I lijhof verrast door subsidievoorstel Wijkvereniging wil alleen de Nederlandse tv ela krijgt toestemming I oor toonzaal in A'veld Kruisvereniging start 24-uurszorg in toekomst irgemeester en wethouders gaan ander maken TO»» Geslaagd Ruim 30 auto's on afgesloten Paaseieren zoeken op Biezenkamp leusrter krwit CML vergadert rtikelenpakket" samengesteld f In Leusden en Achterveld NCVB houdt Paaswijding ÏESSftSr Paasknutselen KPJ houdt weer Oudijzeraktie VERVLOET FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Jongens aangehouden Stoutenburger- laan afgesloten DONDERDAG 12 APRIL 1984 plaatselijk nieuws één onzer medewerkers) fUSDEN - Het bestuur van speel- en recreatievereniging iof Is geschrokken van het subsidievoorstel zoals dat ir burgemeester en wethouders van Leusden is geformu- Blijhof heeft bij de gemeente aangeklopt voor een rag van ruim 50 duizend gulden. In overleg met de ieente is er na een gesprek 19.000,- van af gegaan. In het nitieve voorstel zoals dat door de diverse raadscommis- i wordt behandeld gaat de gemeente er van uit dat Blljhof ook nog wel 10.000,- in kas heeft. B. en W. stellen de Idan ook voor om Blijhof ruim f 23.000,- te geven in plaats de gevraagde 54.000,-. Over de extra korting van duizend gulden is echter nooit met het bestuur van iof gesproken. „Als wij zelf tienduizend gulden moeten ilen is de kas helemaal leeg en dat terwijl we al een begroot les hebben van 1300,-", aldus de teleurgestelde pen- imeester van Blijhof in de vergadering van de commissie mclën. il de aanvraag van Blijhof is rreemd gelopen. Vorige week in de leden van de commissie jn tijdens de vergadering het kJievoorstel uitgereikt. De icommissie wilde het betref raadsvoorstel niet in behan- nemen omdat men geen lenheid had gehad zich een il te vormen. Afgelopen dg kwam het voorstel ter is tijdens de vergadering van cmmissie financiën. „Kunt u zien hoe snel we bij de rente werken", zei een glun- Kfe wethouder Ummels. De irsvertegenwoordiging van ifliet blijken er duidelijk anders le denken. De subsidieaan- dateert al vanaf september Toen men begin van dit jaar ging informeren hoe het er voor stond, kon niemand ten ge meentehuize een antwoord geven De betreffende subsidieaanvraag bleek onvindbaar. Een gesprek met wethouder Van Woudenberg dat eind februari plaatsvond leek uitkomst te bieden. Er kwam de toezegging dat haast gemaakt zou worden met het subsidievoorstel. In de haast lijken nu wat foutjes gemaakt. Er is nog wel kontakt geweest met het Blijhofbestuur over de vraag of de in de begroting genoemde verharding van grindas- faltbeton niet vervangen kon wor den door betontegels. Eén en an der zou een besparing opleveren van 19.000,-. Het bestuur van Blijhof ging hiermee akkoord. Nie mand wist echter dat men er bij de gemeente van uitging dat Blijhof zelf ook nog wel 10.000,- in kas dagavond niet anders doen dan het collegevoorstel terug nemen. Blij hof moet nu eerst met een balans over 1983 en een begroting voor 1984 op de proppen komen. De aanwezige raadsleden lieten blij ken de gevolgde procedure niet zo plezierig te vinden. De commissie wil niet dat Blijhof nu de dupe wordt Men gaat er dan ook mee akkoord als een definitief voorstel alsnog in de eerstvolgende raadsvergade ring wordt behandeld. Blijhof heeft het gevraagde geld hard nodig. Zo moet bij voorbeeld de elektrische bedra ding van het clubgebouw ver nieuwd worden. Aan het gebouw zelf moeten ook enkele aanpas singen plaats vinden. Voor het peuterspeelzaalwerk heeft men buitenspeelwerktulgen nodig. Verder Is het hard nodig dat speciaal voor de peuters de speelweide wordt opgeknapt. Verder ligt het nog steeds In de bedoeling van de gemeente om de huidige toegang tot het Bllj- hofterrein aan de Ansfriduslaan te sluiten. Er zal dan een nieuwe ingang moeten komen aan de Llsidunalaan. Om één en ander te kunnen realiseren zal er ook het nodige geld op tafel moeten komen. In de tuin van Blijhof" wordt elk jaar een kindervakantieweek gehouden. Deze foto is van augustus vorig /aar, tijdens het Indianenfeest. zou hebben. De penningmeester van Blijhof liet maandagavond, tij dens de vergadering van de com missie financiën duidelijk blijken helemaal niet gelukkig te zijn met het voorstel zoals dat nu ter behan deling voorlag. „Blijhof hikt echt wel aan tegen de veronderstelde eigen bijdrage van f 10.000,-", al dus het bestuurslid van de speel- en recreatievereniging Blijhof blijkt geld gereserveerd te hebben om het lekkende dak te repareren, de buitenboel op te kunnen schilderen en de parkeerplaats te verleggen. Verder hebben het nationaal jeugd- fonds en het Julianafonds afwij zend gereageerd op subsidieaan vragen van Blijhof NIET PLEZIERIG Wethouder Ummels kon maan- MANOUMEUBELEN ZIJN DUUR! Dat vinden wij ook, maar bij ons kunt u hiervoor aantoonbaar voordeliger uit zijn. Als u verder kijkt dan uw neus lang is, belt u handelsonderneming, tel. 033-945499, na 17.00 uur. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wijkvereni ging Rossenberg heeft het college van burgemeester en wethouders gevraagd of het niet mogelijk is een be perkt CAI-pakket door te ge ven aan diegenen in de wijk en elders die daar prijs op stellen. „Een dergelijke op lossing is voor hen, die van een beperkt bedrag moeten rondkomen, een welkome besparing", aldus het be stuur van de wijkvereniging in een brief aan het college van B. en W. De brief is geschreven na mens een belangrijk aantal be woners van de wijk Rossen berg en in het bijzonder na mens de bewoners van Geer- trudishof „plus al diegenen die wel prijs stellen op een goede ontvangst van de Nederlandse zenders maar geen behoefte hebben aan het grote aanbod van buitenlandse tv- en radio zenders". De wijkvereniging stelt de gemeente voor een beperkt CAI-pakket met slechts de Nederlandse zen ders mogelijk te maken. Vol gens de briefschrijvers wordt een dergelijk systeem reeds door Siemens toegepast in de gemeenten Den Haag, Uit geest en Wormer Het bestuur van de wijkver eniging merkt tenslotte op dat de gemeente nogal agressief overkomt met de wijze waarop de centrale antenne wordt „aangeboden c.q. opgedron gen" In de brief staat: „Het is namelijk alles of niets en dat past niet meer in deze tijd. of wilt u de klok terugzetten?" LEUSDEN - Het bestuur van de Stichting Comité Milieuzorg Leus den houdt maandag 16 april een openbare vergadering. De aan vang is 20.00 uur en de vergade ring vindt plaats in de huiskamer van Groot Krakhorst. ien onzer verslaggevers) USDEN - Kela Wonink- it Soesterberg heeft van Semeente Leusden toe- ming gekregen om een leltoonzaal te openen in trveld. De showroom t bevestigd aan de Hes- leg, in het pand van Kela waarin het bedrijf voorheen magazijn en groothandel had. De officiële opening van de toonzaal vindt volgens ei genaar Plet van Heugten over een tijdje plaats. De gemeente heeft toestemming moeten geven voor de vestiging van Kela, omdat het pand aan de Hessenweg volgens het geldende afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. Ofdredakteur: imix Kreyns daktle: udewina de Boer ispar van Loo vering kopij en advertenties: 'het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 sur. aktle en administratie: »r Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Op Jagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 toti )uur. Telefoon: 033-941495. kinementsgeld: 60 per jaar; 80 per half jaar; 15 per kwartaal. ititen bezorging: k. tonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 'uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan Mop met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag h 18.30 en 19.30 uur), tel, 033-940691Bij geen gehoor kunt u kt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdaq 03420- I. toestel 44. J ESTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u *met u,t20nder,n9 van archief- en historische foto's), bij '«betaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met '|ke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, «waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per JPjaar (formaat 13 x 18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, *n-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- 'u de gewenste foto('s) thuis. •EUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU- 'tnkomblnatie te Barneveld. stref bestemmingsplan een andere dan bestemming „detailhandel" heeft. Het vigerende plan, gebaseerd op de Woningwet uit 1901 en zonder gebruiksregels, geeft voor de plek waar het Kela-pand staat de be stemming „industrie" aan. Omdat dit heel oude bestemmingsplan geen gebruiksregels heeft kan de gemeente volgens artikel 352 van de bouwverordening vrijstelling verlenen voor ontwikkelingen die niet in het plan thuishoren. In dit geval heeft Kela vrijstelling gekre gen voor de vestiging van de meu beltoonzaal. Voor Achterveld l!gt al een tijdje een nieuw bestemmings plan klaar, waarin de bestemming „bedrijven", is aangegeven voor de plek waar de Kela-zaak staat. Tegen het plan is echter een Kroonberoep lopende, waardoor het nog geen rechtskracht heeft. Volgens de gemeente is in over leg met de heer Ravenhorst uit Stoutenburg, die ook meubels en andere zaken voor woninginrich ting verkoopt, een zogenaamd arti kelpakket voor Kela gemaakt. Daarin wordt aangegeven wat het bedrijf van Van Heugten mag ver kopen. Naar zijn zeggen zullen dat hoofdzakelijk meubels, tapijttegels, antiek en curiosa zijn. Met het vastgelegde artikelenpakket wil de gemeente ook verkomen dat in het Kela-pand onverhoeds ander de- tailhandelvestigingen komen in de toekomst HILHORST Burgemeester en wethouders hebben besloten geen toestem ming te geven aan kweker Ton Hilhorst om een tuincentrum te beginnen aan de Hamersveldse- weg, in de buurt van winkelcentrum De Hamershof. Hilhorst had ge vraagd daar een tweede vestiging te mogen openen voor de verkoop van tuin- en kamerplanten, tegels, bielzen en andere tuinaccessoires. B&W vinden dat de plek langs de Hamersveldseweg, die Hilhorst op het oog had, geen geschikte is om een tuincentrum te beginnen Daarnaast wordt een tuincentrum zoals Hilhorst dat voorstaat geen aanvulling gezien op winkelcen trum De Hamershof, maar concur rerend voor de daar aanwezige bloemen- en plantenzaak Voor de strook langs de Hamersveldseweg, waar Hilhorst zijn vestiging had gedacht, is het bestemmingsplan Oostrand Groenhouten in voorbe reiding waarop B&W hun argumen ten hebben gebaseerd. Nu is nog een globaal bestemmingsplan van kracht dat aan de strook langs de Hamersveldseweg de bestemming „openbaar groen" aangeeft. LEUSDEN - Op dinsdag 17 april houdt de NCVB een Paaswijding getiteld „Het lijden van Jezus, toen en nu". De avond zal verzorgd worden door de Protestante Ge- meenle van Mariazusters uit Nij- verdal. Door middel van tekst, mu ziek en dia's wordt een kijkje geno men in de tuin van de Protestantse Mariazusters in Darmstadt, waar het lijdensverhaal is uitgebeeld De avond wordt gehouden in 't Trefpunt en begint om 20.00 uur. Gasten en belangstellenden zijn welkom „*s-.c..,yyaQe Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - In de paasvakantie kunnen kinderen op dinsdag 17 april van 13 30 tot 15.30 uur bij Blijhof aan de Ansfriduslaan allerlei paasversieringen maken. Voor elk kind zijn er twee eieren om te beschilderen en krijgt iedereen iets lekkers. Kosten voor deelname zijn voor leden 1,50 en voor niet- leden 2,50. LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft een jongen uit Leusden en een uit Amersfoort aangehouden op verdenking van diefstal van gereedschap van een zuigerboot van Rijkswa terstaat. De boot ligt in het Val- lelkanaal achter de hockeyvel den. LEUSDEN/ACHTERVELD Binnen de Regionale Kruisvereni ging Leusden-Achterveld bestaan er al enige tijd gedachten over uitbreiding van het hulpverlenig- spakket Een uitbreiding die zal gaan bestaan uit het verlenen van hulp in de avond-uren en in sommi ge gevallen 's nachts. Mineke van Ziel, hoofdwijkverpleegkundige en Marry Bos wijkverpleegkundige in Leusden, leggen uit waaruit de behoefte aan hulp buiten de uren overdag is ontstaan. „Door allerlei maatschappelijke veranderingen kan op hulp van de zijde van buren en familie minder gerekend wor den. De mensen leven langer en bejaarden en gehandicapten willen ook liever zo lang mogelijk in hun eigen omgeving blijven wonen. Dit is, wanneer bij sommigen handelin gen assistentie aanwezig is. heel goed te doen," aldus Mineke van Ziel Zij gaat verder: „Bovendien doen zich er allerlei ontwikkelingen voor in de gezondheidszorg. In ziekenhuizen wordt beknibbeld op het bedden aantal en ook worden mensen eerder naar huis gestuurd Daarnaast is er een toename van dagbehandelingen Dit gebeurt on der andere in de Lisidunahof. Voor mensen die zich zelf niet kunnen redden met een aantal zaken wordt het dan problematisch. Het kan dan zijn dat bijvoorbeeld hulp nodig is bij het in bed komen Steeds meer mensen kiezen ervoor om thuis te sterven. Ook deze groep kan niet volstaan met hulpverlening die al leen overdag wordt gegeven. Het is niet zo dat op het ogenblik geen beroep op het kruiswerk kan wor den gedaan in de avond- en nachtelijke uren. Er is altijd een wijkverpleegkundige telefonisch bereikbaar. Dat houdt echter niet in, dat zij als regel beschikbaar is, nu is dat alleen voor noodsituaties het geval." Mary Bos voegt hieraan toe: „In de nacht wordt eigenlijk nooit om hulp gevraagd. Deze nieuwe hulp verlening is ook voornamelijk voor de avond bedoeld. Ik werk hier nu vijf jaar en al die tijd ben ik 's nachts éen keer gebeld. Maar dat kan natuurlijk veranderen door dat de hulp, die wij ons voorstellen, er nu nog niet is". „Het nieuwe aan 24-uurs zorg is dat we avondhulp als regel kunnen gaan aanbieden." Er is in 1982 een behoeftepeiling gedaan in regio Oost-Utrecht. Aan dit onderzoek werkten 22 mensen mee. Deze groep bestand uit CVA- patienten (CVA staat voor Centrale vaataandoeningen) die op opname wachtten; hulpbehoevende bejaar den, één persoon die stomaverzor ging nodig had en twee chronisch gehandicapten Uit deze peiling, die een half jaar in beslag nam, bleek dat er drie uur per avond verpleegkundige hulp nodig is om aan de hulpvrager tegemoet te komen. In verschillende plaatsen is al gestart met 24-uurs zorg. Het team dat zich bezighoudt met de opzet van deze uitbreiding van het kruis werk stelt zich tevens uitbreiding van het personeelsbestand voor. Dit gebeurt ook in andere plaatsen en het is de enige manier om dit plan uit te kunnen voeren Dit beantwoordt niet aan het bezuinin- gingsbeeld dat het beleid in de gezondheidszorg ons voorschetst. Mineke van Ziel: „Thuishulp is ontzettend veel goedkoper dan zie kenhuisopname. De Nota Eeerste- lijns gezondheidszorg benadrukt ook dat kruiswerk zaak moet gaan maken van 24-uurszorg. Er moet een alternatief blijven als zieken huizen minder kunnen bieden en het kruiswerk is dan een zeer goede". CRITERIA Nadrukkelijk vermelden de twee wijkverpleegkundigen de criteria die zullen gelden om voor hulp van de zijde van de 24-uurszorg in aanmerking te kunnen komen. „Avondhulp wordt verleend aan 1. patiënten die geen beroep kunnen doen op mensen in de omgeving of wanneer gezinsleden emotioneel en lichamelijk overbelast worden; 2 mensen in het laatste stadium van hun leven (begeleiding en zorg nodig); 3. gehandicapten of ADL- onzelfstandigen (hiermee wordt bedoeld de algemene dagelijkse levensverrichtingen als toiletgaan- aan- en uitkleden of het naar bed gaan); 4. patiënten met natte won den die op voorgeschreven tijden moeten worden verzorgt Op het moment dat gebeld wordt kan hulp worden gegeven maar in principe moet het van tevoren wor den aangevraagd. De wijkver pleegkundige is dan de schakel en zij bepaalt of er hulp wordt ver leend." Wanneer gestart gaat worden is nogniet bekend. Men is binnen de kruisvereniging druk doende om toch binnen niet al te lange tijd van start te kunnen gaan. Het is echter belangrijk dat de 24-uurszorg vanaf het begin goed functioneert en daarom is tijd nodig om dit goed voor te bereiden. Bij vragen over dit onderwerp of wanneer mensen erg onthand zijn, kunnen ze voor ant woord terecht bij dit telefoonnum mer: 03425-2376. GRONINGEN - Aan de Rijksu niversiteit te Groningen Is me vrouw IJ. Sans uit Leusden ge slaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht. ACHTERVELD - Zaterdag zal door de KPJ weer de jaarlijkse oud ijzeractie worden gehouden. Die dag zullen de leden weer door het dorp en de buitenwijken rijden om oud ijzer op te halen. Degenen die oud ijzer hebben op te ruimen worden verzocht dit klaar te willen zetten. De los plaats Is dit jaar ook weer op het parkeerterrein van het sport park. De KPJ-medewerkers zul len van eten en drinken voorzien worden, 's Avonds is er een samenzijn In de Moespot met een loterij. STOUTENBURG - De Stouten- burgerlaan zal van 16 tot en met 19 april tussen 7.00 en 17.00 uur afgesloten zijn voor auto's in verband met werkzaamheden aan de leuningen van de brug over de Barneveldse beek. Een wegomlegglng zal door middel van borden worden aangegeven. LEUSDEN - De rijkspolitie Leusden heeft In een nacht 263 geparkeerde auto's gecontro leerd om te zien of ze afgesloten waren. Uiteindelijk bleek dertien procent (ruim dertig auto's) nog open te staan. In deze wagens werd door de politie een folder achtergelaten waarin de eige naar wordt gewezen op de geva ren van het niet afsluiten van de auto. LEUSDEN - De leden van win keliersvereniging De Biezen kamp hebben een Paasaktie ver zonnen: in hun etalages zullen ze paareieren verstoppen. Wie ze allemaal ontdekt en er dus achterkomt hoeveel eieren er In totaal in de plusminus 25 etala ges zijn verstopt, maakt kans op één der drie prijzen, te weten: 1e prijs: een Walkman. 2e prijs: een fototoestel en 3e prijs: een com puterspelletje. Vanaf zaterdag 14 april liggen de eieren in de etalages. De optellin gen dienen vóór 20 april om zes uur 's avonds te worden ingeleverd bij Slijterij en Wijnhandel Herman v. d Hengel op De Biezenkamp. Het aantal eieren moet worden opge schreven op een formulier, dal bij alle deelnemende winkeliers te krij gen zal zijn De prijsuitreiking vindt plaats op zaterdagmiddag 21 april om twee uur, op hef plein van De Biezenkamp Afgelopen dinsdagmiddag werd in verpleeghuis Lisidunahof een gezellig hoekje in de wandelgan gen geopend. Bezoekers, familieleden en kennissen kunnen er nu rustig even zitten om wat te kletsen.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3