nieuwe winnaars ipala pakt volle winst Waterpoloërs blijven in de derde klasse Kantlijn Dressuur- en spring- wedstrijden Nimmerdor Bowling resultaten Nieuw café annex koffiehuis Meute kabel leggers in de tuinen Herrie in de kelder Is voor Janny Buunk en Erwin Pieters Wie had er een bed in de tuin? ONDERDAG 19 APRIL 1984 Loep op Leusden Een soepel-antenne-verbod is wellicht hetzelfde als snelrij ders binnen de bebouwde kom bekeuren, die harder dan 70 rijden Als ik de provincie goed begrijp is die versnelling van de wo ningbouw in Leusden wat al te snel uitgevallen Kop: Wijkvereniging wil al leen Nederlandse TV" Ja, ook wij willen best van al die Ameri kaanse series af De PPR houdt op aktief te bestaan in Leusden, meldt Jan Warns. Hoezo, aktief? Provinciale bouwbeperking voor Leusden Oei! Dat zal me over enkele jaren zetelpijn ge ven Tennis Squash Centrum Leusdende Inslag heeft blijk baar een nieuwe naam gekre gen na de tegenslag. Hopenlijk betekent dat opslag voor de nieuwe eigenaren en geen misslag. Als ook de Consumentenbond zich gaat bemoeien met onze kabel, is het te vrezen dat binnenkort óók Frits Bom zich op dit onderwerp stort. Omdat voorlichter Hermans zo vaak over die kabel lastig wordt gevallen, komt hij niet toe aan het tellen van de abbo- nee's. Leusden krijgt dus toch z'n anti-nucleair onderduikcen trum voorde elite. Elite? Heeft Leusden daar wel duizend vertegenwoordigers van? Wat sneu dat er meer geld voor monumtentenzorg komt nu de gemeente Leusden bijna al haar momenten zo zorgvuldig heeft opgeruimd B W van Leusden zijn er zonder meer vanuit gegaan, dat de Hogeschool voor Ge zondheidszorg na 1 januari 1987 aan de Zwarteweg het veld zou ruimen Zeker te druk geweest met kabel en schuilkelders om even fatsoenlijk overleg te ple gen Nog steeds niet voorbij in Leusden. de (Woelige) Hoek se en Kabeljauwse twisten Konijntje in e Wetering: ,,'k Hoop dat ze met mij in ieder geval wèl overleg zullen ple gen als dat woonwagenkamp er eindelijk komt Voor m 'n hol heb ik nog een optie tot 2000. Roodborstje op het Erf: ,,'k Heb het nog eens nagevraagd, maar ik ben rood, dus niet voldoende getikt om een plaats in de schuilkelder te kunnen knjgen Bij de provincie vinden zè de gemeente Leusden al jaren een uiterst woelige hoek, maar in Utrecht zijn ze natuurlijk véél meer gewend dan in Leusden- zuid. V ve hattrick scoorde. Hierdoor brachten de Haaien de eindstand op 9-3 waarmee het verblijf in de landelijke 3e klasse voor een jaar tje verlengd werd. Een uitstekend slot van een tumultueus seizoen. De eindstand van 3e klasse B: De Vest (kampioen) 22-35 Triton 22-34 ZAR 22-32 VZV 22-30 De Ham 22-28 IJsselmeer 22-25 De Futen 22-17 De Haaien 22-15 AZU 22-14 De Potvis 22-13 Duinkikkers (gedegr.) 22-13 DJK(gedegr 22- 8 met het laaggeklasseerde Kersbergen-team geen enkele moeite en kwam ongeschonden de avond door. In de 2e klasse A versloeg het onaantastbare de Proppeschieters 't Kwartet met 4-1. Garfield zakte ver terug na het verlies (1-4) tegen de Sea lions. In de 1e klasse steeg TZN een plaatsje en wist zodoende de ach terstand op koploper Doornekamp binnen de perken te houden. Joop Megens gooide in de 2e klasse B de sterren van de hemel door in een game een pinnfall van 231 te scoren. De dames vielen in deze klasse enigszins uit de toon. Het Bibob-team, gaat met ruime voor sprong aan de leiding LEUSDEN - Woensdagmiddag hebben Jet en Piet Bosman uit Achterveld de deuren van hun nieuwe koffiehuis annex café ..Hamersveld" geopend Eindelijk is het zover" stond op de uitnodiging te lezen. Koffiehuis café Hamersveld" is te vinden aan de Zwarteweg 5. onlangs geconfronteerd met een medewerker van Siemens die kwam informeren of hij een CAI- abonnement wil en daaraan zou hebben toegevoegd „dat alles tussen de gemeente en Van Haselen is geregeld". Deze toezegging van de Siemens-man verwijst Berends naar het rijk der fabelen. „Het is genoegzaam bekend hoe volledig onbetrouwbaar mondelinge toezeggingen van colporteurs zijn," aldus Berends in een brief aan makelaardij Van Haselen. Kortom, de Leusdenaar wil van de makelaar eens weten hoe de vork aan de steel zit voor wat de gemeenschappelijke antenne betreft. Wij informeerden alvast hier en daar naar de vork en de steel. Tot onze verbazing heerst er grote onduidelijkheid over de GAI, CAI en de toestemming bij de Amersfoortse makelaar en DHV. De onduidelijkheid is zelfs zo groot dat er woensdag een bespreking over deze kwestie werd belegd tussen Van Haselen en DHV. Het resultaat hiervan is onbekend. Vervolgens maar even contact gezocht met Hans Hermans, gemeentevoorlichter en deskundige op CAI-gebied, en hem gevraagd hoe het zit met toestemming die eigenaressen van huurwoningen moeten geven aan de gemeente als het gaat om de aanleg van de CAI. Hermans: „Zij moeten de gemeente laten weten of ze akkoord gaan met werkzaamheden in de huurwoningen voor de installatie van de centrale antenne. Er is niet gevraagd om toestemming te geven voor het afbreken van de gemeenschappelijke antenne". Na een lijst geraadpleegd te hebben meldt de gemeentevoorlichter dat DHV ook akkoord is met eventuele werkzaamheden ten behoeve van een CAI-aansluiting in haar woningen. Hermans tenslotte: „Of DHV en andere beleggers van de kosten voorde gemeenschappelijke antenne, die in de huur zijn verdisconteerd, weet de gemeente niet. Dat is een zaak tussen de beleggers en hun huurders". Volgens Jan Berends is in de Blijde Intocht -Joost had een droom- Het dorp kreeg kruisraket ten. Met Goede Vrijdag kwamen die hier aan. De VVD. met blazers en rozetten. Stond fier voorop en jubel de spontaan Het CDA leek net een ope rette, Maar Gijs had wel zijn trouwpak aangedaan. Om 't klootjesvolk tot knie len aan te zetten Moest Rademaker langs de rijen gaan. Harm zeulde met zijn eerste schoonheidsprijs En heeft pardoes Eppie om vergelopen. ..Hammer Field" speelde de bruiloftswijs. Tot drie keer toe kraaide de Rooie Haan. Die is doodsbang het nacht hok ingeslopen. Toen viel de bom. Een we reld was vergaan Joost 'EN - Het clubkam- ap van BC Leusden ifgelopen zaterdag op de van sporthal de Korf een er interessant slot. Zowel ames als de heren wisten erstejaars BC Leusden- ot de eindstrijd van het pel in de hoogste catego- te dringen en de hoofd- de wacht te slepen. Als ijke outsiders waren Jan- ink en Erwin Pieters van jaan maar dat ze hun jiraties werkelijk konden iken en de gevestigde or- banden wisten te leggen de insiders toch een gewaarwording. In de f Erwin Pieters over (appers (vorig jaar even- nalist) duidelijk de baas el de nieuwe kampioen in e eindstrijd de grootste had om Michel Wesseling svan het lijf te houden. In de finale had Erwin Pieters slechts 2 sets nodig (15-9, 15-7) om Arthur Kappers voor de tweede achtereenvolgende maal met de „troostprijs" op te zade len. Bij dames in de A-categorie was het krachtsverschil geringer Ma rianne Bastmeyer en Janny Buunk wisten zich in het geweld staande te houden en tot de finale door te dringen. De 1e set moest Janny Buunk met 6-11 uit handen geven maar in de 2e en 3e set stelde ze met 11 -8 en 11 -2 orde op zaken In de herendubbelfinale pakte Erwin Pieters zijn tweede titel door met Glenn Gill het duo Arthur Kappers/ Willem Bastmeyer met 15-9 en 15-11 te verslaan. De damesdub- belfinale leverde voor het koppel Anneke Zuer/Tineke van Leeu waarden weinig problemen op. Met duidelijke cijfers (15-4, 15-7) we zen zij Marianne Bastmeyer en Hedwig Kappers terug. Het ge- mengddubbel werd een onderons je tussen de dames en heren van BCL 1. Bob en Tineke van Leeu waarden trokken na een spannen de eindstrijd met 6-15, 15-13 en 15-4 tegen Glenn Gill en Anneke Zuer aan het langste eind. In de B- en C-categorie was de strijd en de spanning er niet minder om. De volgende „pluimballers" vielen in de prijzen. B-poule: herenenkel 1. Ton van Bruyns- voort; 2 Arnold v.d Loo. damesenkel: 1. Christa v.d Horst; 2. Hennétte Fyan. herendubbel 1John ter Weyden/ Luuk Seunninga. 2. Joost van Eykeren/Ton van Bruynsvoort. dames dubbel 1 Liline van Deventer/Henriëtte Fyan; 2. Petra v.d Bos/Danièlle Hendriks, gemengd dubbel 1Harry Saltzmann/Joke Buisman; 2. Luuk Seunninga/Geesje Edens C-poule: herenenkel; 1. Hans van Beem; 2. Kees Wezenaar damesenkel: 1. Janny Seunninga. 2. Linda de Jong herendubbel: 1. Harry Saltzmann/ Arnold v.d Loo; 2 Piet v.d. Meer/ Herman Talepessy dames dubbel: 1Teuni van Aken/ Klazien Drachman; 2. Linda de Jong/Bernadette Kuil. gemengd dubbel. 1. Dick v.d Hoeven/Bernadette Kuil; 2. Arnold v.d. Loo/Janny Seunninga. FEESTAVOND Tijdens de traditionele feest avond, die 's avonds in de Korfzaal gehouden werd, reikte voorzitter Ruud Zuer de prijzen uit. De zes man sterke formatie Night-life zorg de voor de muzikale noot. Tot in de kleine uurtjes wisten de badminton ners zich uitstekend te vermaken DAMES DEN - De handbalforma- i Impala wisten hun eer swedstrijd van de tweede nde veldcompetitie win- f te sluiten. De heren i in de laatste minuut fortissimo genadeloos wijl de dames een gede- wwinning op Takt behaal- heren hadden tegen For- nog wat goed te maken en ze de eerste ontmoe- stijds flink waren inge- Drie basisspelers moest ontberen maar in de ju- ^rjan Schneiders en Ful- foma had coach Koele- >tekende invallers, woonlijk opende Impala in °on van Daan Bleuel de ■0) voordat Impala-keeper en de eerste treffer om zijn eeg Drie treffers op rij d. Maas en Arjan Schei- gai impaia een ruime 4-1 mg dekkingsfouten in de erdediging stelden de staat om tot 4-3 terug te ^Jadat Theo Prinsen de >ala-treffer voor zijn reke- 9enomen kwam Fortissi mo niet alleen langszij (5-5), maar nam meteen de leiding (5-7). Schoten vanDaan Bleuel en Jos de Valk waren voor de keeper onhoudbaar (7-7) waardoor de ploegen weer op gelijke hoogte kwamen. Kort voor het verstrijken van de eerste helft profiteerde For tissimo wederom van enkele ver- dedigingsfouten hetgeen de rust stand op 7-9 in het nadeel van de Leusdenaren bepaalde In de rust sommeerde coach Henk Koelewijn zijn mannen om na de rust uit een ander vaatje te tappen Feller ver dedigen en sneller afronden van ingestudeerde systemen; fluister de hij zijn manschappen in Vol goede moed begon Impala aan de 2e helft. Via een strafworp (Theo Prinsen) kroop Impala dichterbij (8-9). Fortissimo had het antwoord klaar en bracht de marge weer op twee doelpunten (8-10). Over en weer werden in deze fase de kee pers gepasseerd Tot 10-11 ging de strijd gelijk op. Jos de Valk en Daan Bleuel hielden Impala in de race maar konden niet voorkomen dat de tegenstander via een tus- senspring tot 10-13 kon uitlopen. Henk v.d Maas, junior, Fulco Hee roma en Theo Prinsen vonden het welletjes en knalden vanaf de cirkel raak (13-13) Te hard ingrijpen van één van de Impala-verdedigers le verde Fortissimo in de slotfase een strafworp op. Met een schitterende reaktie wist John Coert zijn doel schoon te houden. Hieruit putte Impala moed. Met nog één minuut te gaan begon nen de heren aan hun laatste aanval. Zonder na te denken haal de de trefzekere Daan Bleuel vanaf de negen-meterlijn aan en zag tot zijn genoegen de bal in de touwen verdwijnen (14-13) en bracht Impa la de felbegeerde revanche. Zonder Hetty Tessels en Gien Greefhorst begonnen de dames van Impala aan de thuiswedstrijd tegen Takt. Esther Borremans en Caren Nijhuis namen de open ge vallen plaatsen in. Geconcentreerd kwamen de dames uit de startblok ken. Zowel verdedigend als aan vallend stak het in de eerste helft uitstekend in elkaar. Met een ver diende 5-3 voorsprong ging Impala de rust in. In de tweede helft bouwde Impala de voorsprong tot 7-3 uit en leek op rozen te zitten. Toch kwam Takt nog gevaarlijk terug. Goed keeperswerk van Nel Rijnders voorkwam erger. In de slotfase gaf Impala geen krimp en de winst niet meer uit handen. Eindstand; 9-7. Voor Impala scoorden: Wil v.d. Burgwal (4x), Ria Meyerink (2x). Petra Wethly (2x) en Annemiek v.d. Gun LEUSDEN - Met een schitte rende eindsprint (vier overwin ningen op rij) zijn de waterpo loërs van de Haaien er uiteinde lijk toch in geslaagd om het derde klasserschap veilig te stel len. Middenmotor het IJsselmeer moest minimaal een punt afhan dig gemaakt worden om de de gradatie voorgoed af te wenden. In deze opzet slaagden de Haai en volledig door de gasten In het Amersfoortse Sportfondsenbad met maar liefst 9-3 te verslaan. Toch zag het er aanvankelijk niet zo gunstig uit omdat een bepaalde matheid in de eerste periode de Haaien danig parten speelde Het IJsselmeer profiteerde dankbaar door bi| een nummerieke meerder heid een 0-1 voorsprong te nemen. In het 2e part kwam een tegen stoot, na het missen van een kans bij een man-meer, de Haaien duur te staan. Doelman Harry Klok had tegen de spetter geen enkel ver weer. 0-2. Willem Burger wenste met de achterstand geen genoe gen te nemen en zorgde er in zijn eentje voor dat de achterstand in een 3-2 voorsprong werd omgebo gen. Een afstandschot, en twee maal een strafworp gaven de Leus denaren voor het eerst in de wed strijd de leiding In de 3e periode haakte het IJsselmeer nog even aan door een man-meer situatie, na het uit het water sturen van een Haai, keurig uit te buiten: 3-3. De vreugde van de gasten was echter van korte duur omdat de Haaien, die steeds beter op dreef raakten, via Harry Abbingh en Ronald Spek snijder tot 5-3 uitliep In de laatste periode liep het bij de Haaien als een trein. Het uitval len van een tegenspeler (oogbles sure) en het afreageren van het IJsselmeer op de beslissingen van de scheidsrechters boden de Haai en alle gelegenheid om de voor sprong verder uit te bouwen. Onder aanmoediging van het enthousias te publiek togen de Haaien ten aanval Willem Burger was de eer ste die de keeper van het IJssel meer het nakijken gaf voordat Ro nald Speksnijder tenslotte een ga- LEUSDEN - De landelijke rijver- eniging en ponyclub „Nimmerdor" organiseert rond de Pasen en op Bevrijdingsdag diverse dressuur- en spnngwedstrijden Het pro gramma ziet er als volgt uit; 21 april 1984: Kringconcours voor Ponyruiters, dressuur en springen in de klasse BLMZ. Aanvang 9 30 uur. 23 april 1984; Kringconcours voor Paarden, dressuur en springen in de klasse BLMZ. Aanvang: 10 00 uur. 5 mei 1984; Menwedstrijd in drie onderdelen, dressuur, wegparcours/hindernistrajekt en vaardigheidsproef. Voor diversen aanspanningen zowel pony's als paarden Aanvang: 10 00 uur. Deze wedstrijden worden verre den op de weide aan de Buurtweg van landgoed „Den Treek" LEUSDEN - Op de vierde speeldag van de vijfde periode werd er door de dames en heren van Bowlingbond de Korf sterk gegooid. In de 2e klasse A was Anja Toxopeus in de vorm van haar leven. Met een pinfall van 202 bleef ze alle dames de baas. Bob Acosta gooide met een pinnfall van 219 de hoogste heren-game van de avond. Kop loper Le Due Meubelstoffen had huur een bedrag van 90 gulden opgenomen voor het terugbetalen van de investering voor de gemeenschappelijke antenne. Deze antenne werd destijds om niet aan de gemeente overgedragen. Het kabelsysteem had de eigenaren van de aangesloten woningen een eenmalige bijdrage van 500 gulden gekost. Meneer C. Weiten van Travertijn 8 is boos, zo niet ontzettend kwaad. Zijn ergernis heeft met de aanleg van de centrale antenne te maken. Met het graven van de sleuven voor de kabel die de tv- en radiosignalen naar de CAI- abonnees moet voeren. „Komt me daar", zo zegt hij, „een meute vandalen de straat in die alles opbreekt en vervolgens de werkzaamheden voortzet in de tuinen. Alles wordt voor die gleuf omgespit en als ze klaar zijn isde heletuineen puinhoop". Wat de heer Weiten bijzonder vervelend vond, was dat de werklui ook zijn oprit naar de garage hadden opgebroken, waardoor hij niet eens met zijn auto weg kon. Weiten: „Het mooiste van alles is, dat de werkzaamheden niet waren aangekondigd. Anders had ik er zeker rekening mee gehouden". Hij overweegt een klacht bij de gemeente in te dienen of zelfs schadevergoeding te vragen voor de aangerichte ravage, zoals hij dat noemt, in zijn tuin. Komen we weer bij gemeentevoorlichter Hans Hermans, een druk man de laatste tijd nu de CAI-aanleg in volle gang is. De voorlichter zegt dat het normaliter gebruikelijk is dat mensen op de hoogte worden gesteld wanneer het graafwerk voor de kabel begint. Hermans laat verder weten dat de betreffende aannemer er voor moet zorgen dat tuinen en bestrating weer fatsoenlijk in orde worden gemaakt. In de kelder van het gemeentehuis is begonnen met de aanleg van de centrale verwarming. De cv moet na 1 In het voor- en najaar is de gemeente zo bereidwillig om diverse plaatsen in Leusden als tijdelijke tuinvuilstortplaats aan te wijzen. In deze seizoenen produceert de tuin in de regel het meeste „afval". De tuinvuilstortplaatsen zijn aldus bedoeld voor snoeihout, aarde, bladeren, dode planten, bomen en struiken enzovoorts. Maar wat zie je telkens weer? De plaatsen, aangeduid met een oranje bord waarop in zwarte letters „tuinvuil" staat, worden o lui t yeoruikt voor huis- en grofvuil. Aan Diakenhove in de wijk Munnikhove troffen we een sterk staaltje aan, te zien op de foto die voor zich spreekt. En dat terwijl het een kleine moeite is om het bed naar de gemeentewerf te brengen waar al het grof vuil kosteloos gedumpt kan worden. Maar ja, zal men kennelijk gedacht hebben, als we het bed bij het tuinvuil mikken ruimt de gemeente het toch wel op, niet dan? september de biljarters, de vrouwen van het ontmoetingscentrum en anderen, die gebruik gaan maken van de kelder, warm houden. Dat de centrale verwarming wordt aangelegd is duidelijk hoorbaar in het gemeentehuis. Vooral de klopboren produceren vanuit de gewelven van het gebouw minder aangename klanken om gek van te worden, klagen al sommige ambtenaren. Wat moet dat straks worden wanneer een begin wordt gemaakt met de omstreden schuilkelder? Daarin moeten een mechanische ventilatie, sanitair, noodaggregaten en andere voorzieningen komen, waarvan de installatie zeker niet geruisloos zal gaan. Misschien vindt de meerderheid van de raad de overlast voor de ambtenaren een zwaarwegende reden om toch maar géén schuilkelder te realiseren. Caspar van Loo van de centrale inueusden verloopt bepaald van een leien Er leeft een boel delijkheid, afgezien van de tangen over het hoge mentstarief: Leusdenaar •rends heeft zich de laatste tpopt als een fervent van misstanden in de atie van decentrale ne. afgekort als CAI. Vers geheugen ligt nog de brief aan het district noord- ande Economische oledienst (ECD) heeft ireven. Daarin maakt hij igvan een economisch In Leusden door zo'n CAI aan te leggen, ds sprak in zijn brief van jpdrijving/ Iverkoop". eLeusdenaar woont in een ioning die eigendom is van evend ingenieursbureau lij betaalt vier gulden per 7. Ivoor een i' inschappelijke antenne a an Berends en anderen kmaken. Als meer dan de an de bewoners in zijn wijk ttot een aansluiting op de an wordt de nschappelijke antenne ilmd. Dat vindt Berends iks, omdat hij dan in van vier gulden ruim 15 per maand moet gaan S ivoor tv-en radio es gst via de nieuwe CAI, an wel een groter aanbod iders tegenover staat, daar heb ik niet om gd," vindt Berends, w ier deze kwestie. Nu een y waar hij zich momenteel p zet. Die betreft de vraag of U ardij Wijnand van j> n, die Berends'en 42 C\ huurwoningen namens heert, een beslissing I inomen over de afbraak jemeenschappelijke i. Berends werd namelijk

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9