tart met Engelse dag in olledig Britse sfeer Grafiek van moeder en dochter in De Lichtenberg Oprichting ICT0 Leusden Spel met sferen Paasaktie Hamershof Afsluiting KP0 seizoen Oud papier voor Palet Oudijzeraktie KPJ geslaagd Zwangerschaps- gymnastiek Achterveld Vossenjacht leustien knunt Dropping Oudercursus Filmmiddag bij Blijhof I DORJAARSPROGRAMMA VOLKSUNIVERSITEIT: Rommelmarkt de Verloren/gevonden FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Auto tegen boom DE LEUSDER KRANT plaatselijk nieuws Ihankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. chijnt elke dinsdag en donderdag. 5 Idredakteur: in Kreyns aktie: Wcwina de Boer Wr van Loo lering kopij en advertenties: to dinsdagnummer lol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. ieldonderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. 1 611 Wie en administratie: 0'Leusder Krant Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op egen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot iur Telefoon. 033-941495 fnementsgeld: jOper jaar. >0 per half jaar. 5 per kwartaal hten bezorging: fcnnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan 1op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691Bij geen gehoor kunt u 'opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 0 fSTELLEN FOTO'S: jeeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u "in (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij taling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per jaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 )ede P' ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, pn*Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- ■ude gewenste foto('s) thuis. fUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- J^kombinatie te Barneveld. ngde ACHTERVELD - Zaterdag hield de KPJ weer de jaarlijkse oudij- zeractie Dit is weer een groot succes geworden. Reeds vrijdag avond begon men in de buitenwij ken oud ijzer op te halen. Zaterdag werd dit voortgezet. Tien trekkers met aanhangwagen gingen op stap. Ook werden er twee sjofels ingezet om autowrakken op te ha len. Met ongeveer 60 man was men de gehele dag druk bezig. Jammer was wel dat men op sommige plaatsen waar het oudijzer langs de weg was gezet achter het net viste. Enkele oudijzerhandelaren hadden zeker het een en ander in de krant gelezen. Ook zij waren, hoewel ze van buiten het dorp kwamen, pre sent en haalden op diverse plaat sen het goede oudijzer weg. Wat niet veel waard was of te licht in gewicht was, lieten zij liggen. Geen prettige ervaring voor de KPJ-ers. Nadat alles was opgehaald bleek dat er 21 containers gevuld waren. Alles werd ook nog zaterdagavond weggewerkt. Om 22.00 uur was het parkeerterrein bij het sportpark leeg en ook weer netjes aange veegd zodat er geen rommel ach terbleef. Er is heel wat eten zoals pannekoeken, eieren en broodjes naar binnen gewerkt. De KPJ da mes kwamen soms handen te kort. Nadat alles was opgeruimd verza melde men zich in de Moespot waar nog geruime tijd werd nage praat. Ook werd er nog een kleine verloting gehouden om de stem ming er in te houden Ditmaal zijn er geen ongevallen voorgevallen en heeft niemand letsel opgelopen. LEUSDEN - Tijdens de leden vergadering van de afdeling Amersfoort van het Interkerke lijk Comité voor Tweezijdige Ont wapening (ICTO), dinsdag 24 april, zal de afdeling Leusden van het ICTO worden opgericht. De ledenvergadering wordt ge houden in restaurant Ros Beyaart en begint om 20.00 uur. De oprichting van de afdeling Leusden is mogelijk geworden door het grote aantal ICTO-leden in Amersfoort en Leusdep. Voor de nieuwe afdeling heeft zich inmid dels een voorlopig bestuur aange meld dat bestaat uit J. Visser, D. Dobma, A. Hessel, P. Verra, F. Boersma, E. Lagerwey-Boomsmaen F. van Santen. Behalve het meemaken van de oprichting van de afdeling Leusden zal de ledenvergadering kunnen luisteren naar een lezing van ds. J Poort, Luitenant-kolonel legerpre- dikant b.d. ACHTERVELD - Woensdag avond 25 april zal van 19.30- 20.30 uur een cursus zwanger- schapsgymnastiek van start gaan in het Kruisgebouw aan de W. van Amersfoortstraat. De lei ding is in handen van de fysio therapeute Anja Buurma. De cursus omvat 10 lessen en is voor leden van de kruisvereniging gratis. Voor deelname kan men zich opgeven bij het secretariaat van de kruisvereniging. Telefoon: 03425-1991 of bij de verpleegkun dige Telefoon 03425-1331. Bij bovenstaande telefoonnum mers kan men ook inlichtingen krijgen over postnatale gymnas tiek. - J_EL)SDEN - Maandag 23 april, '•tweede paasdag, vindt er een vos- sénjacht voor het hele gezin plaats in Leusden-Zuid De organisatie ligt in handen van het Hervormd Gereformeerd jeugdberaad Tus sen 14.00 en 14.15 uur kan er lopend of fietsend gestart worden vanaf 't Trefpunt om op zoek te gaan naar de vossen die overal verborgen kunnen zijn. Het mee doen is gratis en men houdt er nog iets aan over. DONDERDAG 19 APRIL 1984 ACHTERVELD - Woensdagmiddag 25 april organiseer! de Stichting De Moespol een kindermiddag. Deze middag zat worden gehouden in de gymzaal aan de Waller van Amersfoortstraat Medewerking wordt verleend door ,,The Flying Meatballs". Het is een circusachtig programma met veel clowns, levende poppen, walervlugge dansers, vreemde fiets/es en ingewikkelde goocheltrucs Tevens zijn er ook nog een aantal korte acrobatiekshows met muzikant De entree is f 2,50 GEVONDEN: Sleutelbos, bordeauxrode etui, blauw/witte driewieler en groene damesfiets. VERLOREN: Plastic beurs met 70 gulden, donkerrode fietstas, zilveren armband met inscriptie „Michel le", uurwerk van horloge, sport- brilletje, bruine handtas met daarin drie portemonnees met inhoud, bruin leren beurs met 40 gulden, wit nylon jack met blau we banen, imitatie Rolex- horloge, siervelg en sleutelbos met zes sleutels. Weggelopen: grijze poes met geelgroene ogen en éénjarige Duitse herder. LEUSDEN - Donderdag 19 april organiseert Open Jeugd en Jonge ren Centrum ,,De Geut" een drop ping. Het vertrek bij de Geut is om 21.00 uur De kosten zijn f 2,00 Voor informatie en opgave kan men terecht bij: De Geut, Zwartweg 29, telefoon 946848 Vrijdagavond draait er vanaf 14.00 uur de video film „Life of Brian" De entree is f 1,--. De Geut is zondag gesloten maar zal maandag weer geopend zijn. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Naar aanleiding van de voorlichtingsavond over peuters die donderdag 12 april werd gehouden, organiseert Pa tiënten Belangen Vereniging Leus den bij voldoende belangstelling een oudercursus. Er zijn geen kos ten aan verbonden. Voor informatie en opgave kan men terecht bij. Dorothé Hilverts, Grebbewijk 6. te lefoon 945882 LEUSDEN - De heer P. uit Leusden reed dinsdag met zijn wagen tegen een boom langs de Hamersveldseweg. De automo bilist raakte niet gewond. Zijn voertuig werd zwaar bescha digd. De man heeft geen verkla ring voor zijn ongelukkige ma noeuvre. melijk de symbolen in de 17e eeuwse schilderkunst Gebruikt daarbij als hulp middel: ansichtkaarten van de betref fende schilderijen. Iedere deelnemer krijgt zelf de kaarten Gezamenlijk wordt gekeken en besproken Op de laatste kursusavond worden dia's over kledingstukken in de 17e eeuw ver toond en besproken. TAPIJT VAN BAYEUX Op donderdagavond 3 mei is er een diapresentatie met lezing over het be roemde tapijt van Bayeux Bayeux is een kleine schilderachtige stad niet ver van de kust van Norman dië In die stad is een museum, waar een 70 meter lang tapijt hangt. Eigenlijk is het een geborduurd wandkleed waar op, als een stripverhaal, een geschie denis is afgebeeld De geschiedenis handelt over de slag om Engeland in 1066 Koning Edward van Wessex was gestorven en had geen nakomelingen. Er waren drie he ren die dachten aanspraak te kunnen maken op de Engolso troon Harold van Wessex, Harold Hardraada van Noor wegen en Willem van Normandië. Op het schitterende tapijt staat het verhaal afgebeeld vanaf het moment dat Koning Edward zijn neef Harold naar Normandië stuurt om Willem te bezoeken. Tot het moment dat de strijd is beslist. U kunt zich voor alle kursussen opgeven bij het sekretarlaat Korte Bergstraat 5, telefoon 633178, 633809 tussen 9.00 en 13.00 uur. Het sekretariaat wil u graag ook alle Informatie geven. LEUSDEN - Het winkelend pu bliek in De Hamershof ontvangt zaterdag 21 april een ei van de Paashaas. Dit is een van de onderdelen van de Paasaktie van de Hamershof-winkeliers. Vanaf 10 uur kunnen kinderen eieren zoeken in het winkelcen trum. Er worden honderd eieren verstopt en ieder gevonden exem plaar geeft recht op een prijs. Vanaf 12 uur kan men met een hengel proberen ping-pongballen uit de Kooikersgracht te vissen Honderd balletjes met éen en twee stippen drijven in het water. Wie een ping pongbal met twee stippen eruit weet te halen krijgt een waardebon van een tientje. ACHTERVELD Woensdag avond 25 april wordt in D' Ouwe Peerdestal de slotavond gehou den van het seizoen 1983-1984. Na afhandeling van enkele za ken van huishoudelijke aard zal de avond worden doorgebracht met bingo. Er zijn ook nu weer een aantal prachtige prijzen te winnen. De aanvang is om 20.00 uur. LEUSDEN - Bij lagere school 't Palet in Leusden-zuid staat don derdag 26 april van 8.00 tot 14.00 uur een container waarin oud pa pier gestopt kan worden. De op brengst kom ten goede aan de school Op de maandagen 21 mei en 25 juni staat er wederom een papiercontainer bij 't Palet LEUSDEN - Bij Blijhof draait woensdag 25 april de avonturen film „Winnetou keert terug" voor kinderen vanaf 8 jaar. De film begint om 13.30 en om 15.30 uur en duurt anderhalf uur. De toe- gansprijs is f 1,50 voor leden (op vertoon van hun lidmaatschaps kaart) en f 2,50 voor met-leden. LEUSDEN - Ponyclub „Nieuw Hagenauwe" aan de Asschatterweg 201 organi seert zaterdag 21 april een rommelmarkt. Tussendoor om 14.00 en om 16.00 uur zal er een voltige-uitvoering te bewonderen zijn. AMERSFOORT - In Rusthuis De Lichtenberg, Utrechtseweg 299 en Verpleeghuis De Lichtenberg, Utrechtseweg 293, exposeren twee vrouwen, moeder en dochter, hun grafiek. Tot 15 juni dagelijks te be zichtigen tussen 14.00 en 18.00 uur. Willy Belinfante laat divers werk zien. Uit de jaren dat ze aan de zijde van de rector magnificus van de Amsterdamse Universiteit officiële bijeenkomsten op de voet volgde, dateren de door een afstandelijk waarneemster met lichte ironie be handelde typerlngsbeelden van het in haar tijd door mannen gedomi neerde universitaire milieu. Zij zet de houdingen en uitdrukkingen van de figuren enigszins aan, en komt tot kostelijke zwart-licht prenten als de I vergadering van de kaalhoofdige mannen in stemmige pakken met stropdassen en als het hooggeleer de betoog van de mannenbroeders met de zwarte toga's en de witte befjes. Ook uit die tijd dateert een schaaksi- multaan, waarmee Willy Belinfante een kijkje geeft op de in grote rust, concen tratie en intense spanning bijeen zijnde groepen spelers en belangstellenden Zij speelt met sferen, die zij door licht, halftonen, schaduw en donkere partijen grafisch onderbouwt Stemmingsbeel den liggen ook ten grondslag aan haar natuurweergaven. In de kleurige „zon dag" hangt tussen het zachte groen de sfeer van prille lente Parasols vertol ken het zomerse beeld van zuidelijke stranden. Een raam met opengeslagen blauwe luiken en potten met planten in de diepe buitenvensterbank typeren feilloos de vibrerende Zuidfranse sfeer Ingehouden emoties, neerslag van ou de beschaving zijn te vinden in de fraaie prent van de Damascuspoort in Jeruza lem. waar de eeuwenoude muurpartij met poort verstilde achtergrond is voor het roerig rumoer van de schilderachti ge mensentypen Eenzelfde geest ademt de ets van de toeristen in Bethle hem met de olielampen en kaarsen gen over de meest interessante delen van Engeland. PLANTEN IN DE GELDERSE VALLEI In het voorjaarsprogramma gaat ver der van start: de natuurcursus „Plan ten in de Gelderse Vallei" 4 woensdag avonden: 2, 9, 16 en 23 mei met een wandeling door het veld Behandeld worden: groeiplaatsen, verspreiding bloemen en insekten, flora in de stad. KUNSTGESCHIEDENIS Op de 4 maandagavonden 30 april, 7. 14 en 21 mei wordt er in het VUE gebouw een kursus kunstgeschiedenis gegeven. De titel is „Noord- Nederlandse schilderkunst in de 17e eeuw" De docente behandelt voorna- later voorbij zijn wat net nog zo was in het werk blijft doorklinken Kleine zitjes, verandahoekjes, tuinhoekjes met be renklauw, een Romeinse cour met rijen potplanten, een terrasje aan zee, ge dekte tafels: het heeft allemaal de uitstraling van het juist ontdekte, dat heel vluchtig is en daarom in een directe momentopname vastgehouden moet worden De dagelijkse werkelijkheid is zo mooi, dat die heel serieus genomen moet worden. Laetitia de Haas gaat er met zorguvuldig en ernstig begrip mee om. jRSFOORT - Het voorjaars- jmma van de Volksuniversiteit ,nd staat voor de deur. Neem en voorproefje op uw vakantie! I de Engelse taal in de praktijk zogenaamde Engelse dorp in rte Bergstraat 5. Op zaterdag 28 april houdt de Volks universiteit Eemland van 1100 tot 16 00 uur een Engelse dag. Getracht zal worden een Engelse sfeer na te maken. Met verschillende stands, be mand door de VUE docenten Engels, versterkt met een groepje „native spea kers". Er is een second-hand book shop, een hotel-tourist-information, een English teashop. een bank, een spea kerscorner Voor het dorp zal een heu se Engelse bobby plaats nemen. Een man van onvolprezen reputatie De mensen, die het Engelse dorp binnen komen, krijgen een paspoort en moeten 3,50 entree betalen, waarvoor ze Engels geld ontvangen, dat ze kunnen besteden voor hun aankopen in de shops. Bij binnenkomst krijgen de mensen ook nog een opdrachtenformulier op twee niveau's, voor beginners en gevorderden, om ze aan het Engels praten te krijgen. Daarna zijn er twee lezingen „Enge land, horen, zien en proeven" op 1 en 8 mei om 20 00 uur in wijkcentrum De Groene Stee, Wiekslag 92. Lezingen (in het Nederlands) vol afwisseling met dia's, teksten en muziek. Avonden waar u veel achtergrondinformatie kunt krij- gebed in de mystiek van een godshuis Een zachte, weemoedige romantiek spreekt uit het meeste werk van Willy Belinfante. De kleuretsen van de dochter, Laeti tia de Haas. zijn van een veel directer beeldvorming. Niets wordt versluierd of romantisch weggedroomd weergege ven. Ook "al beeldt zij de natuur uit, ook al geeft zij haar herinneringen aan de Middellandse zee, Frankrijk en Italië weer, ook al mijmert zij in dromen en herinneringen over wat ze daar gezien heeft, zij werkt het concreet begrensd uit. Gaat veel duidender te werk met attributen als vliegengordijnen, ouder wetse weegschalen, drankflessen. Wijn, brood, palmen, parasols, buf fetten. zij geeft ze weer, zó bewust realistisch dat het is alsof ze ze voor het eerst ziet, en er met verwondering over zulke vreemde fenomenen om heen draalt Dat geeft iets heel fris en spon taans aan haar kleuretsen, terwijl toch de wilde weemoed over het moment De Leusder Krant doet meer dan het geven van een portie plaatselijk nieuws Wat dacht u van hel verzorgen van trouwkaarten Een ruime sortering biedt het aanstaand echtpaar voldoende keus Een romantische kaart, een vrolijke of zakelijke kaart, ze komen stuk voor stuk voor In de collectie trouwkaarten die elk jaar wordt aangepast In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de juiste keuze te maken De tekst op de kaarten kan worden gezet in hand of machineletter Rozendaallaan 9. telefoon 941495 Het kantoor Is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17 00 uur

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3