„Verdediging van dames is beter dan die van heren 55 Haaienzwemploeg verslaat concurrentie genadeloos inisclubs weer aktief SI1MCT Nieuwe trainer van LEOS, Ad van Woensel: 1 -mi De Haaien nog niet veilig ondanks overwinning op de Ham Lortfief Kaarttoernooi de Hessenkar Optreden Impala-gym voor bejaarden Uitslag junioren schietwedstrijd ir Oud papier- aktie voor de Haaien RODA '46 - TOV Wielklem het zware degradatiebesluit dit jaar, wat voorschreef dat vier ploe gen uit deze klasse terug moesten naar de 1e klasse, vielen zij net buiten de boot en zullen zij het komende seizoen moeten probe ren om de aansluiting met de top weer te herstellen en terug te ko men in de distriktsklasse. KAMPIOEN van Woensel. Afgelopen zater- (n de belde topteams kompetitiewedstrijd De dames wonnen nSOS/DPC uit Utrecht den aldus een vijfde Ie 3e divisie. De heren eet 0-3 van SVH uit en degradeerden naar ise. Beide teams krij- euwe trainers. De he- het volgend seizoen morden door Bert van jij de dames neemt Ad sel het van Bram Roos ilj Vollkei de damesse- trainen. n laatste thuiswedstrijd heren geen extra pun- SVH was hiervoor te schikte over een betere aanval Met twee keer 15 in de laatste set drie de sets binnen 1 oren Leos heeft gedu- iizoen slechts 2 punten ehalen en zal volgend leien komen in de 2e iieuwe trainer, Bert van t het van eerste belang le keren naar de 1e daar zal het komende ide nadruk op komen te de jeugd van 14 tot 17 m intensievere training iding krijgen en een van zal zo nu en dan op entraining mee mogen 2a3jaarzaldande top noeten worden met de- ïlers, welke dan zullen )beren om de promo- bereiken. Trainer Van dit een vereiste, wil de •gen jeugdleden wat te iben. ,,Een club met dieden en talent, mag rancier worden voor omgeving, die hoger Leos dit, namelijk de sse, niet waarmaken, jpelers zeer zeker toch mogen ze ook niet engehouden. De belan- spelers mogen niet iikt worden aan de be de club. Daarom is een en optimale begelei- akelijk om te proberen iromoveren, zodat de plezier bij Leos kunnen aldus de trainer, dames kan met recht gezegd worden, dat ze dit seizoen de meest verrassende ploeg van de 3e divisie waren. Ze zijn in staat geweest om regelmatig van de bovenste ploegen te winnen, maar presteerden het ook om van de onderste ploeg met 3-0 te verlie zen. Ondanks deze wisselvallig heid is het ze gelukt om een 5e plaats te behalen in deze derde divisie en dat is een prima resultaat voor een ploeg, die vorig jaar nog districtsklasse speelde. De wed strijd van afgelopen zaterdag tegen SOS/DPC leverde alleen in de 2e set wat problemen op, toen de dames met 0-7 achterkwamen Veel eigen fouten en te vaak uitser- veren zorgden voor een rommelige set. Leos kon echter nog net op tijd terugkomen en deze achterstand ombuigen tot 11-11. Met tactisch spel werd de set uiteindelijk met 16-14 gewonnen In de 3e set kon vrijuit gespeeld worden en dit lever de een aantal leuke kombinaties en 3-meteraanvallen op, 15-6 was de setstand. Voor trainer-coach Bram Roos was dit de afsluiting van een lange periode bij Leos. Begonnen met het 2e en 3e damesteam en de meisjesjeugd bij Leos, heeft hij bijna elk jaar een kampioen kunnen afleveren. Samen met jeugdtrairj^r Jan Brandsma wist hij ervoorfe zorgen dat de naam Leos landelijke bekendheid kreeg, niet in het minst door het opzetten van het Leos- jeugdtoernooi, waar alle topjeugd- ploegen van Nederland aan mee deden Bram Roos: ,,ln de tijd, die ik bij Leos heb doorgebracht, heb ik altijd vrij zelfstandig kunnen funk- tioneren, doordat het bestuur mij daarvoor de ruimte gaf. Mede hier door heb ik een prima tijd gehad, waarvoor ik het bestuur ook erken telijk ben. Het 1e damesteam heeft zich onder mij ontwikkeld tot een technisch vrij behoorlijk team, dat ondanks het wegvallen van 2 speelsters zich volgend jaar mijns inziens zeker zal handhaven in de 3e divisie."' En Vollkei „Ik ga daar het 1 e en 2e dames team trainen en dat is voor mij een nieuwe uitdaging, waar ik met veel plezier, maar ook heel serieus op in zal gaan" Op de vraag wat Bram Roos precies wil bij zijn nieuwe club, zegt hij: „Ik kan daar op dit moment nog weinig van zeggen, omdat ik de eventuele mogelijkhe den nog aan het onderzoeken ben. Ik wil daar dan nu ook nog niet op vooruit lopen Ook de zusjes Mar- ja en Jolanda de Wild zullen vol gend seizoen het oranje hemd voor het rode shirt verwisselen Van Marja (21was allang bekend dat dit haar laatste seizoen bij Leos zou zijn. Gezien haar kwaliteiten zal ze zonder al te veel moeite bij Vollkei in het 1e damesteam haar draai vinden Jolanda (16) uitgekozen voor Jong Oranje en zodoende is het voor haar min of meer noodza kelijk om hogerop te spelen, wil ze bij de Nederlandse selektie blijven Aangezien Leos ook het volgende seizoen 3e divisie zali spelen, is Vollkei, dat akteert in de 1e divisie, een prima club voor haar om zich te blijven verbeteren Ook zij zal zich met haar volleybalcapaciteiten bin nen het 1e damesteam goed kun nen handhaven. DAMESTRAINER De nieuwe damestrainer Ad van Woensel, afkomstig uit Ermelo, heeft de afgelopen jaren zijn spo ren al verdiend bij de vereniging Harderwijk, waar hij 1e divisie he ren en de dames heeft getraind. Kiest hij bewust weer voor dames volleybal? „Jazeker. Ik geloof dat de dames in de volleybalwereld erg onder schat worden Ik vind hun verdedi ging beter als bij de heren, en dames zijn meer bereid om voor elkaar binnen het veld het vuile werk op te knappen. Als trainer is het dankbaar werken. Komen er nog nieuwe speelsters bij, nu er 2 aanvalsters vertrekken „Nee, ik geloof meer in het oplei den en inbrengen van eigen jeugd- speelsters dan in het aantrekken van geroutineerde krachten van buitenaf, want gaat het een jaar wat minder dan ben je zulke speelsters in één klap weer kwijt ook. De doelstelling voor het komende sei zoen zal in ieder geval zijn, het handhaven in de 3e divisie."' DAMES 2 Het tweede damesteam van Leos wat distriktsklasse speelt, is ook gedegradeerd. Mede dankzij Dit weekeinde leverde Leos ook een paar kampioenen op. Dames 8 en heren 6, beiden uitkomend in de 4e klasse, werden onbetwist kam pioen in hun poule en mogen vol gend jaar in de 3e klasse uitkomen. Ook de zo suksesvolle jeugdtrainer en coach Jan Brandsma is het wederom gelukt om met een jeugd- ploeg dit seizoen kampioen te wor den. Zijn meisjes B, van 14 tot 16 jaar, werden afgelopen zaterdag nummer 1 in hun kompetitie en ontvingen daarvoor de beker. Sa men met de kampioenen van de andere B-poules mogen zij deze maand uitmaken wie er distrikts- kampioen wordt en mee gaat doen met de Nederlandse gesloten club kampioenschappen Het team van Leos dames 1 LEUSDEN - Afgelopen zater dag werd In zwembad Bavoort de finale gezwommen van de recreatieve vijfkamp. Met een enorme voorsprong wisten de Haaien op een eerste plaats be slag te leggen. De finale bestond uit estafettewedstrijden die door de Leusdenaren vele malen win nend werden voltooid. Op de 4 N - Na weken van hard ploeteren om de tennisbanen in een perfecte conditie te onlangs de tennisparken weer voor de leden opengesteld. ST leden van Lockhorst Jagjl. de spits af alhoe- ingstoernooi enigszins rvond van de niet al te eersomstandigheden. 9 het bij de senioen beter. Ruim 60 leden, eel nieuwe gezichten morgens vroeg tot laat 9 aan het zogeheten "mee. Momenteel telt igeveer 800 leden en banen ter beschikking. De aanleg van besproeiïngsinstal- latie is onlangs voltooid. Komende zondag gaat de competitie van start. Rob en Michel Vial, Gré Markerink en Gisela Bolk zullen proberen om zo hoog mogelijk te eindigen Rolf Hoving en Roos v.d Doe verzorgen die seizoen de trai ning. LEUSDEN Op zaterdag 31 maart opende de LTV Leusden, met een feest het seizoen. Zaterdag komen de jeugdleden in actie tijdens het eer ste jeugdtoernooi. terwijl de senio ren op 2e paasdag tijdens het traditionele paastoernooi hun con ditie kunnen opvijzelen. Óm 10.00 uur zal het toernooi beginnen. Voordat het zover is moet a.s. zondag het 1e mixed team be staande uit Paul Wesseling, Rien Blerk. Constance Ploeg en Betty Klave voor de competitie aan de slag. Racketavond en ladderwed strijden zullen gedurende het sei zoen een belangrijke plaats inne men. John Heijmering is dit jaar als trainer in vaste dienst van de LTV Leusden verbonden. •ü-jl maal 25 meter vrije slag en schoolslag (meisjes onder 10 jaar) pakten Gisa ter Haar, Linda van Wegen, Ingrid van Drie en Simone Sijbrandy met 1.25.6 en 1.39.6 de eerste plaats. Ook de jongens leverden deze prestatie. Martijn Reemst, Martijn Couwen- berg, Mark van Koningsveld en Sjoerd Bannink lieten de concur rentie ver achter zich. Op 1.22.8 (vrije slag) en 1.38 6 (schoolslag) liet de ploeg de chro nometers stilstaan. Het kwartet be staande uit de meisjes Petra Borg man, Marielle van de Ven, Monique Kuiter en Annemiek lieten op de 4x50 meter vrije slag het hele veld achter zich (3.00.8). Een ander viertal van meisjes onder 14 jaar kwam eveneens op dit onderdeel als eerste bij het startblok aan (2 30.1). De 4x50 m schoolslag voor meisjes onder 14 jaar en de 4x50 m vrije slag werd een over winning voor Irene van Haaster, Majelle Boogaard. Judith Gom- mérs en Gonny Snijder Zij finish ten in 3.15.5 en 2 38 6. De jongens in deze leeftijdscategorie (Age van Lemel, Mare Stoffels, Ivar Steketee en Remco) waren op dezelfde af standen eveneens niet te stuiten (2 39.8 en 2.09.5). Een eervolle vermelding verdienden de jongsten van het Haaien-stel. Sandra van Wegen, Viebeke Peters, Benne Holverda en Erno Pickee hielden zich bij de jongens en meisjes onder 8 jaar met een tweede (4x25 m schoolslag) en 3e prijs (4x25 vrije slag) prima staande. De eindstand was: 1) De Haaien 263 pnt., 2) Larsheim (Leersum) 425 pnt., 3) VZC (Veenendaal) 432 pnt., 4) Olympia (Geldermalsen) 472 pnt., 5) De Meer (Culemborg) In Utrecht namen enkele Haaien aan de McDonald- selectiewedstrijden deel. De win naars komen uit in de landelijke finale, terwijl de snelste van de eindstrijd een ries naar de Olympi sche Spelen in Los Angeles ver dient Alleen Ronny Baars heeft een kans om een snoepreisje te winnen door op de 100 m vrije slag (J '65) in 54 7 de snelste te zijn. Prachtige sporttassen lagen voor de nummers 2 en 3 klaar. Annet van 't Klooster won een tas op de 50 m vrije slag (M '71) door in 38.3 dit nummer als tweede te volbren gen terwijl Richard de Smit op de 100 m vrije slag (1.10.2) hetzelfde presteerde. Annechien Helsdingen viel ook met haar neus in de boter door op de 100 m vrije slag (M '72) in 1 17.1 op een derde plaats be slag te leggen. Op 22 juni worden in Amersfoort de finales gehouden ACHTERVELD - Vrijdagavond werd de zevende en laatste ronde van het Hessenkar-kaarttoernooi, gespeeld. Hoe verder de avond vorderde hoe meer de spanning steeg, wie dit jaar winnaar in de eindklassering zou worden. De in dividuele 1 e prijswinnaars van de ze avond waren: Klaverjassen: 1 Leny Smit 5095; 2. mevr Vos- Voskuilen 4998; 3. mevr. v.d. Burgwal Lammers 49214. G. Druijff 4905, 5. C van Marwijk 4808; 6. mevr v.d Burgwal-Smit 4767; 7. mevr Houtveen Blom 4710; 8. T Blankenstijn 4662, 9 mevr. Wouters 4654; 10. mevr. Voskui len 4577 De poedelprijs was voor mevr Van Hamersveld-Groenestijn met 3786 punten. Schutjassen: 1 P. Voskuilen 93; 2. N. Blom 88; 3 Anita de Vette 87; 4. P. Smink 86; 4 E Heilijgers 86; 6. P. Hilhorst 84 De poedelprijs was voor mevr Smink met 72 punten. De prijswinnaars van het totale toernooi waren. Klaverjassen: 1. J. Smal 29198; 2. mevr Vos- Voskuilen 29140; 3. W. v.d. Horst 28943; 4. mevr Houtveen-Blom 28473; 5 E. Wouters 28104,6. G. van Hamers- veld 26974, 7. mevr. v.d Burgwal-Smit 26915; 8. T Blankenstijn 26820; 9. D v.d. Burgwal 26294; 10. mevr. C. Hamersveld-Groenestijn 25608 De poedelrpijs was voor W. Vos met 24335 punten. Schutjassen: 1F. Smit 532; 2. E. Heilijgers 5113. P Smink 510; 4. Anita de Vette 505; 4 J. Houtveen 505; 6. N Blom 478; 7 mevr. Smink 472; 8 J. van Laar 466; 9. mevr Blom 463. De poedelprijs was voor mevr. Smit- Bakker met 434 punten. LEUSDEN - In het najaar van 1983 ontstond bij de leiding van Impala-Gym het Idee om eens Iets te gaan doen voor de oudere mensen In Leusden. Deze sug gestie werd uitgewerkt en afge lopen dinsdag was Impala dan ook te gast In het verzorgingste huis „Llsldunahof". De leden van de verschillende afdelingen traden voor deze oudere mensen op en met veel succes. De demonstraties van de af delin gen Ritmisch, Modern Ritmisch, Jazz, Dames senioren en de Sprlnggroep werden zeer op prijs gesteld. Op 22 mei zal door Impala een dergelijke avond worden georganiseerd voor de bejaarden In huize „Hamers- veld". ACHTERVELD - Door enkele van de juniorenschutters werd ook deze week weer een hoog aantal punten geschoten. Eerste werd Rolf van Druten met 69 punten De overige uitslagen waren: 2. Jerry van Nimwegen 64: 3. Gert van Daatselaar 58; 4. Timo Valkengoed 56; 5. Michiel Peters 43; 6. Arnoud Vlug 42; 7 Lourens v.d. Ven 40; 8. Fred Steenbeek 38; 9 Willem Jan Jansen 29; 10. Bert Schimmel; 11 Richard Voskuilen 4. i -r-u— ii£Sjjg.rsr-«<^ fs aan het openingstoemooi van Lockhorst LEUSDEN - De waterpoloërs van de Haaien stellen alles in het werk om het derde klasserschap veilig te stellen. Wat in geen jaren gelukte, speelden de Haai en afgelopen zaterdag klaar. Met een 10-12 overwinning op De Ham en twee punten rijker keer den de Haaien huiswaarts. Een uitstekend resultaat waardoor een langer verblijf in de landelij ke waterpoloklasse nog steeds tot de mogelijkheden behoort. In de eerste periode probeerde de Ham met een zóne-verdediging het gevaar van de Haaien- midvoor in te dammen hetgeen weinig zoden aan de dijk zette. Na een halve minuut stonden de Leusdenaren met 0-1 voor. Har ry Abbing buitte een numerieke meerderheid perfect uit. Een Haaien-man-minder stelde de Ham in staat om langszij te ko men (1-1), voordat de Haaien- ploeg via André van Harten (2x) en Willem Burger tot 1-4 uitliep. Kort voor het verstrijken van de periode profiteerde de Ham van een meerderheid. Keeper Harry Klok had tegen de inzet geen enkel verweer (2-4). In het tweede part kroop de Ham tot 3-4 naderbij. De Haaien toon den een enorme wilskracht en troefden een foutje in De Ham verdediging keihard af: 3-5. Toch slaagden de gastheren erin om tot 4-5 terug te komen, maar een man-meer leverde de Haaien een 4-6 voorsprong op. De Ham liet het er niet bij zitten en zette de Haaien- defensie krachtig onder druk. Eén doelpunt kwamen de heren uit Wormerveer naderbij (5-6), terwijl in het begin van de 3e periode de thuisploeg middels het benutten van een strafworp zelfs op gelijke hoogte kwam (6-6). Wie dacht dat de Leusdenaren de moed zouden verliezen kwam bedrogen uit Met maar liefst vier treffers op rij gaven de Haaien de Ham het nakijken. Lex van Dijk, Ronald Speksnijder (2x) en André van Harten bezorg den de Haaien deze riante uit gangspositie. In de laatste seconde van het derde speldeel brachten de gastheren de achterstand tot 7-10 terug. In de laatste periode steeg de spanning ten top. Een fraaie intikbal van Ronald Speksnijder na goed aangeven van Wim Burger betekende 7-11 maar een enorme eindsprint van de Ham gaf de strijd een zinderend slot. Drie doelpun ten moesten de Haaien-ploeg toe staan (10-11), voordat routinier Ed Weyers de zege veilig stelde door in de laatste seconde de beslissen de treffer te scoren (10-12). Winst kan de heren definitief in veiligheid brengen. De stand is momenteel: De Vest 35, Triton 32, ZAR 30, VZV 28, De Ham 26, IJsselmeer 25, De Futen 17, Duin kikkers 13, De Haaien 13, AZU 13, De Potvis 12, DJK 8. De onderste twee ploegen moe ten degraderen DJK is reeds het kind van de rekening. Wie DJK zal volgen valt met geen enkele zeker heid te voorspellen, omdat nog vier ploegen (waaronder de Haaien) voor de eén na onderste plaats in aanmerking komen. Interessant is het feit dat de Potvis tegen AZU op de laatste wedstrijddag de stnjd moet aanbinden, zodat het tot het laatst toe spannend blijft. De Haai en kunnen aan alle onzekerheid een einde maken door in het Sport- fondsenbad van Amersfoort (aan vang 20.00 uur) in het duel tegen Het IJsselmeer het hoofd voorgoed boven water te houden. WORDT RODA'46 KAMPIOEN? A.s. zaterdag 14 april: Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door. Dr. Shoe-Schrijvers- hakkenbar. KORFBAL - De Algemene Le denvergadering van Korfbalclub Antilopen staat voor woensdag 6 juni gepland. Waar de vergadering zal worden gehouden is nog niet bekend. Op 26 mei organiseert Antilopen een fancy fair die de broodnodige financiën moet ople veren om de diverse plannen te venwezenlijken SPORTVELDEN De periode dat er in de zomer niet op de velden gespeeld mag worden, voor de hockeyvelden van 26 mei tot en met 3 augustus en voor de voetbal velden en korfbal van 4 juni tot en met 12 augustus. Je weet vooruit nooit, hoe een dubbeltje rolt en evenmin of de Olympische Spelen van 1992 aan Nederland zullen worden toegewe zen. Zolang door het Internationaal Olympisch Comité geen „nee" is gezegd, blijven de kansen voor Rotterdam en Amsterdam recht overeind. Tot nu toe het grootste probleem lijkt het antwoord op de vraag: wie van de twee? Zowel voor de candidatuur van 's lands hoofdstad als van de Maasstad zijn legio leuke argumenten te verzin nen. Ze zoeken het maar uit. Inmiddels is duidelijk dat niet alle takken van sport in dezelfde stad kunnen plaatsvinden. Met het oog daarop vraag ik nogmaals beschei den de aandacht voor Leusden. Ze kleunen wel eens mis in Radema- kercity - sporthal de Korf en tennis- hal de Inslag zijn officieel een paar meter te laag voor internationale wedstrijden en ons zwembad is voor waterpolo te ondiep - maar ik word echt boos als u zegt, dat onze bestuurders laks en niet bij de tijd zijn Een week of wat geleden stond breed uitgemeten als voorpagina nieuws van een donderdagkrant wederom een plan voor ,,het Huis van de Sport" met daarin niet minder dan vijf sporthallen en -hal letjes!!! en voor een nationaal schietsportcentrum op de (vroeger zo) grote stille Leusderheide wordt ook heel wat uitgebroed Als spoe dig bekend wordt, hoe het staat met de cjefinitieve toewijzingskansen, kan nog rekening worden gehou den met de eisen. De plannen aan de Kolonel van Roijenweg richten zich o.m. op een aantal 100-meterbanen. Dat is geen Olympische afstand, maar wat let die jongens om er 50- meterbanen van te maken? Dat akkefietje moet niet moeilijk te rea liseren zijn als de schietbanen dwars op de oorspronkelijke rich ting worden geprojecteerd. Extra pluspunt is, dat zo op hetzelfde lapje grond veel meer schietpunten mogelijk zijn.Verder resten alleen maar de Leusdense voordelen Hier heb je geen last van tweemaal daagse fileproblemen als in Am sterdam (Coentunnel) en/of Rotter dam (Van Brienenoordbrug). Om van het parkeren in de grote stad helemaal maar te zwijgen. Weet u - in dit verband - wat een wielklem /'s? Neen? Dan moet u, net als ik, uw auto maar eens parkeren, waar dat in feite niet mag (430) PC LEUSDEN - vanaf vrijdag avond staat dit weekend een container voor oud papier op het parkeerterrein van het zwembad Bavoort. De opbrengst is voor zwemvereniging De Haaien. hockey LEUSDEN - Uitslagen Mixed Hockey Club Leusden zijn als volgt: SENIOREN Dames l-Nieuwkoop I 3-1 Heren I-Kameleon I 3-2 Heren ll-Shinty II 5-1 Heren lll-Schaerweyde XIII 7-1 Heren V-Schaerweyde XV SCHC B-Veteranen A 1-5 Hoevelaken A-Veteranen C 1-1 Veteranen D-Shinty B 1-2 Geldermalsen A-Veteranen E 0-1 JEUGD: Leusden J A1 -Kampong A1 2-0 Leusden J A4-A'foort A4 6-1 Leusden J B2-Gooische B2 0-9 Leusden J.B3-Maarssen B2 9-1 Leusden JC1-Soest C1 7-0 Leusden J C3-Leerdam C1 4-0 Leusden J D2-Kampong D1 1-2 Leusden J MA A1-H'sum A2 4-0 Leusden J M A3-Montfoort A1 2-8 Leusden J M B3-Culemborg B1 0-4 Leusden J M B4-Loenen B1 1-4 Leusden J M C1-H'sum C1 2-1 Leusden J M C3-Gooische C3 1-1 Leusden J M C5-SCHC C5 5-0 Leusden J M D1-Gooische D1 3-1 Leusden J M D4-Vianen D2 3-4 Baarn C1 -Leusden J C2 2-4 Phoenix A1-LeusdenJ A2 2-1 Gooische A3-Leusden J A3 1-6 Gooische B1-Leusden J B1 2-0 Loenen B1 -Leusden J B4 2-2 Gooische C6-Leusden J C4 2-2 Huizen C3-Leusden J C5 0-3 Gooische D2-Leusden J D1 1-2 Weesp D1-Leusden J D3 3-1 Haaskamp D2-Leusden J D4 6-1 Amersfoort A2-Leusden MA2 1 -2 Kampong B1-Leusden M B1 5-3 Gooische B1 -Leusden M B2 3-1 Culemborg B2-Leusden M B5 6-0 A'foort C2-Leusden M C2 6-2 Muiderberg Cl-Leusden M C4 3-1 Shinty D1-Leusden M D2 2-1 Gooische D2-Leusden M D3 4-3

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9