Boerderij „De Rosmolen" maakt plaats voor huizen Heldervoelende gaf uitleg bij Katholieke Plattelandsvrouwen Het echtpaar G. Blom 50 jaar getrouwd DWS hield jaarlijkse concertuitvoering leuBilen k Bibliothee berichten Programma feestcomité Achterveld Gratis voor stelling van tekenfilms Handels onderneming Vervloet in Leusden Tand- prothetische praktijk in Leusden I LEUSPENJ Beneden peil Sporthal Mr. Nuboer nieuwe kanton rechter in Amersfoort DWS houdt kaartavond Leusden DINSDAG 17 APRIL 1984 plaatselijk nieuws INGEZONDE Via een een-tweetje mei Berge meent de voorzitter v raad victorie te moeten ki over de uitspraak van de a narenrechter. Hoewel de burgemeester de terlijke uitspraak ter kenmsg op de agenda plaatst ven hijzelf zijn mening over raj Offereins en de bedrijfsarts kussie daarover was al hei- niet geagendeerd, terwijl b evenmin aanwezig waren. treden van Rademaker acht en niet korrekt. Het verraa wel de angst waarin kennel college heeft verkeerd voq (financieel) slechtere afloo; de machtspolitiek en het c aan integriteit. De rechterlijke uitspraak niets af aan de resultaten v onderzoekscommissie die tijds werd ingesteld. Het val heer Offereins (GPV/SGP)i prijzen dat hij ook in deze s wilde staan voor zijn bevirx van destijds Het is lovensw van de bedrijfsarts dat h heeft voor de strukturele zit kende factoren. Hij bereik wel de grenzen van zijn va die van de ethiek. Rademaker heeft bewezen recht te hebben zo hoog v toren te blazen als leider v< college dat ambtenaren op geen vrij wilde geven, ome wellicht enkele duizende dens zou kunnen kosten non), maar tegelijkertijd li miljoenen guldens ge schapsgeld verkwist onder door eigen prestigejacht. Dat de raad dit wel laat gel is overigens te laken. Ji heer Offereins is één vani nige raadsleden die zijn doet, een man met grote i van zaken en integriteit. voor het college niet altijd zijn, voor de demokratie isl zegen Niet alleen nu. steeds weer blijkt dat dei grote meerderheid elke n ning slikt, de ene rekonstrt de andere, planningsfout, handse aanbesteding of king van persoonlijke vrijh cepteert, gebrek aan inforn beleid over zich heen laat lu Aan de heer Offereins zall liggen, evenmin aan de hi cobs (PvdA). De VVD loopt in het kritiek-smorem zog van haar wethouder, het CDA na een goede tie)borrel alle kanten opg kan worden. Het ware te dat de raad zich eens be zijn taak, besloot om de t op het dagelijks bestuur gemeente ter hand te nem niet meer door collegele: intimideren en zou besef zowel inwoners als amb' van Leusden behoefte i aan een aktieve integere l sche raad. Nu is het een sl E ambtenaar, dan weer ee houdende inwoonster c g zien dat er bijna rechtek ic ontstaat binnen de sfeer f geregeerd wordt Hoe verg g de minder-kritischen? e Achter het verzoek van Te d (VVD) om de gemeentese (VVD) weer meer perso' il ken te laten doen moete di eens andere dan vers n overwegingen vermoed n Het is de zekere weg na c chem". li Deze burgemeester wil gr il schuilkelder. Helaas zal n- o ring van het werk ook I fl fiasco blijken: noch tegeni 1 wapens, noch tegen hete biedt zij voldoende beschü e J.C. Burger Dinkelwijk 38 Cf ei er Ie Er schijnt nog steeds gee $f heid te zijn over een sf>: Achterveld. Hoe is het toe r lijk dat er in Leusden welv l kan, maar dat Achterveld! d eens de kruimeltjes ie Waarom komen er in l steeds nieuwe sportmo; p, den bij die gesteund won iji veel subsidie maar die me et staande blijven? de In Achterveld is werkelijkb i v aan een sportzaal en da ai in dan zogenaamd geen gek ig zijn. De sportvereniginge* de terveld kunnen niet een en wedstrijden spelen omdal di overdekte accommodatiei 5v, Hebben wij te doen met! te deren met oogkleppen vo e i ze echt blind? bit k Mischa Hoefakker nc Anke van Drie LEUSDEN - De bibliot Goede Vrijdag 20 apr Paaszaterdag 21 april Intern heeft zich een v S voorgedaan; de totale kt nu van opstelling gewiji het bestand zijn enkel; tijdschriften toegevoegd ten- Steek, handwerkt pad, ANWB-uitgave vod tieve kampeerder; Te links opinieblad voor A' en omgeving. u LEUSDEN - .Genezing door handoplegging kun je net zo goed bereiken bij mensen die er niet in geloven als bij mensen die het wel geloven. Ik geloofde zelfs niet eens dat ik die gave bezat en wilde er in eerste in stantie helemaal niets van we ten." Zr. Jacoba is religieuze en zoals zij zelf zegt "heldervoelende" Op de maandelijkse bijeen komst van de Katholieke Platte landsvrouwen gaf zij een korte uitleg over deze geneeswijze en ging op alle vragen over haar persoonlijke ervaringen uitge breid in, op een heel prettige manier. Haar jarenlange praktijk in Nijmegen waar zij in de begin jaren veertig patiënten per dag en nu, gezien haar leeftijd, AMERSFOORT - Mr. F.W.R. Nu boer is bij Koninklijk Besluit be noemd tot kantonrechter in Amersfoort. Mr. Nuboer werd maandagmiddag officieel geïn stalleerd. De nieuwe Amersfoortse kan tonrechter was voorheen rechter van de arrondissementsrecht bank te Utrecht Binnenkort wordt de benoeming van nog een kan tonrechter in de Keistad verwacht. Kandidaat is mr. Seton, momen teel kantonrechter te Tiel. Het kantongerecht in Amersfoort kende een vakature vanwege het vertrek van mr. Van Ek. Daar naast was er een uitbreidingsva- kature. ACHTERVELD - Het Achter- veldse feestcomité is er weer in geslaagd een programma te ma ken voor de viering van Konin ginnedag. De feestelijkheden beginnen om 8.00 uur 's mor gens. Gestart wordt met een kinderoptocht. Alle kinderen mogen hieraan meedoen. Er zijn vier groepen die door de jury zullen worden beoordeeld. Dit zijn de enkelingen, de paren, de groepen en de wagentjes. Aan deze optocht zal de muziek vereniging D.W.S. haar mede werking verlenen. De route is als volgt: Cooperatieplein - Jan van Arkelweg - Pater Storm- straat - Van Oldenbarnevelt- straat - Verjaagde Ruiterweg - W. van Amersfoortstraat - Pater Stormstraat - Hessenweg -Huize St. Joseph langs naar Ons Ge bouw. Voor de kinderen tot 8 jaar zal er om 9 00 uur in de grote zaal van Ons Gebouw een groot Lego-spel zijn. Dit in samenwerking met boekhandel Vos. Vaders en moe ders hebben geen toegang. Kin deren vanaf 9 jaar kunnen zich om 9.00 uur melden in de kelder van Ons Gebouw waar de start is van de vossenjacht Ook is om 9.00 uur de start van de door de A.M.B.C. georganiseerde Konin- ginnerit voor auto's en motoren. De start en het inschrijven is in de Roskam. Om 14 00 uur gaat de minivoetbalshow van start op het Kerstenssportpark Ploegen die twaalf mensen per dag met suc ces behandelt, getuigt in ieder geval van een speciale gave. Ondanks haar religieuze achter grond wil zij het geen goddelijke gave noemen maar een gave die vrij veel mensen hebben maar het van zichzelf niet weten. .Wanneer u mij vraagt wat mijn specialiteiten zijn dan is dat het genezen van migraine, rugklach ten, verstuikingen en maagklach ten bijvoorbeeld" "In reuma ben ik niet zo goed." „Waarde patiënt pijn heeft, voel ik een druk in mijn eigen lichaam Tijdens de behan deling leg ik mijn handen op de plek waar de patiënt klachten heeft en voel ik een warmtestra ling uit mijn handen trekken. Als de pijn bij de patiënt in het begin heviger wordt, gaat de genezing meestal erg goed Omdat ik geen helderziende ben, behandel ik geen tumor in de hersenen bij voorbeeld of trombose. Ik weet niet of de tumor zich gaat ver plaatsen en zo is het ook met trombose. Dat is veel te gevaar lijk. Mensen met een bijzondere gave kunnen veel helpen, maar kunnen niet alles Kanker is bit voorbeeld niet te genezen door ons. Ik kan het ziekteproces wel pijnloos laten verlopen." Zr Jacoba werd in Indonesië voor het eerst met haar paranormale ACHTERVELD - Dinsdagavond 17 april organiseert muziekver eniging DWS de tweede kaart avond. Ook deze avond wordt weer in de Roskam gehouden. De aanvang is 20.00 uur en de inleg bedraagt f 3,50. Diegene die het hoogste aantal punten heeft behaald in de tweede ron den krijgt de wisselbeker. mee willen doen kunnen zich op geven bij Wim van Middelaar, te lefoon 03425-2001 De ploegen moeten uit een en dezelfde straat komen Anders gevormde ploe gen dienen eerst overleg te ple gen met het feestcomité. Dames- ploegen en gemengde ploegen zijn toegestaan. Dit jaar kunnen kinderen tot 12 jaar ook meedoen Alle kinderen vanaf 4 jaar die mee willen doen kunnen zich opgeven bij Wim van Middelaar. De ploe gen van de kinderen worden door het feestcomité samengesteld. De feestdag wordt afgesloten met een grote Play Back-Show in Ons Gebouw, ledereen kan meedoen. Opgave wel zo spoedig mogelijk omdat er maar 14 groepen kun nen meedoen. Opgave bij J Rijn- sover, telefoon 03425-1688 en bij Marian Neervoort, telefoon: 033- 945460 Het feestcomité verzoekt de inwoners op vrijdag 4 mei tij dens de dodenherdenking zoveel mogelijk de vlag half stok te willen hangen. Op bevrijdingsdag, zaterdag 5 mei, zal er een grote kaartavond worden gehouden in Ons Ge bouw. Er kan geschut- en gekla verjast worden. Inschrijven vanaf 19 30 uur, aanvang 20.00 uur. In schrijfgeld bedraagt f 3,50. De eerste prijs is een kruidenierswa- renbon ter waarde van f 100, plus een beker en een wisselbe ker. De Achtervelders nodigen de Stoutenburgers uit om te komen kaarten Tijdens Achterveld 600 jaar werd de kaartavond georga niseerd door Stoutenburg. Nu doet het feestcomité het en wil proberen het record van 350 kaar ters te verbeteren. Woensdag 1 augustus tijdens de tourweek wordt weer een grote braderie georganiseerd en de vrijdag avond van de tourweek zal er weer een touwtrekwedstrijd wor den gehouden gave gekonfronteerd. Zij was daar werkzaam als religieuze en toen een medezuster ernstig ziek werd, vroeg de moeder-overste haar aan het ziekbed te komen Eerder had haar broer, die al ja ren wist dat hij helderziend was. haar geschreven dat zij ook een paranormale gave bezat en door middel van handoplegging men sen kon genezen. Zr. Jacoba wilde hier niets van weten en durfde het ook niet. Toen zij ten slotte gezwicht was en haar gave gebruikte, genas haar medezus ter diezelfde avond nog. Voortaan werden alle kiespijnen, buikpijnen enzovoorts naar Zr. Jacoba door- LEUSDEN - De Leusdense Ama teurfilmclub Cine-Leusden viert dit jaar haar eerste lustrum. In verband hiermee zijn over het gehele jaar verspreid een aantal feestelijke aktiviteiten gepland met als hoogtepunt de grote filmwedstrijd aan het eind van dit jaar met als thema .feest". ACHTERVELD - Zaterdagavond gaf muziekvereniging D.W.S. haar jaarlijkse concertuitvoe ring. Hieraan werkten mee de fanfare en jeugd van D.W.S. on der leiding van de dirigent H. van Loo, de majorettes, de mini- rettes en de leerling-minirettes onder leiding van Ada en Ma rijke. De voorzitter van de ver eniging opende de avond. Hij was heel blij dat de opkomst groot was en hij wenste allen een hele fijne muziekavond toe. Het programma werd begonnen door het fanfarekorps en de jeugd met het nummer 25-35-44 verwezen Tot op zekere dag een nieuwe moeder-overste werd aan gesteld en het hele gedoe maar onzin vond Zij verbood Zr. Ja coba nog iets in die richting te doen en strafte haar zelfs door haar over te plaatsen naar een an der deel van Indonesië. Toen Zr Jacoba op verlof in Nederland kwam, kreeg zij te horen dat zij niet meer naar Indonesië terug ging Zij mocht echter wel haar paranomale gave gaan gebruiken in Nederland Van het klooster werk werd zij vrijgesteld en haar praktijk oefende zij in eerste in stantie in het klooster uit. ,,lk heb mij dikwijls afgevraagd wat het voornaamste is; mijn gelofte of mensen helpen. Ik ben tot de conclusie gekomen dat ik het leven en het verdriet in Indonesië nodig heb gehad om mensen die ook miskend zijn, maar dan in hun lijden, te kunnen helpen. Ook de jeugd (t/m 12 jaar) van Leusden wordt in staat gesteld in de paasvakantie mee te delen in de feestvreugde van Cine-Leus den Het bestuur van de filmclub biedt gratis een gevarieerd teken- filmprogramma aan (kleur en ge luid) met o a films van de Pink Panter, Tom en Jerry, Popeye etc De filmvertoning vindt plaats op donderdagmiddag 19 april in boerderij Groot-Krakhorst aan de Bolderikhof. In verband met de te verwachten grote belangstelling wordt het pro gramma tweemaal gedraaid, na melijk om 14.00 uur voor kinderen uit de Wetering en om 15 30 uur voor kinderen uit de andere wij ken. uit Nieuwe klanken. Hierna werd het programma afgewis- aeia met optreden van het korps, de majorettes en de mini- rettes. Door het korps werden de muziek stukken nummer 3 uit Nieuwe klanken, Brasses to the For. Cho ral. Variationen und Fuge, Gou den Harpen ruisen, So Long, Deep River Rhapsodie, Pulcinello Mars en Three Caprices For Band ten gehore gebracht. De num mers werden op een sublieme wijze gespeeld. Door de dirigent werd steeds eerst uitleg gegeven ACHTERVELD - Woensdag 11 april was het 50 jaar geleden dat het echtpaar G. Blom en C. Blom-Boersen met elkaar waren getrouwd. De heer G. Blom is geboren in het Dijkhuisje onder het buurtschap Den Aard. Me vrouw Blom werd geboren in Hooglanderveen. Voor zijn hu welijk woonde de heer Blom ook nog in de Morgen Zon. Na zijn huwelijk zijn zij gaan wo nen aan de Hessenweg in het pand waar nu nog de schilders zaak van Kees Blom is. De heer Blom begon na zijn huwelijk in dat pand een schilderszaak. Waar zij gingen wonen was toen nog De Glind. Later werd het Barneveld en bij de laatste grenswijziging werd het Achter veld, gemeente Stoutenburg. Inmiddels is het gemeente Leusden geworden. Hoewel getrouwd werkte de heer Blom nog bij een baas terwijl zijn vrouw dan thuis de zaak behar tigde. "Was in die tijd wel hard werken, maar ik verdiende bij mijn baas f 25,- per week Een goed loon". Maar het waren lange dagen en er werd ook zaterdags nog gewerkt. Uiteindelijk is Blom dan geheel voor zichzelf begon nen. Het echtpaar heeft 12 kinde ren gehad waarvan er nog negen in leven zijn. "We hebben het al tijd heel goed kunnen redden", al- betreffende het te spelen stuk. Zo is de Pulcinello Mars een hele zware mars die in de Brass Band wereld thuishoort Deze was be werkt door H. van Loo Sr. Ook het stuk Three Caprices For Band was heel zwaar In dit stuk is niet één muzieknoot gelijk. De leerling-minirettes traden op met Brown Girl in the Ring. Dit had ook een geweldig succes Het was goed waarneembaar dat deze minirettes in de anderhalf jaar dat zij bezig zijn, heeft goede vorderingen hebben gemaakt Dit kon ook gezegd worden van het optreden I can't stand the rain Ondanks enkele schoonfeidsfout- jes was het optreden van de majo rettes een lust om r.aar te kijken. Zij traden op met So Long. Dolly Dots Mix en Hooked on Glass. Na afloop van het muzikale gedeelte volgde er een geweldig applaus van de aanwezigen. Tijdens het optreden van het korps werd de dirigent nog wel even in het zon netje gezet Volgens de voorzitter van de vereniging brak hij nogal eens zijn dirigeerstokje Hij bracht dan ook een breinaald van zijn vouw mee. Maar ook deze sloeg hij krom. Daarom werd hem nu een nieuwe dirigeerstok aangebo den. Deze was van een zodanig formaat dat hij niet stuk kon De heer Van Loo kon dit toch wel waarderen en nam de stok onder dankzegging in ontvangst In de pauze werd er een verloting gehouden waarmee een aantal prijzen kon worden gewonnen. Na afloop van de pauze werd er nog geruime tijd gedanst met de muzi kale medewerking van het Mix Trio. dus het echtpaar. "Mede dank zij onze kinderen die ons heel goed hebben geholpen hebben we een hele goede zaak op kunnen bou wen Vijf van de zoons zijn ook in het schildersvak beland. In de cri sisjaren was het niet zo best maar we hebben het kunnen redden het was steeds hard werken. In middels was de heer Blom ook aanspreker geworden. Dit had tot gevolg dat hij soms op de fiets naar Hoogland en verdere omge ving moest om te gaan zeggen dat er iemand overleden was. Rouwkaarten zoals nu werden nog verzonden in die tijd. En dat moest allemaal op de fiets gebeu ren. Je was er soms een hele dag druk mee. Maar er was dan ook met een klant afgesproken dat er een kamer behangen moest wor den Nu dat werd dan dikwijls avond en soms ook nog nacht werk Ook de oorlogsjaren is het gezin Blom goed doorgekomen. Ze hebben nog steeds contact met een persoon die in de mobili satie bij hen ingekwartierd is ge weest. Het echtpaar woont nu in LEUSDEN - In Leusden, aan de Diakenhove I, heeft zich han delsonderneming Vervloet ge vestigd. Het bedrijfje komt uit Amersfoort. De handelsonder neming verkoopt meubelen, LEUSDEN - Bij de Vrijwilligers Va kature Bank Leusden zijn weer een aantal vakatures aanwezig. Dit vrijwilligerswerk is getoetst en in orde bevonden en kan verricht worden met behoud van uitkering 1. Speeltuin "De zonnebloem", Leusden Zuid vraagt oppas bij kinderen. 2. Scouting Nederland vraagt ie mand voor overzicht, materiaal en aktiviteiten. De Wagenberg en geniet daar van hun oude dag. De heer Blom is 73 jaar oud en zijn echtgenote 72. Op hun 70ste jaar hebben bei den nog leren zwemmen. Behoudens het feit dat mevrouw Blom niet meer zo goed ter been is zijn ze verder nog goed gezond. De heer Blom is nog voorzitter van de bejaardensoos, brengt maaltijden weg voor tafeltje dekje en houdt zich bezig in zijn tuin. Mevrouw Blom verveelt zich ook niet omdat zij als hobby borduren heeft." Het zijn wel heel andere tijden geworden", aldus de heer Blom "Als ik materiaal nodig had moest ik op mijn fiets naar Culem- borg. Dat kostte je dan ook weer een hele dag. De 11e april is wel een datum die veel voor hen bete kent Op die datum waren zij bei den als vrijgezel bij een paasvuur aanwezig om te kijken. Ze kenden elkaar wel, maar op die elfde april klikte het. Ze zijn ook op 11 april getrouwd en ook is er op 11 april een dochter geboren. We zijn dankbaar aldus het echtpaar dat we dit hebben bereikt en dat we nog bij elkaar zijn. Woensdagmid dag was er een receptie in Ons Gebouw waar velen het gouden paar hun gelukwensen aan kwa men bieden. Ook de Burgemees ter van Leusden, de heer Rade maker was present en bood hen namens zichzelf en de gemeente zijn beste wensen aan vloerbedekking, Bosch-wasau tomaten en -koelkasten, boilers enzovoorts via het gesloten huis, dat wil zeggen recht streeks van fabriek of impor teur. Volgens H Vervloet heeft deze verkoopmethode enkele voorde len. Ten eerste zijn de kortingen op de spullen aantrekkelijk en ten tweede kan de klant "winkelen" wanneer hij wil, ook 's avonds De klanten kunnen namelijk thuis of bij Vervloet uit catalogi en folders hun keuze maken. Tegen vergoe ding van benzinekosten mogen zij de uitgezochte spullen bij fabri kant of importeur gaan bekijken. 3. Stichting Heygraeff vraagt hulp voor gehandicapten. 4. Stichting Jonge Medewer kers vraagt begeleiding bij de diverse groepen. Voor bovenstaande vakatures kan men nadere informaties verkrij gen bij de Vrijwillige Vakature Bank, Stijgbeugel 32. Men vraagt naar Gerard Boogmans of Frans Reijnen: dinsdag, woensdag en donderdag van 9 00 tot 12.00 uur Telefoon: 943901 LEUSDEN- Van Woerkom Tandtechmek is verhuisd van de Riet horst en voortgezet als Tandprothetische praktijk Leusden. De nieuwe en ruimere behuizing is gevestigd aan de Claverenbladstraat 36. Tel 940022 Op de foto de twee tandtechnici in de nieuwe omgeving Luisteren de toehoorders bij de muziekuitvoering van DWS VRIJWILLIGERS VACATUREBANK LEUSDEN STUC BEUGEL 32. 3833 XE LEUSOEN. M 033-9i3901 fb&e weehhdejjeimrt&/ Dinsdag 17 april 20.00 uur: Paas- wijding, 't Trefpunt, Arnhemseweg, Leusden-Zuid. Dinsdag 17 april 20.00 uur: Bij eenkomst Ned. Bond van Platte landsvrouwen, De Kom, Hamers- veldseweg Dinsdag 17 april 20.00 uur: Plan adviesgroep, Blijhof, Ansfridus- laan 49. Woensdag 18 april 8.30-16.00 uur: Schoolvoetbaltoernooi, Kerst- ens Sportpark, Klettersteeg, Ach terveld Woensdag 18 april 20.00 uur: Paaskaartavond, De Til, Hamer- veldseweg 30 Donderdag 19 april 20.00 uur: Film „Flic on Voyou" met Jean- Paul Belmondo, De Korf, Smidse 1 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In opdracht van de gemeente is boerderij De Ros molen aan de Hamersveldse- weg gesloopt. Op de vrijgeko men grond zullen dure vrije- sectorhuizen worden gebouwd. De boerderij werd, na het vertrek van boer Herder, sinds een jaar of acht door de gemeente verhuurd aan meerdere huurders. Na de beslissing twee jaar geleden om De Rosmolen te slopen zocht de gemeente geen nieuwe huurders meer Tot voor de afbraak woon den eerst zeven, later vier jonge ren als gemeenschap in de slecht onderhouden boerderij. Eén van de bewoners had een huurcon tract met de gemeente, de overi gens woonden daar gratis De groep heeft nog geprobeerd De Rosmolen te behouden, omdat het voormalige boerenonderko- men zeer geschikt was voor haar samenlevingsvorm. De gemeente stelde zich echter op het stand punt dat de bewoners eruit moes ten en dat de legale huurder ver vangende woonruimte kon krij gen Desgevraagd laat een woordvoer der van de gemeente weten dat de bewoners uiteindelijk vrijwillig De Rosmolen hebben verlaten. Boerderij De Rosmolen is niet meer

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4