Leusden-HBS De Mos eist opnieuw de titel op Trim en Toerclub Leusden kalender Jongerenver. Virus speelt een komedie HOCICEY VOOItSI'EL Openbare commissie vergaderingen in mei SVA kan zondag promoverei Jeugdvoetbal Achterveld In De Meent zaalvoetbaltoernooi Hongaren filmen in Leusden Is gras schaven goedkoper dan het maaien? 1 mei feest Voetbalnijd Informatie voor Engelstaligen Collectes in mei Loep op Leusden VRIJDAG 27 APRIL 1984 LEUSDEN - Komend weekend moeten de heren van hockey club Leusden de wedstrijd tegen mede-degradatiekandidaat HBS op het Valleipark inhalen. De twee punten die de Leusdenaren op HBS achterliggen kunnen in één keer weggewerkt worden. Destijds bleef Leusden met 2-1 aan de winnende hand. Gezien dit gunstige resultaat zal de ploeg met vol vertrouwen aan het karwei beginnen. Gesteund door het luidruchtige publiek zijn de heren tot veel in staat, blijkens de afgelopen thuiswed strijden. Daarom alleen al reke nen ze op de volle winst. Immers met een gelijkspel of een nederlaag is het met Leusden zo goed als gebeurd en zullen de heren binnen een jaar weer naar de 2e klasse moeten afzakken. Een minder prettig vooruitzicht is in dit Leustrum-jaar nauwelijks de baar. Het is dan ook erop of er< der. Roomburg haalt de weds? tegen de Kraaien in en moei degradant maar nergens meer rekenen Een gelijkspel zou ale complete verrassing zijn. Het programma luidt: Leusden-HBS (2-1) Roomburg-Kraaien (0-1) De ranglijst is alsvolgt Be Fair (kamp) 17 Alliance 17 Kraaien Hilversum 17 Strawberries 17 Voordaan 17 Kameleon 17 HBS 16 Leusden 16 Roomburg 16 LEUSDEN - Op eerste Paas dag ging, onder leiding van Ber- tus Kok, het tweemaal per jaar terugkerende zaalvoetbaltoer nooi van De Meent van start. Acht ploegen hadden zich ge meld met als nieuwkomers „The Boys" en „Public Image". In de eerste ronde bleek al hoe goed de ploegen ditmaal tegen elkaar waren opgewassen Vooral in poule II ging het er behoorlijk aan toe Alleen de ploeg van De Boom die vorige keer tweede was gewor den had het moeilijk en klasseerde zich niet voor de kruisfinales. Het jonge team van de Vrije Vogel onder leiding van Rob Tolhuizen wist zelfs met drie gelijke spelen de kruisfinales te behalen. De stand in poule II was dan ook op een zeer verrassende eerste plaats de jeugd van de Meent 2. op de tweede plaats de Vrije Vogel, op de derde plaats Public Image en als vierde eindigde De Boom. In Poule I moest De Mos onder leiding van Cees Leyenaar de titel verdedigen en even leek het erop dat het moeilijk zou worden omdat de eerste wedstrijd werd verloren, maar herstel bleek al gauw troef want de andere twee poulewed strijden werden gewonnen Vooral de routiniers van The Boys boden zware tegenstand en zij waren het die de grote finale bereikten De Meent 1 en Virus, ook eens num mer één, vielen uit de boot en konden niet imponeren. De kleine finale om de derde vierde plaats werd tenslotte i speeld tussen De Meent 2 en Vrije Vogel die door de ploeg v Rob Tolhuizen met 3-4 werdi wonnen. De grote finale ging6 sen De Mos en The Boys diei wederom werd gewonnen door Mos zodat deze ondanks en verzwakking toch de titel weer! nenhaalde. De eindstand werd uiteinde'^ 1De Mos 2. The Boys 3 De Vrije Vogel 4 De Meent 2 5 Public Image 6. Virus 7. De Boom 8. De Meent 1 LEUSDEN - De TT. Leusen organiseert in de komende weken voor haar leden en belangstellen den een groot aantal fietstoertoch- ten De data's voor deze ritten luiden alsvolgt: 29 april: ronde van Noord Holland 160 kilometer. Vertrek 06 00 uur van het clubhuis. 29 april: sterrit T.T. Leusden en/of een oefenrit. 2 mei: ster- of oefenrit Vertrek 19.00 uur. 5 mei: Veluwe-Betuwe tocht vanuit Ermelo 150 kilometer Vertrek 07.30 uur. 6 mei ster- of oefenrit 9 mei. ster- of oefenrit. 12 mei. Holterbergtoer 150 kilome ter vanuit Holten Vertrek clubhuis 06.00 uur 13 mei: ster- of oefenrit. 16 mei: ster- of oefenrit. 19 mei: Bertus de Riddertocht 60 kilometer vanuit Nijkerk. Vei vanaf het clubhuis op de fietsr Nijkerk om 08 00 uur. 20 mei: ster- of oefenrit. 23 mei ster- of oefenrit. 26 mei: Elfmerentocht Sneek 150 kilometer. Vertrek* het clubhuis om 06 00 uur Het clubhuis van de T.T. Leus is het restaurant van het zwerri Bavoort. Vertrektijden van oele ten op zaterdag of zondag is a om 09.00 uur en op de woerrs om 19.00 uur. Inlichtingen over de T.T. Leus kunnen ingewonnen worden Kommer van Tricht Dordogrt tel.: 945845 of bij Peter van Boom, Aragon 15, tel 941375 Redaktie: Caspar van Loo Een Hongaarse filmploeg, bestaande uit drie mensen, komt donderdagmiddag 8 mei naar Leusden. Er worden opnamen gemaakt van de nieuwbouw, die de Hongaren zullen gebruiken voor een televisiereportage over de gesubsidieerde woningbouw en scholenbouw in Nederland. Leusden is aanbevolen door het ministerie van Volksgezondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiëne (kortweg VROM) die als gastheer zal optreden voor de filmers uit Hongarije. Ze arriveren op 7 mei in Nederland en vertrekken met blikken vol filmmateriaal vijf dagen later. Volgens het hoofd van de afdeling voorlichting van het ministerie van VROM is de aanleiding van het bezoek van de Hongaren de volgende: in 1983 kreeg architectenburo Trefters Polgar een vakonderscheiding voor zijn verdienste in de gesubsidieerde woningbouw alsmede in de scholenbouw in Nederland. Aangezien de heer Polgér een Hongaar van origine is vond de Hongaarse tv het een goed idee om een reportage te maken over de genoemde bouw, inclusief projectenvan Treffers Polgar. De filmploeg zal overigens niet alleen in Leusden worden rondgeleid. De crew moet een druk programma afwerken want ook een bezoek aan Nieuwegein, Almere, Oud-Beyerland, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Goes als ook de Oosterscheldezijn gepland door het ministerie, dat verder voor de achtergrondinformatie zorgt. „Wat de Hongaren willen filmen, moeten ze ulteraad zelf weten," aldus het voorlichtingshoofd van het VROM-departement. Het resultaat van het grasschaven inbeeld gebracht. De gemeente heeft een proef genomen met het zogenaamd schaven van gras in plaats van maaien. Op hoeken van kruispunten en in bermen is met een gehuurd speciaal mobiel apparaat het toplaagje, inclusief het gras, eraf gehaald. Door dit vruchtbare laagje té verwijderen krijgen de grassoorten, waaronder onkruid, minder snel kans opnieuw op te komen. Gevolg is dat er minder gemaaid hoeft te worden, waardoor er wellicht geld bespaard kan worden. De gemeente zegt „wellicht" omdat Voor Jan Door telkens weer de kranten goed te lezen Kreeg Joost een hekel aan de potentaten. Die keer op keer het kiezersvolk vergaten Om voor het oog de grote bink te wezen. Zi'i werden ons destijds hoog aangeprezen. Als burger kon je ie op hen verlaten. Joost walgt van deze pseudo-democraten. Met hekelen wil hij die walg genezen. Hun zorg voor mensen geldt de eigen kring, De eigen beurs wordt daarbij niet vergeten. - De Inslag ligt vers in herinnering - Mijn verzen Jan, zijn niet zomaar wat kreten, Zij zijn een aanklacht tegen verloedering. Wie houdt de wet en wie heeft een geweten Joost LEUSDEN - In de komende maand mei worden de volgende openbare commissie- en werk groepvergaderingen gehouden. Maandag 7 mei: Welzijn en Onder wijs. Dinsdag 8 mei: Openbare werken en Ruimtelijke Ordening. Donderdag 10 mei: Algemene Be stuurszaken. Maandag 14 mei: Financiële en Economische zaken. Dinsdag 15 mei: Planadvies groep. Donderdag 24 mei: Raad. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur, de raad om 19.30 uur en worden gehouden in het Ge meentehuis, 't Erf 1 te Leusden- centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw-Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waarin de vergadering is gehouden LEUSDEN - De jongerenver eniging Virus zet zondag een reeds lang bestaande traditie voort. Een aantal leden van de vereniging, met een voorliefde voor het toneelspel, brengt dan een komedie voor het voetlicht. Later in dezelfde week brengt men hetzelfde stuk nogmaals. Men doet dat dan in het kader van het programma van de oran jevereniging. Virus is maandenlang bezig geweest met de voorbereidingen voor de komedie „De terugkeer van mevrouw Savage". Het is puur toevallig dat ook een ande re Leusdense jongerenvereni ging namelijk de PJGU, hetzelf de toneelstuk op haar repertoire heeft staan. De PJGU heeft het toneelstuk enkele maanden ge leden al opgeroerd in een stampvolle Korfzaal. Het lijkt welhaast zeker dat de bezoekers van de toneelavond een kostelijke avond zullen hebben. Het spel speelt zich af in een tehuis waar mensen verblijven die niet helemaal normaal genoemd kun nen worden. De komst van me vrouw Savage brengt allerlei toe standen teweeg die een beroep doen op de lachspieren. „De terug keer van mevrouw Savage" is een Engels toneelspel in twee bedrij ven. geschreven door John Patrick De oorsprongelijke titel is „The Savage dilemma". Als Virus het stuk op 3 mei opvoert in de Korf in het kader van de'oranjefesiiviü heeft het toneelspel een ar»: na^m Virus gaf er de voorkeu' om het spel dan te brengen a de titel „Lang niet gek 0 laatste titel geeft beter de inl van het stuk weer omdat men tijdens het spel gaat afvragenc licht geestelijk gestoorde hoofq sonen eigenlijk wel zo gek zijn De regie van het toneelstuk? Virus dat gaat brengen is in ha' van Wim Möhlmann, die al in verleden heeft bewezen eenu? kende amateur-regisseur te Samen met adviseur Wim van heeft Möhlmann de tonelisten getwijfeld tot een behoorlijke p tatie weten te leiden. Zondag 29 april speelt Virus 20.00 uur in het Ros Bey Virusleden die hun kontribufe tijd hebben betaald hebben toegang. Voor belangstellen zijn er echter ook nog plaï beschikbaar. Donderdag 3 mé opnieuw gelegenheid het ton spel van Virus te bewond; Virus treedt dan op in de grote; van de Korf. Aanvang 20.00 ir ACHTERVELD - De wed! van Achterveld tegen KWAl dagmiddag is voor Achter een heel belangrijke wedd Om te promoveren heeft Ad veld nog maar een punt nod Ook wat betreft het kampi schap blijft de spanning staan. De concurrent vanl terveld, Olympia moet een strijd spelen tegen de li geklasseerde. Wordt deze strijd door Olympia verlore wint Achterveld zijn wed! dan is er ook nog het kampi schap voor de Achtervi club. LEUSDEN - De P.v.d.A, ling Leusden, organiseert dint avond een 1-mei-feest inde van de Hakhorst. De aanva 20.15 uur. Afdelingsvoorzitter Steur en Arie Groenevefl, voorzitter van de industiH FNV zullen een inleiding vi gen. Er is gelegenheid tot v* stellen. De Rooie Vrouwen I den treden op met een cabaf gramma. Het feest wordt 0 door „levende muziek De gang is voor iedereen gratis de proef moet uitwijzen of er daadwerkelijk bespaard wordt en zo ja hoeveel. Geconstateerd moet worden, dat de geschaafde groenstroken en bermen een armoedige aanblik geven in het toch zo weelderige Leusden. Die tol moet de gemeente betalen als ze wil besparen op het onderhoud van het groen in Leusden. Als twee voetbalelftallen van dezelfde vereniging tegen elkaar uitkomen staat er heel wat prestige op het spel, met name voor de ploeg die als underdog van start gaat. Zo ook afgelopen zaterdagmiddag toen het derde van Roda-zaterdag tegen het vijfde aantrad in een oefenpotje. Voorde niet-ingewijden in het voetbalwereldje: van een derde team kan men in de regel betere prestaties verwachten dan van een vijfde elftal. De spelers van Roda 3 waren dan ook niet bevreesd voor de confrontatie met de jongens van het vijfde. „Het derde trok, aan zijn stand verplicht, bij de start alle registers open", begint het verslag van de wedstrijd dat wij van Roda 5-speler ontvingen. Tussen haakjes wordt er bijgevoegd: „(van het 5e mag je toch niet verliezen en bovendien stond er na afloop een tientje bier per persoon voor de overwinnaars klaar). Het moge duidelijk zijn, gezien de inzending van het verslag en bovenvermelde aanhef, dat de jongens van het vijfde Roda 3 versloegen. De eindstand werd 3-1 door doelpunten van „zwarte parel" Hans Vrede, Bart van de Glind (e.d.) en Dominique van Loo, die nota bene van het zesde was geleend. „Het vijfde toonde veel clementie met de tegenstander door, ondanks de vele goede kansen, niet meer te scoren," aldus het verslag van Roda 5 dat ongetwijfeld met veel plezier is geschreven. Een kat koestert zich in de zomerzon. ACHTERVELD - Het team Ach terveld A2 behaalde het kampioen schap door tegen Hoogland gelijk te spelen. De overiqe uitslaqen zijn Achterveld A2-WÖPA2 2-4 Hoogland A3-Achterveld A2 2-2 Achterveld kampioen Tersch. Boys B1-Achterveld B1 3-0 APWC C2-Achterveld C2 23-2 Tersch. Boys E1-Achterveld E1 6-0 Dames jun Achterveld-Huizen 0-0 Programma: Zaterdag 28 april: Amersf Boys A2-Achterveld A2 LEUSDEN - Zaterdag organi seert een clubje vrouwen een informatiemiddag voor Engels en Amerikaans sprekende inwo- ners van Leusden. Door het taal probleem weten ze vaak de weg niet in de gemeente. Daar hoopt het clubje door het geven van praktische informatie wat aan te kunnendoen. Het ligt in de bedoeling om regel matig bijeen te komen, en terzijner- tijd een stencil in de Engelse taal te maken met de nodige gegevens omtrent Leusden. Belangstellen den zijn welkom van 14.00 tot 17 00 uur in de Hakhorst, Waarden v 14.00 a 15.00 Achterveld C2-Soest C4 a 13.45 Amersf Boys D1 -Achterveld D1 v 12.30 a 13.00 Achterveld D2-Hoogland D4 a 13.00 Achterveld D3-Soest D5 a 12 00 Roda E3-Achterveld E1 v 10.30 a 11.00 Roda F3-Achterveld F1 v 9.30 a 10.00 Hoevelaken F2-Achterveld F2 v 9.30 a 10.00 Dames jun. SVMM-Achterveld v 10 00 a 11.00 Meisjes Achterveld-Brederodes a 12.00 Woensdag 2 mei: Meisjes Achterveld-Huizen a 19.15 25-a. Vooraf kan men telefonisch kontakt opnemen met mevrouw Kate Hudson, telefoon: 943683 of mevrouw Annie Burnam, telefoon 944457. LEUSDEN - Burgemeester en Wethouders van Leusden hebben voor de maand mei vergunning verleend voor het houden van de volgende collectes tot 6 mei: internationale hulpverle ning. 7 tot 13 mei: Astma Fonds. 14 tot 20 mei Nat. Cie tegen Alcoholisme. 21 tot 27 mei: AVO Nederland. 28 mei tot 10 juni: Ned. Rode Kruis. ry LEUSDEN - Een zomerse lente. Dat schreef fotograaf Janus C\ TY1 A1TQP Visser achterop de plaatjes, die hij dezer dagen in het zonovergo- LlV/i L Ivii Ov Jen Leusden schoot. En dat is niet overdreven. De temperaturen van de laatste dagen doen zeer zomers aan En zoals uit de foto's blijkt hebben mensen en dierën ieder hun eigen manier om van dat m heerlijke water te genieten. De één zoekt het op het water van de I p T"J T p vijver, de ander heeft genoeg aan zijn balkonnetje. Maar allemaal v L l genieten ze ervan, dat is duidelijk. Langs de Noorderinslag staan de narcissen volop in bloei En de hele garderobe kan even lekker uitwaaien. Spelevaren op de vijver naast het postkantoor

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8