Luxe woningen aan Diakenhove Nieuwe regels voor gebruik grondwater bonneepercentage nieuwe CAI weede Fase en Leusden-Z: 93.6 Planadviesgroep: Blijhof moet reserves benutten R0T0L? seieren zoeken r kinderen Biljarters mishandeld meente presenteert voorlopige cijfers /Vvi c eusder rant Ontwerp in voorbereiding Provincie maakt verordening Bevolking Leusden Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant op woensdag en vrijdag BDU m rTr TO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? eusder Krant Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden donderdag 19 april 1984 15e jaargang no. 102 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden 'schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- hiilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. kontrakten belangrijke korting usderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), kse nummers 75 cent per stuk 'eningstijden va ons kantoor. 5 kantoor, Rozendaal.aan 9 te Leusden-Centrum is dage- svan 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend •5'dags gesloten De gemeente zal volgende maand komen met een voorstel aan de raad om de grond, die is vrijgekomen na de sloop van boerderij Munnikhove, te verkopen. Naar verluidt heeft Suomi Blokhut Bouw interesse in de grond voor de bouw van een aantal huizen. PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voorde lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8 Leusden-Zuld. Telefoon 033-940928 wassen - koelen kijken - luisteren 27 april 1984. den nsen ■zuid, waar deze foto een tijdje terug werd genomen, hebben _>n een abonnement op de CAI. Dat is 82,8 procent van de abonnees. DEN - Traditiegetrouw aterdag weer het paaseie- fken voor kinderen van 4 net 12 jaar plaats, georga- ódoor de speel- en rekrea- nlglng Blijhof. De eieren In het Lockhorsterbos >t, waar men op de fiets legaat. Voor alle kinderen kans om een prijsje te want in iedere leeftijds- rie krijgt degene die de eieren vindt een aardig- Het vinden van een ge- ei levert een extra ei op bij flsselen. eelnemertjes worden met vanaf 10.10 verwacht bij migingsgebouw van Blijhof Ansfriduslaan, waar ze zich nnen moeten melden. Om ur precies vertrekt de stoet nchting bos Blijhof rekent it de ouders van vooral de nere kinderen mee fietsen; op de kruispunten zullen klaar- overs staan. Het is overigens voor de ouders een leuk schouwspel om in het bos de zoekende kinderen langs de kant gade te slaan. Na afloop fietst men weer geza menlijk naar Blijhof terug, waar de kinderen de gevonden (kalk)eieren in moeten wisselen voor echte eieren. Voor de deelnemertjes en hun ouders staat er dan ook wat te drinken klaar. Einde ongeveer 12.00 uur Deelname aan deze aktiviteit is vooor iedereen gratis. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - Ofschoon een nieuw raadsvoorstel over de subsidie voor speel- en re creatievereniging Blijhof nog niet beschikbaar is, vindt de Planadviesgroep dat Blijhof een deel van haar reserves aan moet spreken om de no dige aanpassingen van het terrein en het gebouw zelf te bekostigen. Het raadsvoorstel is teruggeno men nadat de penningmeesteres- se van Blijhof tijdens de Raads commissie financiën, waar het voorstel als eerste besproken werd, verklaarde dat de reserve opgebouwd was om de nodige reparatie aan het dak van het buitenschilderwerk te bekostigen De subsidieaanvraag is onder an dere gedaan om het buitenterrein opnieuw in te richten en de elektri sche bedradingen in het vereni gingsgebouw te vervangen Het gaat om een bedrag van 54 dui zend gulden De diskussie van de Planadvies groep. die de gemeente adviseert over sociaal-culturele en welzijns zaken, ging grotendeels over het aanspreken van reserves in het algemeen, voordat de gemeente subsidieaanvragen honoreert. Men was het er over eens dat sub sidieaanvragers niet gestraft moe ten worden voor een zuinig beleid, maar als het met name gaat om nieuwe investeringen een deel van de eigen reseves best aangewend kan worden. In het geval van Blijhof ontstaat er ieder jaar zelfs een kapitaalvergroting door het aflos sen van de hypotheek op het eigen gebouw, aldus de Planadvies- groep. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij de rijkspo litie in Leusden deed dins dag een inwoner van Wou denberg aangifte van mis handeling. De man, R H. (37) en zijn vriend G.G., zouden zondag in een restaurant aan de Doornseweg rake klappen hebben opgelopen van een stel etende gasten. Volgens de verklaring van de Woudenberger waren hij en zijn vriend aan het biljar ten in het Leusdense restau rant. Een stel bezoekers, dat zat te eten, zou zich echter gestoord hebben aan de bil jartkeus die aan het begin van elke stoot naar achteren bewogen. De Woudenberger verklaarde tegenover de rijkspolitie dat op een gege ven moment hij en zijn vriend mishandeld werden door een aantal etende be zoekers. H. beweerde zich in het ziekenhuis te hebben la ten behandelen aan drie ge kneusde ribben en schaaf wonden aan het hoofd en de knieën. Zijh vriend zou slechts enkele blauwe plek ken hebben opgelopen. De rijkspolitie heeft deze zaak verder in onderzoek. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente heeft aan een particulier, van wie ze de naam niet wil noemen, opdracht gegeven een plan te maken voor woningbouw aan Diakenhove in de wijk Munnikhove. Het gaat om het terrein waarop voorheen een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten was gepland. Volgens een woordvoerder van de gemeente moet het plan voorzien in de bouw van luxueuze woningen Over aantal, uitvoering en prijs is nog niets bekend De gemeente wil niet meer informatie loslaten omdat het op dit moment te prematuur is Het terrelntje, waar het om gaat, wordt door een slool gescheiden van het wijkje mei de 61 houten woningen Aanvakelijk zou er het gezinsvervangend tehuis op worden gebouwd, maar dat plan is vanwege financiële redenen door het Rijk gedwarsboomd De initiatiefneemster, de dr Willem de Jonghstichting, hoopt wel toestemming te krijgen van het Rijk voor de realisatie van een bescheidener tehuis in de wijk Claverenblad. Voor het terreintje aan Diakenhove zal de bestemming officieel gewijzigd moeten worden van „bijzondere bouw" in „woningbouw". Overigens zijn er in de omliggende woningen stemmen opgegaan om de gemeente te verzoeken van hel terrein een plantsoen en/of grasveld te maken Sommigen vinden dat er in hun buurt te weinig groen is. UTRECHT - Wie grondwater aan de bodem onttrekt moet dat aan de provincie melden. Meestal is er bovendien een vergunning voor nodig. Dat blijkt uit de nieuwe grondwaterveror dening die provinciale staten van Utrecht hebben vastgesteld. De verordening is gebaseerd op de Grondwaterwet, die op 1 maart jl. in werking is getreden. Ontheffingen op grond van de oude provinciale verordening (die nu is vervallen) blijven voor lopig van kracht. Wie zo n ont heffing heeft, krijgt van gedepu teerde staten nog bericht wan neer een aanvraag voor een nieu we vergunning moet worden in gediend. Volgens de nieuwe verordening is een vergunning voor het onttrek ken van grondwater aan de bodem vereist in de volgende gevallen bij onttrekking voor een bouw put, als er meer dan 50.000 m3 per maand uit de bodem wordt gehaald, en ook wanneer de onttrekking langer duurt dan 4 maanden; bij onttrekking voor andere doel einden, als het gaat om meer dan 12.000 m3 per kwartaal, en ook wanneer de pomp waar mee het water uit de bodem wordt gehaald een capaciteit van meer dan 35 m3 per uur heeft In noodsituaties, bijvoorbeeld wanneer een brand moet worden geblust, geldt de vergunningplicht niet. Van de verleende vergunnin gen zal de provincie een register gaan bijhouden, dat door iedereen kan worden ingezien Binnen 3 jaar zullen provinciale staten een grondwaterplan vaststellen Daarin zal onder meer staan in welke delen van de provincie extra zuinig met het grondwater moet worden omgesprongen Bij het afgeven van vergunningen zal daar ook rekening mee worden gehouden. De in de Grondwaterwet vastge legde procedure voor het verlenen van vergunningen is vrij tijdrovend Vooral in het geval van onttrekking voor een bouwput zou dat tot pro blemen kunnen leiden. Voor aan nemers is het daarom van belang daar tijdig een aanvraag voor in te dienen De Grondwaterwet bepaalt dat iedereen die water uit de bo dem haalt die hoeveelheid moet meten. Hoe dat moet gebeuren zal nog worden vastgesteld, het wets artikel dat de provincie de mogelijk heid biedt op de onttrekking van grondwater een heffing te leggen, om zo een deel van de kosten van het grondwaterbeheer te bestrij den, is nog niet in werking getre den Wel regelt de wet reeds hoe vorderingen wegens schade door grondwateronttrekking kunnen worden afgewikkeld. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de provincie (provinciekantoor Rijnsweerd, tel. 030-524111). LEUSDEN - Op 1 maart be droeg het inwonertal van Leus den 24.401. Dat zijn 82 Leusde- naren meer dan aan het begin van de vorige maand. Het aantal werd bereikt door een geboorte overschot van 15 (24 mensen geboren en 9 overleden) en een vestigingsoverschot van 67 (122 personen gevestigd en 55 ver trokken). Interview op donderdag: twee jonge orgelmakers in gesprek met AncoMali pag. 5 Hobblt is schooivoetbai- kampioen 1984. Een uitvoerig verslag van het toernooi op pag. 7 Overig sportnieuws pag. 7/9 Loep op Leusden pag. 9 Kantlijn pag. 9 Filmnieuws pag. 10 •Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: 941210 Volgende week zal de Leusder Krant, in ver band met Pasen, op woensdag en vrijdag ver schijnen in plaats van op dinsdag en donderdag. Kopij en advertenties moeten uiterlijk voor 12.00 uur op de dag voor het uitkomen van de krant bij ons binnen zijn. Wij wensen u bij deze een vrolijk Pasen. Redaktie en administratie. LEUSDEN - In het gebouw van speel- en rekreatieverenigmg Blijhof verzamelde zich woensdagmiddag een groep kinderen die Paasversieringen kwam maken De kinderen knutselden erop los. getuige deze foto's. en de Buurtweg buiten be schouwing gelaten. Daar is het definitieve abonnement nog niet ingegaan, omdat de betrokken woningen later zijn aangesloten dan elders in Leusder-zuid. In de wijken Alandsbeek en Groenhouten, waar thans de kabel wordt gelegd en in de wijken De Wetering, Rozen- boom en Hamersveld, waar de abonneewerving in volle gang is, is voor wat betreft het aansluitpercentage de stand van zaken als volgt: Groenhouten 98%, Alands beek 96%, De Wetering 99%, Hamersveld 89% en Rozen- boom 96%. Het is de bedoeling dat van daag de wijken Claeverenblad en Wildenburg worden voor zien van het nieuwe CAI- signaal inclusief de Belgische zenders. De signaallevering geldt vooralsnog niet voor de woningen aan Stijgbeugel, Hoefijzer en de reeds bewoon de huizen in het jongste deel van Claverenblad (stukje Ku- perssingel en Croesrak). GRONDVERKOOP LEUSDEN - Het nieuwe radio- en tv-kabelnet (de CAI) in Leusden heeft thans 2,718 abonnees. Hiervan zijn er 2.189 afkomstig uit de wijken in de 2e fase en 529 uit Leusden-zuid. Voor Leusden-zuid betekent dit een abonneepercentage van 82,8; het abonneepercentage voor de 2e fase en Leusden- zuid gezamenlijk bedraagt 93,6. Bij het opstellen van de begroting voor het cai-bedrijf is berekend dat de explicatie sluitend is bij een abonnee percentage van 80 en een tarief van 182,- per jaar. Aldus meldt een persbericht van de gemeente. Voor wat Leusder-zuid be treft moeten de hierboven ge noemde cijfers als voorlopig worden beschouwd. Nog da gelijks treden wijzigingen in het abonneebestand op, zo wel door nagekomen afmel dingen als door verzoeken om alsnog te worden aange sloten. Ook zijn de woningen langs de Arnhemseweg, het Molerhoekje, de Treekerweg

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1