loda (zat.) maakt r lijdensweg van oda (zon.) bluft Barneveld af jsdenaren falen tegen TOV: 0-2 Hockeyers Leusden spelen slechts gelijk BVO-titelstrijd zonder franje Districtskader toernooi werd clubontmoeting ■eustien krant Impala opnieuw in de prijzen Uitslag dames- schietwedstrijd Uitslagen Leusder Troef DINSDAG 17 APRIL 1984 5 Spelmoment uit de wedstrijd tussen Roda en TOV voor de rust nam TOV zelfs bru taal de leiding. Linksback Rem- bert Groenman raakte het spoor aan de zijlijn bijster en werd door zijn directe tegenstander volko men uitgespeeld. Snel zette de Roda-verdediger de achtervolging in om het gevaar te keren. In de 16-meter had hij zijn opponent achterhaald die terstond theatraal over het uitgestrekte been van Groenman tegen de vlakte ging. Penalty besliste de Amersfoortse arbiter gedecideerd. Met dit bui tenkansje wist TOV wel raad Berry Buunk koos de verkeerde hoek: 0-1 NEKSLAG In de rust zal trainer Richard Beu- mer, het nodige gezegd hebben. Al zijn mooie plannen vielen al snel in duigen. De eerste de beste TOV-aanval na de thee bracht Roda op een grotere afstand Simpel knikte de mee naar voren gestormde en vrijgelaten TOV- links-back de bal uit een voorzet in de touwen (0-2), hetgeen in feite de definitieve nekslag bete kende. Roda restte nog maar één ding. aanvallen om toch zo snel mogelijk de aansluiting te hervin den. De mogelijkheden waren er Fokko van Levenhorst kreep ririp kansen op rij. Zelfs alleen voor de keeper, na een dieptepass van Hans Ruitenberg, slaagde de Roda-speler er niet in om het le der tussen de palen te werken. In tegendeel zelfs. Als een beginne ling trapte hij half tegen de bal. Even later was het Hans Ruiter- berg die van dichtbij vrij kon aan leggen en de bal over het doel schoot, terwijl Lidus Vaartjes met een kopstoot zijn voorbeeld volgde. TOV daarentegen kreeg de beste kansen omdat de Roda- defensie opdracht had gekregen om één tegen één te gaan spelen, waarmee de heren nauwelijks uit de voeten konden. Een tackle van Karei Ouwerkerk voorkwam erger maar leverde de ex-Cobu Boys speler wel een boeking op. John van Barlingen werd in de slotfase door Beumer het veld ingestuurd ten koste van Rembert Groen man. Veel maakte het niet uit om dat Roda steeds verder in het moeras wegzakte. Afspeelfouten en stopfouten stapelden zich op LEUSDEN - Het zit de heren van hockeyclub Leusden niet mee De wetenschap dat iedere nederlaag het definitieve einde van het eerste klasserschap zou kunnen beteke nen, legt een enorme druk op de schouders van de mannen van Rob Weers. Naast de degradatieproble- men kreeg coach Rob Weers afge lopen week met nog meer onpretti ge verrassingen te maken Jan Willem Telkamp gaf na een ver plicht middagje rust te kennen lie ver helemaal met hockeyen te stoppen terwijl doelman Frederik van der Lee eveneens nog niet van de partij was. Goodold Theo Willemsen mocht derhalve zijn stekkie tussen de palen met een week verlengen. Perikelen waarmee coach Rob Weers opgezadeld werd voordat er nog maar één bal geslagen was Toen daar tijdens de wedstrijd een paar dubieuze beslissingen van één van de arbiters bij kwamen en tegenstander Alliance kort voor tijd de gelijkmaker in het doel prikte, was de immer opgewekte hockey- trainer even met stomheid gesla gen. ,,We hebben het niet helemaal meer in eigen hand", gaf hij eerlijk toe. ,,Maar omdat HBS verloren heeft, kunnen we op gelijke hoogte komen als we HBS op eigen terrein tenminste onderuit halen In de laatste competitiewedstrijd moet het dan gebeuren. Op doelsaldo kunnen we het niet laten aankomen omdat de concurrentie veel minder tegentreffers heeft moeten incas seren. We moeten het zelf doen, dat is onze enige houvast" Met een versterkt middenveld trad Leusden Alliance tegemoet Een taktische zet die Alliance zicht baar verraste en die snel in een 1 -O voorsprong resulteerde. Maarten Jonges slaagde enn om in tweede instantie de Alliance-keeper te ver schalken. Leusden was het meest in de aanval. Vooral Frank de Ruiter had bij enkele kansjes het geluk niet aan zijn zijde. PECH In de 10de minuut van de tweede helft werd een inzet van de actieve Maarten Jonges met de borst door Alliance-verdediger op de doellijn gekeerd. Strafpush verwachtte ie dereen en alleman, volkomen te recht. De scheidsrechter dacht hier anders over en besloot om onbe grijpelijke redenen - zelfs voor zijn collega - een uitbal te geven. Even later van hetzelfde laken een pak toen Frank de Ruiter werd terugge floten Maarten Jonges had pech toen hij uit een voorzet van Hans van Eek de bal rakelings over het doel knalde In de slotfase kreeg Alliance plotseling de geest nadat een veldspeler voor vijf minuten naar de kant gestuurd werd om zijn zonden te overdenken. Agressief reageerde Alliance op deze beslis sing door een slotoffensief in te zetten In de 33ste minuut van het duel kwam Alliance langszij. Uit een strafcorner verdween de bal langs keeper Theo Willemsen en zijn verdedigers in de uiterste hoek. 1-1De tijd was tekort, ondanks het inzetten van Bart van Dalen voor de leeggespeelde Frank de Ruiter, om de wedstrijd alsnog in het voordeel te beslissen. LEUSDEN - Ook dit jaar zijn er weer wedstrijden ritmische gymnastiek georganiseerd door de KNGV. Deze C- en D-wed- strijden werden gehouden te Zetten, zondag 15 april. Een rit mische groep van Impala nam hieraan deel. Voor beide oefe ningen die zij uitvoerde werd een prijs in de wacht gesleept. De meisjes behaalden met 15.10 punten voor de lintoefe ning een tweede prijs. Voor de baloefening kregen zij 13.60 punten. Hiervoor werd een derde prijs toegekend. lag, maar na de 0-1 achterstand werden de rollen snel omge draaid In de beginfase probeerde Roda het spel naar zich toe te trekken om maar zo snel mogelijk het "be vrijdende" eerste doelpunt te for ceren. Ton Kaspers richtte uit een vrije trap iets te hoog, terwijl Ro nald de Haas in het eerste kwar tier zijn schuiver, na een eenmansactie, langs de ver keerde kant van de paal zag gaan. Een voorzet van Fokko van Leyenhorst bracht Ronald de Haas wederom in stelling. Ditmaal stond de TOV-keeper in de weg Roda had duidelijk de beste mo gelijkheden maar wilde te gehaast het karwei klaren. Hans Ruiterberg zag een van zijn afstandspetters over de lat sche ren voordat TOV via een tegen stoot doelman Berry Buunk voor het eerst naar de hoek dwong Pech had Lidus Vaartjes toen zijn kopbal uit een perfect genomen vrije trap van Fokko van Leyen horst net naast het doel ver dween. Karei Ouwerkerk was nog het dichtst bij een doelpunt Uit een voorzet van de linkerkant vloog de bal via zijn schoen boven de grijpgrage handen van de TOV-keeper op de lat terwijl hij uit de rebound alsnog leek te gaan scoren Met een hoog opgeheven been wist een TOV-verdediger de bal van de lijn te halen De arbiter had al eerder een overtreding van eén van de Roda-spelers gesigna leerd en gaf de vrije trap in het voordeel van de spelers uit Baarn, verklaarde hij na afloop desge vraagd Even was TOV geschrok ken maar ontdekte alras dat Roda niet écht aan bleef dringen. Kort Een TOV-speler ging na enige op merkingen aan het adres van de scheidsrechter ook in het boekje, voordat de arbiter een einde aan het fouten-festival maakte. NIET AGRESSIEF Woede en pnbegrip maakte zich na afloop van het duel van de Roda-clan meester. Zeker na het bekend worden van de ne derlaag van Barneveld. Hoe is het mogelijk dat Roda van zo n tegenstander verliest was de al gehele teneur die in het Roda- clubhuis de nodige stof deed opwaaien. Trainer Beumer: ,,We waren niet agressief ge noeg. De instelling om er volle dig tegenaan te gaan, ontbrak bij een aantal spelers om onbe grijpelijke redenen. Er zal de ko- mene weken nog een hartig woordje met deze en gene ge praat worden, want zo kan het niet langer". Overige uitslagen Roda-zaterdag Baarn 2-Roda 2 1-2 Roda 3 - SOVA 3 2-4 NSC 6 - Roda 6 17-2 Hoevelaken 6 - Roda 7 4-2 afte er ee -0 IDEN - De zondagformatie van Roda verraste vriend en vijand Barneveld op het groene tapijt van het Burg. Buiningpark naar •0 nederlaag te spelen. Dik verdiend overigens omdat de vol- er eigen van trainer Rob Ton een behoorlijke portie werklust aan ig legden en gedurende de hele wedstrijd de mooiste kansen sfeer rden. "Vooraf had ik niet verwacht dat we van Barneveld zo verc g tegenstand zouden krijgen omdat je mocht veronderstellen e gasten voor hun laatste kans zouden vechten. Immers, Bar- Te ld heeft niet voor niks lange tijd boven aan de ranglijst ge- merkte Trainer Rob Ton op. ilan om zonder Bert Staubach van start te gaan (verhuist naar noete Dda-zaterdag) en junior Wilco Bettink daarvoor op te laten vers n, kon door een blessure van laatstgenoemde geen doorgang i n terwijl Bas Peters eveneens ter elfder ure verstek moest eg na gaan. Jaap Zweineburg en Wim Klumper mochten hun op- ling maken. Mare Swarte stond in plaats van Hans Vrijhoef in wil gr its. Op een drietal plaatsen was de formatie gewijzigd. Het zal n; oor mij een leuke opsteker om te ervaren hoe de ploeg na de ffing van vorige week weer voor elke meter wilde knokken". Ton. ook tegen het het toe ?n wel er in jrkehjkt iv. en daai liet omdal en met eerste beste minuut pikte Jaap Zweineburg de bal ijn directe opponent af en )p de solotoer. Zijn schot echter elke richting maar il- :rde overduidelijk dat Roda et zich wilde laten sollen. In minuut was dat dezelfde ds geelspeler die aan de basis van sp< tvaarlijke aanval stond. Op rukte de Roda-middenvel- aan de achterlijn op voor de bal met een fraaie boog iet vijandelijke doel depo- Hans Heymen was er als portmq pen bij - wie anders - en nd won ijn hoofd onder de bal. Bui die me et bereik van de keeper de bal via de paal voor de van Bert Staubach die zijn in de handen van de doel- een gekfeg belanden Roda was dui- -iiginge* de betere ploeg maar kon en erwicht nog niet in doelpun- drukken. Een spetter van >warte tikte de Berneveld - ternauwernood via de lat ppen vole goal Barneveld stelde er bitter weinig tegenover en kampioensaspiraties - als nog hadden - geen minuut 20 >1 een totale ng gewi jn enke andwerkl gave vod rder; Te d voor A' waarmaken. Met lukrake trappen probeerde Barneveld zich aan de Roda-druk te ontworstelen Een maal kwamen de geelhemden ge vaarlijk voor het doel van keeper Osnabrugge maar goed ingrijpen van de defensie voorkwam een onverdiende achterstand. Hans Heymen had aan de andere kant enorme pech toen een voorzet van Mare Swarte net op het mo ment dat hij wilde aanhalen vreemd opstuiterde. Toch was hij degene die Roda nog voor de rust aan de leiding bracht. Schitterend kopte de goalgetter van de Roda- zondag een minuut voor het rust- signaal het leder uit een voorzet van Bert Staubach, na een onder schepping van Zweineburg, ach ter de tevergeefs vallende Barne- veld-keeper 1-0 KANSEN Na de rust was het wederom Hans Heymen die zijn naam als doel puntenmaker waarmaakte. Snel spurtte de ex-KVVA'er achter de diepte-paas aan om tenslotte de bal voor de tweede keer achter de keeper in de korte hoek te tikken 0-2. Alle goede voornemens van Barneveld waren binnen een mi nuut aan flarden geschopt Zon der enige overtuiging probeerden de Barnevelders het tij te keren Keeper Gert Osnabrugge moest een avontuur in zijn eigen straf schopgebied met een blessure bekopen nadat hij in tweede in stantie de bal fraai uit de kruising tikte. Na enig oponthoud kon de Roda-keeper de strijd weer her vatten. De laatste man van Barne veld schoof regelmatig naar voren op hetgeen Roda veel ruimte op het middenveld en de aanval ver schafte. Gretig maakten vooral Staubach en Zweineburg van de vrijheid gebruik door regelmatig snel mee naar voren op te rukken. Mare Swarte zag na goed door zetten zijn schuiver net voorlangs gaan terwijl een schot van Stau bach na een doorbraak van Ben Wittenberg op de benen van een verdediger belandde, met iets meer overleg had Roda JEUGD de wedstrijd in een vroeg stadium kunnen beslissen. Aan de andere kant kwam Roda goed weg toen Gert Osnabrugge de bal van dichtbij pardoes in de armen ge speeld werd en een bal uit de hoek ranselde. Meer kansen gaven de Roda-ver- dedigers niet weg. In de lucht was de Roda-defensie heer en mees ter De moegestreden Hans Hey men werd in de slotfase gewisseld voor Frans van de Berg die de grootste kans van de wedstrijd kreeg. Uit een voorzet van Bert Staubach slaagde de jeugdige in valler er niet in om alleen voor de keeper het vonnis te vellen. Jam merlijk verprutste de Roda-speler deze unieke kans. De overwin ning kon Roda echter niet meer ontgaan omdat Barneveld het hoofd reeds in de schoot had ge worpen. Overige uitslagen Roda-zon- dag: Roda 3 - Amersfoortse Boys 55- 2 Roda 5 - Kieviten 3 8-1 Roda 6 - HVC 6 3-5 KVVA^ - Roda 7 3-5 ACHTERVELD - Door negen le den van de damesschietclub werd deelgenomen aan de on derlinge schietwedstrijd. Het was An Voskuilen die eerste werd met 91 punten. De overige uitslagen waren: aantal punten 2. Jeannet Vos 81 3. Iny Kok 79 4. Thea van Ruitenbeek 75 5. Nel Tijmensen 70 6. Mien v.d Burgwal 69 7. Anja van Rossum 67 8 Linda Smink 59 9. Tiny Tolboom 53 LEUSDEN - De clubkampioen schappen van badmintonclub BVO'79 behoren weer tot het verleden. Na de voorrondes die gedurende drie achtereenvol gende woensdagen in de Korf het nodige stof deden op waaien, vonden afgelopen zon dag in de Meent de finales j plaats. j Echte verrassingen vielen er i niet te noteren omdat de geves tigde orde zich redelijk staande wist te houden. De uitslagen waren Damesenkel A: 1 Mirjam Attevelt 2 Esther Boenders 3 Margriet Wetland Herenenkel A: 1 JandeNeu 2 Rene Heyting 3. Joop Paschedag Damesdubbel A 1 Mirjam Attevelt/Janny van Meeteren 2 Dorien Cedee/Liesbeth Damave 3 Margriet Westland/Coby Bonhol Herendubbel A: 1Jan de Neu/Erich Matray 2. Joop Paschedagn"heo van Meete ren Gemengddubbel A: Jan de Neu/Mirjam Attevelt 2 Joop en Lilian Paschedag 3 Ans Paschedag/Theo van Meeteren Herenenkel B: 1 JoepJunger 2 Martin Timmerman 3. Ron de Mooy Damesenkel B 1 Mariet v. Meeteren 2. Caroliena Sweep Gemengddubbel B 1 Frank Jansen/Mariet van Meeteren 2 Joep Junger/Bea Kaspers 3 Martin Timmerman/Nancy Hoogen- doorn Herendubbel B 1Ron de Mooy/Ruud v/d Sand 2 Cees vd Akker/Wim Hovenkamp H.E.A. 1 Peter Esko 2. Erik Hoitinga 3. Eddy v. Dijk D.E.A. IMarjolein Schimmel 2. Karen Schols 3. Wilma v d. Brug H.D.A. IErik Berg/Peter Esko 2 Eddy v Dijk/Mare Bod 3. Marcel Palyama/Erik Hoitinga D.D.A. 1. Marjolein Schimmel/Wilma v.d Brug 2 Karin Ploeger/Elvira Berends 3 Daniëlle Schols/Karen Schols G.D.A. 1 Peter Esko/Wilma v.d Brug 2. Mare Bod/Daniëlle Schols 3. Micha Ploeger/Marjolein Schimmel H.E.B. 1 Toni Broekman 2 ArnoCastel 3 Sander Berg D.E.B. IMirjam Papenburg 2. Judith v. Daatselaar 3. Patricia v. Meeteren D.D.B. 1 Patricia v Meeteren/Annet Prinsen 2. Karin Prinsen/Betsy Jekel 3. Sanne Peet/Esther v Woerkom Alle finalisten van BVO LEUSDEN - Afgelopen week end vond in het clublokaal van B.V.'75 aan de Hamersveldse- weg de finale van het kadertoer- nooi van het distrlkt Eemland plaats. In de voorwedstrijden die vorige week in de biljartlokalen van BVL, B'67 en de Valk afge werkt werden, hadden Wim v. d. Berg, Gerard Landman en John Kramer van B.V.75 zich als pou lewinnaars weten te plaatsen, terwijl ze van Gert van Beek, Adrie v. d. Linde en Erik Wery, alle drie van biljartvereniging de Valk uit Amersfoort, gezelschap kregen. Van het gemelleerde bil jartgezelschap uit de voorronde was tijdens de finale van het districtstoernool weinig meer over. Het had meer van een clubontmoeting tussen kader specialisten van B.V.'75 en de Valk weg. Na drie ronden werd al duide lijk wie van de heren de meeste aanspraak op de titel zou mogen maken. Wim van den Berg en Gerard Landman sloten de zater dag zonder nederlaag af terwijl de overige deelnemers twee of drie nederlagen te slikken kre gen. In de vierde ronde liep Ge rard Landman tegen John Kra mer de eerste verliespartij op terwijl Wim van de Berg tegen Van Beek winnend doorging. In de finale had de getalenteerde Gerard Landman het genoegen om Wim v. d. Berg zijn enige nederlaag van het toernooi toe te brengen maar het was niet vol doende om de eindzege nog uit de handen van de Leusdenaar te ontfutselen, omdat het moyenne van Wim v. d. Berg beduidend hoger lag. John Kramer maakte het BV'75 succes compleet door op de 3e plaats beslag te leggen. De eindstand kadertoernool Eemland: 1. Wim v. d. Berg, B.V.75, 8 pt. 25,63 moy. Kader 57/2; 2. Gerard Landman B.V. 75, 8 pt. 19,14 moy. Kader 38/2; 3. John Kramer B.V.75, 5 pt. 16,20 moy. Kader 57/2; 4. Adrie v. d. Linde de Valk 5 pt. 13,58 moy. Kader 38/2; 5. Gert v. Beek de Valk 2 pt. 16,04 moy. Kader 38/2; 6. Erik Wery de Valk 2 pt. 9,60 moy. Kader 38/2. LEUSDEN - Leusder Troef organi seerde donderdag 12 april weer klaverjaswedstrijden De uitslag 1 Hr. Popma 5660 2 Mevr v Egdom 5055 3 Hr Palland 4982 4 Mevr, Buhrer 4960 5 Mevr. Grimberg 4956 6 Hr Bolt 4723 7. Hr Mulder 4700 Stand: 1 Hr. Palland 10823 2. Hr Nijhuis 10025 3. Hr Popma 9974 4 Mevr v.d. Berg 9647 5 Hr Bolt 9580 6 Mevr Huyskes 9576 7 Mevr Grimberg 9217 8. Mevr. de Ridder 9157 9 Mevr Buhrer 9055 10 Hr v.d Berg 9002 ISDEN - Het wordt hoog tijd dat de Roda-zaterdag die doem eens van zich afschudt, waardoor de Leusdena- ondanks het aanwezige talent, door mindere tegenstan- s nooit echt met lood in de benen worden tegemoet ge len. Wat voor Roda'46 op een kampioensfeestje had >ten en kunnen uitdraaien werd (voorlopig) door het be- rx kende TOV pijnlijk verstoord. Roda bakte er weinig van >w nag zich gelukkig prijzen dat Barneveld de punten even- i> sliet liggen. De titel is nog steeds voor het grijpen het is 2« en de vraag tegen welke tegenstander Roda (nog) bij hte is omdat ene schamele puntje, dat de Leusdenaren het kampioenschap scheidt, te pakken. Of zullen Barne- en SVM Boys zo vriendelijk zijn om Roda in een zetel de titel te dragen? Het is nauwelijks voorstelbaar. sn 9 rv op imc§ de rust zag het er allemaal Ruiterberg waarschi|nlijk meer edelijk uit alhoewel wederom rendement opleveren Zonder da luidelijk aan het licht kwam enige overtuiging schuift het duo 3n en echte" spits node wordt Groenman/De Haas op links el- i li st. Gelegenheidsspits Hans kaar de bal toe alsof het om een 9« rberg is teveel voetballer om partijtje zaalvoetbal gaat. Ruud ider e lout en kans meedogen- Huygens startte als libero terwijl site straften Op het midden- Karei Ouwerkerk op het midden- gei dI de vleugels zou de actieve veld deed wat in zijn vermogen .li 'rek spel om de bal

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5