en W. bereid f 430.000,- te steken in kunststof-hockeyveld Aktie voor kerk orgel loopt slecht 355.000,- ineens en zeven jaar exploitatiesubsidie v; Zaak werper brandbom aangehouden navond rdenking vallenen ekenmarkt «nesty Int. Pas 5000 gulden voor restauratie Statenvragen over manege aan Buurtweg Detective schrijver Baantjer in Hamershof Vandaag in de Leusder Krant eusiler trant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffl FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant L— Geen krant ontvangen? rkrant VRIJDAG 4 ME11984 - 16e JAARGANG NO. 2 Hoofdredakteur MARNIX KREUNS Redaktie en admintsiraflè Rozendaailaan 9 3830 AA Leusden-Centrurr Telefoon 033-941495 bg.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 371441 Abonnement f 16,15 per kwartaal Uitgave BOU BV _^USDEN - Het college van B. en W. Is bereid om een ag van bijna 430.000,- te steken in een kunststofveld de mixed Hockeyclub Leusden. B. en W. zouden in één 355.000,- ter beschikking willen stellen en daarnaast in jaar lang een subsidie willen geven voor de exploitatie het nieuwe veld. De totale kosten van aanleg van het veld len geschat op 510.000,-. i en ander blijkt uit een 4fetel van het college, dat isdag Is verzonden aan de f i van de raadscommissie :ljn en Onderwijs". Deze tnissie vergadert aanstaan- aandag onder meer over de S ig van een kunststofveld de hockeyclub. Nadat ook idere raadscommissies er |4 oordeel over hebben kun- geven In de loop van deze id is het de bedoeling dat de enteraad er in zijn raads- idering van eind deze id een besluit over neemt. het college betreft moet dat isitief besluit zijn. De leden iet college zijn overtuigd ge- van de noodzaak van de gvan een kunststofveld. Mo- >el heeft de hockeyclub, die luishonk heeft op het sport- lex .Valleikanaal", de be ting over twee noodvelden de Middenweg In verband ontwikkeling van 't Ruige »al de MHC Leusden echter niet al te lange tijd geen ik meer kunnen maken van velden. Op zich is er binnen iportcomplex „Valleikanaal" el ruimte voor vervanging van lodvelden door twee gewone grasvelden, maar daarmee zou de accommodatieproblematiek van de hockeyclub slechts voor korte tijd zijn opgelost. De MHC verwacht volgend jaar zo'n 800 leden te hebben en de prognose voor 1990 bedraagt 900 leden. De aan deze ledentallen gekoppelde veldenbe- hoefte bedraagt in 1985 acht a negen en in 1990 negen tien, aldus B. en W. in het voorstel. Voor zoveel hockeyvelden is binnen het sportcomplex ..Valleikanaalech ter geen ruimte: er kunnen er daar maximaal zeven worden aange legd. Aangezien een kunstgrasveld wat de mogelijkheid tot gebruik gelijk gesteld kan worden aan drie natuurgrasvelden, kan een kunst grasveld wel de accommodatiebe hoefte van de hockeyers op een wat langere termijn lenigen. Het kunststofveld zou binnen „Val- leikanaal" moeten komen te liggen op de plaats, waar nu het oefenveld ligt. Die plaats is vooral het meest geschikt, omdat daar de veldver- lichting staat en die mag op grond van het bestemmingplan nergens anders neergezet worden. VOORWAARDEN In het voorstel zeggen B. en W Gisteravond bezocht een delegatie van de gemeenteraad een sportpark in De Bilt waar een zandkunstofveld ligt. dat het uitgangspunt bij de bespre kingen met de MHC Leusden steeds is geweest: „Het financiële voordeel voor de gemeente moet duidelijk zijn en de risico's voor de gemeente uiterst beperkt." Vol gens het college is er een construc tie gevonden, waarin onder een aantal voorwaarden dat uitgangs punt gehonoreerd wordt. In grote lijnen ziet de constructie er als volgt uit: - De MHC Leusden gaat h kunststofveld geheel in eigen be heer realiseren en exploiteren. - In de aanlegkosten van geschat 510.000,- subsidieert de ge meente 355.000,- Dit bedrag is gebaseerd op de geraamde kosten van de aanleg van twee natuur grasvelden 300 000,-) en het normbedrag voor oe renovatie van één natuurgrasveld. - De gemeente verleent ter compensatie van het wegvallen van de indirecte subsidie in de onderhoudskosten van drie natuur grasvelden een in zeven jaar aflo pende jaarlijkse subsidie in de ex ploitatiekosten van het kunststof veld. Dat bedrag loopt van 19.900,- in het eerste tot 6.800,- in het zevende jaar en in totaal gaat het om 74 800,-. In feite betekent deze subsidie een besparing voor de gemeente, om dat de bijdrage in de onderhouds kosten van drie velden hiermee wordt afgebouwd - Vervanging van de kunstgras- mat en de verlichting (afschrijving in tien jaar) komen voor rekening van de MHC - Afhankelijk van het gemeentelijk sportbeleid, de financiële mogelijk heden van de gemeente en de MHC over 25 jaar, zal tezijnertijd worden bezien of en in hoeverre een gemeentelijke bijdrage in de renovatiekosten van de onderlaag van het kunstgrasveld kan worden verleend. - Het college wil een vinger in de pap houden bij de door de MHC te kiezen beheersconstructie voor het veld, de keuze van de leverancier en de aanleg van het veld. Die aanleg moet bovendien op kosten van de MHC worden begeleid door de Nederlandse Sport Federatie en de Koninklijke Nederlandse Hoc- keybond. GARANTIE Voor het deel van de aanlegkos ten, dat niet door de gemeente zal worden gesubsidieerd, moet de MHC Leusden een lening afsluiten Bij de Stichting Waarborgfonds Sport kan de MHC waarschijnlijk voor de helft van het te lenen bedrag van 155 000,-een garan tie verkrijgen De gemeente zal gevraagd worden voor de andere helft garant te staan Ook daartoe is het college bereid en de raad kan daarover volgende maand een apart voorstel tegemoet zien De commissievergadering waarin voor de eerste keer over dit collegevoorstel zal worden gepraat, wordt aanstaande maandagavond (7 mei) gehou den. Vanaf 20.00 uur vergadert de raadscommissie „Welzijn en Onderwijs" in de commissieka mer van het gemeentehuis, 't Erl 1. Het kunststofveld staat als punt 12 op de agenda genoteerd. ZIE OOK „LOEP OP LEUSDEN" Waardering van B en W voor de adviesnota van ex-Schoolraad3 Interview met Kate Hudson, die samen met enkele andere vrouwen Engelstaligen In Leusden wil opvangen5 Antilopen uit kampioensrace korfbal6 Overig sportnieuws6/8 Loep op Leusden met Kantlijn, Kreyns en Joost7 Filmnieuws 8 Spaanse ontboezemingen.8 Servicepagina9 DOKTERSDIENST Tel.: 945735. LEUSDEN - In de zaak tegen een 20-jarlge inwoner uit Leus den, die twee weken geleden terecht stond voor de Utrechtse meervoudige kamer omdat hij meermalen op gewelddadige wijze feesten had verstoord, be sliste de rechtbank dat de zaak moest worden aangehouden omdat zij het nodig vindt dat de man door een psychiater onder- PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voorde lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend', di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. én onzer verslaggevers) USDEN/AMERSFOORT - overal In het land worden i Leusden en Amersfoort ond de gevallenen uit de de Wereldoorlog herdacht, doen gebruikelijk gebeurt et een stille tocht van het ment op het voormalig concentratiekamp Amersfoort naar de begraafplaats Rusthof aan de Dodeweg. De stille tocht vertrekt om 19.00 uur vanaf het monument „De Ste nen Man" en gaat van daaruit via Appelweg, Laan 1914 en Dodeweg naar Rusthof. Op de begraafplaats wordt tussen 20 00 en 20 02 uur twee minuten stilte in acht geno men ter herdenking van de slacht offers van de Tweede Wereldoor log. Vanaf vanavond 18.00 uur tot zonsondergang zullen vanaf alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok hangen. Particulieren wor den uitgenodigd dit voorbeeld te volgen. Tussen 19.45 en 20.00 uur zullen de klokken van alle kerken luiden. ISDEN - Op zaterdag 5 mei De Til, Hamersveldseweg H0.00-16.00 uur een grote n- en platenmarkt worden uden ten bate van Amnesty alional. De Inzamelingsak- ede groep Leusden van organisatie de afgelopen len op touw zette heeft tsende resultaten opgele- Na sortering van een en blijkt de collectie te be ult duizenden boeken, nder vele pockets en pa cks. Er zijn romans, kinderboeken, reisboeken, kookboeken, boeken over plant en dier en over velerlei hobbies, alsook boeken over op voeding. onderwijs en theologie In de bonte mengeling ontbreken ver der niet de talloze liefdesverhalen en de detectives Behalve Neder landse zijn er ook Engelse, Franse en Duitse boeken. Voorts zijn ver krijgbaar complete jaargangen van tijdschriften en een groot aantal losse nummers van tijdschriften De boeken, vele van bekende au teurs zijn in het algemeen in goede staat. De collectie platen bestaat zowel uit klassieke als uit populaire elpees. Alle boeken, tijdschriften en platen worden op 5 mei tegen uiterst lage prijzen aangeboden Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden HJU erschljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. amiheberichten en losse advertenties 40 cent per mm. i kontrakten belangrijke korting, ïusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). °sse nummers: 75 cent per stuk PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: kantoor, Rozendaailaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend iterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De geldinza- melingsaktie voor de restau ratie van het orgel in de Leus- dense St.-Jozefkerk verloopt uitermate teleurstellend. Tot nog toe is er circa 5000 gul den binnen, terwijl er 50 dui zend gulden nodig is voor het opknappen van het bijna honderd jaar oude kerkorgel. Op zondag 3 juni staat het einde van de aktie ,,'n Halve ton voor een hele toon" ge pland. maar gezien het min der gunstig verloop wordt de aktie wellicht verlengd of la ter in het jaar voortgezet. Begin april van dit jaar startte Werkgroep Leusder Orgel Fonds '84 een reeks aktiviteiten om geld bijeen te krijgen voor de restauratie van het orgel in de katholieke St.-Jozefkerk. Zo konden er door parochianen en anderen aandelen worden gekocht die echter geen dividend opleveren, werden er al lerlei artikelen (kaarsen, penteke ningen. buttons, balpennen) te koop aangeboden en werd er een aantal publieksaktiviteiten op touw gezet. Zondag 8 april was er een koren festival (entree 2,50 gulden), een week later een middagconcert (toe gangsprijs 5 gulden) en afgelopen zondag een jongerenkorenfestival (entree 10 gulden). De belangstelling voor het koren festival was nog redelijk te noe men. maar de twee overige aktivi teiten werden volgens de organisa tie zeer matig bezocht. Ben Muller van Werkgroep LOF '84: „Weinig belangstelling betekent te vens weinig geld voor het orgel fonds We overwegen de eerstvol gende publieksaktiviteit, het mid dagconcert met de Vocal Group en Irene Allard. af te gelasten omdat er dan misschien geld bij moet als er weer zo weinig mensen komen kijken en luisteren". Oorzaken voor de matige belangstelling weet Mul ler niet zo gauw De werkgroep heeft nu haar Rozendaailaan 9 Leusden-C. iimpgBjgiitiiilö*: 'N HALVE TON VOOR N HELE TOON hoop gevestigd op de lotenver- koop Er worden 2500 loten tegen een tientje uitgegeven. Prijzen zijn er volop. „Binnenkort gaan we starten met de lotenaktie, zodra de gemeente toestemming heeft ge geven". aldus Muller Mocht de verkoop van de loten ook tegenvallen dan is het heel goed mogelijk dat de aktie ,,'n Halve ton voor een hele toon" wordt verlengd met nieuwe aktivi teiten. „Of", aldus Muller, „we gaan later in het jaar weer fris opnieuw beginnen". Opde vraag of het kerkbestuur van St.-Jozef als alternatie) beter maar zelf in de buidel kan tasten, zegt Ben Muller: „Zo n uitgave is niet begroot door het kerkbestuur, dus ik weet niet of dat zomaar gaat. Aan de andere kant is de kerk natuurlijk niet arm lastig, dus een bi|drage in het orgelfonds is heel goed mogelijk" VUIL De noodzaak om het orgel van de St.-Jozefkerk te restaureren openbaarde zich in januari 1983 toen een adviseur van de Katho lieke Klokken- en Orgelraad na een onderzoek vaststelde dat het kerkorgel in een betrouwba re staat verkeert. Uit zijn rapport bleek verder dat er stof en vuil in zowel het orgel als de pijpen zit, dat meer dan duizend leren membranen zijn versleten en/of uitgedroogd en dat de speeltafel nodig opgeknapt dient te wor den. Hel jongerenkorentestivat werd zondag slecht bezocht Een fikse tegenvaller voor Werkgroep Leusder Orgel Fonds. (Van één onzer verslaggevers) UTRECHT/LEUSDEN - Staten lid Jaap Roodenburg (PvdA/ PPR) heeft aan het college van Gedeputeerde Staten schriftelij ke vragen gesteld over de ge volgde procedure voor de ver bouw tot manege van een vee schuur aan de Buurtweg in Leus den. Dat gebeurde pas nadat Leusden toezegde voorwaarden te stellen aan de horeca- exploitatie in de manege. Statenlid Roodenburg wil van GS weten wat deze voorwaarden in concreto inhouden Ook is hij be nieuwd naar de sancties die wor den getroffen als de voorwaarden niet worden nageleefd en wie daar toezicht op houdt. Roodenburg vraagt zich verder af of de positieve besluitvorming, na de maanden lange illegale situatie aan de Buurt weg toen de manege zonder de wettige toestemming al functio neerde, niet de indruk wekt dat de wetsovertreder uiteindelijk toch zijn zin krijgt De laatste vraag van het progressieve Statenlid luidt: „Acht het college van GS de genomen beslissing tot het afgeven van de verklaring van geen bezwaar niet onrechtvaardig ten opzichte van degene(n) die wel correcte en for mele procedures heeft (hebben) gevolgd9" zocht wordt. De vriend van de verdachte, een 21-jarige inwoner van Leusden, die eenmaal mee was geweest naar een feest werd veroordeeld tot een boete van 150 gulden wegens verboden wapenbezit. De jongste verdachte had een maal een feest in Zeist verstoord en sloeg daarbij de vader van het meisje, dat het feest gaf, in elkaar. Ongeveer een maand later ging hij met de andere verdachte naar een feest in zijn woonplaats waarbij hij op gewelddadige wijze van de feestvloer werd verwijderd Dat maakte hem zo boos dat hij naar huis ging en twee molotov cocktails ophaalde Een daarvan gooide hij tegen de achterkant van het huis waarin het feest was. De brandbom vernielde toen de ach terdeur. Op de zitting betoogde advocaat mr P. Mol dat zijn cliént best eens zo gewelddadig zou kunnen zijn omdat hij vallende ziekte heeft. Hij zou daardoor wel eens impulsiever, dan anderen kunnen reageren De rechtbank vond dat dit betoog in zoverre hout sneed, dat ze een psychiater erover wil raadplegen. LEUSDEN - Zaterdag 5 mei zal in boekhandel Ha mershot Brouwerij 3, aanwe zig zijn de Nederlandse detectieve-schrijver A. C. (Apple) Baantjer. Van 14 tot 16 uur zal hij daar zijn die dag nieuw verschenen boek „De Cock en de dood van een clown" signeren. Baantjer die 25 jaar als re chercheur was verbonden aan het bureau Warmoesstraat in Amsterdam begon met publi ceren in 1959 In 1963 creeër- de hij de figuur De Cock. „De Cock met ce-o-ce-ka". inmid dels zijn er dertig boeken van zijn hand verschenen en wordt zaterdag te verschijnen „de Cock en de dood van een clown" zijn een er dertigste titel. Een bewijs van populari teit van zijn boeken is natuurlijk ook dat zijn boek „Moord in extase" onlangs met Joop Do- derer als de Cock en Ron Brandsteder als zijn assistent Vledder is verfilmd en mei succes in de bioscopen draait. Baantjer is zeker bereid om behalve zijn nieuwe boek te signeren ook eventuele vragen over zijn boeken te beantwoor den. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1