Kantlijn kkeldraad en agressie misère bij (horst Kunstgras geen grasvlies Kunstgras geen grasvlies (2) Luiers in top INGEZONDEN CARAVANKEURINGEN SUCCES VRIJDAG 4 MEI 1984 Loep op Leusden JTlslid Gert de Weerdt (PvdA) zich bijzonder verbaasd z*eldraadversperringen in de ivan het nieuwe rkomen van jongerengroep jokers. De Weerdt vindt de [prikkeldraad nou niet aid „buurtvriendelijk". De i-er zei dit vorige week is de raadversgadering ineen extra krediet van 9 ind gulden werd hikbaar gesteld voor d issingen aan de nieuwe V irking over de eldraadversperringen izouden zijn voor de raad (college van burgemeester thouders, maar daarin ste hij zich. Burgemeester maker en wethouder Van jen berg gaven er blijk van hoogte te zijn van deze J buurtvriendelijke" terming. De burgemeester: 1 prikkeldraad is er na de bij de keet gekomen. Ik weet m ran De Rockers, eerdt vermoedde dat zijn leigen waarneming, omdat de brandmelding bij de keet aan kijken en er toen geen rldraad aantrof. Dat het er illgt moet men zien als lerming tegen agressie van nat." Wethouder Van lenberg voegde eraan toe, ikkeldraad niets nieuws is "j isden. „Erzijnook" de de wethouder, „aarden is bei n hier waar prikkeldraad op Gert de Weerdt waren de rkingenvande meesteren Van lenberg aanleiding om te in dat er heel wat iwen in Leusden hebben Handle ook ^■Idraadbescherming iBfikunnen gebruiken. „En ^Bd mij voor het soort Herringen dat er moet nvoordegebouwendiewe lóéten beschermen", aldus 5 'dA-raadslid prikkelend en ikeld. Jaap Jaap kan het mooi zeggen. Neem deze:Wordt met deze voor de eigenaar van de manege positieve besluitvorming, mede door een tenminste als discutabel te kwalificeren beleid van B. en W. van Leusden. niet de indruk gewekt, dat - zeker nu niet is concreet ingegrepen in deze voorheen onwettige situatie - de door de wetsovertreder gevolgde weg toch tot het gewenste doel leidt Ik beweerde niet. dat Jaap het kort kon zeggen, maar dat hij het mooi kon zeggen. De geciteerde vraag heeft Jaap gesteld aan het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dat nu dan ook door de bocht van de Buurtweg is gegaan. En Jaap is Jaap Roodenburg, voorde fractie van PvdA/PRR lid van Provinciale Staten. Als ik goed ben geïnformeerd handelt Jaap op grond van een lidmaatschap van de PPR, maar dan kennelijk van een andere sekte als de Leusdense. die-zoalsu behoort te weten - aan politieke onthouding doet. Jaap mag gerekend worden tot één van de meer wakkere knaapjes in het klasje van Van Dijke. Meer dan eens dwarrelden ervragen ex artikel 49 van het Reglement van orde voorde vergaderingen van provinciale staten gesteld door het lid van provinciale staten de heerj. Roodenburg op een onzer burelen in de afgelopen jaren neer. En meer dan eens vroeg het genoemde lid van provinciale staten ex artikel 49 de aandacht voor iets Leusdens Laatst nog. met die brief van Leusden over het streekplan, stak Jaap onmiddellijk zijn vingertje op. Dat niet zozeer de inhoud van het voorontwerp van het streekplan voor het gemeentebestuur verontrustend was. als wet&et schrijven van B. en W van Leusden voor hem. Want Jaap kan het mooi zeggen. En je zult mij niet horen beweren, dat Jaap geen gelijk heeft. Dat gekwetter van Wagenaar en de zijnen kennen ze in Utrecht onderhand wel. En dat zo'n highbrow briefje dan ook weer wat mallotig overkomt kan ik mij ook best indenken. Jaap zou ook het volste recht hebben om vragen te stellen ..betreffende toepassing art. 19 WRO ten aanzien van de verbouw tot manege van een veeschuur aan de Buurtweg in de gemeentewant niet te ontkennen valt dat dat stinkt. Maar Jaap is nou niet bepaald wat in de vakliteratuur wordt genoemd een onverdacht figuur. Binnen de bestuurlijke verhoudingen is een lid van de PvdA/PPR-fractie in de Staten sowieso verdacht als hij zijn mond open doet over een CDA/VVD-college van B. en W. Binnen de een tikkie gespannen verhoudingen tussen Utrecht en Leusden is dat nog een stukkie verdachter. Maar als je dan ook nog in Woudenberg woont, rijst voor mij helemaal de vraag of je nog wel enig recht van spreken, laat staan van vragen hebt. Kinnesinne. Niks anders. Heeft u dat gemeentehuis van Woudenberg wel eens gezien? Moet je als Woudenberger toch barsten van jaloezie als je over 't Erf in Leusden komt. Heeft u de nieuwbouw in Woudenberg wel eens gezien? Moet je toch als Woudenberger zo ongeveer in tranen uitbarsten als je ClaeverenbladA/Vildenburg een keer van dichtbij hebt mogen zien. Gehoord van dat verbod om zonder boven stukje te recreëren aan de oevers van het Henschotermeer? Moet je je toch als Woudenberger wel erg belabberd voelen als je als maar leest dat in L eusden zo ongeveer alles mag. Ja. Jaap kan het mooi zeggen. Maar desnoods ex artikel 49 zou ik toch wel eens willen informeren naar 's mans motieven. Kreyns Tennisvereniging torst zit met een probleem, eniging heeft de ikking over een goed uste bar in de kantine, bijzonder weinig mensen achter willen staan en chljnlijk veel die er voor nemen. In een brief aan de aria Mos 65 Jandaag, vrijdag 4 mei, rdter inmhoenderloo een 1984 leden van de tennisvereniging wordt daarom dan ook een dringend beroep gedaan op hen om zich aan te melden voor de bar-dienst. „Wij hebben uw hulp beslist nodig om dit belangrijke onderdeel van ons clubgebeuren op verantwoorde wijze weer waar te maken. Het kost u individueel slechts enkele uren van het gehele seizoen, terwijl de totale vereniging er wel bij vaart", aldus het bestuur van Lockhorst In de brief aan de leden. En dan moet u weten dat er „het nodige veranderd wordt" aan de bar in de kantine van de tennisvereniging. De keuken zal worden aangepast, terwijl de bar verbeteringen zal ondergaan. Volgens de brief van het bestuur moeten die ver beteringen leiden tot het niet meer slepen met Dlervaten door de kantine. Verder krijgt de tapinstallatie een professionele face-lift en worden de spoelbakken aangepast aan de eisen die daarvoor gelden. Organisatorisch staan er ook veranderingen te wachten. Een aantal leden heeft zich namelijk bereid verklaard het „totale bar- gebeuren" te gaan begeleiden en promoten. En wij maardenken dat2e daar bij Lockhorst alleen maar braaf tennissen! Als u nu maar één ding van het college van B. en W. wilt aannemen: een kunstgrasveld is geen grasvliesveld. In het otfeest gevierd. Hidden van zo'n honderd ilieleden viert Maria Mos ti rhet feit, dat zij gisteren sgeworden. Dat betekent er een einde is gekomen het arbeidzaam leven de huishoudster van de ij torievandeR.K. ochie Sint Jozef. Met ing van gisteren heeft (rouw Mos recht op AOW nar eerste lerdomsuitkering heeft naar meteen besteed aan groot feest meteen p mensen, die haar tiaar zijn. cht jaar geleden kwam (touw Mos samen met lor Bernard ter Bekke 'Leusden, zo lezen we in aan haar gewijd verhaal Geloof en Kerk", het bald de Sint Jozef-parochie, 'in vertelt Maria Mos, dat Sjaar In de pastorie van u schillende parochies us ft gewerkt. Ze begon Eertijd in haar eigen Ochie in Apeldoorn, toen van de meisjes, die daar kteging trouwen, den jaar later overleed de 'oor en verhuisde Maria 'korte tijd naar een Ochie in Ede. Vervolgens onze in Varselder bij de 'orie vanpastoorTer te. Toen hij tot pastor in sden benoemd werd, 01 ze mee naar de 'orie aan de ocrsveldseweg. En dat is inmiddels ook alv _jr echt jaar geleden, dist deze week is vouw Mos van haar «'Inde pastorie 'dlsd naar een benedenwoning in de Gertrudishof. Hoewel haar familie haar gevraagd had of zxe zin had om weer naar Apeldoorn terug te keren, heeft mevrouw Mos voor Leusden gekozen. „Ik heb hier altijd graag gewoond en ik heb hier mijn contacten", zegt ze daar over in „Geloof en Kerk". Bovendien is zij daardoor In de gelegenheid om nog een beetje met het parochieleven in contactte blijven. Mevrouw Mos blijft namelijk de warme maaltijden verzorgen voor de pastores Goes en Ter Bekke. „Alleen voor mijzelf koken vind ik niet zo gezellig en zo blijf ik toch ook nog een klein beetje op de hoogte", aldus mevrouw Mos. college-voorstel over het kunstgrasveld voor de hockeyclub - zie elders in deze krant - staat het onder het kopje „Wat is kunstgras" zeer duidelijk. Wij citeren: „Om alle mogelijke misverstanden te voorkomen, willen wij vooraf uitdrukkelijk stellen dat een kunstgrasveld iets geheel anders is dan een grasvliesveld waar enkele jaren geleden door onzorgvuldigheid van externen een minder prettige ervaring mee is opgedaan. Wij willen er in dit verband nog eens op wijzen, dat de schade aan dit grasvliesveld volledig door de verzekering is vergoed". Wij zijn er niet over begonnen, maar als er dan toch oude wonden worden opengehaald.Het zogeheten grasvliesveld werd in het voorjaar van 1976 ten behoeve van de hockeyclub aangelegd. Het was een nieuwe vinding, waarbij natuurgras door een soort kunststof-mat heen groeide. Het voordeel van zo'n veld was het feit, dat het veel intensiever bespeeld kan worden, ook onder minder prettige weersomstandigheden. Het nadeel was echter, dat het veld niet tegen prikrollen kon. Die voor normale grasvelden uiterst therapeutische behandeling werd in april f 979 door onderhoudsfirma toegepast op het grasvliesveld. Met oorverdovend resultaat: de prachtmat was geheel naar de vaantjes. En het duurde nog een paar jaar voor de verzekering over de brug kwam. Het veld had indertijd ruim drie ton gekost. Maar om alle mogelijke misverstanden te voorkomen, kunstgras Is dus geen grasvlies. Wat is kunstgras wel? Daarover geeft het college het volgende college: „Met kunstgras wordt bedoeld een kunststofprodukt dat vergelijkbaar is met natuurgras. Dat kunststofprodukt kan sterk variëren in uiterlijk, opbouw, toegepaste materialen en eigenschappen. Kunstgras is dan ook een verzamelnaam voor een aantal typen kunststofmatten welke onderling zeer sterk kunnen verschillen. Hoewel een modelconstructie moeilijk is aan te geven kan toch het volgende worden gesteld. Alle in de handel zijnde kunstgrassen voor hockey- gebruik zijn opgebouwd uit een onderlaag bestaande uit zand, lava met/zonder asfaltlaag, een grondweefsel van kunststof waarin kunststofvezels met uiteenlopende lengte zijn gebreid of getuft. Het grondweefsel dient voor het vastzetten van de vezels. Er bestaan 2 soorten matten: de conventionele kunststofmat met een korte vezel van 6-14 mm; de zandgestrooide mat met een vezellengte van ca. 25 mm." En langzaam, maarzeker Je kunt op vele manleren je vreugde over een nieuwe wereldburger kenbaar maken. Zo ook door het in top hijsen van twee luiers. Fotograaf Janus Visser zag ze wapperen in de vlaggestok bij het huis van dokter Lantink, die opa was geworden. geraken wij met b. en w. In de richting van een zandkunststofveld. Lees: „Aan de conventionele matten met asfaltonderlaag, de zogenaamde „eerste generatie kunstgrassen" bleken in de praktijk nogal wat nadelen van speltechnischeen sportmedische aard te zijn verbonden. Er is sindsdien veel onderzoek verricht om de nadelen van de kunststofmatten te elimineren. Hiertoe is onder andere door NSFen KNHBeen programma van eisen opgesteld voor een hockeyveld, waaraan elke constructie voor hockey kan worden getoetst. Gewoonlijk werden kunstgrasmatten gelegd op een harde al dan niet waterdoorlatende asfaltlaag. De ondergrond van het enkele jaren geleden ontwikkelde zand ingestrooide veld bestaat uit flexibele lava. De kunstgrasmat is opgevuld met een bepaald soort zand. Door deze combinatie lijkt de „ideale" grasmat te zijn benaderd. In Hattem werd In 1982 het eerste zandkunststofveld ter wereld Keet in Leusden Het warenhuis laat nog wat op zich wachten. Ondanks het woord van Jantje Wagenaar. Maar och. die man heeft hel wel zeldzaam zwaar. We moeten hem nu niet meteen gaan jachten. Gemeentewerken lijdt aan verval van krachten. Doch gaat stug door en koopt de rotste waar. Eerst moet de bouwkeet van de Rockers klaar. Men zoekt een fonds voor gefundeerde klachten. Hier een proces en daar een procedure, Ja, Jan z'n taak is echt geen sinecure. Hoe dom is hij. die om een Hema zeurt! Zo'n raadslid mist toch wel een stuk vertrouwen Dat Jan niet zonder Franse Slag kan bouwen. Let op wat straks in 't Ruige Velt gebeurtI Joost aangelegd. Dit produkt heeft tot nu toe een bijzonder stormachtige ontwikkeling doorgemaakt: in 3 jaar tijd zijn alleen al in Nederland ruim 20 velden in zandkunststofuitvoerlng gerealiseerd." Nadat er ook nog op gewezen Is, dat een zandkunststofveld de helft kost van een traditioneel kunstveld, kan er nog maareen conclusie getrokken worden „Er kan met zekerheid worden gesteld dat dit type kunstgras een bijzonder goed toekomstperspectief heeft". Voor de zekerheid heeft het gemeentebestuur dat ook nog maar even nagevraagd bij wat Instanties linksen rechts. En zowel de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, het ministerie van WVC, de Nederlandse Sportfederatie, de hockeybond als verschillende gemeenten, waar al zo'n veld ligt, zijn enthousiast. Of zoals het college het zegt: „De conclusie van de diverse adviezen is duidelijk: een zandkunststofveld wordt In alle opzichten zeer goed beoordeeld." Gisteravond zijn een aantal raadsleden dat ook nog zelf wezen bekijken in Bilthoven, waar zoiets moois al ligt. Als die nu ook overtuigd zijn geraakt, dan staat niets een glanzende zandkunststofveldtoekomst in de weg. Of het moest een prlkrol zijn, natuurlijk. Tijd om eventjes de zaken op een rijtje te zetten Ik begrijp, dat de gemeente nu op een andere wijze er naar streeft een kern-gemeente te worden Cynische Leusdenaar: ..O ja? Schrijft daarom de burge meester van Amersfoort de toelichtingen tegenwoordig op de Leusdense raadsvoorstel len?" Collega van die Leusdenaar ,,lk denk dat de annexatie ein delijk is begonnen Na de ka bel, nu dit Hoe kan die schuilkelder de burgers nou een vals gevoel van veiligheid geven? Op die duizend na blijven die burgers toch gewoon thuis? 75 vierkante meter voor dui zend mensen dat noem ik geen schuilkelder meer. dat is een schuil-batterij En omdat het géén hotel- restaurant is kon er natuurlijk aardig bezuinigd worden op de provisie-kast. Die Ten Berge! Regeren is vooruitzien, zei ie zonder blik ken of blozen. Ik denk soms wel eens. dat een bril darbij héél handig zou kunnen zijn. Broedende duif in het ge meentehuis: ,,Als ze hier nou maar niet denken, dat ik de day after met een olijftak aan kom vliegen". Roodborstje op het Erf „Dèt noem ik dan een vorm van sociaal misbruik. Ik zou op z'n minst op het raam tikken als de kust weer veilig zou zijn Op de bouw van het gemeen- tëlijke duive-hëst is dóór Bouw- en Woningtoezicht in verband met de kosten géén controle uitgeoefend. Reveille: volgend jaar kan de ze levende wekker-schare het best bij het politiebureau van start gaan. maar dan wél om vijf Volgend jaar komt de koningin naar Leusden en mogen Sas- kia en Serge een voorstelling geven in Den Haag. Oranje-balletje. Konijntje in de Wetering:Voor mijn bijdragen aan deze ru briek zou ik toch echt een lintje hebben verwacht Kop: ..Offereins is verbaasd over de uitlatingen van de bur gemeester. Hij bevindt zich in een groot gezelschap Is het u óók opgevallen, dat de laatste tijd een zéér bekwaam man in deze rubriek ontbreekt? Een keet in de zak kopen En ik heb wél respekt voor het aankoopbedrag Een respekt-abele prijs dus, Henk' Elke keer als de raad met de rug tegen die befaamde muur staat heb ik een zeer groot respekt voor de bekwame wij ze. waarop het college er steeds weer in slaagt om foute beslissingen te nemen vóórdat de raad inspraak krijgt De Skyline van het gemeente huis wordt straks tenminste aardig opgefleurd met dat benzinestation Burgemeester van Amers foort: ,,Zou het opvallen als ik een toelichting op het annexatie-besluit aan de Leus dense raadsleden stuur?" Henk van der Sloot: ..Als het maar met het nodige respekt gebeurt. Bij dat benzinestation zo vlak bij het gemeentehuis krijgt u straks vast een ,,pinkpanther" in uw tank Nu we het er toch over hebben, waar blijft nou die AHema Of is die taart aangesneden nog voor ie gebakken was? Burgemeester van Amersfoort tegen z'n voorlichter ..Als ik er nou eens bijzet, dat er een dorpsraad mag worden inge steld?" Voorlichter:Dat impo neert niet, die hebben ze al". Overheids-getrouwe Leusde naar ..Graag wel een beetje meer respekt voor onze be stuurders. Kantlijner! Dat heb ben ze in veel opzichten ver diend! Nou, dat zei ik toch al. Slippertje van Harm Regelmatig bewijzen de een- mansfrakties In de gemeente raad dat er wel degelijk rekening met hun aanwezigheid gehou den moet worden. Na de honde- lijn van Ep Oostra was het de beurt aan Harm Offereins om de publiciteit te zoeken. Als voorzitter van een commis sie ad hoe, inzake een bezwaar schrift van ene meneer Smit, zag hij zijn kans schoon ook namens de raad een getuigenis af te leggen, waartoe hij niet gemach tigd was. In goed hollands heet zoiets, vreemd gaan. Maar waarom moest Harm dan zonodig. Een kerkgenoot van Harm Offe reins - dat is in Leusden nog steeds van belang - Is enkele jaren geleden niet gepromo veerd tot chef van een van de gemeentelijke afdelingen. Het bericht dat deze ambtenaar niet voor promotie in aanmer king kon komen, moest namens b. en w. door de sekretaris wor den overgebracht. In 1984 Is het niet anders dan bij de oude Grieken, dat de bood schapper van een slecht bericht dient te worden doodgeslagen. Harm is een eenzaam raadslid, die voor vertrouwelijke informa tie uit de boezem van de ge meente, op deze ambtenaar was aangewezen. Nu wordt uitgere kend zijn Informant niet gepro moveerd waardoor diens positie bij de gemeente onhoudbaar werd en hij dus moest gaan solliciteren. Harms wrok tegen de sekretaris bleef echter sluimeren en als voorzitter van een groepje niet kritische raadsleden kun je dan je eigen stokpaardje berijden. Deze handel en wandel van Harm, ik geef het toe, ziet er door een rode bril integer uit. B. en w. dragen de verantwoor delijkheid voor het ambtelijk per soneelsbeleid, de sekretaris is de eerst aangewezene om hun beleid uit te voeren. Hangende de affaire Smit, Is Van Gooi tijde lijk van die uitvoerende taak ont heven. Nu de rechter gesproken heeft en het college noch Van Gooi enige blaam betreft, kan Harm terug in zijn hok. A. J. G. Baars Zilverreiger 12 De door Veilig Verkeer Nederland en de Rijkspolitie georganiseerde caravankeuringen zi/n een groot succes geworden. Jongstleden zaterdag en woensdag togen tientallen caravanbezitters - onder wie ook veel Leusdenaren - naar Scherpenzeel, waar de keuringen werden gehouden Daar waren niet alleen mensen van Veilig Verkeer Nederland en de Rijkspolitie aanwezig, maar ook verscheidene specifieke caravandeskundigen Er waren medewerkers van een importeur van assen, van een caravanimporteur, van een bandenleverancier en van een in caravangas gespecialiseerd bednjl Tezamen bekeken zij zeer kritisch alle caravans Slechts een klein aantal van de mobiele vakantieverblijven kon worden opgesierd met een sticker, waaruit blijkt dat alles geheel in orde is. Bij veel van de caravans werden kleinere mankementjes ontdekt, die toch vóór de aanvang van een vakantiereis het herstellen waard zijn Juist om die reden is deze aktie zeer nuttig geweest Veel van de aanwezigen drongen er bij de organisatoren dan ook op aan om er een jaarlijks terugkerende aktie van te maken. De foto geeft een beeld van de keuring van zaterdag.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7