rkrant idesplatform tot raad: Schuilkelder: rampzalig plan" een wijziging ijhof-voorstel isbrand Treek Isl Extra krediet nodig voor nieuw Rockers-gebouw hui^ut R0T0L Boetes voor rijden onder invloed voor Leusdenaren Brandje bij keet Rockers Herdenking gevallenen ROTOL Vandaag in de Leusder Krant crnnt Jongerenkoren- festival in St.-Jozefkerk Door tegenvallers tijdens uitvoering NVSH avond voor alleenstaanden BOU m r+ï c Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redakhe en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 bg.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 1 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV WOENSDAG 25 APRIL 1984 - 15e JAARGANG NO. 103 (Van één onzer verslaggevers JSDEN - „Een rampzalig plan is ons oordeel, dat de king van Leusden een vals gevoel van veiligheid geeft en bijdrage is aan de afbouw van het gevaar van een te oorlog". Dit schrijft het Vredesplatform Leusden aan meenteraad van Leusden die morgenavond (donder- zich definitief uitspreekt over de aanleg van een Ikelder onder het gemeentehuis. Het plaatselijke Vre- atform richt zich „met grote bezorgdheid" tot de raad in illerlaatste poging het college van burgemeester en luders „van het dwaalspoor af te helpen" een schuilge- heid te gaan inrichten. Of de brief van het Vredesplat- enige invloed zal hebben is de vraag, omdat inmiddels teerderheid van de raad zich voor de aanleg van een ■ikelder heeft uitgesproken tijdens de commissieverga- I g Algemene Bestuurszaken. Zoals bekend hebben B&W een voorstel gemaakt over de verdere inrichting van de kelder van het gemeentehuis, na de realisatie van het vrouwenontmoetingscentrum en de biljartzaal in die ruimte. Voorgesteld wordt om behalve expositie-, informatie- en vergader ruimte (annex kantine) ook een schuilgelegenheid voor 1000 men sen te verwezenlijken In een nieuw geredigeerd voorstel aan de raad schrijven B&W dat vanaf de eerste plannen voor de bouw van het Leusdense gemeentehuis het be leid van de regering in beeld is geweest, waarin is vastgesteld dat gestreefd moet worden naar het zorgen voor schuilgelegenheid in tijd van oorlog en eventuele ,,vre- desrampen". Het college. ..Vertra gingen binnen het ministerie en het ontbreken van fondsen voordat met de bouw van het gemeente huis werd begonnen, veroorzaak ten dat niet al bij de bouw kon worden aangebracht wat nodig is Thans heeft de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken laten we ten dat hij bereid is de kosten op zich te nemen van het geschikt maken van een deel van de kelder als schuilgelegenheid". Met het geschikt maken wordt bedoeld het aanbrengen van enige installaties voor noodverlichting, luchtbehan deling, watervoorziening, plus het maken van bouwkundige voorzie ningen en verstevigingen, zodat luchtsluizen kunnen worden geïn stalleerd. De schuilkelder zal circa 75 vierkante meters in gebruik ne men ONTSLAGEN In het nieuw opgestelde voor stel aan de raad -het vorige was voor menigeen onduidelijk en onvolledig- gaat het dagelijks bestuur van Leusden in vijf re gels in op het aspect van de noodzaak van een schuilkelder. „Wij achten ons ontslagen van een nadere toelichting op de verplichting om naar de mate van het mogelijke voor een der gelijke inrichting te zorgen. Met diens toestemming hebben wij een aantal nota's van de burge meester van Amersfoort die naangaande ter inzage gelegd, waaraan terzake niets toege voegd behoeft te worden", aldus het college van B&W. Met andere woorden zegt het college, dat zo'n schuilgelegenheid nodig is en dat die mening verder geen toelichting nodig heeft. De no ta's van de Amersfoortse burge meester, waar over gesproken wordt, gaan over het nut en de funktie van schuilkelders vanuit gemeentelijk oogpunt bekeken. SPRUITJESGEUR Het Vredesplatform Leusden veegt in zijn brief aan de gemeente raad nogmaals de vloer aan met het voorstel. „Volgens het -verou derde en naïeve- scenario van Binnenlandse Zaken", aldus het Vredesplatform, ,,gaat u, als u met dit rampenplan akkoord gaat, een schuilgelegenheid bieden aan 1000 Leusdenaren (wie9 en wat gebeurt er met de overige 23 000?) voor een eventuele atoomaanval op 200 kilometer afstand (wil men er althans levend van afkomen). Wie denkt zich daarin veilig te wanen met Soesterberg op tien kilometer afstand, moet nog maar eens goed bij zichzelf te rade gaan Het Vredesplatform vindt dat het schuilkelder-voorstel een „oerdegelijke spruitjesgeur uita demt", en het lijkt dit platform dan ook beter dat de raad zich struktureel gaat bezighouden met vraagstukken over oorlog en vrede. Omwonenden „Woelige Hoek" tyekenen bezwaar aan tegen jeugd- en jongerenwerk in gebouwpag. 3 Gemeente start procedure aanleg van volkstuinenpag. 3 Programma Koninginnedag Leusden pag. 5 Kleuterschool De Holm wil noodlokaalpag. 5 Trim- en Toerclub timmert aan de weg pag. 7 Overig sportnieuws pag. 7 Interview met wijkverpleegkundige Lydia van Kalkerl die dertig jaar in het - vak werk: én onzer verslaggevers) )EN - Burgemeester en uders blijven bij hun eer- dane voorstel om speel- reatievereniging Blijhof gevraagde 54 duizend 23.500 gulden subsidie te In de laatstgehouden ommissievergadering fi- had wethouder Fons s het voorstel terugge- vanwege enige onduide lijkheid daarover bij Blijhof en de commissie. Het bestuur van de speel- en re- kreatievereniging was geschrok ken en in verwarring gebracht door het feit, dat B&W ervan uit gaan dat Blijhof zelf 10 duizend gulden op tafel legt voor werk zaamheden aan het verenigings gebouw en de speelweide, waar voor de subsidie was aange vraagd. Blijhof heeft in principe dat geld wel, maar dat is gereser veerd voor reparatie van het lek kende dak van haar gebouw. B&W blijven echter na beraad van mening dat door het eisen van een eigen bijdrage van Blijhof de reserves van de vereniging „niet tot een hoog bedrag worden aan gesproken". Daarnaast, aldus het college, kan de vereniging door middel van zelfwerkzaamheid van de leden het te investeren bedrag positief beïnvloeden. Het voorgestelde subsidiebe drag is uiteindelijk bepaald door van de gevraagde 54 duizend gulden de eigen bijdrage plus 19.000 gulden af te trekken, zijnde een besparing die gevon den is door een andere verhar ding van de speelplaats te kie zen. Morgenavond buigt de ge- meenteeraad zich over het Blij- hof-voorstel. fin onzer verslaggevers) SDEN - Een stuk bos aan urtweg is zaterdagmiddag door brand verloren gegaan. Volgens de brandweer gaat het om circa 5000 vierkante meters bos, gelegen in landgoed Den Treek. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. Door de droogte kon het vuur snel om zich heengrijpen. Een helikopter van de verkeersgroep van de rijkspolitie werd ingezet om te kijken of vuurvonken wellicht andere delen bos in vlam zouden zetten. De Leusdense brandweer had het vuur snel onder controle, maar had wat meer problemen met het bestrijden van schroeiende wortels. Uiteinde lijk werd de hulp ingeroepen van een regio-brandweerwagen uit Amersfoort met een waterkanon van 8000 liter. Deze hoeveel heid water werd over het gebla kerde bos gespoten en bleek afdoende. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI 'firschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- arnilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm J'j kontrakten belangrijke korting, fiusderheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm) osse nummers. 75 cent per stuk. [peningstijden van ons kantoor )ns kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- jfc van 9 00 tot 12.00 uur en van 14,00 tot 17.00 uur geopend, aterdags gesloten TE HUUR: Gereedschappen matorialon en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Issell Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 zie pag. LEUSDEN - ,,U had net ander halve borrel te veel op," zei de Utrechtse politierechter, me vrouw mr. J.M.G. Reinders, te gen een 25-jarige inwoner van Leusden. Deze was op 8 mei van het vorig jaar in Leusden tij dens een alcoholcontrole aan gehouden. Hij had gereden met een promillage van 0,82, terwijl 0,5 de maximaal toegestane hoeveelheid is. Officier van justitie, mr E T. Wes- selius, eiste volgens de richtlijnen die het Openbaar Ministerie voor deze zaken hanteert vijfhonderd gulden boete De politierechter nam die eis over Omdat de man in een moeilijke financiële situatie zit mag hij het geld in vijf termij nen van honderd gulden betalen. Wegens het rijden met te veel rank op, werd een 54-jarige man uit Leusden door de Utrechtse po litierechter veroordeeld tot drie honderd gulden boete De ver dachte had op 6 juni van het vorig jaar in zijn woonplaats over de Groene Zoom gereden met 0,67 promille alcohol in zijn bloed „Dat is net iets te hoog", zei de politierechter De man had een schikkingsvoorstel gekregen van f 250,—, maar dat geld niet be taald, omdat hij dat op dat mo ment niet kon „De tarieven op de zitting zijn wat hoger, omdat een zitting een hoop extra werk bete- kent", zei officier van justitie, mr I E.T. Wesselius. Hij eiste daarom 1 nu driehonderd gulden boete j „Dat vind ik redelijk", was de reactie van de verdachte LEUSDEN - In de St.-Jozefkerk aan de Hamersveldseweg wordt zondag 29 april een jongerenko- renfestival gehouden. Dit eve nement vindt plaats in het kader van de aktie n Halve ton voor 'n hele toon" die werkgroep Leusder Orgel Fonds '84 op touw heeft gezet. De aktie is no dig voor het inzamelen van 50 duizend gulden voor de restau ratie van het orgel in de St.-Jo zefkerk. Aan het festival zondag doen mee het koor Reformation uit Leusden en het jongerenkoor van de St - Jozefparochie. Bovendien is de La Vida Jazzband present die gospels en blues ten gehore brengt. Het evenement begint om 14 00 uur en duurt tot omstreeks 16 00 uur De entree bedraagt een tientje, dat ten goede komt aan het orgelfonds l.v.m. HEROPENING FA. ROTOL vrijdag na 12.30 uur GESLOTEN. IRKOOPCENTRUHBV mei e»gen lechrusche dienst De nieuwe Rockers-keet in aanbouw, waarvoor 9 duizend gulden extra nodig is. AMERSFOORT - Zaterdag 28 april organiseert de NVSH, afde ling Amersfoort een avond voor alleenstaanden Ook Leusdena ren zijn welkom Het gebouw van de NVSH staat aan de Curacao- laan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21 00 uur. Voor meer informatie kan men bellen 's avonds na 20.00 uur. Telefoon 033-622217 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voo de realisatie van het nieuwe onderkomen van jongerengroep De Roc kers is een extra krediet no dig van 9 duizend gulden. In november vam het vorig jaar stelde de gemeenteraad 26 duizend gulden beschikbaar voor de aanschaf en plaat sing van een nieuw Rockers gebouw aan de Valleilaan. Zoals reeds eerder in deze krant gemeld stuitten gemeente en De Rockers tijdens de werkzaamhe den voor de plaatsing van het houten gebouw op een aantal on- vooziene zaken. De kwaliteit van de gekochte keet bleek niet bij zonder goed te wezen (slechte vloer en kap) en de geplande hou ten fundering bleek onvoldoende en moest vervangen worden door betontegels. In de oorspronkelijke begroting was ook geen rekening gehouden met een toegangspad vanaf het parkeerterrein aan de Valleilaan naar het Rockers-gebouw Hierin is nu voorzien door de stalconpla- ten, die bij het oude onderkomen van de jongerengroep aan Claren- burg lagen, te gebruiken. Deze platen zijn echter zo zwaar dat ze met aangepast vervoer verplaatst moesten worden Verder zijn er beschermluiken voor de ramen gekocht Al deze extra voorzienin gen, plus een aantal overschrij dingen van geraamde posten die niet met name worden genoemd, belopen een bedrag van 9 dui zend gulden. In de raadsvergadering van mor gen (donderdag) zal het voorstel van burgemeester en wethou ders, dat niet in de raadscommis sies is behandeld, aan de orde ko men B&W willen thans een be sluit van de gemeenteraad omdat uitstel niet verantwoord is, nu de werkzaamheden voor realisatie van het gebouw in volle gang zijn LEUSDEN - Een brandje heeft vorige week schade aangericht aan het nieuwe onderkomen van jongeren groep De Rockers. Volgens brandweercommandant J. Upperman was het vuur te gen de buitenkant van de houten keet gestookt, maar kon door snel ingrijpen van de brandweer tijdig worden geblust. De brand is zo goed als zeker aangestoken, om dat er resten van petroleum werden aangetroffen. Com mandant Upperman schat de schade aan het Rockers gebouw op enkele duizen den guldens. LEUSDEN - Op vrijdag 4 mei vindt de gebruikelijke Stille Tocht naar het monument in de fusilladeplaats van het voorma lig concentratiekamp en de oor logsgraven op de begraafplaats Rusthof plaats. De opstelling voor de Stille toen is op de Appelweg, nabij Laan 1914. Het programma voor de herden kingsavond luidt als volgt: 18.00 uur: Vlaggen halfstok. 19.00-20.00 uur: Stille Tocht van Appelweg (Laan 1914) naar Rusthof: Appelweg-monument voorma lig concentratiekamp - Appel weg - Laan 1914 - Dodeweg - Rusthof. 19.45 - 19.59 uur: luiden kerk klokken. 20.00 - 20.02 uur: twee minuten stilte ter herdenking van de ge vallenen. HOOG BEZOEK BIJ STUIVENBERG Queen Sophia, Queen Victoria, mrs. Bradshaw en Kaiser Wilhelm. U kunt ze bewonderen en zelfs meenemen bij de Vierzinnen 1 (Achter Nleuwslraal 62) SCHERPENZEEL wassen - koelen kijken - luisteren 27 april 1984. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1