ames van Green iants kampioen Achterveld op rozen Achterveld blij met overwinning op ASV Schoolvoetbal begonnen iwiers geven en krimp tilopen mist kansen iroepwereld streed i tenniswisselbeker I leusilen krnrit VOETBAL fMtALANS Magere oogst LTV Leusden Open cross wedstrijd 5 mei Uitsjagen en programma SVA ivelcrossers d van start Ponyclub in de prijzen FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant DE LEUSDER KRANT DINSDAG 17 APRIL 1984 sport 7 DEN - Het damesteam basketbalclub de Green is heeft afgelopen zater- jn de laatste competitie- trijd tegen de Red Stars ,est het kampioenschap ingehaald. zms gehavend vertrok het van coach Peter van Asselt Soest met de wetenschap winst het kampioenschap èit zou worden Marja Ma- in Marijke v. Papenveld wa- eblesseerd en konden niet partij zijn. Gertie Hofstra y Visser namen de openge- plaatsen in De zenuwen jen de Leusdense dames parten De Green Giants en daardoor slecht in hun Normaal gesproken moest Stars (nr. 5 op de ranglijst) naar een nederlaag ge- kunnen worden. Niets an Red Stars vervulde uit- id haar sportieve plicht en opmerkelijk veel tegen- De 20-18 ruststand in het el van Leusdenaren gaf de drang van de Soesters uit- id v/eer pauze kon de Green Giants iet eerst in de wedstrijd de voorsprong uitbouwen (28-20) en leek de zenuwen onder controle hebben. Het spelpeil bleef echter beneden niveau Te traag werden de aanvallen opgezet om de Red Stars verdediging echt in proble men te brengen Alleen via indivi duele acties en enkele afstand schoten van o.a. Joke de Goede, Gertie Hofstra en Alie van Leuve- ren kwam Green Giants tot sco ren. De dames van Red Stars lie ten zich niet van de wijs brengen en stelden alles in het werk om de gedoodverfde kampioen een beentje te lichten. Tot op één punt wist Red Stars de Leusdense for matie te naderen. Coach Peter van Asselt zag de bui hangen en schreeuwde de dames vanaf de kant diverse aanwijzingen toe Het was niet voor niks De dames sloegen de aanval van Red Stars af en wisten zelf nog punten in de slotfase te scoren. Bij de stand 39-34 voor de Green Giants floten de scheidsrechters voor het einde en konden de dames opgelucht ademhalen. Het bestuur van de kern Amersfoort reikte na afloop de traditionele kampioensbeker uit. De bloemen kregen de dames uit handen van het Green Giants bestuur dat in het nog prille be staan wederom een kampioens feestje kon bouwen. Sperwer Naarden SEC 20 13 (23-36) 20 12 (24-36) 20 7 (15-63) Zuiderzeevogels Actif Roda'46 Hooglanderveen Laren Amsvorde Naarden Veensche Boys 19 22 (32-24) 20 21 (34-26) 20 21 (31-27) 20 18 (33-40) 20 18 (35-32) 19 15 (23-38) 20 11 (31-43) 20 9 (15-41) Het kampioensteam van Green Giants De dames die dit succes klaar speelden waren: Alie en Ria van Leuveren, Joke de Goede, Henny Spaargaren, Marja Ma- they, Elly van Dijk, Henriette Vuyk, Marijke van Papeveld en Gertie Hofstra en Elly Visser die als invalster zich goed manifes teerden. Overige uitslagen Green Giants: Meisjes aspiranten - Red Stars 18-36 Jongens junioren - SVA 54-41 Heren 1 - Quidam 64-113 Welpen - Sparta 52-62 LEUSDEN/ACHTERVELD - Met tweemaal winst en eenmaal ver lies kwamen de Leusdense voetbalformaties afgelopen weekend redelijk uit de bus. De prestatie die de zaterdagheren neerzette stak echter schril af ten opzichte van de resultaten die de Roda-zondag en Achter veld boekten. Wat dat betreft lag er tussen zaterdag en zon dag een wereld van verschil. Nog één punt rest de Roda-za- terdag van de titel en de promo tie naar de hoofdklasse on danks het debacle tegen TOV uit Baarn. Met een 0-2 neder laag moesten de Leusdenaren de eer aan hun tegenstander la ten. Het geluk is met de domme, wordt algemeen beweerd, maar je zou er haast in gaan geloven Barne- veld, na de winterstop nauwelijks te verslaan, liet tegen Unicum eveneens de punten liggen en zal na het verluiden van het povere resultaat van de gedoodverfde koploper de haren wel uit het hoofd willen trekken. De kans om Roda tot op twee punten te nade ren om tenslotte in het staartje van de competitie als een sluip schutter de prooi te bemachtigen SDEN - De ploegen staan icht bij elkaar in de ver- nde klassen van de com- van bowlingbond de Korf. derde wedstrijddag van de periode heeft daar wei- •andering in kunnen bren- hoofdklasse liet Le Due re punten liggen door nipt 2 van Heuga te winnen. De rong op IVA bedraagt nog een half punt. John visser een fraaie serie op en met een pinfall van 224 de game van de avond, trijd in de eerste klasse lijkt in het voordeel van Garage Doornekamp beslist te worden Met 4-1 wees de koploper TZN terug Het Ros Beyaart. de Meat balls en TZN vormen voorlopig de sub-top. In de tweede klasse A schoten de Proppeschieters uit hun slof door de Smurfen met $-.Qv.oor joker te zetten hetgeen hen meteen de koppositie opleverde Ciska en Jaques Groeneveld behorend tot deze ploeg gooiden hoogste ga mes (193 en 174) Garfield bleef op de 2e plaats De Korfbowlers kropen naast Bibob op de eerste plaats van de ranglijst in de tweede B. G. Kapitein had met een game van 20/ pintail een belangrijk aandeel in het her vinden van de aansluiting Klasse 2A: 1 team Proppeschieters 5093 pins en 12 punten, 2. team Gar field 4915 pins en 9 5 punten, 3. team Seo Lions 4714 pins en 9 punten, 4. team Spare 4682 pms 9 punten Hoofdklasse: 1 team Le Due 6328 pins 11.5 punten; 2 team IVA 6004 pins en 11 punten. 3. team Sterrenteam 5537 pins en 10 punten; 4 team Heuga Sfinx 5761 pins en 8 punten 1e klasse: 1 team Gar Doornekamp 5643 pms en 13 punten; 2 team Ros Beyaart 5330 pins en 10 punten; 3 team Meatballs 5271 pms en 10 punten. 4 team TZN 5159 pins en 10 punten Hoogste game dames Annemieke van deSluys210pms Hoogste game heren J. Doldersum 219 pins Klasse 2B: 1team Bibob team 5090 pins en 11 punten, 2. team Korfbowlers 4915 pins en 11 punten; 3. team Dieene 4966 pins en 10 punten, 4 White pins 5345 pins en 8 punten Hoogste game dames Paulien Klashorst 173 pins Hoogste games heren Bert Buijs 210 pins ia luö'isini mn n SDEN - Een verkrampt d Antilopen is het tweede van de competitie begonnen. De unieke m de koppositie van Thor nemen lieten de Leusde in Harmeien liggen. Veel pe kansen -waaronder rafworpen- lieten de Leus- in onbenut. Thor wist de ermaal te vinden terwijl de slechts twee treffers hier- ttver wisten te stellen. Een er begin hadden de Antilo- ch niet kunnen voorstel- In de eerste minuten nam Antilo pen brutaal de leiding doordat Joy ce Osnabrugge een strafworp in een doelpunt omzette: 0-1. Een kwartier later kwam Thor langszij. Het aanvalsvak van Antilopen wist met de kansen geen raad en slaag de er niet in om twee strafworpen feilloos af te ronden. Thor profiteer de dankbaar en nam voor rust een 2-1 voorsprong. Direkt na de vel- denwissel scoorde Yolanda Ver steeg de gelijkmaker (2-2). Antilo pen bleef het heft in handen hou den maar het vizier stond niet op scherp. Thor wist tweemaal van afstand de korf te vinden (4-2) voordat Antilopen middels de vier de strafworp de kans kreeg om dichterbij te komen Ook deze mo gelijkheid lieten de Leusdense korf ballers onbenut. Koos Meinsma en Frouk Geutjes werden in de slotfa se door Herman Bruins het veld ingestuurd. Veel mocht het niet baten omdat het zelfvertrouwen van Antilopen reeds een gevoelige tik had opgelopen LEUSDEN - De tenniscompeti- tie is voor de LTV Leusden bijzon der teleurstellend van start gegaan Ondanks een goede voorbereiding gedurende de afgelopen winter, waren de resultaten van de zon dagteams beneden de hoogge spannen verwachtingen. Het eer ste team, vorig jaar gepromoveerd naar de 3e klasse, moest aantre den' tegen 't Stort 3. De gerouti neerde Leusdenaren kregen van de getalenteerde jeugdige 't Stort- ploeg geen schijn van kans Alleen Betty Klave was bij machte om een partij winnend af te sluiten en de eer te redden In een spannende wedstrijd versloeg de LTV Leusden-dame Heieen Potharst in drie sets (5-7, 7-5 en 6-4) Con stance Ploeg, Rien van Blerk en P^ul Wesseling verloren kansloos JtUitwee sets van respektievelijk Marjan Eleyeld, Rudy en Marpel de Graaff. De dubbels moesten de Leusdenaren eveneens aan de Amersfoorters laten Aan de 1-7 nederlaag viel dan ook niet te ontkomen. Een zware tegenvaller zo aan het begin van de competitie Ook Leusden 2, alsnog gepro moveerd naar de 4e klasse, heeft moeten ervaren dat de tegenstan ders dit seizoen van een ander kaliber zijn Tegen Teskwik kwam het team van captain Paul Slijpen er niet aan te pas. Met een 1-7 nederlaag moesten de dames en heren genoegen nemen. Veel be ter verging het Leusden-3 dat te gen Bosheim 10 met 8-0 vernieti gend uithaalde. Een aardige opste ker voor Heieen van Miltenburg, Mechteld Marissing, Eline Maas, Wils Pronk en Ferry van Uffelen De uitslagen van de LTV- Leusden: Leusden 1-t Stort 3 1-7 Teskwik 2-Leusden 2 7-1 Bosheim 10- Leusden 3 0-8 Leusden 4- Rijnhuyse3 1-7 Leusden 5 - Alta 7 5-3 Heren. Manger Cats 1 - Leusden 1 4-2 Leusden2-Groenvliet4 3-3 Tautenburg 1 - Leusden 3 6-0 LEUSDEN - Op 5 mei organi seert fietscrossvereniging de Heuvelcrossers in samenwer king met de Oranje Vereniging Leusden een open fietscross- wedstrijd op de baan aan de Groene Zoom. Alle jongens en meisjes die in Leusden wonen kunnen zich voor dit spektakel aanmelden. Deelnameformulie ren zijn bij de plaatselijke rijwiel handelaren verkrijgbaar. Op vrij dag 27 april moeten de inschrij vingen binnen zijn. lieten de Barnevelders achteloos liggen Roda vond het best maar zal na afloop van de competitie het predikaat "geluksvogel" op gespeld krijgen. SVM Boys profi teerde dankbaar door Naarden in eigen huis op een 2-4 nederlaag te trakteren en kan derhalve, dank zij het verlies van de bovenste twee, nog op gelijke hoogte ko men De kans dat het zal lukken is erg miniem Twee wedstrijden eindigden in een 1-1 gelijkspel. Hulshorst contra Hees en FC Horst tegen Bloemenkwartier kre gen deze uitslag. Voor SEC viel tegen de Sperwer het doel defini tief Met 0-2 moesten de Soesters tegen de Vreelanders het onder spit delven en verkeken daarmee hun laatste kans om de degrada tie te ontlopen Het lot was hun wat dat betreft het hele seizoen niet gunstig gezind De uitslagen 1e klasse A zaterdag waren: Roda'46 - TOV 0-2 Unicum - Barneveld 2-0 Hulshorst - Hees 1-1 FC Horst - Bloemenkwartier 1-1 SEC - Sperwer 0-2 Naarden - SVM Boys 2-4 De ranglijst ziet er als volgt uit Roda'46 20 30 (39-15) Barneveld 20 26 (33-19) SVM Boys 20 26 (37-23) Hulshorst 20 25 (23-19) TOV 19 22 (35-20) Bloemenkwartier 20 22 (28-22) Hees 20 20 (23-30) Unicum 19 19 (29-26) FH Horct 20 16(30-32) ZONDAG ACHTERVELD In de zondagafdeling ontnam Roda'46 streekgenoot Barneveld alle illusies, door de ploeg, die we ken achter een fier aan kop stond, met 2-0 verdiend te verslaan Voor Barneveld is de kans op het kampioenschap zo goed als ver keken aangezien titelkandidaat APWC met maar liefst 1-5 Veen sche Boys naar de tweede klasse speelde Wie de Nijkerkers op hun weg zal volgen is nog niet ze ker omdat de wedstrijd tussen Amsvorde en Gooische Boys we gens het niet op komen dagen van de arbiter geen doorgang vond Naarden kan derhalve het afscheid even uitstellen en zelfs nog langszij komen als alles mee zit Na de 5-1 nederlaag tegen Zui- derzeevogels lijken de vestingbe woners daar niet meer toe in staat. Amsvorde heeft één punt nodig om zich definitief veilig te stellen terwijl APWC aan drie pun ten genoeg heeft om de titel op te eisen. De kaarten zijn in de 1e klasse zo goed als geschud. De uitslagen zondag 1e klasse A Roda'46 - Barneveld 2-0 Amsvorde - Gooische Boys afgel. Veensche Boys - APWC 1 -5 Zuiderzeevogels - Naarden 5-1 De ranglijst is als volgt: APWC 19 27 (50-27) Barneveld 20 26 (31-23) Gooische Boys 19 24 (35-24) VVZA 20 24 (34-25) De oranjehemden uit Achterveld staan na de 2-3 uitoverwinning op ASV met een been in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Bijna is de terugkeer binnen één jaar een feit. Met nog twee zware wedstrijden voor de boeg moet Achterveld in staat zijn om dit te verwezenlijken. Stator valt hoogstwaarschijnlijk als eerste buiten de boot Zeker nu de Lely stadse ploeg op eigen bodem met 0-1 van Olympia verloor dat sa men met Achterveld nu de beste papieren bezit KVVA zit nog op het vinkentouw maar zal dan wel de laatste wedstrijden in winst moeten omzetten Sparta (L) speelde tegen PVC verdienstelijk gelijk en zonderde zich iets verder van BW af dat met 3-1 bij Neder- horst ten onder ging De uitslagen 2e klasse A: ASV - Achterveld 2-3 Stator-Olympia 0-1 Sparta (L) - PVC 1-1 Nederhorst - BW 3-1 De ranglijst 2e klasse A Achterveld 18 26 (34-22) Olympia 18 25 (30-23) Stator 19 24 (25-15) KVVA 18 23 (34-27) PVC 18 20 (27-20) ASV 19 16 (22-36) Nederhorst 17 15 (23-16) EMM 18 14 (28-32) Sparta (L) 18 14 (17-27) BW 18 12 (22-34) Hilv. Boys 17 9(20-36) ACHTERVELD - Vergezeld van een groot aantal supporters ging Achterveld zondagmiddag naar ASV in Ankeveen voor de uitwedstrijd. Ankeveen moest winnen om uit de gevarenzone te komen, terwijl Achterveld moest winnen om de koppositie te behouden. Achterveld begon met de wind tegen en pro beerde al direct ASV onder druk le zetten. Reeds na vijf minuten spelen loste C. Horst een schot tussen twee ASV-spelers door. De keeper kon de bal nog juist te pakken krijgen zodat het 0-0 bleef. Direct daarop kopte A. Tolboom een mooi door M. Boonen aangegeven bal net naast het doel. Hierna kwam ASV even terug en redde Ach terveldkeeper H. Kok een goede inzet van de tegenpartij. Hierna was het weer de beurt aan Achterveld hetgeen in de 17e mi nuut resultaat had. H. van Ros- sum gaf de bal goed af aan C Horst die beheerst scoorde. Ach terveld bleef aanvallen maar moest toch tot de 33e minuut wachten voordat het weer succes had. Het was opnieuw C. Horst die na een aangespeelde bal door A. Voogt de stand op 0-2 bracht ASV kwam hierna terug en had ook succes. De Achterveldse kee per beoordeelde een over links gespeelde voorzet verkeerd waar door de tegenpartij eenvoudig de bal in kon tikken (1-2). Achterveld kreeg het de laatste vijf minuten voor rust nog even moeilijk maar kwam met een Deetje geluk deze periode door. Na de rust was Ach terveld even sterker, maar moest snel daarna in de verdediging. ASV kreeg toen wel wat kansen die niet werden benut In de 20e minuut was de tegenpartij kort bij de gelijkmaker, maar de op de doellijn staande KI. van de Heuvel kopte de bal terug. Hierna begon Achterveld weer aan te vallen waarbij C Horst het voor zwaar te verduren kreeg en menige trap moest incasseren. Op een goede voorzet van Horst wist A Tolboom in te koppen en zo de stand op 1-3 te brengen. In de laatste tien 'mi- nuten kreeg Achterveld het weer moeilijk. De SSV-spelers begon nen harder te spelen om alsnog gelijk te komen. Dit had tot gevolg dat de stand nog op 2-3 kwam. Verder kwamen ze niet en met veel kunst en vliegwerk wist Ach terveld de gelijkmaker te voorko men H. van Rossum werd nog vervangen door K Voorburg. Heel gelukkig was Achterveld toen de scheidsrechter het eindsignaal liet horen )EN - Voor de derde maal Cessie werd op de banen ennis en Squash Centrum en het „Kees Buurman"- toernooi gehouden. Aan fcrnooi, genoemd naar de ader van het bekende en beluisterde radiopro- na „Met het oog op mor- deden alleen maar perso- ilde omroepwereld mee. in Kuiphof, Heinze Bak- enny Ruckert, Marga van m en nog vele andere be en minder bekende cory- uit de media leverden van 'gens vroeg tot laat in de 9 hevige strijd om de fel- fde Kees Buurman-wis- lee. Er werd in drie poules, bestaande uit zes gemengde dubbels, ge start. Kees Buurman: ..Ik heb zelf geen snars verstand van tennis, maar ik begreep wel dat een he- rendubbel sterker geacht mag worden dan een mixed of dames- dubbel. Daarom is besloten om al leen maar gemengddubbels toe te staan. Het ijzersterke konings koppel Kuiphof/Bakker zal dit jaar dan ook niet met de hoogste eer gaan strijken. De beker zal voor het eerst in andere handen ko men en dat is maar goed ook. „Dat scheelt mij tenminste de aanschaf van een nieuwe wissel trofee". voegde Kees Buurman er gniffelend aan toe Uitslagen van zondag 15 april ASV - Achterveld 2-3 Achterveld 2 vrij Achterveld 3 - Hoogl veen 3 3-3 Achterveld 4 vrij Achterveld 5 vrij VVZA 6 - Achterveld 6 1 -0 Hoogland 11 - Achterveld 7 0-3 programma dinsdag 17 april Achterveld 1 - GOVA vr.sch 19 00 uur Veensche Bous 2 - Achterveld 2 comp 19.00 uur Achterveld 6 - Hoogl.nederlaag 19 00 uur Achterveld 7 - Hoogl.veen 7 ne derlaag 19 00 uur donderdag 19 april Achterveld 3 - Hoogl.veen 3 ne derlaag 19.00 uur Achterveld 4 - Hoogl.veen 4 ne derlaag 19.00 uur Maluka Muda 3 - Achterveld 5 comp. 19 00 uur Met de paasdagen zijn alle Ach terveldse elftallen vrij hockey Senioren Heren 1 - Alliance Phoenix II - Heren II Weesp III - Heren III Veteranen C - Vianen A Veteranen C - Baarn C Veteranen D - Nieuwegein A Woerden A - Veteranen E Jeugd Doorn A1 - Leusden J A1 Baarn B1 - Leusden J 82 Laren B4 - Leusden J B2 Schaerw C1 - Leusden J C1 Vianen C1 - Leusden J C3 Laren D3 - Leusden J D2 Gelderm A1 - Leusden M A3 Leerdam B1 - Leusden M B3 Schaerw B3 - Leusden M B4 Soest C1 - Leusden M C1 Vianen C1 - Leusden M C3 Woerden C2 - Leusden M C5 Schaerw D1 - Leusden M D1 Baarn B1 - Leusden J B2 Hoevelaken C1 - Leusden J C5 Baarn D 1 Leusden M D2 Leusden J A2 - Leusden J A3 - Leusden J B1 - Leusden J B4 - Leusden J C2- Leusden J C4 - Leusden J C5 - Leusden J D1 - Leusden J D3 - Leusden M A2 Leusden M B1 Leusden M C2 Leusden M C4 Leusden M D3 Leusden M B2 Hoevelaken A1 Bunsch A1 Laren B1 Shinty B3 Kameleon C1 Voordaan C2 A'foort C2 A'foort Gooische D4 - Voordaan A1 - Laren B1 - Schaer C2 - Bunschoten C2 - Kameleon D1 -SCHC B3 Rozendaallaan 9 Leusden-C. De Leusder Krant doet meer dan het geven van een portie plaatselijk nieuws Wat dacht u van het verzorgen van trouwkaarten Een ruime sortering biedt het aanstaand echtpaar voldoende Keus Een romantische kaart, een vrolijke ot zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor in de collectie trouwkaarten die elk jaar wordt aangepast. In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de juiste keuze te maken De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand- ot machlneletter SOEN - Het gaat de cros- in Fiets Cross Vereniging 'elcrossers de eerste we- n het nieuwe seizoen bij- goed af. Wekelijks ko- Leusdenaren in de eer- Meren van de ranglijsten n laten daarmee overdui- ien dit jaar op alle fronten 9oo te willen gaan gooien. Pon zondag namen 29 'nse „snelheidsduivels" de KNWU- gswedstrijd op het terrein flying Bikes in Zeist deel. 0 prijzen in de kofferbak keerden de jongens en meisjes huiswaarts. De pri|zen werden gewonnen door. Open klasse 8/9 jaar. 1Thijs Visser; open klasse 14 jaar en ouder: 1. Thijs Borsten; Powder Puffs 10/11 jaar: 3. Bea Maarsse- veen. Powder Puffs 12/13 jaar: 2. Eliane Noordam; Power Puffs 14 jaar en ouder; 3. Astrid van Zanten; junioren 12 jaar: 1. Dick Hoogland; junioren 13 jaar: 2 Erik Sipsma, junioren 16 jaar: 1. Arjan Spijker. Experts 8 jaar: 2. Thijs Visser, 3 Igor Glattli; Experts 9 jaar 1 Mi chael Noordam; expoerts 12 jaar 2. Olaf Glatlli, experts 13 jaar 3 Alexander Speksnijder; experts 17 jaar: 1 Thijs Borsten ACHTERVELD - Op het Kerstenssportpark in Achter veld is vanochtend om negen uur het tweedaags Leusdens schoolvoetbaltoernooi be gonnen. Op vijf velden gin gen de eerste wedstrijden van start. Er zijn poules voor meisjes en jongens. Het twaalfde schoolvoet baltoernooi beleeft morgen middag na vier uur de prijs uitreiking aan de winnende school. LEUSDEN - Zaterdag 14 april kwam ponyclub "Nieuw Hage- nauwe" voor het eerst uit op een nationale wedstrijd Deze vond plaats in Beusichem. Het was voor de vier ponyruitertjes een vruchtbare dag. Zij waren er na melijk in geslaagd om allen een beker in de wacht te slepen In de B-categorie behaalden zij de volgende uitslagen Evelien van der Salm 142 punten (3 winstpunten) Martine Kraaymaat 122 punten (1 winstpunt) Karin van Leeuwen 115 punten Joke Peters 114 punten Rozendaallaan 9, telefoon 941495 Het kantoor is op werkdagen geopend van 9 00 tol 12.00 uur en van 13.30 lol 17 00 uur

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7