gedachten zijn voor het dagelijks bestuur van de ge meente zo verontrustend, dat men nu reeds wenst te reageren. Het moment waarop men dit doet valt samen met de behandeling van het voor-ontwerp in de com missie „Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting" uit de Provin ciale Staten, aan welke commis sie het college een afschrift van zijn brief heeft doen toekomen. In de brief wordt er door het college op gewezen dat de in het voor-ontwerp streekplan gehan teerde cijfers niet kloppen. Er staan In Leusden al meer wonin gen, dan de cijfers van de provin cie aangeven, terwijl In de ver sneld te realiseren wijken Clae- verenblad en Wildenburg boven dien In de nabije toekomst ook eerder een groter aantal wonin gen gereed zal komen dan de provincie in zijn prognoses aan geeft. Vervolgens wijzen B. en W. er op dat de capaciteit van de plannen, die na de Tweede Fase volgens de provincie nog zou den kunnen worden gereali seerd niet meer bedraagt dan „circa 700 woningen, of gemid deld 50 stuks per jaar". Waaraan B. en W. toevoegen: „Dit kan nimmer de bedoeling zijn ge weest, ook gezien de prlnclpe- contengenterlng voor de jaren 1985 tot en met 1987. Voor die periode zijn In principe gemid deld 130 woningen In de gesub sidieerde sector toegewezen". IN DE KNEL B. en W. haken verder In op het gegeven in het voorlopige streekplan-ontwerp, dat Leus den wel een regionale taak zou kunnen hebben waar het gaat om werkgelegenheldsterrelnen. Het college daar over: „De spreiding van werkgebie den rond de centrale kern Amersfoort, waarbij In de ge meente Leusden een gebied van ca. 40 ha Is gereserveerd is een goede zaak. Wij achten het ech ter ook gewenst de werknemers van de zich vestigende bedrijven zoveel mogelijk in de gemeente een woning te kunnen aanbie den, een streven dat bij een zo geringe woningbouw als het concept voorontwerp streekplan aangeeft danig In de knel komt". Al met al concludeert het colle ge: „De In het concept vooront werp streekplan gereserveerde ruimte voor woningbouw Is dus onvoldoende. Wij zijn van me ning dat het gebied ten zuiden van de Schoolsteegbosjes con form ons ontwerp- structuurplan, ook In het streek plan voor woningbouw moet worden gereserveerd. In dat ver band willen wij u er nog op wijzen dat de aanwijzing tot stll- tegebled van ondermeer dit ge bied een groot - zo niet onover komelijk - probleem zal vormen bij de ontwikkeling van nieuwe woningbouwplannen". ENINGSTIJDEN van ons kantoor 'kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend erdags gesloten. LEUSDEN - In de nieuwbouw- zij vertier op een andere manier degelijk vlot, hebben er zichtbaar wijken Claverenblad en Wilden- Van wat afval-hout van de bouw is plezier in. Fotograaf John Visser burg zijn er nog weinig speelplaat- gauw een vlot gemaakt, en varen maakte er een plaat|e van sen voor kinderen. Daarom zoeken maar. Deze kinderen, met een ACHTERVELD - Door de plaat selijke EHBO-afdeling werd in het afgelopen seizoen weer een EHBO-cursus georganiseerd. Aan deze cursus werd door 23 cursisten deelgenomen. De cursus werd ge geven door de arts J. H A. Boerse- ma en de heer E. v.d. Hoek. Op 20 maart en 23 april werden in Ons Gebouw, waar ook de cursus was gehouden, de examens afge nomen door de arts P H. M. de Lange en mevrouw W. H. M. Mensick-Postel beiden uit Barne- veld. Van de 23 cursisten slaagden er 21. De geslaagden zijn: mej. M. Adriessen, T. C. Hak-van Hamersveld, M. G Hendriksen, G. C. Houtveen-Kooloos, T Kalle veen Bokkers, R Kooloos- Ellenbroek, J. J. Lammers, W J. van Middelaar, P van Olst Schuyt, L van Zandbnnk, B. J. v.d. Weg, A. Bokkers, J. C Gordijn, G. Jellema- Otter, J. T. M. van Hamersveld, A van Laar, R. J. van Maanen, S. van Marwijk, A. H. J. Ossendrijver, G. A. Tolboom en W. A. Tolboom. Na afloop van de examens werd er nog een kleine nabespreking gehouden waarna de diploma's werden uitgereikt. De voorzitter wenste de geslaagden veel succes met het behaalde resultaat Hij hoopte dat men het geleerde niet veel in de praktijk hoeft toe te passen, maar indien wel nodig, dat er dan goed gebruik van wordf gemaakt Ook de instructeurs en de examinatoren werden dank ge bracht voor hun werk - Blljhof onaangenaam verrast door subsidievoorstel3 Jan Warns en de PPR: „Onze leden zijn niet geïnteresseerd in partijpolitiek op gemeente- nivo"5 Interview op Donderdag: Peter Noorland en de vrijheid van antennes7 Sport9 en 10 03425-1222 LEUSDEN - Voor de paas vakantie zijn verschillende aktivitei- ten gepland voor en door Open Jeugd en Jongerencentrum „De Geut" Zondag 15 april draait 's middags om 14 00 uur tol 17 00 uur, zoals gewoonlijk één keer in de twee weken een videofilm. Maan dagochtend om 9.00 uur vertrekt men naar ponypark Slagharen. Dinsdag van 14 00 uur tot 16.00 uur is er een eierschilderwedstnid. Donderdag is het griezelen gebla zen met de dropping van vrijdag draait de film „Life of Brian", Zon dag 22 april is De Geut gesloten. Zijn er op een dag geen bijzondere aktiviteiten gepland dan blijft het gewone programma gehandhaafd. Voor verdere informatie: OJJC „De Geut", Zwarteweg 29, Telefoon 946848 ACHTERVELD - Vrijdagavond zal door de ABTB en de KPJ samen het Isidorusfeest worden gevierd. De avond begint met een H. Mis in de St. Josephkerk te Achterveld. Hierna worden allen verwacht in Ons Gebouw, waar men zal wor den ontvangen met een kopje kof fie. Na de opening door de voorzit ter van de ABTB zal door de ABTB een toneelstukje worden opge voerd getiteld „De Woesteling" van A. Tsjechov, vertaald door God fried Bomans. Na de pauze waarin een loting zal worden gehouden krijgt men een optreden van de KPJ met het stuk „Cafetaria het vette hompje". Na afloop hiervan zal er nog gelegenheid zijn om te dansen met medewerking van de band The Strings. LEUSDEN-De selectie van de Roda-zaterdag is, voordat de hoofdklasse van de afdeling Utrecht werkelijk een feit wordt, al behoorlijk In trek. Erwin Snijders (ex-Sc Amers foort, ex-Quick en Sparta (N)) komt zo goed als ze ker de Leusdense forma tie versterken. Bert Stau- bach (Roda-zondag) heeft Inmiddels eveneens te kennen gegeven om komend seizoen naar de Roda-zaterdag te verhul zen.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1