)ireken naar oplossing or HSG-huisvesting Bosbrand Isl Consumentenbond laakt werving CAI-abonnees GS moeten zich niet neerleggen bij uitbreiding COT Leusderhei VU- Til in de paastijd Terugsturen antwoordstrook: negative option Planadvies groep komt vanavond bijeen Vandaag in de Leusder Krant BDU m r+T n i Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden iscommissie ABZ is van mening: OTO-KOPIE FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant o9e" eusder 4rant Koopavond Geen krant ontvangen? Statencommissie „Ruimtelijke Ordening" unaniem: Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusder-Centrum Telefoon 033-941495 b g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 17 APRIL 1984 - 15e JAARGANG NO. 101 1 gingen afgelopen vrijdag de kleuters van Hummeltjes Honk, begeleid door de beide kleuter- s op stap met hun palmpasen. Getooid met de palmpasenstok ging de tocht eerst naar bakker Smit Ie haantjes-pik op de stok werden geprikt. Vervolgens werden enkele zieken bezocht die een fruit- aangeboden kregen IS en onzer verslaggevers) 3EN - De raadscommissie lene Bestuurszaken is van dat er met alle macht lit moet worden naar een sing voor de huisvestings- imen van de Hogere voor Gezondheidszorg Hoewel dat in de eerste een verantwoordelijkheid e school zelf is, moet de ente waar mogelijk alle werking verlenen. e conclusie kwamen de le- in de raadscommissie don- lavond tijdens een korte ne over de briefwisseling, afgelopen maanden heeft jevonden tussen de HSG gemeentenstuur. Zoals be- naakt de HSG momenteel gebruik van een pand aan de Zwarteweg, dat eigendom is van de gemeente. Dat pand heeft de HSG gehuurd tot uiterlijk 1 januari 1987. Er is een dependance van de school in ondergebracht. En kele maanden geleden werd dui delijk dat de gemeente niet van plan is om het pand na 1 januari 1987 nog langer aan de school te verhuren. De gemeenteraad heeft besloten om er tegen die tijd de muziekschool in onder te bren gen. Dat besluit van de raad wekte enige wrevel bij de direktie van de HSG. Men was er daar kennelijk van uit gegaan, dat men het ge meentelijk pand langer dan de nu overeengekomen termijn zou kun nen huren. Nu dat niet het geval blijkt ziet men zich opnieuw voor huisvestingsproblemen gesteld. SDEN - Het jongerencen- De Til" zal in de komende eek en het paasweekend als q^I eopend zijn: dinsdag 17 en 20 april vanaf 20.30 uur voor belangstellende Woensdag paaskaartavond aanvang iur. Paaszaterdag 21 april is •loten. Op 1e paasdag is het id van 10.00 tot en met lur zoals iedere zondag. In dag is er geen disco. Op 2e ie n !9 's het ook geopend van jhiW01 en met 13 00 uur. Van >t en met 17.00 uur wordt de ehouden. Verder gaat alles weer normaal draaien met op 27 april nog weer een filmavond. PAASKAARTAVOND Op woensdag 18 april zal in het jongerencentrum ,,De Til" weer de zogenaamde paaskaartavond wor den gehouden. Zoals gebruikelijk zal er de gelegenheid zijn voor schutjassen en klaverjassen. De inschrijving kan plaats vinden tus sen 19.30 en 19 50 uur. Deelname staat open voor iedere belangstel lende. De prijzen zullen dit keer bestaan uit kippen, eieren, paas- alet :tris mal set ■wie khe grol /aai Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Een groot stuk dennenbos in landgoed Den Treek is zondagmiddag door brand verloren gegaan. Naar schatting gaat het om een terrein van circa een hectare. De bosbrand werd ontdekt net Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI 'schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- milieberichten en losse advertenties 40 cent per mm tontrakten belangrijke korting 'sderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm| sse nummers 75 cent per stuk. jd*f ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR s kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- kvan9 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend srdags gesloten Wilt gij de lente eens op zijn mooist zien? Dan naar STUIVENBERG Vierzinnen 1 (hoek Nieuwstraat) - Scherpenzeel. Die kunnen zelfs van dien aard zijn, dat bij de HSG overwogen zou moeten worden om naar een andere vestigingsplaats dan Leusden om te zien. Tijdens de vergadering van de commissie ABZ liet commissie voorzitter burgemeester mr J.W.M. Rademaker blijken dat het college zich enigszins verbaasd heeft over de reactie van de kant van de HSG. Rademaker: .Inder tijd was de school niet in staat het gebouw te kopen en wij zijn toen zo goedgunstig geweest om het te verhuren Daarbij is een termijn overeengekomen plus een optie Wij zijn er vanuit gegaan dat het gebouw na die periode vrij kwam Kennelijk leefden bij de direktie van de school andere gedachten daaromtrent Rademaker wees er op - zoals men dat ook tegenover de HSG heeft gedaan in een brief - dat de huisvesting een verantwoordelijk heid van de school zelf is De le den van de raadscommissie on derschreven dat. maar drongen er wel op aan, dat de gemeente alle mogelijke medewerking bij het vinden van een oplossing moet geven Burgemeester Rademaker maakte duidelijk dat het college daar volledig toe bereid is. brood, boterlammetjes, en andere prijzen. De aanvang van het kaar ten is 20.00 uur en er zullen ook nu drie partijen worden gespeeld. PAASVUUR Op Eerste Paasdag zal zoals reeds vele jaren gebeurt door de stichting Rooms-Katholieke Jeugd- en Jongerenwerk en het Jongeren centrum ,,De Til" weer een paas vuur worden ontstoken De plaats zal weer zijn de hoek Burgm. v.d Postlaan-Blekery ten zuiden van de Hamershof. De ontsteking zal plaats vinden omstreeks 21.00 uur Volgens traditie zal ook nu judas" weer worden verbrand. door surveillerende agenten van de rijkspolitie. Zij sloe gen onmiddellijk alarm waar na de brandweerkorpsen van Leusden en Woudenberg het vuur in Den Treek bestreden. Dankzij de voor de brand weer gunstige windrichting was men het vuur snel mees ter. Het vermoeden bestaat dat de brand is aangestoken. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/DEN HAAG - De Con sumentenbond is niet erg ge charmeerd van de manier waarop de gemeente Leusden proefabonnees van de nieuwe centrale antenne aan zich pro beert te binden. Leusdenaren die voor een proefabonnement hebben gekozen maar géén ge bruik meer van de CAI willen maken, moeten een antwoord strook naar de gemeente stu ren. Daar staat op dat zij zich niet abonneren op de cenrale antenne inrichting. De Consumentenbond vindt dit geen duidelijke manier van abonneewerving. De bond spreekt van een „negative op tion" - systeem, waardoor de consument iets krijgt als hij niets van zich laat horen. „Wij zijn tegen een dergelijk ver koopsysteem", zegt een woord voerder van de Consumenten bond als de Leusder Krant dit punt van de CAI-abonneewer- ving aan hem voorlegt. Jn dit geval moet men de kans krijgen uitdrukkelijk aan de ge meente Leusden te laten weten of men ja dan nee het proefabonne ment wil voortzetten in een blij vend", aldus de zegsman van de Consumentenbond Hij wijst er op dat de antwoordstrook die de ge meente gebruikt in juridische zin geen overeenkomst is met rechts kracht ,,Wie de strook niet in stuurt kan niet geacht worden een abonnement te nemen op de CAI, omdat er geen wilsovereenstem ming is tussen gemeente en de betreffende persoon", verklaart de woordvoerder. Hij voorspelt een enorme admini stratieve rompslomp wanneer ie mand het strookje niet instuurt terwijl hij géén abonnement op de centrale antenne wil ,,Zo'n per soon schrijft een brief naar de ge meente waarin hij uitlegt geen prijs te stellen op een CAI-abon- nement Leusden wijst hem ver volgens op het feit dat hij het strookje niet heeft opgestuurd en dus te kennen gaf wel een aan sluiting te willen Op zijn beurt laat die persoon weer weten dat hij het strookje is vergeten in te vullen De gemeente wil dan misschien wel afsluiten, maar eist een ver goeding voor de tijd dat die per soon op de CAI is aangesloten, terwijl die persoon dat weigert. Et cetera Vermoedelijk dat de kan tonrechter er aan te pas moet ko men. Dat kan dus een heel verve lende zaak worden" Geen colportage Volgens de woordvoerder van de Consumentenbond is er in feite niets te doen tegen de manier waarop Leusden de proef abonnees een blijvend CAI-abon- nement wil verkopen „Omdat de gemeente", zo zegt hij. „werkt met antwoordstroken die huis- aan-huis verspreid worden, valt deze methode niet onder de Col portagewet en zijn er dus geen sancties denkbaar" Het enige wat de Consumentenbond dan kan doen is de gebruike methode veroordelen. Concreet gezegd vindt de bond dat een gemeente veel zorgvuldiger moet handelen. De zegsman van de consumen tenorganisatie: „De mensen hebben op zich niets tegen ka beltelevisie. Maar de manier waarop die hen wordt opge drongen vinden ze niet leuk. Zo n kwestie met die antwoord- strookjes ook; het imago van kabeltelevisie wordt daar onno dig mee geschaad". Soepel In een reactie zegt gemeentevoor- lichter Hans Hermans dat de be doelde abonnewerving is gekozen vanwege het gemak voor de inwo ners en de gemeente. In Leusden- zuid, waar de omstreden ant woordstroken tot nog toe zijn ge bruikt, waren volgens Hermans al veel mensen met een definitief abonnement. „Om die nou een briefje te laten invullen waarin ze om een blijvend abonnement vra gen, vonden we niet zinvol", al dus de voorlichter. Hij laat verder weten dat de gemeente ver wachtte dat de meesten wel een bonnement wilden en er dus wei nig strookjes teruggestuurd hoef den te worden. Daarnaast merkt Hermans op dat in het huis-aan- huis verspreide brochure (met daarin het antwoordstrookje) heel duidelijk is omschreven wat te doen wanneer men het proef abonnement op de CAI niet wil omzetten in een blijvend. „Ten slotte", aldus de gemeentevoor- lichter, „wil ik er op wijzen dat de gemeente zeer soepel zal han delen wanneer iemand vergeet het strookje op te sturen maar geen CAI-abonnement wil". Hermans is het overigens niet eens met de Consumentenbond dat er sprake is van een daad werkelijke „negative option". Hij zegt desgevraagd: „De men sen worden niet overvallen door de centrale antenne; het is niet iets volkomen nieuws." Gemeentevoorlichter Hans Hermans is nog niet in staat gebleken het percentage bekend te maken van het aantal definitieve aanslui tingen in Leusden-zuid op de nieuwe centrale an tenne. Begin vorige week verklaarde hij dat zeer spoe dig te kunnen doen, zij het dat het dan om een voorlo pig aansluitpercentage in Leusden-zuid zou gaan. Naar verwachting lukt het Hermans deze week met de gegevens te komen. Meerderheid raadsfracties akkoord met realisatie schuilkelderpag. 3 Bestuur „Blijhof" stemt in met opknapbeurt tuin Boerderij Rosmolen maakt plaats voor huizen DWS hield jaarlijkse uitvoering Roda-zaterdag maakt er een lijdensweg van om kampioen te worden pag. 5 Overig sport nieuws pag. 5/7 Bureau voor Rechtshulp blijft gratis pag. 9 Speurtocht naar het Middeleeuwse Amersfoort pag. 9 pag. 3 pag. 4 pag. 4 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141 (van een onzer verslaggevers) UTRECHT - De commissie 'Ruimtelijke Ordening' van de Provinciale Staten is una niem van mening, dat GS zich niet zo maar moeten neerleggen bij de uitbreiding van het oefenterrein Leus- derheide. In het zogeheten 'Structuurschema Militaire Terreinen' (SMT) heeft het Ministerie van Defensie het voornemen uitgesproken het oefenterrein op de Leus- derheide te vergroten tot een Compagnies Oefen Ter rein (COT) met een totale op pervlakte van 1000 hectare. Alle fracties in de staten commissie zijn van mening dat GS aan de betrokken be windslieden en de Tweede Kamer duidelijk moet ma ken, dat een dergelijke uit breiding ongewenst is. Dat bleek jongstleden donderdag tijdens een vergadering van de genoemde statencommissie Aan de orde was daar opnieuw het 'Structuurschema Militaire Terrei nen' Aanleiding tot een nadere bespreking over dat onderwerp vormden de binnengekomen reacties van de 'Stichtse Milieufe deratie' en de 'Werkgroep Veront ruste Bewoners Soesterberg' Bo vendien heeft er enige tijd gele den bestuurlijk overleg plaatsge vonden tussen de provincie en het Rijk over dit onderwerp Ook daarover werd door het provin ciaal college aan de Staten ver slag gedaan. De fracties van CDA, VVD, PvdA/PPR en D'66 toonden zich nogal teleurgesteld over de uit komsten van dat overleg De pro vincie had in het overleg - waarbij overigens geen bewindslieden aanwezig zijn geweest - weinig LEUSDEN - In verband met aanstaande Goede Vrijdag is de koopavond in Leusden ver vroegd naar donderdag 19 april. Op het gedeelte van de Leusderhei langs de Doornseweg, ter hoogte van de buurtschap Waterloo, moet onder meer de uitbreiding van het COT plaatsvinden voet aan de grond gekregen met het standpunt, dat uitbreiding van het oefenterrein ongewenst is. De Staten hebben zich al begin 1982 in die richting uitgesproken. Bij sommige commissieleden leefde het gevoelen, dat men door De fensie eigenlijk voor een voldon gen feit wordt gesteld. In de marge kan er nog wel over de in richting van het terrein gepraat worden, maar aan de hoofdlijnen - zoals bijvoorbeeld de omvang van 1000 hectare - lijkt nauwelijks meer getornd te kunnen worden De Statencommissie voelt er ech ter niets voor om zich daarbij neer te leggen Men vond dat het col lege van GS er harder tegen- aan moet om het Utrechtse standpunt in Den Haag te laten doordringen In het aan de Statencommissie voorgelegde advies stond dat GS van plan is om „de betrokken be windslieden, alsmede desbetref fende commissies uit de Tweede Kamer duidelijk te maken dat aan vaarding van de aanwijzing van de Leusderheide als COT-locatie afhankelijk is van het inzicht om trent inrichting en dergelijke, dat een op te stellen projectplan zal moeten bieden De meeste com missieleden vonden dat maar wat zwak uitgedrukt. Potman (D'66) zei bijvoorbeeld "Op deze wijze wordt het hoofd veel te veel in de schoot gelegd. Er is nog geen on herroepelijke beslissing en zo lang die er niet is moeten we ons te weer stellen." Gedeputeerde Van Wijnbergen, die donderdagmiddag de com missievergadering voorzat, be streed dat GS zich eigenlijk al bij de wensen van Defensie hadden neergelegd. Er is volgens Van Wijnbergen bij het college zelfs sprake van 'een zekere strijdvaar digheid' Maar tegelijkertijd wees de gedeputeerde er op, dat 'we I i elkaar geen illusies moeten gaan aanpraten' BESTEMMINGSPLAN De commissie stelde zich don derdagmiddag ook op achter de Provinciale Planologische Com missie (PPC), die het ontwerp- bestemmingsplan 'Den Treek tweede partiële herziening' van de hand heeft gewezen. In dat door de gemeente Leusden op gestelde ontwerp wordt inge speeld op de voorgenomen aan wijzing als COT van de Leusder heide. PPC en statencommissie vinden dat echter knap voorba rig. Men vindt het niet verstan dig om vooruitlopend op een definitieve beslissing van de Rijksoverheid alvast een ge deelte in detail uit te werken. LEUSDEN De Planadvies groep, die de gemeente advi seert over sociaal-culturele en welzijnszaken, vergadert van avond, dinsdag 17 april. Aan vankelijk had de Planadvies groep de bijeenkomst voor mor genavond 18 april op het pro gramma staan. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het ge bouw van speel- en recreatiever eniging Blijhof aan de Ansfridus- laan. Op de agenda staat de be handeling van het subsudiever- zoek van „Blijhof". Een bestuurs lid van deze vereniging zal vooraf een inleiding geven over het func tioneren van „Blijhof" De Plan- adviesgroep zal verder van ge dachten wisselen over de subsi dieverordening sociaal-cultureel werk

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1